PDA

View Full Version : Бяло течение (флуор) - симптоми, причини, лечение



Страници : [1] 2

gia_sena_mono
01-18-2009, 22:10
Бяло течение (колпит) - симптоми и прояви



Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа.
Всяко овлажняване на външните полови органи и зацапване на бельото е ненормално и се дължи по правило на бяло течение.

Бялото течение не е определено заболяване, а само симптом на ненормално състояние, на гинекологично или общо заболяване.

Среща се толкова често, че някои жени го смятат за нормално явление и го поставят наравно с менструацията.

По произход бялото течение се демонстрира като течение от влагалището, като може да бъде и от матката; много рядко то произхожда от маточните тръби, маточната шийка и външните полови органи.

Симптоми и прояви

Смущенията при бялото течение са твърде характерни: замърсяване на бельото, усещане на мокрота в областта на външните полови органи и ануса, усет за нечистоплътност, топлота и пълнота във влагалището, неприятна сладникавогнилостна миризма или зловоние, сърбеж /понякога много мъчителен и упорит/ в областта на входа на влагалището и външните полови органи, болка при полово сношение, а понякога по-силно или по-слабо изразен оток на срамните устни.

Видът на бялото течение може да бъде твърде различен, така че най-често бялото течение може да не е бяло, а жълтеникаво, жълтозеленикаво, мръснокафеникаво, кръвенисто, а в отделни случаи наистина бяло, слузесто, гноевидно, пенесто, с вид на извара, без миризма или зловонно.

В някои случаи при вторично или едновременно инфектиране на пикочния канал и пикочния мехур /много често при трипер/ се появява болка и парене при уриниране.

При по-продължително влагалищно течение може да се развие възпаление на външните полови органи и областта около ануса с парене, болка, сърбеж, зачервяване на кожата, оток, повърхностно разраняване или поява на брадавицовидни образувания.

Бялото течение, особено когато е предизвикано от трихомонас вагиналис и кандида албиканс, може да предизвика след полови сношения възпаление на члена, пикочния канал, пикочния мехур и простатната жлеза на мъжа, понякога със сериозни смущения. Първите признаци са зачервяване, оток и повърхностно разязвяване на главичката на члена, бял или гноевиден налеп, парене и болка при уриниране, често уриниране и пр.

На бялото течение не трябва да се гледа с пренабрежение дори когато не е много обилно и не дава сериозни субективни оплаквания. Зад него може да се крие сериозно гинекологично или общо заболяване. Самото течение, от своя страна, може да предизвика усложнения; най-чести от тях са раничките на маточната шийка и инфекцията на матката и тръбите /особено след раждане или аборт/. Най-често бяло течение от влагалището се наблюдава при специфични и неспецифични възпалителни заболявания, при ракови заболявания на половите органи, при еднокринни разстройства и при някои нарушения в обмяната на веществата, при неправилно положение на матката, при неспазване на добра лична хигиена и др.
Различават се следните видове бяло течение в зависимост от това, от коя част на женската полова система произхожда то:
Вестибуларно бяло течение. То произхожда от лигавицата на преддверието на влагалището и се среща най-често при нарушена лична хигиена, при възпаление на вулвата, при захарен диабет, при самозадоволяване и др.

Влагалищно бяло течение. То произхожда от лигавицата на влагалищната стена и може да се дължи Както на възпалителни, така и на невъзпалителни Процеси. Възпалението може да се дължи на действието на различни микроорганизми: гонококи, ши-гели, стафилококи, ешерихия коли и др. Сред причините от невъзпалителен произход, които могат да до-ВеДат до поява на влагалищно бяло течение спадат:
навлизане в препубертетен или в пубертетен период повишена секреция на естрогени и др.

Бяло течение от маточната шийка. То се наблюдава при болестни процеси, ангажиращи шийката на матката, например при гонорейна инфекция.
Маточното бяло течение е обусловено от болестни процеси, засягащи най-вече маточната лигавица. Най-често се касае за възпаление от гонореен, туберколозен или септичен характер.
Бяло течение, дължащо се на болестен процес в маточните тръби, се среща много рядко.

Бяло течение (колпит) - причини

Причините за бялото течение за изключително многобройни и разнообразни. Ще споменем някои от тях.

Предразпологащи причини

* Недостатъчна хормонална активност на яйчниците в предпубертетната възраст, климактериума и менопаузата, патологична яйчникова недостатъчност, бременност, раждане, аборти и др.
* Нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището след неоправдани или неподходящи промивки, влагалищни средства за предпазване от забременяване и др. Влагалището нормално има кисела реакция, която създава неблагоприятни условия за развитие на болестотворните микроорганизми и с това го предпазва от възпалителни заболявания.
* По-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс/.

Непосредствени причини

* Бактерийни инфекции от най-различен тип, включително и гонококите /причинители на трипера/. Инфекциите са най-честата причина за бялото течение.
* Гъбични инфекции – най-честите причинители от много позната на жените група са т. нар. трихомонас вагиналис и кандида албиканс. Влагалищното течение, предизвикано от тези причинители, е често срещано и много упорито. Някои от инфекциите са семейни, защото засягат всички членове на семейството.
* Механични причинители - чужди тела, попаднали случайно или преднамерено във влагалището: влагалищни песари, тампони и предмети, използвани при онанизъм или пъхнати случайно от малки деца /бобени зърна, малки монети, копчета и др./.
* Термични дразнения – горещи влагалищни промивки, недобре дозирани кални или парафинови тампони при физиотерапия и др.
* Химични дразнители – дразнещи разтвори за промивки, противозачатъчни средства, професионални вредности и др.
* Нарушена трофика на влагалищните стени при напреднала възраст, след лъчелечение, при общи заболявания и др.
* Психогенни причини – най-често у девойки, които не водят полов живот, и у силно сексуални жени.

Инфекция на влагалището и поява на бяло течение може да се получи и по полов път. Така че отговорност за бялото течение на жената трябва да се търси и у партньора й в половия живот, който може да инфектира своята партньорка било поради лоша полова хигиена, било поради това, че сам боледува /трипер, възпаление на члена, на пикочния канал и пикочния мехур, на простатната жлеза и др./, било че е носител на инфекциозен причинител, без да има сам оплаквания.

Инфектирането по извънполов начин е също много често явление. То може да стане при липса на достатъчно полова хигиена, зеещо влагалище у многораждали жени или след разкъсвания при раждането, ползване на чужди тоалетни принадлежности и бельо, легло, вани, басейни, обществени тоалетни и пр.

Бяло течение (колпит) - лечение

Всяко бяло течение, преди да се започне каквото и да е било течение, изисква неотложна консултация с гинеколог и лекар природолечител. Нерядко жените по свой почин започват лечение без лекарски преглед и съвет. Това е неправилно и дори опасно, тъй като причините са различни.

Особено важно е преди гинекологичния преглед да не се правят влагалищни промивки и да не се поставят никакви лекарства във влагалището, тъй като при прегледа по правило се взима влагалищно съдържимо за бактериологично или други изследване, за да се изясни причината на течението.

За да се осигури бърз и пълен ефект от лечението, предписано от гинеколога или лекаря природолечител, трябва да се спазва някои основни правила, валидни за всички случаи:

* Със започване на лечението се прекратяват половите сношения.
* Спазват се строго указанията на лекуващия лекар, като при нужда се лекуват едновременно двамата партньори, и жената, мъжът – при трипер, трихомонас вагиналис и т. н.
* Точно и съвестно да се провежда леченито /особено от мъжа/. Често поради липса на субективни оплаквания мъжът нарушава лечебния режим, остава неизлекуван и повторно инфектира своята партньорка.
* Трябва да се изключи възможността от повторно извънполово инфектиране. За тази цел е необходимо изпиране на бельото, изглаждане с гореща ютия, дезинфекциране на тоалетните принадлежности, ваните, тоалетните чинии и пр. Трябва да се изключи повторна инфекция и от други членове на семейството или съжители.
* След завършване на определения курс лечение трябва да се направи контролно изследване на влагалищното съдържимо /3-4 дни след свършване на менструацията/, за да се установи дали инфекцията е ликвидирана или се налага допълнително лечение.

За предпазване от бяло течение са необходими определени профилактични мерки.

* Строга обща и полова хигиена на жената и на мъжа. Измиването на половите органи с топла вода сутрин и вечер преди лягане трябва да бъде редовно.
* Избягване на случайни, инцидентни полови сношения.
* Майката и дъщерите трябва да ползват индивидуални принадлежности за интимна хигиена и индивидуално легло. Дори малките момиченца не трябва да ползват леглото на своите родители.
* Съществено значение за открива на бялото течение и неговите причинители имат периодичност профилактични гинекологични прегледи или прегледите с ирисова диагностика. Ранната диагноза на бялото течение осигурява най-бързо и ефективно лечение.


Темата е обявена за важна. Всяко мнение, което няма връзка с темата ще бъде изтрито.
hottie

hottie
01-19-2009, 20:41
Ами не ти е лоша темичката :)

Sladkata___
01-23-2009, 09:51
защо не я направите от важните теми където са горе ?

titinkaa
01-30-2009, 09:57
Темата е важна и то мн :)

maria801
01-30-2009, 16:24
Tazi tema e naistina mn vajna za nas jenite, i e mn neobxodima da se znae i da se vnimava s bialoto te4enie. ;-) .[/b]

Loony_girl
02-18-2009, 17:46
Znaete li kak se vzema sekret pri momi4eta koito sa devstveni? Interesuva me mnogo...
Dali 6te vzemat ot belioto ili 6te trqbva da "burkat" vuv vlagali6teto?

gia_sena_mono
02-18-2009, 18:11
Разбира се,че ще ти вземат секрета от влагалището.

daru6a1
02-27-2009, 17:52
Чувала съм,че това бяло течение се появявало поради нечистота ,но при мен е невъзможно защото се мия 2 пъти на ден :shock: Какво трябва да направя за да спре това нещо,вече ми писна :x Някой да ме посъветва нещо ако знае по въпроса.. :( #-o ](*,) 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

teenems
02-28-2009, 19:34
ам аз винаги го имам 1-2 дена след свършване на менструация ,мн е гадно :smt013 ,чувствам се ужасно .

Kanela
03-01-2009, 20:37
Темата е написана като за малоумни.Обхваща прекалено голям спектър информация :-o Няма термин "бяло течение"...и не "бяло течение" причинява Escherichia Coli.Не "бяло течение" причиняват повечето коки....То според темата всичко,което е течение,е бяло течение.Не съм съгласна. :? Едно от малкото хубаво обяснени неща в темата са правилата за избягване на повторна инфекция!

gia_sena_mono
03-08-2009, 15:32
Темата е написана като за малоумни.Обхваща прекалено голям спектър информация :-o Няма термин "бяло течение"...и не "бяло течение" причинява Escherichia Coli.Не "бяло течение" причиняват повечето коки....То според темата всичко,което е течение,е бяло течение.Не съм съгласна. :? Едно от малкото хубаво обяснени неща в темата са правилата за избягване на повторна инфекция!
Е,хайде напиши ти по-добра тема като толкова знаеш!
Ако имаш повече въпроси и информацията не те задоволява, обърни се към гинеколог.Темата е информативна, а не с цел да си поставиш диагноза.И

cappy123
03-25-2009, 15:31
Евала !!!
Страхотна тема. Много е полезна. Прочетох я цялата :P

tedytyy
03-28-2009, 19:45
..

_butterfly_
03-30-2009, 16:41
Аз явно сериозно съм се инфектирала,въпреки че спазвам стриктна лична хигиена.. не се мия със силно ароматизирани сапуни,а със специални интимни,сменям си редовно бельто,мия се,мажа се с кремчета.. но не.. нищо не помага.. а при гинеколог няма да отида каквото и ще да става! Става все по нетърпимо.. и си мисля,че не е точно заради хигиената,а заради друго.. има билки които лекуват,а аз на тях много се доверявам,защото най сигурния начин да се лекуваш е чрез билки,а не чрез някакви химикали.. винаги съм се лекувала с билки.. остава ми само да хвана 4-те книги за билки,които имам в нас и да си намеря точно определената билка.. друго невиждам какво мога да направя..
Не знам от къде е тази твоя убеденост, че ще е най-добре сама да се лекуваш, но ще ти дам един приятелски съвет- отиди на гинеколог, а ако толкова мн искаш да не се лекуваш със "химикали" самият лекар може да ти каже какви точно билки ще са ти от полза.

mimimimi
04-03-2009, 09:02
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

mimimimi
04-03-2009, 09:10
Моля виии дайте някакъв коментарр. 8-[ 8-[ 8-[ :smt120 :smt089

mimimimi
04-03-2009, 09:25
Моля виии,напишете коментаааар. 8-[ 8-[ 8-[ :smt100 :smt100 :smt100

mynichka
04-03-2009, 16:42
^ при всеки идва по различно време! На мен например ми дойде на 14 и нещо ..почти 15 ...стига глупосто на 13 си има толкова много време, ще ти дойде!

avril_fan
05-04-2009, 15:19
а искам да попитам защото питах и Др. Тийн и той не ми отговори..аз съм на почти 13 години и имам някво бяло,предполагам че е това бяло течение и приятелките ми ми казват че е знак че ще ми дойде цикълът но след няколко месеца..това вярно ли е ??

kisserche
05-05-2009, 07:40
mi nz az sled cikal vinagi imam 1-2 dni bqlo te4enie :(

nikkiiii
05-10-2009, 14:56
много добра темичка :)

clever
05-10-2009, 20:19
а искам да попитам защото питах и Др. Тийн и той не ми отговори..аз съм на почти 13 години и имам някво бяло,предполагам че е това бяло течение и приятелките ми ми казват че е знак че ще ми дойде цикълът но след няколко месеца..това вярно ли е ??
сигурно :)
не се притеснявай

clever
05-10-2009, 20:19
mi nz az sled cikal vinagi imam 1-2 dni bqlo te4enie :(това е нормално-секрет е

krasteva
05-17-2009, 23:14
ох и аз искам бяло течение близо от 2 години, но ме е страх да ида на генеколок, спазвам добра хигиена и всичко както си му е реда, но незнам какво да правя писна ми вече и при това си имам менструация редовно всеки месец, ако може някой да ме посъветва нещо ! :(

clever
05-18-2009, 08:23
ох и аз искам бяло течение близо от 2 години, но ме е страх да ида на генеколок, спазвам добра хигиена и всичко както си му е реда, но незнам какво да правя писна ми вече и при това си имам менструация редовно всеки месец, ако може някой да ме посъветва нещо ! :(1 съвет мога да ти дам
погрижи се за здравето си и отиди на гинеколог ;)
успех!

krasteva
05-18-2009, 11:31
благодаря много :)

siqnalili
05-28-2009, 14:33
Със сигурност е най-добре да се посъветваш с гинеколог, но не се притеснявай толкова. То е индивидуално

gia_sena_mono
05-28-2009, 20:05
Добрата хигиена не е гаранция,че не можеш да имаш бяло течение.То,както пише по-горе, може да бъде причинено от много фактори.

amfetamink1a
05-31-2009, 15:30
Ами нормално ли е да си на 16 и от някъде 2г да имаш цикъл и да имаш и бяло течение и на какво може да се дължи? Една приятелка е мн разтревожена и искам да й помогна моля ви кажете ...помогнете много е притеснена а на генеколог не иска и няма да отиде .... :?:

clever
05-31-2009, 16:27
Ами нормално ли е да си на 16 и от някъде 2г да имаш цикъл и да имаш и бяло течение и на какво може да се дължи? Една приятелка е мн разтревожена и искам да й помогна моля ви кажете ...помогнете много е притеснена а на генеколог не иска и няма да отиде .... :?:ако приятелката ти иска да се погрижи за здравето си да отиде при гинеколог за всеки случай!

