PDA

View Full Version : Какво искаме учениците?



BGRUForever
01-20-2009, 20:05
1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш.
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика.
3. Подобряване условията в общежитията.
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации.
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема).
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал.
8. Превахване на делегираните бюджети.
9. Премахване на оценката за поведение.
10. Подобряване материалната база на училищата.
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите.
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас.
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса.
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли).
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.
16. Изключване при 10 неизвинени.
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо.
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България.
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците.
20. Увеличаване на охраната.

Ако съм пропуснал нещо пишете.

TheBestFriends
01-20-2009, 20:25
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.

оо това подкрепям с две ръце :x

BGRUForever
01-20-2009, 20:36
Аз подкрепя всичко пък ръце, крака, уши, полов орган, въобще със всичко което стърчи от мен.

LiveFlower
01-20-2009, 21:35
А бе много как да го кажа свободия,бе,направо смехотворни са някои неща :lol: Отиваш в училище за да станеш преди всичко човек и да изградиш личност.Има правила,които ТРЯБВА да се спазват,то ако можеше и на училище нямаше да ходите.А ве що нема точка-който иска да ходи на училище...смешник!

Макар че има 3-4 неща,които подкрепям!

Darkkiss
01-21-2009, 02:42
1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш.
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика.
3. Подобряване условията в общежитията.
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации.
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема).
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал.
8. Превахване на делегираните бюджети.
9. Премахване на оценката за поведение.
10. Подобряване материалната база на училищата.
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите.
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас.
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса.
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли).
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.
16. Изключване при 10 неизвинени.
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо.
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България.
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците.
20. Увеличаване на охраната.
21. Да ме грумнат за тъпите ми идеи

Ако съм пропуснал нещо пишете.

пропусна 21. да се самоубиеш

Blab
01-21-2009, 03:07
1. Подкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш. - Дипломите не са обективни!(както и матурите, но това е друг въпрос) Не може някоя селянка да има 6.00 в дипломата и да се развява доволна, тц!;
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика. - сори, пак не става, не и преди да се нормализират държавните заплати;
3. Подобряване условията в общежитията. - Трябва!
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата - Точно обратното. "Новата" е като за малоумници, в това са превърнати "децата", образователната с-ма не може да ги "оправи".
5. Разрешаване на ученическите сдружения и организации. - че кой ги забранява? Или ти искаш да има правата на пълнолетен? Да, може да има и съвет на дечицата в детската градина. Защо пък не?
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състои от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема). - и да ги проверяват за деТственост на входа:Д
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал. - "Персонал" звучи добре:Д Да започнат от учителите, но качествените такива.; (+оценяване от учениците)
8. Превахване на делегираните бюджети.
9. Премахване на оценката за поведение. - ахахха:Д Умножаването й по 2!:Д
10. Подобряване материалната база на училищата. - Заедно с общежитията, да!
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите. - за!;
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас. - също! (но за превоза до училище, иначе - няма смисъл)
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса.
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли). - никакви коли по улиците!:Д
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.
16. Изключване при 10 неизвинени. - против, някои(масата) от децата са особено изродени и лишават останалите от нормалната училищна атмосфера, предразполагаща към мисловна дейност;
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо. - добре си противоречиш с горното:Д Това вратичка ли е?:Д
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България. - ;
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците. - добре, добре
20. Увеличаване на охраната. - кой ще ни опази от нас самите?

Ако съм пропуснал нещо пишете.

- без телефони и всякаква техника в учениците
- униформи! или оценка в/у облеклото:Д(ахахха, "курви, сбогом":д)
- по-малки класове, персонални занимания с всеки, както и работа в група по всички предмети във всеки час
- часове за родители, в които наблюдават "децата" си в училищната среда. Примерно: час по литература - всеки с мама или тати за другарче по чин... правят план-конспект заедно. Нещо такова.
- бля-бля... мога да си измисля още много, но не виждам смисъл да го правя точно тук и точно сега;

PreciousDiamond
01-21-2009, 07:12
9. Премахване на оценката за поведение.

И такова нещо ли имало вече ?! :shock: 8-)

Wrathchild
01-21-2009, 07:15
Оценки за поведение ли? Тя още не е въведена, пък ще се премахва...
Blab, за телефоните съм категорично против. Я си представи, че нещо се случи примерно с някой от родителите на ученика? И ако другия звъни от болницата, за да му каже да отиде?

BGRUForever
01-21-2009, 07:53
В моето даскало ги има.

Wrathchild
01-21-2009, 09:13
Леле :shock:

hAshoo
01-21-2009, 10:04
мойто училище е хрби..даскалките са някви курви и някви бабички дето стоят по цял ден в казината..а учителите някви заспали ходя 1 път на месеца и никой нищо не ми казва за отсъствия а накрая на годината винаги завършвам с 4 или 5..не смятам да работя тука така че земам средното и се махам бх

SuSamka
01-21-2009, 11:19
Абе честно казано и така си ми е добре, но с тва съм съгласна:
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.

Nitroglycerin
01-21-2009, 11:23
Подкрепям го напълно този списък бих добавил и час по държавно устройство и законодателство - дългарският младеж е малко информиран за процесите който стават в държавата и не си знае на какво има и на какво няма право.По мачове да гледам как идиоти на по 15-16 замерят орган на реда,а човека не може да направи нищо,сега все пак и полицаите имат семейства и не отиват по свое желание там.

Wrathchild
01-21-2009, 12:12
Само искам да ви обясня нещо. Това за чупенето, нещата всъщност стоят така:
Чупя аз прозореца. Сама си казвам или някой ме издава (съученик, учител, все тая) - аз плащам. Никой не си отваря устата - всички плащат.

MrUndaztood
01-21-2009, 13:04
Тотално против! 9,11,16,19

Всичко друго,определено трябва да се направи!

vesito13
01-21-2009, 13:09
Извинявам се , че малко се отклонявам от темата , но искам да попитам какво точно представлява тази оценка за поведение , как я определят , въобще нещо свързано с нея :)

Bubbly
01-21-2009, 17:05
Не смятам, че пикльвци на 16 могат да имат изявена гражданска позиция, те повечето и на 18 нямат. Разбира се, има и такива, но те са единици. За гласуването става въпрос.

bishop
01-21-2009, 20:22
1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш. Тука не съм съгласен. НО матурите в момента са в неадекватен формат. От къде не къде аз излизайки от математическо училище след 2 години ще държа задължителна матура по БЕЛ!? Доброто решение би било въвеждане на една задължителна матура по език по избор (бълг, англ, немски, испански и тнт) или математика + 1 задължителна по друг предмет по избор и от там нататък количество и предмет по желание.
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика. Да, това е нужно, но пък за да ги овеличат нали от някъде трябва д асе вземат тия пари? И от къде ще ги вземат наще любими политици? И сам ще съобразиш че няма д аги извадят от джобовете на депутатите,а от заплатите на да кажем лекарите.
3. Подобряване условията в общежитията. Подкрепям, макар че важи същото като горе.
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата. Мойто поколение, а допускам и другите имат нужда от 'излишно натоварване', имайки предвид че половината са наркомани, а другата половина са перманентно пияни.
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации. Подкрепям.
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема). И тук подкрепям. Държа да отбележа че много о т познатите ми са къде къде по адекватни от много хора на 60+ години. Тук разграничаването не трябва да се прави по възраст, а по IQ, но това е практически не възможно.
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал. Да. (виж 2 и 3)
8. Превахване на делегираните бюджети. Да.
9. Премахване на оценката за поведение. Не (виж 4)
10. Подобряване материалната база на училищата. Да. (виж 2 и 3)
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите. Да. (виж 2 и 3)
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас. Да. (виж 2 и 3)
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса. Да.
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли). Да, макар че може би не толкова важно като другите. Въпреки че вс помним момичето което беше блъснато при американския колеж преди някоя и др година.
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета. Да.
16. Изключване при 10 неизвинени. Задължително
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо. Не. 10 дни за бележки от лекар. 3 за родителите както до сега.
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България. Абсолютно.
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците. Абсурд. Безпредметно е.
20. Увеличаване на охраната. Не е наложително.

