PDA

View Full Version : Бяло течение?



sisley_baby_f
01-17-2009, 16:50
Мисля, че имам бяло течение, но не съм много сигурна. Как да разбера? На 16 съм, не съм правила секс до сега. По бельото си имам понякога нещо бяло. Не ме боли или сърби. Понякога мирише малко. Ако това е бяло течение, трябва да отида на гинеколог, нали така? Но първо трябва да отида до личната да взема направление ли? Ако имам направление, ще ми иска ли пари? Като съм непълнолетна, трябва ли някой от родителите да бъде с мен? И трябва ли да ме преглежда гинеколога, след като не съм правила секс?

Извинявам се за многото въпроси, надявам се, че ще ми помогнете.

LovelyGirl
01-17-2009, 16:54
Не е задължително родителите ти да идват с теб.Ако имаш направление няма да ти вземе пари.Ще те преглежа сигурно само на видеозона,щом не си правиласекс.Поне една моя приятелка така я бяха преглеждали,не я качваха на стола.Няма нищо страшно в това,не се притеснявай.Но иди наистина на преглед и ако ти има нещо да ти изпишат каквото трябва :)

thelostone
01-17-2009, 21:05
Бялото течение е нещо съвсем нормално, някои жени го имат, други не или пък само преди или след менструация. Ако има неприятен мирис, ако е в голямо количество или в различен от белия цвят може да е белег за инфекция, не е зле профилактично да отидеш на гинеколог.

hottie
01-17-2009, 22:36
бялото течение не е нормално и е признак за проблем. Вземи си направление от личната, не е нужно да ходиш с родител :)

thelostone
01-18-2009, 10:05
Съгласна съм, че ако имаш притеснения трябва да отидеш на гинеколог, но цитирам книга за здравно образование (да изключим факта, че съм се консултирала с гинеколог по темата) "Вагиналният секрет е прозрачна или белезникава течност, която излиза от влагалището. Той помага влагалището да не се изсуши и освен това предпазва от инфекции." - Защо според вас има ежедневни превръзки?
По горе съм описала в кои случаи е белег за инфекция.

hottie
01-18-2009, 13:08
Има ежедневни превръзки, защото хора отдавна са наясно, че повечето жени си ходят с неизлекувани течения... което според мен е безотговорно и гнусно, но както и да е.
Единствения секрет, който е нормален е около овулацията и е в много малко количество.

thelostone
01-18-2009, 14:03
Това за неизлекуваните течения е нелепо и съм твърдо зад позицията си, но неискам да споря, само объркахме момичето.

gia_sena_mono
01-18-2009, 15:07
Или накратко:
трябва да идеш на гинеколог,защото бялото течение не е нормално
трябва да си вземеш направление от личната
щом имаш направление пък и нямаш 18 няма да ти вземе пари
не е задължително някой да идва с теб и сама може да идеш,ако искаш
Аз ходих,когато не бях правила секс и ме преглежда,взе ми секрет за изследване,мисля,че се казва посявка.
И това е.

kotenceto121
01-18-2009, 17:16
6te vi prozvu4i mn mn tupo tva det 6te pitam no 6te pitam :oops: bqloto te4enie ima li ne6ty ob6to s vuzbujdaneto smis ako ne si pravil sex i ima6 bqlo te4enie vinagi kato se vuzbujda6 tva ot vujbujdaneto li e iliiii .....
pls otgovorete mi int mi e :D :-D :oops: :oops: az sum momi4e na 13 god

LovelyGirl
01-18-2009, 18:29
^ Когато се възбудиш се отделя течност,която НЕ е бяло течение.

fashion4etyy
01-23-2009, 04:21
6te vi prozvu4i mn mn tupo tva det 6te pitam no 6te pitam :oops: bqloto te4enie ima li ne6ty ob6to s vuzbujdaneto smis ako ne si pravil sex i ima6 bqlo te4enie vinagi kato se vuzbujda6 tva ot vujbujdaneto li e iliiii .....
pls otgovorete mi int mi e :D :-D :oops: :oops: az sum momi4e na 13 god

възбуждай се по малко и няма да има проблем :-D :oops:

bonbon4eto12
02-04-2009, 12:08
i az imam neshto podobno i neznam ko da pravq.Sram me e da kaja na maika,zashtoto ne sym sigurna dali e bqlo techenie :(

diva4e92
03-14-2009, 17:15
Или накратко:
трябва да идеш на гинеколог,защото бялото течение не е нормално
трябва да си вземеш направление от личната
щом имаш направление пък и нямаш 18 няма да ти вземе пари
не е задължително някой да идва с теб и сама може да идеш,ако искаш
Аз ходих,когато не бях правила секс и ме преглежда,взе ми секрет за изследване,мисля,че се казва посявка.
И това е.

Сорка за тъпия въпрос амааа как точно ти взеха секрет

gia_sena_mono
03-14-2009, 19:37
С една дълга клечка (като тези за уши, но по-дълга) ти вземат секрет от влагалището.

sexyisfunny
03-21-2009, 12:37
аз като бях девствена преди няколко месеца бях на гинеколог и ме сложиха на стола разчепиха ме и ме гледаха пък за тебе нз :D :D

portokalka1994
03-31-2009, 17:08
Ще те преглежа сигурно само на видеозона

Глупости!!!Винаги като каже едно момиче,че има течение се взима секрет/с едно като клечка за уши ти докосват вътрешностите за да се разбере дали имаш бактерии или гъбички или нещо друго/.В видеозон се гледа за киста или за уринарна инфекция/може и за др неща за които незнам.../