PDA

View Full Version : Какво ми е?



kalashnik
01-21-2009, 18:33
Кажете какво може да ми е има настинка и пия най-силните антибиотици и куп други лекарства, но не ми помагат, правиха ми изследвания, но нщо ми няма? На някого случвало ли му се е това?

MrUndaztood
01-21-2009, 19:19
Абе ти фред ли си?!?! Пиеш антибиотици заради една настинка! Боже как може да сте толкова глупави ?!

1.Ти да не мислиш,че антибиотиците ще ти действат винаги?!Ако ги пиеш като ментове бонбони за всяка настинка,100% вече имаш имунитет от тях!
2.От колко време ги пиеш? Не са магическа пръчка!

Нищо ти няма дори и малко да се разболееш за няколко дни и да пиеш фервекси,нимезили,парацета мол (ако имаш темп над 38.5)!

Антибиотиците едно оправят (само няколко пъти) и друго развалят - бъбреци,стомах,черва,черен дроб...

АНТИБИОТИЦИТЕ НЕ СА БОНБОНИ!

Аман от нежни китки!


Хич не ми се вярва,че ще се трогнеш,ама то обещството си е такова.Някой ден масово ще се реве и тогава ще настане шоуто!

kalashnik
01-21-2009, 19:40
Пия ги по предписание от лекарите и изведнъж както съм добре вдигам 38 градуса и после докато съм се осетил имам 35 и нещо.

MrUndaztood
01-21-2009, 19:50
Нали знаеш,че на лекаря е най-лесно да ти предпише антибиотик,че да ти мине за сега по-бързо и повече да не го занимаваш?
На мен ми предписват антибиотици постояно,но пък през живота съм пил само 4 пъти (пневмония,вирусна пневмония и 2 бронхита).

И аз в момента така,първо беше при мен бъбречна криза преди 2 дни,сега съм с 38.7 (в момента) температура,кашлица,много силни болки в гърлото и в ушите.

Пий Нимезил (прахче,все едно пиеш вода),можеш и Фервекс (ако му траеш вкуса).А при висока и продължителна температура (над 38) - парацетамол.
Всичко е за през интервала 4-6 часа (ако продължаш да се чувстваш зле!).Избери си 1!
По бавно ще се оправиш,но пне безопасно.

Но тъй като си почнал с антибиотик или го спри и почни това,или се посъветвай с лекар пак

PoLiToOo
01-21-2009, 20:08
консултирай се с друг лекар

Boyd
01-21-2009, 20:16
Кажете какво може да ми е има настинка и пия най-силните антибиотици и куп други лекарства, но не ми помагат, правиха ми изследвания, но нщо ми няма? На някого случвало ли му се е това?

Аман от кретени бе!! Как може да пиеш антибиотици за някаква настинка, която минава след 5-тия ден !? Като имаш температура, та к'во ?! Да не ти е лошо случайно !? Ебати пискливото детенце! Добре, че майка ми не ми е давала антибиотици като малък!

Спри да пиеш антибиотици! Изпий един врел чай, натъпкай се с мед (мед и лимон ако щеш) и стой вкъщи! Ще те облекчи за 1 ден! Спри с антибиотиците! След време заради такива като тебе вирусите ще придобият имунтет към антибиотиците и тежко ти тогава!

kalashnik
01-21-2009, 20:17
Това са лекари от Токуда на които плащам, направени са ми всички възможни тестове, имам поне 4 снимки на белите дробове и нищо, казаха че ако пак вдигна рязко температура ще ме вкарат в болница, но все пак нямат оббяснение.

MrUndaztood
01-21-2009, 20:36
А какво ти има? Симптоми?

mysterious93
01-21-2009, 20:43
:D ae hora vie me razbivate...kazali sa mu da pie antibiotik i nqkoi ot tuka(po to4no MrUndaztood) mu obqsnqva kak lekarq ne bil prav i po4va da mu predpisva razni prah4eta i kvot mu doide na akula ei taka...6tom sa mu go predpisali zna4i ima ne6to..i kvo kato mu e lo6o?az kat digna temperatura ne mi e osobeno veselo...

MrUndaztood
01-21-2009, 21:00
:D ae hora vie me razbivate...kazali sa mu da pie antibiotik i nqkoi ot tuka(po to4no MrUndaztood) mu obqsnqva kak lekarq ne bil prav i po4va da mu predpisva razni prah4eta i kvot mu doide na akula ei taka...6tom sa mu go predpisali zna4i ima ne6to..i kvo kato mu e lo6o?az kat digna temperatura ne mi e osobeno veselo...

Единственото нещо,което ми идва ей така на акъла за първи път в тази тема е това,което ще ти кажа сега - Защо не отидеш на правиш кавали край Е79?

kalashnik
01-21-2009, 21:08
Симптомите са рязко повишаване и понижаване на температурата, постоянна отпадналост, болки в ставите, ту суха, ту сочна кашлица, силно зачервено гърло, хрема. Никой не знае какво ми е?

UFOs
01-21-2009, 21:11
Добре е да се пият антибиотици при грип.Помоли личния да смени антибиотика ти със по-силен.Надявам се си пил течен аналгин за температурата?

kalashnik
01-21-2009, 22:05
Нямам грип, поне не и за докторите, казват че ми има нещо, но и те не знаят какво. А и това не ми е за първи път, от две години ми се случва.

Darkkiss
01-22-2009, 02:41
Кажете какво може да ми е има настинка и пия най-силните антибиотици и куп други лекарства, но не ми помагат, правиха ми изследвания, но нщо ми няма? На някого случвало ли му се е това?

кажи не на наркотиците!!!

kalashnik
01-22-2009, 04:58
Кажете какво може да ми е има настинка и пия най-силните антибиотици и куп други лекарства, но не ми помагат, правиха ми изследвания, но нщо ми няма? На някого случвало ли му се е това?

кажи не на наркотиците!!! Кой наричаш наркоман?

UFOs
01-22-2009, 06:53
Отностно по-горните коментари в които оплюват антибиотиците.Първо,не поставяйте диагноза!Нито пък да предписвате лекарства!
Второ за неразбралите "учени" в началото е било настинка,а сега е прерастнало в по-голям проблем.
Трето,докторите предписват антибиотик,не защото не иска повече да му се мяркаш,защото това е най-доброто решение при грип!Грип,а не настинка!
Айде живи и здрави и стига се правили на професори и да поставяте крайни диагнози.

kalashnik
01-22-2009, 07:10
Аз НЯМАМ грип, никщой не знае какво ми е, това януари месец ми се повтаря така вече няколко години.

MrUndaztood
01-22-2009, 09:24
Симптомите са рязко повишаване и понижаване на температурата, постоянна отпадналост, болки в ставите, ту суха, ту сочна кашлица, силно зачервено гърло, хрема. Никой не знае какво ми е?

И аз съм абсолютно така в момента и пия Нимезила и започвам да се подобрявам.Снощи бях с 39 пих един нимезил и ми падна на 37.4.

Отиди пак по-добре на лекар ако няма подобрение!

MrUndaztood
01-22-2009, 09:27
Отностно по-горните коментари в които оплюват антибиотиците.Първо,не поставяйте диагноза!Нито пък да предписвате лекарства!
Второ за неразбралите "учени" в началото е било настинка,а сега е прерастнало в по-голям проблем.
Трето,докторите предписват антибиотик,не защото не иска повече да му се мяркаш,защото това е най-доброто решение при грип!Грип,а не настинка!
Айде живи и здрави и стига се правили на професори и да поставяте крайни диагнози.

Неговото е 90% инфекция,от колкот грип,така чееее...!!!


Пак към автора: Инфекцте се лекуват по-бавно,ако беше грип или каквото и да е било,и без това пиеш антибиотици,трябвало е да има значително подобрение до сега,така че специално аз съм сигурен,че е инфекция,както казах в предният пост отиди на лекар,да ти видят левкоцитите колко са пак и нищо чудно да те вкарат в болница,за да се оправиш по-бързо

mysterious93
01-22-2009, 09:34
:D ae hora vie me razbivate...kazali sa mu da pie antibiotik i nqkoi ot tuka(po to4no MrUndaztood) mu obqsnqva kak lekarq ne bil prav i po4va da mu predpisva razni prah4eta i kvot mu doide na akula ei taka...6tom sa mu go predpisali zna4i ima ne6to..i kvo kato mu e lo6o?az kat digna temperatura ne mi e osobeno veselo...

Единственото нещо,което ми идва ей така на акъла за първи път в тази тема е това,което ще ти кажа сега - Защо не отидеш на правиш кавали край Е79?

6te otida e nqma problem :D ama q purvo mi obqsni kvo zna4i "da praq kavali" i kude e tva "E79" 4e izglejda si po navutre v ne6tata..

