PDA

View Full Version : Бели петънца от брекети....



H0lyGanGs7eR
01-19-2009, 15:40
Като ги слагах пак писах тук, сега пък се появи друг проблем.... зъбите си се подреждат, захапката ми се оправя, но ми се появиха бели петна по зъбите, дори мисля, че имам един кариес вече.. :? :-o Ще ходя при ортодонтата другата седмица, но не мисля, че ще ми даде някакъв цяр за тези работи. Със сигурност има някой от вас, който е имал този проблем. Моля ви кажете как да го оправя.

H0lyGanGs7eR
01-20-2009, 19:11
никой ли не е носило брекети тук :( :( :(

batkodoki
01-20-2009, 19:29
Като ги слагах пак писах тук, сега пък се появи друг проблем.... зъбите си се подреждат, захапката ми се оправя, но ми се появиха бели петна по зъбите, дори мисля, че имам един кариес вече.. :? :-o Ще ходя при ортодонтата другата седмица, но не мисля, че ще ми даде някакъв цяр за тези работи. Със сигурност има някой от вас, който е имал този проблем. Моля ви кажете как да го оправя.

това е много специфична /частна/ тема!

за повечето хора едно систематично лечение по пътя по който вървите е недостижимо поради цената си.
не бива да очаквате, че ВСИЧКИ имат вашите (на родителитре Ви) финасови възможности да покрият дългосрочно едно подобно лечение.

когато етественото покритие на всеки зъб, най-твърдата тъкан в човешкият организъм - "емайлът" на зъба се наруши - мн скоро след това се развива точно това, което описвате

alek200
01-21-2009, 08:53
Трябва да си мише зъбите след всяко хранене иначе след като ги свалиш ще имаш много кариеси точно там където брекета има съприкосновение със зъба !

Wrathchild
01-21-2009, 10:08
Трябва да си мише зъбите след всяко хранене иначе след като ги свалиш ще имаш много кариеси точно там където брекета има съприкосновение със зъба !Пълни простотии. Когато свалих моите, нямах кариес на нито 1 място, дори там, където е бил залепен брекета!

H0lyGanGs7eR
01-21-2009, 12:23
Аз лично познавам само 1 човек свалил брекети и той има бели петънца, които си стоят и не ги лекува. Не съм съгласен, че след брекетите ще ми излязат кариес, защото това са глупости. Кариесите на мен специално ми излизат между зъбите, защото нито мога да вкарам малката четчица между тях, нито конец за зъби.

MrUndaztood
01-22-2009, 10:46
Батко Доки е прав.Всяко едно петънце означава бъдещ кариес.

Жалко,че не го знаех по-рано и сега ще ми правят поне още 5.