PDA

View Full Version : незнам какво да правя



sexi_06
01-18-2009, 19:15
Той се занимава с наркотици. Как да му помогна?

Kostadin_682
01-18-2009, 19:28
Ако толкова много го обичаш, и търсиш сериозна връзка, опитай да го откажеш от наркотиците, помагай му и т.н... ако не успееш по добре го остави... (лично мое мнение) :?

SoAfraid
01-18-2009, 19:30
Ако толкова много го обичаш, и търсиш сериозна връзка, опитай да го откажеш от наркотиците, помагай му и т.н... ако не успееш по добре го остави... (лично мое мнение) :?

Как го прочете не те разбирам, аз на първите 10 реда изгубих смисъла и се отказах.

sexi_06
01-18-2009, 19:35
знам,че е много объркано като разказ за ,което се извинявам,но немога да го обясня по ясно, защото няма как да споменавам имена.
дали има някакъв начин да го откажа от наркотиците?

SoAfraid
01-18-2009, 19:43
знам,че е много объркано като разказ за ,което се извинявам,но немога да го обясня по ясно, защото няма как да споменавам имена.
дали има някакъв начин да го откажа от наркотиците?

Да ти кажа от моя гледна точка. Представи си, ако аз бях наркомана (давам пример) и ти си ми гадже, обичам те толкова много че да няма накаде, бих ти казал щях да откажа наркотиците защото те обичам (все още сме в примера). Това е въпрос на воля и чувства. Та да ти кажа аз цигарите бях спрял заради едно момиче (и ги почнах заради друга) хаха стига толкова за мен, извади си сама някакъв извод, че ако му пука поне малко за тебе ще ги спре но той си вика "каква е тая дето ша ми казва какво да правя" такава си че го обичаш и ти пука за него, но той не го разбира. След като не го разбира 'що не го оставяш да се оправя сам с този кирлив живот на наркоман?!

chaotic
01-18-2009, 20:35
Според мен , не може да се получи добра връзка , като сте далеч един от друг , не сте се виждали 2 месеца :shock: много време .. а за наркотиците , щом не е на кафево не е чак такъф проблем , по мое мнение.

sexi_06
01-19-2009, 07:34
знам,че е много объркано като разказ за ,което се извинявам,но немога да го обясня по ясно, защото няма как да споменавам имена.
дали има някакъв начин да го откажа от наркотиците?

Да ти кажа от моя гледна точка. Представи си, ако аз бях наркомана (давам пример) и ти си ми гадже, обичам те толкова много че да няма накаде, бих ти казал щях да откажа наркотиците защото те обичам (все още сме в примера). Това е въпрос на воля и чувства. Та да ти кажа аз цигарите бях спрял заради едно момиче (и ги почнах заради друга) хаха стига толкова за мен, извади си сама някакъв извод, че ако му пука поне малко за тебе ще ги спре но той си вика "каква е тая дето ша ми казва какво да правя" такава си че го обичаш и ти пука за него, но той не го разбира. След като не го разбира 'що не го оставяш да се оправя сам с този кирлив живот на наркоман?!

Преди още да разбера,че се занимава с наркотици сме си говорили какво би направил заради мен. Каза ми,че единствено заради мен може да откаже цигарите,но незнам дали още държи на това мнение.Но как да му покажа,че ме интересува и не ми е безразличен?

fuckUall
01-19-2009, 07:47
Той се занимава с наркотици. Как да му помогна?

Той сам трябва да има желание да спре.Ти сама без неговото желание нищо няма да можеш да направиш!

NightFairy
01-19-2009, 07:49
Според мен трябва да намерите начин да се видите. И когато това стане поговори с него. Кажи му колко много го обичаш и че би направила всичко за него. Не почвай веднага с въпроси свързани с наркотиците. Попитай го дали има нещо, което го тревожи, дали можеш да му помогнеш, с каквото и да е. И по някое време вметни, че си долучала, че взима дрога, но не го вярваш и все пак имаш нужда и той да ти го каже...и тогава по реакцията му (каквото и да ти каже, реакцията гледай) ще разбереш. Айде успех, мацка :)

Със сигурност ли знаеш за наркотиците или от тук от там?

