PDA

View Full Version : Зрелостта на човек...



venom0706
01-23-2009, 04:31
Здравейте,искам да ви попитам кога според вас един човек е напълно зрял и е разбрал всички неща от живота?Казвам го защото има хора от класа ми(аз съм на 15) които вече не са девствени и се мислят за много зрели и че разбирали всичко....Те и на характер са някак си по-...странни.Та нужно ли е човек да направи само единия секс за да е голямата работа и да разбере трудностите на живота?

RAWRRR
01-23-2009, 05:18
не е,но като гледам ти е сериозен комплекс девствеността

MartyParty
01-23-2009, 07:27
А кой ти е казал,че всички неща от живота трябва да бъдат разбрани за да си зрял?За един живот време не можеш да видиш повечето неща,камоли да ги разбереш.Всеки си ги схваща различно.Сексът е..просто много приятен начин да споделиш с някого малко време от съществуването си-в него също натрупваш опит,но..не е нужно да си много зрял за да го правиш.
И аз смята,че тази тема е сътворена с мотива някой да ти каже,че да си девствен не те прави незрял или прокажен.Знаеш какво ще ти се отговори.Тогава защо трябва да питаш?

zloto
01-23-2009, 08:01
Дали 12-13 годишните пикли, които правят секс са зрели, как мислиш?

Water_lili
01-23-2009, 09:20
зрял си когато спреш да биеш барабана за това колко си зрял.... :D

s3xy
01-23-2009, 10:43
зрял можеш да станеш и на 10 ако ти се случи нещо което да преобърне живота ти и да ти покаже кои неща са важни и истински, например някой родител да почине - тогава всичко се променя и искаш или не съзряваш, а от секс на 14-15 според мен само можеш да покажеш колко не зрял си щом пък и се надуват с това... :? ако гледаш Gossip Girl - Чък е идеален пример

Seducti0n
01-23-2009, 10:54
:) Сексът не ти отваря вратата към трудностите в живота.
Те се постоянно с теб.Има 2 варианта-да ги надвиеш или те да те надвият. Това е. :wink:

AutumnTears
01-23-2009, 11:01
v poslednite migove ot jivota :-D

AliceSw
01-23-2009, 20:44
темата е отдавна изгубена, но наскоро се натъкнах на нещо доста подходящо за нея:

"...моралният опит не изисква нищо освен един способен за вменяване субект, като под вменяемост разбираме способността на един субект да посочи себе си като истински автор на собствените си действия...

...На свои ред идеята за вменяемост като способност може да се впише в дългото изброяване на способностите, чрез които в антропологичен план характеризирам това, което наричам способния човек човек: способност да говориш, да правиш, да разкажеш себе си. Вменяемостта прибавя към тази поредица способността да положиш себе си като агент."

"От морала към етика на етиките"Пол Рикьор

Seducti0n
01-23-2009, 20:53
Има 2 варианта-да ги надвиеш или те да те надвият. Това е. :wink:Как се надвива трудността ? :shock: :razz:

:) Преодолееш.

п.с-Вместо да се присмиваш, можеш да вземеш участине, но по темата.Интересно ми е да видя твоята гледна точка. :wink:

LiveFlower
01-23-2009, 21:00
В никакъв случай не са достатъчно зрели щом си мислят,че само защото са се еб*ли са голямата работа ,даже напротив-показва колко са малоумни,за да се хвалят с това ;) .

През целия си живот човек "зрее" !

Не мисля,че едно дете на 15-16 е видяло всичко от живота и знае всичко за него,за да се нарича "зряло",то е просто смехотворно. :)

Spider4eto
01-23-2009, 21:23
зрял си когато спреш да биеш барабана за това колко си зрял.... :D =D>

DieselBlood
01-23-2009, 21:44
Няма определена възраст.

mitternacht
01-23-2009, 21:47
Te може и да са едни обикновени идиотчета, нали се сещаш :)
Не били девствени и се изкефили.... Боооже....
Скоро ще почнат да се радват и какви опитни наркоманчета са станали.

EarthShaker
01-23-2009, 21:47
зависи кога ще ти дойде големата идея. в повечето случаи... никога 8-)

DimovB
01-24-2009, 00:08
когато може да се издържа сам

Doppelganger
01-24-2009, 03:37
Боже,защо по дяволите трябва да използвам този банален израз!?"Човек се учи докато е ЖИВ"То, ако се ставаше зрял като си правил секс,тогава айде всички да правим секс и ще сме зрели. 8-)

MostHated
01-24-2009, 09:42
ооо да... като бутнеш и ставаш зрял...

Seducti0n
01-24-2009, 10:33
:) Не винаги годините са точния критерий.
За мен истински зрял е този човек, който може да се бори с житейски неволи без да търси помощ от другите /нямам предвид съвет, а да очаква някой друг да реши проблемите му, независимо от естеството им/.