Kiona
06-01-2009, 17:20
Здравейте! Имам 1 въпрос свързан с тези течения...За втори път ми се случва след полов контакт да имам розово течение...1-вия път като отидох на лекар казаха че сичко си ми е ок сега пак се получава същата история някои мойе ли да каже нещо по този въпрос ....Благодаря предварително

amfetamink1a
06-02-2009, 17:08
Но тя не иска да отиде....уффф мн ми е гадно за нея,а пък едва ли на нея й е приятно....дайте съвет ..моляя вии 8-[ 8-[ 8-[

clever
06-02-2009, 17:20
Но тя не иска да отиде....уффф мн ми е гадно за нея,а пък едва ли на нея й е приятно....дайте съвет ..моляя вии 8-[ 8-[ 8-[ми щом не иска да отиде на лекар-1 мога да кажа за нея
не й пука за здравето си!
кажи й го

Trumi
06-07-2009, 21:57
Tuk v tazi tema pi6at glavno momi4eta,no neka vi kaja za dve moi biv6i priatelki.Na ednata 4i4o i i lelq i bqha ginekolozi i tq ima6e bqlo te4enie e me uverqva6e 4e e hodila 4e vs e ok,i qvno e bilo taka.Pravih sex s neq(unikalen btw) :oops: i sled moje biii 1 dni edna sutrin stavam i 4uvstva edna tejest v penisa si,edno tegavo :smt087 .Izstiskah bibata i izleze edna goolqma kakpka ne6to si :smt119 sled 2 dni otidoh na lekar,na urolog toq vze ot sekreta(po gania na4in) i mikaza 4e sa levkociti i mi dade da pia hap4eta i da se maja.I kvo se okaza 4e tva bqlo te4enie me e zarazilo s nqkva infekcia qvno :-x GOLQM KEF!!!!Posle drugata mi priatelka i tq sas te4enie..po vreme na seks penisut mi i tq se poocapvahme,no ne mnogo.Otide na lekar i toi i kaza 4e ne moje da se izlekuva 4e e taka prosto i tam nqkvi promivki i predpisa ama kaza 4e prosto za momenta ina4e 6te si e taka. :D
taka 4e spoko dami,ni6to vi nqma.Higiena pove4ko i da ne vi puka mnoo mnoo! :smt033 :smt039

marmozet4e
06-08-2009, 11:48
мерси много, темата е страшно полезна!!!

Trumi
06-08-2009, 23:01
6te se opitam da ti dam suvet 8)
Purvo za6to analnia sex e nai riskovaniat za prenasqne na bolest....-za6toto pri nego se polu4avat malki razkusvania vutre i e mnogo mnogo riskovano,po4ti nqma varioant ako drugiat e bolen da ne te zarazi,dokato pri vaginalniat ne e zadaljitelno da se prihvane.Ideqta mi e razkusvaniata koito stavat(zvu4i seriozno no ne e),predpolagam 4e e ot tqh :-o nqma ot kakvo drugo da e,ina4e pri hodene do toaletba 6te6e da ti napravi vpe4atlenie ili drugiat variznt e da te odraskal bez da iska!
Ne se pritesnqvai i na men mi se e slu4valo s moite priatelki i moi priateli sa mi spodelqli za takiva slu4ai.....prosto izvestno vreme se nabliudavai kato si do toaletna i si pomisli dali si zaslujava tozi vid sex i dali ti dopada(ako ne si probvala do sega,opitai,znae li 4ovek moje puk da ti haresa) :oops:
Pozdravi i pi6i kakvo e stanalo ne se sramuvai 8-) :P

marmozet4e
06-11-2009, 12:13
ох, мн ме успокои!!! ;-)
пък и вече ми мина, не ме боли и май нищо ми няма! =;
мерси още веднъж :grin:

NeverTheSame
06-29-2009, 16:02
а да попитам само....


ако лечение не се започне какво ще стане? имам предвид дали нещата може да се влошат или инфекцията си остава само до това...?

ameli
07-11-2009, 12:24
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

стига бе ... не разбрахте ли че е гадно да имаш! пък и сичко с времето си ...потрайте малко :-x

сори ама вече ме нервите с ващо бързане :lol: лапешка му работа :razz:

Titirito
07-12-2009, 20:37
а да попитам само....


ако лечение не се започне какво ще стане? имам предвид дали нещата може да се влошат или инфекцията си остава само до това...?

Предполагам че е индивидуално и че зависи от т'ва к'во точно ти има. По-добре отиди на лекар, ако толко се притесняваш.

gia_sena_mono
07-17-2009, 09:39
мерси много, темата е страшно полезна!!!

и имам нужда някой да ме посъветва как да постъпя...
ам... малко ми е неудобно... така де...
гаджето ми бръкна в дупето с пръст... мен не ме болеше... беше даже по някакъв начин приятно............ и после опитахме да гравим анален секс... оначе на него не му влизаше... и той се опита с пръст, обаче изведнъж спря, щот по ръката му имаше кръв... с една дума, в задника ми имам кръв, ама тя не тече... ами е някъде по-навътре... и ся нямам идея какво да правя... не мога да кажа на нашите... може би трябва да отида на лекар... плс, помогнете ми!!! мн съм объркана и уплашена....

Ейиии,осрахте темата!

marmozet4e
07-17-2009, 13:31
какъв ти е проблема??
човек има нужда от съвет и мисли, че тук може да попита.
а това, че според теб темата е "осрана", само говори, че си пълен идиот, който не би помогнал и на себе си!!!
:smt098

gia_sena_mono
07-18-2009, 10:33
какъв ти е проблема??
човек има нужда от съвет и мисли, че тук може да попита.
а това, че според теб темата е "осрана", само говори, че си пълен идиот, който не би помогнал и на себе си!!!
:smt098
Темата е за гинекологичен проблем,не за анален секс. Като незнаеш какво правиш не го прави. И това, което си писала все едно го е писало 10-годишно лапе: "В задника ми има кръв,ама не тече,ами е някъдсе по-навътре" ?! :shock: :-D
Пусни си отделна тема, недей да пишеш където ти падне.

adizitk1
07-22-2009, 20:05
Хей clever, ти си момче, нали... Защото явно не разбираш какво значи думата срам... на повечето момичета не им е толкова лесно просто да отидат, да се съблекат голи, да легнат на магарето и да се разкрачат пред някав си там доктор (сори за гадния език). Не е толко лесно, колкото си въобразяваш... :?

batkodoki
07-23-2009, 00:19
Хей clever, ти си момче, нали... Защото явно не разбираш какво значи думата срам... на повечето момичета не им е толкова лесно просто да отидат, да се съблекат голи, да легнат на магарето и да се разкрачат пред някав си там доктор (сори за гадния език). Не е толко лесно, колкото си въобразяваш... :?

а в качеството си на Мъж, категория АГ- дядка, ще ти кажа, че ЦЯЛАТА ТВОЯ ПОСТАНОВКА Е КРАЙНО ПОГРЕШНА И ПОДВЕЖДАЩА!

гнусно ми е дори да чета подобни неща
".... на повечето момичета не им е толкова лесно просто да отидат, да се съблекат голи, да легнат на магарето и да се разкрачат пред някав си там доктор (сори за гадния език). Не е толко лесно, колкото си въобразяваш... " - разбира се, че е далеч по лесно "да легнат ......и да се разкрачат пред" поредният пенис! - идиотка!!!

ах, не го правят?!
! - е то заради това хапът "ескейп", бивший "постинор" е най-харченото НЕЩО е БГ аптеки........

sssladuranka
07-23-2009, 16:38
^aми ако до сега не са се "разкрачвали" пред никого :? и девствени ходят при гинеколози :? не слагайте всички под един знаменател :?

Smileygirl
08-11-2009, 23:30
впрочем аз също имам бяло течение...искам да отида на генеколог ,но ме е страх защото мисля че съм "отворена" макар че съм девствена и просто не знам какво би си помислила майка ми ако и кажат че съм "отворена"и нещо такова :? ...на 14 съм

PurpleSand
08-15-2009, 12:08
------

pigi
08-17-2009, 07:57
Ми значи и аз имах течение. Ходих на генеколог и ми направиха преглед. Не искам да наплаша някой, но не е приятно. Бъркат ти във влагалището с нещо като клечка за уши, ама е по-дълго :-D . Сега пак ми предстои преглед и като се сетя за това " ми настръхва косата ". :(

pigi
08-17-2009, 08:02
впрочем аз също имам бяло течение...искам да отида на генеколог ,но ме е страх защото мисля че съм "отворена" макар че съм девствена и просто не знам какво би си помислила майка ми ако и кажат че съм "отворена"и нещо такова :? ...на 14 съм


Не ми се вярва да и кажат, ако освен генекологът ти не е толкова гаден. :-o

Bianca
08-19-2009, 19:03
Няма да кажат, подписали са Хипократовата клетва. ;]
И аз имам бяло течение, а спазвам перхектна лична хигиена. Гадното е, че понякога мирише. ;/
Сърбяло ме е, боляло ме е (и матката). Страхувам се, че може да имам рак.

Romance
08-19-2009, 19:19
защо не се прегледаш, за да си спокойна?

Bori1107
08-26-2009, 20:45
а искам да попитам защото питах и Др. Тийн и той не ми отговори..аз съм на почти 13 години и имам някво бяло,предполагам че е това бяло течение и приятелките ми ми казват че е знак че ще ми дойде цикълът но след няколко месеца..това вярно ли е ??



emi ne e mnogo vqrno 6tot az imam bqlo te4enie ot 2 godini i o6te ne mi e do6lo !!! :shock: :shock:

polqta
08-27-2009, 01:07
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)




няколко дена преди да ти дойде има като прозрачно течение и чак след това ти идва :smt059

не се притеснявай :smt022 и аз бях така ... на всеки му е различно и на теб ще ти дойде ... ако не ти дойде най късно до 9 клас ще е хубаво да посетиш гинеколог :) :smt045
[/code]

gia_sena_mono
08-27-2009, 10:10
Може да и да не излизаш от банята, да спазваш ПЕРФЕКТНАТА хигиена, да си девствена и пак да имаш течение, така че срам, не срам - идете по-скоро на лекар!
И цикълът няма нищо общо с течението,

kalpazanka
08-27-2009, 18:11
Няма да кажат, подписали са Хипократовата клетва. ;]
И аз имам бяло течение, а спазвам перхектна лична хигиена. Гадното е, че понякога мирише. ;/
Сърбяло ме е, боляло ме е (и матката). Страхувам се, че може да имам рак.
Bianca, за бой си! :) Понеже знам, че не те тресе пубертет, ще ти спестя критиките. Доколкото помня, си студентка в СА Свищов /беше поствала снимки преди време, но може и да се бъркам/. Ако съм права, най-близкото за теб медицинско средище е Плевен. При наличие на такива опасения на твое място нямаше да губя време и щях да се прегледам най-малкото за да разсея страховете си. Все пак в Плевен има онко-гинеколози, гинеколози, онко-хирурзи- все хора, които са там, за да ти помогнат. Като се решиш да се прегледаш /и ако решиш да е в Плевен!/, пиши ми, ако искаш да ти дам координати.
Здравето е в твои ръце. Ако ти не се грижиш за себе си, няма кой друг да го направи!

SweetySmallDevil
08-29-2009, 13:40
Може да и да не излизаш от банята, да спазваш ПЕРФЕКТНАТА хигиена, да си девствена и пак да имаш течение, така че срам, не срам - идете по-скоро на лекар!
И цикълът няма нищо общо с течението,



Зависи,обикновенно преди цикъл то е по силно,но ако имаш предвид,че течението няма нищо общо с идването на менструацията за първи път ... тук съм с теб :D когато ми дойде за първи път нямах никаво бяло течение преди това ... а за успокоение на тези, които все още не им е дошло искам да кажа, че до 16 ако не ви дойде,чак тогава можете да се притеснявате :) на мен ми дойде сравнително късно за разлика от приятелките ми,но сега като се замисля съм извадила голям късмет... на тях им дойде около 13 а на мен малко след 15тия ми рожден ден... така,че няма от какво да се притеснявате... като гледам 12-13 годишни да се ядосват защо не им идва .. гледам така :shock: ... СПОКО! ... радвайте се докато може да правите каквото искате и когато си искате без да трябва при всяко изникнало нещо да държите календарчето и да смятате дали тогава сте в цикъл... гадно е 8-) :razz:

ninity11234
08-30-2009, 17:04
и аз мисля, че тази тема трябва да е при важните.. :D

Cut
08-30-2009, 23:39
и аз мисля, че тази тема трябва да е при важните.. :D

Тя Е важна..

Дами ще ви споделя нещо.
Преди година имах тези проблеми с бялото течение.Гинекологът ми ме друсаше с всякакви хапчета,но без ефект.Накрая ми писна да хвърлям толкова за лекарства,пък и си тровех организма. Започнах всеки ден по два пъти да се мия със студена вода (по-точно ледена..). След две седмици бях напълно здрава. Няма да разказвам как съм стигнала до тоя метод. Важното е,че имаше ефект.Опитайте.

luscinia
09-04-2009, 19:32
и аз мисля, че тази тема трябва да е при важните.. :D

Тя Е важна..

Дами ще ви споделя нещо.
Преди година имах тези проблеми с бялото течение.Гинекологът ми ме друсаше с всякакви хапчета,но без ефект.Накрая ми писна да хвърлям толкова за лекарства,пък и си тровех организма. Започнах всеки ден по два пъти да се мия със студена вода (по-точно ледена..). След две седмици бях напълно здрава. Няма да разказвам как съм стигнала до тоя метод. Важното е,че имаше ефект.Опитайте.

