PDA

View Full Version : ЖЕСТОКОСТТА КЪМ ЖИВОТНИТЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!



Uptown_soldier
01-23-2009, 12:01
След не един случай на жестокост към животни гражданска група "Град за отговорни хора" стартира КАМАПАНИЯ "СРЕЩУ НАСИЛИЕТО" в подкрепа на ИНКРИМИНАЦИЯ НА ПРОЯВИТЕ НА ОСОБЕНА ЖЕСТОКОСТ КЪМ ЖИВОТНИТЕ И ОРГАНИЗИРАНИТЕ БОЕВЕ С ЖИВОТНИ под мотото "ЖЕСТОКОСТТА КЪМ ЖИВОТНИТЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!".

По смисъла на Закона за защита на животните за особена жестокост се считат:
1. умишленото причиняване на смърт на животни;
2. умишленото причиняване на тежко и трайно увреждане на животни;
3. организирането на боеве с животни;
4. стрелбата по безстопанствени животни, опитомени животни или животни в плен и диви животни.
(не се смятат за особена жестокост деяния, извършени в условия на крайна необходимост, лов и др. особени случаи)
Според действащото законодателство особената жестокост към животните се счита за административно нарушение и се наказва с глоба от 500 до 1000 лв.

Целта на кампанията е с предстоящите промени в Наказателния Кодекс на Република България особената жестокост към животните и организирането на боеве с животни да бъдат обявени за ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, преследвани от органите на реда и накзавани с нужната тежест - лишаване от свобода до 1 г. или пробация (полагане на общественополезен труд).
Действията ни ще бъдат от името на гражданска група Град за отговорни хора и ще подкрепят паралелни действия на природозащитните организации.

Кампанията започва с национална подписка на хартиен носител. Официалният старт на кампанията е на 24.01.2009 г. в 11:00 часа, когато едновременно на много места в София и други градове ще се открият пунктове за събиране на подписи в подкрепа на идеята. Те ще работят на 24 и 25 и 31 януари и 1 февруари 2009 г.

В София ще има пунктове на следните места:

площад Славейков (при фонтана) - централно място, където ще бъдат поканени медиите;
паметник Патриарх Евтимий;
Южен парк - вход откъм бул. Гоце Делчев;
Южен парк - вход откъм бул. Витоша;
НДК - близо до входа на сградата;
хотел Плиска - около автобусните спирки и в двете посоки;
София Мол;
Сити Център София
Орлов мост

Пловдив:

площад Стефан Стамболов, срещу общината /до Бингото/
срещу пощата

Велико Търново:

до сградата на общината

Враца

Бланка на подписката може да изтеглите от тук.
Разпечатайте бланката и събирайте подписи до 03.02.2009 г.
В подписката могат да участват само пълнолетни лица, могат да участват и чужди граждани. Ако се обръщате към непознати уверете се, че досега не са подписвали същата подписка.

Разрешително от Столична Община, за събиране на подписи в подкрепа на кампанията.
В началото на всеки лист са синтезирани нашите искания.
Акцентът в нашата аргументация е обществената значимост на безнаказаната жестокост към животни, чиято връзка с бъдещо насилие над хора и с домашното насилие е недвусмислено доказана.

Jumbie483
01-23-2009, 12:16
дано повече хора се подпишат

bulgarche
01-23-2009, 13:12
Жестокостта над хората от органите е публична и явна за всеки, ние сме тръгнали за животните да се притесняваме.

И ние ли ще сме като онеи малоумни зоо полицаи от америка?

Swinkenhoffer
01-23-2009, 13:12
Ще мина да се подпиша, въпреки че не знам какъв ефект ще има.

Тука нещо не мога да разбера... клането на добитък счита ли се особено жестоко деяние? А ловуването на диви глигани? Понеже гледам, че ловът е споменат като не особено жестоко деяние?

А такива индивиди, дето се подписват за морално отношение към бездомните кучета и котки, ама вкъщи нагъват вратни пържоли, да ми ядат чорапите. Щото съм сигурна, че повечето от "загрижените хорица" са точно такива.
Парадокс. 8-)

LINKNOT
01-23-2009, 13:37
Жестокостта над хората от органите е публична и явна за всеки, ние сме тръгнали за животните да се притесняваме.

И ние ли ще сме като онеи малоумни зоо полицаи от америка?Според мен те,както и организацията им далеч не са "малоумни". Трябва да мислим за животните. Не сме единствените на тая планета,мамка му!

MostHated
01-23-2009, 14:42
не ме ебе нито за хората нито за животните

democratos
01-23-2009, 14:51
Животните са направени да бъдат ловувани и ядени. Човешкият организъм се нуждае от месо.

AutumnTears
01-23-2009, 15:02
horata ne sa ni6to pove4e ot jivotnite
kakvo ostava jivotnite da sa suzdadeni za hrana na horata...
:?
trqbva da ima nqkakuv balans v prirodata a horata go naru6avat s bezmislenite si deistviq koito 6te imat fatalni posledici sled malko ili mnogo vreme

MostHated
01-23-2009, 15:10
Животните са направени да бъдат ловувани и ядени. Човешкият организъм се нуждае от месо.
шибан фейк американ ловър

bulgarche
01-23-2009, 15:21
Членувам в природозащитната организация "Зелени Балкани" (www.greenbalkans.org) вече 5-та година и съм от активните доброволци. Смятам че съм направил за природата повече от всеки посещаващ този форум. Работил съм за запазването световно застрашени видове и по десетки други програми. Просто ми се струва пресилена тази тема. Както за тюлените, мечките и т.н. На белите мечки вредиш много повече като си пуснеш крушката с нажежаема жичка, отколкото помагаш с една тема в тийнеджърски форум. Прави нещата както смяташ за редно, прави забележка, ако според теб някой е сбъркал в отношението си към животните. Това би имало по-голям успех от "copy-paste" из форумите. Не че не помага, нека има информираност, но нека и като станем от компютъра да си мислим за това.

LINKNOT
01-23-2009, 15:28
trqbva da ima nqkakuv balans v prirodata a horata go naru6avat s bezmislenite si deistviq koito 6te imat fatalni posledici sled malko ili mnogo vremeТака е. Преди милиони години ситуацията на Земята е била друга. Не само,че числеността на хората е била регулирана,но и тогава екологичната чистота е била на високо ниво. Нямало е фабрики,които да замърсяват водата и въздуха и с това да пречат на биологичното разнообразие,нямало е транспорт и автомобилни пътища,нямало е масово изсичане на гори,нямало е глобално затопляне.. Всичко в момента е обърнато с краката на горе.

Jumbie483
01-23-2009, 16:08
bulgarche аз пък мисля, че съм направила много повече за животните от половината (че и повече) съфорумци тук
ти защитавай природата, аз животните...
и двете имат нужда от защита заради ''гъзари'' (смях в залата) които се изцепват, че не ги е грижа за нищо

babity
01-23-2009, 16:21
Ако имах възможност и аз щях да се взема участие. Невероятна организация! Не се съмнявам и за секунда, че тези хора ще направят максимума за да постигнат целта си. На всяка цена ще отида да се подпиша.

Jesus
01-23-2009, 16:54
Както казаха вие : всички хора оправихте и сега почнахте и животните 8-)

Swinkenhoffer
01-23-2009, 17:04
Както казаха вие : всички хора оправихте и сега почнахте и животните 8-)
На кого му пука за тъпите хора, бе?

bulgarche
01-23-2009, 17:34
bulgarche аз пък мисля, че съм направила много повече за животните от половината (че и повече) съфорумци тук
ти защитавай природата, аз животните...
и двете имат нужда от защита заради ''гъзари'' (смях в залата) които се изцепват, че не ги е грижа за нищо
В организацията се занимаваме главно с Клас Птици, които са в Царство Животни => и аз се занимавам с животни. Имаме проекти за видрата, делфините, прилепите и още куп други животни. Не знам ти какво си направила, но аз имам положени вече десетки човеко дни работа на терен. С лаене по форумите не става ;)

Jumbie483
01-23-2009, 17:48
bulgarche аз пък мисля, че съм направила много повече за животните от половината (че и повече) съфорумци тук
ти защитавай природата, аз животните...
и двете имат нужда от защита заради ''гъзари'' (смях в залата) които се изцепват, че не ги е грижа за нищо
В организацията се занимаваме главно с Клас Птици, които са в Царство Животни => и аз се занимавам с животни. Имаме проекти за видрата, делфините, прилепите и още куп други животни. Не знам ти какво си направила, но аз имам положени вече десетки човеко дни работа на терен. С лаене по форумите не става ;)

Никой не лае :)
Не мисля сега да ти изброявам точно всичко какво съм направила (btw: радвам се да чуя, че и ти се занимаваш с животни) Но държа да отбележа, че аз повече помагам в градските организации.. Предпочитам Аз да помагам на животни или поне да видя как им се помага. Никога не бих и никога не съм участвала в кампании, като например ''дарете левче за 'еди кой си' кучкарник''.. Но това си е въпрос на принцип...
Разбира се, ти може да си направил нещо по-голямо от мен, но важното е колко стойностни са нещата, които се правят за опазването на каквото и да било.

Uptown_soldier
01-23-2009, 19:13
странно как още се учудва, че на този свят живеят тоста тъпи хора, които не се интересуват от абсолютно нищо, освен да консумират хранителни ресурси.

по темата: един умен човек е казал, че за степента на цивилизованост на една нация може да се съди по отношението и към животните.

проблемите свързани с опазването на околоната среда и дивите животни са от изключителна важност днес. но това не умаловажава проблема. както е казано и в сайта (който мн малко са прочели изцяло, а по-скоро са видяли началната страница и започнаха да пишат простотии)

Драстичното и демонстративно насилие над животни е доказано отклоняващо се поведение, извършвано от отделни лица, скъсали връзка с моралните норми и чиито действия носят риск в бъдеще за самите нас.
НИЕ СЧИТАМЕ, че тяхното поведение трябва да бъде наказано преди да бъде насочено към много по-тежък вид престъпление срещу човека. Жестокостта към животни е ОБЩЕСТВЕНООПАСЕН АКТ СРЕЩУ МОРАЛА И СИГУРНОСТТА.

от психологична гледна точка издевателите над животни не са различни от педофилите, убийците или издивелите младежи, който се бият по улиците ни и нападат безпричинно невинни граждани. пресен пример, с който вече се прекалява: Стоян Балтов.
опитайте се да мислите драги съфорумци, а ако все пак не можете поне не пишете глупости.

Canis_Dirus
01-23-2009, 19:26
Прасетата дето ги ям са убити по хуманен начин! Да не говорим, че нямаше да се бяха родили, ако не беше месопреработвателната индустрия. С моите данъци прасета се гледат и ще ги ям с кеф!

И животните не ги приравнявайте с хората. Все пак животно може да бъде нечия собственост, а човек не. Изобщо собствеността над живи същества е проблематична работа.

Считайте, че ако за вас хората и животните са равни и насилието към едните е насилие към другите, то факта, че притежавате животно може едва ли не да се счита и като поддържане на робството.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

colymoly
01-23-2009, 19:35
страшно много обичам животните, дори повече от хората и ми е адски жал да ги виждам на улицата, без храна и подслон, нека ви напомня че най-голямото животно е човека :evil:

Uptown_soldier
01-23-2009, 19:36
забравих да отговоря на обвиненията, че тук никой нищо не прави на практика, а само пише във форума. пускайки темата исках да призова повече хора към подписката. защото трябва да изградим гражданско общество, което да управлява страната. това няма да се случи изведнъж, но ако сме обединени, ако не спираме да опитваме, ако не спираме да протестираме тогава рано или късно ще променим нещата. стига сме говорили какво трябва да се случва, и какво не. нека просто го правим. всички се оплакваме от мръсните си разбити улуци, но какво правим - нищо. нека ви припомня за италианските протест, когато цената на пастата се повиши, всички отказаха да работят и започнаха протести. а какво става когато депутат е обвинен в педофилия, министър и кмет - в корупция. те остават част от висшата ни вслат, вместо да бъдат изгонени от политическия живот на страната. с какво италия е различна от България. може би с това, че демокрацията дойде при нас преди 20 години. но какво правим? не се възползваме от правото си на глас да кажем какво мислим, какво искаме от държавниците ни. не забравяйте, че българската нация сама избира политиците си. България не е монархия, нито живеем във феодални времена.

EarthShaker
01-23-2009, 19:38
Животните са направени да бъдат ловувани и ядени. Човешкият организъм се нуждае от месо.

А малоумниците като теб за какво са?

Uptown_soldier
01-23-2009, 19:39
Прасетата дето ги ям са убити по хуманен начин! Да не говорим, че нямаше да се бяха родили, ако не беше месопреработвателната индустрия. С моите данъци прасета се гледат и ще ги ям с кеф!

И животните не ги приравнявайте с хората. Все пак животно може да бъде нечия собственост, а човек не. Изобщо собствеността над живи същества е проблематична работа.

Считайте, че ако за вас хората и животните са равни и насилието към едните е насилие към другите, то факта, че притежавате животно може едва ли не да се счита и като поддържане на робството.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

да, а робите тогава са животни, които просто изглеждар като хора. но все пак са собственост.

Canis_Dirus
01-23-2009, 19:41
да, а робите тогава са животни, които просто изглеждар като хора. но все пак са собственост.

Не съвсем. Робството е отречено отдавна. Тоест правим разлика между хора и животни. Не се опитвайте да ги приравнявате.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

colymoly
01-23-2009, 19:43
Животните са направени да бъдат ловувани и ядени. Човешкият организъм се нуждае от месо.

А малоумниците като теб за какво са?
тези като теб са за изяждане също като животните 8)

EarthShaker
01-23-2009, 19:44
а защо хората трябва да са над животните?

няма място за сравнение, животните са пъти по-разумни от хората...

Uptown_soldier
01-23-2009, 19:47
да, а робите тогава са животни, които просто изглеждар като хора. но все пак са собственост.

