PDA

View Full Version : Обичка под езика???



PriNcEsS0123
01-19-2009, 20:27
Искам да си пробия обица под езика на ципата....въпроса ми е с какво? (абокат??) По отгоре или по долу на ципата?Много ли боли...има ли опастност от възпаление? Опишете какво точно се прави ако си сам в къщи и искаш да се пробиеш сам под езика :) Съвети моля :) Покажете снимки ако имате обица под езика...

shadow4e
Грешен раздел

DieselBlood
01-19-2009, 21:02
за такива въпроси си има раздел Всичко Тийн Накуп

macegirl
01-20-2009, 18:01
Хехе един с моя интерес! :grin: Аз има обичка под езичетуу :-D .Значи боли,но не е силно,а и болката е търпима.Ще имаш странно чувство докато свикнеш!Отиваш в една аптека и си взимаш медицинска игла и кислородна вода!Промиваш добре обица всикчко което ще пъхаш в устата си и с иглата пробиваш,слагаш обицата и готово.Относно ципата няма никакво сначение ако искаш да се вижда по нагоре ако не по надолу.Обиците с топчета са наи доброто решение,но аз съм с медицинска.Има шанс от възпаление,но при добра среда няма смис трябва да внимаваш повечко с промивките и хигиената,която спазваш!

Spider4eto
01-20-2009, 18:04
Вие да сте чували за студиа за пробиване :shock: знаете ли кво можете да си докарате като се пробивате в домашни условия :shock:

N0_feAR
01-20-2009, 18:17
Вие да сте чували за студиа за пробиване :shock: знаете ли кво можете да си докарате като се пробивате в домашни условия :shock:
е нали всеки трябва да се напрай на експерт

kat4enceto
01-20-2009, 18:44
Аз имам и сама си я пробих без никакви проблеми!! По-нагоре описаха какво се прави така че давай смело напред (ако ти стиска) ! :grin:

mArMaLaDkA
01-20-2009, 20:12
Е,що за мазохистични наклоности трябва да имаш,че сам да си пробиваш езика,носа или каквото и да било там? :-o Тва вашето вече не го разбирам.

cHooOpiHka___
01-20-2009, 20:54
иди при специалист..не сама и мисля че с абокат да е по-добрия вариат .... ай успехуС ... :-)

SoFarSoG00d
01-20-2009, 21:12
Е как сам/а?Най-много да си навлечен инфекция или кръвоизлив,с езика шега не бива.Ако искаш отиди при специалист,плати си някой лев,ама поне да знаеш,е няма да прецакаш нещо,доста е болезнено.....

PriNcEsS0123
01-21-2009, 08:00
na men sa mi kazvali s bezopasna igla :lol: :o

HardcoreSyndrome
01-21-2009, 08:05
1. Да с абокат е!
2. Ако искаш, ще ти пръснат лидокаин! Няма да те боли!
3. Ще има възпаление ако ти си го направиш! Заради немърливост
Имала съм обеца там. Винаги можеш сама да се пробиеш, но най-малкото ще видиш зор с поставянето на обецата! Отиди си в студио. Ако имаше нужните знания, за да се пробиеш сам/а, нямаше да питаш по форумите. След като не знаеш.. не го прави сама!
И тук го цитирах! Хаха, само си представи как ще се пробиеш с безопасна игла! Ти задаваш въпроса "боли ли? " обаче си тръгнала с безопасна игла и то сама.
Комедия! :lol:

Boot
01-21-2009, 09:56
:D

Студио ;)

PriNcEsS0123
01-21-2009, 18:19
пробих се с безопасна игла сложих си обицата...хич не болеше и не се поду..от 19 часа си седи добре без да се възпалява и не боли...а ядох сякакви храни... :-D промивам се от време на време с Сандрин... сичко е екстра! :D

CryForMe
01-21-2009, 18:36
олеле .... а си искала да си "пробиеш обица" ... боже защо, защо... :shock: ( и не, не питам защо е искала да се пробие...друг е въпросЪТ :? )
тъй де, като си се пробила, игнорвам как ... честито :?

PriNcEsS0123
01-22-2009, 09:09
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

FelisDirus
01-22-2009, 09:57
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

4-5 дни макс, докато заздравее. Аз имам на езика и май около 3-4 дни се промивах.
Жабуркай се по няколко пъти на ден - 3-4-5.

CandyCox
01-22-2009, 19:56
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

След всяко хранене/пушене... поне 1 месец.

FelisDirus
01-22-2009, 21:05
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

След всяко хранене/пушене... поне 1 месец.

Е глупости говориш. Раните в устата принципно зарастват в пъти по-бързо, отколкото тези по тялото, а промиването е с цел дезинфекция, докато е още незаздравяло. Моята на езика, която е много по-сериозна, мина за някви дни, ти й вкарваш филми за месец.. пф.

ana19
01-22-2009, 21:15
Нещо ме зарибихте с тази обичка ... :D Ако не си дигаш езика личи ли си защото искам да се пробия без наще да знаят ? :grin:

CandyCox
01-22-2009, 23:08
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

След всяко хранене/пушене... поне 1 месец.

Е глупости говориш. Раните в устата принципно зарастват в пъти по-бързо, отколкото тези по тялото, а промиването е с цел дезинфекция, докато е още незаздравяло. Моята на езика, която е много по-сериозна, мина за някви дни, ти й вкарваш филми за месец.. пф.

Раните в устата наистина заздравяват по-бързо, но абсолютно навсякъде по тялото, където и да се пробиеш се изисква поне месец, за да заздравее напълно, за това е най-добре да се промива поне през тва време.

А колкото до ana19, моля те, не се пробивай и ти сама... Просто не е хигиенично и може да си докараш някоя инфекция. По-добре иди в ТрипХаус, примерно, ако си от София. Пробиването ти е 30 лв., мисля, с обицата. Ии не си личи, но като си отваряш устата или се прозяваш може да се забележи, особено ако е подкова или няква такава обица от тоя сорт, по-голяма демек. : )

PriNcEsS0123
01-23-2009, 07:21
a moga li da pu6a treva sa kato se probih pod ezika :?

CandyCox
01-23-2009, 08:29
a moga li da pu6a treva sa kato se probih pod ezika :?

Ми можеш, въпреки че не е кой знае колко добра идея ии може да ти дразни. Но пак казвам - промивай се след тва задължително.

iPurple
01-23-2009, 09:33
trevomanka se e probila pod ezika sama s igla :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

FelisDirus
01-23-2009, 09:41
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

След всяко хранене/пушене... поне 1 месец.

Е глупости говориш. Раните в устата принципно зарастват в пъти по-бързо, отколкото тези по тялото, а промиването е с цел дезинфекция, докато е още незаздравяло. Моята на езика, която е много по-сериозна, мина за някви дни, ти й вкарваш филми за месец.. пф.

Раните в устата наистина заздравяват по-бързо, но абсолютно навсякъде по тялото, където и да се пробиеш се изисква поне месец, за да заздравее напълно, за това е най-добре да се промива поне през тва време.

А колкото до ana19, моля те, не се пробивай и ти сама... Просто не е хигиенично и може да си докараш някоя инфекция. По-добре иди в ТрипХаус, примерно, ако си от София. Пробиването ти е 30 лв., мисля, с обицата. Ии не си личи, но като си отваряш устата или се прозяваш може да се забележи, особено ако е подкова или няква такава обица от тоя сорт, по-голяма демек. : )



Е тва е все едно аз сега както съм здрава и нищо ми няма, да почна да се жабуркам. Стига, безсмислено е. Максимум седмица.

CandyCox
01-24-2009, 20:01
Абе хора знаете ли орез колко време тряя да се промивам с Сандрин? И докога? Завинаги... :lol: :D

След всяко хранене/пушене... поне 1 месец.

Е глупости говориш. Раните в устата принципно зарастват в пъти по-бързо, отколкото тези по тялото, а промиването е с цел дезинфекция, докато е още незаздравяло. Моята на езика, която е много по-сериозна, мина за някви дни, ти й вкарваш филми за месец.. пф.

Раните в устата наистина заздравяват по-бързо, но абсолютно навсякъде по тялото, където и да се пробиеш се изисква поне месец, за да заздравее напълно, за това е най-добре да се промива поне през тва време.

