PDA

View Full Version : Може ли комар да ни зарази със СПИН/Hiv?



MalkoMe4e
01-19-2009, 09:15
Аз четох в едно списание, че може и че са опасни комарите... Преди известно време обаче слушах една "специалистка" да обяснява по телевизията, как това били заблуди и изобщо не било вярно....
Не знам кое е истина сега и кое, не е :-o

Wrathchild
01-19-2009, 10:06
На теория - да.
На практика не съм чула някой да е заразен със СПИН от комар.

LoLiPoP4o
01-19-2009, 10:59
категорично НЕ :)

MalkoMe4e
01-19-2009, 11:26
ХИВ/СПИН е най-внимателно проучената болест в историята на медицината.
Впечатляващ брой доказателства показват, че човек НЕ може да се зарази по никой от следните начини:

Чрез ръкуване, прегръдка или целувка
Чрез кашлица и хрема
При използване на обществен телефон
При посещение в болница
От обща храна, прибори за хранене и чаши
При използване на обществени чешми
При използване на бани и тоалетни
При използване на обществени плувни басейни
При ухапване от комар или други насекоми
При работа, социални контакти или съжителство с ХИВ-позитивни хора

Както казах - не може!
Възможно е от целувка, ако и единия и другия има някаква раничка в устата, а относно болниците - много хора се се заразили при посещението им.... :?
За мен е логично да можеш да се заразиш от комар...

Nitroglycerin
01-19-2009, 11:58
ХИВ/СПИН е най-внимателно проучената болест в историята на медицината.
Впечатляващ брой доказателства показват, че човек НЕ може да се зарази по никой от следните начини:

Чрез ръкуване, прегръдка или целувка
Чрез кашлица и хрема
При използване на обществен телефон
При посещение в болница
От обща храна, прибори за хранене и чаши
При използване на обществени чешми
При използване на бани и тоалетни
При използване на обществени плувни басейни
При ухапване от комар или други насекоми
При работа, социални контакти или съжителство с ХИВ-позитивни хора

Както казах - не може!
Възможно е от целувка, ако и единия и другия има някаква раничка в устата, а относно болниците - много хора се се заразили при посещението им.... :?
За мен е логично да можеш да се заразиш от комар...

И как по точно са се заразили да не би да са се влачили по пода без превръзка на раната тези болни глупости.А относно раничката наистина възможно е но случайте са много редки.От комар не може да се зарази човек поради слюнката на комара в нея има бактерии който изяждат чуждите клетки по хобота на комара.

Wrathchild
01-19-2009, 12:49
Нитро, превръзка на раната в устата? :razz:

BqlaLiniq
01-19-2009, 12:49
Чрез ръкуване, прегръдка или целувка - Ако и двамата имате рани на ръцете или в устата и ви тече кръв?
Чрез кашлица и хрема - Понякога хората, ако са много болни като кашлят кашлят и кръв... ;)
От обща храна, прибори за хранене и чаши - Ако той си разкърви венеца или езика без да забележи и после и ти си го разкървиш без да забележиш..?
При използване на обществени плувни басейни - Ако на него му текне кръв от рана някаква, а ти току що си си направил раничка???

m3talmania
01-19-2009, 13:40
Чрез ръкуване, прегръдка или целувка - Ако и двамата имате рани на ръцете или в устата и ви тече кръв?

Ние няма да се търкаме в раните. :lol: Пък и поне един от нас ще забележи, ако почне да му тече кръв.. :-s

tedi_96
01-19-2009, 16:24
Ima vazmojnost razbira se no tova moje da stane ot specialniq vid komari ''Tigrovi'' komari koito vuobshte ne sa vav bg te sa po afrika po tazi uojna evropa i kazvaha lqtoto che idvali na sam i da si biem vaksini nqkakvi no taka i ne doidoha zatova sega e zima nqma ot kakvo da se pritesnqvash shte vidim lqtoto :)

Boyd
01-19-2009, 19:39
Хванете малко литература и прочетете за самия ХИВ. Ухапване от комар НЕ може да те зарази с ХИВ.

raduna
01-20-2009, 09:25
Не може от български комар, става ясно :)

bazzil
01-20-2009, 12:32
Чрез ръкуване, прегръдка или целувка - Ако и двамата имате рани на ръцете или в устата и ви тече кръв?
Чрез кашлица и хрема - Понякога хората, ако са много болни като кашлят кашлят и кръв... ;)
От обща храна, прибори за хранене и чаши - Ако той си разкърви венеца или езика без да забележи и после и ти си го разкървиш без да забележиш..?
При използване на обществени плувни басейни - Ако на него му текне кръв от рана някаква, а ти току що си си направил раничка???

Много филми гледаш...

foreverr
01-21-2009, 19:37
Истината е една-комарът е студенокръвно животно и точно поради това не може да ни зарази със спин гфоворила съм за това с специалист :)