PDA

View Full Version : Ученическа организация



Freiheit
01-20-2009, 10:09
Причините да се замисля над това са няколко.

Стипендиите - не дават за септември никакви пари. Аз септември не ходя ли на училище?! Стипендиите са били 21 лв още когато минималната работна заплата беше 60 лева... тоест сега трябва да се вдигне стипендията на около 80 лева, за да се възвърне покупателната способност на стипендията. Баничките бяха 35 ст, 60 баници спокойно се ядяха с тия 21 лв, а сега... дали има и 30 баници....

Учениците са една от най-многобройните социални групи в нашето общество, но не помня да са излизали на общоученически протест за нещо... и като цяло политиците много-много не ги е8е за нашето мнение - не сме единни.

Държавата не предоставя достатъчно възможности на младите за тяхното развитие - спорт, култура, развлечения. За това и е толкова висока пръстъпността, разпространен алкохолизма, наркоманията и изобщо всякакви такива неприятни неща. Как младежа ще се почувства част от народа си, държавата си и ще защитава гражданската си позиция, ако от детските му години още го учат всеки сам за себе си - ако не ти харесва - в ЕС сме, заминавай... Когато излезеш на улицата - възможностите ти не са много - кафе, кръчма, купон с пиене, чалготека, разходка в студа. Разните там библиотеки, театри, филхармонии - изобщо не се посещават от ученици.

Опознай родината за да я обикнеш - от 1-2 години от училище никакви оферти няма... а ако има са нещо като - да отидем на море за да пиете там.

Реформи в образованието - нещо не ги осещам много-много, само матурата, която промени малко нещата и я подкрепям.

Имаше случай на насилие над ученици от страна на учители и всякакви такива - останалите ученици не ги е8е... български манталитет.





За това смятам, че има нужда от ученическа организация, която да обедини исканията на учениците. Ако няколко милиона ученици спрем да ходим на училище - или ще ни вдигнат стипендиите и ще изпълнят исканията ни (които са справедливи!), или ще си спечелим ваканция - голяма част от учениците и на това ще са доволни...



Забележка: мисля, че няма такава организация, която да защитава интересите ни, но и да има - не я одобрявам, защото не виждам резултати от дейността й. Ако ние не се организираме - никой няма!

BGRUForever
01-20-2009, 18:38
Проблемът е, че ни е забранено, "защото сме малки и неразбираме", а истината е, че сме прекалено умни, за да ни позволят да излезем на протест, знаят, че ние не сме кротки като повечето и ще ги набием като през 1997 година, когато бяха бити, и армията няма да ни спре, а ако жандармерията ни нападне, то тогава правителството щетрябва да си подаде оставката, защото в Европа ще се вдигне яко шум.

didomido1
01-20-2009, 18:49
Аз съм твърдо ПРОТИВ матурите!

BGRUForever
01-20-2009, 19:23
Това са предполагаеми искания:
1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш.
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика.
3. Подобряване условията в общежитията.
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации.
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема).
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал.
8. Превахване на делегираните бюджети.
9. Премахване на оценката за поведение.
10. Подобряване материалната база на училищата.
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите.
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас.
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса.
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли).
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.
16. Изключване при 10 неизвинени.
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо.
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България.
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците.
20. Увеличаване на охраната.

BqlaLiniq
01-20-2009, 19:28
BGRUForever боже..и мислиш, че всичко това ще се изпълни? :grin: :grin: :grin:
Успех..надеждата умира последна :grin:
btw защо трябваше и втора тема да се пуска? :-o

didomido1
01-20-2009, 19:29
9 и 20 ти се повтарят.

didomido1
01-20-2009, 19:30
Матурите или поне задължителните трябва да се премахнат!!!

BGRUForever
01-20-2009, 19:30
20. Увеличаване на охраната.

По-добре ли е така. Исканията ще се изпълняк, когато излезем на протест, просто ще се съберем отперд без разрешение, когато ОНС има събрание и ще нахлуем вътре и ще ги нападнем, ако полицията ни пребие првителството ще си подаде оставката, защото ще знае на какво сме способни, а следващите ще знаят на какво сме способни. РЕВОЛЮЦИЯ, РЕВОЛЮЦИЯ, РЕВОЛЮЦИЯ!!!

BqlaLiniq
01-20-2009, 19:32
Да и по път за училище всеки ден президента да ви оставя по една стотачка, баничките да са безплатни, да има легла в училищата, оценките да си ги пишем ние, да няма изпитвания, да няма контролни, тестове, учителите като ни видят по коридорите да падат на колене и да казват "Здравей ХХХ желаеш ли да ти пиша 6-тица?"
Вие наред ли сте бе хора? :D

BGRUForever
01-20-2009, 19:34
Това което изредих са напълно нормални неща в повечето европейски страни.

didomido1
01-20-2009, 19:35
Стипендийте не искам да се увеличават. Тези пари могат да се използват за нещо смислено вместо да ги дават на някви да се друсат.

BGRUForever
01-20-2009, 19:40
Стипендии ще се дават само при оценка по-голяма от 5.50.

didomido1
01-20-2009, 19:47
Това че някой има висока оценка не значи че не пийка в градинките :D

BGRUForever
01-20-2009, 19:49
Проличава си, да си призная ходил съм пиян на училище, за което ме е много срам, ама се случи и нямах нито една висока оценка през деня.

SweetDead
01-20-2009, 21:25
Подкрепям!

