PDA

View Full Version : Как успявате да запомните всичко?



all eyez on me
01-21-2009, 13:01
:-o :-o

Axe_vs_Sword
01-21-2009, 13:14
Днес щяха да ме изпитват по 3 предмета, изпитаха ме по 2 8-) на единия се справих донякъде, а на другия - блестящо :grin:
Ето кво правих като се прибрах: седнах на компа, седях, хич не ми се учешеее :x докато не взех единия учебник, зачетох се и си викам "абе дай да го изгася, че ми пречи 8-)". Научих по него предмет и отидох да вечерям. После пак на компа малко 8-) бързо ми омръзна и се захванах за другия предмет. След това пак компютърна пауза и така :) ии като отида на даскало си преговарям през междучасията.
Ако искаш така да направиш, успех :-)

ThePowerOfLove
01-21-2009, 14:40
1-во не трябва толкова да се притесняваш, защото това само влошава нещата.
2-ро прави си почивки както каза преди мен ;) Научи си по единия предмет погледай малко ТВ после по другия ;) И не знам по какви предмети ще те изпитват, но е добре като научиш по единия да отидеш на нещо различно.. пример: имаш да учиш по физика, математика и български: учиш първо математика или физика, после български и накрая каквото ти остане, щото предметите с по-общи неща можеш малко да ги смесиш :-D или нещо такова... чувала съм, че помагало ;)
Не знам дали ме разбра ама като цяло не трябва да се притесняваш толкова и да седнеш да учиш вместо да се занимаваш с компа :)

fenkatakrisi952
01-21-2009, 15:25
Ми да си учила по-рано,а не на края на срока.Но както и да е. :)
Понякога и аз зациклям.Обикновенно ми помага да послушам малко музика или да се разходя навън.После се чувствам по-добре :oops:

alwaysnforever
01-21-2009, 17:50
Просто не се притеснявай толкова когато те изпитват, казвай каквото знаеш без да ти пука :)
Просто седни и си научи 3те урока и утре се опитай да не се панираш без причина :) ..преговаряй преди часа и ще се справиш :) :) :P
Иначе аз уча различно..зависи от дължината на урока, пък и дали ми харесва предмета и ми е лесно по него, ако не..ми отнема малко повече време :D

bishop
01-21-2009, 20:03
виж са, ако до ся не си научил/а нещо, от днеска за утре няма да се промено много положението. Пий една студена вода, хапни си шоколад, наспи се, иди направи каквото можеш и се надявай на най доброто. И аз така правя и съм почти пълен отличник. 8-) 8-)

ПП:още един съвет, ако слушаш в час ще научиш повече от колкото ако зубкаш по цяла нощ в къщи и ще ти остава повече време да си правиш кефа като не си на училище.

Boyd
01-21-2009, 20:20
За 3 урока ми трябват 2 часа колкото да ги прочета по 3 пъти всеки. Разбира се като се съсредоточа върху тях, а не като теб.

nefchi_bs
01-22-2009, 14:52
Ми да си призная аз не уча...Знам,че си е за мен,но винаги има някои да каже или да ми поскаже или се измъква по някакъв хитър начин :oops: Уча само по немски,защото няма накъде изпит ще имам в края на годината :x

Sarityyy
01-28-2009, 12:08
Ооо не ме питай за съвети за учене :D Как може отличника на класа да не знае кво е учебник... И после бил съм зубър. Ми не е! Просто съм умна! 8-) 8-) 8-)

fashion4etyy
01-28-2009, 23:04
ohhhhh hora ne moga pove4e :-# :cry: utre imam kontrolni po 4 predmeta a ne moga da nau4a ni6to :cry: prosto ne se polu4ava. kogato si nau4a vsi4ko kolkoto i dobre da go znam se panikiosvam v na4aloto na 4asa i ne moga da napi6a ili da razkaja ni6to. utre 6te me izpitvat na 3 uroka oba4e ne moga da gi nau4a :-# sro4nata ocenka po pove4eto predmeti mi e 3 ili 4... za sega :cry: utre moje da mi pi6e 5 ako nau4a 3te uroka ama az ne mogaaaaa :-# vie kak uspqvate da nau4ite vsi4ko ? :cry: :cry: v smis kak si u4ite urocite i kolko vreme ? kak uspqvate da zapomnite vsi4ko tova ?
p.s.: zaglavieto 6te go opravq kogato izmilsq dr

старомодна си :lol:

tItEufFf
01-29-2009, 04:57
Предишната ми даскалка по биология изпитваше на новия урок и на предните два. Та..сега ще ти кажа моя начин да ги уча и трите.
Взимам си учебника и сядам някъде на удобно. Ама да съм сама. Отварям си първо новия урок и го прочитам веднъж на глас. На глас, защото ако си го чета наум се занасям нанякъде. След това почвам пак на глас да си повтарям първия абзац докато не го науча със запетайките. И за около 30 минути целия урок ми е готов, дори да е труден. И така за час и половина си ги научавам. Вечерта като си легна и сутринта като стана пак си ги преговарявам. И аз винаги се притеснявам, но после като си получа заслужената шестица умирам от кеф ;)

Balooon
01-29-2009, 07:00
Предишната ми даскалка по биология изпитваше на новия урок и на предните два. Та..сега ще ти кажа моя начин да ги уча и трите.
Взимам си учебника и сядам някъде на удобно. Ама да съм сама. Отварям си първо новия урок и го прочитам веднъж на глас. На глас, защото ако си го чета наум се занасям нанякъде. След това почвам пак на глас да си повтарям първия абзац докато не го науча със запетайките. И за около 30 минути целия урок ми е готов, дори да е труден. И така за час и половина си ги научавам. Вечерта като си легна и сутринта като стана пак си ги преговарявам. И аз винаги се притеснявам, но после като си получа заслужената шестица умирам от кеф ;)

По този начин наизуст ли учиш или знаеш урока? (Не се заяждам питам..)

За да не сам офф...аз чета уроците и обикновено докато ги чета си правя подробен план на листчета( когато пиша нещо винаги го помня по-добре) после излизам, отивам в парка примерно и сядам някаде. Там си причитам няколко пъти написаното и готово..

Та съветът ми е да си записваш всичко, не като кратките планове в училище. Едва ли не да препишеш урока, но подреден така както на теб ти е най-лесно. Не е въпрос да научиш нещо наизуст, а да го знаеш. :)

bfmvsgirl
01-31-2009, 04:02
Ето ти една добра идея: Стани от скапания комп, седни си на задника и учи! Сори, ама докато се ровиш във форумите нищо няма да научиш.

term0t0
01-31-2009, 07:47
Пищови..

Di
01-31-2009, 08:06
Ето ти една добра идея: Стани от скапания комп, седни си на задника и учи! Сори, ама докато се ровиш във форумите нищо няма да научиш.

извади ми думите от устата.. пък и кат не можеш(не вярвам да не можеш,мързи те)пищовите не са излезли от мода.. :-x

Svako1
01-31-2009, 09:46
.. а не да ги назубриш...

carinaNebula
02-01-2009, 00:56
гинкобилоба!!ебаам се..

абе колкото запомня - толкова.

Darkkiss
02-01-2009, 01:11
някой хора слушаме в час така че не ни се налага да си губим времето в къщи...

Giva
02-01-2009, 08:28
Единия вариант е да слушаш в час,другия да учиш,но не в последната минута и третия е с пищов ама ако се паникьосваш лесно по-добре недей че най-много да стане по-зле

taamara
02-01-2009, 14:12
В университета учим по цели учебници, ти тук за 3 урока :D :D

sladka__droga
02-01-2009, 15:50
Просто не го запомням 8-).

pifiella
02-01-2009, 16:11
И по какво са ти уроците.??????

acleverboy
02-01-2009, 16:51
Еми и аз миналата година бях нещо подобно накрая-някой дни трябваше да се готвя за по 4 предмета на почти целите учебници-все пак ще си вдигам успеха нали :D :D Така де още в понеделник се отказах-толкова много материал за толкова кратко време-невъзможно направо щях да полудея и си казах -МАЙНАТА МУ не си струва за некфи си оценки да полудявам включих си музиката и не пипнах нищо-в резултат успеха ми миналата год беше 5.68
ПС: Уча в най-престижното училище в БС-ПМГ-то не в близкото СОУ

nicolepcd
02-02-2009, 16:40
Сложна работа е с тия уроци... Първо преценявам дали трябва да го знам идеално, добре или просто да си се успокоя, че "не е като да не съм отворила". :D Казвам програмата за идеално учене :D Сядам, взимам учебника, отварям на урока, поглеждам плана в тетрадката, пак поглеждам в учебника, прочитам урока (за да преценя дали е сложен 8-) ) и после почвам... разделям го на няколко части... там 6-7, няма значение колко... и уча част по част, чета и си преразказвам и ако не съм се мотала мога и за половин час да науча :D ,но попринцип се мотам и ми отнема час, час и нещо 8-) Хубаво е да си ги представяш нещата и да правиш асоциации с други, познати неща. А за паниката - и аз се паникьосвам, няма оправия :D