PDA

View Full Version : Какво мислите, че ще постигнете в чужбина?



adelaida
01-23-2009, 16:59
mislite li 4e 6te zabogateete?ili prosto iskate noramalen jivot,imam predvid da mojete da si pozvolite elementarni ne6ta?ili ste samo zaradi obrazovanieto?



*Заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Darkkiss
01-23-2009, 17:50
моля те спри да гледаш филми
ако си мислиш че ще станеш богата извън бг или известна моля те направи добро на света и се самоубии...

tedi_96
01-23-2009, 19:28
Men maika mi me dovede tuk za po dobro obrazovanie i normalen jivot da imam i vsichko sled vreme kato porasna no neshtata ne utivat na hubavo to ppone edno hubavo neshto da imashe :( maika mi e mn uvajaema lichnost v balgariq a tuk prosto ,to da se chustvash nqkak specialen che si tuk a ti sechustvash daje kato otrepka i chestno kazanopochva da mi pisva! :? :-k :-k :-k ](*,) shte vidim kakvo shte stane

Darkkiss
01-23-2009, 19:35
Men maika mi me dovede tuk za po dobro obrazovanie i normalen jivot da imam i vsichko sled vreme kato porasna no neshtata ne utivat na hubavo to ppone edno hubavo neshto da imashe :( maika mi e mn uvajaema lichnost v balgariq a tuk prosto ,to da se chustvash nqkak specialen che si tuk a ti sechustvash daje kato otrepka i chestno kazanopochva da mi pisva! :? :-k :-k :-k ](*,) shte vidim kakvo shte stane

значи и ти си от тея селяни дето утре си отиват
доидоха и почнаха обесняват колко са богати и известни и тн
и как са най великите
1 месец по късно си тръгват...
аман от идиоти

adelaida
01-23-2009, 21:02
DARKISS da go duha6!!prestani da si izbiva6 kompleksite sas vsi4ki!!!kato ti gledam prosta6koto darjanie ti to4no nito tuk nito v balgariq moje6 da bade6 li4nost!!!

Darkkiss
01-23-2009, 21:08
DARKISS da go duha6!!prestani da si izbiva6 kompleksite sas vsi4ki!!!kato ti gledam prosta6koto darjanie ti to4no nito tuk nito v balgariq moje6 da bade6 li4nost!!!

Аз поне мога да си напиша името на държавата....

adelaida
01-23-2009, 21:41
:razz: evala!!! moje6 da se gordee6 :lol: :lol: :lol: nai golemiq balgarin!!!!

Darkkiss
01-24-2009, 00:33
:razz: evala!!! moje6 da se gordee6 :lol: :lol: :lol: nai golemiq balgarin!!!!

оти съ нйе застреляш?

adelaida
01-24-2009, 07:20
ne ti razbiram selskiq 8) 8) 8)

Darkkiss
01-24-2009, 13:48
ne ti razbiram selskiq 8) 8) 8)

оти? ти от сиело...

ти требе разбира

или я не мое говори кат тебе

извиняваи просто не съм от село и знам 20-30 думи на селски че да ги ебавам такива като тебе... пак ти казвам извинявай!!!

kristo
01-24-2009, 15:08
Даркнис, гугутко шарена, ти какво разбираш под селяни бе? Или си роден в центъра на Париж, а? Айде стига се прави на много велик и големия "гражданин". Ако не са селяните, такива шматки като теб досега да са станали просяци. Ако не е селото, ти няма да ядеш никакви плодове и зеленчуци, понеже се отглеждат там, няма да ядеш кашкавал, сирене, месо... Айде спри да се излагаш малко... Селяни та селяни, ако не е било българското село като крепител и пазител на традиционно българското по време на османското иго сега можеше да се казваш Мюмюн или Ахмед.

Darkkiss
01-24-2009, 15:14
Даркнис, гугутко шарена, ти какво разбираш под селяни бе? Или си роден в центъра на Париж, а? Айде стига се прави на много велик и големия "гражданин". Ако не са селяните, такива шматки като теб досега да са станали просяци. Ако не е селото, ти няма да ядеш никакви плодове и зеленчуци, понеже се отглеждат там, няма да ядеш кашкавал, сирене, месо... Айде спри да се излагаш малко... Селяни та селяни, ако не е било българското село като крепител и пазител на традиционно българското по време на османското иго сега можеше да се казваш Мюмюн или Ахмед.

аблаблаблаблаблаблаблабла блала Всъщност съм роден в Бояна (краен кв на София) и под селяни разбирам всички вие който се праите на велики
и не не ям кашкавал и мляко също така не ми спори щот сичко дето идва като плод в бг е некоя др държава
ако селяните си стояха по селата и отглеждаха нещо нямаше да е обида ма като некъф си шоп ми доиде и почне ми обеснява как си зел 2 стаина гарсионера в центъра на София дето е най гадно.. и почне ми се перчи кфо да му кажа бе? ефала пич ти си най великия
...........
и БТВ не ми говори за турци щот по БНТ има новини на турски език а даже и субтитри на БГ няма... подяволите тази телевизия е платена от наще пари....
И ако нямаше идиоти(селяни) като тея тука да ми идват на власт България нямаше сега да е толкова малка и с толкова мноо проблеми
и е тея великите политици ако пуснат 3-ти и 4-ти АЕЦ треа си плуем на петите....
и преди да ми кажеш че те са прави тея реактори са като всичко в БГ старо и праено от частни порърчки...
ако това гръмне няма да има 1/2 Европа.....

LiveFlower
01-24-2009, 15:14
През ум не ми е минавало да се реализирам в чужбина.Них отишла на екскурзия,примерно,но за постоянен живот там-не! :)

hahavteen
01-24-2009, 16:02
Аз от малка съм в чужбина.
Искам просто да мога да живея нормално и да се чувствам спокойна :)

TheBlackRose
01-24-2009, 17:38
Ами аз мисля че ще мога да постигна нещо-да водя спокоен живот.Принципно за образование излязох навън,но от години съм решила,че няма да живея в България.Не мечтая да се прочуя в чужбина,но просто искам да съм на някое по-хубаво място... :)

kristo
01-24-2009, 20:01
Даркнис, гугутко шарена, ти какво разбираш под селяни бе? Или си роден в центъра на Париж, а? Айде стига се прави на много велик и големия "гражданин". Ако не са селяните, такива шматки като теб досега да са станали просяци. Ако не е селото, ти няма да ядеш никакви плодове и зеленчуци, понеже се отглеждат там, няма да ядеш кашкавал, сирене, месо... Айде спри да се излагаш малко... Селяни та селяни, ако не е било българското село като крепител и пазител на традиционно българското по време на османското иго сега можеше да се казваш Мюмюн или Ахмед.

