PDA

View Full Version : Кой е водещ във връзката ви?



SINDEL
01-19-2009, 11:26
Този, който по-4есто избира какво ще правите и къде ще ходите? Този, който е по-отговорен и взима пове4ето решения? Този, който прави пове4е за другия и който дърпа нещата напред, както се казва? Изобщо кой полага пове4е усилия, за да се запази връзката ви и да сте щастливи?
И съответно как се 4увствате във вашата позиция?

Kostadin_682
01-19-2009, 11:28
Този, който по-4есто избира какво ще правите и къде ще ходите? Този, който е по-отговорен и взима пове4ето решения? Този, който прави пове4е за другия и който дърпа нещата напред, както се казва? Изобщо кой полага пове4е усилия, за да се запази връзката ви и да сте щастливи?
И съответно как се 4увствате във вашата позиция?

Аз претенций нямам, където каже там 8-)

Alabalaportokala
01-19-2009, 11:54
Костадине не позволявай на чехъла да те погълне !

Kostadin_682
01-19-2009, 11:57
Костадине не позволявай на чехъла да те погълне !
Хах що бе? 8-)

LetiCherry
01-19-2009, 12:03
Този, който по-4есто избира какво ще правите и къде ще ходите? Този, който е по-отговорен и взима пове4ето решения? Този, който прави пове4е за другия и който дърпа нещата напред, както се казва? Изобщо кой полага пове4е усилия, за да се запази връзката ви и да сте щастливи?
И съответно как се 4увствате във вашата позиция?

Ami i dvamata davame predlojeniq i idei kude da hodim, koeto mnogo mi haresva. Po princip az obi4am mnogo da organiziram i planiram ne6tata, no kogato ne go pravq samo az e super. :) Za re6eniqta - ami vinagi se suvetvame edin s drug predi da vzemem kakvo i da e re6enie, no v pove4eto slu4ai moite re6eniq sa emocionalni, negovite racionalni i se opitvame da namerim konsensus :-D
V na4aloto toi be6e po-vlubeniq, toi prave6e pove4e ne6ta za men, iznenadi, ala bala, posle zapo4nah i az i sega moga da kaja, 4e az polagam pove4e griji za tova toi da e 6tastliv, da go iznenadvam, da se grija za nego. Toi su6to e adski vnimatelen. No kato vode6t vuv vruzkata ni use6tam nego, moje bi za6toto az sum mnogo emocionalna,a toi ne 4ak tolkova, no tova e ne6toto, koeto ni krepi 3 godini ve4e. Ne6tata napred durpame dvamata, reduvame se i taka... Po nqkoi put use6tam, 4e toi dominira i ne mi haresva tova, drug put dori me pravi 6tastliva...Stranna rabota e lubovta! :-)

galenata
01-19-2009, 12:17
Momchetata porpincip.

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2009, 12:47
Откровено казано до сега винаги аз съм 'давала тон' във връзките си. Е, сега си намерих майстора и се чувствам доста странно понякога. Но ми е хубаво де, :) че той поема нещатата в свои ръце. Така се чувствам обгрижвана и обичана. Иначе досега винаги аз съм движела нещата в почти всяко едно отношение, но не ми е много хубаво, когато вечно се съгласяват с мен. Искам Той да казва нещо, аз да казвам нещо да се конфронтираме и още повече да се обичаме. 8-) Да е мъж с мнение. Какво е това аз да водя за носа някого? :o Е, понякога ми се иска и да се съобразява с мен естествено, но като цяло той да е Мъжът в 'семейството'. :)

hahavteen
01-19-2009, 12:56
В миналата ми връзка аз дърпах нещата и аз бях доминираща...
Сега с тва момче дето си го свалях и с него така..
Супер се дразня и не ми харесва да е така. :o

NaNa_SladuRana
01-19-2009, 13:34
аз съм по-решителна,той е по -отговорен.Мисля,че и двамат полагаме усилия тази връзка да има бъдеще :)

x3eme
01-19-2009, 13:42
а не трябва да има такова нещо.....не трябва единия да дърпа конците а другия да е кукла
трябва да се решават тези неща заедно не по еденично

SINDEL
01-19-2009, 13:43
Не казвам единият да е кукла, а другият да дърпа конците. Но по4ти винаги един от двамата е по-доминиращ.

