PDA

View Full Version : Затвор ли е родителството на млади години?



Riot
01-21-2009, 09:48
Да станеш родител (18-20) не е ли абсолютно ограничение/затвор ?
не се ли чувствате вързани на каишка ?
Не може да не чувствате минусите да си млад родител
въпреки да ги отричате
все още трупате житейски опит
и изведнъш ПЛЯС-дете 8-)
но пък за сметка на това
момичетата вместо да ИЗКУРВЯВАТ на младините си
и да се чукат с тоя и ония докато не открият "най-добрия"
отглеждат дете
и то след години ще се радва на млади родите ли, хммм... Хенкелбах с две остриета.
И още един въпрос, планирано\непланирано ?

не целя да обидя никой
просто задавам въпроси, ясно ? : )

т.7
krem4et0
пиши ОПИСАТЕЛНИ заглавия на темите!

traka
01-21-2009, 09:56
Не влизам в графата дето си я дал, ама да ти кажа не винаги е толкова сиво колкото го виждате отстрани. Наистина има много отговорности и си на първо място родител, но не те спира от нищо. Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.

Да отгледаш дете не е чак толкова трудно, даже млад родител е много по лесно да бъдеш. Ако имаш и подкрепата на мъжа до теб, не възможни неща за теб няма. Имаш ли и цели също това не е спирачка, а само малко временно изместване. За мен не е затвор и няма как да бъде.

Riot
01-21-2009, 10:04
Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
не го мисля
това се случва при едно 80% процента от момичетата
след половото им съзряване
но това е друга тема
нека не се отклоняваме
и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси

traka
01-21-2009, 10:12
Ми не знам ама не са ти много точни наблюденията и процента който даваш е доста прекален. Наистина има и такива, но пък те и не смятат и да се обвързват с връзка, пък какво остава за деца, семейство, отговорности. За мен такъв тип хора няма да си седнат на Д-то и на 35-40, но това си е мое мнение.

Въпросите може и да са ти елементарни, но отговорите им не са. За това всеки си има глава на раменете и си преценява сам. И да за повечето които само гледат това им се струва ненормално и адкси трудно( това имах предвид със сив поглед) и непосилно, за 18 годишна.

darla
01-21-2009, 10:30
az ne mislq da otgovarqv na temata ti,za6toto sum otgovarqla na su6tite vaprosi mnogokratno-ako te interesuva 6te potursi6

6te otgovorq samo na posledniq ti vapros-pri men bremennostta ne be6e planirana,no absolutno jelana,doide na vreme,za da ni pomogne s muja mi da se oturvem ot vsi4ki prepqdstviq i da suzdadem zdravo semeistvo.

traka,v4era snimaha malkiq za reklama na pampersi.be6e mn sladko.kato pusnat reklamata po tv sredata na fevruari 6te ti kaja da q gleda6 :-)

traka
01-21-2009, 10:47
^СУПЕР :) Той от малък ще стане известен ;)

darla
01-21-2009, 10:50
^haha,da,ot rano go hvurlqm v boq da izkarva pari. :lol:

Riot
01-21-2009, 10:51
Ми не знам ама не са ти много точни наблюденията и процента който даваш е доста прекален. Наистина има и такива, но пък те и не смятат и да се обвързват с връзка, пък какво остава за деца, семейство, отговорности. За мен такъв тип хора няма да си седнат на Д-то и на 35-40, но това си е мое мнение.

Въпросите може и да са ти елементарни, но отговорите им не са. За това всеки си има глава на раменете и си преценява сам. И да за повечето които само гледат това им се струва ненормално и адкси трудно( това имах предвид със сив поглед) и непосилно, за 18 годишна.
написах го като украса, и го написах като един вид + за тези които имат деца
ти се отклоняваш много от въпросите ми
винаги се отклонявате
отговорите са елемнтарни точно защото всеки си има глава на раменете и може да отговори на тях за СЕБЕ СИ не за ВСЕКИ
все оратори се намират да правят от една тема друга
мерси Дарла

traka
01-21-2009, 11:17
Аз съм леко руса и нещо не немирам + във въпроса ти, преди време една девойка се опита пак по подобен начин да ми покаже +, а въпросите й както твоите са предадени повече като упрек и не разбиране едва ли не и че са си сложили край на живота.

Riot
01-21-2009, 11:37
ЛОЛ, явно си сляпа или не умееш да четеш
след като си невзрачна се абстрахирай от темата
плюса го дадох като плюс за това, че едно младо момиче е решило да стане майка и е оставило забавленията на страна
ти ми пишеш някакви простотий и ми намесваш някакви девойки за които изобщо не ме интересува
като нямаш отговор защо пишеш ?

traka
01-21-2009, 11:43
За мен отрицанието ти е в началото на въпроса ти, като виждаш съм ти отговорила и не целя да се заяждам, а просто изказвам мнение, че за всеки избрал да си гледа детето то това в никакъв случай не го обременява или ограничава. Това исках да ти кажа и просто обърнах внимание на това, че ти се струва като си от другата страна, че това е като затвор.

Riot
01-21-2009, 11:47
е ти слагаш всички под общ знаменател вместо да отговориш за себе си
целта е няколко майки да отговорят а не една да даде отговор за всички
и не съм отрицателен
едно е изрчечението да завършва с ? и съвсем друго с . ;)

hottie
01-21-2009, 11:51
Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
Та това беше разказа ми за НЕЯ :)

Riot
01-21-2009, 11:57
Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
Та това беше разказа ми за НЕЯ :)
ето това беше целта
за едни живора спира
за други почва
3ти коментират други глупости

traka
01-21-2009, 12:04
Да де Хоти, ама за нея пък може това да е било в пъти по хубаво от безмисленото шляене по улиците, кафетата и дискотеките. Това казах аз в първия си отговр и точно това визирах като казвах, че отстрани изглежда страшно различно. Мнението ми е плод на представата ми като бъдеща майка и че на 21 съм се отказала от тези неща с ясната цел да бъда майка и да се отдам на детето си и не мисля че съм много по далече от тези на по 19, просто си го искахме и за нас си е нещо по прекрасно от самия живот.

Планирано беше и не сме толкова големи, че да не ни се излиза. Виждам, че на мъжа ми му се щурее и нямам нищо против да го прави, но знам че като имам нужда от него той ще е до мен. Аз за миг не се чувствам затворник, щом сама съм си избрала пътя, предполагам и при не планирано, но в следствие обмислено, пак няма за какво да съжаляваш. Когато не си готов ти не бива да ставаш родител, за това го има избора. Това исках да кажа на автора.

