PDA

View Full Version : Какво би ви накарало да се върнете в България?



adelaida
01-23-2009, 17:02
mislite li 4e ima ne6to koeto moje da vi nakara da se varnete v balgariq?kakvo spored vas moje da e tova?kato izklu4im variantite za vlubvaniq i vrazki?ima li drugo ne6to?


*Заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Darkkiss
01-23-2009, 17:49
mislite li 4e ima ne6to koeto moje da vi nakara da se varnete v balgariq?kakvo spored vas moje da e tova?kato izklu4im variantite za vlubvaniq i vrazki?ima li drugo ne6to?

лапенца като тебе първо да научат истинското име на държавата си а после да почнат да пишат на кирилица и да не ми се праат на мноо големи....(като сте на 10)

adelaida
01-23-2009, 21:05
abe ei piklo specialno za tebe si4ki 6te pi6em tuk na krilica... koi si misli6 4e si?si4k za teb sa na 10 ili 12 :lol: kato gledam nai golqmoto lape si ti!!!kakvoto znam mi sitga vinagi moga da nau4a i pove4e no specialno ot n6tasnici kato teb silno se samnqvam....

Darkkiss
01-23-2009, 21:06
ти иначе си Българка
но пишеш на кирилица
ваще трябва ти земат компа...

SomeGirl
01-23-2009, 21:10
dobar vapros...ne moga to4no da kaja no moje bi ako obrazovanieto mi se priznava6e v bg ili ako imax primerno 6ansa nqkoi da me naeme na rabota v bg, koeto realno nqma kak da stane za6toto az nqmam dori sredno v bg. no kazvam moje bi...moje da e i na4ina mi na jivot primerno.

adelaida
01-23-2009, 21:48
abe ti nedei mi beri grijata na na6ite...predstavisi 4e jiveq sama!!!ama na prostaci nai malko obqsneniq 6te davam... a teb mojebi malko da te vazpitat!!!!neznam otkade gi ima6 tiq kompleksi no nqma a e zle da potarsi6 pomo6t na drugo mqsto 8) 8) 8)

Darkkiss
01-24-2009, 00:33
abe ti nedei mi beri grijata na na6ite...predstavisi 4e jiveq sama!!!ama na prostaci nai malko obqsneniq 6te davam... a teb mojebi malko da te vazpitat!!!!neznam otkade gi ima6 tiq kompleksi no nqma a e zle da potarsi6 pomo6t na drugo mqsto 8) 8) 8)

особено по начина ти на писане не си на повече от 10-11
и 100% живееш сама
най-тъпия родител да е пак няма да те пусне извън БГ сама...
да не говориме че и закона не го разрешава

adelaida
01-24-2009, 07:23
misli si kakvoto poiska6 horata ne me valnuvat i o6te po malko takiva kato teb....za gluposti vreme nqmam,qvno krizata e napravila sveta po sku4en za takiva kato teb... 8) 8)

Darkkiss
01-24-2009, 13:47
тая па лапе ти дори не можеш да си усмислиш последния пост......

алеле аз повече няма пиша в на тфа лапе темите

дано бог ти помогне

изненада той не съществува....

hahavteen
01-24-2009, 16:04
Darkkiss що не спреш да се правиш на интересн а?
Като нямаш какво да кажеш по темата по-добре не пиши :?

Не мисля че има нещо заради което бих се върнала :)

TheBlackRose
01-24-2009, 17:34
Аз бих се върнала,ако младите хора имат шанс в България,заплатите да нарастнат,здравеоопазване о да е по-добре и изобщо да се пооправи поне малко положението.Честно казано,аз никога не съм живяла зле в България,защото съм имала пари или по-точно родителите ми са имали и имат.Въпроса е,че 8 % от всички млади,могат да успеят в България и да се издигнат...Говоря когато се справят сами,а не с парите на мама и тати,защото това за мен е един...прекалено лесен начин.Та просто,ако управлението се оправи,ще се върна,но не и преди това...Искам децата ми да имат добър живот...

