PDA

View Full Version : Откровена лъжа...



emoti0nal_girl
01-19-2009, 12:35
Днес спорихме с госпожата ни по логика за откровена лъжа.Има ли според вас такава лъжа... И ако-да дайте пример... Малко тъпичка тема,ама искам да знам колко хора подкрепят мнението ми,че има... :D

tekila_sunrise
01-19-2009, 17:30
Еми например веднъж ена позната харесваше момчето което аз харесвах и ме попита дали още го харесвам и аз" не, не ,пфф ти луда ли си още да го харесвам" и тя след 2-3 дена тръгна с него и още са заедно и на мен още ми е гадно.Откровенната лъжа е да излъжеш без да ти мигне окото,и всички да ти повярват,независимо дали след тази лъжа ще има последствия.

LiveFlower
01-19-2009, 17:36
мммм тва не е ли по-точно благородната лъжа :-o

DJEB
01-19-2009, 17:51
темата не е тъпа според мен,но трябва да се помисли а сега нещо не ми се расъждава :?

Seducti0n
01-19-2009, 17:59
:) хъх, няма честни лъжи
или лъжеш или казваш истината
за мен има средно положение, което често пъти ползвам като оправдание /мълчене/, от друга гледна точка, мълченето е символ на съгласие... теории

cherinka
01-19-2009, 18:15
^най-добре е мълчанието да се тълкува като безотговор 8-)

MostHated
01-19-2009, 18:57
мммм тва не е ли по-точно благородната лъжа :-o
точно това е

Jumbie483
01-19-2009, 19:00
откровена лъжа ?!
хмм странно...
аз преди излъгах една приятелка, ама беше за нейно добро.. ако не я бях излъгала сега нямаше да е това, което е... Е признах си после, че съм поскрила истината, но пък тя пак си ми е благодарна.. Това като не знам каква лъжа да го причислявам :-D

cherinka
01-19-2009, 19:16
^като лицемерие?
хаха не знам, щом се е разбрало значи спада към лицемерието.

Благородната лъжа, все пак, се изразява в това никога да не се разбере какво точно си имал предвид за това, което си извършил и другия човек да си живее тихо, мирно, кротко и спокойно.
Малко е противоречиво: Лъжа - благородна?
Обикновено лъжем, за да представим себе си така, че да се харесаме на околните или да предпазим себе си или някой друг.
8-) Но резултатът ПОЧТИ винаги е този към който се стремим. В повечето случаи се получава обратен ефект. Рано или късно истината се разбира (колкото и изтъркано да звучи). Чесно казано закъснялата истина е много по-жестока от навременната и освен това тя действа двупосочно - премазва и лъжеца и излъгания.
В повечето случаи истините са достатъчно солени, за да ни разнообазяват живота.
Истината за мен е нещо, което ме кара да се чувствам комфортно. Когато изричам истини не го усещам, но го разбирам, когато почувствам неудобството при мисълта да излъжа.
Лъжата е нещо, което ти изсмуква енергията, карайки те да се съсредоточаваш върху несъществуващи факти, да подреждаш несъществуващи събития в хронологичен ред, а след това да поддържаш версиите си неограничено време. Не стига, че е трудно и затормозяващо ами и... :?
относно всички видове лъжи ще ви кажа, че най-голямата полза от лъжата е, че тя ни дава краткотраен комфорт, а най-малката вреда от лъжата - дълго време се чувстваме гузни от нея.
Разбира се всичко това е валидно за психика, която обществото приема да нарича нормална. Не и за измамника. Но това е вече друга тема.

Е, например, благородните лъжи са да казваш на родителите ти, че си с едни хора, пък ти да си със съвсем други, които те не одобряват и цялата цака е да се запазиш невредим и така родителите ти ще са спокойно, че си бил добре и т.н.
ахах ква глупост изписах цтцтц

изводът е, че лъжеш - другите се чувстват добре, същевременно и ти до някаква степен се чувстваш добре, но аз съм мазохист и не обичам на другите да им е хубавоооооооооо

SunSmile
01-19-2009, 19:20
хем да е откровенна, хем да е лъжа.... тия две думи са напълно противоположни и такова съчетания няма!
Има благородна лъжа, което няма нищо общо с "откровената лъжа" ...
Абе щом е лъжа.... не ми дреме ква е! Мразя д аме лъжат и мн рядко прощавам лъжите на някого! Така много хора губят доверието ми!!!!

5StaR
01-19-2009, 19:21
Ахх аз не лъжа, просто понякога спестявам цялата истина :) 8) 8-)

LiveFlower
01-19-2009, 19:23
Спомням си в седми клас,когато взехме "По жицата" имаше така наречената благородна лъжа.А беее,който е чел пройзведението най-добре ще разбере кво се има впредвид :)

BqlaLiniq
01-19-2009, 19:29
Еми аз ако излъжа някоя приятелка (А) , че харесвам Я.... и тя каже на друга наша приятелка(Б), че аз харесвам Я..... , то това ще е откровена лъжа, защото дефакто А си мисли, че това е истина и казва на Б, но това е лъжа и следователно А лъже откровено Б.
Някак си така си го обяснявам..Знам кво е благородна лъжа, но откровена за първи път чувам :lol:
Я си кажи ти тезата защо мислиш, че има откровена лъжа и какво за теб представлява тя..и тогава да поспорим :)

RAWRRR
01-19-2009, 23:12
Няма,защото когато лъжеш го правиш съзнателно,така че няма как да бъде откровено.Доказателство за това е функционирането на детектор на лъжата.Ако можеше да заблудиш съзнанието си,че не лъжеш,а си откровен,нямаше да съществува такава машина:).

EarthShaker
01-20-2009, 07:49
да си честен е скучно

Yancheto
01-20-2009, 08:48
^ Да,точно както обясни БялаЛиния. И аз го разбирам така.

BqlaLiniq
01-20-2009, 11:29
Що бе човек...не е не знание защото на теб дефакто са ти го казали, и са те убедили, че е вярно...Ти тръгваш да убеждаваш и другите, че е вярно..В смисъл ти си откровен с тях, защото им казваш това което знаеш и са ти казвали, че е вярно, но дефакто ги лъжеш..с две думи ти не искаш да ги лъжеш, но ги лъжеш без дори да знаеш... оплетох се :)
А за детекторите на лъжата, не се знае дали не можеш да заблудиш съзнанието си дали лъжеш или не... ;)

cherinka
01-20-2009, 18:31
:D ^
8-) 8-) 8-)
:D :D :lol:

с детектора всеки здравомислещ, разумен и хитър човек би могъл да се справи 8-)

BqlaLiniq
01-20-2009, 19:40
Ахахаха тъкмо щях да напиша "^ Кво смешно видя" и си прочетох мнението :razz:
Абе прочетете го 3-4 пъти щото иначе... :? :lol: