PDA

View Full Version : косопад!!!



_mimi7y_
01-18-2009, 16:23
здравейте всички
реших да пусна тази тема защото имам косопад от който не мога да се отърва..с нито един от шампоаните които си купих(а те са ужасно много) не успях да се преборя с него..
моля тези които са имали косопад и са успели да се преборят с него да ми кажат как са го постигнали ..
благодаря предварително

BoCupycake
01-18-2009, 16:29
Шампоаните едва ли ще ти помогнат.
Ходила ли си на дерматолог?Майка ми имаше засилен косопад които беше поради липсата на желязо.Най-добре иди се прегледай,а иначе може да пробваш със Seboral(forte) с билков екстракт е и помага. :)

_mimi7y_
01-18-2009, 16:32
Шампоаните едва ли ще ти помогнат.
Ходила ли си на дерматолог?Майка ми имаше засилен косопад които беше поради липсата на желязо.Най-добре иди се прегледай,а иначе може да пробваш със Seboral(forte) с билков екстракт е и помага. :)
ами не съм ходила но може и да отида ако и след вашите съвети нищо не ми помогне
ще потърся този шампоан дано да ми помогне ..

BoCupycake
01-18-2009, 16:37
Не е шампоан нещо кто серум е и се маже на главата всеки ден по-няколко пъти мисля,лечението трае от 10 до 13 дена после малко почивка и пак.Но не съм сигурна потърси го и виж отзад на опаковката,а най - добре е да си идеш на лекар.

shell
01-18-2009, 17:00
Май е най-добре да посетиш лекар,защотото косопада може да е причинен от доста неща и не е хубаво да експериментираш със здарвето си :) УСПЕХ :-) ще се оправиш :P

anonim4e2
01-18-2009, 17:21
а този серум колко струва горе-долу?

billytalent
01-18-2009, 17:40
За косата мн добър е един лосион с чемерика не се сещам за името има го в аптеките,чувала съм че е помагал дори на плешиви хора,билката е супер силна дори отровна и е за мн сериозен косопад и за растеж аз скоро мисля да си взема лосиона

anonim4e2
01-18-2009, 17:46
ъъъъъъ,билката е супер силна и отровна ли???

Overpowered
01-18-2009, 18:07
И на мен много ми падаше косата,отидох на дерматолог и ми предписа Pantogar.
Хапчета са,около 40 лева и стигат за 1 месец.

deepinlove
01-18-2009, 18:17
Себоралът, който по горе беше споменат със сигурност няма да ти навреди но може и да не ти помогне. Главно той се използва за себорея (кожно заболяване на главата), но също и за косопад. Преди време го исползвах, но примен ефект нямаше.
Препоръчвам ти да отидеш при фризорката си или при някоя по-добра в града ти и я питай за някаква маска или ампули.
Аз си взех от мойта една маска, а по-късно майка ми ми взе едни ампули от които останах много доволна.

_mimi7y_
01-18-2009, 18:30
Себоралът, който по горе беше споменат със сигурност няма да ти навреди но може и да не ти помогне. Главно той се използва за себорея (кожно заболяване на главата), но също и за косопад. Преди време го исползвах, но примен ефект нямаше.
Препоръчвам ти да отидеш при фризорката си или при някоя по-добра в града ти и я питай за някаква маска или ампули.
Аз си взех от мойта една маска, а по-късно майка ми ми взе едни ампули от които останах много доволна.
а можеш ли да ми дадеш повече информация за въпросните ампули

deepinlove
01-18-2009, 18:37
Ами пак са взети от фризьорката ми тъй като тя си има разни дистрибутори които доставят стоки само на фризьори, заради това ти казах да отидеш при фризьорка. Иначе сега като си гледам една празна ампула пише Class Stimover.

Kocha
01-18-2009, 18:39
Здравейте въпреки че съм момче и аз имам дълга коса и бог ми е свидетел какви кризи съм получавал от тоя косопад : О чудя се как още съм с всичкия си Т_T та мисля за да разберем как да го спрем тряя разберем причината за появяването му.Значи бях чел някаде причините за косопада те са:Честото миене на косата(истощаващо деиствало на косата) после яденето на месо(това нз какво общо има просто така пишеше)също така многото боядисване на косата(пак истощава)Както беше споменато някаде по нагоре липсата на витамини най вече желязо цинк витамин "ц" и витамин "б".А да да не забравям "Хормонални отклонения" В този случай жената губи равномерно косми от цялата глава. Помощ: Направете си хормонално изследване чрез кръвен тест.


Мисля че това са всички причини за които се сетих :О като се загледам доста са!Ето какви съвети ми бяха давали на мене през периода на "Пускането на КОСАТА" значи 1-во ще кажа какво препоръчаха многото ми баби :Д:Д:Д:Миене на косата с яйце(заздравява косъма)миене на косата с оцет(Правело я мека Това не съм го пробвал ама казаха че тряяло оцета да се смеси с вода)после ми казаха с катранен шампуан с някви ампули(това съм го пробвал и намалява косопада малко)и после ми казаха за 2 шампоана от еивън :Д не се смеите :Д поръчах си ги.Косопада намаля максимално(предполагам е нормално човек да губи по 10 20 косъма на ден се пак тряя да се сменя косата)но все пак още си ми падат косми но не чак толкова че всеки ден да минавам с прахосмукачката да чистя косми по земята.Ако някои др. знае нещо ефикасно да пише : ) отворен съм към всякакви предложения