PeopleAlwaysLeave
01-19-2009, 08:01
Мила, ще ти кажа само едно - на човек, който сам не пожелае промяната и Господ не може да му помогне. Така че ако той сам не осъзнае, че трябва да спре с наркотиците повярвай ми, каквото и да правиш ще си безсилна. Поговорете и се опитай да разбереш дали те обича и какво е готов да направи за теб и чак тогава подхващай темата за наркотиците ...

x3eme
01-19-2009, 08:02
ти НЕ можеш да мъ помогнеш
той трябва сам да си помогне а ти можеш само стимул да ми дадеш

sexi_06
01-19-2009, 08:03
Според мен трябва да намерите начин да се видите. И когато това стане поговори с него. Кажи му колко много го обичаш и че би направила всичко за него. Не почвай веднага с въпроси свързани с наркотиците. Попитай го дали има нещо, което го тревожи, дали можеш да му помогнеш, с каквото и да е. И по някое време вметни, че си долучала, че взима дрога, но не го вярваш и все пак имаш нужда и той да ти го каже...и тогава по реакцията му (каквото и да ти каже, реакцията гледай) ще разбереш. Айде успех, мацка :)

Със сигурност ли знаеш за наркотиците или от тук от там?

И двамата сме си обещали,че ще си поговорим сериозно когато се видим.Аз му задавах доста въпроси свързани с живота му и работата и той каза,че неможе да ми го каже по скайпа или телефона,но може да го направи лично.Реших първо да го изслушам,защото ако наистина ми казва всичко ако е вярно може сам да ми каже. Не съм много сигурна ,че е истина.Каза ми го неговият най-добър приятел поне преди беше такъв,но от няколко месеца са скарани.Първата ми реакция като го чух беше,че не е истина и той го прави нарочно за да ни скара.След като помислих малко прочетох доста подробна информация за наркотиците открих в него промяна ,която можеби се дължи точно на тях.

zaraaa
01-19-2009, 08:33
Той сам трябжва да пожелае да ги спре, според мен няма как да му помогнеш и да го откажеш от наркотиците, подкрепяй го само това можеш да направиш......

chelsea
01-19-2009, 14:33
престанете да се опитвате да промените човека до вас!!
или си с него каквото и да прави, или не си!

sexi_06
01-19-2009, 15:35
престанете да се опитвате да промените човека до вас!!
или си с него каквото и да прави, или не си!

той по Този начин проваля живота си.аз го обичам и изкам да му помогна,защото немога да го гледам как го прави.не ми е безразличен за да му позволя да провали живота си.Влюбих се в него когато вече беше зависим тоест го обичам такъв какъвто е,но искам да му помогна!!

NightFairy
01-19-2009, 16:51
И двамата сме си обещали,че ще си поговорим сериозно когато се видим.Аз му задавах доста въпроси свързани с живота му и работата и той каза,че неможе да ми го каже по скайпа или телефона,но може да го направи лично.Реших първо да го изслушам,защото ако наистина ми казва всичко ако е вярно може сам да ми каже. Не съм много сигурна ,че е истина.Каза ми го неговият най-добър приятел поне преди беше такъв,но от няколко месеца са скарани.Първата ми реакция като го чух беше,че не е истина и той го прави нарочно за да ни скара.След като помислих малко прочетох доста подробна информация за наркотиците открих в него промяна ,която можеби се дължи точно на тях.

Не прибързвай, промяна може да има и по много други причини. Може да има някакви проблеми. Поговорете и тогава си мисли, каквото и да е.
А ако взима наркотици, не го карай да избира примерно между теб и тях, не му натяквай постоянно колко са вредни, защото може да има обратен ефект...да намрази теб.

Hilary_
01-19-2009, 17:44
За каквото и пристрастяване да си говорим няма как да му помогнеш.. можеш само да му помагаш до колкото можеш... :( Успех ти желая и дано ги откаже!!! :( :(