PDA

View Full Version : Отслабване за хора с воля за спорт без диета!



Samoten89
01-23-2009, 07:28
Бих искал поне един човек, който иска да отслабне, да изпробва методът, който според мен е най-добър за отслабване. Става въпрос за физическо натоварване, което отнема малко време и не е задължително да се гладува по-време на това.
Ето от какво се състои :
БЪРЗО ИЗКАЧВАНЕ НА СТЪЛБИ! Много е просто. Не сте ли го правили не знаете, колко е изморително и натоварващо за организмът! Само 2-3 минути интензивно/темпо/бързо изкачване на стълби без прекъсване изразходва всичкият запас на енергия в организма дори при по-едри хора.
Просто с изкачването дори на едно стъпало, човек използва основният мускул на крака за издигане на цялото тяло. Дори да изкачвате стълбите бавно с нормална скорост на вървене след 50-100 стъпала няма как да не почувствате умора, освен ако го правите редовно ;).
Може да се прави и на серии по 4-5 пъти примерно на ден. Общо ще отнема между 5 и 25 минути някъде. Заввиси и от почивките.
Единственият трик е след това натоварване да не ядете поне 1-2 часа, за да може организма ви да започне да разгражда маазнините и да ги използва за енергия.
Този метод има също така доста предимства :
-ако сте прекалено едри в началото може просто да изкачвате бавно стълбите и пак има голяма умора
-след такова тежко упражнение много трудно би ви се прияло (и го казва човек, който огладнява доста често) просто организма се отказва да приема храна след големи натоварвания, за да не се натовари прекалено много
-отнема много малко време и същевременно максимална енергия се изразходва
-много бързо се качва издръжливост, което допринася за по-продължителното изразходване на енергия
-подобрява се метаболизма(ускорява се)и по този начин, човек започва да приема по-малко енергия от храната дори и след като спре да тренира за известно време
-колкото по-тежки сте толкова по-бързо ще смалявате килограми, ако правите всичко както трябва, защото повече енергия ще ви е необходима за изкачването на всяко стъпало ;)
-доста силни могат да станат краката, ако се прави продължително и се приемат протеини след това - действа по-добре дори от фитнес уреди и се товарят и прасците(прасец - дългия мускул между коляното и глезена на стъпалото) освен основният бедрен мускул
Недостатък е, че в началото е много трудно и изморително. За по-голям ефект е добре да слизате по-стъпалата след като ги изкачите, защото освен почивката се товари и друг мускул, който при изкачване не се използва, а именно задбедрения(не знам как е по име, но отговаря за свиването на кръка)
Не пиша всичко това, защото нямам какво да правя, а защото вярвам, че този метод е най-добрият безплатен метод за отслабване и просто искам да помогна! Не съм експерт, но това което пиша са факти и ако някой има доказателство, че нещо не е факт моля да спомене, зада няма съмнения! Всичко което ви трябва е малко свободно време, вяра и желание за отслабване(до такава степен желание, че поне да пробвате един по-надежден метод!) без да харчите пари за диети, които не ускоряват метаболизма(не го подобряват) ами временно намалят теглото ви и като ги спрете след това пак се възвръща.
Достатъчно е 7 дена по 4-5 серии до измаряне да направите, за да видите ефекта. На ден поне по 200-300 грама би трябвало да сваляте! Естествено трябва да внимавате да не сваляте прекалено бързо. 500 грама на ден мисля, че е добре. За 30 дена 15 кг по-малко си е съвсем добре. Вредно е да е прекалено бързо.
И не ядете сладко след тренировката! Може малко преди нея за по-добро представяне, но след това поне 1-2 часа не трябва!

hAshoo
01-23-2009, 09:07
Ако почнете от ся да изкачвате стълби + л карнитин + чай Инхуа + Стриктна диета..ще сте отслабнали давам пари,който не е :Д То даже по рано ще отслабнете ако сте 80 или 75 примерно за 1 месец ще сте свалили 7-8 килограма

hAshoo
01-23-2009, 09:07
Иначе хубава и поучителна тема,браво! 8)

rosencetooo
01-24-2009, 13:58
добра тема ,браво :)
мисля ,че ще има ефект изкачване на стълби с малко сутрешно бягане и леко ограничение в храната :) 8)

mysterious93
01-24-2009, 17:45
abe az postoqnno slizam i izka4vam stulbi :D poneje samata mi staq e na tavana i ot vtoriq etaj do tuk postoqnno ..samo deto sa okolo 10-12 stupala :D i ako trugna da bqgam seki den po tqx nagore nadolo 6te gi srutq..to purvoto i bez tva ne e zdravo 6to da ne s4upqi drugite :D e ne sum mn tejkotovarna :D 57 kg..ama pak si e neudobno 6toto sa leko taka izviti i mn lesno se pada po tqx..a ako izlqza po vun6nite stulbi 6te me pomislqt za luda susedite :D ta..to sig 6te ima efekt ,no posle kg-te vru6tat li se??ili tva go ima samo pri vrednite i burzi dieti? :-o ina4e ako svalq kum 5 kg 6te mi e perfektno :D

