PDA

View Full Version : Недопустимо ли е да нося дрехи от миналата година ?!



tItEufFf
01-19-2009, 15:57
Да ви разкажа дншната случка.

Аз не живея в България, но леля ми като дойде на гости ми подари една блуза. Днеска в училище ме питаха от кой магазин е и аз им каза, че е от България. Едно момиче каза "Ооо, значи е поне от една година" и се изсмя някво гадно такова. И няколко други момичета също. Аз се направих, че не ги разбрах (понеже не говоря френски добре), но ми стана неприятно. Точно тази дреха не ми беше от миналата година, но доста дрехи са ми.. Ддз, точно тези момичета ходят по 2-3 дена с едни и същи блузи и на мен това не ми е правило впечатление, въпрос на възможности си е все пак..

Вие всяка година ли си сменяте изцяло гардероба. Аз блузки си нося около 2 години, а дънки и маратонки докато не се разпаднат..

girl91
01-19-2009, 16:01
Да не ти пука, че са казали такова нещо... Голяма работа...
Аз си нося дрешки, които са ми от минали години и въобще не ми пука, като ми харесват и не са скъсани защо да не ги нося :)

st1ka
01-19-2009, 16:12
..

zai4ety13
01-19-2009, 16:24
Френски кучки,или израза беше френски курви.Както и да е.Не ги слушай.Да си приказват квото щат,французойките са такива.С тая мода,с тея дрехи пффф...

Leksi23
01-19-2009, 16:27
Спокойно, носи си каквото ти хареса и не се впечатлявай от тези, все пак е по-важно как се чувстваш ТИ в кожата си, а не кой какво си мисли. Погледни го от друга страна може да е направила този коментар от завист ;).

ira90
01-19-2009, 16:32
Изобщо не им, обръщай внимание .... нека си говорят каквото си искат ..... важното е на теб да ти харесват тези дрехи, без значение дали са от 3 месеца, 1 или 2 години ... :-)

Bonbonenata
01-19-2009, 16:32
OMG :shock:
Хич и не им се връзвай. Дрехите се носят, докато още ги харесваш, още влизаш в тях и още са здрави. Да не си Рокфелер случайно. Пф.. Тия да не би да си купуват дрехи, които не им харесват, че с такава лекота да ги хвърлят? Смешки.

taffy
01-19-2009, 16:35
Ми аз си нося дрехите, докато не издъхнат.. Имам едни черни дънки.. от 2 години май са ми.. И си ги нося.. Те са си здрави и почти като нови.. Дънки нося докато не се протрият :D Маратонките, докато се обелят.. което е година най-много.. Дрехи купувам септември преди да започнем училище.. И то не много - само нужното.. Тия французойки.. надути.. ма'ни ги.. :booooomb:

slim__shadygirl
01-19-2009, 16:38
Просто са ти завидяли за блузата :wink:

Seducti0n
01-19-2009, 16:39
:) Защо ли въобще се впечатляваш от подобни глупави коментари.
Факт е, че момичето е ограничено, само си търси повод за да те унижи, злепостави, направи така, че да се почувстваш уязвима и т.н.
Въпросът е да не се потдаваш на провокациите и.
Да демонстрираш самочувствие, въобще да я поставяш там където и е мястото, а не да се огорчаваш и да се замисляш "нормално ли е?"...

roadrunner
01-19-2009, 16:44
Вие не сте ли с униформи там :roll: За мен лично няма значение от кога е дрехата стига да е запазена (цвета й,материята),да ми харесва още и да ми става.Има дрехи,които ми харесват по една седмица и след това не ги нося..Има такива от 2 години,които нося пък и повече :) Не се сдухвай за такива работи ;) Съчетавай правилно цветовете и материйте и можеш да се чувстваш идеално дори в дреха втора употреба :)

zloto
01-19-2009, 17:46
Най-мило им кажи да си го нач*кат.
Нося дрехи от миналата година, да. И стари дрехи харесва, От 20, 30, 40 години. Интересни са.
Най-вероятно въпросните момичета си купуват дрехите от най-обикновени магазини на най-обикновени цени, каквито има много и в България. Едва ли носят дизайнерски дрехи.

BoCupycake
01-19-2009, 17:53
Кажи им да си е*ат майката. :grin:

Имам блузки от 2,3 години които и до ден днешен нося,защото си ме кефят.Т'ва някой да ми каже,че е недопустимо според мен са изгъзици.

LittleWoman
01-19-2009, 18:01
Нося си дрехи от миналата година,ако те не са износени.

ifkataAa
01-19-2009, 18:08
Не виждам смисъла в това да не носиш дрехите си от миналата година,естествено ако са здрави.Лично аз нося дрехите си по 2 години,като разбира се всяка година си копувам по доста нови неща,но все пак това е въпрос на възможности и аз не мисля,че нещо пречи,ако носиш дрехите от минали години :P

nVm
01-19-2009, 18:10
Да не ти пука, че са казали такова нещо... Голяма работа...
Аз си нося дрешки, които са ми от минали години и въобще не ми пука, като ми харесват и не са скъсани защо да не ги нося :)

точно така правя и аз \:D/

shell
01-19-2009, 18:21
Въобше да не ти пука какво са казали тези патки смотани!Щом блузата ти харесва защо да не си я носиш :-o Не го намирам за лошо да си носиш дрехи и от минали години и не е задължително да си подменяш гардероба всяка година!Не им обръщай внимане изобщо :-)

Giva
01-19-2009, 19:12
По-голяма глупост от това да си сменяш изцяло дрехите всяка година не бях чувала :? Една дреха не е със срок 1 година :? Носиш ги докато ти самата прецениш.А от злобните коментари на ''приятелката ти'' хич не се впечатлявай!

sweetsunshine
01-19-2009, 20:04
Френски кучки,или израза беше френски к**ви.Както и да е.Не ги слушай.Да си приказват квото щат,французойките са такива.С тая мода,с тея дрехи пффф...че и на всичко отгоре повечето са някви дебели,а в моцуната са като премазани от валяк които минава върху асфалта :D

Иначе да не ти пука найстина!!Не всеки може да си купува дрехи постоянно!+ това ако дрехата ти харесва и ти става защо да не си я носиш?!
Аз имам маркови дрехи,а и не само който си нося по повече от 2 години(имам панталон които си нося 3 години и ми стой повече от перфектно) 8-)

Тея смотаните французойки и французи да се наврът в кучи г*з..много мразя французите(особено момчетата..големи простаци,които се мислят за много фешън) :D

Ou7taControL
01-19-2009, 20:10
не е нужно да си сменяш гардероба изцяло.. купувай си от време на време нови дрешки но не е казано че не трябва да си носиш и старите :? аз например си сменям дрехите защото моите ми омръзват и не се чувствам добре в тях, обичам да се чувствам добре, а това да изглеждам добре спомага..

justt
01-20-2009, 10:35
Oo ...boje .., kakwo im se wryzwash na teq we ?! Shtom na tewe ti hareswa blyzkata kakwo ti pyka kwo goworqqt.. spox :-)

hottie
01-20-2009, 10:43
Като човекм живял във Франция ще ти кажа едно - децата в училище са много подли. На мен също са ми правили забележка относно дрехите ми, прическата и т.н. За тях си готин ако си с маркови дрехи и това е положеинето.
Не знам в college ли си? или lycee? но при всички положения не им обръщай внимание и не им се учудвай ! :)

Dundy
01-20-2009, 11:13
хаха,тия са мноооого тъпи.Ако много почнат да те дразнят и ти им се смей(аз лично бих ги нахранила едно мазно на български,ама това е бая селско).Тегли им една майна,те кой знае колко са грозни

Armeika
01-20-2009, 14:13
Въобще не им обръщаи внимание хората си купуват дрехи и си ги пазят и си ги носят с години как сяга година ще сменяш гардероба да го допълваш с още и още неща ок но да го сменяш изцяло е безсмислено... Носи си блузката дето леля ти ти е донесла и да не ти пука така ще им покажеш на тея пачи че не ти дреме от мнението им! :)

Liar
01-20-2009, 16:01
Наистина глупава постъпка.Обаче ти не трябва да си мълчиш,не се прави,че не разбираш!По толкова много начини можеш да отговориш...Що не ги питаш как така са толкова наблюдателни за твоите дрехи а не виждат че носят своите по 2-3 дни...Или пък че блузата ти харесва и ти седи по-добре отколкото техните на тях...Или че тва че са от по-развита страна те е разочаровало защото не са развити на интелектуално ниво...
Та,да питам,какви са им оценките и какво казват за България???

tItEufFf
01-20-2009, 16:09
Имало е няколко случаи в които със звучен смях ми отвръщат "Къде е България?". Други само си замълчават, но мисля, че са малко хората, които я знаят. Дори даскала ми по история и география я обърка с Брюксел...

Не говоря добре френски, аз по принцип мразя да си мълча. Просто не мога да се изказвам. А и имам потресаващ акцент и не ме разбират... Въпреки че си мисля, че един интелигентен човек винаги ще ме разбере

В колеж съм

Liar
01-20-2009, 16:17
Ми,кажи им,че е в Европа,хах...
Аз си мислех,че си в гимназия и по бих разбрала някой пубер да се държи така,ама хора всякакви в крайна сметка...
Важното е да вървиш с високо вдигната глава и да не ти пука.Успех!

SoFarSoG00d
01-20-2009, 17:42
Да не ти пука,винаги ще се намерят злобарки.Явно ти завиждат за да злобеят така,ама както ти казах,прави се че не ти пука.

ivvka
01-20-2009, 20:09
Носи си и старите дрехи щом ти харесват и се чувстваш удобно в тях няма смисъл да не си носиш старите дрехи заради някви, които ти завиждат

marilyn
01-20-2009, 20:19
И аз не си сменям гардероба всяка година. Имам си любими дрешки и тях гледам да ги нося колкото мога по-дълго. И какво като някоя блузка ми е от миналата година? Важното е как изгледам и как се чувствам в нея. Споко и не им обръщай внимание на тия!

TheRestorer
01-20-2009, 20:23
Абе да не ти пука кой какви ги плещи.Ако ти кажат, да скочиш от Петия етаж, понеже е модерно, ще рипнеш ли ?

Briseis
01-20-2009, 20:43
аз имам мнооого стари дрехи
на по 2-3-4 години, но ги нося, защото ги обичам. Защото обичам спомените и историите, които всяка една дреха носи и навява.

не обръщай внимание на подобен тип подмятания
върви си горда българка!

cHooOpiHka___
01-20-2009, 20:50
Да не ти пука, че са казали такова нещо... Голяма работа...
Аз си нося дрешки, които са ми от минали години и въобще не ми пука, като ми харесват и не са скъсани защо да не ги нося :)



с две ръце .. п0дкрепям ... :-)

hottie
01-20-2009, 21:09
В колеж са най-коварни и не само за дрехите ти ами и заради акцента ти няма да са много мили. Хич да не ти пука, ей :) така са децата французойчета!

Wrathchild
01-21-2009, 05:38
Тая злоба и завист са много коварни...

krem4et0
01-21-2009, 05:49
Имам дрехи от 9-ти клас, които нося и на работа. да не съм луда да си сменям гардероба постоянно? Е, съобразявам се кое е модерно или ми стои добре, но не и обезателно. Предната вечер излязох с гаджето и бях с блуза на майка ми от преди 35 години. Българска, ама не е мръднала. да не говорим, че е супер актуална в момента. не ми пука от кога са ми дрехите. Гледам да ми стоят добре...Но децата са твърде жестоки. Знам това. Добре, че съм в нова среда и никой не познава гардероба ми. Ако си сменях гардероба всеки сезон до сега да съм се разорила(по-точно да съм разорила наште).

hottie
01-21-2009, 05:53
И аз имам супер яки дрешко останали от майка ми :)

Wrathchild
01-21-2009, 08:40
Аз в момента съм с една пухенка на майка ми от сума ти години. Визирам... може би поне едно 5 години. Харесва си ми пък, ще си я нося. А и сега съм болна и да не съм луда да изляза с нещо, което не е дебело под якето...