Аз знам за промивки с вода и сода или с тетра също много помага и ако има сърбежи тетрата много успокоява

..Затрупах се с информация и на мацките които още не им е дощло мога да кажа само радвайте се...и се молете да не припадате от болка като ви дойде.На пича там дето му течало "нещо" незнам какви левкоцити са ти казали ... ама предполагам че е левкоцитоза... ( Левкоцитоза се установява при: остри бактериални инфекции особено кокови (ангина, абсцес, апендицит, перитонит, пневмония, гноен менингит, сепсис, скарлатина, дифтерия, холера и др.), при някои вирусни инфекции (пертусис, инфекциозна лимфоцитоза, инфекциозна мононуклеоза), при белодробен и миокарден инфаркт, чернодробна некроза, масивни изгаряния, травми, оперативни интервенции, тумори, остри и хронични левкози, миелофиброза, мегакариоцитна левкоза, при физиологични състояния: бременност, студ и топлина, при прием на кортикостеориди. ) :-o съжалявам за отклонението...но има хора които не знаят и направо си е за смях да кажеш че си болен от "левкоцити" :D .
Относно аналния секс мои приятелки казват,че е много яко защото в ануса също има ерогенни зони ( за това има и обратни)...и изисква много ЛУБРИКАНТ ... ако искаш да правиш такъв тр да е винаги с презерватив и да се прави само там...ако не искаш и от там бяло течение да ти тръгне...
Относно бялото течение може да се получи от много неща,но по принцип почти всички момичета го имат в пубертета заради адското бушуване на хормоните...но ако имате отидете защото може и да не е от безобидното.Такаааа бяло течение се получава от всичко за което можете да се сетите... от разни водни басейни,ако ходите на спа и влизате в джакузи...ако сядате или дори леко пръсне от обществени тоалетни в разни заведения...дискотеки,хотел и.Много важно и как се бършете след тоалетна...за което странно но факт някой се бършат от зад на пред което е много грешно...също при настинка или някаква болест може да се появи бяло течение от антибиотиците и веднага на лекар защото тва са гъбички които си се размножават адски бързо и може да стане супер сериозно...също не трябва да давате (също и вие да го правите :D ) на гаджетата ви да ви бъркат отдолу колкото и да уважавам френската любов...тр да е на чисто и след като си е измил ръцете. И на последно място но не и по важност може да ви звучи смешно но не правете секс с момче без презерватив 1во защото колкото и да е сигурен че ще свърши от вън и по време на секс се забременява и 2ро колкото и да е сигурен че е здрав понякога на някои инфекции се явяват само преносители и въобще нямат симптоми ... тка че за ръчичка и на пълни изследваня ако толкова държи на вас ще си ги направи...Другото което е колкото и да сте сигурни в него винаги си имайте 1 на ум защото те изневеряват заради спорта докато ние сме тези които влагат чувства в секса ... и честно да ви кажа много бях влюбена в бившия си...много му вярвах и сме правили със и без презерватив и не съм имала проблеми...до 1 ден преди 1 година се случи пак да е без презерватив ... появиха ми се гъбички (най - елементарните) уж се махнаха ... после кандида албиканис ... оправи се и сега от 2 седмици ходя по 13829329 пъти да пишкам и си мислех че имам цистит,а се оказа стафилококи и съм на инжекции гентамицин...само щото пича се мислеше са адски красив и просто трябваше да се доказва на себе си и да поизнае*е половиния град ... докато не го разбрах...и сега от 1 година не съм правила секс заради него...
Няма нищо страшно при генеколога най - добре е да е жена ще ви е по - удобно ... няма какво да се срамувате защото са минали толкова през тях че вече даже не им прави впечатление ... те си вършат работата а здравето ви е на 1во място!

kalpazanka
09-05-2009, 08:52
съжалявам за отклонението...но има хора които не знаят и направо си е за смях да кажеш че си болен от "левкоцити"
Мацко, ти изпадаш в същата ситуация с това изречение:

появиха ми се гъбички (най - елементарните) уж се махнаха ... после кандида албиканис
Така, както си го написала, излиза че Candida albicans не е гъбичка, което направо си е за смях.

elito0o0o0
09-06-2009, 10:09
Ми аз да ви кажа като ми дойде нали цикъла и нито на гинеколког съм ходила ,нито нищо,апък относно бялото течение.. то си ми тече ехее.. откога.. но аз си се мия :? :? абе ужасно е да си жена!!! :x :? :? мъжете си мислят обратното,щот нищо не са видели.... ама аз съм още малка да ходя на гинеколког.. разбирам да има някакъв проблем,но аз .. нямам :shock: нз.. когато вече се започне полов живот тогава е редно 2 пъти в годината да се ходи,а ся точно няма да позволя да ми бъркат... Ъм Ъм.. :-D във.. нали... щот нито проблем някакъв имам нито нищо.. ся.. апф :? шсе чувствам неловко :? ма щом става на въпрос за здраве.. сикчо! :? 8-)

luscinia
09-07-2009, 00:19
съжалявам за отклонението...но има хора които не знаят и направо си е за смях да кажеш че си болен от "левкоцити"
Мацко, ти изпадаш в същата ситуация с това изречение:

появиха ми се гъбички (най - елементарните) уж се махнаха ... после кандида албиканис
Така, както си го написала, излиза че Candida albicans не е гъбичка, което направо си е за смях.

хахахах мда съжалявам кандида албиканс са много по сериозни гъбички които могат да се развиват в цялото тяло където си пожелаят уста...гениталии,бял дроб,сърце на всякъде :) моля да бъда извинена че не се е разбрало
появиха ми се гъбички (най - елементарните) уж се махнаха ... после кандида албиканис че след най - елементарно излекуваните са се появили по сложни :)

daru6a1
09-07-2009, 10:32
Сигурно това " бяло течение " го имам от година а се мия редовно и така не разбрах как да го спра ( ако може така да се изразя ) .. :) Мия се всеки ден и съвсем редовно без пропуски .. но вече свикнах и не ми прави впечатление !! Отначало носех в мене си задължително превръзки за ежедневна употреба .. но като видях, че и те не помагат само се чувствам некомфортно спрях да си слагам ! Така , че няма хужда да се притеснявате .. Свиква се и няма нужда да ходите на гинеколог стига да поддържате хигиена ;-)

makemesmile2
09-24-2009, 17:17
hora pomognete mi! neznam kakvo da pravq s bqloto mi te4enie sas sigurnost imam infekciq za6toto hodih pri genekolog i mi otkri nqkakva infekciq,pih antibiotici,sve6ti4ki i mi predpisa nqkakav intimen gel. za malko vreme nqmah ni6to i sled tova pak mi se poqvi,opitvah s bilki,kakvi li ne promivki i ni6to ne stana.osven bqloto te4enie simptomite sa i lek surbej

Bori1107
09-25-2009, 14:56
i az imam surbej daje i leko parena..makar 4e poddurjam dobra higiena.. :( :( :(

Chuck93
10-19-2009, 22:54
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Момиче ти си на 13...има още много време радвай се и си живей живота спокойно...това цикъла не е работа всеки месец се мъча толкова много,че ми се иска още да не ми беше идвало...това за дето се ядосваш е толкова глупавоооо...на приятелките ми не знам си кво емии твоя организъм е различен бе майка ти не ти ли е обяснила...тцтц добре,че вече има интернет :-x

ameli
10-28-2009, 18:16
и аз мисля, че тази тема трябва да е при важните.. :D

Тя Е важна..

Дами ще ви споделя нещо.
Преди година имах тези проблеми с бялото течение.Гинекологът ми ме друсаше с всякакви хапчета,но без ефект.Накрая ми писна да хвърлям толкова за лекарства,пък и си тровех организма. Започнах всеки ден по два пъти да се мия със студена вода (по-точно ледена..). След две седмици бях напълно здрава. Няма да разказвам как съм стигнала до тоя метод. Важното е,че имаше ефект.Опитайте.

А знаеш ли, че можеш да се простудиш :?

stelit0
11-21-2009, 19:38
и аз мисля, че тази тема трябва да е при важните.. :D

Тя Е важна..

Дами ще ви споделя нещо.
Преди година имах тези проблеми с бялото течение.Гинекологът ми ме друсаше с всякакви хапчета,но без ефект.Накрая ми писна да хвърлям толкова за лекарства,пък и си тровех организма. Започнах всеки ден по два пъти да се мия със студена вода (по-точно ледена..). След две седмици бях напълно здрава. Няма да разказвам как съм стигнала до тоя метод. Важното е,че имаше ефект.Опитайте.

А знаеш ли, че можеш да се простудиш :?А знаеш ли колко е кофти да имаш бяло течение а?

ameli
11-23-2009, 18:44
^ айде да не продължаваме .. ти знаеш ли, че като се простудиш, един ден може да си блъскаш главата, защо си правла глупости :? да беше отишла не лекар

pinkavril
11-26-2009, 19:14
.. знам, че е зле но пия по 12 хапчета витамин С :D

ameli
11-28-2009, 17:28
12 на ден ... :shock: спри се бе, момиче

pinkavril
11-29-2009, 13:59
...

ameli
11-29-2009, 15:51
намали ги до миниму-най-много 4-5 на ден

pinkavril
11-29-2009, 18:45
:) даже и това ми е много :D :D

Cut
12-02-2009, 20:15
@ameli, вярно е,че има известен риск.
Но все пак аз не се къпя цялата с ледената вода,а само областта на гениталиите ;]

С много момичета съм споделила своя опит и всеки път съм споменавала за този минимален риск.
Никоя не се е простудила от 400 мл студена вода..

Само да кажа,че е добре да не го правите повече от 2-3 пъти дневно,защото шанса да се простудите започва да се увеличава.



@luscinia относно другите промивки,за които си чувала..
Аз знам две точно със сода и тетра.
Първата - вода и една супена лъжица сода бикарбонат. Обаче след това имаше някаква особена миризма при мен О.О
Втората сякаш е по-ефективна. Вариш си чай от тетра(може да сложиш мащерка и/или босилек) и слагаш в един леген ( 8-) ).
Сядаш в него за половин час и след това с хладка вода се изплакваш.

Успех..

ameli
12-03-2009, 16:47
@ameli, вярно е,че има известен риск.
Но все пак аз не се къпя цялата с ледената вода,а само областта на гениталиите ;]

С много момичета съм споделила своя опит и всеки път съм споменавала за този минимален риск.
Никоя не се е простудила от 400 мл студена вода..

под простуда нямам предвид познатата настинка. ;) говорех ти за простуда на яйчници, бъбреци и всички органи там долу :)

(и сега някои ще ми направят забележка, че бъбъреците не са долу. не говоря вобще за гениталите, а за тази област) :)

foreverr
12-04-2009, 12:32
Темата е хуабва и важна, но май не видях да е написано едно много важно нещо.Всяка жена, която вече има менструация, има и така наречената цервикална слуз.Това е нещо като бялото течение, но не точно и нея всеки я има.И тярвба да правим разлика между нея и бялото течение, ето информация за нея:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=13&id=800&option=com_content&task=view

MissMali1998
01-03-2010, 09:28
Хора,искам да ви попитам дали е възможно да съм заболяла от нещо или по-точно до ви попитам притеснително ли е че имам БЯЛО ТЕЧЕНИЕ повече от 1 година,а още не ми е дошло?

ПП. НА 12 ГОДИНИ СЪМ :-)

:-) на всички много щесъм ви лагодарна ако ми помогнете :-)

gia_sena_mono
01-07-2010, 20:23
Аз съм авторката на темата.
Мога да ви кажа,че ходих в продължение на 8-9 месеца на гинеколог.Изписва ми какви ли не лекарства - глобули, кремове, промивки, антибиотици и прочие.Прави ми какви ли не излследвания - дори според последнто изследване ми нямаше нищо.Спазвах всичко,което ми е казвала.
И знаете ли какъв е резултатът - НИКАКЪВ! Сега 6-7 месеца,от както ходих за последно (защото ми писна и реших да спра за известно време с лекарствата, да отпочине организма ми) продължавам да имам течение.

amazing21
01-09-2010, 21:55
Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((

Edins7vena
01-10-2010, 14:43
Силното бяло течение може да е заболяване в следствое на бактерия. Бяло течение най- често се полъчава от настинки и пиене на антибиотици, при смяна на сексуалния партньор, при гъбична инфекция. Други случаи на появата може да е използването на общи тоалетни, тоалетна хартия, кърпи и прочие. Лекува се дълго и продължително.

Edins7vena
01-10-2010, 14:47
Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((

нямаш поводи за тревога. за сега при теб е нещо нормално

amazing21
01-10-2010, 20:57
Какво е Левитра?

mimsitu
01-16-2010, 16:23
Аз съм авторката на темата.
Мога да ви кажа,че ходих в продължение на 8-9 месеца на гинеколог.Изписва ми какви ли не лекарства - глобули, кремове, промивки, антибиотици и прочие.Прави ми какви ли не излследвания - дори според последнто изследване ми нямаше нищо.Спазвах всичко,което ми е казвала.
И знаете ли какъв е резултатът - НИКАКЪВ! Сега 6-7 месеца,от както ходих за последно (защото ми писна и реших да спра за известно време с лекарствата, да отпочине организма ми) продължавам да имам течение.

+1

Auby
01-20-2010, 23:01
То хубаво пише, да не го приемаме за нещо нормално ама като отидеш на генеколог, обясниш му там каквото трябва и той ти каже, че е нормално, какво? Обикаляш половината генеколози в града?

whatever5
01-23-2010, 16:30
Вижте сега момичета аз също ходих сума ти и години по гинеколози, първо ми бяха казали повишени левкоцити, гълтах някакви лекарства, после единични колонии на гъбички (което не било зараза, а нарушение на баланса на влагалищната среда, защото било нормално да има някакво минимално количество ДОРИ и гъбички) последно като ходих след пълни изследвания ми казаха , че ми няма нищо. Аз въпросното течение го имам от много малка. Лично за мен ако не е обилно, не смърди и не сърби- няма проблем. Неприятно е наистина ама явно отърване няма- при някои жени просто е така- въпрос на влагалищна среда... По принцип има едни гелчета за вътрешна употреба- Лактобор се казват, съдържат предимно млечна киселина, която подсилва естествената флора там долу- на мен лично ми се отразяват добре, но все пак не е препоръчително да се прекалява. Аз ги ползвах 3 месеца през 3 дена (по препоръка на гинеколог) и пих успоредно с това имуностимулатор 2 месеца. Сега ми няма почти нищо, е не е идеално , но е много по-добре. Явно е въпрос на организъм- лично аз много често боледувам и вероятно на това се дължи... Вярно доста е затормозващо всеки път преди секс да се чудиш дали нямаш нещо бяло на гащите ама... ежедневните превръзки помагат. Обясниха ми , че много често това е един вид алергична реакция примерно към синтетични материи, парфюмирани превзръзки, дори ароматизирана тоалетна хартия... :x :?

nephelima
01-24-2010, 17:59
и аз като невежо хлапе ще попитам:

Тово нещо пречи ли по някакъв начин на воденето на нормален полов живот? :oops:

asphyxation
01-25-2010, 13:14
-Постът беше изтрит-

whatever5
01-25-2010, 14:20
Честито! :D Започва ходенето по мъките 8-)

Violenza
01-27-2010, 19:17
Струва ми се, че половината не правите разлика межу "бяло течение" и нормалния влагалищен секрет. :?

Понякога инфекциите нямат абсолютно никакви симптоми, затова ходете на гинеколог, това е нещо абсолютно нормално и няма "малки" и "големи", няма защо да се притеснявате и да се страхувате, поне 2 пъти в годината трябва да се ходи, по-добре да бъдете сигурни.

YourSupergirl
02-06-2010, 18:13
аз го имам от 3 години..и е всеки ден,абсолютно всеки .
мислех,че е нормално.