Не съвсем. Робството е отречено отдавна. Тоест правим разлика между хора и животни. Не се опитвайте да ги приравнявате.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!
а да затова в Индия например деца правят маркови дрехи в примитивни условия от сутрин до вечер.

що ли си хабя нервите и времето да обяснявам на стадо овце как се ползва нож и вилица. 90% от българското население е стадо овце, 5% овчари (хора с власт и пари и понякога акъл) и 5 процента кучета (хора с акъл, но без шанс да имат пари и власт) това е ранчо България

Canis_Dirus
01-23-2009, 19:48
а да затова в Индия например деца правят маркови дрехи в примитивни условия от сутрин до вечер.

Но имат право да изберат, дали да бъдат там. Не ги принуждава някои, чиято собственост са, а глада. Това са "роби на капитала", но тук не сме комунисти, че да се противопоставяме.

Глада принуждава животните да изминават стотици километри, че понякога и умират. Такъв е света.


а защо хората трябва да са над животните?

няма място за сравнение, животните са пъти по-разумни от хората...

защото хората са доминиращия вид на планетата и в природата важи закона на силния. Защо котката си играе с мишката преди да я изяде? Това е жестоко!


Разума е относителна величина. Говорим за приспособяване. Survival of the fittest както постулира Дарвин. Хората са се приспособили и са станали господари на света. После идва и християнския морал на западната цивилизация, според когото света е създаден ЗА човека и всичко му принадлежи да го използва както намери за добре.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

EarthShaker
01-23-2009, 19:56
когато баланса е нарушен природата го възвръща :) в момента сме посредата на точно един такъв процес шот сме много разумни и доминиращи... затва не можем да се съхраним като вид задълго време както например са направили най-елементарно устроените мекотели (примерно) след някоя друга година ще видиш закво става дума :) пък и да не видиш, децата ти ще видят 8-)

Canis_Dirus
01-23-2009, 19:59
когато баланса е нарушен природата го възвръща :) в момента сме посредата на точно един такъв процес шот сме много разумни и доминиращи... затва не можем да се съхраним като вид задълго време както например са направили най-елементарно устроените мекотели (примерно) след някоя друга година ще видиш закво става дума :) пък и да не видиш, децата ти ще видят 8-)

Децата ни няма да са, но пра-пра-пра-внуците може би. А и тогава природата ще е в баланс, просто ще е различен от сегашния.


При живота, които са водили хората преди 1000 години пак е имало жестокости спрямо животните. Някакви жертвоприношения примерно - адски зверските, но тогава стила им на живота не е нарушавал природния баланс.
Проблема не е в отношението ни към животните ;)


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:03
а да затова в Индия например деца правят маркови дрехи в примитивни условия от сутрин до вечер.

Но имат право да изберат, дали да бъдат там. Не ги принуждава някои, чиято собственост са, а глада. Това са "роби на капитала", но тук не сме комунисти, че да се противопоставяме.

Глада принуждава животните да изминават стотици километри, че понякога и умират. Такъв е света.


а защо хората трябва да са над животните?

няма място за сравнение, животните са пъти по-разумни от хората...

защото хората са доминиращия вид на планетата и в природата важи закона на силния. Защо котката си играе с мишката преди да я изяде? Това е жестоко!


Разума е относителна величина. Говорим за приспособяване. Survival of the fittest както постулира Дарвин. Хората са се приспособили и са станали господари на света. После идва и християнския морал на западната цивилизация, според когото света е създаден ЗА човека и всичко му принадлежи да го използва както намери за добре.


ПЪРЖОЛИ ЮБЕР АЛЕС!

прав си от части, но поне се аргументираш.
доказано е научно, че котките не се "играят" с мишките нарочно. и да не мога да отрека, че човекът има правото от Бог да царства на земята. но не забравяй морала. защото Бог учи на любов. Бог е любов. хората които извършват подобни жестокости са извратени. на тях им доставя удоволствие да наблюдават страданието, а това съвсем не е нормално. припомни си 10-та Божия заповед. Тя е уникална, тъй като тя не се отнася до действия, а до мисли и чувства. имам превдвид не какво не трябва да се прави, а какво не трябва да се мисли и вътрешно да се желае.

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:05
Яко мръвка, да ви сера на морала.

не става въпрос за мръвка, идиот :razz:

Jesus
01-23-2009, 20:06
Това че се позлват за ядене е едно на ръка, но боя с животни е ужасен

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:08
Яко мръвка, да ви сера на морала.

не става въпрос за мръвка, идиот :razz:
Дали ми пука ?

не нали си овца не го приемай лично, не е

Canis_Dirus
01-23-2009, 20:08
прав си от части, но поне се аргументираш.
доказано е научно, че котките не се "играят" с мишките нарочно. и да не мога да отрека, че човекът има правото от Бог да царства на земята. но не забравяй морала. защото Бог учи на любов. Бог е любов. хората които извършват подобни жестокости са извратени. на тях им доставя удоволствие да наблюдават страданието, а това съвсем не е нормално. припомни си 10-та Божия заповед. Тя е уникална, тъй като тя не се отнася до действия, а до мисли и чувства. имам превдвид не какво не трябва да се прави, а какво не трябва да се мисли и вътрешно да се желае.

Бог не беше ли оня, който искаше жертвоприношения и предпочиташе закланите агнета на Авел, а не плодовете, зърното и тн на Кайн?

Аз до сега не съм забеляза, някъде да ни обучават на жестокост към животните. При цялата налична пропаганда все пак има хора, които са жестоки с животните - явно е заложено в природата ни.

5StaR
01-23-2009, 20:10
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

b0Nb0n
01-23-2009, 20:13
dolo fermire koito otglejdat domati za konsumirane dyrjavata se poznava po tova kak se otnasqte s rasteniq v 4astnost zelen4ucite i sa jivi sy6testva i se nujdaqt ot griji i obi4 dolo maika mi koqto narqza nai dobriq mi priqtel krastavicata fil be6e ujasno da gledam kak soka mu se sti4a6e po dyskata za razqne a maika mu djuliq sede6e v hladilnika na stud kak moje takova otno6enie :lol:

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:16
=D> добре прескачаш от тема в тема. кофти е, че говорим повече прасета и кебапчета, а не по реалната тема. тъй катао жертвоприношението не е свързано по никакъв начин с кучешките боеве, от които се печели много пари. а принципно в християнството жертвоприношенията не са характерни. освен това смисълът не е да изтезаваш животно и това да те прави "щастлив". а относно курбаните -те са езическа традиция и съм мн против тях. все пак наричаме се християни, а не езичници.

5StaR
01-23-2009, 20:17
^^ :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: 8-) 8-) 8-)


=D> добре прескачаш от тема в тема. кофти е, че говорим повече прасета и кебапчета, а не по реалната тема. тъй катао жертвоприношението не е свързано по никакъв начин с кучешките боеве, от които се печели много пари. а принципно в християнството жертвоприношенията не са характерни. освен това смисълът не е да изтезаваш животно и това да те прави "щастлив". а относно курбаните -те са езическа традиция и съм мн против тях. все пак наричаме се християни, а не езичници.

