PDA

View Full Version : Бюджет за бала



_princess_
01-17-2009, 19:58
Колко пари ще похарчите около бала си?

ira90
01-17-2009, 20:23
Около 2000/2500 лв. :(

Sissy90
01-17-2009, 20:35
Около 2000/2500 лв. :(
:shock: Струва ми се безсмислено да се похарчат толкова пари заради една вечер. Обаче така се е наложило и няма измъкване.
Аз не съм се замисляла, но няма да са малко... Само рокля, обувки, чанта и т. н. ще отидат към 300 лв сигурно. Куверта за балната вечер ни е 80 лв. Като се събирам с приятели и роднини преди бала... не знам, на един приятел му излезе към 600 лв миналата година, не вярвам да е по-евтино.

miloto_girl_4e
01-17-2009, 20:40
Само кувертът ми е 200лв(в хотел Шератон)
Роклята още около .. 300-350лв сигурно
Аксесоарите(обувки, чанта евентуално, бижута) - 200-250лв
Прическа и грим - около 100лв


Еми общо около 800-850лв

sweetsunshine
01-17-2009, 21:18
Ехеее как ще дадете 2000 за една вечер ?!

Аз имам още 4 години до бала си,но мисля вместо да давам сумати пари за рокли обувки и т.н. да си харесам модел,някоя добра шивачка да ми ушие роклята(да не е дълга) някаква по специална,в която бих се чувствала удобно,едни обувки до 80-100 лв,някакви сребърни бижута за около 100 лева,които да си нося дълго след това и куверта,но повече от 700-800 лв не бих дала(то зависи и дотогава какво ще са цените и подобни де) и със всички останали пари ще си направя една хубава екскурзия до някои остров например или до Америка(Бразилия,Мексико,К лумбия) и ето ги пак 2000-2500 лева ще отидат,но за нещо по-смислено поне за мен :)

Sissy90
01-17-2009, 21:55
Ехеее как ще дадете 2000 за една вечер ?!

Аз имам още 4 години до бала си,но мисля вместо да давам сумати пари за рокли обувки и т.н. да си харесам модел,някоя добра шивачка да ми ушие роклята(да не е дълга) някаква по специална,в която бих се чувствала удобно,едни обувки до 80-100 лв,някакви сребърни бижута за около 100 лева,които да си нося дълго след това и куверта,но повече от 700-800 лв не бих дала(то зависи и дотогава какво ще са цените и подобни де) и със всички останали пари ще си направя една хубава екскурзия до някои остров например или до Америка(Бразилия,Мексико,К лумбия) и ето ги пак 2000-2500 лева ще отидат,но за нещо по-смислено поне за мен :)
Аз пък предпочитам повече пари да дадем за подготовка за изпитите - в момента това е най-важното, а не една вечер или едно пътуване. Не искам да уча какво да е и къде да е, искам добро образование - парите, дадени за образование, са смислено похарчени.

ira90
01-17-2009, 22:05
Ами в тези пари ми влиза и екскурзията :grin: :grin: :grin: :grin:

hottie
01-17-2009, 22:18
ооо аз за 2000лв бих предпочвла да не отида на бала, а да замина на почивка в чужбина с любимия си човек! :D

sweetsunshine
01-17-2009, 23:28
Ехеее как ще дадете 2000 за една вечер ?!

Аз имам още 4 години до бала си,но мисля вместо да давам сумати пари за рокли обувки и т.н. да си харесам модел,някоя добра шивачка да ми ушие роклята(да не е дълга) някаква по специална,в която бих се чувствала удобно,едни обувки до 80-100 лв,някакви сребърни бижута за около 100 лева,които да си нося дълго след това и куверта,но повече от 700-800 лв не бих дала(то зависи и дотогава какво ще са цените и подобни де) и със всички останали пари ще си направя една хубава екскурзия до някои остров например или до Америка(Бразилия,Мексико,К лумбия) и ето ги пак 2000-2500 лева ще отидат,но за нещо по-смислено поне за мен :)
Аз пък предпочитам повече пари да дадем за подготовка за изпитите - в момента това е най-важното, а не една вечер или едно пътуване. Не искам да уча какво да е и къде да е, искам добро образование - парите, дадени за образование, са смислено похарчени.да за образованието си права,то за него отделно отсега нашите се ръсят яко.. 8-)
Според мен обаче много хора в България не осъзнават колко важно е да вложиш в образованието..