Riot
01-21-2009, 12:43
Да де Хоти, ама за нея пък може това да е било в пъти по хубаво от безмисленото шляене по улиците, кафетата и дискотеките. Това казах аз в първия си отговр и точно това визирах като казвах, че отстрани изглежда страшно различно. Мнението ми е плод на представата ми като бъдеща майка и че на 21 съм се отказала от тези неща с ясната цел да бъда майка и да се отдам на детето си и не мисля че съм много по далече от тези на по 19, просто си го искахме и за нас си е нещо по прекрасно от самия живот.

Планирано беше и не сме толкова големи, че да не ни се излиза. Виждам, че на мъжа ми му се щурее и нямам нищо против да го прави, но знам че като имам нужда от него той ще е до мен. Аз за миг не се чувствам затворник, щом сама съм си избрала пътя, предполагам и при не планирано, но в следствие обмислено, пак няма за какво да съжаляваш. Когато не си готов ти не бива да ставаш родител, за това го има избора. Това исках да кажа на автора.
браво :smt041 това вече е отговор

traka
01-21-2009, 13:16
:booooomb: Кой те натиска теб, та звъниш...

krem4et0
01-21-2009, 13:37
Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
не го мисля
това се случва при едно 80% процента от момичетата
след половото им съзряване
но това е друга тема
нека не се отклоняваме
и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси

С 1 съм била. Мисля, че той е моят мъж, че ще е баща на децата ми и че ще създадем семейство. не мога да пробвам 3 милиарда мъже нали?

Riot
01-21-2009, 14:26
Riot-a мн ви заби с тия въпроси обаче 8-)
8-)
някой ми смени заглавието на темата обаче :-x

Riot
01-21-2009, 14:28
Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
не го мисля
това се случва при едно 80% процента от момичетата
след половото им съзряване
но това е друга тема
нека не се отклоняваме
и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси

С 1 съм била. Мисля, че той е моят мъж, че ще е баща на децата ми и че ще създадем семейство. не мога да пробвам 3 милиарда мъже нали?
и ти се оклоняаваш, дори не си майка
сляпа ли си ? как по просто човек да ви зададе въпрос
за да отговорите на него
не да се оклонявате
ако искате да обърнем на въпроса за глобалното затопляне ?

pLaMmMmM
01-21-2009, 18:38
Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
Та това беше разказа ми за НЕЯ :)

Ако на мен ми се случи такова нещо с голямо удоволствие ще си остана в къщи вместо да отида на дискотека , но това е личен избор

П.С. Хоти много се радвам че стана модератор :P :D

hottie
01-21-2009, 20:20
Ами въпросното момиче изпадна в депресия(нейното дете не беше планирано, обаче). Изпадна в депресия, защото осъзна че вече нищо няма да е като преди и изпуска много.
Но след време прие факта, че вече е отговорна майка и съпруга и успя да се раздели с дивите години.
Има всякакви майки, както каза Riot - за едно е прекрасно, за други не толкова, а трети ще гледат с носталгия към миналото им едва след няколко години. Това си е индивидуално.

Аз например си пропуснах част от детството и много съжалявам, но просто така се получи поради други обстоятелства. Сега нещо ми липсва определено, но... такъв е живота.

pLaMmMmM : мерси много :)

5StaR
01-21-2009, 23:57
Затвор е.

darla
01-22-2009, 08:32
samo az li uspqvam da su4etaq mai4instvoto s taka obsujdanite ot vas profesiq,klubove,ludi godini i obrazovanie? :-o E,da ne izlizam na sedmica po 2 puti na bar4e,no v meseca 2 puti uspqvam,rabotq uspe6no,produljavam obrazovanieto si.

A gornata "profesorka",koqto se izkaza "zatvor e"...ti ne govori6 ot opit,nali?Za6to se izkazva6 togava?

iiirish
01-22-2009, 10:05
от една страна това е вярно. детето ти дава много - дава ти любов, дава ти сигурност, топлота, чувството че някой има нужда от теб толкова топли сърцето... :oops: но загърбваш приятелите, загърбваш живота на един млад човек. нима на младите майки не им се излиза ей така някой път на дискотека, нима не искат да се отпуснат и макар и за малко да се почувстват отново като преди?! човек преминава през много етапи от живота си, а за да преминеш от единия към другия ти трябва да си подготвен за това. да се хвърлиш просто ей така към "новото" значи да си вържеш ръцете и краката. не отричам, че има момичета, които съзряват по-рано и естествено по-рано започват да навлизат в истинския живот, но те са малко. повечето когато разберат че са бременни, просто приемат реалноста за даденост и се примиряват със предстоящия си живот. детето носи най-голямото удовлетворение в живота на човек, но когато то е дошло твърде рано се чувсвтва една непълноценност след години - за недовършените стремежи, за неизживяните "луди" години. и колкото и да не си го признават, те знаят някъде навътре в душите си, че в моите думи има истина, колкото и малка да е тя, но все пак я има.
аз не съм от т.нар. купонджийки. аз съм едва на 21 и вече живея на семейни начала със най-грижовния и прекрасен мъж за мен. и колкото и да ми е хубаво, и колкото и щастлива да съм, че делим всички грижи и всички радости на ежедневието, колкото и щастлива да съм, че заспивам и се будя до него... все пак аз осъзнавам, че този живот малко или много ме е ограничил, че вече семейните задължения са на първо място и предишния ми живот отстъпва пред този, но... въпреки че го знам аз съм най-щастливия човек на света. не искаме все още дете. и двамата не се чувстваме зрели за това, не сме подготвени да го отгледаме и възпитаме. засега още се радваме един на друг и ще го правим възможно най-дълго във бъдеще. а когато детето дойде се надявам, че то ще бъде планирано.
аз знам какво съм загубила, но знам и какво съм спечелила. има сбогуване с едно нещо, но прекрасен живот с друго

Riot
01-22-2009, 10:29
Ами въпросното момиче изпадна в депресия(нейното дете не беше планирано, обаче). Изпадна в депресия, защото осъзна че вече нищо няма да е като преди и изпуска много.
Но след време прие факта, че вече е отговорна майка и съпруга и успя да се раздели с дивите години.
Има всякакви майки, както каза Riot - за едно е прекрасно, за други не толкова, а трети ще гледат с носталгия към миналото им едва след няколко години. Това си е индивидуално.

Аз например си пропуснах част от детството и много съжалявам, но просто така се получи поради други обстоятелства. Сега нещо ми липсва определено, но... такъв е живота.

pLaMmMmM : мерси много :)
психиката играе важна роля
явно изобщо не е била готова
и било шокккккк

darla
01-22-2009, 11:01
^tuk sum suglasna s teb
-psihika,samoprecenka(realna,a ne prazni dumi)

mirmark
01-22-2009, 15:08
Най- хубавото е да се отгледат децата когато си по млад, защото организма ти понася по-леко стресовите ситуации, които са неизбежни с малките човечета. Допълнителен стимул за организма е, ако детето е желано. Всичко останало за загуба на време и какво си за губил от младоста си е глупост. Човек се разжда за да роди и отгледа потомство.
Поне аз така смятам и не ангажирам никого с него.

ShaLqLqLqXa
01-22-2009, 17:51
Няма нищо по-глупаво, от това да забременееш на 16-17-18 години.

hottie
01-22-2009, 20:03
То е ясно, че е психиката ама понякога не го остзнаваш докато не ти опре детето до главата.
Аз до миналия месец си мислих например че мога да си направя едно бебче, а този месец осъзнах че това е невъзможно. Та аз работя по 10-12 часа на ден забога :o после обръщам внимание на гаджето, а какво ли остава ако имах бебе..
Просто си зависи от много неща, това е. Моята работа не ми позволява в момента семейство.

darla
01-22-2009, 21:27
hottie,kogato ima6 bebe rabotata 6te spre za pone 3-4 meseca...tova e minimuma i to ako ima nqkoq baba ili dr da go gleda,dokato ti raboti6...

5StaR
01-22-2009, 22:57
A gornata "profesorka",koqto se izkaza "zatvor e"...ti ne govori6 ot opit,nali?Za6to se izkazva6 togava?

Професор, благодаря. Сега съм на 18 и далеч не мисля, че живота ми ще прилича на нещо, ако трябва от сега да се грижа за дете, да работя по цял ден, за да се върна вкъщи и да изхранвам семейство.

Ако само хора с опит трябва да се изказват, ти сама ли ще си говориш в тоя раздел?

traka
01-23-2009, 07:09
Първо недорасъл сополанко, още не съм майка и по цял ден гледам изродчета като теб, колко ограничено мнение имат, като не си за тая тема, беж към някой подфорум като за теб.

darla
01-23-2009, 09:50
5star,moje da ne se izkazvat samo takiva s opit,no ako moje da sa nad 16 i da sa s malko pove4e vuzmojnost za adekvatni razsujdeniq :?

darla
01-23-2009, 10:23
SofiaRegularCunt,1vo trqbva da preusmisli6 tona,koito durji6 na edna jena,2ro traka nqma da si "traika",za6toto ima kakvo da kaje za razlika ot teb! I, ne,Riot izob6to ne ni zakopava s tezi vaprosi,za6toto na tqh sum otgovarqla mnooogo puti,a tova,4e sa edni i su6ti vaprosi,prosto zadadeni po drug na4in ne govori osobeno dobre za sposobnostta mu da improvizira v izkazvaniqta si.Ako nqma6 kakvo da dobavi6-napusni!

Riot
01-23-2009, 11:14
не импровизирам
просто не ми се четат глупости
не ми се търси
по лесно е да питам за да разбера ;)
вие за сметка на това мн отрицателно реагирате, мн дървене
и предпочитате да отговаряте като заобикаляте и коментирате някакви безсмислени неща

Riot
01-23-2009, 11:19
много сте надути тука майките,а? е тва ме дразни на някои жени,мислят си,че като са родили или са бременни,или само щото имат п**** между краката трябва едва ли не супер голям респект да им отдам и да им се кланям...

боли ме фара,тва че ще/сте раждали си е лично ваш проблем,но не е повод да ви уважавам повече от всеки друг човек,който не е решил да си хаби живота на младини :)


ае,здраве на децата ви пожелавам и тва е. нема да се занимавам с вас.
ти им задаваш въпрос - те те нападат... 8-)
комбинацията цикъл и майчинство озлобяват жената

hottie
01-23-2009, 13:28
ако има баба или дядо, да....

darla
01-23-2009, 15:28
Riot,prosto v edin moment pisva da otgovarq6 na edni i su6ti vuprosi.I si nedovolen,4e ne ti otgovarqm?Kazah ti,ako tolkova te interesuvat otgovorite na tvoite vuprosi,izpolzvai tursa4ka,ne e nujni da dosajda6!

5StaR
01-23-2009, 16:19
Професор, благодаря. Сега съм на 18 и далеч не мисля, че живота ми ще прилича на нещо, ако трябва от сега да се грижа за дете, да работя по цял ден, за да се върна вкъщи и да изхранвам семейство.

Ако само хора с опит трябва да се изказват, ти сама ли ще си говориш в тоя раздел?


5star,moje da ne se izkazvat samo takiva s opit,no ako moje da sa nad 16 i da sa s malko pove4e vuzmojnost za adekvatni razsujdeniq :?

Ама ти не можеш ли да четеш? :-o :-o А и един съвет.. пиши на български, защото така не даваш добър пример на детето си :razz: :razz:

darla
01-23-2009, 16:22
1vo-ne govori za deteto mi
2ro-to e dostatu4no malko,4e da sedne pred komputara,kamo li da mi napravi zabeleka
3to-Riot pone kaza ne6to v tozi pod-forum,ti osven da spami6 druga cel ima6 li?Edva li!

Riot
01-23-2009, 17:44
че кой ви кара да отговаряте ? търсачка няма да ползвам.
който иска да отговаря, отговаря
който не, да не си хаби времето в темата

krem4et0
01-23-2009, 19:51
hottie,kogato ima6 bebe rabotata 6te spre za pone 3-4 meseca...tova e minimuma i to ako ima nqkoq baba ili dr da go gleda,dokato ti raboti6...

Аз не искам баба и дядо да ми гледат детето. Искам да си го гледам аз.

Хоти, и аз работя много, ама зарязвам всичко за да имам бебче....ма за сега не се очертава да е скоро.

darla
01-23-2009, 20:56
[quote=darla]hottie,kogato ima6 bebe rabotata 6te spre za pone 3-4 meseca...tova e minimuma i to ako ima nqkoq baba ili dr da go gleda,dokato ti raboti6...

Аз не искам баба и дядо да ми гледат детето. Искам да си го гледам аз.

Хоти, и аз работя много, ама зарязвам всичко за да имам бебче....ма за сега не се очертава да е скоро.[/quote

az su6to sum na tvoeto mnenie i imeno po tazi pri4ina god i 4 meseca si stoqh na dupeto i si gledah beb4o,dokato e gotov da trugne na qsla.

5StaR
01-23-2009, 21:40
1vo-ne govori za deteto mi
2ro-to e dostatu4no malko,4e da sedne pred komputara,kamo li da mi napravi zabeleka
3to-Riot pone kaza ne6to v tozi pod-forum,ti osven da spami6 druga cel ima6 li?Edva li!

Aз казах, тва, че отговора ми не ти харесва си е твой проблем? Ти си единичен случай, всички други казват (или поне по-голяма част), че е затвор. ай бегай си играеш бръм бръм :lol:

hottie
01-24-2009, 02:02
Да обаче нали трябват пари. Не искаш да разчитам само на мъжа ми. Така че като дойде време искам да съм подсигурена поне за година, две, три... колкото може!

traka
01-24-2009, 08:49
1vo-ne govori za deteto mi
2ro-to e dostatu4no malko,4e da sedne pred komputara,kamo li da mi napravi zabeleka
3to-Riot pone kaza ne6to v tozi pod-forum,ti osven da spami6 druga cel ima6 li?Edva li!

Aз казах, тва, че отговора ми не ти харесва си е твой проблем? Ти си единичен случай, всички други казват (или поне по-голяма част), че е затвор. ай бегай си играеш бръм бръм :lol:

По мнението на кой съдиш? Я питай майка ти затвор ли е било за нея, че те има и че ти е отдала най-хубавото си време. Не говори глупости и не седи на мнението на 16 годишни, които се чудят как да изкарат тези с бебета луди. Ми на 18-20-30 ти никога няма да си се наживял, ама смисъла на живота пиене и шляене ли е? Ако за теб е такова ок, но не си мисли, че който е избрал да бъде родител е самоубиец. Ние се опитваме да ви кажем, че по прекрасно нещо не може да ни се случи и че да това дете ще порастне и ние пак ще сме свободни и нищо няма да ни спира да бъдем това което искаме, да се прибираме пак в малките часове и да обикаляме дискотеки. Но дакато това парче месо разчита на мен, аз няма да се юрна да плача, че гледай ти живота ми свърши, напротив той те първа започва.

hottie
01-24-2009, 09:15
Няма смисъл да спорите, а и свата страни не са много прави.
От една страна Riot и други :D са се изкахали може би иронично и леко арогантно, макар и вярно.
От друга страна мамите отричат, че е възможно да си като в затвор и да се чувстваш кофти. Някои мами наистина съжаляват за някои неща и се чувстват малко или много нещастни, но това не им пречи да си обичат децата.

В общи линии --> има щастливи мами и не толкова щастливи. Не бива да се идеализират майките по този начин :)
А смисълът на живота е следния - първо пишкакш, акаш, спиш и ревеш...после играеш и се глезиш... после ходиш дълго време по жени/мъже, пиеш, пушиш и се забавляваш с приятели колкото се може повече. Когато надживееш всичко това и се установиш вече мислиш евентуално за семейство.....после остаряваш и децата са тези, които ти помагат и накрая умираш
Разбира се това е стереотипния начин на живот :)

darla
01-24-2009, 09:41
OMG, 5star,zapo4vam da mislq,4e ima6 nqkakvi umstveni problemi i purvite 7 godinki ti lipsvat.Vse taka ne razbiram za6to se izkazva6 v temata,kato dori ne kazva6 ne6to PO neq,a spami6?!

5StaR
01-24-2009, 11:18
Не говори глупости и не седи на мнението на 16 годишни, които се чудят как да изкарат тези с бебета луди. Ми на 18-20-30 ти никога няма да си се наживял, ама смисъла на живота пиене и шляене ли е?

Здрасти, ако не си разбрал темата е за сега, сега е затвор,( ти сама го потвърди, сега не можеш да излизаш и да се забавляваш, а чак след като порасне, а.к.а. като станеш на 40 ли?) след 10 години няма да е? Не съм казал, че никога не трябва да имаш дете, просто не на 18-19 години.


OMG, 5star,zapo4vam da mislq,4e ima6 nqkakvi umstveni problemI i purvite 7 godinki ti lipsvat.Vse taka ne razbiram za6to se izkazva6 v temata,kato dori ne kazva6 ne6to PO neq,a spami6?!

Кви проблеми имам е зле? Дръж си езика зад зъбите и аз мога да кажа че си тъпа курва, ама не го правя нали? Какво не казвам по темата е? Толквоа ли си ограничена, вярно е блондкинка си, ама не може да си толкова проста. Точно по темата казах, че е затвор? Какво спамя, ще ми обясниш ли, във всички мнения дадох доводи, а ти само плюеш.. Супер зле си, ама не го осъзнаваш, тва , че не ти харесва мнението ми, че си се преебала яко като си родила на 19 си е твой проблем кк? Не ме карай да те нареждам :-o

darla
01-24-2009, 12:21
mili moi.kolkoto i da se starae6 NQMA KAK da me naredi6,za6toto az ne sujalqvam,4e sum rodila na 19.DA,izlizam,DA,zabavlqvam se,ne sum se li6ila ot kafeta,ot barove,ot party-ta,ot rabota su6to...nito ot obrazovanie.Da,produljavam da se razvivam v nasokata,koqto mi haresva i NE,deteto ne mi e pre4eka.Gledame go 2mata s muja mi sami-nqmambabi i dqdovci pokrai nas da pomagat,no se psravqme i to nai-ve4e s pomo6tta na muja mi.Blagodarenie na nego uspqvam da produlja obrazovanieto si,da izlizam i da se zabavlqvam s priqteli i da rabotq.Taka,4e nqma kak da me "naredi6".Da,zatvor be6e purvite 4 meseca,dokato ne spqhme po cqla no6t pokrai malkiq i nemojeh da mrudna bez nego,no mislq,4e takuv period e preodolim.i da,nemoga da si pozvolq da se 6lqq cql den po kafetata,no ne sum se li6ila ot ni6to.Taka,4e ne vlizam v garafat "preebani".Kapi6?

5StaR
01-24-2009, 12:38
Да видяхме, че не съжеляваш повтаряш го от 102949024890908 години. Нали се сещаш, че макар и да излизаш, пак оставаш ограничена, защото не може да си позволяваш винаги волности, трябва да се съобразяваш с детето и с мъжа си или иначе казано, ако той не може да го гледа, ти ще го гледаш.Също така - Мерси, че потвърди, че е било затвор през първите месеци, по цял ден, вярно сега не е по цял ден, но пак е.
Второ, тва , че ти си родила и се справяш щото имаш пари или мъжа ти има, не означава, че останалото население в България може. Мислиш ли, че един мъж на 18 години, аз съм на 18 -11 клас, може да работи и да изкарва пари за цяло семейство като продължава да се развива? - НЕ
Честито ти си изключение, може ли автограф?

BlackWings
01-24-2009, 13:09
5Star , нищо лично , ама .. излагаш се.
Хубаво е да се интересуваш от състоянието на настоящите и бъдещи майки , да задаваш въпроси и да събираш впечатления. Но това твоето не е интересуване , а заяждане.
Зададе въпрос "Затвор ли е майчинството" , отговориха ти изчерпателно , че е голяма отговорност , но не е и затвор. А ти от позицията на човек от противоположния пол , и то без опит , продължаваш да тропаш с крак и да се мъчиш с всичка сила да убедиш щастливо омъжени бременни майки или с деца , че са се преебали?! :shock:
При положение че те са направили избора си , щастливи са с това и са доволни от живота си , защо продължаваш да натякваш "затвор е затвор е затвор е" като не си в тяхната позиция и нямаш достатъчната компетенция? И какво се опитваш да постигнеш като злобееш:"ай бегай си играеш бръм бръм " и т.н. :?
Това всичко го казвам в рамките на добрия тон , просто до сега см останала с добро впечатление от теб , и казвам каквото мисля.

5StaR
01-24-2009, 13:29
5Star , нищо лично , ама .. излагаш се.
Хубаво е да се интересуваш от съ...
..в рамките на добрия тон , просто до сега см останала с добро впечатление от теб , и казвам каквото мисля.

Ех точно, аз говоря от моята страна, нали децата си имат и бащи все пак и не смятам, че ще е добре, просто изразявам мнение, а тя почна да се заяжда.. Продължавам да натяквам, че е затвор - защото мисля така, това че има няколко, които са успяли, не означава, че наистина стоят така нещата, ти примерно на колко години си? Ако си на 18 би ли могла да гледаш дете?..

darla
01-24-2009, 13:36
5star:
1vo:muja mi ne e bogat biznesmen s kupi6ta pari.ne e 6ef na firma
2ro:az ne sum krupna biznesmenka(kak bih mogla da sum na 19),no dvamata dokarvame dostatu4no pari,za da se spravim>kato pove4eto semeistva ima momenti,v koito go zakusvame s parite.
3to:ograni4enieto za men ne e zatvor.Polu4avam tolkova,kolkoto iskam-govorq ne kato pari,a kato emocii-izlizane,barove i t.n i t.n(za koeto govori6 ti).Tova,4e nemoga da si pozvolq da ida na party 3 puti v sedmicata,a samo 1 ne go priemam kato zatvor.Za men otgovornostta e predizvikatelstvoane zatvor.Sled kato teb te interesuva bezcelnoto 6lqene i lipsata na kakuvto i da e angajiment-nqma kakvo da komentiram.I,da,dori da moga,ne bih izlqzla pove4e ot vednuj v sedmicata na diskoteka naprimer,za6toto ve4er mi e nai-priqtno da sum s muja si vku6ti.Pravq go,za6toto sum mlada i imam nujda ot razvle4eniq.
4.da,prav si,ne mislq,4e "muj" na 18 moje da gleda semeistvo.No toi dori ne e muj,ima hora ot mujki pol koito i na 30 ne moje6 da nare4e6 muje!
5.Az govorq ot sobstveniq si opit i otgovorih na pitaneto ti ot 1vo lice,ed.4islo(AZ),a ne NIE,za6toto nemoga da otgovarqm za deistviqta i sustoqniqta na drugi maiki ili prosto momi4eta!

BlackWings
01-24-2009, 13:55
5Star , нищо лично , ама .. излагаш се.
Хубаво е да се интересуваш от съ...
..в рамките на добрия тон , просто до сега см останала с добро впечатление от теб , и казвам каквото мисля.

Ех точно, аз говоря от моята страна, нали децата си имат и бащи все пак и не смятам, че ще е добре, просто изразявам мнение, а тя почна да се заяжда.. Продължавам да натяквам, че е затвор - защото мисля така, това че има няколко, които са успяли, не означава, че наистина стоят така нещата, ти примерно на колко години си? Ако си на 18 би ли могла да гледаш дете?..

Аз съм на 19 и също не мога да изкажа компетентно мнение защото не съм майка. И наистина не си представям точно в този момент да гледам дете , защото не се чувствам достатъчно зряла и готова.
Но това че аз на 19 съм сметнала че не съм готова да раждам и да отглеждам дете , не означава че никой друг не би могъл да го направи , и да е щастлив с това , и да му носи удовлетворение. Както виждаш - е има и такива.
Съдя по това че майка ми е била и тя на 19 когато ме е родила. Вярно - неочаквано и непланирано. Вярно лишила се е от част от младежките купони и изяви, но според НЕЙНИТЕ собствени думи , никога не е определила ранното майчинство като затвор , и никога не е съжалявала за това.
Просто за някои , "щастлив живот" означава безгрижно купонясване и флиртуване , за други той се изразява в грижите и обгръщането с любов на своето дете . Една жена която усеща как се заражда живот в нея , и после да вижда бебето и как гука и се смее и расте - то самото я прави щастлива , и никога не може да нарече това усещане "затвор".

darla
01-24-2009, 14:18
^tova ve4e e adekvatno mnenie na momi4e,koeto ima pogled i varhu dvete gledni to4ki :)

hottie
01-24-2009, 14:20
Абе зависи си от човека бе хора, какво спорите :-o

darla
01-24-2009, 14:36
i az tova ne razbiram.az akzvam spored men kak sa ne6tata,onq mi vika "ama ti otkude znae6 pri drugite kak e?" ](*,) :smt119

5StaR
01-24-2009, 14:41
i az tova ne razbiram.az akzvam spored men kak sa ne6tata,onq mi vika "ama ti otkude znae6 pri drugite kak e?" ](*,) :smt119

Зле не изопачавай, казах, че при другите не е така, тва, че ти си някво изключение не ми пука, пък и нормално даже и да мислиш, че е грешка не би признала .. сад :-o. 10 пъти ти казах, че не става въпрос за теб само, а за всички, ама ти продължаваш "аз"аз"аз", разбрахме вече,спри се

Тая тема не е само за теб, тва че ти си родила, не означава, че само твойто мнение е важно сеш ли се ? За мен, тва, че си родила на 19 далеч не е повод за уважение, точно обратното

darla
01-24-2009, 14:47
e,da,a ti spri da povtarq6 "Drugite"...avtora ne pita za "drugite",a za "vas"-t.e. za tozi,koito otgovarq.i da,nqkoga na po-kusen etap ot jivota si moje da opredelq kato gre6ka tova,4e sum se omujila tolkova rano ili,4e sum re6ila da porastna tolkova rano,no NIKOGA nqma da re6a,4e rajdaneto na malkiq e gre6ka.I tuk mislq,4e VSI4Ki jeni 6te se saglasqt-ne samo maikite,a i mladite momi4eta,nakoito im predstoi.

P.S.-"zle" kazvai na maika ti,4e ne e uspqla da te vazpita malko po-dobre!

masal
01-24-2009, 14:49
e,da,a ti spri da povtarq6 "Drugite"...avtora ne pita za "drugite",a za "vas"-t.e. za tozi,koito otgovarq.i da,nqkoga na po-kusen etap ot jivota si moje da opredelq kato gre6ka tova,4e sum se omujila tolkova rano ili,4e sum re6ila da porastna tolkova rano,no NIKOGA nqma da re6a,4e rajdaneto na malkiq e gre6ka.I tuk mislq,4e VSI4Ki jeni 6te se saglasqt-ne samo maikite,a i mladite momi4eta,nakoito im predstoi.

P.S.-"zle" kazvai na maika ti,4e ne e uspqla da te vazpita malko po-dobre! A ti kak li 6te v1zpita6 deteto si s tozi pravopis i ezika,koyto izpolzva6?

5StaR
01-24-2009, 14:52
aз аз аз аз аз

защо чета, и всичко , което виждам е "аз" "аз" "аз", чесно писна ми да ти повтарям, че разбрахме твойта гледна точка ? :-o :-o

darla
01-24-2009, 15:01
ku4e,ne "citirai" ne6ta,koito ne sum kazala vsu6tnost!

darla
01-24-2009, 15:02
e,da,a ti spri da povtarq6 "Drugite"...avtora ne pita za "drugite",a za "vas"-t.e. za tozi,koito otgovarq.i da,nqkoga na po-kusen etap ot jivota si moje da opredelq kato gre6ka tova,4e sum se omujila tolkova rano ili,4e sum re6ila da porastna tolkova rano,no NIKOGA nqma da re6a,4e rajdaneto na malkiq e gre6ka.I tuk mislq,4e VSI4Ki jeni 6te se saglasqt-ne samo maikite,a i mladite momi4eta,nakoito im predstoi.

P.S.-"zle" kazvai na maika ti,4e ne e uspqla da te vazpita malko po-dobre! A ti kak li 6te v1zpita6 deteto si s tozi pravopis i ezika,koyto izpolzva6?

a ti s tova 1,izpolzvano za bukva ot azbukata....dali ima6 pravo da kritikuva6!

5StaR
01-24-2009, 15:04
ku4e,ne "citirai" ne6ta,koito ne sum kazala vsu6tnost!

Тцтц, толкова ли няма какво да кажеш, че използваш такива обидни епитети? Жалко. Аз нарочно те цитирах така, ама явно сивото вещество е прекалено малко, за да се сетиш какво имах предвид.

masal
01-24-2009, 15:05
e,da,a ti spri da povtarq6 "Drugite"...avtora ne pita za "drugite",a za "vas"-t.e. za tozi,koito otgovarq.i da,nqkoga na po-kusen etap ot jivota si moje da opredelq kato gre6ka tova,4e sum se omujila tolkova rano ili,4e sum re6ila da porastna tolkova rano,no NIKOGA nqma da re6a,4e rajdaneto na malkiq e gre6ka.I tuk mislq,4e VSI4Ki jeni 6te se saglasqt-ne samo maikite,a i mladite momi4eta,nakoito im predstoi.

P.S.-"zle" kazvai na maika ti,4e ne e uspqla da te vazpita malko po-dobre! A ti kak li 6te v1zpita6 deteto si s tozi pravopis i ezika,koyto izpolzva6?

a ti s tova 1,izpolzvano za bukva ot azbukata....dali ima6 pravo da kritikuva6! Izvinqvay,no v momenta kompyutara mi se b1gna i nqmam nikakva kirilica.A i az moga da pi6a kakto si iskam-nito pretendiram za gramotnost,noti ni6to.Nqmam dete,koeto trqbva da v1zpitavam,no kak li i da o4akva6 ot 19 godi6na da znae kak da se griji i v1zpitava dete.Taka 4e ostavi moqta cifra,koqto izpolzvam za bukva,a nablegni varhu svoq pravopis-da ne vzeme i deteto ti da pi6e po tozi na4in.

Blab
01-24-2009, 15:06
"ku4e"? o.O
interesno...
Ne moje6 da o4akva6 samo pozitivni komentari ot hora, blagogovee6ti pred velikoto ti delo, Darla! Syjalqvam, no e taka. Za da byda otkrovena, nadqvam se o6te dylgo vreme ne6tata da sa polyusni, za6toto tova razmivane na granici za pravilno i gre6no, moralno i nemoralno, du6evno i materialno... obyrkva decata, koito ve4e syvsem ne sa deca. Jalko, no tova nablyudavame kato qvlenie.

darla
01-24-2009, 15:07
opredeleno nqmam problem s pravopisa,nito s izpolzvaneto na prepinatelni znaci i kato cqlo s gramotnostta.

5star,za6to misli6,4e celq da te ubidq?Kak o4akva6 da se oburna kum teb-s nqkakvo ubidno obru6tenie li-m,ne,prekaleno si mi bezli4en,4e da te ubidq ili nareka po kakuvto i da e na4in.

masal
01-24-2009, 15:09
opredeleno nqmam problem s pravopisa,nito s izpolzvaneto na prepinatelni znaci i kato cqlo s gramotnostta.