Hilary_
01-19-2009, 13:45
Нарича се връзка защото е от двама души а не обратното... :wink: А и когато и двамата участват в нея има по голямо разбирателство... :wink:
Иначе аз мисля че по принцип трябва да има развноправие... :) Не мисля че трябва да има водеща фигура... :? Поне аз така мисля... :) За да не се чувства другия пренебрегнат малко или много...!!! :)

x3eme
01-19-2009, 13:46
SINDEL това се опитах да каже
че заедно трябва да се взимат решенията

3oPuTy
01-19-2009, 13:52
Да беее ... Няма начин той да ми каже къде ще ходим :D
Аз казвам къде искам,той казва къде иска ... Обсъждаме вариантите и стигаме до консенсус :-D

x3eme
01-19-2009, 13:53
Да беее ... Няма начин той да ми каже къде ще ходим :D
Аз казвам къде искам,той казва къде иска ... Обсъждаме вариантите и стигаме до консенсус :-D
еми точно де да го обсъдите и да стигнете до консенсус

3oPuTy
01-19-2009, 13:56
Да беее ... Няма начин той да ми каже къде ще ходим :D
Аз казвам къде искам,той казва къде иска ... Обсъждаме вариантите и стигаме до консенсус :-D
еми точно де да го обсъдите и да стигнете до консенсус
Е,че нали и аз това казах :-D :-|

Въпреки,че при мен се е случвало да дърпам конците,но не е било нарочно :-D Просто да кажем не му се ходи на моите местенца (и на мен на неговите) и нали е кавалер ми отстъпва възможноста да реша на къде да отпрашим :-D

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2009, 14:00
Не, че нещо, но темата доколкото разбирам няма нищо общо с консенсуса, а въпросът е кой е по-доминиращ във връзката. Кой дава предложенията, кой взима решенията и кой се съгласява с това. Никой не говори за липса на консенсус. Дори и да е по равно, винаги единият е по-доминиращ от другия. Винаги по-често става на нечия страна. ;) То е ясно, че щом имате връзка има разбиране помежду ви. Кой повече се съобразява с другия. :)

krem4et0
01-19-2009, 14:39
По скоро аз. Той определено е по-инертен и по не му пречи еднообразието. Е, къде ще ходим на кафе решава той, ама до там. В общи линии гледам да се съгласявам с неговите желания, но по такъв начин, че в крайна сметка да става моето. Колкото кой движи връзката ни-аз. Ако беше обратното още нямаше да сме се целунали и да сме правили секс. да не говорим за другите ни отношения. но честно казано ми писна. сега аз работя, аз съм по-инертна и е хубаво някой да се суети около мен. И в крайна сметка пак става така, че нещата са на моето. Просто ми е такъв добряк и не иска да ме разстройва. А знае колко малко ми трябва, за да ревна :D

chelsea
01-19-2009, 14:43
за някои неща той е по-доминиращ, за други - аз. не мога да преценя в чии ръце е 'властта' :D съобразяваме се един с друг.

FiRe_LaDy
01-19-2009, 15:41
И двамата полагаме усилия и всеки път е различно ... един път аз казвам какво искам и става така,друг път той .... еднаква позиция сме и двамата

ImmortalForever
01-19-2009, 16:20
Да не дава Господ, аз да доминирам!
Винаги търся силен мъж, който да командва..Иначе -късам!

zaraaa
01-19-2009, 20:13
В предишната ми връзка и двамата взимахме решенията и бяхме отговорни, изслушвахме се и решавахме какво да правим :) Мисля, че така е най-добре :)

djuki
01-19-2009, 21:01
ами май се очертава аз . Когато излизаме той намеква къде иска да отидем по последната дума е моя ,аз го карам да прави това или онова като да отиде на тренировка , или да отиде на лекар незнайно защо сам не се сеща .

