PDA

View Full Version : Ринопластика?!



lovelygirll92
01-21-2009, 20:14
Здравейте отново на всички...
Заглавието на темата се повтаря,но тази е по-особенна(ако може така да се изразя :D )
Ситуацията е такава:
Една моя приятелка - 15 годишна иска да си направи операция на нослето,защото много се притеснява...и ме помоли да и помогна...
Въпросът ми е:Ще я приеме ли пластичен хирург без съгласието на родителите и след операцията задължително ли се стой в болница или не...?Ако може да й препоръчате някой свестен хирург,без значение от цената,направо сте супер...
Моля без излишни коментари от сорта:мн е малка...ала бала...

Благодаря много на всички :)

CryForMe
01-21-2009, 20:20
е те техните се1 няма да разберат за операцията нали ... ех заблудени душици

та по темата - легална клиника, след като няма 18, без родител не мисля, че ще я вземе ...

lovelygirll92
01-21-2009, 20:32
ем и аз това и викам ама тя...щела да го заварти някак си...и съм сигурна,че ще го направи...но се чудя дали не е малко рано за операция..може би ще е нужна 2ра след няколко години...

SoFarSoG00d
01-21-2009, 21:04
Трябва да е единствено и само със съгласието на родителите,след като направи 18 години,тогава може да отиде сама.

lovelygirll92
01-21-2009, 21:10
Meрси много :)

buttertoast
01-22-2009, 06:00
Не мисля.че е мн удачно да си прави операция преди да й е завършило развитието :(

Axel_f
01-22-2009, 07:41
Здравейте отново на всички...
Заглавието на темата се повтаря,но тази е по-особенна(ако може така да се изразя :D )
Ситуацията е такава:
Една моя приятелка - 15 годишна иска да си направи операция на нослето,защото много се притеснява...и ме помоли да и помогна...
Въпросът ми е:Ще я приеме ли пластичен хирург без съгласието на родителите и след операцията задължително ли се стой в болница или не...?Ако може да й препоръчате някой свестен хирург,без значение от цената,направо сте супер...
Моля без излишни коментари от сорта:мн е малка...ала бала...

Благодаря много на всички :)

Невъзможно! Няма доктор, който ще се съгласи да опреира 15 годишна без родителско съгласие, това не е като да си подстрижеш косата!Даже и по някаква случайност да стане, няма как да скрие :shock: И не знам дали твоята приятелка си дава сметка, че ринопластиката се препоръчва за 18+, тъй като костната система не е спряла развитието си и са твърде възможни усложнения.

darla
01-22-2009, 08:00
tvoqta priqtelka e aaadski glupava(idva mi da izpolzvam po-silna duma!)

lovelygirll92
01-22-2009, 10:53
Дам...прави сте..мерси много :)


tvoqta priqtelka e aaadski glupava(idva mi da izpolzvam po-silna duma!)

А ти по-добре не ми казвай каква е...мисля,че я познавам от доста дълго и мога да преценя каква е...едно неразумно решение не значи,че човек е глупав...

masal
01-22-2009, 11:07
Дам...прави сте..мерси много :)


tvoqta priqtelka e aaadski glupava(idva mi da izpolzvam po-silna duma!)

А ти по-добре не ми казвай каква е...мисля,че я познавам от доста дълго и мога да преценя каква е...едно неразумно решение не значи,че човек е глупав... хАхахахаХА то защото един умен ще иска да си направи операция на 15,тайно от родителите си.Тъпа е!Мноого тъпо шибано пуберче с грозен нос.Айде ся върви и й налей малко акъл.

Sissy90
01-22-2009, 13:19
Дам...прави сте..мерси много :)


tvoqta priqtelka e aaadski glupava(idva mi da izpolzvam po-silna duma!)

А ти по-добре не ми казвай каква е...мисля,че я познавам от доста дълго и мога да преценя каква е...едно неразумно решение не значи,че човек е глупав... хАхахахаХА то защото един умен ще иска да си направи операция на 15,тайно от родителите си.Тъпа е!Мноого тъпо шибано пуберче с грозен нос.Айде ся върви и й налей малко акъл.
Кои сте вие, че да се изказвате кой е тъп и кой не е? Нямате право само от две изречения да съдите за някой. И аз мога да кажа, че сте комплексари, задето нападате ей така някой, но не го казвам, нали!!! :-x В този форум е тъпкано с такива, дето се изказват постоянно не по темата и обиждат с повод и без повод!!! Извинявайте, че не всички са наясно с всичко и питат! Все пак това не е ли форум, в който да можеш да попиташ каквото те интересува?

macegirl
01-22-2009, 17:52
Masal ами и ти си тъп и нещастен ама кой ти го казва съдейки го за 1 пост представи си как ще разговарям с теб?Абе и тъпи хора има спокойно не са рядкост такива тъпаци!

По темата:Съмняваме дори да го завърти на 360 градус,че някои ще я оперира още 3 години надявам се да не се комплексира от това нещо!
Успех!

masal
01-23-2009, 04:12
Masal ами и ти си тъп и нещастен ама кой ти го казва съдейки го за 1 пост представи си как ще разговарям с теб?Абе и тъпи хора има спокойно не са рядкост такива тъпаци!

По темата:Съмняваме дори да го завърти на 360 градус,че някои ще я оперира още 3 години надявам се да не се комплексира от това нещо!
Успех! Пффф...че кажи ми го бе,да не мислиш,че от някакви форумни идиотчета се обиждам!?

lovelygirll92
01-23-2009, 10:17
Дам...прави сте..мерси много :)


tvoqta priqtelka e aaadski glupava(idva mi da izpolzvam po-silna duma!)

А ти по-добре не ми казвай каква е...мисля,че я познавам от доста дълго и мога да преценя каква е...едно неразумно решение не значи,че човек е глупав... хАхахахаХА то защото един умен ще иска да си направи операция на 15,тайно от родителите си.Тъпа е!Мноого тъпо шибано пуберче с грозен нос.Айде ся върви и й налей малко акъл.
Кои сте вие, че да се изказвате кой е тъп и кой не е? Нямате право само от две изречения да съдите за някой. И аз мога да кажа, че сте комплексари, задето нападате ей така някой, но не го казвам, нали!!! :-x В този форум е тъпкано с такива, дето се изказват постоянно не по темата и обиждат с повод и без повод!!! Извинявайте, че не всички са наясно с всичко и питат! Все пак това не е ли форум, в който да можеш да попиташ каквото те интересува?

Благодаря ти изключително много,че го каза вместо мен :) Това е истината...

macegirl благодаря много... :)

CryForMe
01-23-2009, 10:32
виж кво...макар и да са грубички са си прави хората. защото, за да е твърдо решена да си направи пластична операция само на 15 години е най-малкото...как да го кажа...неосведомена. тялото й, лицето й, носа й в частност, имат още доста да се развиват (брой поне 3-4 години) и само може да си наебе живота ако стане някое усложнение (недай си боже) тъй като е на лицето... а такова е много вероятно да настъпи, тъй като в нормална клиника никой няма да я земе без родители, като няма 18, а по тея "нелегалните"...ясно е докторите кви са. и другото...проявява се като ...м...неориентирана и й липсва реална преценка за тва какво ше представлява след операцията, за да си въобразява, че родителите й няма да забележат, че си е орязала баш носа, дето няяяяма как да го скриеш, ако не ходиш с маска ...
като цяло представата й за нещата е точно детска, защото мисли само за тва, че ше е мноуууу готината накрая, въобще не мисли за страаашно многото проблеми, които ше й навлече тва... а ако ми кажеш сега, че всъщност ги е обмислила и въпреки това е готова да го направи...еми.. и аз ще го кажа - тъпа е.

добре, олях се, ама ме избива на разсъждения днес...

Sissy90
01-23-2009, 13:40
виж кво...макар и да са грубички са си прави хората. защото, за да е твърдо решена да си направи пластична операция само на 15 години е най-малкото...как да го кажа...неосведомена. тялото й, лицето й, носа й в частност, имат още доста да се развиват (брой поне 3-4 години) и само може да си наебе живота ако стане някое усложнение (недай си боже) тъй като е на лицето... а такова е много вероятно да настъпи, тъй като в нормална клиника никой няма да я земе без родители, като няма 18, а по тея "нелегалните"...ясно е докторите кви са. и другото...проявява се като ...м...неориентирана и й липсва реална преценка за тва какво ше представлява след операцията...
За мен това е истината - неосведомена, но добре поне, че пита, за да знае.
Чувала съм, че страшно много боли след такава операция. Една приятелка на майка ми й казала "Ако знаех, че толкова ще боли, никога нямаше да си направя такава операция. Добре, че не знаех." :-D