PDA

View Full Version : Обем



sladkata90
01-19-2009, 11:55
Здравейте!Може ли да ми кажете кака да направя обем на косата си тзад и да стане изправена?

incheto
01-19-2009, 12:13
тупираш с гъсто гребенче, но не прекалявай, че после е много трудно оправянето!

BoCupycake
01-19-2009, 13:27
и да стане изправена?

Т'ва малко не го схванах.... :-o

А иначе можеш са получиш обем,с топирване или ако си изсушиш правилно косата с голяма кръгла четка.

silver_moon
01-19-2009, 13:56
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене

BoCupycake
01-19-2009, 14:01
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене

На всеки отделен кичур ли слагаш пяна? :shock:
Аз слагам на цялата коса и след това суша...по твоя начин по ли се задържа?В смисъл то след като на всеки отделен кичур,т'ва си е доста пяна,предполагам,че държи доста,ама не ти ли се омазнява по бързо косата?

silver_moon
01-19-2009, 14:18
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене

На всеки отделен кичур ли слагаш пяна? :shock:
Аз слагам на цялата коса и след това суша...по твоя начин по ли се задържа?В смисъл то след като на всеки отделен кичур,т'ва си е доста пяна,предполагам,че държи доста,ама не ти ли се омазнява по бързо косата?
ем дам на всеки отделен 8-) ...доста е играчка (е аз вече се осъвършенствах и отнема около 30мин, ма преди беше доста повечко), ма ако сложа направо на цялата коса и после изсуша нищо няма да се получи :x , че косата ми е една, дет секи косъм си има свое мнение :-o
ми чесно казано, преди за сапочна да слагам пяната косата ми се омазняваше доста по-бързо...сега даже е по-суха...държи ми от миене до миене, аз си мия главата през ден, много рядко през два, ма много рядко... :)

ira90
01-19-2009, 17:44
и да стане изправена?

Т'ва малко не го схванах.... :-o

А иначе можеш са получиш обем,с топирване или ако си изсушиш правилно косата с голяма кръгла четка.

Да и аз тъка си правя обем , ам малко с изсушаването вийдам зор :D :D :D

BoCupycake
01-19-2009, 17:51
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене

На всеки отделен кичур ли слагаш пяна? :shock:
Аз слагам на цялата коса и след това суша...по твоя начин по ли се задържа?В смисъл то след като на всеки отделен кичур,т'ва си е доста пяна,предполагам,че държи доста,ама не ти ли се омазнява по бързо косата?
ем дам на всеки отделен 8-) ...доста е играчка (е аз вече се осъвършенствах и отнема около 30мин, ма преди беше доста повечко), ма ако сложа направо на цялата коса и после изсуша нищо няма да се получи :x , че косата ми е една, дет секи косъм си има свое мнение :-o
ми чесно казано, преди за сапочна да слагам пяната косата ми се омазняваше доста по-бързо...сега даже е по-суха...държи ми от миене до миене, аз си мия главата през ден, много рядко през два, ма много рядко... :)
Иххх ся сложих доста пяна на отделни кичури и ефекта наистина е страхотен.Въх к'ва съм бухнала много си се кефя. :grin: Благодаря,много за съвета! :-)

ifkataAa
01-19-2009, 17:55
Лично аз след като се искъпя сресвам добре косата си като отделям бритона си.След това я суша с четка,но не кръгла и преставката за издухване.След това я изправям с преса,докато не стане идеално права.С гребен я топирвам и я избутвам назад.Ефекта е добър.Ако искаш да ти се задържи слагай лак

love_enrique
01-20-2009, 18:58
Шампоана на Елсев за обем е мн добър

miminky
01-20-2009, 19:43
http://images.ciao.com/ifr/images/products/normal/815/product-987815.jpg

тея са много добри. Аз използвам това по-тумбестото (гел). Втрива се в корените, след това косата се суши с четка и после 3 дена косата ми не мръдва, а обема си е както първия ден :grin:

SoFarSoG00d
01-20-2009, 19:50
с преса,след това-лак,ам.а не е много добре за косата

ellyto
01-21-2009, 18:21
моя обем на косата е много голям (огромен ее) ии нищо че косата ми е права.. но пак я изправям за да сваля обема :D

kat4enceto
01-21-2009, 20:30
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(

Sensuality
01-22-2009, 11:29
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(

Или не тупираш както трябва или лака ти не е със силна фиксация...

По темата> Обем можеш да постигнеш по 3 начина :-o

- Вафлички в корените с преса.
- Тупиране с гъсто гребенче и лак за коса.
-Издухване с кръгла четка и сешоар.