А колкото до ana19, моля те, не се пробивай и ти сама... Просто не е хигиенично и може да си докараш някоя инфекция. По-добре иди в ТрипХаус, примерно, ако си от София. Пробиването ти е 30 лв., мисля, с обицата. Ии не си личи, но като си отваряш устата или се прозяваш може да се забележи, особено ако е подкова или няква такава обица от тоя сорт, по-голяма демек. : )



Е тва е все едно аз сега както съм здрава и нищо ми няма, да почна да се жабуркам. Стига, безсмислено е. Максимум седмица.

Тва, че не те боли не значи, че всичко е зараснало напълно.

EJI4eTy
01-25-2009, 11:07
със сандрина се промива 2-3 седмици моля разбирачите да мълчат ... :) честита обичка

varnen4e
01-25-2009, 19:16
И на мен ми е мерак.. мисля след 2-3 месеца и аз да се пробия..

PriNcEsS0123
01-26-2009, 07:28
trevomanka se e probila pod ezika sama s igla :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

s bezopasna igla mila :P :lol: :lol: :lol: :-D :D

varnen4e
01-26-2009, 07:58
Вие да сте чували за студиа за пробиване :shock: знаете ли кво можете да си докарате като се пробивате в домашни условия :shock:

То не е кой знае колко сложно. Аз съм пробила стотици приятелки.

westggirl
03-06-2009, 14:33
ас сама се пробих с абокат ... ни ме болеше ни нищо после даже не си го и просичтвах , но е хубаво с сандрин да си земеш иначе не боли според мен не си заслужава у студио

varnen4e
03-06-2009, 21:44
Ох.. и аз преди много исках.. и честно казано сега съм много доволна, че се отказах.

intotheblue
03-16-2009, 17:37
Имам на езика,ама невиждам особен смисъл да е под езика.Мен ме боля,но е търпимо и после малко се зачервява,ама минава.Споко!

heroine
06-19-2009, 20:18
с безопасна игла ма тряя бързаш шот мн бързо зараства , случвало ми се е по три пъти да пробивам докато си сложа обица и махна иглата , та изобщо не боли

bonbonkaaa
02-09-2010, 12:46
imam na ezika i pod ezika na cipada deme k ne s bezopasna igla kopuvash si isv abokat s trabi4kata i sled tova maxash iglata slagash obicata i si gotova no v nikakuv sluchai ne mahai trabi4kata dokato se probivash i izobshto en boli :) :) :) :) :) :) :) :) :)

dragonstar
03-02-2010, 22:57
Abe hora az sam se probih s abokat i kat se probivate dori i da izleze trabichkata ot abokata ne e fatalno :D nai lesno shte vi e da si slojite obica s topcheta ( po goliama ako moje) :D

vow
03-03-2010, 09:17
аве вие сте извратени,извратени извратени! триста хиляди пъти не са достатъчни ! под езика,отврат

mimi9707
09-30-2013, 15:27
ii az imam obi4ka na cipata za 2ri put , purviq put edna priqtelka me produp4i no sled 2 sedmici mi se otkop4a , padna i i nemojah da si q sloja . Vtoriq put se dup4ih v studio . Mnogo po bezbolezneno i 4isto e ! dadoh 20 leva ama po dobre otkolkoto da me hvane nqkoq infekciq

mimiii123
06-27-2014, 19:24
препоръчвам ти да не го правиш защото една моя приятелка го направи и на 4 ден каза че я боли заведох я до една зъболекарка махнаха и я и казаха че е възпалено и ако сме били закъснели 1, 2 дена щяло да е късно а това означава че щяла да почине !!!! така че не е препоръчително да го правиш !!! Дано ти помогна да вземеш правилното решение !!!! :) :) :)

HellMoon
06-27-2014, 19:45
Лелеееееееее...ама вие сериозно ли? От глупав по-глупав! Дай ги тия пари на ХИРУРГ, за да те пробие. На майната ''пробиване в домашни условия'' или ''студио''. От къде толкова компетентни и квалифицирани станахте, че сами да се дупчите, а да не говорим на какво са способни в студиото само и само, за да ви вземат парите. Преди 5 години си продупчих веждата при ХИРУРГ ! Друга приятелка си направи пиърсинг под езика при ХИРУРГ !

