PDA

View Full Version : Мазна ми е коста



ivan_realmadrid
01-22-2009, 19:24
Мазна ми е коста. Кажете нещо какво да направя някои шампоан балсам ако има или някоя рецепта :)

foreverr
01-22-2009, 19:44
Ммм нещо аз лично не те разбрах, защото си написала "мазна ми е КОСТА" а не искаш ли да кажеш косата?Ако искаш да кажеш косата ето и отговора-и моята се омазнява прекалено бързо и това много ме дразни-изпробвала съм мн начини за намаляване на омазняването, но мила на мене нищо не ми помага!

gree_girl
01-22-2009, 20:53
Това да не би да означава, че бързо ти се омазнява? Ако е така и аз имам този проблем и използвам Пантен за мазна коса, но много хора са доволни и от шампоан Билка. :)

colymoly
01-23-2009, 14:33
ако използваш лак, и всякакви други може и то тях да е, ами има всякакви шампоани за тези проблеми и според мен за това помага ''Уош енд го''

ivan_realmadrid
01-23-2009, 15:35
Да за мазна коса става въпрос бързо се омазнява. Като се изкъпя нее така а след 2 дена става мазна. Аз използвам Nivea. Казвам се Иван.

gree_girl
01-23-2009, 15:44
Да за мазна коса става въпрос бързо се омазнява. Като се изкъпя нее така а след 2 дена става мазна. Аз използвам Nivea. Казвам се Иван.
Ми то и при мен е така, мисля че това е нормално. Когато косата се пипа с ръце се омазнява по-бързо. Също така трябва и да сменяш шампоаните, защото косата привиква към опредемен тип и той спира да действа. :)

colymoly
01-23-2009, 18:10
Нивеа ли ползваш, въпреки, че не е от най-загубените марки щампоан, той далеч не е хубав, имах такъв направо е ужасен, само че моя беше срещу пърхут, то от него ми се появи още повече а сега нямам проблеми със Шаума :)

didivid
01-23-2009, 18:24
Аз имам същия проблем (момиче съм, на 15 ако е важно). Обаче трябва да си мия косата ВСЕКИ божи ден, иначе става като залята с каца олио.. Мн е гадно сигурно съм изпробвала всички шампоани на пазара.. нищо не помага...

EarthShaker
01-23-2009, 18:31
по-скоро омазняването е в следствие от досегашното често миене ;)

за решение.. не знам 8-)

UFOs
01-23-2009, 20:03
И аз мисля,че прекаленото миене на косата води до омазняване..

H0lyGanGs7eR
01-23-2009, 20:30
Така е, лятото на мен ми е мазна косата, защото се къпя по 2-3 пъти на ден, но я оправям с Дав. Много е добър, но косата ти трябва да е наистина мазна, защото иначе ще ти я направи суха.


ПС: gree_girl кой е тоя на аватара ти, много ме дразни :D

gia_sena_mono
01-23-2009, 21:05
Можеш да пробваш като се изкъпеш и да втриеш в корените на косата пяна и така да я изсушиш.Така няма да се омазни толкова бързо,макар че това не е кой знай какво решение,но има ефект.

swords1010
01-23-2009, 22:12
Здравей,
Омазняването на косата е наистина доста неприятен проблем. Като начало, трябва да намалиш миенето на косата. Не повече от 1/2 пъти седмично. В началото между отделните миенета вероятно няма да ти е много приятно, но ще стискаш. Като миеш косата често, скалпа се изсушава и съответно реакцията е бързо той да се омазни, за да се предпази. Мога да ти препоръчам да втриваш с памук по 1/2 пъти дневно в корените на косата си отвара от дъбови кори. Помага доста.
Сваряваш известно количество дъбови кори, затваряш в шише или буркан и караш около 3/4 дни след това изхвърляш отварата (иначе се губят свойствата й) и правиш нова. :)

DimovB
01-23-2009, 23:21
то ако ставаше така...
1-2 пъти в седмицата не помага категорично

colymoly
01-24-2009, 06:18
мда и аз така съм чувала, че е в резултат на честото миене :-o