PDA

View Full Version : Осъзнатите сънища - имате ли ги?



pendela
01-23-2009, 19:40
Случвало ли ви се е да сънувате и изведнъж да осъзнаете че сънувате (и да се събудите). Някой от вас може ли да сподели техники за осъзнато сънуване, аз преди време бях много добър и почти всяка вечер когато исках осъзнавах сънищата си и контролирах какво става вътре. Примерно решавам да летя, да сменя цветовете на сградите и какво ли още не. Интересно е че всичко това го помня странно добре ама заради умората напоследък и недоспиването не мога да имам осъзнати сънища :( Някой да сподели практика?

Всъщност тук не бяха ли писали статия за това?

b0Nb0n
01-23-2009, 19:53
po4ti vinagi znam 4e synuvam osven kogato synq mi e mnogo realen togava se sabujdam i vednaga proverqvam dali tva koeto sym go sanuval e istina :lol:

hardball
01-23-2009, 19:55
Случвало се е, когато са ми страшни сънищата обикновено :D

Jesus
01-23-2009, 20:03
Единственият сън който помня е как 1 огромна змия ме ухапва и бута в 1 пропаст и аз се събуждам целия изпотен. Ама тва беше преди 5-6 години и още го помня.

InnchetO
01-23-2009, 20:04
Осъзнатите сънища всеки ги има.. но понякога не осъзнава, че са осъзнати :-D
Принципно за да помниш съня си трябва да се събудиш във фазата на БДО /Бързо Движение на Очите/ тоест докато още сънуваш.
А за Осъзнатите Сънища си трябват доста тренировки. И все пак понякога несъзнателно осъзнаваш съня, така да се каже :-D . Тоест без да искаш или дори да усетиш контролираш съня си.

Ето и някой други неща за съня -

Спомняш ли си какво сънува снощи ?
Ако си казал , че не си сънувал - грешиш ! Всеки сънува , всяка нощ ! Но .. какво всъщност е съня ? Това ще ви разясни тази статия .

Какво е съня ли ? Би било трудно да се определи с точност . Но едно се знае - съня е "свободна зона" . В съня си можеш да изпиташ чувства , който не е възможно да изпиташ в реалния живот .
Можеш да прелетиш над Ню Йорк , може би ? Можеш да преплуваш и най-дълбокото море . Можеш да дишаш под вода . Можеш да изпълниш и най-немислимите си мечти . Например , има ситуаций в който просто не можеш да кажеш какво мислиш , ситуаций в който не можеш да бъдеш себе си . Е , в сънищата ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО !
Искаш да се видиш с Бил Клинтън ? Готово ! Вече стискате ръце . Искаш да прелетиш над Атлантическия океан ? Или може би да го преплуваш ? Готово ! Съня е мястото където граници няма . Всичко зависи от теб !
Можеш да постигнеш всичко което някога си искал . Можеш да материализираш всяка желана вещ . Можеш да контролираш всичко в безкрайния свят на сънищата . Може би се питаш 'как ?' единственото което трябва да направиш е да се научиш да изказваш мнението си чрез сънищата . Опитвай се да налагаш мислите си в съня си . Там всичко е твое , всичко е под твой контрол .
В сънищата дори можеш да 'възкръстнеш' починалите . Имаш ли починал роднина който много ти липсва ? Материализирай го в съня си и му кажи всичко което не си успял да му кажеш приживе .
Представете си какво би направило това с реалния ни живот ? Всичко това ще ни зареди с енергия . Ще ни научи да комуникираме по-добре с околния свят . Да изразяваме по-добре мнението си .


До тук беше въведението . Ето и фактите обясняващи феномена "СЪН" .