Но на 1-во място е да си изкараш изпитите и да имаш хубаво висше образование,да си подсигуриш живота и оттам идват и другите неща :)

BoCupycake
01-18-2009, 01:05
Моя бал е догодина...но майка ми от сега е замислила 3000-5000 лева..тая жена е болна...к'во толкоз мисли да прави незнам,но със сигурност знам,че роклята ще си я направя уникат от добър дизайнер.

Jamalska
01-18-2009, 06:29
ооо аз за 2000лв бих предпочвла да не отида на бала, а да замина на почивка в чужбина с любимия си човек! :D
Мдааа,и ся супер съжалявам,че изобщо съм ходила на бал.
Иначе рокля+обувки+чанта ми излезе към 300лв.И другите неща още към 50лв.(само медальона ми беше по-скъл-32лв.).Хм...абе за целия бал с куверти-муверти,не са отишли повече от 500лв.

3oPuTy
01-18-2009, 06:59
На мен нашите са ми приготвили около 2000-2500 лв. за бала,но аз съм им казала,че на бала НЯМА ДА ОТИДА!!!Не стига,че толкова години ми се налага да ги търпя тия мърши,а сега и последния учебен ден да си прекарам с тях ...
Иначе с няколко момичета и момчета от 3-те класа сме решили да излезем заедно с класните ни на някое заведение да се почерпим като за последен ден,след това си хващаме пътя към една вила извън града :) Там ще сме 2 дена,след това заминаваме някъде на море и така докато свършат парите :-D

Infinity
01-18-2009, 07:31
добре де,а вие не празнувате ли със родата :D там също отиват много пари

sweetsunshine
01-18-2009, 08:00
добре де,а вие не празнувате ли със родата :D там също отиват много парие то човек да няма да кани цялата рода :D каниш там майка баща,дядовци,баби,лели,чичо вци и готово..я то аз ако тръгна да събирам цялата рода...поне едно 300 човека ще изнамеря :lol: 8-)

hottie
01-18-2009, 08:11
На мен нашите са ми приготвили около 2000-2500 лв. за бала,но аз съм им казала,че на бала НЯМА ДА ОТИДА!!!Не стига,че толкова години ми се налага да ги търпя тия мърши,а сега и последния учебен ден да си прекарам с тях ...
Иначе с няколко момичета и момчета от 3-те класа сме решили да излезем заедно с класните ни на някое заведение да се почерпим като за последен ден,след това си хващаме пътя към една вила извън града :) Там ще сме 2 дена,след това заминаваме някъде на море и така докато свършат парите :-D


Ами да ти кажа.. звучи много примамливо, защото тези пари ще отидат за няколко дена веселба, а не само за един. :)

sweetsunshine
01-18-2009, 08:14
На мен нашите са ми приготвили около 2000-2500 лв. за бала,но аз съм им казала,че на бала НЯМА ДА ОТИДА!!!Не стига,че толкова години ми се налага да ги търпя тия мърши,а сега и последния учебен ден да си прекарам с тях ...
Иначе с няколко момичета и момчета от 3-те класа сме решили да излезем заедно с класните ни на някое заведение да се почерпим като за последен ден,след това си хващаме пътя към една вила извън града :) Там ще сме 2 дена,след това заминаваме някъде на море и така докато свършат парите :-D


Ами да ти кажа.. звучи много примамливо, защото тези пари ще отидат за няколко дена веселба, а не само за един. :)абе то варианти има колкото искаш,ако пропуснеш бала :) ,според мен не е кои знае колко смислено да се ходи за една вечер,като найстина може да отидеш на почивка с приятели или на екскурзия или да вложиш парите в нещо,което ти трябва :)

3oPuTy
01-18-2009, 08:16
На мен нашите са ми приготвили около 2000-2500 лв. за бала,но аз съм им казала,че на бала НЯМА ДА ОТИДА!!!Не стига,че толкова години ми се налага да ги търпя тия мърши,а сега и последния учебен ден да си прекарам с тях ...
Иначе с няколко момичета и момчета от 3-те класа сме решили да излезем заедно с класните ни на някое заведение да се почерпим като за последен ден,след това си хващаме пътя към една вила извън града :) Там ще сме 2 дена,след това заминаваме някъде на море и така докато свършат парите :-D