аблаблаблаблаблаблаблабла блала Всъщност съм роден в Бояна (краен кв на София) и под селяни разбирам всички вие който се праите на велики
и не не ям кашкавал и мляко също така не ми спори щот сичко дето идва като плод в бг е некоя др държава
ако селяните си стояха по селата и отглеждаха нещо нямаше да е обида ма като некъф си шоп ми доиде и почне ми обеснява как си зел 2 стаина гарсионера в центъра на София дето е най гадно.. и почне ми се перчи кфо да му кажа бе? ефала пич ти си най великия
...........
и БТВ не ми говори за турци щот по БНТ има новини на турски език а даже и субтитри на БГ няма... подяволите тази телевизия е платена от наще пари....
И ако нямаше идиоти(селяни) като тея тука да ми идват на власт България нямаше сега да е толкова малка и с толкова мноо проблеми
и е тея великите политици ако пуснат 3-ти и 4-ти АЕЦ треа си плуем на петите....
и преди да ми кажеш че те са прави тея реактори са като всичко в БГ старо и праено от частни порърчки...
ако това гръмне няма да има 1/2 Европа.....
Леле мале, прост си и прост ще си останеш... Наистина все едно споря с някое дете от детската градина, общо взето като ти чета разсъжденията и с такова впечастление оставам...
разсъждаваш наистина супер елементарно, не знаеш за какво говориш и само си дъвчиш селяни та селяни, явно за теб за всичко са виновни селяните... На крива ракета космоса и пречи е твоя случай. Ако не са селяните ще ти е виновен някой друг, а реалните виновници никога няма да ги кажеш, щото може би и не ги знаеш...
Щото България не се управлява от селяни, а от образовани, но зверски хитри и манипулативни хора. А един прост селянин никога няма да може да бъде такъв. Проблема ни мойто момче е, че ни управляват комунисти ама явно изобщо не си наясно...
Що се отнася до АЕЦ-Козлодуй- 100% блоковете бяха затворени без никакво основание. Това го потвърдиха безпристрастни, а не платени европейски експерти по енергетика. Така че затварянето им си беше с главната цел България да бъде лишена от възможността да продължава да бъде енергиен лидер на Балканите и да внася ток от чужбина. Ама ти с твоя интелигентен ум и голяма начетеност май не си схванал това нещо... Е, нали другите сме селяни, а ти големия умник, акълия, експерт по всичкознание...
ПП. И се научи на правилен български, че с тоя просташки жаргон дето го праскаш не се траеш...

magneziq
01-25-2009, 07:41
Аз след 3 години заминавам за едно малко градче в САЩ с население от 6,000 души.Природата е уникална,наолколу е пълно с ферми,гори,2 реки,1 езеро и е близо до Мексиканския залив,затова смятам ,че е идеално за мен,понеже обичам да рисувам и тази природа би ми се отразила много добре,а и гледах градчето да е с възможно най-малко хора,понеже ми е писнало от големите градове,където не можеш да се разминеш по улицата,а от всякъде блика злоба.Градчето може да е малко,но има всичко,което има и в 1 голям град.
Мойте учаквания не са да забогатея,а просто да си живея живота спокойно извън България,че тук в София не се търпи.
По професия съм графична дизайнерка та се надявам да си намеря подобна работа-градчето е достатъчно развито за това.
Надявам се,че ще успея да постигна тази моя мечта.

magneziq
01-25-2009, 07:41
Аз след 3 години заминавам за едно малко градче в САЩ с население от 6,000 души.Природата е уникална,наолколу е пълно с ферми,гори,2 реки,1 езеро и е близо до Мексиканския залив,затова смятам ,че е идеално за мен,понеже обичам да рисувам и тази природа би ми се отразила много добре,а и гледах градчето да е с възможно най-малко хора,понеже ми е писнало от големите градове,където не можеш да се разминеш по улицата,а от всякъде блика злоба.Градчето може да е малко,но има всичко,което има и в 1 голям град.
Мойте учаквания не са да забогатея,а просто да си живея живота спокойно извън България,че тук в София не се търпи.
По професия съм графична дизайнерка та се надявам да си намеря подобна работа-градчето е достатъчно развито за това.
Надявам се,че ще успея да постигна тази моя мечта.

Darkkiss
01-25-2009, 12:40
Аз след 3 години заминавам за едно малко градче в САЩ с население от 6,000 души.Природата е уникална,наолколу е пълно с ферми,гори,2 реки,1 езеро и е близо до Мексиканския залив,затова смятам ,че е идеално за мен,понеже обичам да рисувам и тази природа би ми се отразила много добре,а и гледах градчето да е с възможно най-малко хора,понеже ми е писнало от големите градове,където не можеш да се разминеш по улицата,а от всякъде блика злоба.Градчето може да е малко,но има всичко,което има и в 1 голям град.
Мойте учаквания не са да забогатея,а просто да си живея живота спокойно извън България,че тук в София не се търпи.
По професия съм графична дизайнерка та се надявам да си намеря подобна работа-градчето е достатъчно развито за това.
Надявам се,че ще успея да постигна тази моя мечта.

Извинявай че ти разбирам мечтите ма ако нямаш лиценз от щата където отиваш просто забрави да си намериш работа по професията в близките 4-5 години... още повече като си в малко градче(селце) ....

marilyn
01-28-2009, 20:21
[quote="adelaida"]mislite li 4e 6te zabogateete?ili prosto iskate noramalen jivot,imam predvid da mojete da si pozvolite elementarni ne6ta?ili ste samo zaradi obrazovanieto?

Аз лично още уча и няма как да замина сега, но след време ще го направя. Аз не искам да стана милионер и тн, не живея с мисълта, че ще забогатея или че в чужбина парите падат от небесата. Искам да водя един нормален живот, да имам хубава работа, от която да мога да е издържам. Това искам, но не мисля, че в Бг мога да го постигна. :)

SoFarSoG00d
02-11-2009, 14:51
Нормален живот,работа,която отговаря на квалификацията ти,абе всичко,което не може да се постигне в България.

aaasdfghjklll
02-11-2009, 21:40
Ох леко ми е смешно, че има такива хора, които си мислят отивам там и хоп зимат ме на яката работа дето съм учила за нея, дето сиг още 10 човека от страната в която съм си чакат за нея ама не ест те взимат тебе чужденката, взимаш голямата заплата, жениш се за някой чужденец, надрискаваш 2-3 деца и си най-голямата...нямаш грижи...да ама не...хората,които са наистина кадърни си намират реализация както в БГ така и в чужбина, а които не-ходят в чужбина и мият кенефи и чинии по цял ден като луди(те ест не са тръгнали за това НО....), слугуват им кат кучета и повечето ги е срам да се върнат и си стоят там и разправят, че са много добре на техните, след което техните излизат на мегданя на седянката там да се похвалят, че видиш ли ти мойта дъщеря така и така замина тъй тъй ейй тя е НАЙ-ГОЛЯМАТА у цело село...брех брех...и така се създава всеобщата илюзия...не казвам, че всички хора са така, но едно 90%...

Darkkiss
02-11-2009, 22:06
Ох леко ми е смешно, че има такива хора, които си мислят отивам там и хоп зимат ме на яката работа дето съм учила за нея, дето сиг още 10 човека от страната в която съм си чакат за нея ама не ест те взимат тебе чужденката, взимаш голямата заплата, жениш се за някой чужденец, надрискаваш 2-3 деца и си най-голямата...нямаш грижи...да ама не...хората,които са наистина кадърни си намират реализация както в БГ така и в чужбина, а които не-ходят в чужбина и мият кенефи и чинии по цял ден като луди(те ест не са тръгнали за това НО....), слугуват им кат кучета и повечето ги е срам да се върнат и си стоят там и разправят, че са много добре на техните, след което техните излизат на мегданя на седянката там да се похвалят, че видиш ли ти мойта дъщеря така и така замина тъй тъй ейй тя е НАЙ-ГОЛЯМАТА у цело село...брех брех...и така се създава всеобщата илюзия...не казвам, че всички хора са така, но едно 90%...

единствения здравомислещ човек в този раздел
поздрави!!!

SoFarSoG00d
02-12-2009, 08:20
Ох леко ми е смешно, че има такива хора, които си мислят отивам там и хоп зимат ме на яката работа дето съм учила за нея, дето сиг още 10 човека от страната в която съм си чакат за нея ама не ест те взимат тебе чужденката, взимаш голямата заплата, жениш се за някой чужденец, надрискаваш 2-3 деца и си най-голямата...нямаш грижи...да ама не...хората,които са наистина кадърни си намират реализация както в БГ така и в чужбина, а които не-ходят в чужбина и мият кенефи и чинии по цял ден като луди(те ест не са тръгнали за това НО....), слугуват им кат кучета и повечето ги е срам да се върнат и си стоят там и разправят, че са много добре на техните, след което техните излизат на мегданя на седянката там да се похвалят, че видиш ли ти мойта дъщеря така и така замина тъй тъй ейй тя е НАЙ-ГОЛЯМАТА у цело село...брех брех...и така се създава всеобщата илюзия...не казвам, че всички хора са така, но едно 90%...
Това,че ти миеш кенефи и чинии и,че не си успял,не важи за всички,е аз съм успяла.

aaasdfghjklll
02-12-2009, 09:02
Първо, да съм казала някъде всички?!
Второ, защо не спрем да се правим, наши хора сме си, дай си говорим истината...
И трето, не скъпа не съм ходила в чужбина да мия кенефи имам си достойнство...
И четвърто моето твърдение се доказва! Ето ти отново се правиш на много успяла не те знам, може и да си, но почти всички в чужбина говорят по начина по който ти говориш. А кажи ми всички ли са успяли?
Направо като вземете така да ми се превъзнасяте и не знам...

SoFarSoG00d
02-12-2009, 09:07
Не се превъзнасям,но пък ми е много забавно,когато плюете останалите хора,които не са в България и задължително давате примера с миенето на тоалетни и чинии.Мога да ти кажа,че каквато и да е работа да работиш в чужбина,то тя е по-високо платена от тази в България.Не може да става въпрос за сравнение просто.Минималното заплащане варира от около 1000 паунда за неквалифицирана работа,отвори просто един сайт за свободни работни места и съответно тяхното заплащане за час.

SoFarSoG00d
02-12-2009, 09:12
Понеже има доста хора,които оспорват твърдението,че работата в чужбина,задължително трябва да е долнопробна,задължително трябва да присъства елементът с миенето на тоалетни и чинии една табличка:
SNAPSHOT OF UK SALARIES Job title Salary
Source: Office for National Statistics, Nov 2007
Accountants (chartered and certified)

aaasdfghjklll
02-12-2009, 09:29
За заплащането нищо не съм казала, ясно е, че е по-високо, но аз лично не бих се чувствала щастлива и доволна от факта, че имам више например и работя неквалифицирана работа в чужбина и да се кефя, че виж ме в чужбина съм...съгласна съм, че западните страни имат по-висок стандарт от този в БГ, начина на живот е друг, не казвам, че положението в БГ е цветущо, но в чужбина почти винаги си оставаш един чужденец и това си е каквото и да говорим...абе с една дума живота, който водят емигрантите някак не е представата ми за щастие това е..

hahavteen
02-12-2009, 10:13
Добре защо пък всички да работят неквалифицирана работа?
Майка ми е учителка по цигулга и откакто сме в чжбина все това си работи.
Приятелките й българки също си работят това за което са учили или си имат собствен бизнес.
Всичко зависи от човека и обстоятелствата.
Какъв е проблема хората да отидат да работят и а живеят в чужбина след като там се чувстват по-добре?

SoFarSoG00d
02-12-2009, 11:49
Добре защо пък всички да работят неквалифицирана работа?
Майка ми е учителка по цигулга и откакто сме в чжбина все това си работи.
Приятелките й българки също си работят това за което са учили или си имат собствен бизнес.
Всичко зависи от човека и обстоятелствата.
Какъв е проблема хората да отидат да работят и а живеят в чужбина след като там се чувстват по-добре?
Ами и аз това се чъдя,явно нашите сънародници смятат,че българите в чужбина може да вършат само така наречената 'мръсна работа',а факт е,че срамна работа няма,стига да ти се заплаща коректно и да имаш подходящите условия.