MrUndaztood
01-22-2009, 09:40
:D ae hora vie me razbivate...kazali sa mu da pie antibiotik i nqkoi ot tuka(po to4no MrUndaztood) mu obqsnqva kak lekarq ne bil prav i po4va da mu predpisva razni prah4eta i kvot mu doide na akula ei taka...6tom sa mu go predpisali zna4i ima ne6to..i kvo kato mu e lo6o?az kat digna temperatura ne mi e osobeno veselo...

Единственото нещо,което ми идва ей така на акъла за първи път в тази тема е това,което ще ти кажа сега - Защо не отидеш на правиш кавали край Е79?

6te otida e nqma problem :D ama q purvo mi obqsni kvo zna4i "da praq kavali" i kude e tva "E79" 4e izglejda si po navutre v ne6tata..

Е как,нали аз зимам каквото изкараш...пак си си забравила работното място,ааа?
Ей ти го,избери си място и кажи : http://hotelpredel.com/images/map.jpg

traka
01-22-2009, 10:04
MrUndaztood, пич абе не ми стана ясно какво общо има обезболяващо и противовъзпалително лекарство като Немезила с температурата?! Аз до колкото съм запозната НУРОФЕН и ПАРАЦЕТАМОЛ, ма какво ли ми разбира на мене главата...

До автора, не мисля че тук ще намериш диагноза, според мен ще намериш само въпрос на въпроса ти и ще се чудиш. За това хпдиш на изследвания, за да установи някой с диплома какво ти е. Щом те не знаят, какво очакваш от тинейджъри. Ако си слушал тези дни новините без да искаш, споменават за 3 годишно момченце в твоята позиция, от три месеца то е без диагноза, на финала му лепват туберкулозен минингит. Ето ти линка http://www.monitor.bg/article?id=185140 да видиш за какво иде реч, а ти тук си тръгнал да дириш отговори.

MrUndaztood
01-22-2009, 10:08
Нещо не ти сванах въпроса...
Нимезила е по-лекият вариант на Фервекс (но според мен действа по-добре).
Както казах за по-висока температура може да пие Парацетамол и друго изброените.Казаха му,че може да пие и течен аналгин.

Но най-добре е пак да се посъветва с лекар,щото докато не пише батко доки нищо не е сигурно,а и да пише нещата не се оправят по интернета... :? :)

traka
01-22-2009, 10:16
Какъв по лек вариант ... Ама ще полудея, Нимезила е противовъзпалително и обезболяващо лекарство. Предписва се след операции,, при вадене на мъдрец, болки в зъбите, главобол. Доста вредничко е, ако се пие в продължителен период и може да увреди бъбреците(не стоя на 100% зад това). И сигурно не знаеш, че Аулин и Нимезил са едно и също. Нещо мисля, че бъркаш лекарствата. Фервекс, Нурофен(стоп колд), Колдрекс, Тайлол Хот и Терафлуе са еднакви прахчета, за облекчаване на всички симптоми на настинка и грип. Всички съдържат парацетамол за спадане на температурата и са болкооблекчаващи.

darla
01-22-2009, 10:42
MrUndaztood, :lol:
Nimezil i Fervex nqmat NI6TO ob6to!

MrUndaztood
01-22-2009, 14:20
Пълни глупости!
Всяко лекарство съдържащо парацетамол,също така сваля и температурата :x !!!!! Същото важи и за Нимезил! Въри питай,който си щеш пък най-лесно ще ти е да се убедиш сам когато имаш температура да пиеш 1 прахче...абе изобщо кво се занимавам да обяснявам,който квото ще да прай,на никой не съм му тикнал ножа в гърлото с условието да ми вярва айдеее

traka
01-22-2009, 14:31
^ Я вземи се пообразовай малко и не говори глупости !

чети

Моля, прочетете внимателно следната листовка за пациента, преди да започнете Вашето лечение. За допълнителна информация се обръщайте към Вашия лекар или фармацевт.

Nimesil® Нимезил

Какво съдържа Вашето лекарство?

Едно саше с 2 g гранули за перорална суспенсия (за приложение през устата) съдържа:

Лекарствено вещество 100 mg nimesulide

Помощни вещества

Захароза, портокалова есенция, лимонена киселина, малтодекстрин, цетомакрогол.

Опаковка

Нимезил е в опаковки по 9,15 или 30 сашета.

Как действа Нимезил

Нимезил е лекарство от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС).

Кога се прилага Нимезил?