Е кво? Тогава са убивали животните, не са ги правили щастливи? Макар и да са имали такъв замисъл. Сега поне не умират, е някои да ама кво да се прави. Живели са в такъв век - правили са така, смятайки за добре да убият животно, сега сме в друг век - смята се от някои хора, че битките с животни са нещо нормално

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:18
dolo fermire koito otglejdat domati za konsumirane dyrjavata se poznava po tova kak se otnasqte s rasteniq v 4astnost zelen4ucite i sa jivi sy6testva i se nujdaqt ot griji i obi4 dolo maika mi koqto narqza nai dobriq mi priqtel krastavicata fil be6e ujasno da gledam kak soka mu se sti4a6e po dyskata za razqne a maika mu djuliq sede6e v hladilnika na stud kak moje takova otno6enie :lol:

смешно и дебилно

Canis_Dirus
01-23-2009, 20:18
dolo fermire koito otglejdat domati za konsumirane dyrjavata se poznava po tova kak se otnasqte s rasteniq v 4astnost zelen4ucite i sa jivi sy6testva i se nujdaqt ot griji i obi4 dolo maika mi koqto narqza nai dobriq mi priqtel krastavicata fil be6e ujasno da gledam kak soka mu se sti4a6e po dyskata za razqne a maika mu djuliq sede6e v hladilnika na stud kak moje takova otno6enie :lol:
Хвани си тая краставица за интимен приятел и всяка вечер анална мастурбация с нея.

b0Nb0n
01-23-2009, 20:21
dolo fermire koito otglejdat domati za konsumirane dyrjavata se poznava po tova kak se otnasqte s rasteniq v 4astnost zelen4ucite i sa jivi sy6testva i se nujdaqt ot griji i obi4 dolo maika mi koqto narqza nai dobriq mi priqtel krastavicata fil be6e ujasno da gledam kak soka mu se sti4a6e po dyskata za razqne a maika mu djuliq sede6e v hladilnika na stud kak moje takova otno6enie :lol:
Хвани си тая краставица за интимен приятел и всяка вечер анална мастурбация с нея.
ne vijda6 li 4e umrq ina4e ti be6e vhyrlila oko na tebe i kaza da ti predam 4e te obi4a6e ludo :-)

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:26
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

5StaR
01-23-2009, 21:03
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

Eми аз съм човешко същество, с разум и развитие, животното е нищожно, без разум, без еволюция,без потенциал, без бъдеще.

Uptown_soldier
01-23-2009, 21:42
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

Eми аз съм човешко същество, с разум и развитие, животното е нищожно, без разум, без еволюция,без потенциал, без бъдеще.

да се посмея на свой ред :D :D :D :D :D :D :D

EarthShaker
01-23-2009, 21:46
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

Eми аз съм човешко същество, с разум и развитие, животното е нищожно, без разум, без еволюция,без потенциал, без бъдеще.

каза 1 огромна глупост, надявам се разбираш.

Както вече казах... животни е имало доста преди хората, ще има и милиони години след тях. спорът е безсмислен.

5StaR
01-23-2009, 21:50
да се посмея на свой ред :D :D :D :D :D :D :D

Смей се, те затапените няма кво друго да направят :-o :-o




каза 1 огромна глупост, надявам се разбираш.

Както вече казах... животни е имало доста преди хората, ще има и милиони години след тях. спорът е безсмислен.

Не. Животни е имало преди хората - да, само че, ние сме по-висши и се развиваме,а те не..те просто живеят, живеят за да служат или просто преживяват. Тяхния вид може да бъде премахнат без проблем от човешкия. 8)

ps. пример - динозаврите? Къде са сега? :-o :-o

DimovB
01-23-2009, 22:01
не ме е** нито за хората нито за животните
хаха, глупак, ако не са животните, няма да те има и тебе, мизерник

DimovB
01-23-2009, 22:02
ако има нещо което да уважаме, това са животните
независимо дали са малки сладки зайченца или грозни диви свине!

Tokarev
01-23-2009, 22:13
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

Eми аз съм човешко същество, с разум и развитие, животното е нищожно, без разум, без еволюция,без потенциал, без бъдеще.
Какво те различава от животното - поставянето и преследването на цел която ти сам си си измислил ?
Животните дали не живеят по-лесно и удобно от хората, само защото не търсят смисъл и цел в живота си ? Разликата между теб и животното е че ти търсиш с какво да си уплътняваш времето, а то няма нужда от това...Ти се занимаваш с абсолютно безмислени неща като израстване в кариерата, градене на авторитет, ти си купуваш по скъпи неща от останалите за да им се издигнеш в очите.
Всичко за което се бориш, което цениш, за което мечтаеш е просто електрически импулс в синапсите ти.
Откъде по дяволите знаеш че нямат разум ? Защо вярваш толкова на толкова субективна наука като психологията ?Защо гоненето на измислени идеали, така наречения ваш прогрес и развитие означава непременно че хората са по-висши ?

AutumnTears
01-24-2009, 06:25
Закво приравнявате хора с животни? Ако сте учили психология/ етика и право, ще знаете, че животните нямат разум.. те са на по-ниско ниво.. Така че, човек като по-висш може да прави каквото си иска с тях.

каква е разликата ако запаля теб и едно куче? сетих се теб ще те боли по-малко, нали си по-висша от кучето. или по-скоро обратното, понеже кучето е безчувствено. :shock:

Eми аз съм човешко същество, с разум и развитие, животното е нищожно, без разум, без еволюция,без потенциал, без бъдеще.
horata nqmat bude6te bez jivotnite :lol:

Violenza
01-24-2009, 06:43
Тяхния вид може да бъде премахнат без проблем от човешкия. 8)

ps. пример - динозаврите? Къде са сега? :-o :-o
Това ще си го запиша някъде.

Не четох темата, радвам се, че някой е пунал такава.
Не знам дали някой е казал, но


В София ще има пунктове на следните места:

площад Славейков (при фонтана) - централно място, където ще бъдат поканени медиите;
паметник Патриарх Евтимий;
Южен парк - вход откъм бул. Гоце Делчев;
Южен парк - вход откъм бул. Витоша;
НДК - близо до входа на сградата;
хотел Плиска - около автобусните спирки и в двете посоки;
София Мол;
Сити Център София
Орлов мост

Пловдив:

площад Стефан Стамболов, срещу общината /до Бингото/
срещу пощата

Велико Търново:

до сградата на общината

Дано да се подпишат повече хора. (18+)

В Пловдив ще сме някъде близо до Бингото, който желае може да се присъедини, в 10 сме там.

EarthShaker
01-24-2009, 07:09
Не. Животни е имало преди хората - да, само че, ние сме по-висши и се развиваме,а те не..те просто живеят, живеят за да служат или просто преживяват. Тяхния вид може да бъде премахнат без проблем от човешкия. 8)

ps. пример - динозаврите? Къде са сега? :-o :-o

а според теб хората къде ще са след няколко стотин години? :lol:

colymoly
01-24-2009, 07:22
а защо хората трябва да са над животните?

