PDA

View Full Version : Кой е най-добрият шампоан за мазна коса?



umnotodetence
01-23-2009, 17:14
Косата ми още на 2рия ден се омазнява след къпане, а преди беше суха :shock: . Какъв шампоан да си взема, който хем много да не ми изсушава крайщата, хем да не се омазняват корените прекалено бързо :) Имам и леко пархот, ползвала съм Head & shoulders, както и Clever все за нормална носа.
Благодаря :)

Sintya
01-23-2009, 18:12
На мен Хед енд шолдърс ми помогна много, особено този с ментата, но трябва да го държиш около 5 минути на косата си.
Иначе, ако е много мазна, използвай шампоан за ежедневна употреба, не за мазна и нормална коса.
Успех с проблема!

gabi_94
01-23-2009, 18:17
ползвала съм какви ли не шампоани, гарниер, шаума, хед енд шоулдърс, клевър, уош енд го, билка, тео, какво ли не и определено съм най-доволна от хед енд шоулдърс, като си мия с него косата, я мия през два дни, а с всичко останало през 1 ден, но не е хубаво да си мия косата с хед енд шоулдърс постояно и от време на време сменям с гарниер фруктис или клевър, да има малко разнообразие...

SoFarSoG00d
01-23-2009, 18:57
Купи си катранен сапун от аптеката и използвай през няколко измивания.Следната маска пък е много ефикасна,имам приятелка,която редовно я прави и адски е доволна:
МАСКИ ЗА МАЗНА КОСА

Маска за мазна коса

С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса.

Лека маска за мазна коса

В зависимост от дължината на косата се взима кисело мляко. Към него се добавя чаена лъжичка сода за хляб и се разбърква старателно. Допълнителна екстра е добавянето на лимонов сок и разбит белтък. Сместа се нанася веднъж седмично на косата и се държи около 40 минути. Измива се само с вода, и то хладка, заради белтъка.

Белтъчна маска за мазна коса

Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути.


ИЗМИВАЩИ СМЕСИ

За измиване по принцип може да използвате няколко домашни "шампоана" вместо традиционния, купен от най-близкия магазин. Най-лесно е измиването с жълтък. Има вариант обаче и с жълтък плюс чаена лъжичка сода за хляб. Мазната коса може да се измие със смес от кисело мляко и 1 ч. л. сода за хляб, сухата - с 1 жълтък и 1 чаена чаша кисело мляко.

silver_moon
01-24-2009, 06:10
мен ми изчистиха пърхота: "Ефтерпа" и "Clear"
а за да не ти се омазнява ползвай "Clear" за мазна коса :)

Jaffs
01-24-2009, 06:54
Катранен шампоан. Мисля, че Милва произвеждаха такива. :)

cherrypezz
01-24-2009, 12:02
Elseve и Garnier