PDA

View Full Version : Антивирусна програма + Проверка чрез заразени файлове



didonko
01-20-2009, 14:40
С мои приятели спорим коя антивирусна програма е по-добра. Дали Nod32, дали Avira, дали Kaspersky, дали някоя друга. Това не е толкова важно.

Тъй като са доста твърдоглави, се опитах да намеря нарочно заразени файлове и така да сравним, но не успях да изровя. Някой би ли бил достатъчно добър да ми посочи заразени файлове, които бихме могли да тестваме?

T3RROR
01-20-2009, 14:53
Абе ще ти кажа едно. Бех с Kaspersky IS 7.0 - има Firewall ( най-добрия ) и други нещица. За домашни кашони препоръчвам ESET NOD32 v3 понеже е супер лека, намира всичко, бързо сканирва и няма фалшиви тревоги. Avira е боклук!
:) А това със тестове със заразени файлове ми се струва съвсем малоумно. :o Най-много да си прецакаш Уиндоуса и да загубиш информация.

Няма какво да спорим ESET NOD32 v3 е най-добрата! :grin:

m3talmania
01-20-2009, 14:57
:lol: :lol: :lol:
http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=76437&q=%E0%E7%E8%25&p=1
В едно от мненията е посочен сайта, от който е изтеглена програмата. Много се смях, когато видях какво прави това. :razz:

didonko
01-20-2009, 14:58
Бях с Eset Nod 32. Тромавка, компа си ми е приличен. Фалшиви тревоги нямаше. То и реални нямаше :lol: Да не споменавам, че програмта не е безплатна и самия крак или каквато и друга информация да е си носи рискове.
Смених на Avira Antivir (Free Edition). Много по-доволен съм. Едно че откри един куп простотии дет Нод и не подозираше.

Проверката - Програмите би трябвало да засичат още преди файла да е напълно свален (Поне Avira-та ми ги засича преди торента или файла да е свален на 100%).

m3talmania
01-20-2009, 15:20
За Нода мога да кажа, че изпуска троянските кончета и магаренца. 8-)

creet
01-20-2009, 15:34
аз използвам Nod32 и съм нямал проблеми, поне от 4 години :D

didonko
01-20-2009, 16:55
Нямаш проблеми или не подозираш за проблемите?

И все още никой не казва за файлове, каквито търся... Говоря за програми, които ще ги засече, не start-up визуални промени... Наистина съм сериозен в това...

n0x
01-20-2009, 17:42
Нода за мен е страшен боклук.
Ако искате качество - Kaspersky.. фром Русия витх лове :D

didonko
01-20-2009, 18:00
Айде моля ви малко по-сериозно и по частта с файловете...

jambo_bs
01-21-2009, 10:02
:lol: :lol: :lol:
http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=76437&q=%E0%E7%E8%25&p=1
В едно от мненията е посочен сайта, от който е изтеглена програмата. Много се смях, когато видях какво прави това. :razz:

Това наистина доста плаши ако нищо не разбираш. :D и аз съм го правел но не с азис :D и не ставаше дума за това :P

n0x
01-21-2009, 14:39
това дето го дади металманиа-та и мен ме хвана преди няколко години :D беше ми смешно стоя 1-2 месеца и преинсталирах :D

m3talmania
01-21-2009, 16:59
http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=131215&q=

http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=132407&q=вирус

http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=184355&q=вирус

Гледай линковете, дето са дадени. http://www.pic4ever.com/images/tooth.gif

HipHopBlond
01-21-2009, 17:23
Nod 32 - Боклук, Изкарва фалшиви тревоги, Crack-a ти скапва цялата O.S.

Avira - Надеждна особено добра и Безплатна антивирусна (има я и за телелфони).

Kaspersky - Има още какво да се направи, не е безплатна.

Sophos - Най - добрата антивирусна програма, Най - скъпата, Намира всичко, Сама се ъпдейтва, Няма фалшиви тревоги, Най - добрия firewall получавате с нея, Трудно се намира Crack, но ако намерите възползвайте се!!! Аз съм с нея от 2 огдини и съм стрaшно доволен!!!

T3RROR
01-23-2009, 15:16
Nod 32 - Боклук, Изкарва фалшиви тревоги, Crack-a ти скапва цялата O.S.

Avira - Надеждна особено добра и Безплатна антивирусна (има я и за телелфони).

Kaspersky - Има още какво да се направи, не е безплатна.

Sophos - Най - добрата антивирусна програма, Най - скъпата, Намира всичко, Сама се ъпдейтва, Няма фалшиви тревоги, Най - добрия firewall получавате с нея, Трудно се намира Crack, но ако намерите възползвайте се!!! Аз съм с нея от 2 огдини и съм стрaшно доволен!!!
Амм ти чувал ли си за ЛЕГАЛНА антивирусна програма? Когато е закупена няма кракове и такива боклуци които унищожават програмата. От колко време си с NOD32 за да твърдиш че е боклук и изкарва вълшиви тревоги ?!?! Аз съм със ния откакто имам комп ( има няма 4 години ) и не ми е правила проблеми ( закупена обаче, не е поредния тъп торент на замундата ) :) :)

HipHopBlond
01-24-2009, 19:21
Nod 32 - Боклук, Изкарва фалшиви тревоги, Crack-a ти скапва цялата O.S.

Avira - Надеждна особено добра и Безплатна антивирусна (има я и за телелфони).

Kaspersky - Има още какво да се направи, не е безплатна.

Sophos - Най - добрата антивирусна програма, Най - скъпата, Намира всичко, Сама се ъпдейтва, Няма фалшиви тревоги, Най - добрия firewall получавате с нея, Трудно се намира Crack, но ако намерите възползвайте се!!! Аз съм с нея от 2 огдини и съм стрaшно доволен!!!
Амм ти чувал ли си за ЛЕГАЛНА антивирусна програма? Когато е закупена няма кракове и такива боклуци които унищожават програмата. От колко време си с NOD32 за да твърдиш че е боклук и изкарва вълшиви тревоги ?!?! Аз съм със ния откакто имам комп ( има няма 4 години ) и не ми е правила проблеми ( закупена обаче, не е поредния тъп торент на замундата ) :) :)

ХАХАХА, ше си дам аз парите за да си скапя компютъра с измислена антивирусна :lol: :lol: :lol: :lol:

T3RROR
01-25-2009, 09:10
Ти явно си нямаш понятие от Antivirus. За тебе яка програма сигурно е която реве през 2 минути че е фанала супер опасен троянски кон или някой експлолит. Това са така наречените фълшиви заплахи. NOD32 няма такива. Обажда се само и единствено когато хване вирус. NOD32 е най-популярната антивирусна програма. А компанията ESET която я е разработила прави антеверусни решения от 1992 - 16 години. Затова не ми викай че е измислена и не се опитвай да си измисляш някви смешни косури. За 3 години работа със v2.7 и 1 със v3 съм нямал проблеми. Който я иска да си я купи. Не да я тегли от замундата и после като теб да ми реве че била скапана. :) :)

Kaspersky, BitDefender ESET NOD32 са най-добрите доказали своите качества.

T3RROR
01-25-2009, 09:19
Касперски е тежката артилерия. В смисъл мощна и тежка. Абе не ми се спори коя е най-добра. Всичко зависи от потребителя, за какво ще ползва компа, и системните ресурси.

Jesus
01-25-2009, 09:24
Да те светна че 1 приложение се crack-ва и се качва зада се види какво представлява и ако ти хареса да си е купиш, в България това не е известно 8-) но това че е crack-ната не и пречи да работи.

colymoly
01-25-2009, 09:34
Абе ще ти кажа едно. Бех с Kaspersky IS 7.0 - има Firewall ( най-добрия ) и други нещица. За домашни кашони препоръчвам ESET NOD32 v3 понеже е супер лека, намира всичко, бързо сканирва и няма фалшиви тревоги. Avira е боклук!
:) А това със тестове със заразени файлове ми се струва съвсем малоумно. :o Най-много да си прецакаш Уиндоуса и да загубиш информация.

Няма какво да спорим ESET NOD32 v3 е най-добрата! :grin:
това е истината :)

TheBlackStranger
01-25-2009, 09:49
Panda ftw.