няма място за сравнение, животните са пъти по-разумни от хората...
:evil: :smt007 абсолютна истина си е аз не се слагам за нещо повече, дори и над един плъх, няма нищо по-мило от животните, не мога да си представя живота бвз тях :?

babity
01-24-2009, 09:23
Канис, четох постовете ти отгоре - отгоре и за едно съм съгласна. Проблемът е в отношението към животните. И щом материалите и снимките от случаите на бруталните убийства не могат да трогнат българина, а държавните институции любезно си прехвърлят отговорността заедно със жалбите на отговорните хора, смятам, че трябва пак да опрем до сситуацията, в която да му опре ножа до кокала и тогава да се спре. Има си хора за всичко. Ще си убие кучето, ще се намери някой, имащ смелостта и търпението да не мишкува, да си пусне жалбата, ще го изкахат 6 000 лв или една година условно и няма да повтори. Нали? Защото ни заболява гъза само като се заговори за пари. Нека погледнем и от другата страна. Тази жестокост към животните води и до сериозни последици за хората. Колко случая на нахапани, че и "отбавени" от питбули? А? Доста са. А защо е така? Защото се развъждат за бой! Купуваш си бебе, обаче лошият нрав на татко боеца си му е заложен генетично и след две години хоп! Айде, нахапал брутално някое детенце и всички скачат срещу кучкарите. Че аз вина имам ли, та след такова нещастие почвате да гледате на хората с домашни любимци като на най - долна измет? Само едното преследване на хората, занимаващи се с този "спорт" може да направи чудеса с кинологията на България. Тук се произвеждат екземпляри на световно ниво! Ама как да си купи човека от чуждия клуб като половината администрация на БРФК ги плюят, че организират боеве?

Riot
01-24-2009, 10:11
кучето било умно... че кое му е умното да си роб на човека ?

DJEB
01-24-2009, 10:31
кучето било умно... че кое му е умното да си роб на човека ?
мислиш ли че хората оставят избор :?

metalcheto
01-24-2009, 10:34
След не един случай на жестокост към животни гражданска група "Град за отговорни хора" стартира КАМАПАНИЯ "СРЕЩУ НАСИЛИЕТО" в подкрепа на ИНКРИМИНАЦИЯ НА ПРОЯВИТЕ НА ОСОБЕНА ЖЕСТОКОСТ КЪМ ЖИВОТНИТЕ И ОРГАНИЗИРАНИТЕ БОЕВЕ С ЖИВОТНИ под мотото "ЖЕСТОКОСТТА КЪМ ЖИВОТНИТЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!".

По смисъла на Закона за защита на животните за особена жестокост се считат:
1. умишленото причиняване на смърт на животни;
2. умишленото причиняване на тежко и трайно увреждане на животни;
3. организирането на боеве с животни;
4. стрелбата по безстопанствени животни, опитомени животни или животни в плен и диви животни.
(не се смятат за особена жестокост деяния, извършени в условия на крайна необходимост, лов и др. особени случаи)
Според действащото законодателство особената жестокост към животните се счита за административно нарушение и се наказва с глоба от 500 до 1000 лв.

Целта на кампанията е с предстоящите промени в Наказателния Кодекс на Република България особената жестокост към животните и организирането на боеве с животни да бъдат обявени за ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, преследвани от органите на реда и накзавани с нужната тежест - лишаване от свобода до 1 г. или пробация (полагане на общественополезен труд).
Действията ни ще бъдат от името на гражданска група Град за отговорни хора и ще подкрепят паралелни действия на природозащитните организации.

Кампанията започва с национална подписка на хартиен носител. Официалният старт на кампанията е на 24.01.2009 г. в 11:00 часа, когато едновременно на много места в София и други градове ще се открият пунктове за събиране на подписи в подкрепа на идеята. Те ще работят на 24 и 25 и 31 януари и 1 февруари 2009 г.

В София ще има пунктове на следните места:

площад Славейков (при фонтана) - централно място, където ще бъдат поканени медиите;
паметник Патриарх Евтимий;
Южен парк - вход откъм бул. Гоце Делчев;
Южен парк - вход откъм бул. Витоша;
НДК - близо до входа на сградата;
хотел Плиска - около автобусните спирки и в двете посоки;
София Мол;
Сити Център София
Орлов мост

Пловдив:

площад Стефан Стамболов, срещу общината /до Бингото/
срещу пощата

Велико Търново:

до сградата на общината

Враца

Бланка на подписката може да изтеглите от тук.
Разпечатайте бланката и събирайте подписи до 03.02.2009 г.
В подписката могат да участват само пълнолетни лица, могат да участват и чужди граждани. Ако се обръщате към непознати уверете се, че досега не са подписвали същата подписка.

Разрешително от Столична Община, за събиране на подписи в подкрепа на кампанията.
В началото на всеки лист са синтезирани нашите искания.
Акцентът в нашата аргументация е обществената значимост на безнаказаната жестокост към животни, чиято връзка с бъдещо насилие над хора и с домашното насилие е недвусмислено доказана.



Aue za horata tolkova pritesneniq nqma kolkoto za jivotnite

5StaR
01-24-2009, 11:00
Какво те различава... wall of text.

Нещата с които се занимавам спомагат за развитието ми, като човек => развитието на нацията/човечеството. От къде знам, че нямат разум? Еми пробвай да ходиш на училище и ще разбереш? + Едно животно е инстинктивно, то преживява а не живее, ако ме разбираш. Ти защо вярваш, че като бръкнеш в контакта, ще те удари ток? Я пробвай. Хората са по-висши, това е ясно, аз не съм видял котка да измисли гсм ( да поясня, че тва е пример от сега) или куче да измисли закона за гравитацията.



horata nqmat bude6te bez jivotnite :lol:

Глупост.



а според теб хората къде ще са след няколко стотин години? :lol:

В космоса може би? Няма да сме измрели, както виждаш, положението е по-добро отколкото преди 10 години, иначе казано, вече всички се ограничават повече от към замърсяване на околната среда.

qnetyyy_ss
01-24-2009, 11:23
az se radvam 4e pone v amerikanskite 6tati ima takiva zoopolicai koit gi e grija za jivotnite;ima zakoni koito za6titavat pravata na jivotnte a ne kato tuka vav vseki grad ima nz si kolko hilqdi bezdom jivotni mnogo mi e jal za tqh jalko 4e nqam 18 da sa podpi6a :(

Tokarev
01-24-2009, 11:51
Какво те различава... wall of text.

Нещата с които се занимавам спомагат за развитието ми, като човек => развитието на нацията/човечеството. От къде знам, че нямат разум? Еми пробвай да ходиш на училище и ще разбереш? + Едно животно е инстинктивно, то преживява а не живее, ако ме разбираш. Ти защо вярваш, че като бръкнеш в контакта, ще те удари ток? Я пробвай. Хората са по-висши, това е ясно, аз не съм видял котка да измисли гсм ( да поясня, че тва е пример от сега) или куче да измисли закона за гравитацията.