Е ще я боли нормално, кой знае кой нерв са засегнали идиотите. Заради това, ако не е станало ясно (макар, че се съмнявам) ПРИ ХИРУРГ !

tori
06-27-2014, 22:23
Къв хирург, мойта? Ти на кой свят си?! Има си оторизирани пиърсинг студия, хирурга е учил и му се плаща, за да реже, а не да пробива. Пиърсърите в истински добрите студия учат със години какво и как се дупчи, освен това си има хора за всичко. И темата е стара.

HellMoon
06-27-2014, 23:06
Хирург с образование, мойта. Явно не и от твоя! Супер, отидете в студиото където може и да ви излъжат, само заради парите. Колко хирурзи практикуват без нужната квалификация и колко са хората в студиото, които НАИСТИНА са учили, къде да пробиват? Темата е стара, но заради поста преди мен беше в нови мнения и се включих. ХИРУРГ ДА ! Айде като засегнат някой нерв, ще си говорим пак. Интересно как аз се продупчих при такъв, за да съм сигурна за безопасността ми, както и моята приятелка.

tori
06-27-2014, 23:35
Ако отидеш при някой, който си разбира от работата, няма да ти засегне нерв. Като ходиш да се оперираш, търсиш мнения, дипломи, телефони, питаш, интересуваш се. Това се прави и като се пробиваш, не влизаш в първия магазин за дрехи и аксесоари, за да ти кажат, че имаш трета вена и тям подобни си техни измислици.
Отделно дето при пиърсърството се започва с чиракуване като при татуистите или с курс. Има пиърсинг фестове и други глупости, където да се запознаеш с този и онзи и да натрупаш информация за отделните видове, процеса и най-добрите в България. Знаеш ли какво са стафилококите, келоидите, кръстосаното замърсяване, форцепсите? Какво представляват иглите за пиърсинг? Точно хирурзи обясняват как ако се чистиш със спирт или ракия, няма да имаш проблем. Точно хирурзи бучват игли ей така, за спорта, щото си мислят, че като имат разрешението да кълцат, са много навътре и в пробиването. Не подценявай пиърсърите, тези обучените си знаят работата много добре и един хирург не би я свършил по-добре от тях. Не случайно като те заболи зъб ходиш при зъболекар, а не при санитар. Освен това ми е много странно как един лекар би се навил да дупчи вежди и езици за по 30 кинта, имайки предвид цените на обеците.
Мислете малко логично, тия глави не са поникнали на раменете ви от нищото.

HellMoon
06-27-2014, 23:44
Ти самата имаш ли пиърсинг на подобно особено място? Отговори ми на въпроса, колко са квалифицираните хирурзи и колко тези които дупчат? Мисля, че тези с медицинско образование са повече, за останалите гаранцията не е толкова голяма, а да не споменавам колко измислени студия се пръкнаха.Точно хирурзите да, поне са изучили човешкото тяло по-добре! Знаеш ли, когато моята приятелка пита в такова студио къде я пратиха? ПРИ ХИРУРГ!

tori
06-28-2014, 00:09
Моля?! Пращат я при хирург?! Изумяваш ме. Това е като Кока-кола да пропагандира пиенето на Пепси. Абсолютно нелогично звучи. Защо?
Иначе нямам пиърсинг другаде, освен по ушите ама съм навътре в работите, щото се обучавам ТОЧНО за пиърсър. И пак да повторя - това, че някой си ИМА медицинско образование и законово разрешение да прави операции и предписва лекарства, НЕ Е гаранция, че ще пробие дупката правилно. Много хора вече са били опарени от лекари, сестри, санитари, козметици и прочее квалифициран за друго персонал. Само как зъболекари и фармацевти още не съм чула да дупчат, не знам.

HellMoon
06-28-2014, 00:19
Надявам се, че сега би ме разбрала. Щом я пратиха при хирург, следователно означава, че.....не са достатъчно квалифицирани, ето защо. Лошото е, че малко биха си признали и изпуснали 20-30 кинта, без да се замислят за последиците които могат да причинят. Нека използвам твоите думи, но по друг начин. Това, че някой си е изкарал курс НЕ Е ГАРАНЦИЯ, че ще пробие дупка правилно. На теб успех с курса, иначе когато аз си правих пиърсинг и трябваше да избера пред студио и хирург, избрах по-надеждното.