• Лечение на остра болка.

• Симптоматично лечение на болезнен остеоартрит.

• Болезнена менструация.

Кога не трябва да се прилага Нимезил?

• при известна свръхчувствителност към nimesulide или към някое от помощните вещества на лекарството;

• данни за реакции на свръхчувствителност (напр. спазъм на бронхите, ринит, копривна треска) при приложение на ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства;

• данни за увреждане на черния дроб при приложение на nimesulide;

• активна язва на стомаха или дванадесетопръстника, данни за повтарящи се язви или кръвоизливи от стомашно-чревния тракт (два или повече епизода на доказана язва или кръвоизлив), включително и такива, предизвикани от употребата на НСПВС, мозъчно-съдов кръвоизлив, други активни кръвоизливи или нарушения на кървенето;

• тежки нарушения на кръвосъсирването;

• тежка сърдечна недостатъчност;

• тежко бъбречно увреждане;

• чернодробно увреждане;

• деца под 12 годишна възраст;

• последните три месеца от бременността или по време на кърмене.

Източник: www.pharmacy-bg.com

Ето и пълния текст http://www.pharmacy-bg.com/lekarstven_spravochnik.php?cmd=lekarstvo&id=8&ime=Nimesil+-+gran.+100+mg+x+9;+x+15;+x+30

traka
01-22-2009, 14:33
Пълни глупости!
Всяко лекарство съдържащо парацетамол,също така сваля и температурата :x !!!!! Същото важи и за Нимезил! Въри питай,който си щеш пък най-лесно ще ти е да се убедиш сам когато имаш температура да пиеш 1 прахче...абе изобщо кво се занимавам да обяснявам,който квото ще да прай,на никой не съм му тикнал ножа в гърлото с условието да ми вярва айдеее

И в горния ми пост намери къде точно се съдържа парацетамол ... Их фармацефти станахте всички...

kalashnik
01-22-2009, 17:01
Днес разбраха какво ми е и имам изцяло нови антибиотици.

MrUndaztood
01-22-2009, 17:12
^ Я вземи се пообразовай малко и не говори глупости !

чети

Моля, прочетете внимателно следната листовка за пациента, преди да започнете Вашето лечение. За допълнителна информация се обръщайте към Вашия лекар или фармацевт.

Nimesil® Нимезил

Какво съдържа Вашето лекарство?

Едно саше с 2 g гранули за перорална суспенсия (за приложение през устата) съдържа:

Лекарствено вещество 100 mg nimesulide

Помощни вещества

Захароза, портокалова есенция, лимонена киселина, малтодекстрин, цетомакрогол.

Опаковка

Нимезил е в опаковки по 9,15 или 30 сашета.

Как действа Нимезил

Нимезил е лекарство от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС).

Кога се прилага Нимезил?

• Лечение на остра болка.

• Симптоматично лечение на болезнен остеоартрит.

• Болезнена менструация.

Кога не трябва да се прилага Нимезил?

• при известна свръхчувствителност към nimesulide или към някое от помощните вещества на лекарството;

• данни за реакции на свръхчувствителност (напр. спазъм на бронхите, ринит, копривна треска) при приложение на ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства;

• данни за увреждане на черния дроб при приложение на nimesulide;

• активна язва на стомаха или дванадесетопръстника, данни за повтарящи се язви или кръвоизливи от стомашно-чревния тракт (два или повече епизода на доказана язва или кръвоизлив), включително и такива, предизвикани от употребата на НСПВС, мозъчно-съдов кръвоизлив, други активни кръвоизливи или нарушения на кървенето;

• тежки нарушения на кръвосъсирването;

• тежка сърдечна недостатъчност;

• тежко бъбречно увреждане;

• чернодробно увреждане;

• деца под 12 годишна възраст;

• последните три месеца от бременността или по време на кърмене.