П.П. забравих да кажа че някои ми се беше истърсил за маска(за коса..)която се прави от урина(това не ще го пробвам с гола глава да остана)това беше : ) наи добри пожелания от мене ; ) :-P

_mimi7y_
01-18-2009, 18:57
Здравейте въпреки че съм момче и аз имам дълга коса и бог ми е свидетел какви кризи съм получавал от тоя косопад : О чудя се как още съм с всичкия си Т_T та мисля за да разберем как да го спрем тряя разберем причината за появяването му.Значи бях чел някаде причините за косопада те са:Честото миене на косата(истощаващо деиствало на косата) после яденето на месо(това нз какво общо има просто така пишеше)също така многото боядисване на косата(пак истощава)Както беше споменато някаде по нагоре липсата на витамини най вече желязо цинк витамин "ц" и витамин "б".А да да не забравям "Хормонални отклонения" В този случай жената губи равномерно косми от цялата глава. Помощ: Направете си хормонално изследване чрез кръвен тест.


Мисля че това са всички причини за които се сетих :О като се загледам доста са!Ето какви съвети ми бяха давали на мене през периода на "Пускането на КОСАТА" значи 1-во ще кажа какво препоръчаха многото ми баби :Д:Д:Д:Миене на косата с яйце(заздравява косъма)миене на косата с оцет(Правело я мека Това не съм го пробвал ама казаха че тряяло оцета да се смеси с вода)после ми казаха с катранен шампуан с някви ампули(това съм го пробвал и намалява косопада малко)и после ми казаха за 2 шампоана от еивън :Д не се смеите :Д поръчах си ги.Косопада намаля максимално(предполагам е нормално човек да губи по 10 20 косъма на ден се пак тряя да се сменя косата)но все пак още си ми падат косми но не чак толкова че всеки ден да минавам с прахосмукачката да чистя косми по земята.Ако някои др. знае нещо ефикасно да пише : ) отворен съм към всякакви предложения

П.П. забравих да кажа че някои ми се беше истърсил за маска(за коса..)която се прави от урина(това не ще го пробвам с гола глава да остана)това беше : ) наи добри пожелания от мене ; ) :-P
ще ми кажеш ли кои са тези два шампоана защото аз търсих в брошурата но нищо за косопад не намерих

Water_lili
01-18-2009, 20:09
освен всичко друго косопадът е синдром за хормоналендисбаланс за това при всички положения се посъветвай с лекар...
А иначе това което помогна на маийка ми преди години беше коктеил от течни витамини който си нанасяше на измита коса, но мирише доста гадно... А витамините бяха каквито намереше А,Б, АБ, С....

Kocha
01-19-2009, 12:57
значи този каталок които имам аз е от 23 януари до 12 февруари и се намират на страница 130 и 131 моите са номер 1 и номер 4 : ) а ако искате снимка мога да снимам каталога понеже го няма в интернет още : ) то всъщност са за тънка и мазна коса с зелен лимон и страсниче : ) може да има и други шампоани но аз не съм гледал целия каталог майка се занимава с тези работи аз съм само потребител : ) все пак ако намерите нещо полезно постваите

zai4ety13
01-19-2009, 14:07
А да те питам храниш ли се добре? Защото ако не се храниш добре, и редовно може да ти окапе косата(като при анорексията) Може да имаш липса на витамини от някоя храна...кой знае?трябва да те прегледа чичу доктор :)

_mimi7y_
01-19-2009, 14:25
А да те питам храниш ли се добре? Защото ако не се храниш добре, и редовно може да ти окапе косата(като при анорексията) Може да имаш липса на витамини от някоя храна...кой знае?трябва да те прегледа чичу доктор :)
ами не бих казала че се храня кой знае колко здравословно за жалост.. имам слабост към всякакви тестени изделия както и чипсове гризки и сякакви подобни а липса на желязо е нормална при мен (майка ми ми каза че желязо има в лапат спанак и коприва а аз никога в живота си не съм яла такива неща не че майка ми не е готвила ами аз по вида им разбирам дали ще ми харесат и нямам никакво желание да ям дори и едно от тези теща) а иначе се храня редовно.. е като съм на у-ще ям някой чипс и вече като се прибера на обед тогава хапвам нещо .. така че всички дни без събота и неделя ям по 2 а не по 3 пъти на ден както би трябвало

sladkotykate
01-19-2009, 14:35
здравей.аз пък ще те посъветвам да не си харчиш паричките за излишни шампоани ами да отидеш и да си закупиш една опаковка с хума,едно яйце.смесващ 2 лъжици хума с един жълтък от яйце(само жълтък,защото ако прибавиш и белтъка после косата ти ще бъде на бели парцали) и 200 мл вода.намазваш си косата от корените до краищата на косата и стоиш 30 минути след което си изплакваш обилно косата с топла вода без нищо друго.РЕЗУЛТАТА Е НЕВЕРОЯТЕН-КОСАТА ТИ ПРЕСТАЖА ДА ПАДА,ПРИДАВА ОБЕМ И СТАВА ЛЪСКАВА И ГЪСТА.Това е изпитано средство-ползвам я тази маска от по миналата седмица и сам много доволна(имах съшия проблем)надявам се да ти помогнах.Успех

Kocha
01-19-2009, 14:37
аз пък изцяло гледам да се храня добре по принцип си мразя мазнотийте само като погледна нещо мазно и позеленявам Т_T иначе плодове ям банани,киви,ябълки(от време на време)и портокалчета :)