Liar
01-21-2009, 16:42
В колеж са най-коварни и не само за дрехите ти ами и заради акцента ти няма да са много мили. Хич да не ти пука, ей :) така са децата французойчета!
Май не само франзузойчетата са така.Или те са в най-голяма степен?

stealthyGirl
01-21-2009, 16:59
Тия пък к'во ти се бъркат въобще в т'ва к'во носиш... А другото е, че няма лошо да носиш дрехи и които майка ти е носила, но не са повредени нещо и ти харесват 9вече друго нещо е дали се влияеш от моди и т.н.)

Dundy
01-21-2009, 16:59
ми човек сега като прочетох,тия са яко прости.Може ли да не знаеш държавите в собствения си континент :shock: :shock: (а още повече твоя учител).Казваш им най-спокойно къде е Бъллгария и ако ти се подиграват за акцента можеш да им кажеш какви езици знаеш,щото съм убедена,че на малкия ти пръст не могат да стъпят в това отношение(а и не само в него :)

tItEufFf
01-21-2009, 17:47
А знаете ли кое е най-смешното (или не съвсем). В моя регион - Северна Франция се водят най-най-дружелюбните хора в цяла Франция..
Малко са хората от класа ми, които знаят английски. А те са достатъчно възпитани и интелигентни, за да кажат такожа нещо ;)

111111111
02-07-2009, 12:51
Лигли.. кво ти пука.

slun4ice_90
02-07-2009, 12:58
:shock: Мале,ако бях там как щях да ги подпукам :o ... :D От някакви злобни кучки не тря да се обиждаш...Носи си,каквото искаш и ти харесва...Хич не се интересувай толкова от мнението на другите... 8) Аз си купувам нови дрехи,често се оплаквам,че все нямам дрехи...То моето е мания вече...Купувам,но не със тонове. :)

slun4ice_90
02-07-2009, 13:02
И аз имам супер яки дрешко останали от майка ми :) И аз и им се кефя много,защото модата им пак се връща...То всичко се върти и така... :)

billytalent
02-07-2009, 13:06
И аз имам супер яки дрешко останали от майка ми :) И аз и им се кефя много,защото модата им пак се връща...То всичко се върти и така... :)

Така си е всичко,което се е носело преди сега се връща

Jesus
02-07-2009, 13:17
Не е точно така това което са носели преди се връща с лека модификация, преди са ходели със смокинено листо сега ходите с прашки :D :razz:

slun4ice_90
02-07-2009, 13:18
Не е точно така това което са носели преди се връща с лека модификация, преди са ходели със смокинено листо сега ходите с прашки :D :razz: :razz: Пак не си разбрал ей...шътттт....

n0va_s1m_tYk
02-07-2009, 13:20
Просто са ти завидяли за блузата :wink:
И аз така мисля. Аз нося свойте дрехи докато ми харесват, но най- често докато са здрави :)

billytalent
02-07-2009, 13:22
Не е точно така това което са носели преди се връща с лека модификация, преди са ходели със смокинено листо сега ходите с прашки :D :razz: :razz: Пак не си разбрал ей...шътттт....


Не можеш да бъдеш сигурен,че и сега някой не ходят така

Jesus
02-07-2009, 13:31
Преди се отместваха гащите на страни зада видиш дупето, сега се отмества дупето зада видиш гащите :razz:

slun4ice_90
02-07-2009, 13:32
Преди се отместваха гащите на страни зада видиш дупето, сега се отмества дупето зада видиш гащите :razz: Не говорим за БЕЛЬО.... :D

dead_princess
02-07-2009, 14:04
Като ти харесва,защо да не я носиш?
Иначе,тази година си смених гардероба изцяло,само защото не си харесвам дрехите от миналата година.

angelcheeee_93
02-07-2009, 14:13
щом на дрехите им няма нищо,носи си ги какво ти дреме.И аз имам неща които нося от предходната година.Все пак на никоя дреха не пише срок на годност,така че хич не му мисли :)
А колкото до това ,което са ти казали,аз не мисля ,че не е било убида към теб ,а към ''прекрасната'' ни родина- България :D
Според мен са искали да кажат,че в България сме по-изостанали с модата.Тъй ,че ако пак повдигнат въпроса им кажи,че някъде в интернет си чела че това е една от най-актуалната дреха в повечето страни. :-D

