PDA

View Full Version : изкуствените зъби



girl4eety
01-18-2009, 16:31
Правя тема специално за изкуствените зъби какво мислите за тях,ще се забелязва ли , може ли да паднат,и става ли да се счупи 1 зъб и да се сложи изкуствен,става ли на 15 годишно момиче да се сложи :shock:

BoCupycake
01-18-2009, 16:33
Не знам дали е подходящо за 15 годишно момиче,но съм забелязала,че напослдък все повече и повече хора прибягват до метода металокерамика.

girl4eety
01-18-2009, 16:36
а знаеш ли колко пари може да струва за мен само на 1 зъб , защото ми е крив а нямам пари за брекети или шини , а зъбчето ми е предно и е грозно

girl4eety
01-18-2009, 16:38
а знаеш ли колко пари може да струва за мен само на 1 зъб , защото ми е крив а нямам пари за брекети или шини , а зъбчето ми е предно и е грозно

BoCupycake
01-18-2009, 16:40
Е той след като ти е крив и да го извадят и да сложат керамичен пак ще седи странно зъбите ти трябва да се наместят.Незнам цените.За един зъб едва ли е много пари....на 15 вече ти е късно за шини а брекетите могат и да са на изплащане.

GabisiTa
01-18-2009, 16:42
Най-добре се консултирай със зъболекар. Аз си мисля, че като ти е преден зъб ще стои странно, но..знам ли :(

girl4eety
01-18-2009, 16:45
GabisiTa защо да седи странно, а какво мислите примерно ако отхапя ябълка дали може да падне :-o

sweetsunshine
01-18-2009, 16:46
Изобщо даже не и е късно за брекети!!!Брекети може и човек до 60 години да си сложи..като незнаете не коментирайте!!!за шините до 16 години е препоръчително да се сложат,докато се изменя челюста на човека!

GabisiTa
01-18-2009, 16:47
GabisiTa защо да седи странно, а какво мислите примерно ако отхапя ябълка дали може да падне :-o

Не мисля, че може да падне... :-o

BoCupycake
01-18-2009, 16:55
Изобщо даже не и е късно за брекети!!!Брекети може и човек до 60 години да си сложи..като незнаете не коментирайте!!!за шините до 16 години е препоръчително да се сложат,докато се изменя челюста на човека!
Аз не съм написала,че за брекети и е късно,а за шини.И зная,защото съм носила и ще нося пак.
За брекетите казах,че става и на изплащане да си вземе,а на 15 години шините няма да и помогнат изобщо!


p.s.Едва ли ще падне като отхапеш от ябълка,варианта да падне е,ако ти го избият или се пробваш да отхапеш стомана което ме съмнява. :-D

Armeika
01-18-2009, 17:54
ЛЕЛЕЕЕЕЕ ти да не си полудяла бе момиче как ще си вадиш здрав зъб :shock: :shock: :shock: Аз познавам едно момиче на което му бяха криви само двата предни зъба и си беше сложила някаквъ мисля че се водят брекети но не съм сигурна само на тях двата за да и се изправият и мисля че струвало към 300лв. Незнам дали обаче става това нещо да се направи само на един зъб и аз имам едно зъбче което не е равно с другите не е гриво ми леко по напред и аз се замислях за този вариант които казах по горе.... Ама ти трябва да си някаква луда да си извадиш здрав зъб а пък и не знаеш за какви бокли става дума да ти извадят зъб и особено здрав! Ти си решаваш какво да правиш но вземи се поинтересуваи за варианта да ти сложат само на него! В никакъв случаи вадене! :? :shock: :smt104 :smt119

deepinlove
01-18-2009, 18:31
Не ти е късно за брекети и недей да си вадиш зъбчето само защото е криво, после много ще страдаш. Имам един приятел, който има изкуствен зъб и точно преден и много внимава какво яде, защото наистина има възможност да падне. Сега си взе нов казва че е много по-хубав от предния и по-добре закрепен, но за отхапване на ябълка и дума не може са става.

sladkata90
01-19-2009, 12:56
Според мен на 15 години да си слагаш изкустени зъби е много рано.Ако не харесваш усмивката си ти препоръчвам да ползваш брекети и избелване на зъби.Това е най.лесния вариант, а и след това трябва редовно да ги миеш все пак и да поддържаш!

hAshoo
01-19-2009, 13:14
да не си загорял фен на вучков?

Seducti0n
01-19-2009, 16:55
:) Консултирай се с ортодонт !

tonie__
01-20-2009, 15:01
предните ми 2 зъба да изцяло изкуствени...така съм от повече от 4 години ; няма да паднат ако отхапеш ябълка - само в началото внимавай много - няколко часа след като сложиха мойте ядох чипс и малко се счупи единия :D ..не мисля,че трябва да махаш здрав зъб,за да сложиш изкуствен,ама твоя работа :) не се забелязва и много бързо се свиква :) само трябва през няколко месеца да ходиш да ти ги полират и ако нещо са се чукнали да ти ги оправят, иначе след 18 се слагат постоянни(поне на мен така ще ми сложат)

надявам се да съм ти помогнала,ако имаш въпорсче-ЛС :) :-)

SoFarSoG00d
01-20-2009, 17:53
Керамична коронка: 600 лв.

Метало-керамична корона без съдържание на никел: 400 лв.

Имплантат (Произведен в САЩ): 1500 лв.

macegirl
01-21-2009, 12:45
да не си загорял фен на вучков?

:D +1