Как човек заспива?
Сигурно не сте чували за понятието Циркадиански ритъм, затова пък със сигурност сте чували за биологичен часовник. Екзотичната дума "Циркадиански" идва от латинското circa - "около" и diem/dies - "дневен", което преведено буквално е "околодневен". Циркадианският ритъм е вид биологичен часовник, който функционира в човешкото тяло и може независимо от външни стимули (ден/нощ, часова зона, околна температура и т.н.) да регулира появата на съня. Анатомичното проявление на механизма Циркадиански часовник се намира в хипоталамуса (част от мозъка) и е свързан с подтискане на енергообменните процеси, снижаване на температурата на тялото и изпадане в състояние на сън.

Роля и функции на съня
В света на науката някои твърдения са намерили постоянно място, а други трябва да изчакат за него. Сънят е тясно свързан с централната нервна система, а процесите на регулация там все още не са напълно изяснени. Минаваме директно на въпроса: "Какво се знае със сигурност за съня?"

*Подкрепени с доказателства твърдения*
Връзката между недоспиване и изследвания върху контролни животни и хора установява редица взаимовръзки между достатъчността на съня за поддържането на нормални жизнени функции. Това значи, че липсата на "достатъчен" сън се отразява негативно върху много от жизнените ни фактори . Ето защо човек не може без да спи . Самото спане не дава на човека нищо . Следователно човек не може без да СЪНУВА .


Фази и стадии на съня
Фазите на съня са различни времеви интервали в процеса му, през които нашата нервна система преминава ритмично под формата на цикли. Всеки цикъл трае средно между 90 и 110 минути и всяка фаза от цикъла може да има различни функции за организма. Различаваме две основни фази на съня:

REM сън - сън с бързи движения на очите (rapid eye movements/REM), продължава около 20-25% от цялото време на съня; Тази фаза се появява до 90-100 минути след заспиване. Кръвното налягане се покачва и ударите на сърцето и дишането се засилват и стават непостоянни. Мускулите се парализират и човек спира да може да мърда. Тази фаза може също така да се нарече "делта спане" и е най-тонизиращата фаза на съня. Тоест ако се събудите по време на нея ще помните съня си , както и ще се чувствате свежи и отпочинали.
NREM сън - сън без бързи движения на очите (non-rapid eye movements/NREM), продължава около 75-80% от цялото времето на съня.
REM сънят се характеризира с висока мозъчна активност и отпуснато тяло, а NREM сънят - с активно тяло и слабо активна нервна система. NREM фаза на съня има четири отделни стадии. Първите два се смятат за "лек сън" и постепенно въвеждат тялото в стадии три и четири, явяващи се "бавен и дълбок сън".

Сън и метаболизъм
Смята се, че NREM сънят е анаболната (градивната) част от целия период на съня. За тази фаза са характерни обновления на редица системи на организма: нервна, мускулна, имунна, костна. Възможно е обаче, при нарушения в съня, фазата да бъде катаболна. Причините за това могат да бъдат най-различни. REM сънят от своя страна е свързан с интензивна мозъчна активност. Предполага се, че именно в тази фаза временната ни памет се превръща в постоянна.

Всъщност цялата идея за съня е едно себеобщуване . Ти говориш с вътрешното си Аз . Понякога в реалния живот не можеш да говориш с него т.е. не можеш да разбереш някой СВОЙ мисли . Да , знам , че звучи налудничаво и глупаво , но е така . Или може би имаш въпрос , на който знаеш , че знаеш отговора , но всъщност не го знаеш . Знае го вътрешното ти АЗ . Ама и аз как го обясних ! :D Дано сте ме разбрали . :)

В крайна сметка всички описани в началото на поста неща са възможни в времето на REM или :
~Ясните сънища са сънища, в които човек осъзнава, че сънува (напълно наясно е с тази идея) и има способността да ги направлява. Например да летиш, да се биеш с хора, да отидеш където искаш. При особено големи намеси обаче, или изпитване на силни емоции сънят пропада и се събуждаш. Ако го направляваш добре - без прекалено големи и рязки промени, и без емоции - може да си джуркаш из съня много дълго време. Другия вариант е да не се събудиш, но малко по-малко да изгубиш контрола. В тоя случай продължаваш да си сънуваш нормално.

