PDA

View Full Version : Искам съвет относно косата!!



Cvetito53
01-23-2009, 17:40
Значи проблема ми е че нямам никакъв блясък на косата!Вчера ходих на фризиор и тя ми каза че крайщата ми са сухи!!!Моля ви кажете ми какво да си взема-маска за коса или нещо друго от което сте доволни вие!!

SoFarSoG00d
01-23-2009, 17:43
Ами това може да се дължи на доста фактори.Време,храни-витамини,които помаш,шампоан,дали третираш косата и колко често я подстригваш.Маската едва ли ще помогне кой знае колко.Една бабешка рецепта,която помага,направи си маска с яйце,след това,по време на баня плакни с оцет,наистина намирисва малко,ама доста помага.Аз съм си клепала доста глупости,в смисъл маски,ама не съм видяла ефект...

Sintya
01-23-2009, 18:10
Има такива серумчета за сухи краища, които ги пръскаш само в краищата.
Можеш да използваш и маска за коса, най обикновена, за три - четири лева ( на билка са много хубави ), които ще ти придадат блясък на косата. =))

tedi_96
01-23-2009, 19:45
dam moje da stane a frizuorkata ne ti li spomena che trqbva da si podrejesh kraishtata na kosata zashtoto taka se iztoshtava i posle misli da si vzemesh nqkakva maska za iztoshtena kosa.

AliceSw
01-23-2009, 19:53
маска Глис за суха коса /розова - цикламена даже/ от едноминутните е добър вариант, за мен поне де (:

bonibonnnnn
01-23-2009, 23:04
emi moji da e ako polzva6 4esto presa se6yar i dr tkvis ina4e ima eni kristali za kosa na avon mai bqxa mn sa xybavi \:D/

Diva4e
01-24-2009, 08:37
edna moq priqtelka ima mnogo blqskava kosa i mi sporedi che predi da se izkupi si mokri kosata s ocet i sedi taka 10-15 minuti :)

Cvetito53
01-24-2009, 09:24
tedi_96

dam moje da stane a frizuorkata ne ti li spomena che trqbva da si podrejesh kraishtata na kosata zashtoto taka se iztoshtava i posle misli da si vzemesh nqkakva maska za iztoshtena kosa.

Аз именно заради това отидох на фризиор за да си махна всичко съфнало!!! И заради това ви питам за нещо което ще ми помогне?

kris4uuuu
01-24-2009, 13:17
Вземи си кристалилЩе ги намериш във всеки коэметичен магазин и струват около 10 лева.Няма да останеш разачарована :)

Kristin09
01-24-2009, 16:26
Sujalqvam che pisha taka,no neshto mi se e preebal kompa!Ta kosata ti nqma blqsuk,zashtoto e suha!Moje bi e kudrava ili prosto e iztoshtena!Podhranvai q!Kupi si maska za suha kosa,na glis kur sa dobri,i kristali!Pravi domashni maski-ima edna bademovo maslo,ocet i jultuk!Ili predi da q izmiesh q namaji s bademovo maslo ili zehtin za okolo polovin chas!Slagai balsam,az go smesvam s 1-2 kapki bademovo maslo!Laka za kosa i pqnata sushto izsushavat kosata,izpolzvai gi po rqdko!Tova e zasega!Ako se setq neshto,shte pisha oshte!

ivityv
01-24-2009, 18:41
polzvai kristali za kosa mazno e kato olio no kato go sloji6 na kosata ne se omaznqva,dostata4no e 1-2 kapki da kapne6 varhy dlanta si i si maje6 krai6tata pak i ne samo :)

varnen4e
01-24-2009, 19:29
Кристалите за коса са добро решение в твоя случай, но все пак може да пробваш и някоя друга домашна маска с масла. :)

sweetsunshine
01-24-2009, 20:09
Значи проблема ми е че нямам никакъв блясък на косата!Вчера ходих на фризиор и тя ми каза че крайщата ми са сухи!!!Моля ви кажете ми какво да си взема-маска за коса или нещо друго от което сте доволни вие!! За сухи краища си купи маска или балсам които да е точно за сухи крайща!

И ако използваш преси и сешоари доста често задължително намали употребата им на минимум!!Например 1 път в седмицата да се ссушиш със сешоар и толкова да се изправяш или къдриш с преса :)

Бтл:кристалите правят косата бляскава,но не си мисли,че ще ти оправят крайщата!Те просто правят косата да изглежда,че не е нацъфтяла,изтощена,суха и така нататък,но като ги няма пак си е същата!Така че по-добре използвай някаква маска и подхранващ шампоан :)

Cvetito53
01-25-2009, 09:50
Каква маска е по-добра от маските на Garnier или на Gliss?? А и също да попитам относно това бадемово масло от каде мога да си го взема???

Cvetito53
01-25-2009, 09:52
http://www.slava.bg/images/beauty/35/garnierrepair_shine_mask.jpg

http://bp0.blogger.com/_uDHR3pmfyCg/SJgZkeZpd-I/AAAAAAAAAmU/KYnTa5VBll0/s400/nutri_protect_composing_67249_72dpi_367H_367W.jpg


Препоръчайте ми коя е по-добра??

LittleWoman
01-25-2009, 18:38
Каква маска е по-добра от маските на Garnier или на Gliss?? А и също да попитам относно това бадемово масло от каде мога да си го взема???

от аптеката ;)

Иначе маските имам тази втората на Гарниер и не съм доволна. Много ми омазнява косата, но я пробвай, на твоята може да повлияе добре!
Тя ако иска може да я нанася само в краищата. :)

sweetsunshine
01-25-2009, 18:51
попринцип маска и балсам за коса не е препоръчително да се нанасят в корените точно защото омазняват косата :)