Jesus
02-12-2009, 13:39
Точно мога да ти кажа че ако си добър в областа си и тук може да взимаш много добри пари :)

hahavteen
02-12-2009, 15:49
Точно мога да ти кажа че ако си добър в областа си и тук може да взимаш много добри пари :)

Абсолютно не е така.
Пастрока ми е програмист. Понеже ние със сестра ми а и майка ми искахме да живеем в БГ се върнахме за 1 година. Пастрока ми си намери работа по специалността си за мижави в сравнение със сегашната му заплата пари съответно заминахме отново защото просто не си заслужава.
Каквото и да си говориме всички сме наясно че в чужбина плащат по-добре отколкото в България. :?

SoFarSoG00d
02-12-2009, 15:56
Точно мога да ти кажа че ако си добър в областа си и тук може да взимаш много добри пари :)

Абсолютно не е така.
Пастрока ми е програмист. Понеже ние със сестра ми а и майка ми искахме да живеем в БГ се върнахме за 1 година. Пастрока ми си намери работа по специалността си за мижави в сравнение със сегашната му заплата пари съответно заминахме отново защото просто не си заслужава.
Каквото и да си говориме всички сме наясно че в чужбина плащат по-добре отколкото в България. :?
Така е!!!!В България парите са смешни,искат не знам колко си години опит,западни езици,компютърна грамотност,възрастово ограничение до 30 за около 1000-2000лв,за мен това е недопустимо,как се живее с тези пари?Ама това е в добрия вариант,ако имаш връзки,защото е невъзможно да имаш опит в област ,за която кандидатстваш,защото,ако завтршир уни то ти си към 24-25,кой ще те вземе без стаж,та да натрупаш стаж-следователно заплатата ти ще е смешна през това време,вече след това,ако си издържална гаврата и безпаричието,ниския стандарт на живот и простотия,не си избягал в чужбина ще кандидатстваш за позиция,която вече е заета от връзкар!!!!
изводът е...............няма смисъл!

Jesus
02-12-2009, 16:09
Познавам програмист в България $ 15 000 на месец и това ако не е добре платена работа нз. Да има разлика в заплащането но то е съобразено със стандарта на живот !! HP съпорт центъра долкото знам там дават 2-3 000 паунда, в българия 1000 - 1500 лв, ама в българия това е добра заплата, доста над средната !

SoFarSoG00d
02-12-2009, 16:12
Познавам програмист в България $ 15 000 на месец и това ако не е добре платена работа нз. Да има разлика в заплащането но то е съобразено със стандарта на живот !! HP съпорт центъра долкото знам там дават 2-3 000 паунда, в българия 1000 - 1500 лв, ама в българия това е добра заплата, доста над средната !
Цените в Англия са много по-ниски, бих казала.Аз се уплаших като влязох в бг.хранителен магазин......

Jesus
02-12-2009, 16:15
влязох в бг.хранителен магазин......
Искаш да кажеш че за 1500 лв в UK се живее по-добре от колкото в BG ?

SoFarSoG00d
02-12-2009, 16:20
Сега една елементарна сметка:
Хляб има по 30 цента(не е супер качество ама става),хубавия -50 цента
Прясно мляко 2литра-80 цента.
Олио-80 цента
Ориз-80 цента
Боб(консерва)-20цента
Домат(консерва)-16 цента
Кисели краставички(голям буркан)-80 цента
Шоколадии вскякави,ама последно 4 шоколада милка-1.20паунда
Пици(два броя)-1.60 паунда
Картофи(бланширани)1кг-50 цента
Гъби(коснерва)-30 цента
Банани(15 броя)от пазара-1паунд,даже има и по 50 цента към края на пазара
Ябълки-8 броя-80 цента
Лук 10кг-2 паунда
Кисело мляко-30 цента
Плодово кисело мляко(като данон)-20 цента
Филе от пъстърва-1 паунд
Дрехи-цените са без коментар..............
Има постоянни намаления!

SoFarSoG00d
02-12-2009, 16:21
А неща като козметика,домашни потреби да не говорим......няма база са сравнение.

Jesus
02-12-2009, 16:30
Като гледам цените тва е само на АРО :? тях неги бива :(
Преди 2-3 години 1 фр като се върна от брига каза че там не е било много евтино както ти го описваш :(

SoFarSoG00d
02-12-2009, 16:40
Като гледам цените тва е само на АРО :? тях неги бива :(
Преди 2-3 години 1 фр като се върна от брига каза че там не е било много евтино както ти го описваш :(
Зависи къде пазаруваш,значи има магазини за всеки
1.Lidl-най-евтин,като склад е ,това е немска верига от магазини,която съществува във всички европейски страни-без Бг-то
2.Tesco-типична английска верига от магазини,има хранителни стоки,дрехи,техникка,домаш и потреби-храната не е скъпа,но пък аз не я харесвам,понеже е с типичния английски вкус-няма подправки,кухнята им е много зле
3.Sainsbury's-любимата ми верига,храната е на средна цена,не е много евтина,но пък има чудесен избор.
4.Mark&Spencer-малко количество храна за доста пари,скъпа верига,но наистина не намирам нещо по-така

Забравих да спомена за Aldi има много готини неща там,същото е като Лидл,ама в английски вариант :)
Да не пропускаме и кварталните магазинчета,аз харесвам и индийските

Jesus
02-12-2009, 16:45
Ми нз аз си мисля че ако съм тук в бг, при приятели и семейство, пък парите ще го мисля :)

SoFarSoG00d
02-12-2009, 16:56
Ми нз аз си мисля че ако съм тук в бг, при приятели и семейство, пък парите ще го мисля :)
Ами виж,понякога и това не стига,искам един ден аз да мога да помогна финансово на нашите,на баба ми и дядо ми,защото ако стоя в България,няма да имам възможност да помогна на себе си,виждам мои стари познати,станали са зрели хора,а още искат джобни....

Jesus
02-12-2009, 17:05
Ако не е тайна на колко си ? Знам че жена не се пита това ама...

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:06
Ох,не е тайна на 22 съм :)имах профил тук от 2004,нооо си прецаках юзъра :) и сега наново.

Jesus
02-12-2009, 17:14
как ти беше старият ? може и да го помня :)
22 и вече си се отказала от българия :( Може би и аз като стана на толкова щесе откажа, но въпреки всичко съм горд че съм наследник на такава велика империя :)

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:16
Ами какво да се прави,за да бъда честна не са ми липсвали пари,но просто се чувствах зле,заобграждащата ме среда,хората,мизерията,без едиците....кофти.А ти на колко си?