sweetchef
01-20-2009, 08:02
Приятелят ми е основата на наща вразка,защото аз все още сам малко безотговорна в някои ситуации.Трябва и двамата да ни устройва за да отиден някаде или да направин нещо,няма водещ винаги единият се саобразява с другият :)

partychild
01-20-2009, 08:04
Винаги решаваме заедно ... или се редуваме 8-) петък той казва къде ще ходим и какво ще правим... събота аз :D Когато на единия не му е до тези неща просто се съобразяваме един с друг.. и всичко е мир :)

LittleGirl
01-20-2009, 12:48
pove4eto slu4ai az no e imalo i momenti kadeto toi :) :)

moon_flower
01-20-2009, 12:54
Принципно за местата,където ще ходим и какво ще правим аз решавам,защото той предлага да излезем,но ми казва да избера място,където ми се ходи...Накрая отиваме там,където и двамата можем да правим нещо,а не единия да скучае. :) И отксоро сме заедно,така че не мога да кажа кой е доминиращият в сучая и кой дърпа нещата напред,защото и двамата полагаме достатъчно усилия.Принципно се съобразяваме един с друг и така. :)

hottie
01-20-2009, 15:36
Ами и двамата, но не едновременно. Понякога съм аз...в един момент се спирам (защото нямам идеи или съм свръхизморена поради някакви обстоятелства) и започва той. Това е за идеи за излизане, разнообразия в секса и т.н.
Откъм грижи обаче и двамата, разпределяме си всичко, според кой кога има работа. Например тази седмица той много се грижи за мен, защото работя по цял ден и нощ едва ли не...но преди 2 седмици аз се грижих за него. Разпределяме си и домакинската работа :D
Откъм ласки пак еднакво. Като цяло се допълваме и в това отношение нямаме никакви проблеми, за щастие

PreciousDiamond
01-20-2009, 16:01
АЗ ! Бой по главата всеки ден с точилката и тФа е 8-)

Kostadin_682
01-20-2009, 16:06
АЗ ! Бой по главата всеки ден с точилката и тФа е 8-)
ааа :shock: нещо... прочетох го веднъж.... брей викам си толкова ли много ми се спи... прочетох втори път... брей толкова ли не мога да чета...
ама на третия път го прочетох... :shock: ... що така бе? с точилката? :shock: .. хора помагайте на Дяда поп че баба попадия иска да го бие всеки ден :shock: ...

sentient_
01-20-2009, 19:18
Който има по големи чувства е подчинения!

bogzfaggot
01-20-2009, 22:06
Мисля че и двамата полагаме усилия по различни начини,има баланс така да се каже ;]

krem4et0
01-21-2009, 06:26
Който има по големи чувства е подчинения!

Не мисля. Определено смятам, че в цялата ни връзка аз съм обичала мнооооого повече от него. не че любовта се мери на килограм, но мога все пак да преценя. И въпреки това аз съм водещата фигура. Мина ми страха, че може да ме остави, ако не е на неговото и че трябва да му угаждам, за да е с мен. Просто съм си силна личност и не търпя някой да налага мнението си....е, освен ако тоя някой не съм аз :D

Wrathchild
01-21-2009, 06:51
Мисля, че аз съм водещата. Той просто много често се оставя на течението, а аз трябва да бутам ли, бутам...
Но пък не мога да отрека, че вчера ме обгрижваше с цялото си внимание, докато лежах болна вкъщи. Изпълни всички мои приумици...

MoonBaby
01-21-2009, 14:56
моя е "мъж под кубинка" :razz: ахахах майтапя се и двамата се слушаме ;]

soul1199
01-21-2009, 16:26
nikoi ne polaga ysiliq,vinagi trqa az da vzimam re6eniqta,a toi prai na puk :-x i sq 6e strada,da sedi sam :?

angelcheeee_93
01-21-2009, 16:38
и двамата,но най-вече аз.

Alabalaportokala
01-21-2009, 17:31
Който има по големи чувства е подчинения!

Не знаеш какви хора има че да говориш така наизуст

EeeBobii
01-21-2009, 17:46
Мъжете са за това да водят дамата...Но ако мъжът оважава дамата и даржи на нея ... гледа тя да е доволна...Кои какви идеи има..слагат се на теглилка и коя идея по хубава тая се практикува :)

Punisherrr
01-21-2009, 18:42
Мисля че и двамата полагаме усилия по различни начини,има баланс така да се каже ;]

mahoni
01-21-2009, 19:01
Който има по големи чувства е подчинения!
напълно съм съгласна

Lyubomn7
01-21-2009, 19:14
Мм тя :oops: хих

got2b
01-21-2009, 19:53
а не трябва да има такова нещо.....не трябва единия да дърпа конците а другия да е кукла
трябва да се решават тези неща заедно не по еденично
+1 :)

ifkataAa
01-21-2009, 20:04
Той е по-решителен,но аз съм малкооо по отговорна :)

Kostadin_682
01-21-2009, 21:48
а не трябва да има такова нещо.....не трябва единия да дърпа конците а другия да е кукла
трябва да се решават тези неща заедно не по еденично
+1 :)
+2

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-22-2009, 01:07
mislq 4e i 2mata sme ravni :) .. po princip kato shte izlizame nqkude vseki predlaga i posle 2mata reshavame kude ... koi pravi pove4e kompromisi? i 2mata po ravno .. i az se otkazvam ot nqkoi neshta i toi se otkazva.. nito edin ot 2ma ni ne e "po vluben" pravi pove4e kompromisi ot drugiq ... :)

NeonBlack
01-22-2009, 10:18
Тя е жена, тя слуша.

Мнението й ми е интересно и в подходящи ситуации се съобразявам с него, но иначе решенията се взимат от мен.

То оставаше и иначе да е - да ми циври "там ще ходим", "това ще правим" и т.н. и т.н. Дай на момиче да си вихри фантазията и какви тъпи идеи ще й роди главата, нямам думи.

Това с равното разпределяне на задълженията също е глупаво. Не ми трябва някой да се грижи за мен и да тича с кърпичка, когато кихна. Обикновено всеки проблем го решавам дори без нейно знание. Ако все пак научи, участието й в решаването му е сведено до минимум.

Тя трябва да бъде емоционална, нежна, да се държи като дама и да прави чувствен секс. Оттам нататък е моя територия.

krem4et0
01-22-2009, 10:29
Момчета, то това не е връзка, а робство. Двойката е двойка, за да мисли, действа и решава заедно.....
Въпреки, че както казах аз водя танца, на моменти се усещам, че без него съм загубена...Той си остава моята опора и той ми вдъхва сили за живот. Но трябва ли да го знае? А и аз не си поплювам хич. Какво ще правите, ако се влюбите в момиче като мен?

NeonBlack
01-22-2009, 10:38
Напротив, мъжът МИСЛИ, жената ЧУВСТВА. Не знам защо смятате това за обидно. Колкото и да се пънете, никога няма да достигнете нашата логика, възможност за аналитично мислене и т.н., както и ние никога няма да достигнем вашата емоцианолност, психологическа устойчивост и прочие.

Никой не я държи в робство. Ако не й харесва, е свободна да си върви.

И "момичета като теб" си позволяват точно толкова, колкото мъжът до тях им позволи. Попаднала си на добряк човек, както сама казваш, изградила си такова отношение към мъжете. И аз съм случвал на интелигентни мадами, влизащи във всяка връзка със самочувствието, че им се полага да командорят. С правилния подход, дори не можеш да си представиш колко бързо свиват перките..

krem4et0
01-22-2009, 10:49
И преди него съм си била такава.....
Може и на добряк да съм попаднала, а може просто да съм го търсила преднамерено :-D
Даже майка ми се кара, че съм много строга с него и малко трябва да го поотпусна, че ще ме намрази. Не, че е мекушав и няма мнение. Просто знае, че е безсмислено да спори с радиото. Не се мъча да се инатя, а да аргументирам мнението и решените си. Разбира се признавам и той когато е прав. В инатенето той е първенец, аз съм склонна да отстъпя повече...
да, може решенията ми да се емоционални, но ми писна да съм разумна. Разумна съм в къщи, разумна съм на работа.....Връзката е за това да ми носи емоционална наслада, а не да си мерим интелекта и силите. Що се отнася до логическо мислене, тук ще кажа: след 8 години обучение в математически и компютърни науки, смятам че съм си развила повече логическото мислене от него...

И кой е той, че да ми определя границата? Алоооо, ако някой се опита, няма да съм с него. за мен моето мнение е важно и държа на него. Няма да съм ограничавана и тъпкана от който и да е, даже и от мъж!

Не искам да командоря...Не искам и да съм тъпкана. А и с нежна дума и мила усмивка колко можеш да постигнеш с мъжете.......

NeonBlack
01-22-2009, 10:52
Абе не ми ги обяснявай тия. Жена компютърджийка няма. Или не прилича на жена.

Има ги разни надути кифли, дето размахват дипломи и сертификати, но като ги пуснеш да направят елементарна конфигурация на блейд-сървър и им увисва ченето.

Иначе - ок. Ти си имаш мнение, аз също. Толкоз.

krem4et0
01-22-2009, 10:55
http://www.teenproblem.net/teenid/krem4et0

Ей ме на!

А иначе в момента работя като учителка по Информатика и ИТ в търговска гимназия...

И 1 пояснение-в нашия ВУЗ не ни учат как да вързваме каквото и да е, а да правим икономически софтуер...Не конфигурирането, а програмирането изискват логическо мислене. Айде със здраве!

krem4et0
01-22-2009, 11:05
Raybeez, не не е такъв. Аз самата не бих търпяла такъв мъж до себе си. не искам инертен мъж. Искам до себе си личност, която да възприема и мен като личност. Бих казала, че му пречи само това, че е прекалено добър с мен, а и по принцип. за мен е плюс, но до един момент. Когато му се насъбере всичко премълчавано и избухне.....не е много забавно. Самата аз осъзнавам, че прекалено съм зла с него на моменти, а той не заслужава. той по-скоро е балансьорът. А и след 4 години и половина истерии, викане и крясъци от моя страна......май не му пука особено, защото знае, че ще се навикам, ще си излея болката, ще ми мине и вс ще е ок.......

Не знам-за мен той е идеалният мъж, защото осъзнавам, че като него са рядкост. Наистина е така. някои за такова поведение да са ме смляли вече от бой. Истината е обаче, че в крайна сметка се вслушвам и в неговите думи. не говори току-така и много си мери приказките, но всички жилят като рояк оси, когато трябва. Искам до себе си мъж и го имам. Твърд и силен когато трябва, винаги до мен, когато имам нужда, винаги аргументиран в мислите и действията си. Но от друга страна знае, че ярка личност като мен трябва да гори, защото ще умре и не потушава пламъкът ми.
Просто ме приема и обича каквато съм. Аз осъзнавам, че не го заслужавам и понякога нишката, която ни свързва жестоко изтънява, защото просто не се страхувам, че ще го загубя и го овиквам като за световно. Страхувам се, че ако не бъда себе си, ако съм добра и послушна, връзката буквално ще ме обезличи. Повече ме е страх да не загубя себе си и същността си. за това му казах, че искам да съм добра жена и да съм послушна, но не искам да губя себе си в желанието си да нямаме проблеми.

П.С. Спирам да пиша за сега по темата, защото с последните си изречения се сетих за 1 много неприятен и тежък момент и се разстроих......

NeonBlack
01-22-2009, 11:22
krem4et0 , радвам се, че се занимаваш с нашите деца. И все пак, изказването ти (за "връзването" и "конфигурирането") ми говори достатъчно колко си се занимавала с реално IT.

Когато попаднеш в компания, където информационната инфраструктура е разпростряна в десетки страни по света, а сложността на мрежовата архитектура дори само в българския клон е умопомрачаваща, тогава ще говорим за логика и за аналитично мислене. Неслучайно сисадмините са може би най-добре платените специалисти в бранша.

И между другото, никой от тримата не споменава "безволев", "апатичен" човек. Аз също се отвращавам от такива и не бих дори говорил с тях, какво остава да имам интимна връзка.

Ставаше въпрос, че мъжът е мъж и в него трябва да бъде заложено лидерството.

SINDEL
01-22-2009, 11:35
Хехе, съгласна съм с Неон аз :)
Аз ли4но за лидер не ставам, поне що се отнася до връзки. Прекалено съм добри4ка и съгласна на всякакви компромиси. Не знам как така, но отвътре ми идва да го слушам, може би защото наистина той е много по-разумен от мен. Аз съм страшно емоционална и ако взимах решенията, щеше да е някакъв малък ад, понеже си сменям настроенията и желанията през 5 минути :D Не казвам, 4е да си емоционален е лошо - напротив, това също е важно за връзката, но относно сериозните решения ти трябва трезва преценка, което при мен се полу4ава бая трудно, понеже винаги съм в състояние на някакъв афект. И после, когато ми мине, съм безкрайно доволна, 4е не съм направила това, което ми се е искало :)

krem4et0
01-22-2009, 11:59
Уф, в мен се борят разум и емоция и не знам кое надделява....А и честно казано не ми се мисли за това. Просто защото съм доволна от връзката си такава каквато е. Градили сме я с години и сме се напаснали 1 с друг. Важното е да се разбираме и да градим хубави отношения. И все пак не бих искала да съм подчинена. Просто не мога. Дай ми да ръководя, да вземам решения.....Откакто обаче започнах тази работа, хич не ми се спори и н ми се ще да си налагам мнение. Често казано съм така уморена, че нямам сили да обяснявам едно и също докато му уври главата, че съм права :D

LetiCherry
01-22-2009, 13:04
И преди него съм си била такава.....
Може и на добряк да съм попаднала, а може просто да съм го търсила преднамерено :-D
Даже майка ми се кара, че съм много строга с него и малко трябва да го поотпусна, че ще ме намрази. Не, че е мекушав и няма мнение. Просто знае, че е безсмислено да спори с радиото. E, dobre, a kakvo stava, kogato i toi stane radio? I toi si durji na svoeto i go za6titava, tolkova inatlivo, kolkoto i ti?! Не се мъча да се инатя, а да аргументирам мнението и решените си. Разбира се признавам и той когато е прав. В инатенето той е първенец, аз съм склонна да отстъпя повече...
да, може решенията ми да се емоционални, но ми писна да съм разумна. Разумна съм в къщи, разумна съм на работа.....Връзката е за това да ми носи емоционална наслада, а не да си мерим интелекта и силите. Що се отнася до логическо мислене, тук ще кажа: след 8 години обучение в математически и компютърни науки, смятам че съм си развила повече логическото мислене от него...

И кой е той, че да ми определя границата? Po tozi logika koq si ti, za da opredelq6 negovite granici i kakvo toi da iska i ne iska za vas dvamata? Алоооо, ако някой се опита, няма да съм с него. E, dobre, ama ne use6ta6 li, 4e ti se qdosva6 i ne bi pozvolila, ako nqkoi ne se suobrazqva s teb, a ti v su6toto vreme si vuvela nqkakuv rejim, v koito pravi6 vsi4ko, koeto ne bi ti haresala,a ko nqkoi nad teb prilaga... за мен моето мнение е важно и държа на него. Няма да съм ограничавана и тъпкана от който и да е, даже и от мъж! A toi trqbva li da bude tupkan? Nikoi, nad kogoto se vlastva po nqkakuv na4in, ne e 6tastliv. Osobeno muj. Druj si na mnenieto, za6titavai go, no ne misli, 4e kato ne stane tvoeto, zna4i si pod4inena na nqkogo.

Не искам да командоря...Не искам и да съм тъпкана. А и с нежна дума и мила усмивка колко можеш да постигнеш с мъжете....... Taka e!

krem4e, ne celq da se zaqjdam s teb, prosto mi be6e interesno da porazsujdavam vurhu napisanoto ot teb. :)

Ina4e sum suglasna s NeonBlack, mujut trqbva da si e muj i da e sposoben da si vzema re6eniqta i sam, po-skoro jenata e tazi, koqto ima nujda ot podkrepa i zakrila pri vzemato na re6eniqta. Kogato priqtelqt mi ima problem, toi go spodelq s men, no vinagi mi kazva - "Kazvam ti kakvo ima, no nqma nujda da mi dava6 suveti, dostatu4no mi e da me izsluja6." . E, az ne moga da ne si kaja v pove4eto puti mnenieto, no nakraq vinagi mu kazvam "Ako moga da ti pomogna po nqkakuv na4in prosto kaji " i tolkova. Imalo e slu4ai, kogato da kajem sled tova na sledva6tiq den kazva kak da mu pomogna, drug put kazva, 4e sam 6te si re6i vuprosa i taka. Ta tova e po otno6enie na negovi si ne6ta i problemi. A za podkrepa - okazvam mu q, kogato ima nujda ot neq, no ne go obgrijvam prekaleno. Naprimer, toi iska6e adski mnogo kola i zaedno tursihme mnogo varianti kak da stane tova i nakraq kogato sled 2 godini si kupi kola mi kaza, 4e az sum bila edinstvenata, koqto go e podkrepqla za tazi kola i e vqrvala, 4e 6et si ima sobstvena nqkoi den. Tezi dumi zna4eha mnogo za men.

krem4et0
01-22-2009, 13:38
E, dobre, a kakvo stava, kogato i toi stane radio? I toi si durji na svoeto i go za6titava, tolkova inatlivo, kolkoto i ti?!
Следващото ми изречение го казва-той се инати повече, а аз съм по-склонна да отстъпва. Просто ежедневните ми драми не го впечатляват толкова, колкото едно време. Приел е, че съм емоционална.


Po tozi logika koq si ti, za da opredelq6 negovite granici i kakvo toi da iska i ne iska za vas dvamata?

Ама аз излязох цербер. не му определям граници, както и той на мен. Любовта ни налага невидими окови, които носим с удоволствие. Процесът е двустранен-аз съм казала, че не мога да съм послушна и не искам да ме води за носа. Той пък е заявил, че не иска жена без мнение, но иска да се изслушваме. Е, изслушвам го. Когато има проблем го призовавам да говори. Когато е трудов, правен, осигурителен или икономически му предлагам и решение( просто съм по-компететнта, а и имам от къде да се консултирам). Не, че ми иска мнението, ама аз да кажа. Още повече, че знам че с друг няма да сподели.

E, dobre, ama ne use6ta6 li, 4e ti se qdosva6 i ne bi pozvolila, ako nqkoi ne se suobrazqva s teb, a ti v su6toto vreme si vuvela nqkakuv rejim, v koito pravi6 vsi4ko, koeto ne bi ti haresala,a ko nqkoi nad teb prilaga...
не съм въвела режим. да не сме в казармата. Просто искам мнението ми да бъде чуто и заедно да решим какво ще правим. Какво да направя като в 80% от случаите мнението ни или съвпада, или аз излизам права. Ето, искам да живеем заедно и му опявам от 1 година и отгоре. Мъка ми е, тежи ми, мисля си какво ли не, защото той не прави нищо в тази насока. Аз работя, пестя пари, търся по обяви, правя баланси, а той.......рано ни било, не сме си стъпили на карката. Прав е, така е, но импулсът ми да сме заедно и по-силен в случая. И все пак отложихме от есента на тази пролет, от пролетта.............докато завърши........ Съобразявам се, че не е готов да създадем семейство.

Nikoi, nad kogoto se vlastva po nqkakuv na4in, ne e 6tastliv. Osobeno muj. Druj si na mnenieto, za6titavai go, no ne misli, 4e kato ne stane tvoeto, zna4i si pod4inena na nqkogo.

Напоследък се стремя към обратното-да съм малко по-мека и малко по-послушна. Резултат-1 месец без кавги, в мир и спокойствие.........това е чудо направо :)