PDA

View Full Version : превод от испански на български



find_m3
01-18-2009, 09:09
Много спешно ми трябва превод на 2 рецептi,ако някой може да помогне ...моля :(

Paella Valenciana

Modo de preparacion
1. Verter el aceite en una paellera y cuando est

mishouver
01-18-2009, 11:51
Zdravei, golemi vkusotii iska6 da ti prevedat. Paeliata e vkusnichka no vtoroto e super vkusno, pone na men mi e liubimoto. Toku shto se lognah v stranicata i ne znam kak raboti, no 6te naglejdam taia tema. Az sum studentka po arhitektura v BArcelona, s udovolstvie 6te ti preveda receptite no sega sum malko zaeta s proekti, sled 2 dena mojebi da gi ima6 prevedeni. I ako iska6 niakoi drug kulinaren suvet v ispanskata kuhnia...s udovolstvie 6te spodelia. Kaji mi ustroiva lit e sled 2 dena da ti gi pratia prevedeni??

mishouver
01-18-2009, 12:18
Паеля от Влаенция
Начин на приготвяне
1.Изливаме олиото във една''paellera '' ( голяма плоска тава, виж снимки)и когато е добре загрято,задушаваме пилето и заека нарязани на парченца и ги обръщаме за да се позлатят по равно.
2.Прибавяме нарязаната чушка, нарязаният боб и бакла:оставяме 5 мин и прибавяме обелените домати нарязани на парченца, готви се 5 мин.
3.Прибавяме гореща вода почти вряла(2,5 литра)
4Готви се на силен огън;после на слаб до когато месото е готово,40 мин.Добавяме една щипка шафран и се опитва на сол.
5.Нивото на водата трябва да е до ръба на тавата.
6.Прибавяме ориза(водата трябва да ври) разпръсквайки го по равно из цялата тава.
7.Оставяме го на жив огън 10мин,след това намаляме огъня и се готви още 8 мин. ОСтавя се 5мин да отпочине преди да се сервира.
Моя добавка:Това е паеля само от месо, има и рибната и смесената. Зеленчуците и месото от начало само се запурява леко да е полуготово, можеш да импровизираш с цветни чушки за разнообразие,вместо шафран можеш да сложиш оранжев оцветител, аз разпределям ориза на кръст във тавата, и после само побутвам малко да се намести.Кажи дали е станала вкусна!! Добър апетит

Dundy
01-18-2009, 13:55
учиш по ескалера,нали?Аз имам 2 такива текста да уча и са мн кофти

mishouver
01-21-2009, 10:16
ОФФФ,абе ти рецепти ли искаш да ти превеждам или да ти пиша домашното...шматка,я да си сядаш на д-то и да се стягш за изпити. Боже как си губя времето...но все пак...учим се и взимно си помагаме, ако искаш да преведа и втората или ако имаш някакви въпроси спрямо испанския, грамтика,изрази,спрежения.. ..каквото искаш номер 1 съм. Айде и късмет със изпитите!!