PepElqShKaAa
01-22-2009, 13:02
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(

не си само ти и на мен така се получава :-D

BlackWings
01-22-2009, 14:51
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(

Или не тупираш както трябва или лака ти не е със силна фиксация...

По темата> Обем можеш да постигнеш по 3 начина :-o

- Вафлички в корените с преса.
- Тупиране с гъсто гребенче и лак за коса.
-Издухване с кръгла четка и сешоар.
Я обясни моля те как се процедира с кръглата четка , че незнам :-o
В смисъл хващаш кичура с четката и го сушиш така ,или? И защо трябва да е точно гръгла? Аз до сега обем си правя все с вафлички...

Sensuality
01-22-2009, 15:33
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(

Или не тупираш както трябва или лака ти не е със силна фиксация...

По темата> Обем можеш да постигнеш по 3 начина :-o

- Вафлички в корените с преса.
- Тупиране с гъсто гребенче и лак за коса.
-Издухване с кръгла четка и сешоар.
Я обясни моля те как се процедира с кръглата четка , че незнам :-o
В смисъл хващаш кичура с четката и го сушиш така ,или? И защо трябва да е точно гръгла? Аз до сега обем си правя все с вафлички...

Ем, 'начи разделяш косата си на пластове и от всеки пласт разпределяш няколко кичура.Вземаш кръглата четка и сешоара и в посока от корените навън издухваш кичура ,може да слагаш и пяна на кичурите. И така с цялата коса.Ефекта е много хубав,стига да хванеш цаката де ;д

Karcho
01-22-2009, 16:16
А с каква големина трябва да е четката?

elsy
01-22-2009, 16:32
Бръкни в контакта

pussycat_dolls15
01-22-2009, 17:41
Ами да бръкнеш в контакта е най-доброто решение. :D

nan4onanka
01-22-2009, 18:35
Напоследък стана модерно да се тОООООООпира косата.Аз също я тОпирам и ми държи цял ден.Зависи как я тОпираш.Ще ти кажа как правя аз.След като се изкъпя си издухвам косата отдолу със сешоар.После изправям с преса.След това в корените я къдря с пресата за вафлички,има едно по-едро,вълнообразно,но само в корените.След това хващам косата по линията на ухото и вдигам на горе с шнола,гледаш линията на косата да ти е равна(не знам дали разбираш,ако не-питай :) )след това тОпирам част по част.Като свърша този ред пускам още малко коса и така до края...Работата е не само да тОпираш горния пласт и то 2-3 кичура,а последователно равно и еднакво навсякъде.Не използвам лак,а спрейчето на Велафлекс 2nd day volume (бежавото).Доволна съм от този начин,правя го всеки ден.Става много добре :)

IdontWannaKnow
01-22-2009, 19:15
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене oх моляте обясни ми.. :shock: пяна за коса? с нея не се ли начупва косата? или има пяна за права коса 8-) доно не предизвиквам истеричен смях у теб с тъпите ми въпроси, но все пак някой трябва да ме светне по въпроса :D

ivana0895
01-22-2009, 20:44
А аз за да на отварям нова тема искам да ви попитам как да си запазя обема цял ден?!?! Тупирам, пняки, лакове т.н. и не седи, и не седи?!?!?! Все едно вупбще не съм си правила обем след 2 часа горе долу.... дахйте някакво съветче моля ви се :( :( :(
gorkata i az sum taka samo 4e pri mene e obratnoto az imam idelano prava kosa bez obemnna ama mn mi hodi kydravo ...... ama se izpravq sa 15 min .... lak , pqna n6 ne deistva ...
ima li nadejda za po traino ostavane na kydravoto za men ? :D :D :D

bonibonnnnn
01-23-2009, 23:13
emi ispravq6 q s presata posle s kadravata pristavka nakadrq6 kosata v korenite i ako iska6 o6ti obem q i topirva6 i slaga6 lak :grin:

silver_moon
01-24-2009, 06:14
ем аз така правя: къпя се и после суша с голяма кръгла четка и сешуар - сушенето става така: първо разделяш косата на пластове. после почваш от най-долния и хващаш кичур коса, "омазваш го" хубаво с пяна и после с четката и сешуара...така през цялата коса...нз дали ме разбра, малко зле го обясних
при мен се получава и държи до следващото миене oх моляте обясни ми.. :shock: пяна за коса? с нея не се ли начупва косата? или има пяна за права коса 8-) доно не предизвиквам истеричен смях у теб с тъпите ми въпроси, но все пак някой трябва да ме светне по въпроса :D
Ем, ползвам пяна за обем. Тази на тафт-зелената ми върши чудесна работа :)