PDA

View Full Version : Рестартиране на компютъра



zloto
01-21-2009, 07:08
Имам проблем. Компютърът ми се рестартира когато си пожелае. Отначало си мислех, че някое кабелче се е разхлабило, но засега не намирам такова. Обаче едновременно с това започна да се появява някакъв error и може той да е проблема. Два файла правят проблем.. Чудех се дали да ги изтрия, но не бях сигурна. Попринцип знам, че Temporary Internet Files могат винаги да се изтрият, но тези са в директория Temp. Намират се в Documents and Settings\Local Settings\Temp
Да изтрия ли тези файлове? Сега забелязах, че вчера ми правеха проблем други файлове в същата папка. Тези са с днешна дата. Дали имат връзка с рестартирането на компютъра ми и дали ще бъгна нещо, ако ги изтрия?

jambo_bs
01-21-2009, 10:52
Тази папка съхранява временни файлове които за в момента трябват на Windows.Няма нищо да стане като си ги изтрил/a така че не се притеснявай. :)

n0x
01-21-2009, 16:12
Да не загрява ? Каква му е температурата ? 8-)

n0x
01-21-2009, 16:29
http://web-tourist.net/forum/images/smiles/icon_twisted.gif


бях длъжен да питам :D :lol:

CtrlAltDel
01-21-2009, 16:33
Изтрий файловете.
Има няколкo възможни причини да ти се рестартира компа:
Има проблем с охлаждането.
Има вирус.
Нещо се е бъгнал Уин-а.

Ако е от охлаждането - тряа да се отвори и да се види вентилатора на дъното (май).
Ако е вирус - сканираш и чистиш. В много краен случай - format C:
Ако е третото - опитай да възстановиш системата към ден, когато не си имала такива проблеми. (Start - All Programs - Accessories - System Tools - System Recovery)

m3talmania
01-21-2009, 16:59
Изтрий ги и кажи дали пак се рестартирва. :)

zloto
01-21-2009, 17:17
Благодаря ви, изтрих въпросните 2 файла. Компютърът засега не ми е правил проблем, но ще видя утре дали ще тръгне. Днес се е рестартирал към 4 пъти, достатъчно му беше. Сега се чудя дали мога да изтрия цялото съдържание на папка Temp, защото забелязах, че вътре са наблъскани всякакви глупости, например копия на снимки от други папки, файлове за инсталации на програми, които попринцип се намират на друго място и т.н.

Иначе животното (компютъра) понякога се рестарира преди да се е включил напълно, а друг път го ползвам и 3 часа, без да прави проблеми. Затова предполагам, че проблема не е в охлаждането или в разхлабен кабел.

Jesus
01-21-2009, 17:31
Преди време 1 фр имаше проблем с 1 dll файл и неможеше да пусне никакво приложение през shell-a на Windows и със 1 програма за под DOS успя да премести каквото по-важно има и да направи 1 преинсталация.

Samoten89
01-23-2009, 15:14
3 са основните причини компютър да се рестартира сам!
1-вата е кофти захранване - подути кондензатори най-често или недостатъчна мощност заради смяна на хардуерен компонент или нов комп на старо захранване
2-рата е рам паметта да дава грешки - в този случай не може да се възстанови на друг слот може да се сложи, ако се е скапал дадения освен това несъвместимост може да има
3-тата е да има вирус, който да рестартира компютъра
Пусни го в сейф моде и виж дали ще се рестартира сам
Много малко вируси са активни в сейф моде. Ако имаш такъв е малко вероятно да тръгне под сейф мод.