PDA

View Full Version : [ ПоМоЩ ] [ ПоМоЩ ] [ ПоМоЩ ]



sladkata_lusi
01-21-2009, 14:13
ако някои може да ми реши три от тези задачи ще му бъда много благодарна !
1.Ъгъл АОВ = 90 градуса, ъгъл ВОС = 40 градуса и ъгъл AOD = 120 градуса . Намерете градусните мерки на дъгите ABC , BCD , ADC .
2.Дадена е окръжност "к" с център "О" и точки А,В и С върху окръжността такива че дъгата АСВ =120 градуса и дъгата ВОС =40 градуса . Намерете мерките на дъгите СВА и ВАС .
3.Намерете радиуса на окръжност, ако хорда АВ с дължина 10 см отсича дъга АВ с мярка 60 градуса .
4.Намерете разстоянието от хорда АВ до центъра на окръжност, ако мярката на дъгата АВ е 90 градуса ,а дължината на хордата е 8 см .
5.Точка С лежи на окръжност "к" с център "О" и диаметър АВ . Ако ъгъл СОВ = 40 градуса , намерете ъгъл ВАС .
6.В окръжността "к" с център "О" хордата АВ е перпендикулярна на диаметъра PQ . Мярката на дъгата АРВ е 100 градуса . Хордата РС е перпендикулярна на радиуса ОА .Намерете мерките на дъгите РАС и CQB .
7.През вътрешната точка М на окръжност "к" са дадени две хорди АВ и CD , като С е средата на малката дъга АВ и ъгълът между хордите е 60 градуса . Намерете частите ,на които точката М дели хордата CD , ако CD = 9.5 см ,
АМ = 3 см и ВМ = 5 см .



Мерси предварително !!!
трябва ми за утре
хора плс помогнете
трябват ми само три от изброените задачи !!!
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(