YourSupergirl
02-06-2010, 18:20
Здравейте! Аз съм на 13 години и все още не ми е дошло. От може би по малко от година имам бяло течение + понякога ужасни сърбежи "там долу" , след като прочетох всичко това много ме е страх да не би да имам инфекция или нещо такова. Знам, че трябва да отида на гинеколог, но ужасно ме е срам и страх ;X има ли нещо друго, което бих могла да направя освен ходенето при гинеколог. Моля ви отговорете ми - много ме е страх : ((

аз също една година преди цикъла почнах да имам течение.
а относно кога ще ти дойде-винаги е индивидуално.
ако си на 16 и още нямаш има проблем.
ии да ходиш на гинеколог не е страшно или странно.
и все някога трябва да ходиш.
и за по-добре трябва да е жена гинеколожка :D

WaterLilly
02-13-2010, 19:12
Струва ми се, че половината не правите разлика межу "бяло течение" и нормалния влагалищен секрет. :?
Да, и аз това забелязах. От всичко, което съм чела, влагалищния секрет е като гел или течност, просто бяло петънце на гащите примерно. Нормален е и чрез него влагалището все едно се "самопочиства". :-D А повод за съмнение, че може да е бяло течение, е ако е на "бучици", а не течно, ако има сърбеж/парене/неприятна миризма.

MilkyWay
02-20-2010, 21:12
WaterLilly, напълно съм съгласна с теб. Може да се притесняваме, ако течението има мирис или по-различен цвят.
Най-добре е да се иде на гинеколог и да се пуснат изследвания от влагалищния секрет.

sexita
03-02-2010, 14:16
И аз не съм напълно съгласна с написаното. Доста е преувеличено.

Първо - нормалното физиологично течение има от бял до безцветен цвят, слузесто е и количеството му е различно, зависи от много неща, които са описани долу. Нормално е в някои дни да е по-обилно, стига да не се задържа така повече от 1 седмица.
Притеснително е ако е придружено от сърбеж, неприятна миризма, парене при пишкане, зачервяване на кожата около външните полови органи. Промените в цвета също са много важни - то по принцип е безцветно до бяло, но ако е прекалено гъсто бяло, като кисело мляко - може би се късае до гъбична инфекция. Често пъти е придружено със сържеж и парене.

Аз препоръчвам на всяка една от тях да отиде на гинеколог, за да провери степента на чистота на влагалището си :)

И друго да добавя - гъбички има всяка една жена. Те НЕ СЕ предават по полов път както е известно. Те се "активират" от лоша хигиена, от миене със ароматизирани душгелове, сапуни и други забранени за интимните места продукти, както и от много други предпоставки които няма да изброявам.
Ако гаджето ви спи с някое момиче, което има гъбички... за да зарзи вас, трябва да го направи непосредствено след половия акт с нея за да ви "предаде" нейните гъбички. Гъбичките умират за 1 час и за това няма как да се пренесат по полов акт, освен допуснатото по горе.

amazing21
03-04-2010, 14:00
Здравейте! На мен ми дойде за първи път вчера, но е много - това нормално ли е ? И вярно ли е, че след 1 път като ти дойде ще минат месеци докато ти дойде пак?

sexita
03-04-2010, 15:06
Здравей amazing21
Нормално е да ти тече повече... най-малкото че ти едва ли сега си наясно колко е нормата. Не гледай капките по опаковката на превръзките.
Количеството менструална кръв за една менструация средно е около 60-100 мл. Менструацията си е обилна, особено в първите дни, може да те изненада, за това се запасявай с превръзки и бягай до тоалетната във всеки съмнителен момент :)
Много от момичетата през първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е през това време също цикълът да е нередовен. Това е периодът ,в който цикълът ти се регулира, затова не се стряскай ако ти закъснява или пропусне месец.


Прочети тази ( http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866 ) тема, за да си по-спокойничка и информирана. И да си знаеш... в най-скоро време отиди на гинеколог за да те прегледа, също така вече никакъв секс без презерватив! ;)

kalpazanka
03-06-2010, 14:37
И друго да добавя - гъбички има всяка една жена.
Категорично НЕсъгласна! Или поне е повод за хипохондрия по начина, по който е написано!


Инфекция от гъбички на пениса е по-често явление сред необрязаната част от мъжете и възниква в резултат от полов акт с инфектиран партньор.

Макар и противогъбичните лекарства обикновено да се справят с проблема инфекцията може да се повтори, понякога в резултат на презаразяване от сексуален партньор. Следователно, лечението на двамата партньори понякога е необходимо за да има траен резултат.
Източник http://medical.bg/dermatology/candida-albicans.html
рецензент д-р Пънчев

amazing21
03-06-2010, 15:11
Здравей amazing21
Нормално е да ти тече повече... най-малкото че ти едва ли сега си наясно колко е нормата. Не гледай капките по опаковката на превръзките.
Количеството менструална кръв за една менструация средно е около 60-100 мл. Менструацията си е обилна, особено в първите дни, може да те изненада, за това се запасявай с превръзки и бягай до тоалетната във всеки съмнителен момент :)
Много от момичетата през първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е през това време също цикълът да е нередовен. Това е периодът ,в който цикълът ти се регулира, затова не се стряскай ако ти закъснява или пропусне месец.


Прочети тази ( http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866 ) тема, за да си по-спокойничка и информирана. И да си знаеш... в най-скоро време отиди на гинеколог за да те прегледа, също така вече никакъв секс без презерватив! ;)


Благодаря ти, че ми отговори. Последно искам да попитам значи аз сега лятото ще навърша 14, задължително ли е да отида на гинеколог, защото ме е и срам и страх.. :neutral: :(

malkoto95
03-06-2010, 21:09
извинете искам да попитам възможно ли е да имаш рак на матката(или там другите ракови заболявания на половата с-ма) ако все още не си водил полов живот??

sexita
03-10-2010, 14:32
И друго да добавя - гъбички има всяка една жена.
Категорично НЕсъгласна! Или поне е повод за хипохондрия по начина, по който е написано!


Инфекция от гъбички на пениса е по-често явление сред необрязаната част от мъжете и възниква в резултат от полов акт с инфектиран партньор.

Макар и противогъбичните лекарства обикновено да се справят с проблема инфекцията може да се повтори, понякога в резултат на презаразяване от сексуален партньор. Следователно, лечението на двамата партньори понякога е необходимо за да има траен резултат.
Източник http://medical.bg/dermatology/candida-albicans.html
рецензент д-р Пънчев

доц. Маринов, Майчин дом. Той ни чете лекциите по акушерство. amazing21, няма нищо срамно в посещението на гинеколог. Не се притеснявай. Ще бъдеш много по-спокойна, когато го посещаваш редовно :)

kalpazanka
03-12-2010, 16:57
Като говориш за гъбички, поне обясни, че кандиди по кожата има, но ролята на нормалната микрофлора е да не допуска прекомерното им размножаване до патология! Това имах предвид за хипохондрията.
Държа на мнението си, че при кандидоза се лекуват и двамата партньори.

YourBrutalNightmare
03-14-2010, 18:19
Макар и противогъбичните лекарства обикновено да се справят с проблема инфекцията може да се повтори, понякога в резултат на презаразяване от сексуален партньор. Следователно, лечението на двамата партньори понякога е необходимо за да има траен резултат.


Не бях запознавата, че и двамата партньори трябва да се подлагат на лечение :shock:

Vikityyy9444
03-18-2010, 19:31
Na men mi te4e bqlo te4enie ot mnogo wreme i winagi sum go smqtala za normalno i ne sum my obur6tala wnimanie .... aa trqbwa li :? :?

beautifully2000
03-21-2010, 13:24
разрових се и намерих начини за лечение .. :-) ето ги и тях
Добре е преди прилагането на коя да е рецепта да споделите намеренията си с лекар, за да може да ви посъветва дали тя ще е подходяща във вашия случай.

Ябълковият оцет е много благоприятен при интимни проблеми. В една чаша вода разтворете една лъжичка мед и една лъжичка ябълков оцет. 2-3 пъти на ден пийте по една такава чаша вода. Ябълковият оцет прочиства организма и е добър за профилактика и лечение при бяло течение.

*****

Пресни листа от невен се накисват в 400-500 мл зехтин в стъклен буркан. Оставя се буркана на слънчево място колко 1 седмица. След това се правят промивки на влагалището, като една лъжица от сместа разтваряте във водата за промиване.

*****

Предният чесън е много известно лекарство за всякакъв вид инфекции. Тъй като бялото течение може да се дължи на инфекции, гледайте в менюто ви да има повече от този полезен дар на природата.

*****

Една чаена лъжичка цариче се добавя към чаена чаша вряща вода. Престоява около половин час и се пие. Добре е този чай да се пие всеки ден.

*****

Вземат се по 30 гр от: листа от орех, цвят лайка, стръкове пача трева, кори от дъб, стръкове бял имел, стръкове червено подъбниче, листа коприва, стръкове от полски хвощ. 2 супени лъжици от сместа се варят в половин литър вода около 5-10 минути. След като се прецеди се пие по 1 к.ч. преди хранене.

*****

Смесват се 100 гр семе от пъпеш, 10 гр смрадлика, 30 гр бабини зъбки, 40 гр репей. Вземат се 3 супени лъжици от сместа и се варят с 1 литър вода около 20 минути. Три пъти на ден се пие по 100 гр от сместа

*****

2 супени лъжици бял равнец се залива в половин литър вряла вода и се оставят да покиснат 30 минути. Прецежда се и се пие четири пъти дневно по една винена чаша преди хранене.

*****

В една чаша се слагат 2 с. л. лимонов сок,1 ч. л. мед,1 скилидка чесън. Допълва се чашата с вряла вода. Изпива се чашата на малки глътки. Това се прави всеки ден в продължение на 10 дни.

*****

Във вряща вода се слага смрадлика, около 2-3 лъжици и оставяте да поври 3-4 минути. Изсипвате водата в леген и клякате над него, така че парата да се издига към влагалището. Внимавайте да не се опарите, но стойте максимално близо до водата. Стоите около 10-15 минути и след това се измивате със сместа, след като сте я прецедили.

Дано да съм ви помогнала :-)

LittleFallenAngel
04-03-2010, 20:00
Някакви идеи на какво може да се дължи слузесто бяло течение, без особена миризма и не предизвикващо парене или сърбеж. Появи ми се от няколко дни и започна да ме притеснява, че от тогава го има почти постоянно. Нямала съм полови контакти, но все пак не знам...
Предварително благодаря за отговора.

mimsssssss
04-03-2010, 20:17
^ ако наподобява белтъка на яйце, най - вероятно е течение вследствие на това, че си в овулация :)

LittleFallenAngel
04-03-2010, 20:27
Ами да, донякъде наподобява. Мерси за отговора, понеже какво ли не изчетох в нета и малко се поуплаших. :)

e7y7o
04-07-2010, 14:54
daru6a1- Разбирам те напълно.. И аз се къпя всяка сутрин и вечер.. лятото повече и имам бяло течение.. При мен е просто наистина невъзможно да е от нечистоплътност дори и дамски душ си правя.. Дано да не е някоя болест :( защото започнах да се плаша вече :cry:

iv4eee
04-15-2010, 18:36
Аз имам проблем с бялото течение от 11 годишна, а сега съм на 14. Отначало мислех,че наближава датата на която ще ми дойде за първи път. Постоянно имах дамска превръзка в джоба си. Миналата година имах ужасен сърбеж по половите органи. Посъветвах се с майка ми и тя ми каза, че единственото решение е да отида на гинеколог. Отначало се дърпах, но всичко това със сърбежа стана нетърпимо и се склоних да отида на преглед (между другото не е страшно :wink: ). От там ми изписаха едни хапчета, които започнах да приемам. Минаха няколко месеца, през които ми нямаше нищо - само бяло течение. Тази година ми дойде (за тези, които се притесняват, че не им е дошло искам да кажа,че не е никак хубаво - не можеш да: дивееш, се миеш с по - топла вода. Трябва да търпиш стомашните болки. Не е хубаво не се притеснявайте, рано или късно ще ви дойде. Аз например много исках да ми дойде а сега съжалявам), таа да продължа.. Сега отново имам сърбежи и чувствам парене. Не знам какво да правя.. Може ли да ми дадете съвет как да постъпя,защото това вече става нетърпимо.. ;(

MissMurderr
04-17-2010, 18:45
Ще ви кажа едно лекарство - смисъл то не лекарство, не се взима с лекарско предписание и не е само за бялото течение, а и за редица други заболявания, даже помня, че личният ми лекра каза, че мога да го пия вместо ваксина.Казва се цитросепт.Потърсете в чичо гугъл и ще видите много инф за него.Аз след половин месец пиене нямах никакаво бяло течение.

Искам да попитам: личният ми лекар преди време ми беше предисал за бялото течение разтвор за ежедневна хигиена и ми помогна.Беше син с оранжева капачка и в синия опаковка.Моля да ми помогнете с името. :oops:

r0sito0o0o
04-19-2010, 16:50
:) Тъкмо смятах да пиша тема по този въпрос.Благодаря за информацията !!!

sweet59kiss
04-20-2010, 16:33
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

при всяко момиче е различно!!!недей да се притесняваш :) и btw..като ти дойде ще ти се прииска да не ти е идвало ама няма начин! 8-)

xXxpuppyxXx
04-20-2010, 17:34
и аз имам бяло те4ение от около 1 година спазвам добра ли4на хигиена .... но от преди няколко дни започна да се появява и неприятна миразма . мия се сяка сутрин и ве4ер . но миразмата пак се появава .. иначе нямам сърбеж ......... и нз какво да правя ...дали е възможно да имам някаква инфекция или гъбички .. . .

WaterLilly
04-20-2010, 17:58
daru6a1- Разбирам те напълно.. И аз се къпя всяка сутрин и вечер.. лятото повече и имам бяло течение.. При мен е просто наистина невъзможно да е от нечистоплътност дори и дамски душ си правя.. Дано да не е някоя болест :( защото започнах да се плаша вече :cry:
Дамският душ е вреден. Мий се с мек сапун с ниско Ph или хубав интимен гел (във форума само хвалят Лактацид). Разгледай останалите страници на темата и виж да не правиш някое от нещата, които го предизвикват.

sunnY961
04-20-2010, 19:03
Ммм..имам сърбеж, миризма, и ваобще всички симптоми от около 1 година...че може и повече..на 13 съм..та искам да попитам нещо. Задължително ли е , това да е опасно?? Аз пробвах какво ли не, ама нищо не стана, проблема си остана и..се примирих :? Дали ще отмине с времето или?! :-o

kalpazanka
04-23-2010, 06:22
Дали ще отмине с времето ли? Категорично не!Ти си имаш класическите симптоми- сърбеж, миризма, течение.

