PDA

View Full Version : Кое училище да избера



tItEufFf
01-22-2009, 15:51
От другата година влизам в гимназия ии съм малко объркана. Спряла съм се на две училища.

Едното училище - Най-елитното в града. Влиза се с изпит. Нивото е ужасно високо. Става въпрос за истинско учене. Там са най-добрите от най-добрите. И след завършването си там всички врати са ми отворени

Другото училище - вижте го само http://farm1.static.flickr.com/114/306800344_3652b4ba43.jpg?v=0 . Всеки път ще ми се напълва душата като го видя. Там няма изпит. Разбира се, там също е за добри ученици, не за някакви западнали.

Кое да избера. Колебая се. Като че ли не съм за това първото - чаааак толкова умна не съм. А и се учи и събота, макар и само два часа. При това френска литература, а аз не мисля, че някога ще мога да бъда на толкова високо ниво - да пиша хубави анализи и съчинения-разсъждения като в България...

yoyo123
01-22-2009, 17:13
Първото според мен е по-добре,поне по описанието,а за второто останах с впечатление,че не е толкова добро,но има луксозна сграда,но едно училище трябва да ни два повече образование,отколкото удобства.Относно това,че не можеш да пишеш съчинения на френски.....не можеш да го кажеш,докато не се опиташ,ясно е,че от първия път няма да стане.Ако ти стига балът за първото,то ми се струва по-добро,а щом във второто няма и изпит,ясно е в кое те чака по-добро бъдеще.
П.С за кой град става дума и кое е първото у-ще?

xpreciousx
01-22-2009, 17:20
Хората са казали "Не съди за книгата по корицата" тъй че колкото и да е хубава сградата ако учението не е на ниво няма смисъл...
Според мен 1-вото училище ще ти даде по-голям старт в живота :)

Nitroglycerin
01-22-2009, 17:39
Ти си прецени,вилзането в абсолютно всяко училище е лесно макар и с изпит,но проблема идва дали ще можеш да си изкарваш оценките и дали по някое време няма да блокираш от прекалено много задачи.За мене първото е по-добро,но ти си решаваш.

Seducti0n
01-22-2009, 20:07
:) Умните хора взимат умни решения.

tItEufFf
01-23-2009, 14:01
Съжалявам, забравих да ви поясня, че живея във Франция.

Тук по принцип няма изпити. Тук се записваш там, където искаш. Аз съм в малък град и ако не се лъжа има 3 училища. В едното не искам, и остават тези две. Утре в това стъкленото ще може да се ходи да се разглежда и да се пита кое как е...

Bonbonenata
01-24-2009, 12:30
Боже, защо няма такива училища по малките градове в Б-я :shock:

iPurple
01-24-2009, 15:06
A za6to ne vuv vtoroto? 6tom sgradata e hubava ne mislq 4e prepodavaneto 6te e lo6o.. i vse pak za da napravqt takava hubava sgrada zna4i ima za6to :)

tItEufFf
01-24-2009, 15:19
Днеска бях в това стъкленото, защото беше "денят на отворените врати" .. за такива като мен - доста неинформирани, но искащи да разберат..
Попаднахме на заместник-директорката - много готина жена. Тя разбра, че не говоря добре френски (въпреки, че ми го похвали), че ми е трудно и т.н. И ми каза, че в това училище ми е много по-добре от което и да е било друго. Каза, че много се помагало на "зайците". А и тя ми каза нещо много важно, което не знаех и никой не ме беше информирал - аз не говоря немски, а тук трябваше да избирам между немски и испански. Избрах немски, защото майка ми говори малко. Но те все пак са една година напред. И е доста трудно - обясняват ти на език, който не говориш друг език. Пффф, ужасно е. Та тя ми каза, че аз мога да карам часове по руски, вместо немски, индивидуално. Така де..беже ужасно мила, останах с добри впечатления.
А и в това училище има всякакви науки - биохимия, биология, физика, химия, икономика... То е най-голямото в града.