Кой е по висш след като те живеят и нямат нужда от тези неща ?
Не е ли по висшо съществото което не се стреми да живее толкова сложно ?
Това че измисляме тези неща не ни прави по висши - ние реално можем да живеем и без тях. Като погледнеш ние не сме измислили закона на гравитацията - него винаги го е имало, просто сме го описали с думи, а и защо и е на котката или кучето да го знаят като закон, те просто се съобразяват с него.От GSM и другите човешки играчки предполагам и сам разбираш че нямат нужда...Ти друго освен тоя учебник по философия/етика и право чел ли си ?
Цялата култура на консуматорите е създадена с цел да използва най-низшите инстинкти на хората, за да ги подбужда към съревнование, издигане на скъпи предмети в култ и превръщането им в самоцел. Стремежа към по висок социален статут(т.нар. прогрес) можем образно да го представим като хамстер движещ колело - някой/и се ползва/т от желанието ти да достигнеш целта която никога реално не достигаш и постоянно движейки колелото свързано към други зъбни колела ти помагаш на перфектно измислената машинка да генерира блага, които обаче не ползваш ти. Правейки те зависим от дадени предмети/пари/измислени ценности, подчинявайки живота ти на нуждата и желанието от придобиването им, някой но не ти доволно потрива ръце колко добре всъщност работи тази система от вечно работещи, гонещи своите измислени мечти идиоти.
Затова пак те питам - хората или животните са по висши след като не се занимават/нямат нужда от тези глупости ?
Гениалните неща не са ли именно по-простите ?

5StaR
01-24-2009, 12:17
...
Затова пак те питам - хората или животните са по висши след като не се занимават/нямат нужда от тези глупости ?
Гениалните неща не са ли именно по-простите ?..

Пф, какво искаш да кажеш, че не искаш да се развиваш, искаш да живееш прост живот, да станеш да ядеш да обикаляш из двора и да заспиш? Еми може да го правиш, никой не ти е забранил - отиди на село, засей домати и краставици както преди 500 години и живей, само че, всеки трезво мислещ човек иска прогрес. Да можем да живеем без ГСМ, но ние сме го изобретили, за да ни помага, той не ни прави живота по-труден, напротив - много по-лесно се общува с околните и вече с цял свят.Работите за издигането, които написа са относителни, всеки се бори за това което той иска. Това по-долу, вече са твои философки мисли, според гледната ти точка, няма как да ти променя мнението . Според теб аз съм зависим примерно от ГСМ-а, обаче не съм, мога да живея и с него, но аз го искам , защото олеснява живота ми и го прави по-добър.

Следователно ти сам избираш как да живееш, можеш да живееш смотано да ядеш/спиш по цял ден или да се развиваш да просперираш и да си щастлив, ако ти харесва повече първото, няма смисъл да говорим повече.

babity
01-24-2009, 13:30
Да, но е доказано, че Джиесемите вредят също. Най - новото в никакъв случай не е най - доброто. Подобряваш си живота, ограничаваш усилията си до най - минималното и се превръщаш в какво...? Скапваш си живота, заобикаляш се с машинарии отвсякъде и плащаш за това със здравето си. Защо на днешно време децата не излизат, защо вече нямат детство, защо първите им любовни трепети са по Скайп? Защо?! Губи се човешкото в нас, защото прекалено много си вярваме, че сме господари и можем да контролираме всичко. Превръщаме се в букви, цифри и емотикони. Това прави великият прогрес, който ти така хвалиш.

hAshoo
01-24-2009, 13:34
Убийството на свещенни български животни е грях!Убийте бухалите и пеперудите,гадни еврейски животни!!!

5StaR
01-24-2009, 13:36
Да, но е доказано, че Джиесемите вредят също. Най - новот....
..и, цифри и емотикони. Това прави великият прогрес, който ти така хвалиш.

На това му се вика - объркани приоритети.

babity
01-24-2009, 13:57
Да, но е доказано, че Джиесемите вредят също. Най - новот....
..и, цифри и емотикони. Това прави великият прогрес, който ти така хвалиш.

На това му се вика - объркани приоритети.

Кое им е объркано на моите приоритети? Не е ли факт, че бабите и дядовците ни са живяли много по - просто, без много машинарии и доживяват до възраст, която ние няма да видим?

mmKamm
01-24-2009, 14:10
незнам кво да кажа...хората сме пълни лайна...само при мисълта, че толкова животни са избити от нас.. :cry: прекалено тежка тема за мен...не мога повече да пиша въпреки, че има нмого какво да се пише

5StaR
01-24-2009, 14:20
Да, но е доказано, че Джиесемите вредят също. Най - новот....
..и, цифри и емотикони. Това прави великият прогрес, който ти така хвалиш.

На това му се вика - объркани приоритети.

Кое им е объркано на моите приоритети? Не е ли факт, че бабите и дядовците ни са живяли много по - просто, без много машинарии и доживяват до възраст, която ние няма да видим?

"Защо на днешно време децата не излизат, защо вече нямат детство, защо първите им любовни трепети са по Скайп? Защо?! Губи се човешкото в нас, защото прекалено много си вярваме, че сме господари и можем да контролираме всичко. Превръщаме се в букви, цифри и емотикони. "

Ей тука са ти объркани приоритетите, никой не е задължил децата или който и да е да стои по цял ден на пц-то, тва, че са ретарди си е техен проблем, не всички го правят.

Защо няма да видим тая възраст ? Много ясно, че ще я видим ..
А и да сега се сетих, с развитието на човека се откриват и нови лекарства + нови лекове, => увеличава се живота на човек, а не умираш от първия бронхит, за разлика от миналото.

Какво прави едно животно, като му се забие кол в тялото (примерно казано) ако не може да го извари -= умира

SolusChristus
01-24-2009, 14:36
...


Ходете си пазете животните, а ако още някое куче започне да ми лае по колата ще го сгазя...


Евтаназия за бездомните кучета.



/obvious troll is obvious/

babity
01-24-2009, 14:47
Да, много сме полезни, вижда се. Унищожаваме гори, животински видове и правим лекарства за болести, които сами сме си причинили. Колко от проебалите се/пропушилите/продрусалите/пропилите се ще доживеят до 70 години, примерно. Не знам как спокойно казваш, че ще ги доживеят, ама аз не смея да съм такъв оптимист. Това, че имаме физическата възможност да разрушим всичко, до което се докоснем не значи, че е най - доброто, което можем да направим. Нали за това сме най - велики, защото имаме разум, защото можем и трябва да сме състрадателни.

SolusChristus
01-24-2009, 14:52
babity, откакто се прави хартия от дървесина, горите са се овеличили, тъй като за хартия се правят "изкуствени" гори със специални дървета, от които се извлича повече и по-хубава хартия.

Чрез изследвания върху животни, могат да се направят ваксини и лекарства срещу много болести, дори СПИН.


Чудя се ако животните не бяха пухкави и "сладки" дали щеше да ги защитаваш...