Риск винаги има, но пред човек с над 10 години учене за практика и такъв който е минал курс /ако ще и при най-добрия/ бих избрала първото, както и направих.

tori
06-28-2014, 00:29
Чавек, който е изкарал курс за пиърсинг, има доста по-голям шанс (например) да позиционира дупка върху езика, защото той е учил ТОЧНО за това. Огледал е езика за възможни кръвоносни съдове, с които да внимава. Показали са му и е практикувал даже ъгъла. Знае за лечението и че Сандрин и други производни могат да накарат езика да побелее при постоянно жабурене. Знае колко точно трябва да е дебела и дълга обецата, както и материала. Знае как и колко да стиска със форцепсите. Това е обучението му, а не да лекува рани. Съответно и не се натиска да го прави. Или не би трябвало, но какво ми разбира на мене главата от пъхане на носа където трябва и не трябва? Има хора за всичко. Пак за втори път - не ходиш при медицинска сестра като те заболи зъба, защото има някакво медицинско образование.

HellMoon
06-28-2014, 00:40
Е да и когато този език се подуе така, че да не могат да преглъщат, се стига до медицинска помощ.

Пак за втори път, пред човек с над 10 години образование и такъв с курс, избирам първото. Учил е ТОЧНО за това, явно е изучил и анатомията на човешкото тяло до последната клетка.

И отново, на кое е по-вероятно да попаднеш? На хирург без образование или на пиърсър без курс /това прозчува, някак странно :D /

tori
06-28-2014, 00:50
Езика се подува до около два пъти реалното си състояние и после спихва. Дори не се получава при всички. Отделно дето като си пробиваш езика, трябва да си готов за поничка в продължение на ден-два. Ако не си, то езика не е място за пробиване.
Тоя човек има десет години опит ама в съвсем друга насока. Както козметик и кинези терапевт. IT техник и продавач на компютри. Фризьор и гримьор. Зъболекар и ортодонт.

andreya8
06-28-2014, 00:53
Аз нямам, но моя приятелка си направи преди около месец. Последиците не бяха приятни, понеже скри от родителите си, а се възпали. Когато им каза беше късно и се наложи намеса на доктори и т.н. Съветвам да не се правят подобни експерименти вкъщи, защото риск винаги има. :/

HellMoon
06-28-2014, 00:59
tori, не виждам смисъл да ти дам отново пример /съвсем реален/ точно за такъв случай с пробиване на език и последиците, след като се стига до един кръговрат.
Ясна ми е твоята позиция и аргументите, но въпреки информацията ти не бих променила мнението си, нито избора който направих.

Ако човек се чувства по-сигурен при хирург /както аз/ нека да отиде, все пак ако нямаше право да пробива, едва ли би го правил.

supersonic0
06-28-2014, 01:07
Не знам как въобще може да му хрумне на някой нормален човек да се пробива сам точно на това място... Има си специално квалифицирани за това хора, които за 20-30 лева ще го направят качествено. Не е истина на какво са способни хората в опитите си да пестят харчове или пък да се правят на интересни (защото аз друг по-различен от тези два варианта не виждам). Аз лично, ако си падам по подобни неща и тръгна да си правя нещо такова предпочитам да дам повече пари, но да бъде качествено, защото все пак става въпрос за моето здраве и тяло.

tori
06-28-2014, 01:11
Дори ти имаш право да пробиваш, защото реално професията пиърсър я няма по регистрите. Точно поради тая причина с наще кетапи за пиърсинг може да се избършеш. Като с тези за минат курс по фризьорство. Но сред като го минеш тоя курс, би трябвало да можеш и знаеш, да си практикувал поне няколко пъти над реален човек. Не осъждам избора ти, само не разбирам защо си плащаш за десет години практика в друга насока.

HellMoon
06-28-2014, 01:21
Защото се чувствам по-сигурна и спокойна, защото се предполага че съм в добри и опитни ръце.
В друга насока, но с повече практика и познания в областта на човешкото тяло. ''Би трябвало'' да, но за разлика от хирурга, няма как да си сигурен че човека отсреща е минал такъв курс, не те лъже или размахва измислена/фалшива диплома [или каквото там ви се дава]. Ето поради тази причина. Надявам се, че бях достатъчно изчерпателна!