Само не разбирам защо си играете със сексуалното си здраве /и родителство- на по-късен етап/ ?!

iv4eee
04-25-2010, 12:11
Искам да попитам: личният ми лекар преди време ми беше предисал за бялото течение разтвор за ежедневна хигиена и ми помогна.Беше син с оранжева капачка и в синия опаковка.Моля да ми помогнете с името. :oops:




Мисля,че се казва калиев перманганат, но не съм сиигурна.. И с такова съм се лекувала, но без резултат :(

MissHouse
04-26-2010, 08:48
сега съм 7ми ама има бяло течение от 4ти клас, но сега ее увеличило дръстично, трябва ли да утида на генеколог ?

sladurka122
05-05-2010, 11:03
Аз ставам на 13 на 14 Юли, но нямам бяло течения все още. Проблем ли е ?

hrisikelly
05-06-2010, 09:53
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

На всеки му идва различно, не трябва да се притесняваш. :) Аз съм на 12 и ми е дошло вече ама според мен е по хубаво да ти дойде по късно щото не е особено приятно :D

Shady141
05-07-2010, 17:23
мс за инфо-то мн полезно наистина.. :-o :-o :-o :-o

missyponichkowa
05-07-2010, 22:55
а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
това вярно ли е ?

ch3rry7y
05-11-2010, 18:17
:grin: Много полезна тема :grin: Браво =]

WaterLilly
05-11-2010, 18:53
а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
това вярно ли е ?
Бялото течение е болест.
Това, за което и ти, и sladurka122 говорите, е нормален влагалищен секрет.
Прочетете страниците назад, всичко е писано и преповтаряно...

YourDream
05-17-2010, 13:03
а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
това вярно ли е ?
Бялото течение е болест.
Това, за което и ти, и sladurka122 говорите, е нормален влагалищен секрет.
Прочетете страниците назад, всичко е писано и преповтаряно...


Бялото течение не е болест, а симптом най-често на инфекция.А момичетата, които нямат все още цикъл имат течение известно време преди да им дойде.

WaterLilly
05-17-2010, 13:15
а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
това вярно ли е ?
Бялото течение е болест.
Това, за което и ти, и sladurka122 говорите, е нормален влагалищен секрет.
Прочетете страниците назад, всичко е писано и преповтаряно...


Бялото течение не е болест, а симптом най-често на инфекция.А момичетата, които нямат все още цикъл имат течение известно време преди да им дойде.
Да де, важното е, че се разбра какво имам предвид.

ToshkoAfrikanski
06-05-2010, 19:18
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


Nyama da se plashish, napulno normalno e. I moya doide mnogo kusno. Ako do 15 ne ti doide mojesh da idesh na lekar da se posuvetvash. Ponyakoga predpisvat hormonalni injekcii, no te ne sa za preporuchvane.

gia_sena_mono
06-09-2010, 22:09
Оф, разберете, че течението няма нищо общо с менструацията!
Течението е признак за заболяване/инфекция/проблем (нещо не е наред там долу!!!). А това, че нещо не е наред там долу, в никакъв случай не значи, че всеки момент трябва да ти дойде!

Lorein
06-26-2010, 22:47
Здравейте! Изчетох всичко до тук и наистина темата е много полезна. :)
Но въпреки това искам да попитам нещо.
При мен е малко сложно... Преди 3 седмици започнаха проблемите ми, появи се по-гъсто бяло течение, подуване там долу ии дразнене, сърбеж. Малко по-късно и някакъв лек обрив около областта на ануса. По същото време очаквах да ми дойде, но поради незнайна причина ми закъсня доста и не можах да отида по-навреме на гинеколог. В крайна сметка отидох този понеделник чак и си казах оплакванията. Лекарката каза, че от голямата жега тези дни и тогавашната ми честа употреба на превръзки, се е получила нещо кто гъбична инфекция, така и не можах да разбера точно. Тя ми предписа Триклобактер и Ломексин ( крема ). Изписа ми и Ломексин ( хапче ), но него не си закупих, тъй като мина доста време откакто ми се бяха появили симптомите и всичко като че ли беше изчезнало. Почнах да ползвам Триклобактер вместо сапун, точно както ми обясни гинеколожката, мажех се и с крема. Но след 2-3 дена нещата много се влошиха. Единият ден имаше доста голямо подуване там долу, болеше ме, течението отново се появи, този път по-гъсто, по-жълтеникаво и този път и с неприятна миризма. Реших, че тези лекарства не ми действат добрв и за това от вчера ги спрях. Но все пак се притеснявам, защо се получи така? Моля, ако някой е имал подобен проблем, да сподели. 8-[

П.С. Водя полов живот. На почти 18 години съм. Още преди 3 седмици като се появиха 1те симптоми, прекратих полови контакти. А момчето ми няма никакви оплаквания.

LENUN
06-26-2010, 23:22
Имам течението от 7 годишна ходих на гинеколог но лекарствата не помагат...Сега какво 8-[ ](*,) ](*,) ](*,) :-# :smt017 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067

Blondityy
07-09-2010, 20:59
amazing21, имам подобен проблем - на 13 години съм;от може би две години и повече имам бяло течение, а ми дойде на 13 октомври 2008; много се притеснявам и ме е срам; и също така искам да попитам нещо - ако се мия с много студена вода, няма ли наистина да ми се простудят органите?...(четох това за 400-те милилитра, но все пак мното ме е страх) моля ви, помогнете!!!

ting_ting
07-16-2010, 08:21
Няма да кажат, подписали са Хипократовата клетва. ;]
И аз имам бяло течение, а спазвам перхектна лична хигиена. Гадното е, че понякога мирише. ;/
Сърбяло ме е, боляло ме е (и матката). Страхувам се, че може да имам рак.


На мен пък една приятелка ми каза, че гинеколозите били задължени да казват на родителите, ако момичето е под 18 години :?

elito0o0o0
07-16-2010, 14:24
amazing21, имам подобен проблем - на 13 години съм;от може би две години и повече имам бяло течение, а ми дойде на 13 октомври 2008; много се притеснявам и ме е срам; и също така искам да попитам нещо - ако се мия с много студена вода, няма ли наистина да ми се простудят органите?...(четох това за 400-те милилитра, но все пак мното ме е страх) моля ви, помогнете!!!Много ясно, че да.
Недей да правиш нещо, за което после ще съжаляваш, само защото някой си написал в интернет глупости.. Освен ако НЕ искаш да имаш деца. :)

Blondityy
07-16-2010, 19:29
amazing21, имам подобен проблем - на 13 години съм;от може би две години и повече имам бяло течение, а ми дойде на 13 октомври 2008; много се притеснявам и ме е срам; и също така искам да попитам нещо - ако се мия с много студена вода, няма ли наистина да ми се простудят органите?...(четох това за 400-те милилитра, но все пак мното ме е страх) моля ви, помогнете!!!Много ясно, че да.
Недей да правиш нещо, за което после ще съжаляваш, само защото някой си написал в интернет глупости.. Освен ако НЕ искаш да имаш деца. :)

Благодаря за отговора, няма да го пробвам.

LDto
07-25-2010, 07:33
До колкото видях май всяко 2ро момиче което е писало тук има бяло течение .... и аз имам да не остана назад ... чувала съм,че може и да е от простиване на кръста т.е. мацките дето ходят с голи кръстове през земата есента студените дни .... но както пишеше в темата много са факторите за бяло течение

Claymore
08-09-2010, 06:46
От прочетените мнения да разбирам ли, че момичетата, които имат такова "бяло течение" го имат откакто са навлезли в пубертета?
Смис. питам щото точно това стана и при мен...Влязох в пубертета и се почна едно безцветно лигаво течение, в повечето случай щом преседи няколко часа на бельото изсъхва и става бяло. :?

7639
08-11-2010, 18:26
От прочетените мнения да разбирам ли, че момичетата, които имат такова "бяло течение" го имат откакто са навлезли в пубертета?
Смис. питам щото точно това стана и при мен...Влязох в пубертета и се почна едно безцветно лигаво течение, в повечето случай щом преседи няколко часа на бельото изсъхва и става бяло. :?

при мен е така, но все още се страхувам да отида на гинеколог да не се окае нещо лошо :-k

Claymore
08-11-2010, 19:08
Амии на мене ми е от бая време. Ако беше нещо лошо трябваше да има някакви по-сериозни усложнения вече.

7639
08-11-2010, 19:31
не се знае, някой работи стават бавно и тайно (не че ти пожелавам или нещо такова, то и аз съм в същото положение) трябва да се ходи на лекар, не че и те са много надеждни, ама.. всеки си решава :)

Claymore
08-12-2010, 05:58
Аз ще чакам докато стана на 16-17 години, тъй да ми мине срама, да съм на "възраст" вече и тогава. 8-)

karmela04
08-17-2010, 10:47
Здравейте,прочетох всички ви и сега аз ще ви попитам нещо!Днес бях излезла на разходка и като се прибрах почувствах нещо мокро.Когато се погледнах беше нещо като слус и си мисля,че след една година или месец ще ми дойде цикъла!Ако знаете нещо казвайте!!!

Claymore
08-17-2010, 11:25
И аз година преди да ми дойде забелязах наличието на бяло течение. Явно това е от пубертета.

StolenBliss
08-22-2010, 18:46
Аз съм чувала че бяло течение може да се появи и просто когато си настинал :-o

Claymore
08-22-2010, 19:27
Аз съм чувала че бяло течение може да се появи и просто когато си настинал :-o

Възможно е, само дето в повечето случаи когато си настинала течението е жълтеникаво, понякога и леко зелено.

Qnkishhh
08-26-2010, 17:39
Здравейте,прочетох всички ви и сега аз ще ви попитам нещо!Днес бях излезла на разходка и като се прибрах почувствах нещо мокро.Когато се погледнах беше нещо като слус и си мисля,че след една година или месец ще ми дойде цикъла!Ако знаете нещо казвайте!!!
Бяло течение ми се появи в 4-ти клас, а първата ми менструация беше в 6-ти. При всеки е различно.
Иначе аз до ден днешен (или по-точно до преди да хвана мистериозни гъбички от нищото) си имам бяло течение, което просто ме влудява, макар че всъщност гъбичките ме влудяват повече.
ПП. На 17 съм.

amnessia
08-26-2010, 21:06
И на мен бялото течение ми се появи вслидстие от пубертета , когато започна овулацията.До сега не е спряло.Но и аз ще почакам към 17 години да ходя вече на лекар :)

skilletxx
08-27-2010, 07:59
абе... на 13 съм ... (ся ше кажете имаш време ) имам бяло течение от близо година -две ... едно момиче ми вика ... щом имаш бяло течение ,значи скоро и цикъл ще имаш ... :? трябва ли да и вярвам ? това вярно ли е ?

Claymore
08-27-2010, 08:15
абе... на 13 съм ... (ся ше кажете имаш време ) имам бяло течение от близо година -две ... едно момиче ми вика ... щом имаш бяло течение ,значи скоро и цикъл ще имаш ... :? трябва ли да и вярвам ? това вярно ли е ?

По принцип да. Вече си на 13 и е нормално да ти дойде. На мен 1-2 години преди да ми дойде първата менструация ми се появи въпросното течение.

baby7878
08-29-2010, 15:57
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Спокойно и аз бях като теб!Но забравих за това и ме изненада не мисли за това и ще подейства!

blueberryyy
09-04-2010, 18:08
Темата е много полезна .
Ама едно не мога да разбера - какво значи "Имам бяло течение от 5 години , цапа ми гащите , обаче няма да отида на гинеколог , защото умирам от срам . Помгнете ми !" ??? Първо - колко трябва да си прост , че да си носиш болест не-знам-си-колко-години , само защото те е срам да отидеш на ЛЕКАР , за Бога . Второ - как можем ние да помогнем? Да дойдем да ви излекуваме ли , какво ли... Просто не ми го побира ума ... :-x

d1dencet0
09-23-2010, 09:24
Скъпа mimimimi аз съм на 21 години, а когато ми дойде бях май на 12. Ходя редовно на профилактични прегледи при гинеколог и от там зная, че е нормално цикълът да идва между 12 и 17 годишна възраст. Така че все още ти е ранно да се притесняваш толкова. Колкото до бялото течение трябва да се консултираш с професионалист, защото за неговата проява има много причини.

srebyrna
10-24-2010, 18:23
Като за начало хубава тема прегледах и другите "отговори" и мога като цяло да кажа че няма нищо срамно да се посещава гинеколог ... А по отношение на бялото течение аз си го имам постоянно вече от около година и половина посетих гинеколог направиха ми пълни изследвания и всичко беше нормално нищо ми нямаше! Изписаха ми анти бактериален сапун (течен) но в крайна сметка от него само се засили и не посмях да го използвам отново :) Скоро възнамерявам отново да отида на преглед просто профилактично и да ми направят отново изследвания за да съм сигурна че бялото ми течение не е причинено от каквото и да било заболяване или замърсяване :) Та определено моят съвет е да се ходи профилактично при гинеколог :)

Xriiskaa
10-25-2010, 20:41
Като ви гледам коментарите започвам да се плаша,на повечето от вас,секретът им идва 1-2 дена след цикъла :-o на мен ми е 30 дни в месеца т.е никога не ми спира ?? :-o

FuckingFreak
11-06-2010, 14:52
^ same shit here.

Имам това бяло течение или секрет от 2 години.Ходих при 2 гинеколози. 1вият [близо преди 6 месеца] ми изписа да пия Геритамин - Нео. Нищо не стана от това. През лятото последните 2 дни ми дойде цикъла на морето и бях с тампони. Беше ми се получило нещо на бъбреците от което ми беше завишена утайката в урината и бях на антибиотици. 3 пълни иследвания на кръвта ми правиха и ми нямаше нищо. Преди около месец се консултирах с 2рия и ми каза, че по малко секрет е нормално, защото така се предпазвали половите органи от външни инфекции и тн. и тн. и ми каза ако стане пенливо, промени си цвета, стане с неприятна мирзима, появи се сърбеж или парене да посетя кабинета му отново. Въпроса ми е да чета и да вярвам на това което разбрах от написаното тук или да вярвам на гинеколога???

SwEeTMuFFiN
11-14-2010, 16:39
според мен бялото течение е много нормално. аз съм на 13 и имам от 2 години... така че 8-)

Mina831
12-07-2010, 08:30
Здравейте на всички, аз имах проблеми с засилен секрет и много съм изчела на тази тема по всички възможни формуми където се споменава изобщо секрет. Това което разбрах от форумите е че изтичане на секрет (бяло течение) е нормално явление при момичетата, но ако секрета е засилен с друг цвят, зеленикав или жълт с неприятна миризма, сърбеж тогава става въпрос за някаква инфекция която може да бъде не само предадена чрез полов контакт а се получава и от носене на прашки, носене синтетично бельо, от антибиотици, от напрежение и силен стрес също може да се появи. Ако секрета при вас не е уобичаен, а е засилен секрет съпроводен с неприятна миризма или сърбеж се посъветвайте с гинеколог. На мен ми се размина ходенето при гинеколог защото ми препоръчаха проповаг гел за мазане който е с невен и прополис който много ми помогна, защото секрета се върна в нормалните количества и нямах сърбеж само след няколко дена слагане и мазане.

polssa
12-20-2010, 06:37
Майка ми казва, че било много опасно...можело да останеш без деца, но не знам дали да й вярвам. Караше ме да пия някакъв чай от бял равнец :-o ... Май отново ще трябва да почна да ги пия, защото ми писна! :D

korpin
12-21-2010, 18:18
И аз имам цикъл вече 3-та година.Бялото течение си го имам постоянно-кога е по-малко,кога повече...
Бях останала с впечатление,че е нормално да го имаш (освен ако не е съпроводено със сърбеж,например) :-o
За миризмата обаче не разбирам какво значи "неприятна"!Каква ще е ПРИЯТНАТА? xD (сериозно гОвОря)

mArMaLaDkA
01-05-2011, 09:46
@polssa
Нелекуваните инфекции водят до запушване на маточните тръби.
Белият равнец пък се води за някаква универсална билка, изключително подходяща за жени, която изчиства организма и спомага излекуването на разни гинекологични заболявания. И все пак - това не е пъпка, не е цицина, не е порязан пръст, а деликатна част от тялото ти, която не може да лекуваш само и единствено по хомеопатичен начин. Иначе майка ти казва колко опасно било и те кара да се лигавиш над разни чайове, но заведе ли те поне на гинеколог?

@korpin
Върни се в предните страници, за да откриеш разликата между бялото течение и нормалния влагалищен секрет.

geritt0baby
01-27-2011, 07:34
Здравейте. Прочетох написаното от вас и все пак реших да пиша и аз. Момиче съм и съм на 14 години. От април месец 2009 година имам менструация, но от лятото на 2008г. имам бяло течение. В началото, като вас, смятах, че то предвещава началото на цикълът ми, но явно съм грешала. Не бих казала, че е обилно и че има неприятна миризма. Под формата на малки, бели парцалчета е. Спазвам добра хигиена и се старая да избягвам сладко и газирано, защото четох, че те помагат на гъбичките (от които най-вероятно съм развила бялото течение) да се увеличават. Този месец ми дойде за втори път (на 01.01 и на 24.01). По принцип ми идва на 25-28 дни, но този път разликата е по-голяма...Утре ще направя 3- та седмица откакто се лекувам с Монилиа Албиканс 15CH. Срамът ми е голям и нямам смелост да отида на гинеколог. Знам, че няма проблемът да се реши по интернет, но все пак ще съм ви благодарна ако ми кажете вие как сте се лекували и какви изследвания трябва да ми се направят, ако отида на гинеколог.
Благодаря. Лек ден!

polssa
01-28-2011, 06:03
@polssa
Нелекуваните инфекции водят до запушване на маточните тръби.
Белият равнец пък се води за някаква универсална билка, изключително подходяща за жени, която изчиства организма и спомага излекуването на разни гинекологични заболявания. И все пак - това не е пъпка, не е цицина, не е порязан пръст, а деликатна част от тялото ти, която не може да лекуваш само и единствено по хомеопатичен начин. Иначе майка ти казва колко опасно било и те кара да се лигавиш над разни чайове, но заведе ли те поне на гинеколог?

Разбира се, че не е "порязан пръст", но защото тя се е излекувала с бял равнец, затова ми го дава. Ако се наложи да ходя на гинеколог, естествено, че ще отида...

katq111
02-07-2011, 09:15
Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Веж сега когато оргонизма ти е готов ще ти дойде какъв е тоя зор от тебе на мен ми дойде когато бях на 14г. и повярвай ми ще дойде ден когато ще искаш да нямаш месечен цикъл защото с времето става досадно :)

katq111
02-07-2011, 09:26
Здравейте. Прочетох написаното от вас и все пак реших да пиша и аз. Момиче съм и съм на 14 години. От април месец 2009 година имам менструация, но от лятото на 2008г. имам бяло течение. В началото, като вас, смятах, че то предвещава началото на цикълът ми, но явно съм грешала. Не бих казала, че е обилно и че има неприятна миризма. Под формата на малки, бели парцалчета е. Спазвам добра хигиена и се старая да избягвам сладко и газирано, защото четох, че те помагат на гъбичките (от които най-вероятно съм развила бялото течение) да се увеличават. Този месец ми дойде за втори път (на 01.01 и на 24.01). По принцип ми идва на 25-28 дни, но този път разликата е по-голяма...Утре ще направя 3- та седмица откакто се лекувам с Монилиа Албиканс 15CH. Срамът ми е голям и нямам смелост да отида на гинеколог. Знам, че няма проблемът да се реши по интернет, но все пак ще съм ви благодарна ако ми кажете вие как сте се лекували и какви изследвания трябва да ми се направят, ако отида на гинеколог.
Благодаря. Лек ден!

Ем ще ти вземат цитонамазка http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=20&id=476&option=com_content&task=view малко е неприятна тази четчица но не боли. И МОМИЧЕТА СЪВЕТВАМ ВИ ВСИЧКИ ХОДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ НЯМА НИЩО СРАМНО РАЗБЕРЕТЕ. Аз лично предпочитам мъже гинеколози защото са много внимателни. Ходила съм и при мъже и жени. Когато ми откриха нещо.... бях при жена и колкото аз бях спокойна тя толкова повече ме паникьосваше идеше ми да ги тупна с нещо божеее. Тези хора не веждат за пръв път полови органи те толкова са виждали, че вече им е омръзнало вие не сте първите, но не сте и последните.

mArMaLaDkA
02-12-2011, 10:44
Каква цитонамазка, бе, ти нормална ли си? :lol: Първо, цитонамазка не се взема, когато имаш някаква инфекция, второ, прави се микробиологично изследване, за да се установи вида на гъбичките и дали са гъбички въобще, трето - момичето е на 14 и вероятно е девствено. За каква цитонамзка изобщо говорим? :lol:

Изумително е как сами си предписвате препарати за нещо, което не е сигурно, че изобщо го имате.
Колкото до менструацията - нормално е до третата година да ти е нередовна. И на мен ми се е случвало да ми идва по два пъти на месец или пък да не ми идва изобщо. Да не говорим, че за три години и половина все още не се е нормализирала като хората и никога не идва на точна дата, ами с няколко дни закъснение.

geritt0baby
03-28-2011, 15:37
Здравейте. В толкова много сайтове бях писала и продължавам да пиша за проблема си, че бях пропуснала да проверя коментарите ви в този сайт. Благодаря ви много за това, че прочетохте написаното от мен. За цитонамазка чувам за първи път, че се прави при съмнения за гъбична инфекция или нещо подобно. Поисках съвет от една лаборатория и те ми казаха, че трябва да ми се направи микробиологично изследване.

Да, на 14 съм и е напълно нормално да съм девствена и си е така.

Сега имаме екскурзия в Европа и след нея съм решила да отида на гинеколог. Ако някой може да ми каже дали предварително трябва да се обезкосмя и каква е горе- долу цената на споменатото от мен по-горе изследване, ще му бъда много благодарна.

А колкото до Монилия-та.. Д-р Михайлов и много други лекари казват, че е подходяща за лечение на бяло течение, но при мен нямаше никакъв ефект. Не знам какво да правя..? Личният ми лекар е мъж, а съпругата му е в майчинство и няма как да я помоля за направление. От него ще ме е малко срам, но какво да се прави. Не искам след години партньорът ми да има проблеми или пък да не мога да забременея...

kalpazanka
03-28-2011, 17:16
Цитонамазка се прави не при съмнение за гъбички, а като профилактика на рака на маточната шийка.

gab4ooo
03-28-2011, 19:41
ох някой ден щи се иска да не ти е било идвало никога :ДД не бързай едни хора се развиват по - бързо други по бавно . до 9 - ти клас не е притеснително
mimimimi написа:



Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло.

sofiaasenova
05-29-2011, 16:46
така... от малък град съм... баща ми е гинеколог... майка ми-главна медицинска сестра в болницата... на 16г. съм... правя секс от около година (само с един човек)...
преди 4 месеца ми се появи бяло течение... плътно, понякога снежно бяло, без миризма... понякога жълтеникаво със силна и неприятна миризма...имам много добри хигиенни навици... дайе използвам ежедневни превръзки, когато е много лошо положението... дайте ми съвети...
моля ви, ако ще ми казвате да се посъветвам с лекар, знайте, че не ми помагате... не мога да го направя...
бабини лекове, лекарства, тестове... всичко... но поне още 1 годиня няма да мога да ида на лекар...
помогнете ми, притеснявам се, че мога с бездействие да влоша нещата...
не знам към кого да обърна... ако има някоя от вас която може да ми даде информация по темата, ще съм много благодарна... :( :( :( :( :( :( :(

kalpazanka
05-29-2011, 17:12
Микробиологично изследване си направи.
Иди на частно на преглед.
Всякакви бабини методи и дивотии могат да усложнят нещата.

MemorieSss
06-04-2011, 22:48
Здравейте! Страхотна тема! Дори до преди малко не знаех какво ми има и ме беше страх да не е нещо, което се получава много рядко, всяка секунда мислех за това. Аз съм на 12 години и мисля, че имам бяло течени от около 3 месеца и секрет от 4 месеца, но нямам цикъл(не знам дали това е нормално). Искам да отида на гинеколог, но леко се притеснявам ако може бихте ли ми обяснили какво ви правят и боли ли? :oops: :) :-)

Uncredible
06-10-2011, 22:18
Аз имах бяло течение още от 10 годишна ... Тази година ми дойде ( на 12 съм ) още имам! :-x Пазя добра лична хигиена! Къпя се по 2 пъти на ден, сменям си бельото, но то тече като за световно! :? Казах на майка ми, че имам някаква инфекция сигурно, защото в даскало ни водеха урок за бялото течение и казаха, че ако е жълтеникаво, има характерна лоша миризма, причинява парене или сърбеж значи се е инфекцирало! Мойто е точно такова и не го понасям! Тя каза, че ще ме заведе на гинеколог, но съм едва на 12 ... Не искам да ми бъркат в ..... :x Не знам какво да правя :(

jenatanadqvolaa
06-11-2011, 07:16
Така...като си на 12 години и като отидеш на гинеколог няма да ти бъркат,спокойно ами ще ти вземат урина или просто отгоре схте ти вземат някакъв секрет. :)

MemorieSss
06-18-2011, 20:09
Благодаря ти!

tsvet1999
06-22-2011, 06:24
каза че вече имаш бяло течение ако е от доста време скоро ще ти дойде. не се притиснявай "срокът" за идване е от 11 до 15 години средно 12-14 год. но може и по късно. така беше при мен :) !

Anonimka55
06-22-2011, 21:46
Ам..сега да напиша за 1 приятелка :) Тя няма достъп до компютъра за известно време ,а и трябва съвет
Тя ми каза ,че от 1 година има бяло течение ,не и е дошло..Не ми е казвала за хигиената .Много я е срам да иде на гинеколог цитирам"На гинеколог НИКОГА няма да ида" пък и я е срам да каже на майка й :/ :( :)

stefityYyY
06-27-2011, 13:55
Аз имах бяло течение още от 10 годишна ... Тази година ми дойде ( на 12 съм ) още имам! :-x Пазя добра лична хигиена! Къпя се по 2 пъти на ден, сменям си бельото, но то тече като за световно! :? Казах на майка ми, че имам някаква инфекция сигурно, защото в даскало ни водеха урок за бялото течение и казаха, че ако е жълтеникаво, има характерна лоша миризма, причинява парене или сърбеж значи се е инфекцирало! Мойто е точно такова и не го понасям! Тя каза, че ще ме заведе на гинеколог, но съм едва на 12 ... Не искам да ми бъркат в ..... :x Не знам какво да правя :(

+1 :) Аз съм същата само, че на мене още от 9 годишна, но да ви кажа ако ви спре бялото течение значи ще ви дойде :)

BabyDre
07-08-2011, 19:08
момичета, а на някоя от вас да се е случвало това бяло течение да е гъсто и лепкаво ? От известно време имам и е мнго гадно... :(

MlqkoSkakao
07-11-2011, 08:42
BabyDre, моето е гъсто, лепкаво, с неприятна миризма, бяло на цвят и тече обилно. Отидох миналата седмица ан гинекогол, направиха ми микробиологично изследване и както предполагах се оказаха гъбички, тип кандида. Предписаха ми лекарства и се надявам да минат скоро :)
Иди на гинеколог, за да те прегледа - както го описваш е хубаво да се посъветваш със специалист :)
Успех!

BabyDre
07-11-2011, 09:35
MlqkoSkakao, благодаря ти :) тая седмица ще отида и аз да видим какво ще стане :) ти какви лекарства пиеш?

MlqkoSkakao
07-12-2011, 19:45
Моля : )) А иначе ми предписаха кандизол и канестен-крем за мазане

MariqD
07-14-2011, 08:51
Чувала съм,че това бяло течение се появявало поради нечистота ,но при мен е невъзможно защото се мия 2 пъти на ден :shock: Какво трябва да направя за да спре това нещо,вече ми писна :x Някой да ме посъветва нещо ако знае по въпроса.. :( #-o ](*,) 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ Мии на мен течение ми идва няколко дни преди мензиса :)

anJin
07-19-2011, 08:34
дару6а1 не е само поради нечистота,върни се в началото на темата и там пиши причините,най-добре отиди на лекар.

PerFectGirl
07-20-2011, 15:25
На 17 години съм и имам бяло течение от 2-3 години. Преди 2 години ходих на гинеколог и ми каза, че е някакъв секрет от влагалището и щом до сега не съм водила полов живот, не е опасно. Предписа ми един сапун/гел за около 15-20лв. , но не ми помогна :? Продълвавам да имам това течение, много рядко ми се е случвало да ми пари докато пишкам, а и също така не мирише много приятно (миризмата не е силна,но я има леко) Хигиената ми е на 6 - къпя се по 1-2 пъти на ден + че се мия още поне веднъж и задължително преди лягане. Използвам интимния гел на Bilka и мирише много приятно, но след 1-2 часа пак започва да тече :? Една приятелка на майка ми, която е лекарка ми каза, че мога да се мия с йод разтворен в едно канче с вода, но още не съм го пробвала. Въпроса ми е да отида ли на гинеколог пак или това течение е нормално ? (Все още не съм водила полов живот)

lekksy97
07-22-2011, 20:11
Аз също имам при положение, че вече ми е дошло.. Майка ми е микробиолог и се занимава с взимане на секрети.. та ми е давала да си взема,за да ме изследва.. резултатите са били винаги нормални, но така и не спира :@... Сега след няколко дни, ще носим и на София да видят там.. Надявам се да мине, защото не издържам!! :?

treisi90
07-25-2011, 21:13
Не виждам нищо срамно да отидеш на гинеколог, особено когато се налага! Относно течението и аз имам и то не от липса на хигиена, а от както започнах да водя полов живот. Ходих на гинеколог 2 пъти, предписа ми лекарства за сума пари.. пасти, ампули, хапчета. Зададе ми въпрос орален секс правила ли съм. Казах й да и тя каза, че от там идвал проблемът, и че и аз и приятелят ми трябва да се лекуваме! Той няма симптоми, мен не ме сърби, не мирише, но го има и е гадно.. :(

marin4itu
07-25-2011, 22:21
Нормално е и приятелят ти да се лекува. Моят също пи хапчета с мен.

maya884
07-28-2011, 12:52
Чувала съм,че във преварена вода която се изсипва във дамски душ се слага една лъжичка сода....и така се промиваш..казвали са ми че има резултат

liani98
08-25-2011, 17:15
Вече имам цикъл от 3-4 месеца, но все още имам бяло течение с не много приятна миризма.Наскоро имах и кафяво течение.Това нормално ли е?