5StaR
01-24-2009, 15:00
Колко от проебалите се/пропушилите/продрусалите/пропилите се ще доживеят до 70 години, примерно. Не знам как спокойно казваш, че ще ги доживеят, ама аз не смея да съм такъв оптимист. Това, че имаме физическата възможност да разрушим всичко, до което се докоснем не значи, че е най - доброто, което можем да направим. Нали за това сме най - велики, защото имаме разум, защото можем и трябва да сме състрадателни.

Техен избор е дали да пушат, да се дрогират и тн, Имаме възможност да рушим, но и да създаваме.

babity
01-24-2009, 17:06
Колко от проебалите се/пропушилите/продрусалите/пропилите се ще доживеят до 70 години, примерно. Не знам как спокойно казваш, че ще ги доживеят, ама аз не смея да съм такъв оптимист. Това, че имаме физическата възможност да разрушим всичко, до което се докоснем не значи, че е най - доброто, което можем да направим. Нали за това сме най - велики, защото имаме разум, защото можем и трябва да сме състрадателни.

Техен избор е дали да пушат, да се дрогират и тн, Имаме възможност да рушим, но и да създаваме.

Съгласна съм. Не разбирам само какава е връзката между това и заглавието и поводът за темата. Нещо създаваш докато организираш боеве с кучета или....?

SolusChristus, напомни ми колко пухкави и сладки точно са кучетата, използвани за боеве, които са наследствено обременени с агресия!

Violenza
01-24-2009, 17:15
babity, ти днес отиде ли да събираш подписи? :)

5StaR
01-24-2009, 17:20
К...
...ожем и трябва да сме състрадателни.

Техен избор е дали да пушат, да се дрогират и тн, Имаме възможност да рушим, но и да създаваме.

Съгласна съм. Не разбирам само какава е връзката между това и заглавието и поводът за темата. Нещо създаваш докато организираш боеве с кучета или....?



Точно няма абсолютно никаква връзка, просто ти отговорих на въпроса.
Създаваш пари, с които в последствие правиш борови горички 8-)

babity
01-24-2009, 17:36
babity, ти днес отиде ли да събираш подписи? :)

Не съм. Изникна изискване подписващите се да са пълнолетни и си дадох сметка, че няма да съм особено полезна. Затова пък ходих до там и накарах майка ми да се подпише.

Violenza
01-25-2009, 08:22
ясно :lol:

Uptown_soldier
01-25-2009, 08:47
ясно :lol:

:smt071

dreme_mi_kopelle
01-26-2009, 02:11
Жестокостта над хората от органите е публична и явна за всеки, ние сме тръгнали за животните да се притесняваме.

И ние ли ще сме като онеи малоумни зоо полицаи от америка?Хората могат да се защитават,но животните за жалост не как да се спаси казват че животните били зверове но е обратното ХОРАТА са зверовете.

babity
01-26-2009, 06:23
Тук зоополиция не може да има.

Violenza
01-26-2009, 17:52
ясно :lol:

:smt071

Emotikonite ne mi goworqt nishto.

DieselBlood
01-26-2009, 21:43
слабо ма интересува

Nam3less3
01-27-2009, 15:02
Нямало е фабрики,които да замърсяват водата и въздуха и с това да пречат на биологичното разнообразие,нямало е транспорт и автомобилни пътища,нямало е масово изсичане на гориКакви са тия античовешки разсъждения? Нима тия неща, които ги изброи са лоши? За животните да, но за човека фабриките и пътищата са жизненоважни, ако ти пречат, значи си неблагодарник и заслужаваш да живееш в гората. Май никой не осъзнава ползата от транспорта и фабриките. А относно животните, то те са ресурс за Човека.

Canis_Dirus
01-27-2009, 15:15
ПЪРЖОЛИ

Jesus
01-27-2009, 15:18
ПЪРЖОЛИ
Е щом не искат да са от животни нека да са от хора ;)

Canis_Dirus
01-27-2009, 16:44
СПИН И РАК :)

за гарнитурка на пържолите :)

Спина и рака не виреят в пържолите :D

AutumnTears
01-27-2009, 16:48
Нямало е фабрики,които да замърсяват водата и въздуха и с това да пречат на биологичното разнообразие,нямало е транспорт и автомобилни пътища,нямало е масово изсичане на гориКакви са тия античовешки разсъждения? Нима тия неща, които ги изброи са лоши? За животните да, но за човека фабриките и пътищата са жизненоважни, ако ти пречат, значи си неблагодарник и заслужаваш да живееш в гората. Май никой не осъзнава ползата от транспорта и фабриките. А относно животните, то те са ресурс за Човека.
:lol: :lol:

AutumnTears
01-27-2009, 16:51
6te vidite sled vreme kato iz4eznat jivotnite
o, vie gospodari na Zemqta :lol:

Swinkenhoffer
01-27-2009, 17:01
Нямало е фабрики,които да замърсяват водата и въздуха и с това да пречат на биологичното разнообразие,нямало е транспорт и автомобилни пътища,нямало е масово изсичане на гориКакви са тия античовешки разсъждения? Нима тия неща, които ги изброи са лоши? За животните да, но за човека фабриките и пътищата са жизненоважни, ако ти пречат, значи си неблагодарник и заслужаваш да живееш в гората. Май никой не осъзнава ползата от транспорта и фабриките. А относно животните, то те са ресурс за Човека.
:lol: :lol:
Ти се смееш, ама си е верно... аз не си представям живот без електричество, течаща вода и всичко там. Просто хората сме се разглезили адски много.
А именно животните, след като са ресурс за човека, трябва да получават хуманно отношение. Даваш на прасето 2 литра вино и после го застрелваш зад ухото... чиста работа. 8-)

AutumnTears
01-27-2009, 17:04
Нямало е фабрики,които да замърсяват водата и въздуха и с това да пречат на биологичното разнообразие,нямало е транспорт и автомобилни пътища,нямало е масово изсичане на гориКакви са тия античовешки разсъждения? Нима тия неща, които ги изброи са лоши? За животните да, но за човека фабриките и пътищата са жизненоважни, ако ти пречат, значи си неблагодарник и заслужаваш да живееш в гората. Май никой не осъзнава ползата от транспорта и фабриките. А относно животните, то те са ресурс за Човека.
:lol: :lol:
Ти се смееш, ама си е верно... аз не си представям живот без електричество, течаща вода и всичко там. Просто хората сме се разглезили адски много.
А именно животните, след като са ресурс за човека, трябва да получават хуманно отношение. Даваш на прасето 2 литра вино и после го застрелваш зад ухото... чиста работа. 8-)
az li4no bih jivqla takuv jivot
no ako sum samo az prosto 6te buda edno golqmo ni6to :D

babity
01-27-2009, 17:13
Мда, масово не можете да живеете без нет, ток, вода и замърсен въздух, ама като ви избият балансите бягате някъде по къра за да си откраднете малко спокойствие за ден - два. А ако след някоя година вече няма такива красиви, зелени и спокойни места? Тогава какво?

Nam3less3
01-28-2009, 11:11
И аз обичам и уважавам животните, но съм и благодарен на фабриките и магистралите, благодарение на които съществува сегашната система и икономика. Без тях сме в каменната ера. Които е против тях, не заслужава да стъпи в магазина и за една вафла. :D

MostHated
01-28-2009, 14:17
яде ми се свинско...

babity
01-28-2009, 15:40
Мда, масово не можете да живеете без нет, ток, вода и замърсен въздух, ама като ви избият балансите бягате някъде по къра за да си откраднете малко спокойствие за ден - два. А ако след някоя година вече няма такива красиви, зелени и спокойни места? Тогава какво?

и ти да не би можеш да живееш без ток,вода и т.н.? я не приказвай глупости...

аз пък най-добре си почивам в града,притрябвали са ми поляни и села. не съм ходил от повече от десетилетие на село никъде...

без ток,течаща вода и т.н. живота е немислим... животни си има достатъчно,а хората ядем животни,които сами развъждаме точно с тази цел. и дрехи си правим от такива животни.

Мда, случвало ми се е. Една цяла седмица си живях на газова лампа. Е, имала съм и далеч по - приятни изживявания, ама не умрях. Къде си почиваш си е твоя работа, разбира се, но нима казваш, че трябва да си разебем природата и да превърнем всеки сантиметър от страната си в големи и мръсни градове? Да, има животни, които си ги въдим за да си ги ядем и аз, честно казано, нямам нищо против това. Тук говорим конкретно за жестокостта над животните компаньони.

Swinkenhoffer
01-28-2009, 15:45
Абе, винаги ми е било интересно какво значи "има животни за ядене и такива, които да си ги гледаш у вас!"
Обяснете ми, моля, каква е разликата, тъй като на мен ми звучи супер абсурдно.

На Пешо ще му резна гръкляна, щото за тази цел се е родил, на Иван не, щото незнамсикво.

?!??!?

Canis_Dirus
01-28-2009, 15:51
Абе, винаги ми е било интересно какво значи "има животни за ядене и такива, които да си ги гледаш у вас!"
Обяснете ми, моля, каква е разликата, тъй като на мен ми звучи супер абсурдно.

На Пешо ще му резна гръкляна, щото за тази цел е се е родил, на Иван не, щото незнамсикво.

?!??!?

Просто от една котка не можеш да изкараш достатъчно месо, че и достатъчно качествено, за да си заслужава масовото отглеждане. то по принцип месоядните не стават за отглеждане за месо/козина, че не е икономически изгодно. Ама е виж - виетнамците не подбират.

Разликата е, че едното е икономически изгодно, а другото - не.

babity
01-28-2009, 15:56
Т'ва вече сме го говорили, мисля. Аз ям месо, не мога да съм чак толкова лицемерна, че да почна да се плюнча колко ми е жал за прасенцата и кравичките. Съжалявам! И все пак... в повечето ферми си гледат животните както си му е реда, все пак за месо ги гледат и нямат никакъв кяр да ги убиват за удоволствие. Докато при т.нар. дребни, домашни животни грепиращите случаи на убийства и най - различен вид насилие са много повече. Никак не ми се вижда редно да се убие едно животно, защото някой иска да го прибере от улицата и да му даде дом, а ти предпочиташ да си го гледаш на обекта, където всяка минутка могат да го "отбавят". Да, не е редно и гнусните мангали да си мъчат кончетата, да ги бият и да ги държат гладни. 'Бе странно е. Все гледате да сте контра. Ако искате подкрепяте идеята, ако не - не. Толкова. Аз съм си направила зависещото от мен, за другите ни ме ибе!

Swinkenhoffer
01-28-2009, 15:56
Абе, винаги ми е било интересно какво значи "има животни за ядене и такива, които да си ги гледаш у вас!"
Обяснете ми, моля, каква е разликата, тъй като на мен ми звучи супер абсурдно.

На Пешо ще му резна гръкляна, щото за тази цел е се е родил, на Иван не, щото незнамсикво.

?!??!?

Просто от една котка не можеш да изкараш достатъчно месо, че и достатъчно качествено, за да си заслужава масовото отглеждане. то по принцип месоядните не стават за отглеждане за месо/козина, че не е икономически изгодно. Ама е виж - виетнамците не подбират.

Разликата е, че едното е икономически изгодно, а другото - не.
Да, това е така. Идеята ми беше, че всички животни душа носят. Как може да ти е жал за кучето, ама да не ти е жал за теленцето?

babity
01-28-2009, 15:58
А не е ли смешно да кажа, че сърцето ми се къса от жалост като през вечер муам пържоли?

Swinkenhoffer
01-28-2009, 16:05
А не е ли смешно да кажа, че сърцето ми се къса от жалост като през вечер муам пържоли?
Ама казваш, че си против жестокостта към животните, а в същото време ядеш пържоли, което пак е противоречиво. 8-)

Blab
01-28-2009, 16:07
Против жестокостта към животните(включително хората) съм.
Не ям месо.
Бия ли бабиту? :lol:

Sarityyy
01-29-2009, 18:55
Обмислям идеята да стана вегетарианка. Сериозна съм.

Swinkenhoffer
01-30-2009, 10:15
Обмислям идеята да стана вегетарианка. Сериозна съм.
\:D/

http://www.dnes.bg/article.php?id=65024

Riot
01-30-2009, 10:31
само мазни пАржоли и бири
вегитревопасните... да ме хванат за оная работа

Nam3less3
01-31-2009, 10:23
Вегетарианството няма нищо общо с жестокостта към животните. Може и най-големия любител на животни да си, и пак да си хапваш пържолките.

ScionOfStorm
01-31-2009, 10:25
раа, набираш абонати във веге акцията, че те чукамъ! 8)

mitternacht
01-31-2009, 10:33
Кофти, че заключиха оная тема за правата на животинките в Третия Райх.
Плюс т'ва, там изобщо не се пропагандираше нищо, а бяха изведени само факти.

По темата-абеее не е хубаво да се тормозят животните, ама всичките улични кучета трябва някъде да се изнесат.Износ за Виетнам например.Ако си плащат добре-на двойна далавера сме.

AutumnTears
01-31-2009, 11:34
Против жестокостта към животните(включително хората) съм.
Не ям месо.
Бия ли бабиту? :lol:
i az i az :D

5StaR
01-31-2009, 14:22
Какво си го постнал тва? Като че ли ми пука за Хитлер/Германия? :-o :-o

brokeninside13
01-31-2009, 16:08
Животните са направени да бъдат ловувани и ядени. Човешкият организъм се нуждае от месо.

:shock: Boje chowek ti ne si dobre... Naprao se ochudwam che ima xora koito mislqt po toq nachin.... :? :shock: :o :x :?

teffii
01-31-2009, 20:41
днес майка ми се подписа :grin:

BlueAvalanche
01-31-2009, 20:50
Обичам да ям животинско. Ям само месо. Който не яде месо е ненормален. Тва е положението. 8)

BlueAvalanche
01-31-2009, 21:09
Явно не съм средноинтелигентен, проблем ... ? :?

Ей много интелигентни се навъдихте бе :shock: