PDA

View Full Version : Немога да нося обици...Помощ!



monichka_
01-18-2009, 19:06
Здр ,това е първата ми тема и може и да има някоя грешка :oops: . Таа аз съм на 15 и имам следния проблем...Когато бях малка носех обици,докато не влезнах в Горна Баня за лечение и трябваше да ги сваля.Като излезнах 3-4 години след това реших пак да си пробия ушите,но започнаха да ме болят и да забират още в началото с медеценските обици,после пробвах и със сребърни и със златни,но без резултат и се наложи да ги махна :( .Сега съм решила пак да се пробвам.Въпроса ми е ,някой имал ли е подобен проблем и как мога да го реша :-D ?! Мерси предварително ! :-) :-D

batkodoki
01-18-2009, 22:47
Здр ,това е първата ми тема и може и да има някоя грешка :oops: . Таа аз съм на 15 и имам следния проблем...Когато бях малка носех обици,докато не влезнах в Горна Баня за лечение и трябваше да ги сваля.Като излезнах 3-4 години след това реших пак да си пробия ушите,но започнаха да ме болят и да забират още в началото с медеценските обици,после пробвах и със сребърни и със златни,но без резултат и се наложи да ги махна :( .Сега съм решила пак да се пробвам.Въпроса ми е ,някой имал ли е подобен проблем и как мога да го реша :-D ?! Мерси предварително ! :-) :-D

откажи се.
само на клипс!

трябва да си пълна откачка ако от суета настояваш да тровиш себе си с нещо, което тялото ти отхвърля!

а те уверявам, че мъжете се вълнуват не от това дето е между ушите ти, та да се впечатляват от тях.

Wrathchild
01-19-2009, 06:00
Намирисва ми на алергия към метал...

monichka_
01-19-2009, 06:40
Ем мерси все пак,явно ще се откажа от тях :-D

gree_girl
01-19-2009, 20:05
Не се отказвай, аз имах същия проблем, но май се оправи. Сега ще ти дам няколко изпитани съвета, не само от мен и се надявам да ти се оправят. Пробии си ушите, когато е топло, най-добре да е лятото, защото тогава заздравяват по-бързо без да ранясват. Не си мий косата горе-долу седмица след пробиването. Като си измиеш косата, веднага след това си промии обеците със спирт. Всяка вечер и сутрин ги раздвижвай напред-назад (ще боли, но за да има ефект), или като се сетиш мърдай обеците, тя болката намалява. След седмица - 2 започни да ги промиваш по-често. Сега това последното не знам дали ще ти хареса като идея, но тези които са го изпробвали са доволни. Да мажеш обеците си вечер с урина ... не знам ти както си решиш. И не забравяй, че колкото по-нагоре е самата обеца, вероятността да гнояса се овеличава. Ако искаш и сигурен ефект можеш да си пръскаш обеците със специални спрейове за това, в аптеките си има. И ги пази от замърсяване. Носи медицинските обеци поне 1 месец и иди някъде, където медицинските обеци не са турски, защото турските почерняват и въобще няма да ти оправят ушите.

Айде, не се отказвай! Стискам палци да се оправят ушите ти и да си сложиш обеци. Преди и аз имах тоизи проблем, но направих всичко това (без спрея) и сега имам 5 обеци, ей успехчета :-)

Sarabi
01-19-2009, 21:16
:shock: :shock: :shock: :shock: ](*,) ](*,) :smt064 :smt064 :shock: :shock: ?!? ?!? ?!? ?!

:shock: :shock: :shock:

Грее гърл или там както си, ти ненормална ли си или се ебаваш :shock: ?!?
Спирт ?! Урина ?!
?!?!?!??!
Ааа не, умрях като ти прочетох коментара О.о О.о О.о

Когато са ти пробили ушите не са ли ти обяснили как да се грижиш за тях ? Или си се дупчила в някой фризьорски салон ?
Щом имаш проблеми другия път отиди в студио. Кажи,че искаш да те пробият с абокат. Ще ти излезе по - скъпо, но ще се прежалиш.След като те пробият си купуваш сапун с неутрално пХ, кислородна вода 3% и банеоцин/гентамицин. Първо с хладка вода измиваш дупките със сапуна. След това почистваш с кислородна вода, като не прекаляваш, защото може да ти изгори кожата. След това мажеш по малко от гентамицина/банеоцина. Промива се 9 дни, като първите три дни се промива 3 пъти дневно. Вторите три дни се промива 2 пъти дневно. Третите три дни се промива веднъж дневно. Ако ти е трудно така може 9 дни по два пъти дневно. Въртиш обиците когато се сетиш, но поне 2 пъти дневно.
След това ако искаш можеш да продължиш да промиваш с физиологичен разтвор (разтвор за лещи) за да ти се оформят каналчетата по - бързо. Което в твоя случай е препоръчително.
Не махаш медицинските обици минимум 3 седмици.

Тва със спирта, урината и немиенето на косата е нереална глупост ! Да не си посмяла да правиш нещо подобно !!! И е по -добре пиърсинги да се правят в хладно време. Не зима, не лято. Пролет или есен.

Цената за дупчене с абокат горе - долу си зависи от студиото.
Сапун с неутрално пХ (Сейфгард примерно) = 1.50лв. приблизително.
Кислородна вода = 0.60лв приблизително, зависи от аптеката.
Банеоцин/Гентамицин = 1.70лв, пак зависи от аптеката.
Физиологичен разтвор - можеш да намериш и за по- малко от 4лв. (поне аз мога).
Като се замислиш няма да ти излезе толкова скъпо, ако наистина искаш да имаш дупки. Грижи се за тях и вероятно няма да имаш проблеми.

Ае леко да е.

monichka_
01-28-2009, 13:20
е,престраших се отидох и си ги пробих.Момичето ми обесни,не трябва да ги върта.След като ми ги проби им сложи нещо като гел и каза да не ги пипам.Питах я дали трябва да си взема нешо от аптеката кислородна вода или нещо такова,ноо ми каза че няма смисъл и трябва само 2-3 седмици да ги носа,след това мога да сложа каквито искам.За сега не ме болят и нямам проблеми ако има нещо,ще ги махам таа това е от мен :-D :grin: