PDA

View Full Version : Отностно бъбреците



UFOs
01-20-2009, 10:19
Преди няколко месеца от нищото започна да ме боли гърба.3-4 дни продължаваше болката и не я чувствах,като болка от кръста.Разбира се винаги добавям малко "красота" и казах,че е от бъбреците.Разбира се нашите не повярваха,но наистина се оказа,че са те.Болеше ме десния бъбрек.Отидох при личния лекар,даде ми направление за иследвания (кръв,урина,ехограф)Кръвта ми беше чиста,нищо съмнително в урината.Отидох на ехограф.Докторката ми каза,че имам 2 камъка по 6 мм,в десния бъбрек.Получих направление за уролог и отидох във ВМА София.След 2-3 часа чакане и закъснение на доктора поради тежка операция влязох в кабинета.Той също ме прегледа на ехограф.Каза,че въобще не съм имал камъни,а песъчинки в уретрата и бъбреците,който съм щял лесно да изкарам.Изписа ми отводнителни хапчета и хапчета за разбиване на камъни.(Е оказа се,че докторката направила ми ехографа,е напълно неграмотна.Трудно е да се вярва на който и да е от лекарите,но все пак болницата в Перник,не може да се сравнява с ВМА.)
Болката в бъбреците отмина,но така и не забелязах песъчинки като уринирах,нито пък някаква болка.С две думи :Оправих се.
Сега пак от няколко дни започнаха бъбреците да се обаждат или по-точно десния.Сега ще ходя до личната лекарка да ми даде бележка,защото днес отсъствах от училище.Мисля,че съм хванал австралийския грип.Чудя се дали да и спомена пак за бъбреците.Сигурно пак ще се наложи,да отида при компетентната лекарка.Не че това ще ми бъде голям проблем.Просто ще трябва пак да хода до София..въпреки,че сега се сетих,уролога който ме прегледа ми каза,че ако чувствам пак болки,да пия от тези хапчетата за разбиването на камъни.Проблема е,че не се сещам как се казваше.Бяха едни тъмно зелени на цвят и вкуса им не е много приятен..
Въпроса ми е,ако някой може да ми отговори как беше наименованието на хапчетата.Ако наистина съм имал песъчинки само видимо ли може да се види,че съм ги изкарал?Може ли от тези песъчинки да стане по-голям камък?

П.С. не пия,пуша,не използвам наркотични вещества.Обичам да си подпийвам кола и тем подобни газирани неща.. :P

niquetamere
01-20-2009, 17:38
Не съм имал такъв проблем ,но според мен няма как да ги видиш като ги изпикаеш . Явно ти е проблемна област , дневно минимум 2-3 л. вода пий.

UFOs
01-20-2009, 18:41
Знам какво трябва да правя.Ако беше камък 6мм щях да го усетя.Интерестно ми е все пак това са песъчинки,би трябвало да ги усетя,като ги изкарвам..

alek200
01-21-2009, 08:57
Знам какво трябва да правя.Ако беше камък 6мм щях да го усетя.Интерестно ми е все пак това са песъчинки,би трябвало да ги усетя,като ги изкарвам..

Ако имаш болка при уриниране също така ако имаш пестчинки би трябвало като ги изкарваш да ти причинят промяна в цвета на урината може дори и леко кървене, но след това трябва да се оправиш.