Jumbie483
02-07-2009, 14:32
Аз също не си сменям дрехите всяка година. Е има някои които стоят години наред в гардероба без да ги обличам, ама това е друг въпрос..
Иначе аз съм от хората, които не обичат разнообразието и имам поне 5 еднакви тениски.. Дънки имам само по два чифта еднакви...И МНОГО МРАЗЯ някой да ми каже: Е ти пак ли със същите дрехи ? :-x но това също е друг въпрос 8-)

Lacroix
02-07-2009, 14:33
лично за мене си е недопустимо :D

YouCantStopMe
02-07-2009, 14:48
ОМГ .. И аз не сменям гардероба си всяка година.За мен просто не е нужно.За какво да давам пари за нови парцалки,като си имам хубави и здрави дрехи,които харесвам? :-o

LittlePrincess
02-07-2009, 15:10
Ии сега по логиката на тези момичета като харесваш някоя блуза, става ти и т.н. не трябва да я обличаш? :? Тези са някакви яко глупави. Да не ти пука за тях, ако искаш дрехи от преди 15 години носи, те не са хората, които трябва да ти се месят ; )) Изобщо не ги отразявай (:

Infinity
02-07-2009, 15:11
разбира се че може да си носиш тези дрехи...а на тия френски фръцли им е станало толкова тъпо че те няма да могат да имат точно такава блузка ама така ги е хванало яд,че само това са се сети ли да изтропат на момента...да си гледат работата 8) :) :-P

merie
02-07-2009, 15:11
ОМГ .. И аз не сменям гардероба си всяка година.За мен просто не е нужно.За какво да давам пари за нови парцалки,като си имам хубави и здрави дрехи,които харесвам? :-o


ами само така! Какъв е смисъла всяка година да изхвърляш всичко?? Важното е да си харесваш дрехите и те да ти стоят добре :)

Hilary_
02-07-2009, 16:21
Ооо какви са тия глупости... всичко се носи докато не се скъса... аз лично не копая парите от земята... нито ги намирам в кенефа... :? :? Купувам си дрешки които знам че ще са ми удобни и ще си ми харесват дори след 1 година... тия твоите познати им кажи от мен че са много зле... :-D Не им обръщай внимание... носи си това което ти харесва и ти е удобно... :wink: Просто завиждат... :wink:

Hilary_
02-07-2009, 16:22
Ооо какви са тия глупости... всичко се носи докато не се скъса... аз лично не копая парите от земята... нито ги намирам в кенефа... :? :? Купувам си дрешки които знам че ще са ми удобни и ще си ми харесват дори след 1 година... тия твоите познати им кажи от мен че са много зле... :-D Не им обръщай внимание... носи си това което ти харесва и ти е удобно... :wink: Просто завиждат... :wink:

mysterious93
02-07-2009, 18:11
Преди се отместваха гащите на страни зада видиш дупето, сега се отмества дупето зада видиш гащите :razz:

брее :lol: :lol: :lol: :lol: тва си го биваше :razz: иначе къв им е проблема? то и за французойките се говори че не си махали космите под мишниците..ти "носиш блуза стояла цяла година в магазина" те си носят космите под мишниците от миналата година и сте квит 8-) иначе и аз имам стари неща (но не мн особено за дънки и панталони мн бързо се притъркват :?)и просто ми се налага да зимам нови ,но не е специално сменяне на гардероба..ся кат си купя примерно дънки декември месец (ако кажем че имам 3 чифта по кат за зимата и пролетта) ги менкам до към Март-Април после лятото нося и стари и нови (понеже лятото е по кратко и то нямат толкос време да се притъркат дрехите и стават за носене около 2 години даже и 3 ако ми стават още :D ) и така после есен-зима пак нося трите чифта и после си купувам примерно още 1 към Ноември то пък до тогава поне един от старите три са се скъсали и така някъв вечен кръговрат с по 3 чифта :D и те лека полека се сменят ; ) а пък за блузите понеже са по издръжливи ии..не ги хвърлям как да е..може да си купя някоя друга нова но и предишните от 1-2 години също са в употреба :P