Jesus
02-12-2009, 17:25
Ами на 20 без 2-3 месеца :) как ти беше старият акаунт ?
В бг признавам доста е зле, но немисля поне за сега да се махна, може би като науча java ще се замисля, вярно е заплатите започват от 2 000 лв не са много, но след време могат да стигнат 20 000 лв ако си професионаст :)

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:31
Ами на 20 без 2-3 месеца :) как ти беше старият акаунт ?
В бг признавам доста е зле, но немисля поне за сега да се махна, може би като науча java ще се замисля, вярно е заплатите започват от 2 000 лв не са много, но след време могат да стигнат 20 000 лв ако си професионаст :)
В ИТ има доста пари,ако имаш и сертификат за CISCO ще си много добре.

Jesus
02-12-2009, 17:38
циско ми казаха че лесно се изкарвало ама мразя езика :? немога да ги понасям англичаните и американците мислят се за най-великите. Аз затова твърдя че в бг заплатите са адекватни, защото имам данни от разни познати че в IT сектора цените са по-малки с 5-10 %, което не е много :)

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:45
циско ми казаха че лесно се изкарвало ама мразя езика :? немога да ги понасям англичаните и американците мислят се за най-великите. Аз затова твърдя че в бг заплатите са адекватни, защото имам данни от разни познати че в IT сектора цените са по-малки с 5-10 %, което не е много :)
Годишната заплата в тази сфера е 60 000 паунда,което се равнява на приблизително 120 000лв,ако паундът е на най-ниско равнище.....

Jesus
02-12-2009, 17:49
Тък началната е около 2 бона :( Обаче я кажи спрамо тамошният стандарт много ли са 60 000 лири ?

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:50
Тък началната е около 2 бона :( Обаче я кажи спрамо тамошният стандарт много ли са 60 000 лири ?
Ми жилище в центъра на ЛЕстър,(5-я по големина град),обзаведено струва 85 000 паунда.

Jesus
02-12-2009, 17:53
Имай друго предвид 5 хиляди лири на месец, над средната запалата ли е как е ? иначе жилищата ще станат много по-евтини в бг започнаха да ги продават по 60 бона лв :) // без обзавеждане //

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:58
Имай друго предвид 5 хиляди лири на месец, над средната запалата ли е как е ? иначе жилищата ще станат много по-евтини в бг започнаха да ги продават по 60 бона лв :) // без обзавеждане //
Да де,ама панелка в калната София,дори и улици няма,неизхвърлени контейнери,кал до колене,безредици,не е въпроса да си купиш жилище,а въпроса е къде ще е то!Не е средна заплата 5000 паунда,тя е много висока заплата,ама да речем средното варира от 2000 паунда,но ако си вземеш жилище на кредит,лихвеният процент е толкова нисък,че няма да го усетиш,имам познат,който за 5 години при не много висока заплата си изплати къща.За храна на човек ти трябват месечно към 200 паунда,ако не искаш да се лишаваш.

Jesus
02-12-2009, 18:09
Аз имам роднина в чужбина и на нея много и хареса и вика че не искала да се върне и затова много ме е яд, че младите хора напускат българия и оставам предимно етносите :(

marjesa
02-12-2009, 18:58
Аз България не напускам ! Чужбина не може да ми даде това , което получавам тук - свободия и възможности за корупция !

kristo
02-12-2009, 19:52
Аз България не напускам ! Чужбина не може да ми даде това , което получавам тук - свободия и възможности за корупция !
Е много хубаво ако само заради това не искаш да я напуснеш, направо прекрасно...

SoFarSoG00d
02-12-2009, 19:55
Аз България не напускам ! Чужбина не може да ми даде това , което получавам тук - свободия и възможности за корупция !
Точно,че свободията и корупцията прецакаха държавата.Държавата означава закони,а законите не трябва да са само на книга,а да бъдат прилагани.Това е най-големият проблем-беззаконието,то създава липсата на респект.

Waterbollistka
02-13-2009, 05:15
"Не се превъзнасям,но пък ми е много забавно,когато плюете останалите хора,които не са в България и задължително давате примера с миенето на тоалетни и чинии.Мога да ти кажа,че каквато и да е работа да работиш в чужбина,то тя е по-високо платена от тази в България.Не може да става въпрос за сравнение просто.Минималното заплащане варира от около 1000 паунда за неквалифицирана работа,отвори просто един сайт за свободни работни места и съответно тяхното заплащане за час."


Всъщност, не се чуваш какво говориш/пишеш???!!!!

Waterbollistka
02-13-2009, 05:17
"За заплащането нищо не съм казала, ясно е, че е по-високо, но аз лично не бих се чувствала щастлива и доволна от факта, че имам више например и работя неквалифицирана работа в чужбина и да се кефя, че виж ме в чужбина съм...съгласна съм, че западните страни имат по-висок стандарт от този в БГ, начина на живот е друг, не казвам, че положението в БГ е цветущо, но в чужбина почти винаги си оставаш един чужденец и това си е каквото и да говорим...абе с една дума живота, който водят емигрантите някак не е представата ми за щастие това е.."


смело и правилно изписано мнение, адмирации.

SoFarSoG00d
02-13-2009, 10:28
"Не се превъзнасям,но пък ми е много забавно,когато плюете останалите хора,които не са в България и задължително давате примера с миенето на тоалетни и чинии.Мога да ти кажа,че каквато и да е работа да работиш в чужбина,то тя е по-високо платена от тази в България.Не може да става въпрос за сравнение просто.Минималното заплащане варира от около 1000 паунда за неквалифицирана работа,отвори просто един сайт за свободни работни места и съответно тяхното заплащане за час."


Всъщност, не се чуваш какво говориш/пишеш???!!!!
Нямам нужда някой да анализира мнението ми.

Darkkiss
02-13-2009, 20:06
мда много сте ми интерестни значи...

В БГ(София) си имам цяла къща само за мене
като баща ми в БГ зимаше 3000-3500 Евро(той зимаше само в твърда валута) на месец
и са тука като зима по 8000-9000$ на месец и трябва да исплаща къща тука къде е по-добре
некси само аз ли виждам че България е по-добрия вариант
а сега за идиотите дето ще питат щом в БГ е по-добре какво правиме тука
еми как ще науча езика??? като ода на даскало дето учителя дори нее излизал от БГ??? я се скриите....

kristo
02-13-2009, 21:08
Нищо няма да те питаме, излишно е просто :)

Ggd07
02-14-2009, 04:08
мда много сте ми интерестни значи...

В БГ(София) си имам цяла къща само за мене
като баща ми в БГ зимаше 3000-3500 Евро(той зимаше само в твърда валута) на месец
и са тука като зима по 8000-9000$ на месец и трябва да исплаща къща тука къде е по-добре
некси само аз ли виждам че България е по-добрия вариант
а сега за идиотите дето ще питат щом в БГ е по-добре какво правиме тука
еми как ще науча езика??? като ода на даскало дето учителя дори нее излизал от БГ??? я се скриите....

Абе ти си смешник..
къде си чул и видял някой в България да зима 3000-3500 Евро..

Тук само мутрите и мафиотите взимат толко..
Добро утро.. Тръгнал да ми спори и да ми говори за чужбина
тука минималната заплата е 250 лв.. къде ги видя тия 3000 смешко?

aaasdfghjklll
02-14-2009, 09:19
Вече не е комунизма.
В БГ има много български както и чужди частни фирми. Реално там можеш да получаваш тези пари.
Също ако се занимаваш с частен бизнес пак може да се докарват тези пари, та даже и много повече.
Просто човек ако е умен и пробивен и става, няма да остане гладен.

Darkkiss
02-14-2009, 22:55
мда много сте ми интерестни значи...

В БГ(София) си имам цяла къща само за мене
като баща ми в БГ зимаше 3000-3500 Евро(той зимаше само в твърда валута) на месец
и са тука като зима по 8000-9000$ на месец и трябва да исплаща къща тука къде е по-добре
некси само аз ли виждам че България е по-добрия вариант
а сега за идиотите дето ще питат щом в БГ е по-добре какво правиме тука
еми как ще науча езика??? като ода на даскало дето учителя дори нее излизал от БГ??? я се скриите....

Абе ти си смешник..
къде си чул и видял някой в България да зима 3000-3500 Евро..

Тук само мутрите и мафиотите взимат толко..
Добро утро.. Тръгнал да ми спори и да ми говори за чужбина
тука минималната заплата е 250 лв.. къде ги видя тия 3000 смешко?

смешен смешен ма баща ми распределяше парите който всеки сервиз на балканите под знака на аристон и индезит
всеки 2 седмици патуваше някаде на кумандировка
имаше и чисто нова служебна кола която я сменяха веднъж на 2 години
баща ми с тази заплата построй къща в Бояна и на Бъкстон
така че тихо селяко защото аз като си доида в БГ си отварям къщатата и се чувствам като човек а ти живееш в забутан едностраен апартамент в надежда и ми се праиш на интересен
и ест че няма ме разберете като сте тъпи селяни дошли в града ми...

Само ще ви кажа че 90% от Софиянците (тея дето са истински) имат доста пари за разлика от вас ...

anilarubia
02-20-2009, 08:11
..axvam kato vi 4eta mneniata..iMa Li zna4enie koi koLko pari ima.? Da ne bi nqkoi da e po-velik za6toto ba6to mu pe4eli mnogo.? NE za boga!!
Tova e tipi4nia bulgarski razgovor..vseki se 4udi kak da se izguzari,exx xora ne se Li nau4ixte na ni6to prez cialoto tova vreme v 4ujbina..

marjesa
02-22-2009, 16:15
Аз България не напускам ! Чужбина не може да ми даде това , което получавам тук - свободия и възможности за корупция !
Е много хубаво ако само заради това не искаш да я напуснеш, направо прекрасно...

Не усещаш ли иронията и сърказма в думите ми

Roxy
03-09-2009, 22:37
дарккис ти хубаво ще научиш английския, ама май май българския няма да научиш :?

LudoMlado
03-09-2009, 22:41
Мисля че ще постигна там това което не мога да постигна в БГ а то е да осигуря по добър живот за себе си и тези около мен за да мога да се върна в България и да живея там един по-хубав живот.

Тва е истината и мн хора са съгласни с мене.

Darkkiss
03-09-2009, 22:41
Мисля че ще постигна там това което не мога да постигна в БГ а то е да осигуря по добър живот за себе си и тези около мен за да мога да се върна в България и да живея там един по-хубав живот.

Тва е истината и мн хора са съгласни с мене.

много хора който дори не са излизали от границите на Република България

dani2s
04-02-2009, 07:35
Абе Darkkiss кретен тъп ти някога напускал ли си границите на тая мизерия да видиш ква е разликата???!!??? Ако не си бил в чужбина най-добре излез да видиш живот а ако вече си бил там значи си наи големия слепец и глупак ! Имаш си къща тук,да ама хората извън БГ имат и по няколко! Бате наи-добре ходи се закопаи некъде!

Primavera
04-02-2009, 09:56
Az ne razbiram foruma ne e li syzdaden, za da vodim normalen razgovor...ili edin 4ovek na koito lubimata mu duma e selqnin e re6il da sydi i obijda vsi4ki, koito imat razli4no ot negovoto mnenie?....mi to4no kakto nqkoi be spomenal po gore tipi4en bylgarski razgovor...ei zatova nqkoi hora bqgat edna ot pri4inite sy6to e tova 4e nqkoii ne mogat da tyrpqt zlobata koqto zaliva pove4eto hora v BG...

bub1to
04-29-2009, 14:03
мда много сте ми интерестни значи...

В БГ(София) си имам цяла къща само за мене
като баща ми в БГ зимаше 3000-3500 Евро(той зимаше само в твърда валута) на месец
и са тука като зима по 8000-9000$ на месец и трябва да исплаща къща тука къде е по-добре
некси само аз ли виждам че България е по-добрия вариант
а сега за идиотите дето ще питат щом в БГ е по-добре какво правиме тука
еми как ще науча езика??? като ода на даскало дето учителя дори нее излизал от БГ??? я се скриите....

Абе ти си смешник..
къде си чул и видял някой в България да зима 3000-3500 Евро..

Тук само мутрите и мафиотите взимат толко..
Добро утро.. Тръгнал да ми спори и да ми говори за чужбина
тука минималната заплата е 250 лв.. къде ги видя тия 3000 смешко?

смешен смешен ма баща ми распределяше парите който всеки сервиз на балканите под знака на аристон и индезит
всеки 2 седмици патуваше някаде на кумандировка
имаше и чисто нова служебна кола която я сменяха веднъж на 2 години
баща ми с тази заплата построй къща в Бояна и на Бъкстон
така че тихо селяко защото аз като си доида в БГ си отварям къщатата и се чувствам като човек а ти живееш в забутан едностраен апартамент в надежда и ми се праиш на интересен
и ест че няма ме разберете като сте тъпи селяни дошли в града ми...

Само ще ви кажа че 90% от Софиянците (тея дето са истински) имат доста пари за разлика от вас ...

Моли мой ако обичаш научи се да спориш и да доказваш тезите си не само с обиди ами и доказателства и логически обяснения. Та сега понеже с простак се говори просташки и аз ще мина на този варянт. Не ми обяснявай колко много пари имаш и спри да мечтаеш не ме ин тересува. Един въпрос като имаш всички тези пари в София какво търсиш в САЩ? Да научиш езика? Нима? Щом си толкова заможен тати да се бръкне и го научи в някое частно училище . И какво като баща ти бил купил къща в Щатите я кажи сега колко още години му остават да я изплати 7-8?! Реалноста е че много хора могат да си купят но после дупе да им е яко да плащат. И межу другото какво работи толкова баща ти че взима 8000-9000$ заплата? Все пак да попитам че ми стана интересно. Та сега стига с директните нападки към теб. Да родителите ми са от тези хора който "слугуват" и печелят нищожни пари и да вишисти са. И какво срамно има в това? Не се ли замисляте че срамна работа на света няма а й как си представяте родители на по 54 години да дойдат да научат езика и да се запишат да следват че може би да им признаят дипломата от България? Като в същото това време ти имат да връщат заеми , сметки да плащат и се опитват да подсигурят малко но що годе стабилно бъдеще за децата си. В никакъв случай не твърдя че тук е хуваво и да имам си мечта че като завърша ще успея да се върна и да работя в България но тъй като съм реалистка не залагам много на мечти. И да обичам си България ама докато живеех там не можех да си позволя много от нещата който мога да си позволя тук или всъщност не може да се сравнява.

LifeIsGood
04-29-2009, 17:31
Който е простак в България си е простак и в чужбина, само дето там е по високо платен простак. Чистач на тоалетни дори може да си позволи да живее на квартира сам и да си плаща наема и да си плаща сметките и да живее горе доло спокойно. В БГ хората без квалифицирано образование след като завършат си живеят с родителите цял живот повечето. Как ще плащаш квартира като взимаш 200-300 лева на месеца? Поне това не се случва в чужбина и може да постигне дори и най долния работник някаква самостоятелност. В Америка е по трудно това, обаче в Европа се постига.
А тези които имат висше образование и в БГ може да имат хубава работа но пак няма да е толкова заплатена колкото би била в по развита страна. Само трябва човек да е много контактен и кадърен и да може да се оправя с езика още като кацне от самолета. Ако не, лошо. Дори и като чистач не може да си намери работа.
Друго нещо което се случва, тези простаци които работят в неквалифицирани работи в чужбина като видят малко по заплатена работа стават ужасно ароганти, точно пази боже сляпо да прогледа- мислят си че са хванали господ за топките и само парадират с огромните си успехи че могат да си позволят чисто ново БМВ лелее голямото нещо!! Най лъскавите коли и дрехи не променят факта че си един прост магазинер..Според мен по важно е да имаш работа която те удовлетворява, живот който те удовлетворява, колкото и пари да имаш ако това го нямаш щастието за мен не би било пълно. Сега, нямам нищо против хора които се задоволяват с по проста работа, това си е тяхен избор обаче тези глупави показвания ме дразнят страшно много. Като взимат малко повече пари похарчват всеки последен долар за да имат най скъпите вещи. Абе това си е българска черта по принцип май не само в чужбина. Но тук е в много по голям вид.
Та така, аз живея в САЩ от 8-9 години...Не съм дошла по мой избор а по избор на родителите ми. Целите ми в живота не са по различни от ако бях в България- искам да си взема образование, да си работя това което съм си мечтала от малка. Парите не ме интересуват кой знае колко, само да мога да си плащам сметките без проблем и да ми остават за едно друго..Нямам намерение да ставам богата. Със много заплатена работа също идва много отговорност, отговорност която предпочитам да нямам. Не искам да започвам собствен бизнес, това е прекалено главоболия и прекалено много работа за мен.

dani_kaulitz
05-04-2009, 10:28
Има много българи, които са успели в чужбина, но това не означава, че който и да отиде ще заживее щастливо и спокойно.... :)

untouchedbby
05-30-2009, 14:49
Тук ще получа по-добро образование.И имам повече възможности за реализация,отколкото в БГ.
По принцип моето семейство има възможности,и живота като лукс беше добър както в БГ,така и тук.Може би и съм по-спокойна.И наистина има някакво спазване на закони,и съдебна система и всичко е по отколкото в БГ.
В България се връщам единствено за някакъв вид почивка.Но да живея там,не.

kristo
05-30-2009, 20:48
Тук ще получа по-добро образование.И имам повече възможности за реализация,отколкото в БГ.
По принцип моето семейство има възможности,и живота като лукс беше добър както в БГ,така и тук.Може би и съм по-спокойна.И наистина има някакво спазване на закони,и съдебна система и всичко е по отколкото в БГ.
В България се връщам единствено за някакъв вид почивка.Но да живея там,не.
Точно в Америка образованието е "прекрасно", затова повечето американски деца не си знаят щатите, столиците им, всички американски президенти, не знаят на север с Канада ли граничат, с Аляска ли граничат, на юг Мексико ли е или е Колумбия... Недей ги говори тия "образованието там е по-добро". Ако под "по-добро" разбираш по-елементарно образование, значи пък си права. Тук може и самата образователна система да не е много добра, но със сигурност научаваш много повече от съответните предмети, много по-ценни и важни неща. В САЩ всичко е опростено и елементарно, с две думи за по-простички хора(не визирам теб разбира се, а американчетата, които в повечето случаи са си откровено тъпички).

И за законите в САЩ не си изцяло права. Със сигурност има такива, но и има репресии, има полицейщина, има преследване на политически опоненти, има преследване на "неблагонадеждни", има фалшиви обвинения в "тероризъм"' и други "екстри". Така че желязно законодателство невинаги означава ефективно такова, не винаги означава правилно законодателство.

vanksta
06-03-2009, 07:03
Тук ще получа по-добро образование.И имам повече възможности за реализация,отколкото в БГ.
По принцип моето семейство има възможности,и живота като лукс беше добър както в БГ,така и тук.Може би и съм по-спокойна.И наистина има някакво спазване на закони,и съдебна система и всичко е по отколкото в БГ.
В България се връщам единствено за някакъв вид почивка.Но да живея там,не.
Точно в Америка образованието е "прекрасно", затова повечето американски деца не си знаят щатите, столиците им, всички американски президенти, не знаят на север с Канада ли граничат, с Аляска ли граничат, на юг Мексико ли е или е Колумбия... Недей ги говори тия "образованието там е по-добро". Ако под "по-добро" разбираш по-елементарно образование, значи пък си права. Тук може и самата образователна система да не е много добра, но със сигурност научаваш много повече от съответните предмети, много по-ценни и важни неща. В САЩ всичко е опростено и елементарно, с две думи за по-простички хора(не визирам теб разбира се, а американчетата, които в повечето случаи са си откровено тъпички).

И за законите в САЩ не си изцяло права. Със сигурност има такива, но и има репресии, има полицейщина, има преследване на политически опоненти, има преследване на "неблагонадеждни", има фалшиви обвинения в "тероризъм"' и други "екстри". Така че желязно законодателство невинаги означава ефективно такова, не винаги означава правилно законодателство.

Аве Образованието не било добро .. Хитрецц Харвард Иейл MIT къде са ве ? Казах ти спри да пропагандираш за БЪЛГАРИЯ! Малък дисльо на 18-19 години в партия ВМРО и си мисли, че света ще оправи ... Момичето се е осъзнало правилно ти малоумнико си мислиш че в българия образованието е на ниво... ?!?! Къде са ни престижните университети като Тези който споменах горе?!? Ооо Да Забравих Ние имаме Софийски университет, Нов Български , УНСС за теб тва ли е престижно в България ве ?! Никаквец !!! Да ти го обесня правилно в България средното образование = в Америка на Детска градина (метафорично). Законодателството там ти казах и в предния пост тва е ПОЛИЦЕЙСКА ДЪРЖАВА (Федерална) там има общество има народ нищо, че са смесена нация (черни,мексиканци, китайци, японци и др.) Дадох ти и пример в другата тема:
Съсед ти Чичо Ганчо Чува в входа ти че се крещи и вика но няма да излезе, а ще седи и ще слуша и ако може ще гледа сейра няма да отиде да помогне да види кво става.. А там Най-Малкия шум нещо звани се на полицията идва проверява ... Тва се нарична общество ... :) Не като тук всеки да гледа сейр и да казва аз сам Националист?!? Хах
Чакам да видя с кво ще ми обориш мнението с История или с Партия?!

Dennitsa
06-03-2009, 12:38
Да ти го обесня правилно в България средното образование = в Америка на Детска градина (метафорично).

Не думай.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

Чувала съм,че учат таблицата за умножение в 7. клас (по нашенски сметнато). Не бих се учудила,ако е вярно.

tItEufFf
06-04-2009, 15:06
За вас чужбина само Америка ли е?? :?

Не разбрах всички въпроси, но убийте ме, и аз не знам от коя страна идва KFC. Но имаше и доста елементарни въпроси - къде се намира Франция, с какво е известна Хирошима, къде е била берлинската стена...

И все пак престанете да плюете американците. Глупаво е. Все едно ние българите сме най-умните. И за това американците са успели, а ние се чудим как да свържем двата края...

hazardd
06-05-2009, 21:26
Много се изписа относно България или чужбина.Просто хората, които са в България мислят, че отиваш в друга страна и всичко е наред, изкарваш пари и си гледаш кефа.Но не е така.Изискват се много усилия да постигнеш нещо, а следко което да го запазиш.
И, хайде да си говорим откровенно...просто повечето европейски държави са по добре от нас и не само европейски.В България всичко опира до това - кой си ? каква кола караш ? колко пари имаш ? кой познаваш ? в каква къща живееш ? В България всичко е корупция и незаконност.Мога да дам много примери, но просто няма смисъл,защото на който му сече поне малко там горе ме разбира.И въпреки всичко,аз съм роден в България,аз ОБИЧАМ България и това няма да се промени.Но в нашата страна колко хора са успяли ? колко хора са уважавани заради това ,което са постигнали за България ? Просто самата държава е устроена така и това в близкото бъдеще не виждам как може да се промени.В чужбина,в почти всяка една страна имаш по голям шанс да постигнеш нещо повече от колкото в България.Ти отиваш там,спазваш закони,уважаваш хората,всеки те поздравявя и се усмихва.Работиш това в което си най добър и живееш в спокойствие.Хората, които не са живяли и работили в чужбина,не знаят за какво става въпрос както се казва.
И накрая да обобщя да, да си в чужбина е по добре,имаш по голям шанс за развитие и успех,но никога не забравяйте от къде сте тръгнали.

tItEufFf
06-06-2009, 09:47
Да ти го обесня правилно в България средното образование = в Америка на Детска градина (метафорично).

Не думай.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

Чувала съм,че учат таблицата за умножение в 7. клас (по нашенски сметнато). Не бих се учудила,ако е вярно.

Добре, американците са тъпи. Ами българите? Прочети бисерите от таз годишната матура ... "Еверест е в Рила" и всякакви такива простотии. :?

Dennitsa
06-06-2009, 12:49
Това,че някои решили да се излигавят на матурите,за да им четат после бисерите,е съвсем друг въпрос.
По принцип образователната ни система действително е западнала и една от причините е,че тийнейджърите вместо да седнат да си понаучат граматиката,сядат да гледат американските глупави комедии или излизат навън,за да се забавляват "по американски". Не,не си мислете да ме опровергавате! Вече в България се празнува Хелуин,моля ви се.

Не е като преди 20 години,когато бяхме първенци на международните олимпиади и 2-ри на световния ICQ тест,но дори сега отново оглавяваме класициите.
Може западноевропейските и американските колежи/университети да са престижни,но знаете ли колко тежко е на самите западноевропейци и американци да следват там при положение,че в предходното училище химия,биология и физика са били събрани в един предмет,наречен "science" например (това го има в Англия). Ние от малки сме свикнали на много материал,сложнотии и мисълта ни се е развила много повече,за разлика от тяхната.
Представете си пък каква обща култура може да има някой,за да смята,че Междузвездни войни е истинска история.

dhjb
06-06-2009, 14:53
вие в чужбина ,страните ли от българите в чужбина. ще заминавам септември и вс ми казва да не се сближавам мн с българите.

tItEufFf
06-07-2009, 11:02
Тука няма много българи. Запознахме се с едно семейство, с което често си ходим на гости и ходим на екскурзии заедно. Много ни помагат, понеже са от 20 години тука и са наясно с нещата.

Познаваме и една друга жена българка, омъжена за французин. С тях също сме близки и ни помагат.

Също така, имаме и приятели руснаци и сърби.

То си зависи и на какви хора ще попаднеш ;) Но няма нищо лошо поне да опиташ