5star,za6to misli6,4e celq da te ubidq?Kak o4akva6 da se oburna kum teb-s nqkakvo ubidno obru6tenie li-m,ne,prekaleno si mi bezli4en,4e da te ubidq ili nareka po kakuvto i da e na4in. Obidq veliko mam4e,Obidq

darla
01-24-2009, 15:11
ok,6tom 6te si pravim zabelejka...kolko e trudno da napi6e6 "ch",a ne "4'... :lol: i nqkak si zapo4vame da spamim v temata!

masal
01-24-2009, 15:13
:grin: 6tom kazva6 Ne go kazvam az :grin: :-P

5StaR
01-24-2009, 15:13
5star,za6to misli6,4e celq da te ubidq?Kak o4akva6 da se oburna kum teb-s nqkakvo ubidno obru6tenie li-m,ne,prekaleno si mi bezli4en,4e da te ubidq ili nareka po kakuvto i da e na4in.


ku4e,ne "citirai" ne6ta,koito ne sum kazala vsu6tnost!

Склероза any1`?

masal
01-24-2009, 15:15
5star,za6to misli6,4e celq da te ubidq?Kak o4akva6 da se oburna kum teb-s nqkakvo ubidno obru6tenie li-m,ne,prekaleno si mi bezli4en,4e da te ubidq ili nareka po kakuvto i da e na4in.


ku4e,ne "citirai" ne6ta,koito ne sum kazala vsu6tnost!

Склероза any1`? Tctctc ne znae6 li 4e ku4e e novoto nay milo obr16tenie,to4no kato ku4ka. :grin:

hottie
01-24-2009, 15:15
дарла и 5стар моля спорете по темата ако ще спорите :)

Който се заяде пръв ще скача половин час на един крак :D

masal
01-24-2009, 15:34
zabelejka li ima6..ako ima6 predlagam dapi6e6 LS i da produlji6 da si pi6e6 v po-detskite temi4ki,kato naprimer "ot kolko godishni masturbiarte" ili puk "kak da se oturvem ot akneto"... Ako be6e za mene otgovarqm:6te pi6a k1deto si iskam,qsno li ti e?Temite sa detski,za6toto tova e teen forum,t.e za deca,shva6ta6 li?Edva li.Vij sega,tova 4e v1v forum sas 20 000 (primerno) registrirani teenove na vazrast mejdu 13-19 godini sa se praknali 3 momi4eta,koito si imat bebeta i samo se hvalqt s tova,ne ozna4ava 4e trqbva da se pravi takav razdel.I ti za6to se zaqjda6 sas vsi4ki,koito ne sa na tvoeto mnenie otnosno may4instvoto.Emi za6toto vie o4akvahte 4e tozi podforum 6te e samo za vas-"velikite,koito sa tolkova smeli,4e da stanat mayki na 18-19"i vsi4ki trqbva6e da vi se v1zhi6tavat i da vi govorqt po cql den kolko sa vi sladki beb4encata i da vi razpitvat kolko li e hubavo da ima6 dete.E kakto vijda6 ne vsi4ki sa na tova mnenie,taka 4e uspokoy malko topkata-ne si kralica nito v1v foruma,nito vav podforuma,nito nqkade drugade. :)

darla
01-24-2009, 15:38
^ne,ne beshe za teb :)

OMG!Mislq,che vie ste tezi,koito ne priemate razlichno mnenie.Cqlata tema ne be6e zadadena po takuv nachin,che avtora naistina da poluchi adekvatniotgovori,a tochno obratnoto-vuprosite sa zadadeni sus zaqdliv ton,natqkvash vina i tezi,koito bi trqbvalo da otgovorqt.I v momenta,v koito nqkoi(v sluchaq az) izkazvam razlicho mnenie,vie ste tolkova tesnogrudi,che ne go priemate-e,ako iskate,vasha volq!

Riot
01-24-2009, 16:11
заядливи ? това, че сте невзрачни и абсолютно невменяеми не означава
че се заяждам
как да ви задам по друг начин въпрос ? или ще спорите
или ще обръщате на друга тема
или ще си клиширате... "ползвай търсачка" не желая да ползвам търсачка, ясно ? а така. Вас като не ви изнася не отговаряйте
и спрете да злобеете
толкова сте комплексирани от майчинството
че приемате всеки въпрос за заядлив
смешни човечета сте :-D

darla
01-24-2009, 16:18
Riot,mislq,4e ti otgovorih.Dano i drugi da otgovorqt s pama po temata da spre.No tova za kompleksar6tinata....e vupros na vazpitanie,ne na ne6to storeno!

masal
01-24-2009, 16:27
Riot,mislq,4e ti otgovorih.Dano i drugi da otgovorqt s pama po temata da spre.No tova za kompleksar6tinata....e vupros na vazpitanie,ne na ne6to storeno!Za tebe ima li ne6to,koeto ne e vapros na vazpitanie? 8-)

darla
01-24-2009, 18:36
Ami,ne,nqma,vsi4ko e vupros na vuzpitanie i sreda(priqtelii obkrujenie)

krem4et0
01-24-2009, 21:30
Хоти, има майчинство, бе душа? А и таткото за какво е? Сега в криза 1/3 от доходите трябва да пестим ЗАДЪЛЖИТЕЛНО(е, аз 2/3 пестя, ама не живея сама и е лесно).

Всичко наистина си е до човека. Може би съм писала за 1 съученичка, която не изкара 12-ти клас заради бременност, абортира, но не завърши и сега го кара. Държи приравнителни изпити от 8-ми клас още. На 23 години жена с дете на 3. Вчера дойде на изпит (учихме в училището, в което сега аз работя) и се потресох. Станала кожа и кости. нищо не прави освен да гледа сина си. Не живее с баща му, а с друг мъж и изцяло зависи от него. Тя няма 5 стотинки в джоба. не смее да гъкне и го търпи, защото тя не може да работи НИЩО. Е, за мен нейното си е супер затвор. тя беше една свежарка, една отворена, абе уникално дива. Сега казва, че е пак такава, но пред мен виждах съсипана 30 годишна жена, а не 23 годишно младо и буйно момиче. Разбира се всичко си е супер индивидуално, но не идиализирайте толкова нещата. Понякога самото майчинство може да не пречи, но когато не си успял да завършиш средно и 4 години не си се сетил, че имаш още да учиш и че няма какво да работиш след време.......Страхотия. Искам да имам дете и за мен ще е щастие. Може би не съм особено готова, но го искам. но сега-на 24 почти, с работа, с относителна стабилност......Преди да завършиш средното си образование за мен си е чиста глупост и чиста проба грешка.

