PDA

View Full Version : Киста на яйчник?



let_me_be
01-21-2009, 03:05
Четох много по темата и се опасявам,че имам киста на яйчника,менструацията ми закъснява страшно много,не разбрах само как се получава,и дали може да се махне от самосебе си?

LovelyGirl
01-21-2009, 04:59
Не се маха от самосебе си.Иди задължително на гинеколог за да не се получат усложнения!Трябва дади изпишат хапчета скоито да се оправиш.
Недей да отлагаш!

hottie
01-21-2009, 05:56
Ако съдиш само по липсата на менструация не е задължително да е киста. Но при всички случаи трябва да се провери, закоето те съветвам да отидеш на гинеколог.

let_me_be
01-21-2009, 12:57
А нормално ли е да ми закъснява с 5 месеца?И не е за първи път това...

LovelyGirl
01-21-2009, 13:06
А ти зимен сън ли спа тези 5 месеца :shock:
Отивай на лекар!!!
Във форума хората няма как да те прегледат.Трябва задължително да те види специалист.
Нищо не се лекува от само себе си.
А 100 % ти има нещо,щом закъснява толкова!

foreverr
01-21-2009, 19:35
Ами то щом като ти закъснява и то много то това не значи, че имаш киста или по-точно не е сигурно!Аз лично бих се посъветвала с гинеколог и не бих чакала.Иначе дали кистата може да се махне сама-ами ако случайно имаш ксита има малка вероятност при идването на следващата ти менструация да се спшука, но според мен нямаш киста!По скоро си е най-обикновено закъснение на цикъла.И все пак по-добре си иди на лекар за да си си спокойничка.

SolusChristus
01-21-2009, 22:07
хахахаха

Закъснява 5 месеца.


То направо си те е оставило...

hottie
01-22-2009, 06:33
5 месеца :shock: :shock:
Е момиче защо не си отишла на лекар? На мен веднъж ми пропусна 2 месеца и ми беше супер лошо, а на теб след 5 месеца си представям какво ти е. Сигурно ти лошо, поради липсата на менструация.
Веднага отиди на лекар и изискай хормонални изследвания + видеозон !

dimitar_ak
01-22-2009, 07:22
Кистата си е сериозно заболяване. Премахва се оперативно и се моли да не е това защото при големи кисти може да литне целия яйчник със все тръбата. Лечението е дълго, скъпо (не помня какво се поемаше от НЗОК) и има риск за детеродните ти способности.

kalpazanka
01-27-2009, 15:26
Не плаши детето. Не е нужно да я режат. Кистите могат да се премахнат и само с хормонални препарати.

foreverr
01-27-2009, 17:17
Не плаши детето. Не е нужно да я режат. Кистите могат да се премахнат и само с хормонални препарати.Не я плаши, а говори истината-ако кистата не успее да се премахне чрез лекарства или е в напреднал стадий тя може да се махне само и единствено чрез операция!На едно момиче майка и и махнаха матката и яйчниците заради кисти и за това точно трябва да се ходи на гинеколог за да проверяват за кисти!

marilyn
01-28-2009, 08:16
Авторката, на колко си?
Значи аз като бях на 11 някъде не ми дойде и на мен 5 месеца, ама то ми беше много нередовен цикъла тогава и после си се оправи. Не ходих на лекар, защото майка ми говори с личната лекарка, а тя я посъветва да изчака малко. А една моя фр имаше такава киста и си я рязаха а тя е на 15. Така че това, че ти закъснява не значи че е киста, но трябва да идеш на лекар все пак. :)

kalpazanka
01-28-2009, 13:39
foreverr, неслучайно си написала АКО! Познавам страшно много жени, които са се отървали от яйчникови кисти само с хормонални препарати без рязане и сега са щастливи майки с по две деца.

krem4et0
01-28-2009, 14:26
dimitar_ak, до сега да съм умряла. Имам кисти от 8 години...Лекувам ги хормонално. По-скоро ги поддържам в нормални граници...Не е болка за умиране, ако се наблюдава редовно.

BlackWings
01-29-2009, 09:53
Не е задължително да я режат! Една приятелка си лекува кистата с противозачатъчни , и лекарите казват че добре се развива лечението и няма риск за детеродните и способности.
Но в случая не се знае какъв е точно проблема , затова момиче отиди на гинеколог , защото ние тук не можем да помогнем с измислени диагнози...

ice__kiss
01-31-2009, 19:25
Четох много по темата и се опасявам,че имам киста на яйчника,менструацията ми закъснява страшно много,не разбрах само как се получава,и дали може да се махне от самосебе си?


това няма общо с цикала!!!!
и се маха от самосебе си още като ти дойде се изхвърля от организма,но ако я имаш от години трябва лекар да ти каже може с операция да се махне (не искам да те плаша) аз имах ама се махна по време на цикъла ми и така отидох на генеколог обаче и ти отиди