sissy89
01-28-2009, 10:49
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

Darkkiss
01-28-2009, 12:40
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

jane_17
01-28-2009, 18:35
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

Ти пък в какъв свят живееш :? Всеобщо известно е, че главен проблем в България е това, че образованието ти не е гаранция за добра заплата и добър живот... Да не говорим, че това дали изобщо си учил някъде.. не е гаранция, че си получил необходимото образование.. .. До миналата година цената на чисто нова, отлична диплома от *елитна* гимназия беше към 2000лв. (+/- .. зависи от уговорката) За в университетите не съм запозната.. но мисълта ми беше, че дори сумите не са нещо кой знае какво.. Много хора могат да си го позволят! И същите тези хора без абсолютно нищо в главата и много пари в джоба.. са следващите адвокати, лекари и т.н.
Системата ни, драги, КУЦА ! Разбирам всеки, който желае да продължи живота си в чужбина.. ако ми се отвори възможност и аз бих заминала.. Просто до гуша ми дойде да се оправям в хаоса... Обичам страната си.. но повече обичам себе си....

BrokenInnocence
01-28-2009, 18:49
Повече пари отколкото мога да спечеля в чужбина, което си е невъзможно...

Не обичам да изказвам подобни крайни мнения по принцип... човек никога не знае как ще се подредят нещата в живота му, може и да реша да се върна, може нещо да ме притегли обратно, но определено не искам бъдещите ми деца да растат в Бг...

Darkkiss
01-28-2009, 19:00
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

Ти пък в какъв свят живееш :? Всеобщо известно е, че главен проблем в България е това, че образованието ти не е гаранция за добра заплата и добър живот... Да не говорим, че това дали изобщо си учил някъде.. не е гаранция, че си получил необходимото образование.. .. До миналата година цената на чисто нова, отлична диплома от *елитна* гимназия беше към 2000лв. (+/- .. зависи от уговорката) За в университетите не съм запозната.. но мисълта ми беше, че дори сумите не са нещо кой знае какво.. Много хора могат да си го позволят! И същите тези хора без абсолютно нищо в главата и много пари в джоба.. са следващите адвокати, лекари и т.н.
Системата ни, драги, КУЦА ! Разбирам всеки, който желае да продължи живота си в чужбина.. ако ми се отвори възможност и аз бих заминала.. Просто до гуша ми дойде да се оправям в хаоса... Обичам страната си.. но повече обичам себе си....

4 000 е диплома от УНСС...
Хората който познаваме(аз и мойто семейство) не зимат по дол от 1500 на месец...

jane_17
01-28-2009, 19:28
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

Ти пък в какъв свят живееш :? Всеобщо известно е, че главен проблем в България е това, че образованието ти не е гаранция за добра заплата и добър живот... Да не говорим, че това дали изобщо си учил някъде.. не е гаранция, че си получил необходимото образование.. .. До миналата година цената на чисто нова, отлична диплома от *елитна* гимназия беше към 2000лв. (+/- .. зависи от уговорката) За в университетите не съм запозната.. но мисълта ми беше, че дори сумите не са нещо кой знае какво.. Много хора могат да си го позволят! И същите тези хора без абсолютно нищо в главата и много пари в джоба.. са следващите адвокати, лекари и т.н.
Системата ни, драги, КУЦА ! Разбирам всеки, който желае да продължи живота си в чужбина.. ако ми се отвори възможност и аз бих заминала.. Просто до гуша ми дойде да се оправям в хаоса... Обичам страната си.. но повече обичам себе си....

4 000 е диплома от УНСС...
Хората който познаваме(аз и мойто семейство) не зимат по дол от 1500 на месец...

това може само да ме радва.. но.. замисли се един учител би трябвало да се смята за човек със доста добро образование... а дали взима 1500лв. :?

Darkkiss
01-28-2009, 19:37
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

Ти пък в какъв свят живееш :? Всеобщо известно е, че главен проблем в България е това, че образованието ти не е гаранция за добра заплата и добър живот... Да не говорим, че това дали изобщо си учил някъде.. не е гаранция, че си получил необходимото образование.. .. До миналата година цената на чисто нова, отлична диплома от *елитна* гимназия беше към 2000лв. (+/- .. зависи от уговорката) За в университетите не съм запозната.. но мисълта ми беше, че дори сумите не са нещо кой знае какво.. Много хора могат да си го позволят! И същите тези хора без абсолютно нищо в главата и много пари в джоба.. са следващите адвокати, лекари и т.н.
Системата ни, драги, КУЦА ! Разбирам всеки, който желае да продължи живота си в чужбина.. ако ми се отвори възможност и аз бих заминала.. Просто до гуша ми дойде да се оправям в хаоса... Обичам страната си.. но повече обичам себе си....

4 000 е диплома от УНСС...
Хората който познаваме(аз и мойто семейство) не зимат по дол от 1500 на месец...

това може само да ме радва.. но.. замисли се един учител би трябвало да се смята за човек със доста добро образование... а дали взима 1500лв. :?

Права си че учителите трябва да взимат добри заплати НО като тея педераси ме псуват посягат и се праат на велики, когато стана учители защото нищо др не могат да прават и мразят децата то тогава те не трябва да зимат и 1 стотинка
за съжаление 90% от учителите в БГ са такива
Имал съм учители който наистина бяха много добри с децата но това беше рядкост...

hahavteen
01-29-2009, 09:02
Пффф да бяха само парите...
Ще направя всичко възможно за да не се налага да се връщам.
http://de.youtube.com/watch?v=RU49Ry3JCnQ&feature=related
:?

jane_17
01-29-2009, 12:42
Да,ако заплащането е по-добро,от колкото сега!в смисал да ми дават около 1500лв.. и си идвам цеднага :)

че то човек с образование в БГ зима ~2000...

Ти пък в какъв свят живееш :? Всеобщо известно е, че главен проблем в България е това, че образованието ти не е гаранция за добра заплата и добър живот... Да не говорим, че това дали изобщо си учил някъде.. не е гаранция, че си получил необходимото образование.. .. До миналата година цената на чисто нова, отлична диплома от *елитна* гимназия беше към 2000лв. (+/- .. зависи от уговорката) За в университетите не съм запозната.. но мисълта ми беше, че дори сумите не са нещо кой знае какво.. Много хора могат да си го позволят! И същите тези хора без абсолютно нищо в главата и много пари в джоба.. са следващите адвокати, лекари и т.н.
Системата ни, драги, КУЦА ! Разбирам всеки, който желае да продължи живота си в чужбина.. ако ми се отвори възможност и аз бих заминала.. Просто до гуша ми дойде да се оправям в хаоса... Обичам страната си.. но повече обичам себе си....

4 000 е диплома от УНСС...
Хората който познаваме(аз и мойто семейство) не зимат по дол от 1500 на месец...

това може само да ме радва.. но.. замисли се един учител би трябвало да се смята за човек със доста добро образование... а дали взима 1500лв. :?

Права си че учителите трябва да взимат добри заплати НО като тея педераси ме псуват посягат и се праат на велики, когато стана учители защото нищо др не могат да прават и мразят децата то тогава те не трябва да зимат и 1 стотинка
за съжаление 90% от учителите в БГ са такива
Имал съм учители който наистина бяха много добри с децата но това беше рядкост...

ми.. мойта учителка по математика казваше: "няма начин учителите да не са озлобени спрямо учениците.. при положение, че седи срещу теб.. гледа те.. и знаеш, че в джоба му има повече пари от колкото ти имаш за цялата седмица примерно"
Не казвам, че приемам тоя тип разсъждения.. но може би това наистина това ги озлобява :(
И 2мата ми родители по професия са учители.. и когато практикуваха много си харесваха работата.. и продължават да я харесва де... но тъй като парите наистина са мизерни и 2мата работят нещо съвсем, съвсем различно. Това според мен не би трябвало да се получава.
И затова образователната ни система е зле... защото хора, които биха могли да си вършат работата... не са хора, които ще се примирят със заплата 500лв. на месец.. И връщайки се на темата - > това в една развита страна никой няма да позволи да се случи

SoFarSoG00d
01-31-2009, 11:32
Не.

kristo
02-05-2009, 18:36
България над всичко, никога няма да я напусна и ще си уредя живота именно в нея без да слугувам на чуждестранни кретени :grin: :grin: :grin:

SoFarSoG00d
02-05-2009, 20:53
България над всичко, никога няма да я напусна и ще си уредя живота именно в нея без да слугувам на чуждестранни кретени :grin: :grin: :grin:
Сигурно ощр разчиташ финансово на родителите си,които инемогват финансово за да може да учиш,да има какво да ядеш и да имаш що годе добър живот.Когато излезеш на трудовия пазар,видиш че заплащането е смешно и не отговаря на квалификацията ти,мечтите ти за един по-добър свят се разбият,тогава ще хванеш първия самолет до цивилизована държава,а България ще остане в детството ти и разбитите мечти.

kristo
02-05-2009, 21:30
Девойче девойче, нещо ме бъркаш с някой друг. Аз каквото и да става, няма да напускам България, защото в нея ми е най-добре. Не се безпокой, изучих се вече, така че скоро ще почвам работа. Родителите ми все още ми помагат, да, но пък аз от своя страна правя всичко възможно да не им тежа финансово и затова се ограничавам от безсмислено ходене по кафета, дискотеки, барове и т. м. Е, ходя, но много рядко, а и нямам нужда от това. България за мен е всичко и никога няма да хвана първия самолет и да отпътувам на някъде. Знам какво означава беднотия, многократно съм я изпитвал на гърба си заедно със семейството ми, знам какво е да цепиш стотинката на две понякога. Но за мен има и други ценности, а и пари се намират и печелят, лесно или трудно, но Родината си е Родина и не си заслужава заради нищо на света да я изоставиш :)
Е, може би звуча малко идеалистично, но такъв съм и няма да се пречупя от нищо- нито от ниски доходи, нито от нищо, а и затова оставам в България, за да й помогна с каквото мога заедно със всички българи като мене, които искаме да направим Родината си едно по-добро място за живеене- за родителите ни, за нас самите и наследниците ни. А това ще стане, макари не лесно, а доста трудно, но сме длъжни на България и затова ще водим тази битка :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-06-2009, 02:12
Повече пари отколкото мога да спечеля в чужбина, което си е невъзможно...

Не обичам да изказвам подобни крайни мнения по принцип... човек никога не знае как ще се подредят нещата в живота му, може и да реша да се върна, може нещо да ме притегли обратно, но определено не искам бъдещите ми деца да растат в Бг...

taka e i s men ...

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-06-2009, 02:17
tova s u4itelite sega go pro4etoh .. i e vqrno gadno e... tukashnite u4iteli vzimat nqkakvi super tlusti zaplati po 6,000 na4alna i ako rabotish pove4e ti q uveli4avat.. za smetka na tova sa nqkfi idvat v 4asovete nishto ne pravqt samo sedqt kolkoto da mine vremeto i da im dadat zaplatata.. a tezi v bg det dali za 300 400 leva rabotqt (NE ZNAM kolko .. nqmam poznati u4iteli s koito da sme si tolkova blizki 4e da spodelqme kolko pari im davat :D ) i ima nqkoi koito naistina sa tolkova zapaleni po tova koeto prepodavat 4e ti predavat tazi zapalenost i na teb i ot tam i ti razbirash materiala .. e razbira se ne vsi4ki sa takiva no pove4eto sa ... tai de shapka da im se svalq na tqh .... kolkoto i malko da polu4avat :o

pussycat_dolls15
02-07-2009, 15:44
Ами близките ми,които са тук.

Hysteric_Bitch
02-07-2009, 15:46
Дете.

Darkkiss
02-07-2009, 16:03
a[N]D[i]T[k]a]tova s u4itelite sega go pro4etoh .. i e vqrno gadno e... tukashnite u4iteli vzimat nqkakvi super tlusti zaplati po 6,000 na4alna i ako rabotish pove4e ti q uveli4avat.. za smetka na tova sa nqkfi idvat v 4asovete nishto ne pravqt samo sedqt kolkoto da mine vremeto i da im dadat zaplatata.. a tezi v bg det dali za 300 400 leva rabotqt (NE ZNAM kolko .. nqmam poznati u4iteli s koito da sme si tolkova blizki 4e da spodelqme kolko pari im davat :D ) i ima nqkoi koito naistina sa tolkova zapaleni po tova koeto prepodavat 4e ti predavat tazi zapalenost i na teb i ot tam i ti razbirash materiala .. e razbira se ne vsi4ki sa takiva no pove4eto sa ... tai de shapka da im se svalq na tqh .... kolkoto i malko da polu4avat :o
началната заплата на учител в Канада е $20 000 на година
ако това е 6 000 на месец ела ме гръмни....
аз ти казах нищо не знаеш...