Идея :
Следващия път преди да заспиш си повтаряй "Сега ще заспя и ще го помня!" и така докато не заспиш . Лично не съм го пробвала , но доста хора казват , че имало ефект :)

И общо взето съня е една безкрайна бездна , в която потъваме за не повече от минута на денонощие , но това ни зарежда с толкова емоций и енергий без който не бихме преживяли идния ден . Сънят е толкова тънка материя , че обяснение което да е достатъчно пълно няма . Сънят е просто Сън . Да , но този сън може да промени много както твоето , така и моето "АЗ" . Имам една идейка .. Пробвай някой ден /аз също ще пробвам , но някой ден/ да си навиеш алармата да звъни през 2 часа или час и половина . Когато се събудиш отвори една тетрадка и пиши .. пиши всичко което до сега си "преживял" в светът на сънищата . И така всеки един път в който се събуждаш . Това не само би могло да ти разясни много за теб , би могло да ти помогне за усъвършенстването на твоя "осъзнат сън" , както и да .. ти помогне на другия ден де се чувстваш къде къде по-свеж ! :)


Това е :) Не ми се пише и обяснява още :-D ноо .. като цяло съня е материя, която никога не можеш да разбереш на 100%. И според мен никога няма да се разбере всичко по тая тема. :)

Spider4eto
01-23-2009, 20:16
Преди бях сънувала един пич, дето го харесвах и си сънуам как си говорим и изведнъж си казвам "Аве чакай малко тва е само сън" и го целунах, нещо което не бих направила ин риъл лайф :D

s3xy
01-23-2009, 20:31
уф и аз преди бях мн добра да измислям какво искам да сънувам още същата вечер ама напоследък покрай малко сън, стрес и т.н. вече не мога... :?

Seducti0n
01-23-2009, 20:34
:x Не искам повече да сънувам.
Само се връщам в миналото...

Briseis
01-23-2009, 20:36
много често сънувам, помня сънищата, обаче примерно след 4-5-6 часа ги забравям :-o :-o :-o но определено имам остатъчни чувства след сънищата и знам какво точно трябва да направя.

Според мен сънищата ни представят житейски ситуации и подсъзнанието ни намеква какво е правилно и какви са скритите ни желание

AFT
01-23-2009, 20:50
Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи?

Spider4eto
01-23-2009, 20:56
Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи? Дам и при мен мн пъти ми се е случвало. Не съм заспала, но и не съм напълно будна. И изведнъж усещане на падане с обръщането на корема и сичко. И такъв се стряскаш в леглото и се чудиш къде си в първия момент :D

s3xy
01-23-2009, 21:01
Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи? Дам и при мен мн пъти ми се е случвало. Не съм заспала, но и не съм напълно будна. И изведнъж усещане на падане с обръщането на корема и сичко. И такъв се стряскаш в леглото и се чудиш къде си в първия момент :D и на мен ми се случва мн често... :D

b0Nb0n
01-23-2009, 21:10
i na men i kato mi se slu4i seki pyt sanuvam edno i su6to 4e sym super mario i varva i stigam do propasta i uj da sko4a i se padam :lol:

Spider4eto
01-23-2009, 21:24
Аз падам от една пързалка в детската градина :-o

m3talmania
01-23-2009, 21:26
Случва ми се да разбера, че сънувам и да се събуда нарочно. Ако това се брои за осъзнат сън.. 8-)

5StaR
01-23-2009, 21:30
Maни аз все се събуждам като пропадам или като ме килнат :D
Иначе като малък имах един период, всяка нощ 1 и същи кошмар.. беше ужас. добре, че спрах да го сънувам 8-)

b0Nb0n
01-23-2009, 21:36
aaa az pyk mnogo sa kefa kato sanuvam ko6mari basi qkoto :grin:

LiveFlower
01-23-2009, 21:38
Неам такива сънища,обаче и аз като Бонбон много обичам кошмарите :D

