PDA

View Full Version : Преодоляване на ревността



Giva
01-18-2009, 12:41
Не намерих точно такава тема и за това искам да попитам и двата пола-как се справяте с ревността?Прикривате ли я или казвате всичко на любимия и очаквате че той/тя ще ви разбере?Имате ли някакви номера с които успявате да преодолеете ревността?Питам от чисто любопитство.

girl_in_black
01-18-2009, 12:44
Обикновено я потискам. Иначе начини за преодоляване не знам дали има.То си е въпрос на темперамент.

PeopleAlwaysLeave
01-18-2009, 12:45
Ами да ти кажа преди време бях страшно ревнива - ама полудявах и от най-малкото нещо вдигах скандали. Но после някак си осъзнах, че ако продължавам в същият дух ще изгубя човека, когото обичам и почнах да си навивам на пръста да престана да ревнувам. Премълчавах си разни неща (дребни неща), правех компромиси... И така постепенно се научих да се владея :) Сега пак съм ревнива, но доста по-малко - просто се старая да не правя излишни драми за дреболии. Естествено, ако повода е сериозен не си мълча ;)

Giva
01-18-2009, 12:50
Аз ревнувам само когато ми даде повод,но и сме имали скандали за тези поводи

hottie
01-18-2009, 12:59
Ревността е едно от най-гадните неща в една връзка и може да я унищожи. Или не се преодолява или минава с времето.

ImmortalForever
01-18-2009, 13:07
Ревнива съм до крайност.За мен това е моят начин да контролирам всичко.Скандали са най-малкото нещо, което очаква половинката ми ако предизвика ревността ми-шамари, счупени телефони и прочие са малка част от буйния ми нрав.Не съм я преодоляла и не мисля, че ще я преодолея... :?

hottie
01-18-2009, 13:09
:shock: И как те търпи? Не си ли мислила за психиатър?

ImmortalForever
01-18-2009, 13:13
Не ме търпи, скъсахме.Не е смешно но и двамата посетихме психолог.Тя каза, че е безнадеждно..

hottie
01-18-2009, 13:15
Смени психолога, защото психолог не може да изказва подобни мнения. Забранено му е най-малкото :-o

ImmortalForever
01-18-2009, 13:17
Мм не знам...Направих му огромен скандал от това, че е честитил рожденния ден на една моя приятелка и за това, че се е разговорил с нея по-иначе..
Как мислиш-има ли надежда...
И аз искам да се оттърва, но не става..Не знам къде бъркам..

hottie
01-18-2009, 13:23
Винаги има надежда. Трябва да опиташ и да се бориш, защото иначе никой няма на може да търпи това положение, а не искаш да останеш сама нали :)
Сигурно има нещо, което те е провокирало към ревност. Като се открие от къде идва това, ще поговоите за него и ако не се излекуваш напълно то поне ще имаш подобрение.

Naughty_
01-18-2009, 13:23
Преди доста години бях чела една мисъл, която ми направи огромно впечатление и все още я помня ----> Ревнува този, който се страхува, че ще загуби някой, който не заслужава! и в повечето случаи, когато започна да ревнувам за дребни неща си я повтарям и се успокоявам.

и м/у другото мисля ,че ревността е страх от това да не изгубиш човека до себе си, страх че той ще намери по-добър/ра от теб. :?

ImmortalForever
01-18-2009, 13:26
Преди доста години бях чела една мисъл, която ми направи огромно впечатление и все още я помня ----> Ревнува този, който се страхува, че ще загуби някой, който не заслужава! и в повечето случаи, когато започна да ревнувам за дребни неща си я повтарям и се успокоявам.

и м/у другото мисля ,че ревността е страх от това да не изгубиш човека до себе си, страх че той ще намери по-добър/ра от теб. :?

Абе и аз знам една( и тази важи де) , дето май е по-мъдра..
"Когато ревнуваш без причина е глупаво, а когато има ОТ какво да ревнуваш-вече е късно!"Ама не ме четете мен, мен фразички не ме оправят..

Giva
01-18-2009, 13:26
Naughty_ и аз мисля така,но все пак малко или много продължаваш да ревнуваш нали?

mynichka
01-18-2009, 13:29
Ревнува този, който се страхува, че ще загуби някой

hottie
01-18-2009, 13:31
Съгласна съм... както и този, който няма самочувствие.

Naughty_
01-18-2009, 13:32
Naughty_ и аз мисля така,но все пак малко или много продължаваш да ревнуваш нали?
Зависи от случая, но понякога след като си я кажа на ум, започвам да мисля за нещо друго :) и така ми е по-леко на мен, що пък да не си направя да ми е леко на душичката 8)

fuckUall
01-18-2009, 13:32
Аз не го ревнувам! :) Имам му пълно доверие..все пак две години и повече не ме е разочаровал и не се е налагало да говорим за подобно нещо..!

Giva
01-18-2009, 13:39
Naughty_ и аз мисля така,но все пак малко или много продължаваш да ревнуваш нали?
Зависи от случая, но понякога след като си я кажа на ум, започвам да мисля за нещо друго :) и така ми е по-леко на мен, що пък да не си направя да ми е леко на душичката 8)

да именно :wink: и аз търся начин да ми става леко на душичката,но при мен не се получава толкова лесно и се радвам че поне е рядко

Giva
01-18-2009, 13:43
Съгласна съм... както и този, който няма самочувствие.

Аз самочувствие си имам и е вярно че ревността е страх да не загубиш някой,но как да преодолееш този страх?