Freiheit
01-20-2009, 23:49
Това са нереални искания:

1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш. - матурата трябва да бъде задължителна, за да не пишеш "задължителните матурите"
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика. - това е нереално и недостижимо, но не казвам, че не ме кефи - и все пак - 60 лева да са не е зле, 85 лв супер.
3. Подобряване условията в общежитията. - добре, няма лошо
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата - за ниските класове май говориш, не знам точно как стоят нещата, но по принцип е по-добре да се учи по-здраво, за да им е по-леко на децата после - стига да не им губят времето
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации. - добре
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема). - правото на глас си е добре така на 18, защото не може разни неориентирани деца да гласуват без минимална представа от политика
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал. - подкрепям, но зависи от възможностите на държавата, разбира се
8. Превахване на делегираните бюджети. - доста се разисква тази тема, по-добре специалисти да я решават, не мога да преценя
9. Премахване на оценката за поведение. - и да, и не... хем някак трябва да има култура - все пак това е училище, хем някак не ми е кеф като личност... по-добре да има оценка за поведение, обективно погледнато.
10. Подобряване материалната база на училищата. разбира се!
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите. - хубаво, но не знам колко е възможно.. и все пак една реформа - вместо детски - безплатни учебници за същата сума - добър вариант
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас. - не живея в толкова голям град, че да преценя, но ми се струва, че е хубаво, но непосилно за държавата ни
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса. - а за мен и едно кафе, ако може... айде сега, това са глупости..
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли). - а после ще искаш да махат безопасност на движението, а... това е излишно.
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета. - системата си е до училище, но си прав, че така е правилно
16. Изключване при 10 неизвинени. - да бе.. напротив. Трябва малко да се увеличат, не е нормално при 10 да ти спират стипендията - 15 е добре
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо. - и да летят през свободното си време.
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България. - религията не е лошо нещо, особено ако е официалната, стига да е СИП
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците. - а защо не и двете?
20. Увеличаване на охраната. - не се чувствам особено застрашен в училище, най-малкото защото има много учители





Хубаво, че си деен, но някой искания са малко нереалистични. Освен това тия работи - революция... това е мирна организация - протест по законен начин е възможен вариант, но не и подобни способи за постигане на целите.


Какво бихте казали за връщането на казармата?[/i]

BGRUForever
01-21-2009, 07:15
Аз съм съгласен - казармата да се възстанови. Писах избор между военно и безопастност, защото смятам, че момичетата не биха се кефили да си слагат противогази на топираната коса и да си чупят ноктите, когато разгабят автомати. Революция искам, защото вече е ясно, че нищо в тази държава не може да се постигне по мирен път. Държавата ще има пари за стипендии и заплати, когато спре да си копува всяка година нови мерцедеси и полицията да има ползва за патрулки спортни комфискувани коли, защото харчат много. В момента в полицията има поне 15 пореша, 1 астион марти и още други спортни скъпи коли, ако ги продават на търг МВР ще може да си позволи да увеличи сигурността. В малките градове никой не се чувства застрашен, но когато си в голям град е опасно. Искам да се махне сип религия, тъй като там се изичава ислям и в някой турцизирани райони този сип може да послужи за разпространение на джихад. Стипендиите при сегашната инфлация трабва да бъдат увеличени поне със 300% процента, за да могат се нарекат стимул. Право на глас, защото така дори да има изборен туризм, той ще бъде неутрализиран Сега материала в училище по новата система е свален с една година надолу и има и ЗИП, което още повече натоварва децата. Матурите преди 1989 не са били задържителни и са служели за поправка на по-ниска оценка и според мен това трябва да им бъде върнат стари смисъл.

danger2442
01-21-2009, 08:22
в организацията ви съм. :)

didomido1
01-21-2009, 15:07
Подкрепям те.

Freiheit
01-21-2009, 20:14
който пие бира не умира :) айде малко по-дълги коментари за напред? :-)

didomido1
01-22-2009, 16:17
Аз пък не съм съгласен за казармата, който иска да си ходи. Според мене казармата само губи времето на хора които искат да учат и да работят нещо. А за матурите НИТО задължителни, НИТО никакви - тотално премахване искам!

SiegHeil
01-22-2009, 16:29
Казарамата прави от лекетата хора, факт.

kalashnik
01-22-2009, 17:06
Аз съм за военното обучение.

kristo
01-22-2009, 21:26
От ученическа организация има нужда определено и аз бих подкрепил с две ръце създаването на такава ако има възможност да се създаде. Макари от много години да не съм ученик :)
Що се отнася до казармата- определено има нужда и от военно обучение. Не е задължитено дори да си в казарма, според мен би било добре да се организират ако ще групови подготовки по градовете и пак би свършило работа. Стига разбира се да се извършват от специалисти естествено. Има варианти определено и извън доскоро единствения- влизаш в казармата и те закарват на 200 километра от родния ти град или село. А и не е нужно да влизаш, може да си провеждаш военна подготовка всеки ден както ходиш на училище и след това да си се прибираш вкъщи. Мисля, че пак ще свърши работа :)

prizivzaborba
01-24-2009, 16:15
И ние замисляме нещо подобно, даже по-мащабно - организация на ВСИЧКИ учащи се в България, като за студентите и учениците да има отделни програмни платформи. Ако искате, ни пишете, да обменим мнения по въпроса. Защото България наистина се нуждае от организация на учениците.