hottie
01-24-2009, 22:15
Знам Кремче, но фиксирана ми заплата няма да е тази, която получавам в момента от проекти 8-)
Не съвсем сериозно, знам че имам много страхове, но всичко ще си дойде с времето.

krem4et0
01-24-2009, 22:22
То никога няма да си напълно готова и подготвена.......действай смело :-)

ThunderGoddess
02-02-2009, 16:01
За мен подобна бременност наистина би била затвор. Считам, че човек има периоди, в които трябва да постигне нещо в живота си, за да изживее годините си пълноценно и щастливо. Определено възрастта 18-20 не е подходящата са раждане на деца. Това е възрастта, в която човек трябва да направи първите си стъпки, за да се реализира професионално. Четох само първата страница на мненията и имаше нещо от рода на: "Не е чак толкова трудно да се гледа дете." Виж какво, пич, или маце, не говори за неща, които не си правил/а и не разбираш. Прекарвала съм 1-2 часа с племенниците си сама ... говоря максимум и издивях, разбираш ли, поради липсата на опит какво да им кажа, за да не правят така. Дете на една- две години тотално може да срине нервната система на и без това фрустрирания от живота тийн. А аз не съм най-лошитя случай, в крайна сметка, защото съм просто лелята, децата си имат майка и тя си ги гледа. Но не мога да си представя, ако бях на нейно място. Т.е появяват се две деца ... разбиват живота ми, спират постъпателното ми движение към реализацията ми като личност и човек в обществото. Ограничават до голяма степен времето ми, което искам да прекарам, забавлявайки се. Тези години са дадени за това - да се учи, да се забавлява човек, да се социализира и т.н. Определено бих се чувствала депресирана, подтисната поради този факт. Определено би се отразило на отношението ми към децата, т.е би станало още по-зле от невежество, което в крайна сметка, няма да донесе нито добро за тях, нито добро за мен. Ако изобщо някога отгледам дете не искам да е депресиран сноб, а искам да се чувства пълноценно, нищо да не му липсва ... поне в духовен план.

SoFarSoG00d
02-07-2009, 21:04
Да бъдеш родител е най-отговорното нещо на този свят.
Ако си прекалено млад родител,то със сигурност понякога ще ти тежи,ще се чувстваш ограничен,защото трябва да мислиш и за детето.Така,че ...................

koteto877
04-15-2009, 20:42
ставаш пълен смотльо :D

.. DeViL mAy CrY ..
04-16-2009, 17:59
Все пак 18-20 години са възраста в която максимално можеш да се накефиш на всичко.Но все пак,щом така се е получило.А и не всички на тази възраст са пораснали достатъчно,че и бебе да раждат.

Undying
04-22-2009, 18:33
Моето мнение е, че всичко зависи от човека и от момента.

ThePowerOfLove
05-04-2009, 11:54
И аз мисля, че родителите се лишават от много удоволствия :? 20 години..това е една прекрасна възраст, в която можеш да правиш неща доста по-приятни от гледане на дете..
За мен лично си е пропиляване на най-хубавите години, колкото и гадно да звучи :?

iiirish
05-25-2009, 09:35
абе я си вземете котка :D ние така направихме с моя :D

bitterbloom
05-25-2009, 23:32
Аз родих на 21 години, определено не беше планирано. С моичкия си се обичахме, приехме че родителите ще ни помагат, и си го родихме. Получи се най-якото дете на света, да ми е жива и здрава вече е не 4, и с човека още сме лудо влюбени.

НО!!!
Детето е огромна отговорност. То НЯМА копче за изключване. Изисква много грижи. Изцежда те докрай. Аз имах късмет че не ми се налага да работя и успях да си завърша дори висшето. Малко хора са така. Но да раждаш дете без никаква материална осигуреност е пълно безумие за мен...и родителите нещастни, и детето нещастно. Дали ще му е хубаво да израстне с мисълта че е съсипало живота на родителите си?

Не, не съжалявам че родих толкова млада, въпреки че хората ходят по концерти а аз съм си вкъщи. Когато те сменят памперси, моята вече ще е на купони с нас. Но едно дете не е куче или тамагочи, по въпроса трябва да се подхожда с пълно осъзнаване на последиците.

rosencetooo
06-06-2009, 15:56
Според мен си е затвор.. пропиляваш си най-хубавите години от живота :)

bilqnavod
10-16-2009, 21:41
Не зашото ще си отгледаш детето на време и на 40 ще си свободна отново , а и все още ще си млада и запазена. На млади години зная, че се раждало по лесно...

bilqnavod
10-16-2009, 21:42
Според мен си е затвор.. пропиляваш си най-хубавите години от живота :)
Сладка снимчица :)

marokaneca
11-05-2009, 17:23
Ще навърша 21 скоро,не мисля,че е затвор/гадост или нещо такова да станеш родител на тия години.Всичко опира до човека,степента му на развитие,самостоятелностт му,способно му да оцелява,да бъде отговорен и да се грижи за хората,които обича.

Не съм женен,нямам дори приятелка,но ако случайно стане "фал",но момичето ми харесва и си заслужава,няма проблеми,ще намеря начин да ги издържам,вместо да се разбивам по дискотеки и клубчета,пак ще ходя,но по-рядко,ще се грижа за тях,ще ги обичам,ще се забавляваме заедно.

И без това идва време когато се налага да пораснеш.Аз пораснах рано,живея сам,грижа се за себе си сам,не се оплаквам от нищо,живея си добре,харесвам си живота.

Всъщност купонясването,ходенете по дискотеки,к*рвалъка,това не са стойностните неща в живота,трябва да се преживеят,да им се накефиш,но да искаш да живееш така цял живот не мисля,че би те направило щастлив!

Много по-гадно е да нямаш семейство,да не си обичан,отколкото да не ходиш на дискотека всяка вечер,да не се напиваш всяка вечер и да чукаш всяка срещната.

п.п.За момента не искам да ставам баща,нямам планове за деца,изказвам лично мнение.
Лошо става обаче ако нацелиш кофти момиче,стане белята,тя не мирясва,иска детето,върти ти номера,издръжки,глупости,с дилища,не си е за мислене тогава...

ИЗВОД:Всичко зависи от хората и дали има обич между тях ;)