FuCKkK13
08-25-2011, 17:40
прочетох темата ... т.е. не цялата ми това в началото и искам да ви попитам.. за първи път ми дойде на 12.. не знам дали даже имах 12.. и преди да ми дойде за първи път около половин година преди това ми се появи бяло течение... казвали са ми, че може да съм просто много овлажнена, защото нямам нито парения, нито болки,нито ме сърби.. хигиената ми е на 6.. душ на ден по 1 път минимум, но това се случва рядко.. по принцип си взимам душ 2-3 пъти на ден.. прашки не нося ако има някакво значение, защото знам, че са нехигиенични..не водя сексуален живот... и искам да ви питам дали моето е бяло течение или съм по-овлажнена по природа?.. след като ви казах, че нямам почти никакви симптоми за бяло течение.. миризма има, но много много лека.. мисля, че преди менструацията ми се засилва леко... трябва ли да се притеснявам ?

darka1
08-29-2011, 07:05
Аз имам бяло течение откакто влязох в пубертета ( сигурно вече от 2 -3 години ) . Ходих няколко пъти не гинеколози и единият път имах тази бактерия ИШИРИХИЕ КОЛИ, изписаха ми лекарства, спря за малко и после пак. Постоянно го имам, ходих и на друг лекар, правиха ми изследвания и ми казват, че нищо ми няма, а че е просто от пубертета и при мен секретът е повече, но наистина ми е неприятно. Иначе не водя полов живот, но ми предстои и това и се притеснявам много от това бяло течение да не стане някоя инфекция или пък да предам нещо на партнъора ми. Това може би ме притеснява повече и от първия ми път, защото ако стане нещо не мога да отида и на лекар, няма как да кажа на майка ми. Моля ви за мнението ви - има ли някаква такава опасност ( течението е наистина белезникаво бяло, няма миризма, не ме сърби, не ми щипе, единственото неудобство е, че постоянно се чувствам влажна ... )

darka1
08-29-2011, 07:13
прочетох темата ... т.е. не цялата ми това в началото и искам да ви попитам.. за първи път ми дойде на 12.. не знам дали даже имах 12.. и преди да ми дойде за първи път около половин година преди това ми се появи бяло течение... казвали са ми, че може да съм просто много овлажнена, защото нямам нито парения, нито болки,нито ме сърби.. хигиената ми е на 6.. душ на ден по 1 път минимум, но това се случва рядко.. по принцип си взимам душ 2-3 пъти на ден.. прашки не нося ако има някакво значение, защото знам, че са нехигиенични..не водя сексуален живот... и искам да ви питам дали моето е бяло течение или съм по-овлажнена по природа?.. след като ви казах, че нямам почти никакви симптоми за бяло течение.. миризма има, но много много лека.. мисля, че преди менструацията ми се засилва леко... трябва ли да се притеснявам ?

Ами и ти си като мен. Мисля, че е добре да се консултираш с лекар, но щом не е толкова много може да си вземаш от аптеката LACTACYD. При който и лекар да отидеш, ще ти изпише това - интимен гел, с който да се миеш. Цената му е около 7лв., слага се по много малко и ще имаш за мноого време. Дано съм помогнала.

P.s. В началния пост пишеше, че бялото течение се среща при момичета, които не водят полов живот - възможно ли е след като започнеш да водиш такъв да се оправи ?

IzabeLLL
09-09-2011, 19:50
Аз имам бяло течение още от преди да ми дойде тоест от преди приблизително 2 години. Много съм се притеснила. Скоро ще посетя гинеколог ... А определено течението ми не е в нормалните количества за един ден... :( :(

SunT
09-22-2011, 19:12
Аз ходих на гинеколог точно заради това течение, което го имамот около 3 години, още преди да ми дойде.И от тогава не е спирало и досега.Изследванията ми бяха добри, казала че е от пубертета.Явно, момичета, така ще е известно време :? Дано се оправи най-сетне, защото изобщо не е приятно.

radie
09-25-2011, 12:36
ДИШАЙТЕ БЕ ! И аз имам бяло течение , споко , всички имаме ! Ако е много , опитайте с вода и интимен гел - не хапят 8)

radie
09-25-2011, 12:38
Аз имах бяло течение още от 10 годишна ... Тази година ми дойде ( на 12 съм ) още имам! :-x Пазя добра лична хигиена! Къпя се по 2 пъти на ден, сменям си бельото, но то тече като за световно! :? Казах на майка ми, че имам някаква инфекция сигурно, защото в даскало ни водеха урок за бялото течение и казаха, че ако е жълтеникаво, има характерна лоша миризма, причинява парене или сърбеж значи се е инфекцирало! Мойто е точно такова и не го понасям! Тя каза, че ще ме заведе на гинеколог, но съм едва на 12 ... Не искам да ми бъркат в ..... :x Не знам какво да правя :(

+1 :) Аз съм същата само, че на мене още от 9 годишна, но да ви кажа ако ви спре бялото течение значи ще ви дойде :)
Точно обратното - преди цикъл се засилва :)

Mi6inka
10-28-2011, 11:02
Аз имах бяло течение още от 10 годишна ... Тази година ми дойде ( на 12 съм ) още имам! :-x Пазя добра лична хигиена! Къпя се по 2 пъти на ден, сменям си бельото, но то тече като за световно! :? Казах на майка ми, че имам някаква инфекция сигурно, защото в даскало ни водеха урок за бялото течение и казаха, че ако е жълтеникаво, има характерна лоша миризма, причинява парене или сърбеж значи се е инфекцирало! Мойто е точно такова и не го понасям! Тя каза, че ще ме заведе на гинеколог, но съм едва на 12 ... Не искам да ми бъркат в ..... :x Не знам какво да правя :(

+1 :) Аз съм същата само, че на мене още от 9 годишна, но да ви кажа ако ви спре бялото течение значи ще ви дойде :)
Точно обратното - преди цикъл се засилва :)


Това че при теб се засилва не значи, че при всички е така. На мен ми се засилва, когато съм в овулация.


Не се притеснявайте да ходите на гинеколог. Да, не е най-приятната процедура, но наистина е важно.

cvetka16
11-10-2011, 14:28
Не ми е дошло. Ами аз съм много незапозната макар, че имам бяло течение, но чух, че ако си переш бельото с някой, който има бяло течение може да се "заразиш". Не съм сигурна в това.
П.П: Ако има грешки ме извинете.

smile98
11-17-2011, 17:33
Ами аз по принцип имах бялото течение още преди 1 година, но тези няколко месеца(6-7) много ми тече.. Едни огромни белезникави петна по бельото..Хигиената ми малко куца.. :-o Което знам че е ужасно, но се къпя през 2-3 дни и мислех, че е достатъчно, но явно не.. Преди се миех всяка вечер и нямах такъв проблем.. Но сега като се занемарих.. явно има някаква инфекция или нещо такова.. Тоя месец всеки ден се миех и сменях бельото, но като ида на даскало и почва да тече и като се разкрача малко и не знам как да го обясня, но усещам някаква неприятна миризма.. Ужасно е, не искам да ходя на гинеколог, смисъл девствена съм, срам ме е, а и ме е срам да кажа на майка ми, колкото и да е странно.. Смисъл казвала съм й но тя каза, че е нормално. Веднъш ми видя бельото, като го слагаше в пералнята и си помисли, че съм го носила 1 седмица, а беше от 1-2 дни.. Просто незнам какво да правя.. ?! Малко помощ ? :oops: :oops:

smile98
11-17-2011, 17:58
някой беше казал, че е нормално да ходим 2 пъти в годината на гинеколог. Аз питам - на 13 нормално ли е да ходя 2 пъти годишно? При положение че съм девствена, имам цикъл, а тоя секрет го имат като гледам поне едно 50% от момичетата.. А и мога ли да отида без майка ми, смисъл такъв, сама.. Малко тъп въпрос, ама не съм запозната ..

Rebirthing
11-17-2011, 22:28
smile98 - девствените момичета няма нужда да ходят на гинеколог, ОСВЕН ако нямат някакви опалквания.

Не знам как определяш своето течение, но ако е наистина бяло, посещението при гинеколог е задължително, за да може да се установи дали не става въпрос за инфекция. Може да отидеш сама, гинеколога ще те пита първо дали водиш полов живот и после ще му обясниш какви са оплакванията ти.

Интимната хигиена е много важна, така, че силно ти препоръчвам ежедневно да се подмиваш и да изполваш итимен гел. Носи памучно бельо и гледай бельото и дънките ти да не ти стягат.

stasityyy
11-26-2011, 19:17
и аз вече от 1 год го имам това течение (на 11 съм) и съм доста притеснена ...

musicbaby97
01-11-2012, 13:26
Sebby-chan НАПЪЛНО НОРМАЛНО ;) Моето се появи след операция от Апендикс (Апандесит) Пиех антибиотик 1 седмица.После спря и аз се успокоих.После започна пак преди и след всяка менструация,при простуда и грип.Защо така?Някой може ли да даде логичен отговор?Бях на гинеколог и тя каза само да се мия с някакво лекарство.Миех се 1 месец няма спиране после спрях за около 1 седмица и течението спря.Спрях да го ползвам,защото помислихме,че е заради него.Но ето сега отново тази постоянност преди и след всяка менструация,при простуда и грип.Не мога вече.Адски гадно е а генеколкожката с нищо не помогна.Пра баба ми,дядо ми и майка ми са със захарен диабет.Възможно ли е и аз да се разболявам и да е от това?МОЛЯ ВИ ПОМОЩ !!!

kalpazanka
01-15-2012, 09:34
Отиваш на лекар. Той ще прецени какви изследвания да пусне за кръвна захар. Може пак да отидеш при гинеколог или поне да си купуваш пробиотици от аптеката, докато провеждаш лечение с антибиотик.
МБИ правено ли е?

steli___star
01-22-2012, 18:57
аз също имам бяло течение... от около 1 година горе долу... казвали са ми че щом имам бяло течение скоро ще ми дойде цикъла... на 13 съм...вярно ли е?

Acunga
01-25-2012, 14:31
Може да е вярно но определено не е нормално

FuCKkK13
01-25-2012, 15:02
^ да,аз също ми дойде около половин година след нормалното течение течение,но това не значи че и твоето е нормално.. отиди на гинеколог..

etsi_star
03-15-2012, 16:45
Аз имам бяло течение от 1 година ходих на гинеколог 5-6 пъти..но.. нищо ако нямаш замърсяване значи е признак че се развиваш но ако има замърсяване не е добре. На мен все още не могат да ми уточнят дали имам замърсяване или не но съвета ми е да се отиде на гинеколог защото после може да е късно. Искам само да попитам нещо което не е свързано с темата ( ако ви е дошъл цикъла случвало ли ви се е да ви дойде и повече да не ви идва защото на мен ми дойде на 10 и оттогава сега съм на 12 не ми е идвало повече дали е нормално??)

slunchoo193
03-21-2012, 15:19
Аз съм на 14 почти и някъде от година и половина или 2 имам бяло течение. Мислех да отида на гинеколог но ме е срам :| Та искам да попитам като отидете на гинеколог какво точно прави той. Аз не искам никой да ме гледа отдолу а бялото течение е бяло, около 5 капки някъде на ден и има гадна миризма. Искам да се отърва от него. Ако може да ми предложете нещо като например да нося бодита повечко време .... да се храня повече защото съм чувала някакви такива неща ... но не искам да отида на гинеколог

Starless
04-01-2012, 17:28
И аз имам такова чудо от малка, но се появява за малко и изчезва. То не е точно течение, защото бельото ми не се цапа, а е бяло по-скоро "с вид на извара, без миризма" (цитирам от първия пост).

venito_1999
05-29-2012, 11:33
Хора не се притеснявайте. На всеки му идва по различно време. А и аз съм чела че не е полезно менструацията да настъпва много рано. Аз съм на 14 и още нямам цикъл. Но не се притеснявам. В повечето случаи е генетично от майката. На моята майка и е дошло на 15-16. Относно БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ имам го 2 години и моят гинеколог ми каза че бялото течение е нормално и всяко момиче трябва да го има. Това значи че е в нормално здраве.

sunnnyyy100
05-30-2012, 12:53
iskam da popitam imam nqkakva leko bqla te4nost po belioto no ne e mn bqla , dali e nqkakuv vid bqlo te4enie . Chetoh no ne namiram to4na informaciq za problema i vuob6te tova problem li e? i tovva go imam nqkude ot godina i nito me surbi nito mi pari , ponqkoi put se poqvava leka mirizima

Leonora
05-30-2012, 19:26
Има разлика между бяло течение и нормалната цервикална течност.Течението с епроменя в различните фази на цикъла-може да като крем,като белтък на яйце.На мен ми е като белтък по време на овулаци,пък става бяло и гърсто преди да ми дойде.
Бялото течение се появява при настинки,раздразване...разн и прашки,мрашки...нарушава се там флората във влагалището и затова се появява бяло течение.Обикновено те щипе,сърби..чат пат май трябва да има и миризма.
Ако не те сърби и не ти е гадно там долу значи си е нормално.

iren2
06-21-2012, 20:12
Тече ми нещо безцветно и то много, незнам какво да правя! Помощ само на11 съм!
РАЗЧИТАМ НА ВАШАТА ПОМОЩ !!!:smt060

Your.Passion
06-29-2012, 16:31
Тече ми нещо безцветно и то много, незнам какво да правя! Помощ само на11 съм!
РАЗЧИТАМ НА ВАШАТА ПОМОЩ !!!:smt060

Това е бялото течение .Отивай на гинеколог .Ако искаш да не ти се цапат бикините докато отидеш на гинеколог използвай ежедневни превръзки.

BEaUty_girl
07-01-2012, 15:48
Аз вече имам бяло течение от 2 години някъде на 13 години съм. Чела съм по сайтове, че това е нормално за да се овлажнява вагината и да се предпазва от инфекции.Моето понякога е течно а понякога по-гъсто.

BEaUty_girl
07-01-2012, 15:50
Има разлика между бяло течение и нормалната цервикална течност.Течението с епроменя в различните фази на цикъла-може да като крем,като белтък на яйце.На мен ми е като белтък по време на овулаци,пък става бяло и гърсто преди да ми дойде.
Бялото течение се появява при настинки,раздразване...разн и прашки,мрашки...нарушава се там флората във влагалището и затова се появява бяло течение.Обикновено те щипе,сърби..чат пат май трябва да има и миризма.
Ако не те сърби и не ти е гадно там долу значи си е нормално.
Искам да те питам на колко години си?

chrisy26
07-26-2012, 06:25
И аз имам бяло течение. Все още не ми е дошло и искам да попитам понеже не усещам сърбежи и разни подобни дразнения може ли това да е признак за наближаваща първа менструация???