Източник: www.pharmacy-bg.com

Ето и пълния текст http://www.pharmacy-bg.com/lekarstven_spravochnik.php?cmd=lekarstvo&id=8&ime=Nimesil+-+gran.+100+mg+x+9;+x+15;+x+30

Виж кво,както ти казах нямам намериние да продължавам спора! И както си пише в това ,което си написал и както ти казах преди това "За допълнителна информация се обръщайте към Вашия лекар или фармацевт.". :x

mysterious93
01-22-2009, 17:47
Днес разбраха какво ми е и имам изцяло нови антибиотици.

i kvo ti ima???4e tuka tolkova diagnozi se izlqxa :D

kalashnik
01-22-2009, 19:51
Днес разбраха какво ми е и имам изцяло нови антибиотици.

i kvo ti ima???4e tuka tolkova diagnozi se izlqxa :D Бронхиектазна болест

mysterious93
01-22-2009, 20:02
Днес разбраха какво ми е и имам изцяло нови антибиотици.

i kvo ti ima???4e tuka tolkova diagnozi se izlqxa :D Бронхиектазна болест

4estno kazano nz ni6to za taq bolest :-D no..dano da ti mine burzo :-)

Circust
01-22-2009, 22:12
Това се получава, защото лекарите масово са некадърници, а хората са неформирани идиоти (с извинение уж). Всеки средно интелигентен човек трябва да знае, че антибиотик се взима само в КРАЕН случай, само когато е наистина наложително. И не само той, ами и други силни лекарства, обезболяващи и т.н. Човек привиква, а след време антибиотиците спрат да действат. Отворете си учебниците по биология. Лошото е, че повечето разбирачи предписват нимезил (ауилин) сякаш е някакъв натурален сок. Някой имал настинка и с това можело тя да бъде "секната" и излизайки с мотива, че всяко лекарство има странични ефекти. Специално нимезила е толкова вреден, че по-добре да не го пия. Агонизирах над седмица от гнойна ангина, но прибягнах до него само 3 пъти, защто не издържах. Напоследък има глупава мания, ако те боли главата да пиеш по 1-2 аулина. Кошмар.

На моя приятелка за всяка малка настинка и предписаха антибиотик. Наскоро тя боледува толкова жестоко и тежко, че влезна и в болница, защото нищо не и действа. Само защото е послушала глупавата си лекарка и защото не се е поинтересувала и тя самата.


Добре е да се пият антибиотици при грип.Помоли личния да смени антибиотика ти със по-силен.Надявам се си пил течен аналгин за температурата?

Поредният заблуден идиот.

kalashnik
01-23-2009, 05:48
Бронхиектазна болест представлява разширение на бронхите, което се получава при натрупване на кной, навлизане на чуждо тяло или инфекциа, възможно е и по рождение. При мен е от инфекция.

darla
01-23-2009, 09:31
na men mi se struva,4e nqkoi govori na izust i povi6ava leeeki4ko ton,a?!Mai ne Nimezil ti trqbva,a uspokoitelno!

Circust
01-24-2009, 04:03
И ти си майка? Горкото дете, наистина.
Точно заради това разни 19 годишни неосъзнати не трябва да бъдат родители.

Nitroglycerin
01-24-2009, 07:14
За настинка антибиотици ?!? Антибиотика помага при вирусно заболяване най-добре при настинка се пие аспирин и парецетамол,не е нужно да бъде толкова натоварван организма с антибиотици при настинка

traka
01-24-2009, 08:04
И ти си майка? Горкото дете, наистина.
Точно заради това разни 19 годишни неосъзнати не трябва да бъдат родители.

Като гледам не си разбрал, какво я провокира да напише отговора си. Ето този всезнайко ще да е MrUndaztood, а ти гузен негонен бягаш. Прочети й пак мнението и тогава и дръж тон.

И да за разлика от много тук, сме длъжни да знаем състава на някое лекарство, именно защото гледаме е аз чакам де, бебе.

kalpazanka
01-29-2009, 08:12
За настинка антибиотици ?!? Антибиотика помага при вирусно заболяване най-добре при настинка се пие аспирин и парецетамол,не е нужно да бъде толкова натоварван организма с антибиотици при настинка
Не си прав! При грип /вирусно заболяване/ се предписват химиотерапевтици- Римантадин, Амантидин. АБ се изписват при грип с цел да предотвратят бактериалните инфекции, които ще последват грипа.

darla
01-29-2009, 08:19
И ти си майка? Горкото дете, наистина.
Точно заради това разни 19 годишни неосъзнати не трябва да бъдат родители.

:lol: super,opravi mi nastroenieto za denq. 8-)

DoubleVision
01-29-2009, 17:23
Що за лекар няма да знае какво ти има?
А и щом един лекар не може да ти каже, ние ли ще успеем? :)

Отиди при няколко различни лекаря и направи въпоставка кой какво ти казва, понеже всеки си гледа интересите, а не да те излекува. И това го има.

AutumnTears
01-30-2009, 05:59
az bih go narekla slaba imunna sistema :D