Ами да ти кажа.. звучи много примамливо, защото тези пари ще отидат за няколко дена веселба, а не само за един. :)
Така е :) Освен това от около 90 човека (т.е. 3-те класа от випуска ни) понасям най-много 20 човека :-D и просто няма да ми е приятно цяла вечер да съм сред хора,които не мога да търпя (а недай си Боже да се понапием и ще пребия някоя мърша :-D )
А така ще съм си с хората,с които съм в отлични отношения,ще си изкарам добре на различни места,а и смятам да си оставя част от парите да си купя и аз нещо :) (я някоя дрешка,я нещо друго,но поне да ми е за спомен :-D )

LovelyGirl
01-18-2009, 08:39
Е да,но тези пари не отиват само за 1 вечер.Аз не бих дала 2000 лв,това са доста пари за бал.Още не знам колко ще ми излезе всичко,но със сигурност ще има хиляда.То както вдигат цените на всичко.И това включва-ди джей,фотограф,куверт в хотела,рокля,обувки,причес а,грим,аксесоари,маникюр,и скед това екскурзия евентуално извън България(за сега така сме решили :) ).
И естествено в хотела калсовете плащат кувертите на всички учители.1000,1000 и нещо мисля,че е нормално.

EroSennin
01-18-2009, 09:00
Значи да кажа че съм мъж и ще дам своето мнение :)
300лв някъде ми беше костюма, 60 лв ризата и 170лв обувките и 30лв ръкавелите. от тези изброените неща само сакото не ползвам редовно.
Значи майка ми към бюджета за бала била приготбила към 2-3 бона (абе всички спестявания :shock: ) и то зада си била направила ремонт заради бала :О помислих е за луда :D (какъв ремонт и се върти в главата, къщата е нова на 20тина години да е ) в крайна сметка за мен бяха похарчени към 700лв а за ремонта близо 2200 :( Пак ви съветвам да си купувате неща с идеята да можете след това да си ги ползвате, а не да си купиш рокля на д и г , версаче, армани или диор или нещо такова което да ти стуи у вас само прах да хваща

sweetsunshine
01-18-2009, 09:50
Значи да кажа че съм мъж и ще дам своето мнение :)
300лв някъде ми беше костюма, 60 лв ризата и 170лв обувките и 30лв ръкавелите. от тези изброените неща само сакото не ползвам редовно.
Значи майка ми към бюджета за бала била приготбила към 2-3 бона (абе всички спестявания :shock: ) и то зада си била направила ремонт заради бала :О помислих е за луда :D (какъв ремонт и се върти в главата, къщата е нова на 20тина години да е ) в крайна сметка за мен бяха похарчени към 700лв а за ремонта близо 2200 :( Пак ви съветвам да си купувате неща с идеята да можете след това да си ги ползвате, а не да си купиш рокля на д и г , версаче, армани или диор или нещо такова което да ти стуи у вас само прах да хващаза това за роклята си адски прав,купуваш си нещо по-нормално което да може и след това да си носиш. :)

mynichka
01-18-2009, 10:40
Не съм преценила точно колко ще са, но до момента:
204- кувертът в Албена
65- кувертът във В. Търново
после като се почне рокля(300-400 ..може и повече зависи от роклята)
подаръци за класната, албуми и всякакви такива неща- пак около 200
обувки, чанта, бижута и преди бала събиране с роднини :)
Ще кажа колко е бил целия бюджет като се върна от бала :)

thegirl90
01-18-2009, 12:39
За бала вероятно около 1000-1500 лв. ще ми стигнат.
300-350 рокля
100-150 обувки и чанта
240 за екскурзия в Гърция

Гримът и прическата ще са ми безплатни.
А за куверт и другите подробности още не сме уточнили с класа.

deepinlove
01-18-2009, 13:09
Я да видим при мен как беше.
Значи първо бал с приятели и роднини не си правих само дойдоха няколко човека в нас, иначе за тези които си правят там си отиват доста парички. Иначе както следва:

рокля,чанта,обувки - 400
прическа и маникюр - 80
бижута (само едни обици ми трябваха) - 40
куверт,албум,подарък за класната - 100
за Гърция - 200(без джобни)
до тук са над 800лв, а + джобните и над 1000


Да не говорим за други дрешки дето ще си купите (за 2-ра вечер , за изпращане ) Аз си купих още:
2-чифта обувки
едни кецове
чанта
рокличка
2 блузки
1 дънки
1 пола
костюм(сако,панталон и блуза)
бижута(2 комплекта)

Абе доста са си нещата но като цяло за дрехи и аксесоари за всички там вечери и изпращания наще ми бяха определили лимит от 1300.
И се вмъкнах.

gia_sena_mono
01-18-2009, 14:49
И при мен разходите бяха около 2000-2500лв.И като се има предвид,че нямах втора бална вечер.Това включва роклята,куверта,бижутата (сребърни),обувките,чантата ,албума на класа,парите за подарък на класната,дрехите за изпращането,прическа,грим маникюр,събиране с роднини и др., за които може би сега не се сещам.Всичко си беше както трябва!
И мога да кажа,че единственото,за което съжалявам е,че не си направих прическата и грима сама.С най-добрата ми приятелка се възползвахме от абитуриентски пакет,който включваше грим,маникюр (не ноктопластика,разбира се) и прическа (без пробна).И всичко това за 90 лв.Прическите можехме и сами да си ги направим и то много по-добре!Но нали искаш всичко да е изпипано.
Всички работи съм гледала да бъдат по-евтини,но ефектни,доколкото е възможно,но от цялата работа роклята беше най-скъпа и със сигурност няма къде да я облека пак.

paola_Rey
01-18-2009, 14:58
И при мен разходите бяха около 2000-2500лв.И като се има предвид,че нямах втора бална вечер.Това включва роклята,куверта,бижутата (сребърни),обувките,чантата ,албума на класа,парите за подарък на класната,дрехите за изпращането,прическа,грим маникюр,събиране с роднини и др., за които може би сега не се сещам.Всичко си беше както трябва!
И мога да кажа,че единственото,за което съжалявам е,че не си направих прическата и грима сама.С най-добрата ми приятелка се възползвахме от абитуриентски пакет,който включваше грим,маникюр (не ноктопластика,разбира се) и прическа (без пробна).И всичко това за 90 лв.Прическите можехме и сами да си ги направим и то много по-добре!Но нали искаш всичко да е изпипано.
Всички работи съм гледала да бъдат по-евтини,но ефектни,доколкото е възможно,но от цялата работа роклята беше най-скъпа и със сигурност няма къде да я облека пак.6te ka4i6 li snimki na roklqta 4e mi stana liubopitno :D

gia_sena_mono
01-18-2009, 15:18
ако кажеш как става...

Loshotia
01-18-2009, 15:52
prikachi.com

gia_sena_mono
01-18-2009, 18:32
Та ето я роклята:
http://prikachi.com/images.php?files/55291O.jpg
Не е ня'ква дизайнерска, но пък много си я харесвам!

PepElqShKaAa
01-19-2009, 11:33
Та ето я роклята:
http://prikachi.com/images.php?files/552091O.jpg
Не е ня'ква дизайнерска, но пък много си я харесвам!

Хубавичка е :) аз догодина завършвам и изобщо нямам идея какви пари ще се пръскат :razz:

Dark_Angel_F
01-19-2009, 12:02
Пф аз си спомянм кгаото брат ми завършваше как беше ... Значи 100-тина лева за дрехи за изпращането , 500 за костюм и риза , 100 за обувки и колан, още около 200-300 за куверт , албум и подарък на класната , а за събирането с роднини отидоха доста но нз колко ..

incheto
01-19-2009, 12:10
Ми на мен ми излезе доста солено, даже не искам да си правя сметката!!! Но не съжалявам за нищо!
В вярно роклята ми се скъса още нощта на бала и оттогава си седи скъсана и мръсна в един плик, няма да облека никога повече.. защото не става за абсолютно никакъв случай.. Беше готина, тогава, сега не ме кефи хич. При много момиячета се получава така а?
Ако сега имах бал щях да съм много по добре, но времената се менят. Какво да се прави?

Иначе, наистина отиват много парички покрай бала, дори да си правите сметките предварително, няма да ви излязат бъдете сигурни.