buttertoast
01-22-2009, 08:32
Какъв е проблема със СИП Религия? То си е казано - СвободноИзбираемаПодготов ка,ако искаш - учиш,ако не- не учиш.Къде е нарушението? :(

Bubbly
01-22-2009, 11:55
Какъв е проблема със СИП Религия? То си е казано - СвободноИзбираемаПодготов ка,ако искаш - учиш,ако не- не учиш.Къде е нарушението? :(
Точно, а за горния пост- не виждам какво лошо има хора, завършващи средно образоование, да могат да се изразяват граматически правилно на собствения си език, да знаят правилата за правопис и пукнктуация и да са запознати с няколко произведения на български автори? Още повече засега тази матура не е правена нито за мен, нито за теб, а главно заради някои групи от малцинствaта и турци, които завършват 12 клас, без да знаят български.

Blab
01-22-2009, 12:49
Оценки за поведение ли? Тя още не е въведена, пък ще се премахва...
Blab, за телефоните съм категорично против. Я си представи, че нещо се случи примерно с някой от родителите на ученика? И ако другия звъни от болницата, за да му каже да отиде?
V u4ili6tata ima dostaty4no telefoni;

Mbp3eJlaH
01-22-2009, 13:08
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите.

kakuv si ti, 4e da opredelq6 koi bogat i koi beden ?
mai i vie u4enicite neznaete kakvo iskate!
kolkoto ste razglezeni o6te po razglezeni 6e stanete ot tiq prostotii pisani ot avtora

hild
01-22-2009, 14:17
напълно съгласна с bishop

lenito_sf
01-22-2009, 15:55
ти май яко си се ударил някъде пък и някои от другите споменати неща са супер безсмислени как може да се забранят телефоните :shock: :shock: забога а за въвеждането на униформи по против не мога да стана всеки трябва да има право на мнение и да има стил на живот :) :) :) :) :)

kalashnik
01-22-2009, 17:41
Според мен военното обучение трябва да бъде върната, защото и без това армията ни е малко и ако нещо стан, американците ще гледят тях си, за нас няма и да им мигне окото.

sweetsunshine
01-22-2009, 18:43
1. Посдкрепям премахването на задължителните матурите, т.е. ако имаш слаба оценка от дипломата, с матурата да ако можеш да я поправиш. Не!Така никой няма да учи,а само ще гледа преди матурите да си научи и да изкара добра оценка!
2. Увеличаване на стипендията от 100 до 150 лв., в зависимост от нуждите на ученика. може
3. Подобряване условията в общежитията. Определено ДА!
4. Връщане на старата образователна програма, тъй като новата натоварва излишно децата Старата-това какво ще рече-тази която е на сегашните ученици които са от 8 клас нагоре ли?Ако да значи съм ЗА!
5. Разрешаване на ученическите сдружения и органидзации. Тук немога да изразя мнение
6. Право на глас от 16 годишна възраст по време на референдум и избор на 200те души мажоритарни депутати от състава на ВНС (ВНС се състо и от 200 души мажоритарно избрани и по стандартната схема). Тук също немога да изразя мнение!
7. Увеличаване заплатите на училищния персонал. Според мен трябва да вдигнат заплатите на учителите поне на едно 700 лева-ПОНЕ!!!Заплатите на учителите са апсурдно ниски..
8. Превахване на делегираните бюджети. Тук съм 100% ЗА!
9. Премахване на оценката за поведение. Определено трябва да се премахне!
10. Подобряване материалната база на училищата. ДА,моята класна стая е със някакви кожи налепени по стените :О
11. Безплатни учебници до 12 клас за бедните семейства, са хора със средно положение до 8 клас и платени за богатите. Безплатни учебници само за хора които са много бедни,тези със средно положение биха могли да си ги ползволят,но пък ако на едните са безплатни не е честно на други да не са само защото имат по-висок социален статус!!!
12. Безплатни карти за градския транспорт от 8 до 12 клас. ЗА,определено за път отиват доста пари за тези който живеят в областта на града в които е училището!
13. Минимална темрература в класните стаи 22 градуса. И през май и уни месец ли когато е адска жега?!22 градуса зимата,лятото ако може 17-18 ще е супер!
14. Разрешена скорост на автомобилите в радиус от 100 метра от сградата на училището 20 км\ч за цивилни коли и 75 км\ч за коли със специален режим на движение (линейки, пожарни коли, полицейдски коли). Само за линейките не съм съгласна,може да е много спешно и тогава никой няма да спазва това ограничение,все пак става въпрос за човешки живот!
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета. Определено пак съм ЗА,не е честно заради 1 човек всички да си патят!
16. Изключване при 10 неизвинени. ааа НЕ,изключване при 15 нейзвинени си е перфектно!!!
17. Родителите имат право за издаване на извинителни бележки в срок 10 дни общо. Ами за срока ок,но не да може само 3 бележки от родител ами да са по 3 за срок!
18. Премахване на СИП религия, тъй като нарушава светките устой на Република България. Това е СИП-Свободно избираем предмет,ще го посещава които поиска и точка.
19. Възстановяване на часовете по Военно обучение и избор между тях или Безопастност на движението от учениците. Казармата и според мен трябва да се върне,сега като я няма и повечето момчета са станали такива глезльовци..
20. Увеличаване на охраната. Какъв е смисъла?!Според мен по 1 човек на всеки вход си е напълно достатъчен :) но не е нещо кои знае колко наложително..

Ако съм пропуснал нещо пишете. Според мен трябва да се въведат униформи-не цялостни а само РИЗА и ВРАТОВРЪЗКА,като за момчетата един модел,а за момичетата друг-да е със къс ръкав за лятото и с дълъг за зимата.И да може да си носим и наши ризи,даже и да не са в този цвят,но със вратовръзката задължително!Под наши ризи не се разбира за някакви изкилиферчени моделчета а съвсем класически,но например по къси или нещо такова.Да се забранят МНОГО късите поли(става въпрос за минижупите).Абе според мен само сега като въвеждат униформи не съм съгласна със това,че трябва да носим и някакъв панталон или пола,на всеки му отиват различни модели дрехи.Или поне да кажат търсете си пола,панталон,риза и сако във еди какъв си цвят и всеки да си избере някаква униформа. :)

А за Блаб-в моето училище единствените телефони са при директорката и заместник директора- те постоянно обикалят училището и ако стане нещо има вероятност и да не намериш телефон!
ЗА телефоните само да е задължително да е спрян звука!НО все пак да ги имаме,всичко може да се случи!

bishop
01-22-2009, 20:05
Какъв е проблема със СИП Религия? То си е казано - СвободноИзбираемаПодготов ка,ако искаш - учиш,ако не- не учиш.Къде е нарушението? :(
Точно, а за горния пост- не виждам какво лошо има хора, завършващи средно образоование, да могат да се изразяват граматически правилно на собствения си език, да знаят правилата за правопис и пукнктуация и да са запознати с няколко произведения на български автори? Още повече засега тази матура не е правена нито за мен, нито за теб, а главно заради някои групи от малцинствaта и турци, които завършват 12 клас, без да знаят български.

Проблемът със задължителните матури по български език е че включват слабоумно зазубряне на глупости. Не знания или уменията на човек да се изразява на български език или да изказва мнение в писмена форма, а учене на литературни анализи или писане на 'есе върху произведение', което в общи линии е същото като ЛИС, само дето съществува илюзията за свобода.
Друга адекватна промяна би било да се смени формата на самата матура по български, примерно да се преправи на тест, включващ граматика и литература + есе по общочовешки проблем. Така ще се изпитват реалните познания на явяващите се върху изучаваните произведения и умението да се изразяват, както и елементарната грамотност, без да се дават луди пари за уроци и да се назубкват сборници с анализи (както беше до скоро след седми клас).

term0t0
01-22-2009, 20:39
15. Премахване на системата, един чупи, целия клас плаща. Плаща само нанеслия щета.

оо това подкрепям с две ръце :xТова си е много по-добро да плащат всички а познай ако си в клас и скчупиш джамека и платя заради тебе..ако си момче ще набия..без да ми мигне окото и така ще се научиш да пазаиш :)