BEaUty_girl
07-26-2012, 09:22
Ако течението не е жълто и не мирише няма страшно напълно е нормално вагината отделя секрети просто трябва да ползваш ежедневни превръзки като: Discreet, Bella panty и др.

eve_angel
07-31-2012, 22:04
Аз имам такъв проблем..на почти 15 съм..и от както ми е дошъл цикъла не е спряло да имам бяло течение..мн е кофти..на гинеколог ме е срам да отида..срам ме е да се съблека пред който и да е освен приятелят ми..ужасно е..някакви съвети?

chrisy26
08-01-2012, 12:04
Слагай тампон да ти попива и няма да е толкова гадно.

eve_angel
08-01-2012, 14:34
не ми е усобено удобно,но ще пробвам..мс за съвета

Your.Passion
08-02-2012, 08:44
И аз имам бяло течение. Все още не ми е дошло и искам да попитам понеже не усещам сърбежи и разни подобни дразнения може ли това да е признак за наближаваща първа менструация???

Да.Или по-точно може би защото при всеки индивидуално .НОРМАЛНО е да ти дойде от 6 до 12 месеца след като се появи бялото течение . При някой идва след 2 години,при други след години и половина има и такива момичета на които им идва първата седмица след като се появи бялото течение . Ти не се притеснявай ! На колко си ?

ch0c0late44
08-04-2012, 19:40
Момичета да ви попитам вие всеки ден от месеца ли използвате превръзки (заради течението),дори и да не сте в цикъл?

Escapism
09-25-2012, 16:11
Момичета, и аз искам да споделя моя опит с теченията, страха от гинеколога и т.н., защото мисля, че ще е полезно за всички притеснени и колебаещи се.
Първо за цикъла - моят дойде, когато бях почти на 15. Това е строго индивидуално и зависи от това с какви темпове се развива вашето тяло. Има повод за притеснение, когато минете 16-17 години и още нямате, макар че съм чувала и за момиче, на което ѝ е дошло в 11. клас.
А сега за течението и проблема, който всъщност се оказа, че имам. От доста време забелязвам това течение, което при мен е бяло, без миризма и без да предизвиква сърбеж, но цапа бельото. Обърквах се от информацията, която чета в интернет, защото според някои е съвсем нормално, според други е знак за наличие на инфекция. Не предприех действия, най-вече защото изпитвах неудобство от мисълта да отида на гинеколог (за протокола - на 18 съм и съм девствена). Но след като се появи и дискомфорт, реших, че здравето е преди всичко и се престраших. Дискомфортът не се изразяваше в парене или сърбеж, просто чувство, че нещо не е както трябва там долу, ако ме разбирате :D. Та докторката, при която отидох, беше много внимателна. Хора, повярвайте, няма от какво да се страхувате. Гинеколозите не се впечатляват от нищо, няма да ви се подиграват за нищо, няма да ви съдят и укоряват, дискретни са. Пусна ми изследвания и се оказа, че имам два вида бактерии. Така и не разбрах от къде може да съм ги прихванала - секс не правя, не пия антибиотици, хигиената долу я поддържам на шест, защото знам колко е важна и не правя компромиси с неспециализирани сапуни и гелове. Единственото обяснение за мен си остават басейните и морето, откъдето е доста вероятно да си докараш нещо такова. Още съм в процес на лечение с предписани лекарства. Радвам се, че преборих срама и неудобството си, защото виждате, проблемът се оказа доста неприятен.
Та, целта ми беше да кажа на всички, които имат някакви притеснения да не се скатават, а да посетят гинеколог. Няма значение на колко години сте и дали сте сексуално активни. Ако трябва дори само да зададете въпросите, които ви интересуват - гинекологът е вашият човек. Във форумите никога няма да получите достатъчно компетентна информация. :) Успех!

mariaa23
10-31-2012, 13:12
Здравейте, на 17 години съм и си боря с бялото течение от 4-5 години, винаги съм го имала. Мислех то за нормално, но уви. От Русе съм и тук добрите лекари се броят на пръсти. Ходила съм на много гинеколози относно, бялото течение, но все ми казваха, че нищо ми няма, а майка ми никога през живота си не е имало такова течение. Вчера отидох отново, защото се появи сърбеж и парене, адски много се уплаших. И хоп, гъбички!! Изтръпнах! Надявам се да се оправя бързо, макар че съм чувала, че са много упорити. Адски много ме е страх. Не знам от какво съм ги пипнала, защото хигиената ми е много добра, имам един партньор, който ми е първия, не сядам на обществени места, просто не съм си лекувала бялото течение навремето. Как им дават дипломи на тези лекари?!
Така, че вървете колкото е възможно по бързо, за да ви предпишат нещо и да се премахне това течение...

valinka333
11-28-2012, 13:24
И аз имам същия проблем, бях ходила на гинеколог и ми откриха инфекция ( стрептококус от група Ц ) лекувах се и всичко беше добре,но тогава бях девствена .. Сега вече не съм и отново имам същия проблем, не знам какво да направя, страх ме е да отида на гинеколог заради нашите, да не разберат, че не съм девствена, защото съм на 16г! .. Сърбежи, обилно бяло течение, нередовен цикъл, отвратителна миризма .. ужас, не знам какво да правя? А уж всяка вечер се къпя и се подмивам с Лактацид ..

Ann Isabella
11-28-2012, 14:48
Хора, при мен няма сърбеж,паране,не е обилно,няма миризма ,но от преди известно време имах нещо като гнойна пъпка (малка де ,но все пак)това повод за притеснение ли е ?? и ако отговорът е "да" как да кажа на майка мии ?

vikenceto1212
12-05-2012, 23:40
Аз си имам бялото течение някъде от 3 години а преди 1 година ми дойде....на 13 съм и вече ми писнаааа ;хххх

rubby179
12-10-2012, 07:36
Не отлагайте посещението при гинеколог, защото това може да предизвика поява на усложнения и тогава неминуемо родителите ви ще узнаят това, което се опитвате да скриете. Няма нужда да се подлагате на такива мъчения и да търпите това ужасно състояние, след като можете да се отървете от гъбичките с помощта на лекарства. Промивките с Лактацид помагат, но трябва да бъдат в комбинация с предписано лечение. Освен това не бива да се прекалява и с тях, защото се нарушава естествената среда на влагалището.

Boyana99
12-19-2012, 08:18
а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
това вярно ли е ?
И аз така съм чувала така на 13 съм и също имам, но нямам представа точно от колко време... Но предполагам, ако е така е възможно да ми дойде скоро :/

rubby179
12-19-2012, 10:50
Нормално е преди първата менструация да се появи бледожълтеникаво течение. Това е признак за хормоналното пренастройване на организма при навлизане в пубертета. Понякога то се появява от 6 до 12 месеца преди първия цикъл и продължава няколко дни. В случаите, когато то е по-слабо, може да бъде с по-дълга продължителност.

BlackFlower
01-30-2013, 19:55
Здравейте, на 17 години съм и си боря с бялото течение от 4-5 години, винаги съм го имала. Мислех то за нормално, но уви. От Русе съм и тук добрите лекари се броят на пръсти. Ходила съм на много гинеколози относно, бялото течение, но все ми казваха, че нищо ми няма, а майка ми никога през живота си не е имало такова течение. Вчера отидох отново, защото се появи сърбеж и парене, адски много се уплаших. И хоп, гъбички!! Изтръпнах! Надявам се да се оправя бързо, макар че съм чувала, че са много упорити. Адски много ме е страх. Не знам от какво съм ги пипнала, защото хигиената ми е много добра, имам един партньор, който ми е първия, не сядам на обществени места, просто не съм си лекувала бялото течение навремето. Как им дават дипломи на тези лекари?!
Така, че вървете колкото е възможно по бързо, за да ви предпишат нещо и да се премахне това течение...

Ще ти отговоря от личен опит, това, което знам, което ми е казал моя гинеколог(води се най-добрия в града), но НЕ претендирам, че съм специалист.
Та - гъбичките, които казваш, че имаш(най-вероятно Кандида, ако не е ме поправи) са наистина много упорити.И не задължително се хващат по полов път или при неизрядна хигиена.Хващат се и от приемане на антибиотици, дори от стрес, така че това, че не си правила секс не означава, че не можеш да имаш гъбички. :)

Иначе е най-добре да отидеш на свестен гинеколог, да те прегледа и да ти изпише лечение.Не мисля, че е напълно удачно да се водиш по това кой от какво е доволен или не по простата причина, че всеки организъм е различен и реагира различно на лечението.За едни има ефект - за други не.А и едни гъбички се лекуват с едно, други с друго.

Ако държиш на имена последно лекаря ми изписа Лактажин и Цитерал.
Същия лекар на една приятелка изписа Клотримазол глобули и крем.

BlackFlower
01-30-2013, 19:57
Хора, при мен няма сърбеж,паране,не е обилно,няма миризма ,но от преди известно време имах нещо като гнойна пъпка (малка де ,но все пак)това повод за притеснение ли е ?? и ако отговорът е "да" как да кажа на майка мии ?

Понякога пъпчиците там се образуват от бръсненето, не знам дали е от това.
Иначе просто кажи на майка си, няма от какво да се притесняваш.

Yen_is_bacK
02-24-2013, 16:31
Най-често в болницата идват момичета с бяло течение от гъбична инфекция, дори и такива кото не са имали интимен контакт с някой, това се нарича кандидоза, получва се след като едно девойче е преполедувало тежък гръп, вирусно заболяване, инфекция или нещо друго изискващо лечение със антибиотици, както занете антибиотиците са нож с 2 остриета и трепят и добро и лошо наред и след като убият бактериите във влагалището което подържат едно ниво на киселинност вътре за да не се въдят чужди тела, на тяхно място идва Candida Albicans гъбата която се намества на мястото на убитите от антибиотиците бактерии които подържат киселиността и така девойката се разболява от кандидоза, другия начин е при полов акт и ниска хигиена

♀dali 6te vleze♂
02-27-2013, 12:22
Нормално е преди първата менструация да се появи бледожълтеникаво течение. Това е признак за хормоналното пренастройване на организма при навлизане в пубертета. Понякога то се появява от 6 до 12 месеца преди първия цикъл и продължава няколко дни. В случаите, когато то е по-слабо, може да бъде с по-дълга продължителност.

uff ujas zna4i trqbva da se podgotwa :( :( :) :D

rubby179
02-28-2013, 08:47
Най-често в болницата идват момичета с бяло течение от гъбична инфекция, дори и такива кото не са имали интимен контакт с някой, това се нарича кандидоза, получва се след като едно девойче е преполедувало тежък гръп, вирусно заболяване, инфекция или нещо друго изискващо лечение със антибиотици, както занете антибиотиците са нож с 2 остриета и трепят и добро и лошо наред и след като убият бактериите във влагалището което подържат едно ниво на киселинност вътре за да не се въдят чужди тела, на тяхно място идва Candida Albicans гъбата която се намества на мястото на убитите от антибиотиците бактерии които подържат киселиността и така девойката се разболява от кандидоза, другия начин е при полов акт и ниска хигиена

Възможно ли е от прием на Бисептол да се появят гъбички? Има ли определена група антибиотици, които предразполагат организма към този проблем или гъбичната инфекция може да бъде причинена от всякакви вид такива лекарства?

Yen_is_bacK
02-28-2013, 18:15
Възможно ли е от прием на Бисептол да се появят гъбички? Има ли определена група антибиотици, които предразполагат организма към този проблем или гъбичната инфекция може да бъде причинена от всякакви вид такива лекарства?

Biseptol е един от най-слабите антибиотици, но все пак е АНТИ биотик, така че според мене може да се появи защото както обясних вече антибиотиците убиват всичко наред, за това при лечение с антибиотици лекарите предписват и пробиотик и пребиотик и синбиотик .. Ако си полова активна с еидн партьор и си пила бисептол, няма как да ти кажа от момчето ли е от антибиотика ли е, но съм склонен да кажа момчето защото бисептола както споменах е слаб, но по добре да не давам сметка тук от кое от двете неща е защото да не ви скарам ..

calvin_klein
04-29-2013, 15:41
zdraveite imam pritesneniq i iskah da popitam i vas da razbera i vashite mneniq :) predi sedmica pravihme sex s priqtelq mi i toi svurshi v men na sutrinta sled 12 chasa hodihme i kupihme eskapel i go izpih po princip trqbva da mi doide na 18 may a na men sega vze da mi precapva dali e normalno tova ?

NinaDobrev
04-29-2013, 18:20
Здравейте.На 16 години съм и от три години (откакто ми дойде за първи път) имам зацапване на бельото.Мислех го за нормално,защото не беше обилно, не ме болеше, сърбеше или каквито и да е други симптоми (някои месеци за няколко дни само беше по-обилно) до преди няколко дни, когато щом майка ми разбра каза че ще ме води на гинеколог.Нямам идея дали това е бяло течение или цервикална слуз (ако не се лъжа така се казваше).Едва ли има начин да я разубедя от това да ме накара да отида на гинеколог, но мен ме е страх и срам.Да, това е проблем на почти всяко момиче и да, и аз го имам.Ако някой може да ми обясни какво точно ще ми прави гинеколога, ще съм му много благодарна.Знам, че трябва да вземе секрет от влагалището, но съм девствена, така че...

gevii96
05-18-2013, 09:56
а някакви хапчета от аптечката няма ли???

zxcv2323
05-23-2013, 06:09
ЗДРАВЕЙТЕ!
Имам един въпрос
тази сутрин станах и видях,че около влагалището ми има розова,кремава течност,а снощи имах полово сношение и това ме притесни.
преди една седмица ходих на гинеколог и той ми каза,че всичко ми е наред и ми преписа Тросикан за болките по време на цикъл ,та от какво мислите,че се е появила тази розова течност ?
о и да добавя,че преди 3,4 дни пих ескапеле !

megitopetrova
06-18-2013, 19:01
а как да реагирам при първия цикал
знам че не отдавнна след първото течение идва цикълат аз съм на 12 и ме е страх


ПОМОЩ!!!!!!!1

POLLINA
06-18-2013, 19:20
От какво те е страх о.О

kakataa
06-21-2013, 12:38
искам да в питам, имам бяло течение от 1 седмица на сам, от време на време е силно и мирише много гадно, моля ви помогнете ми

mihaela86
07-04-2013, 09:17
Нова съм във форума, но тази тема наистина е важна! Важно е и при кой гинеколог ще се отиде на преглед!Бихме могли да обвържем тези две теми!

mihaela86
07-17-2013, 09:35
Въобще не чакай, ами тичай на гинеколог-от всичко може да е, в момента най-добрата ми дружка пие Микомакс щото завъди гъбички от басейн.

F1naLka
07-20-2013, 08:10
Колко време след последната свещичка полижинакс може да се отиде на гинеколог?
Целта е преглед с колпоскоп.

kalpazanka
07-20-2013, 09:22
Поне 3 дни. Искай и контролно микробиологично изследване, щом си се лекувала с полижинакс.