Kris4oy
01-24-2009, 19:44
И аз съм на мнение, че който има воля може да постигне добри резултати с упражнения. Аз допреди 6-7 месеца бях дебеличка, колкото и да ми беше неприятно. Голям част постигнах с диета, в която не ставаше въпрос да гладуваш , да се храниш, правилно. Много ми помогнаха после и упражненията,за да стегна коремчето! ;););)

MiLeNcHeToO
01-25-2009, 10:01
Звучи добре, ще го пробвам. :P

Само едно не ми е ясно, как изчисли, че с това упражнение се свалят 200-300 грама на ден ?! Не е възможно, особено без ограничение на храната. :? Ако беше толкова лесно всички щяха да са като фиданки. :D

sweetsunshine
01-25-2009, 10:12
15 кг за 30 дни :shock: добре ами след това мислите ли,че от толкова бързо сваляне на кг няма да ви се получат стрий?!Аз дето за 2 месеца качих 5 кг и ми се получиха стрий какво остава пък за 1 месец ако някой свали 15 кг?!Сега нещо съм качила от Септември до сега 10 кг,но аз раста преди бях 55 сега съм 65 8-) А ако искате да свалите 15 кг за 30 дни задължително използвайте свинска мас или някакви кремове против стрий!То при мен е и нещо като по наследство-метнала съм се на леля ми а тя има и сега се чудя къде да ходя за да ми ги махат оперативно или и аз нз,но поне за лятото да ги няма :booooomb: Та като почнете с тези упражнения много внимателно следете да не ви се нацепи кожата и задължително използвайте нещо против стрий!!!!(след това много трудно ще ги премахнете даже и да са още лилавеещи!!!)

FiRe_LaDy
01-25-2009, 10:13
Ако почнете от ся да изкачвате стълби + л карнитин + чай Инхуа + Стриктна диета..ще сте отслабнали давам пари,който не е :Д То даже по рано ще отслабнете ако сте 80 или 75 примерно за 1 месец ще сте свалили 7-8 килограма

Само трябва много да се внимава с л карнитина!Има много странични ефекти!Ако не се употребява точно и стриктно както пише в листовката може да се плучи обратен ефект и двойно на това което си смъкнал да качиш;може също и да получиш силно окосмяване по цялото тяло!Един приятел пиеше точно така за да качи маса.

MakeMeLaugh
01-25-2009, 10:39
^ Да не го бъркаш с креатин?

Щото Л-карнитин се пие за стопяване на мазнините и за изчистване и излизане на релефа при фитнеса примерно.

А креатина за покачване на силата и качване на маса (кила). ;)


Никой здравомислещ няма да пие л-карнитин за качване на маса, поне не и в фитнес залите, които съм посещавал през живота си.

MalaBuzka
01-25-2009, 11:36
да попитам само за колко стъпала става въпрос на серия? и между сериите прави ли се почивка и по колко време? и трети въпрос това изпитано ли е лично от теб :)

me4eto
01-25-2009, 12:10
само спорт не е достатъчно трябва и някакво ограни4ение И Много Важно след тренировка се гори най бързо каквото хапнеш и щоколад да е много бързо изчезва




http://www.jivotno.com/wild-angel

Samoten89
01-25-2009, 18:14
Звучи добре, ще го пробвам. :P

Само едно не ми е ясно, как изчисли, че с това упражнение се свалят 200-300 грама на ден ?! Не е възможно, особено без ограничение на храната. :? Ако беше толкова лесно всички щяха да са като фиданки. :D Един приятел беше 120 кг и отслабна за месец с 30! Не изкачваше стъпала ами бягаше на ден по 8 км ми каза. Освен това не се ограничаваше по-ядене. Той ми каза, че от стъпалата много се отслабва. Освен това по принцип си се тъпче и не надебелява. Месото съдържа протеини и ако човек яде само месо трудно може да надебелее. Не знам с колко ще отслабвате на ден трудно е да се каже просто :(. Но от стъпала 100% се отслабва повече от бягане от опит го знам ;).
Между другото приятелят ми няма никакви проблеми с кожата, нито с каквото и да било друго. Имаше по бицепса само, но това беше от прекалено изпъкналият му мускул явно за много кратко време го е разширил доста. Мисля, че доста хора са отслабвали с 5-10 кг за месец примерно. Може и да се регулира. Ако ви се струва прибързано през 2-3 дена примерно изкачвайте стълби.

Samoten89
01-25-2009, 18:18
да попитам само за колко стъпала става въпрос на серия? и между сериите прави ли се почивка и по колко време? и трети въпрос това изпитано ли е лично от теб :)Без почивка е невъзможно :) =). Ами качваш стъпала докато се измориш примерно 50-60 като за начало трудно ми е да преценя. Почивка между 2 и 4 минути. Да не е прекалено малка де. То ти ще си усетиш като ти се възстановят силите.