PDA

View Full Version : Челюстта ми пука



darking
01-18-2009, 10:05
От известно време(месец да кажем) като си отворя устата широко, челюстта ми пука. Понякога е от ляво, понякога от дясно. Като с пръстите е - ако не ги пукнеш, нещо те дразни и просто ТРЯБВА да ги пукнеш. Та вече ми стана направо тик и вместо да се подобрявам - точно обратното. На какво ли се дължи това пукане?

UFOs
01-18-2009, 11:24
И на мен така ми пукаше.И много ме болеше.Не можех да си отварям устата.. :?
Сега ми мина,но пак сигурно ще стане така,защото на няколко пъти ми се е случвало..

darking
01-18-2009, 12:29
Мм... Мен не ме боли.

byezz
01-18-2009, 17:38
челюстта има става .. ставата ти пука ... случва се и е нормално .. ше си пука така .. свиквай .. иа з съм така откакто се помня... споко .. не е проблем .. даже понякога става забавно ... можен да си играеш :-D спокооо

nan4onanka
01-19-2009, 14:50
На мен също.Дишай.Няма да умреш.Не е страшно :)

FiRe_LaDy
01-19-2009, 16:03
И на мен така ми пукаше.И много ме болеше.Не можех да си отварям устата.. :?
Сега ми мина,но пак сигурно ще стане така,защото на няколко пъти ми се е случвало..

+1

gree_girl
01-19-2009, 19:54
И на мен така ми пукаше.И много ме болеше.Не можех да си отварям устата.. :?
Сега ми мина,но пак сигурно ще стане така,защото на няколко пъти ми се е случвало..

Да и на мен така. Ходих на лекар и той ми каза, че е от растежа и няма причина за притеснение. Не можех да си отворя устата, за да хапна филия примерно.След време ми мина и сега не е така, оправих се. Дано и при теб да е така, да ти мине.

niquetamere
01-20-2009, 16:43
хахахах да и е мега дразнещо като се прозявах ... :-D

me4eto
01-20-2009, 18:56
и аз го имах тоя проблем даже като се целувах и ме болеше и пукаше беше мн смешно и от яд се ударих малко по силно в ченето и ми мина



http://www.jivotno.com/wild-angel

MrUndaztood
01-21-2009, 19:12
Хич не ги слушай предните мнения!
,
Лицев нерв!Хрущяла между горната и долната челюст ти изкача по всяка вероятност!Спри газираните и задължително ходи с шапки или ленти,които да закриват минимум цялото ухо/ши!
Отиди и на лицево-челюстен хирург!

Аз бях/още съм така,при мен после се случи,че не можех да си отворя йустата на повече от 4 сантиметра.Всичко почна от ляв лицев нерв,долната ми челюст се измести на дясно,след 1 седмица се нормализира,но още не можех да си отварям (блокирва ми) устата.
Пих милгама (витамини) и още нещо,но го забравих!
Сега започна пак и се чудя какво да правя!

Слагай си топли компрес,ако трябва както ти казах отиди на л-ч хирург да ти предпише необходимото и прегледа,направи си панорамна снимка на устата и отиди с нея при него,спри газираното,задължително ходи с шапки/ленти!!!!! и ако това не помогне следващото е директна инжекция в хрущяла (мега болезнена!!!)

Късмет!

Boyd
01-21-2009, 20:19
От известно време(месец да кажем) като си отворя устата широко, челюстта ми пука. Понякога е от ляво, понякога от дясно. Като с пръстите е - ако не ги пукнеш, нещо те дразни и просто ТРЯБВА да ги пукнеш. Та вече ми стана направо тик и вместо да се подобрявам - точно обратното. На какво ли се дължи това пукане?

Имаш синдром на Змията! Скоро ще можеш да си разкачаш ченето и да гълташ като гъсе.

От к'во ти пукат пръстите или краката?

UFOs
01-21-2009, 21:15
Хич не ги слушай предните мнения!
,
Лицев нерв!Хрущяла между горната и долната челюст ти изкача по всяка вероятност!Спри газираните и задължително ходи с шапки или ленти,които да закриват минимум цялото ухо/ши!
Отиди и на лицево-челюстен хирург!

