PDA

View Full Version : Пъпки, гадни пъпки!



vaLq_14
01-20-2009, 16:41
Сега за пореден път се извинявам, че ви занимавам с тази тема. Знам, че има страшно много мнения по нея. Днес цял ден ровя и тук, и в гуугъл, обаче все нищо не откривам. Ползвала съм супер много продукти, като бях се оправила. Сега пъпките са малко, но започнаха да стават повече. Чета теми за Зинерит, Далацин, Скинорен,акне Аут, Юсерин, Виши и такива продукти... И се чудя какво да правя! Ползвала съм някои от тях, все маски си правя. Обаче... тея упорити пъпки не минават. А уж пубертата при мене е към края си :( Искам да ги намаля някак си. Не очаквам чудо, просто нещо което да успокои малко положението.

И другото което е, напоследък до такава степен не мога да се търпя с тях, че си слагам фон дьо тен, обаче днес като се погледнах ... мязах пак на нищо. ;( Ужас направо... Едни зачервени петна... Ужас ;( Някой може ли да ми даде съвет ? :( Моля ви не подминавайте темата

cherrypezz
01-20-2009, 16:44
На мен ми минаха от скинорена.Е,не напълно,но значително намаляха.

bebchence
01-20-2009, 17:26
Ами след като си използвала толкова неща и не минават мисля че е добре да се посъветваш или с кожен или с козметик :-)

ira90
01-20-2009, 17:30
ЦЕНЗУРА!

Нарушена т.14 от Правилата на форума

krem4et0

akinom
01-20-2009, 17:35
Ами най- добре ще е ако престанете да ги чоплите, пипате, дращите, чешите и т.н ..
Салицилов спирт + крем здраве е най добрия вариант.
В краен случай отиди при кожния лекар.

SoFarSoG00d
01-20-2009, 17:39
Vichy Normaderm- дневен
Vichy Normaderm-нощен

Ползвам това,кремът е турбо як и помага 100%,не само че изчиства пъпки,а спомага за бързото излющване на мъртвите клетки и кожата сияе.Пробвала съм най-различни неща,от които проблемът се задълбочаваше,но сега наистина действа.

Enfer
01-20-2009, 18:13
Иди на дерматолог

BrokenInnocence
01-21-2009, 11:00
Нда, както виждаш всеки ти препоръчва различни неща, тъй че или можеш да пробваш всяко едно от тях и да пръснеш куп пари за неща, които даже не е сигурно, че ще подействат... или просто можеш да идеш да се консултираш с дерматолог.

ellyto
01-21-2009, 18:25
имам пъпки и така наречените черни точки .. с лусьони и се махна всичко :grin:

billytalent
01-21-2009, 18:35
Vichy Normaderm- дневен
Vichy Normaderm-нощен

Ползвам това,кремът е турбо як и помага 100%,не само че изчиства пъпки,а спомага за бързото излющване на мъртвите клетки и кожата сияе.Пробвала съм най-различни неща,от които проблемът се задълбочаваше,но сега наистина действа.

На каква цена е и в аптеките ли се продава :)

SoFarSoG00d
01-21-2009, 19:26
Ами мисля,е в почти всяка аптека го има.Дневния е 25-26 лв,нощния е по-скъп към 37,ама аз засега взех само дневния да пробвам и наистина има доста големи резултати,чак не мога да повярвам онеже,преди съм се клепала с какви ли не глупости,а вместо да се махнат тия пъпки те ставаха все по-зле,сега нямам нито една.Хубаво е като ползваш този крем да не слагаш нито пудри,нито фон дьо тен.Имам доста приятелки,които искат да премахнат пъпките,позлват разни продукти,ама в съчетанието на разни пудри-няма ефект.

AzSymSamoCvqtLilav
01-21-2009, 19:38
Хора, бе, говорите пълни глупости. Да, наистина не трябва да се стискат пъпките и т.н., но да си слагаш крем Здраве на лицето е едно от най-тъпите неща, които може да направиш. Преди година и нещо говорих с дерматолог и и' разказах за всичките гениални идеи на някои тинейджъри, но като чу за крем Здраве не можа да повярва. Той не е за такива работи.
И все пак, ако наистина си пробвала адски много неща и не се получава, наистина се посъветвай с дерматолог, макар че жената, с която аз разговарях, беше най-добрата в Пловдив, може би в България, та като ми каза цените на продуктите (тъй като се правят специално за твоята кожа, не си ги купуваш от магазина)... нека кажем,че половината заплата на майка ми гореше. ;д
Аз ти препоръчвам един сапун SebaMed (http://www.beautyheaven.com.au/product_images/7503/im_1.jpg), ама да е точно тези цветове (зелен-син), защото другите са за някви други неща ииии Garnier Pure 3 in 1. И двата продукта струват около 10лв, но колкото хора са ги ползвали, толкова са и доволни от тях. ;] АкнеАут-а ми се струва леко безсмислен, защото е скъп, а изпълнява функциите на спирта.
Ако те вълнува още нещо и/или ако решиш да ползваш това, което ти препоръчах, пиши на ЛС за още подробности, че сега не ми се обяснява. ;д

ВНИМАНИЕ! Не си купувай тея скъпи боклуци отгоре. Може и да помагат, ама не си заслужава да дадеш толкова пари. Преди да почнеш да купуваш такива скъпи продукти, първо пробвай по-евтините поне, за да не се чувстваш прецакана. ;д Казвам ти това, защото най-вероятно не си чувала за сапуна, който споменах, защото почти никой не е, а там им е грешката. ;д

SoFarSoG00d
01-21-2009, 21:01
Хора, бе, говорите пълни глупости. Да, наистина не трябва да се стискат пъпките и т.н., но да си слагаш крем Здраве на лицето е едно от най-тъпите неща, които може да направиш. Преди година и нещо говорих с дерматолог и и' разказах за всичките гениални идеи на някои тинейджъри, но като чу за крем Здраве не можа да повярва. Той не е за такива работи.
И все пак, ако наистина си пробвала адски много неща и не се получава, наистина се посъветвай с дерматолог, макар че жената, с която аз разговарях, беше най-добрата в Пловдив, може би в България, та като ми каза цените на продуктите (тъй като се правят специално за твоята кожа, не си ги купуваш от магазина)... нека кажем,че половината заплата на майка ми гореше. ;д
Аз ти препоръчвам един сапун SebaMed (http://www.beautyheaven.com.au/product_images/7503/im_1.jpg), ама да е точно тези цветове (зелен-син), защото другите са за някви други неща ииии Garnier Pure 3 in 1. И двата продукта струват около 10лв, но колкото хора са ги ползвали, толкова са и доволни от тях. ;] АкнеАут-а ми се струва леко безсмислен, защото е скъп, а изпълнява функциите на спирта.
Ако те вълнува още нещо и/или ако решиш да ползваш това, което ти препоръчах, пиши на ЛС за още подробности, че сега не ми се обяснява. ;д

ВНИМАНИЕ! Не си купувай тея скъпи боклуци отгоре. Може и да помагат, ама не си заслужава да дадеш толкова пари. Преди да почнеш да купуваш такива скъпи продукти, първо пробвай по-евтините поне, за да не се чувстваш прецакана. ;д Казвам ти това, защото най-вероятно не си чувала за сапуна, който споменах, защото почти никой не е, а там им е грешката. ;д

Човек ако имапороблем с кожата няма да смята кое колко струва,защото именни с лицето шега не бива,колкото толкова,важното е да е ефикасно,за да съм написала,че имат ефект,не е с рекламна цел..........точно от върпосният Гарниер ми се прецака лицето.Всеки реагира по различен начин,но поне Vichy е медицинска козметика на разумна цена

YourEverything
01-21-2009, 21:14
При всеки човек е толкова различно..
не може да се каже какво точно на теб
ще ти помогне, зависи от доста неща.
Пробвай нещо ново, ако не се оправя,
иди на козметик, да ти почисти лицето,
но с 2 пъти нищо не става. За всяко нещо
трябва постоянство, за това също.
Но наистина не стискай пъпките,
ще започнат да се появяват още.
Не си пипай лицето с мръсни ръце,
не яж много сладко, наспивай се добре.

:wink:

SoFarSoG00d
01-21-2009, 21:16
Относно така наречените козметици,може да ти прецакат кожата още повече.

ELiTyYy
01-22-2009, 14:19
никога ама никога..не ходете на козметик...
така ми развали моето лице..че нямаше на къде повече...

преди 5-6 месеца ходих при някаква козметичка,такааа...
искаше да ходя всеки ден да ми прави някакви масажи,маски,почиствания...
всеки ден по 7лв за тея ти процедури в продължение на седмица..резултат нулев...49лв така...това е само за масажите,маските и почистванията...
след това ме кара да ходя още 3 дена при нея..с някакъв лазер ли беше не знам и аз какво беше...по 15лв на 20мин...изгоряха още пари..
та 45лв + 49лв...заминаха...
Аз се надявах да има резултат...а то какво стана...заминаха толкова пари на вятъра.... за това казвам никакви козметици...


На мен единствено ми помогна Салициловия спирт 2% ...сега лицето ми е мн по-добре от тогава..може да ми се появяват 2-3 пъпки

...но то е само когато съм на червено...
моето мнение е купи си спирт!...няма да сбъркаш

YourEverything
01-22-2009, 15:01
Зависи от козметика.Всеки си има методи.Аз съм много доволна от моята
козметичка, ходя 1 път в месеца.Какво е това всеки ден?!Та, то кожата
ти не може да го понесе, просто явно е искала да ти вземе парите..нищо
друго.Е, има ги и такива.Но със спирт наистина е много добре, изчиства
се лицето.

Syringe
01-22-2009, 15:11
Veche ne proizvejdat chlornitromicyn ....

AzSymSamoCvqtLilav
01-22-2009, 15:18
Човек ако имапороблем с кожата няма да смята кое колко струва,защото именни с лицето шега не бива,колкото толкова,важното е да е ефикасно,за да съм написала,че имат ефект,не е с рекламна цел..........точно от върпосният Гарниер ми се прецака лицето.Всеки реагира по различен начин,но поне Vichy е медицинска козметика на разумна цена

Да не мислиш,че аз не съм имала проблемна кожа? О, имах, и беше адски отвратително. Пробвах всякакви продукти и разни 'домашни маски', които освен да влошаваха нещата, нищо друго не правеха. И днес, като се сетя колко пари са дали родителите ми само и само да се почувствам по-добре поне за един ден... искрено съжалявам и ме е яд, че не съм открила някои продукти по-рано. Сигурно това, което ти препоръча, наистина помага - не съм и твърдяла обратното, но за да не съжалява и тя, и' препоръчвам да пробва с Гарниера и сапуна СебаМед първо. Но в крайна сметка тя си решава и ако техните имат достатъчно пари, за да експериментира - нека пробва. (:

А за козметиците и аз съм съгласна. Не ходете при тях, може кожата да ви се струва по-хубава и да мислите, че те наистина ви помагат, но не е така. ;]

ana19
01-22-2009, 20:26
този сапун СебаМед на каква цена е и по колко пъти на ден да си мия лицето с него за да има резултаТ ? А и имам още 1 въпрос, имам някакви пъпки по тялото (над гърдите и отзад на гърба), те са някакви малки, но си личът, моля ви кажете ми нещо с което да ги махна :-# :-#

SoFarSoG00d
01-22-2009, 21:19
този сапун СебаМед на каква цена е и по колко пъти на ден да си мия лицето с него за да има резултаТ ? А и имам още 1 въпрос, имам някакви пъпки по тялото (над гърдите и отзад на гърба), те са някакви малки, но си личът, моля ви кажете ми нещо с което да ги махна :-# :-#
Промивай ги всяка вечер със спирт,даже може повече от веднъж дневно,много помага.

AzSymSamoCvqtLilav
01-23-2009, 17:07
този сапун СебаМед на каква цена е и по колко пъти на ден да си мия лицето с него за да има резултаТ ?

Струва около 10лв и се продава в аптеките (ако го нямат в момента,помоли да го поръчат, но трябва да е точно такъв (http://www.beautyheaven.com.au/product_images/7503/im_1.jpg)).
Начинът на употреба е много лесен. Измиваш си лицето с вода, след това, докато още е мокро, взимаш сапуна и започваш да си търкаш лицето с него (не го търкаш в ръцете, а направо сапуна върху кожата). Стоиш така около пет минути докато засъхне и го измиваш обилно с вода. Не се притеснявай, че сапуна е скъп, защото аз си го взех в началото на миналата година и все още не ми се е наложило да си купувам нов. ;] Най-добре ще е ако си вземеш и Гарниер 3 в 1 (струва колкото сапуна и го има почти във всички козметични магазини, дори в Била и Кауфланд). Аз редувам двата продукта всяка вечер преди лягане и съм страшно доволна (едната вечер - Гарниера, другата - сапуна). Ако няма да си взимаш Гарниера, а само сапуна, препоръчвам да го ползваш през ден, защото може да ти се омазни кожата.

SpEeDeMoN
01-24-2009, 12:53
ХЛОРНИТРОМИЦИН какво е кремче или на таблетки

cHooOpiHka___
01-24-2009, 14:07
emi ti prod1ljavai da gi zadu6avash s toq фон дю тен :D pa 4akai da minat ..

KisS4y
01-29-2009, 15:40
абе тфа със силициловия спирт ... и аз пробвах, но цялото ми лице след тфа стана във лишеи :smt095 след тфа неможах да ги махна поне 2 седмици ако не и 3 иии сега още не мога да се престраша да използвам отново силицилов спирт ... има ии коректори от които пъпките се заличават през дена ии след 2-3 дена изчезват напълно .. от AVON .. :?

djudjulinkaa
02-01-2009, 17:14
Аз съм използвала Зинерит..препоръчах го на една моя приятелка..и на двете подейства :)

kalpazanka
02-01-2009, 18:15
Exfoliac крем + гел. Миеш лицето с гела сутрин и вечер и след това мажеш с кремчето. :)

LP_GirL
02-02-2009, 11:19
аз имам проблем с акнето и взех да се мажа със гентамицин шърху самите пъп4ици и за един ден ми поминаха малко сега продължавам да го мажа, и зинерита ми е помгал, но изсушава кожата и за това задължително крем4е трябва