PDA

View Full Version : боли ме зъб плс хелп



hAshoo
01-21-2009, 21:20
кажете нещо да направя да спре болката..вече откачам не мога да заспя опитах се да го махна зъба обаче той е някъв миниатурен дето расте и мн боли като го докосна..плс кажете някви съвети

MostHated
01-21-2009, 21:22
ела да ти рабия устата...

пий нурофен

Boot
01-21-2009, 21:24
На мене неска ми умъртвиха един зъб 8-) (тая емотиконка доби ново значение)

Darkkiss
01-21-2009, 21:33
кажете нещо да направя да спре болката..вече откачам не мога да заспя опитах се да го махна зъба обаче той е някъв миниатурен дето расте и мн боли като го докосна..плс кажете някви съвети

ти за заболекър не си ли чувал?

Motion
01-21-2009, 21:39

LiveFlower
01-21-2009, 21:45
Пий два аналгина!

jghgh
01-21-2009, 21:46
показваш тук голяма идиотщина
не ме кефиш.

hAshoo
01-21-2009, 22:07
кажете нещо да направя да спре болката..вече откачам не мога да заспя опитах се да го махна зъба обаче той е някъв миниатурен дето расте и мн боли като го докосна..плс кажете някви съвети

ти за заболекър не си ли чувал?

който да работи в 23:00? не..

ScionOfStorm
01-21-2009, 22:10
Абе пич, да не би просто да ти расте мъдрец.. о.О?

hAshoo
01-21-2009, 22:16
Абе пич, да не би просто да ти расте мъдрец.. о.О?

нз човек най отзаде имам някъв зъб дето е паднал преди мн време и нищо не е растяло там и ся изведнъж някъв малък зъб са е..бе

ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СИ МИЯ ЗЪБИТЕ ЩОТО КАТО СИ МИЯ ЗЪБИТЕ ВИНАГИ СЛЕДВА ЗЪБОЛЕКАР,А КАТО НЕ СИ ГИ МИЯ НЯМАМ ПРОБЛЕМИ..ПАСТИТЕ ЗА ЗЪБИ СА ИЗМИСЛЕНИ ОТ ИЗТОЧНИЯ КАЛИФОРНИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ПО ЗЪБОЛОГИЯ

^без да искам го измислих 8-) 8-) 8-)

cherinka
01-21-2009, 22:30
идните 2 месеца болката няма да спре.
ако е мъдрец.

мен от половин година ми растят два мъдреца, преди няколко месеца започна и третия, от две седмици напира и четвъртия и просто в устата ми денонощно е некво бойно поле. кръв се лее от секъде...

кофти тръпка.
само едно ще ти кажа: СВИКВАЙ

hAshoo
01-21-2009, 22:32
идните 2 месеца болката няма да спре.
ако е мъдрец.

мен от половин година ми растят два мъдреца, преди няколко месеца започна и третия, от две седмици напира и четвъртия и просто в устата ми денонощно е некво бойно поле. кръв се лее от секъде...

кофти тръпка.
само едно ще ти кажа: СВИКВАЙ

загубих сяква вяра и надежда за живота след тоя пост : (

BoCupycake
01-21-2009, 22:57
Пии аулин.Ма внимавай с дозата да не предрусаш. 8-)

Мен като ми растя мъдреца вдигнах температура 40 градуса и ме боля гърлото една седмица.

LiveFlower
01-21-2009, 23:12
А бе на колко горе/долу години започват да никнат мъдреците?

s3xy
01-22-2009, 00:07
А бе на колко горе/долу години започват да никнат мъдреците? и аз това се чудя :-o иначи пий някакво лекарство - нурофен, аналгин...

hAshoo
01-22-2009, 00:14
всъщност така ме болеше че си бих 1 юмрук и почна да ми тече кръв изпих 1 аналгин и ся ми е релааааакс 8)

разбрахте ли метода? 8-)

s3xy
01-22-2009, 00:16
всъщност така ме болеше че си бих 1 юмрук и почна да ми тече кръв изпих 1 аналгин и ся ми е релааааакс 8)

разбрахте ли метода? 8-) поздравления 8-) поне ти е релакс

LiveFlower
01-22-2009, 00:22
всъщност така ме болеше че си бих 1 юмрук и почна да ми тече кръв изпих 1 аналгин и ся ми е релааааакс 8)

разбрахте ли метода? 8-) :razz: :razz: :razz: :razz: 8-) :razz: :razz:

Darkkiss
01-22-2009, 03:23
всъщност така ме болеше че си бих 1 юмрук и почна да ми тече кръв изпих 1 аналгин и ся ми е релааааакс 8)

разбрахте ли метода? 8-)

УМЕН!!!

cherinka
01-22-2009, 04:58
А бе на колко горе/долу години започват да никнат мъдреците? и аз това се чудя :-o иначи пий някакво лекарство - нурофен, аналгин...

Няма "горе-долу".
Растят когато им скимне.
На 30 годишна възраст могат да започнат да излизат.
Може и на 25г. да тръгнат д аизлизат и чак на 40г. да са излезли.
ахах
на мен ми почнаха на 17г. и дано да излизат по-живо и по-бързо щото няма да го изтрая 10 години с тия мъчителни болки :( :( :( :(

kalashnik
01-22-2009, 06:58
Ходи на зъболекар.

Master_88
01-22-2009, 15:53
А бе на колко горе/долу години започват да никнат мъдреците? и аз това се чудя :-o иначи пий някакво лекарство - нурофен, аналгин...

Няма "горе-долу".
Растят когато им скимне.
На 30 годишна възраст могат да започнат да излизат.
Може и на 25г. да тръгнат д аизлизат и чак на 40г. да са излезли.
ахах
на мен ми почнаха на 17г. и дано да излизат по-живо и по-бързо щото няма да го изтрая 10 години с тия мъчителни болки :( :( :( :(


Има и редица случаи, в които мъдрецът расте на импулси, а не постянно, т.е напира 1 месец, после спре за 5-6 месеца и така. Не може да се предвиди. В други случаи за 2-3 седмици пораства целия. Относително е. На мен в края на лятото лицево-челюстен хирург ми вади оперативно горен ретиринан мъдрец, който въобще не се показваше от никъде. Всичко мина ок,лошото само е,че 5-6 дни после си с оток. За горните също така има и риск от отваряне на максиларния синус, ако коренът на зъба е в него, но няма нищо страшно, после се прави т.нар. "Пластика по Реерман" и се затваря. Затова най-добре за горни мъдреци да се ходи при ЛЧХ.

s3xy
01-22-2009, 16:20
А бе на колко горе/долу години започват да никнат мъдреците? и аз това се чудя :-o иначи пий някакво лекарство - нурофен, аналгин...

Няма "горе-долу".
Растят когато им скимне.
На 30 годишна възраст могат да започнат да излизат.
Може и на 25г. да тръгнат д аизлизат и чак на 40г. да са излезли.
ахах
на мен ми почнаха на 17г. и дано да излизат по-живо и по-бързо щото няма да го изтрая 10 години с тия мъчителни болки :( :( :( :(


Има и редица случаи, в които мъдрецът расте на импулси, а не постянно, т.е напира 1 месец, после спре за 5-6 месеца и така. Не може да се предвиди. В други случаи за 2-3 седмици пораства целия. Относително е. На мен в края на лятото лицево-челюстен хирург ми вади оперативно горен ретиринан мъдрец, който въобще не се показваше от никъде. Всичко мина ок,лошото само е,че 5-6 дни после си с оток. За горните също така има и риск от отваряне на максиларния синус, ако коренът на зъба е в него, но няма нищо страшно, после се прави т.нар. "Пластика по Реерман" и се затваря. Затова най-добре за горни мъдреци да се ходи при ЛЧХ. :shock:

Master_88
01-22-2009, 16:51
Да,точно така е, хирургът ми ми го обясни най-подробно. Много често корените на 5,6,7,8 горни зъби са разположени в синусите и при изваждането им се отваря синусът. Разбира се не е задължително при всеки човек да се отвори. При много хора това въобще не се получава. А ако някой некадърен зъболекар не забележи че е отворен, до 1-2 месеца се получава одонтогенен синуит, отстраняването на който е много неприятно и струва около 800-1000 лв. Иначе пробата се прави като ти стиснат носа и ти се опиташ да надуеш (издишаш) през него. От алвеолата на извадения зъб свисти въздух.

summergir1
01-22-2009, 18:08
хаха еми да мъдрец е явно...
на мен ми порастнаха всичките и не ме е боляло много ... не беше приятно, но чак пък толкова...

hardball
01-22-2009, 18:26
На мен в края на лятото лицево-челюстен хирург ми вади оперативно горен ретиринан мъдрец, който въобще не се показваше от никъде. Всичко мина ок,лошото само е,че 5-6 дни после си с оток. За горните също така има и риск от отваряне на максиларния синус, ако коренът на зъба е в него, но няма нищо страшно, после се прави т.нар. "Пластика по Реерман" и се затваря. Затова най-добре за горни мъдреци да се ходи при ЛЧХ.
К'о речи?!

UnaBletoLoVeU
01-22-2009, 18:57
На една приятелка оперативно й махаха 4те мъдреца, ама за зла участ и тръгна 5ти. 5 операции, беше съкрушена, болката е била........а тя по принцип не е лигла. По-добре върви на зъболекар.

Daniella_
01-22-2009, 20:06
идните 2 месеца болката няма да спре.
ако е мъдрец.

мен от половин година ми растят два мъдреца, преди няколко месеца започна и третия, от две седмици напира и четвъртия и просто в устата ми денонощно е некво бойно поле. кръв се лее от секъде...

кофти тръпка.
само едно ще ти кажа: СВИКВАЙ
Уау.И на мен ми растат мъдреци и въобще не ме боли,ама никак даже :shock:

Master_88
01-22-2009, 21:08
На мен в края на лятото лицево-челюстен хирург ми вади оперативно горен ретиринан мъдрец, който въобще не се показваше от никъде. Всичко мина ок,лошото само е,че 5-6 дни после си с оток. За горните също така има и риск от отваряне на максиларния синус, ако коренът на зъба е в него, но няма нищо страшно, после се прави т.нар. "Пластика по Реерман" и се затваря. Затова най-добре за горни мъдреци да се ходи при ЛЧХ.

К'о речи?!

Да, имах оток, но това беше защото, както споменах, мъдрецът въобще от никъде не се показваше и се реже венецът, за да се достигне до него и да се извади. След това се зашива. А тъм тъкънта е такава, че неизбежно се получава оток след рязане.

Still1ME1Still1HERE
01-22-2009, 21:16
На мен в края на лятото лицево-челюстен хирург ми вади оперативно горен ретиринан мъдрец, който въобще не се показваше от никъде. Всичко мина ок,лошото само е,че 5-6 дни после си с оток. За горните също така има и риск от отваряне на максиларния синус, ако коренът на зъба е в него, но няма нищо страшно, после се прави т.нар. "Пластика по Реерман" и се затваря. Затова най-добре за горни мъдреци да се ходи при ЛЧХ.

К'о речи?!

Да, имах оток, но това беше защото, както споменах, мъдрецът въобще от никъде не се показваше и се реже венецът, за да се достигне до него и да се извади. След това се зашива. А тъм тъкънта е такава, че неизбежно се получава оток след рязане.За чий ти е бил да го вадиш щом си седи без да ти расте :/

hardball
01-22-2009, 21:16
Е това е гадно :/
Чукам на дърво да не ми се налага...
Мене ми казаха, че всичко е точно, последния път като бях, до 2-3 години щели да си излезнат мъдреците и да се върна догодина :D

hardball
01-22-2009, 21:20
И аз к'во? :-o

hardball
01-22-2009, 21:23
И да знаете, колега, брадата изпитва дори и в тоалетната :D

hardball
01-22-2009, 21:26
Много ли те тормози този факт? :/

hardball
01-22-2009, 21:38
Как ще спиш, не знам :D

napu6enqk
05-16-2009, 11:14
аааааа и мен неска ме заболяха мадреците от 2 3 месеца не се бяха обаждали и се радвах в4ера на РД-то ми стаам с болки в 6ибания зъб някои да хелп аулина не ме хва6та аналгини такиа раоти даже не смятам да се пробвам казваите кво да праа 4е на някоя болница 6е и липсва морфина :smt092