Аз бях/още съм така,при мен после се случи,че не можех да си отворя йустата на повече от 4 сантиметра.Всичко почна от ляв лицев нерв,долната ми челюст се измести на дясно,след 1 седмица се нормализира,но още не можех да си отварям (блокирва ми) устата.
Пих милгама (витамини) и още нещо,но го забравих!
Сега започна пак и се чудя какво да правя!

Слагай си топли компрес,ако трябва както ти казах отиди на л-ч хирург да ти предпише необходимото и прегледа,направи си панорамна снимка на устата и отиди с нея при него,спри газираното,задължително ходи с шапки/ленти!!!!! и ако това не помогне следващото е директна инжекция в хрущяла (мега болезнена!!!)

Късмет!

Леле,ти винаги си прав!
Много е дразнещо някой като яде да му пука ченето,на баща ми е така и по някой път много се нервирам.Все едно някакво прасе яде пред мен.. :D

MrUndaztood
01-22-2009, 09:34
Хич не ги слушай предните мнения!
,
Лицев нерв!Хрущяла между горната и долната челюст ти изкача по всяка вероятност!Спри газираните и задължително ходи с шапки или ленти,които да закриват минимум цялото ухо/ши!
Отиди и на лицево-челюстен хирург!

Аз бях/още съм така,при мен после се случи,че не можех да си отворя йустата на повече от 4 сантиметра.Всичко почна от ляв лицев нерв,долната ми челюст се измести на дясно,след 1 седмица се нормализира,но още не можех да си отварям (блокирва ми) устата.
Пих милгама (витамини) и още нещо,но го забравих!
Сега започна пак и се чудя какво да правя!

Слагай си топли компрес,ако трябва както ти казах отиди на л-ч хирург да ти предпише необходимото и прегледа,направи си панорамна снимка на устата и отиди с нея при него,спри газираното,задължително ходи с шапки/ленти!!!!! и ако това не помогне следващото е директна инжекция в хрущяла (мега болезнена!!!)

Късмет!

Леле,ти винаги си прав!
Много е дразнещо някой като яде да му пука ченето,на баща ми е така и по някой път много се нервирам.Все едно някакво прасе яде пред мен.. :D

Еми да щото в повечето теми съм или продължавам да го имам това и говоря от опит и естествено знания.

А недей се смей,щото е отвратително и в повечето случаи с опасни последици,дано на никой не му дойде такова нещо на главата и да спре да бъде подценяван тоя проблем.

MrUndaztood
01-22-2009, 09:38
Към авторката:

Забравих да спомена и другият вариант,значи ако продължи това значително време,освне топлите компреси може да поискаш и физиотерапия от личната лекарка ( нищо не плащаш ).Отиваш казваш проблема и искаш да ти даде направление за физиотерапия.Отиваш в някой физиотерапевтичен кабинет,който работи с НЗОК и те ще знаят какво да правят.
Значи при мен ми правиха нагревки (малко е неприятно,щото ти "блъскат" една топлина от всички краища на главата и не можеш да мръднеш за 15 мин,но пък се търпи) и не знам как да се изразя...пускат ти ток на мястото където е проблема,леко щипкане,даже приятно,за 10-15 мин лежиш и после бузата ти е червена за 5-10 мин.Това в продължение на 2 седмици се прави.

Но при мен ефекта беше за 3-4 дена след като спрях и започна да ме боли още повече,но при всеки действа различно.

UFOs
01-22-2009, 15:04
Божке... :D Ти пак не си разбрал.На баща ми ченето му пука от много време.Нищо му няма.Така е и при авторката.Иска по-скоро да се избави от тика който е получила,да си пука ченето!

kris4uuuu
02-03-2009, 12:14
Mojem da si napravim klub4e "Traka6tite 4eneta"
A ina4e seriozno-na men mi kazaha 4e ako si nastinal ti stava taka,samo deto pri men e vsiaka ve4er :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ivankooo
02-03-2009, 12:44
И на мен така ми пукаше.И много ме болеше.Не можех да си отварям устата.. :?
Сега ми мина,но пак сигурно ще стане така,защото на няколко пъти ми се е случвало.. Абсолютно същия проблем миналата седмица дори не можех да ям от болка...лошо дано не се случва повече