Devilsplaymate
01-23-2009, 21:58
Случвало ми се е, да. Но обикновено, като осъзная, че сънувам и се събуждам, а не правя каквото си искам. Би било доста приятно, ако успявах (:

П.П: Аз докато заспивам и често сънувам, че се спъвам в камък и падам - толкова много се стряскам, че сърцето ми ще се пръсне. Кофти е :D

InnocentGreed
01-23-2009, 22:18
На мен ми е интересно да сънувам, но все се събуждам на най-интересната част. :S ^^

jghgh
01-23-2009, 22:29
Случва ми се да разбера, че сънувам и да се събуда нарочно. Ако това се брои за осъзнат сън.. 8-)
Точно това е.

Devilsplaymate, аз съм успявала да си контролирам съня. Много е хубаво, но като го направя това нещо, не след много време се събуждам, което е абсолютно нормално - с включено съзнание моето става бодърстване. : )
Но си е гот за малко време да си заблудиш мозъка чрез съзнанието и да си промениш съня в твоя насока. ^^
Имала съм и единично включване-изключване на съзнанието - както си сънувам например че шамаросвам една съзнанието се обажда "Не е правилно!" и аз се извинявам, после махам съзнанието за да не се събудя, или еба ли го, какво там правя... 8-)

А, също така съм сънувала с отворени очи, но само веднъж и то за кратко, беше баси гадния ужас (преживяването), бях на 10 и сама се филмирах затова си постигнах съновидението, но се стреснах и повече не съм и опитвала да сънувам с отворени очи.

b0Nb0n
01-23-2009, 22:33
kak stava da synuva6 s otvoreni o4i i az iskam da probvam

jghgh
01-23-2009, 22:37
kak stava da synuva6 s otvoreni o4i i az iskam da probvam
Не помня как го постигнах, но на 8-9-10 бях за лудницата, само се психирах, веднъж ей така си седнах на стола, отворих очи и си мислих за сили на съзнанието и взех че сънувах.. попремигах няколко пъти от страха и така..

Тцтц, какви откровения. Баси шантавото лапе бях!

Сигурно ще се получи ако се втренчиш някъде и се вкараш яко в някъв филм. Сила на съзнанието... :lol:

hAshoo
01-23-2009, 22:41
и аз веднъж сънувах,че падам от високо и през това време ме беше мн срам и като паднах се събудих и добре,че беше телевизора включен да се успокоя

s3xy
01-23-2009, 22:45
аз пък веднъж не бях спала цяла нощ и към 3-4 тръгнах да заспивам и си бях пуснала на БТВ ( даваха повторение на сблъсък ) и съм спала докато го слушам - резултата беше че помнех всяка дума и си бях измислила и сюжет на самото студио и всичко и до ден днешен помня тоя епизод пък беше преди повече от година :D

b0Nb0n
01-23-2009, 22:47
kak stava da synuva6 s otvoreni o4i i az iskam da probvam
Не помня как го постигнах, но на 8-9-10 бях за лудницата, само се психирах, веднъж ей така си седнах на стола, отворих очи и си мислих за сили на съзнанието и взех че сънувах.. попремигах няколко пъти от страха и така..

Тцтц, какви откровения. Баси шантавото лапе бях!

Сигурно ще се получи ако се втренчиш някъде и се вкараш яко в някъв филм. Сила на съзнанието... :lol:
na men mi se e slu4valo ne6to podobno ama ne znam kak mu sa vika sedqh si na divana i po endo vreme po4naha da vlizat nqkvi hora i da mi sqdat na stola i gledah se edno nqkvo spa takova zamagleno i kato staneh i iz4ezvaha ne moga da si go obesna ama be6e mnogo qko

LiveFlower
01-23-2009, 23:05
Даммм,и леля ми спи с отворени очи :D Вуйчо ми е разказвал като са се оженили(още в началото) колко пъти си е изкарвал акъла с нея и кви мисли са мъ минавали 8-)

n0x
01-23-2009, 23:14
jghgh кефиш ме ахаха 8-)

и аз си контролирам съня :lol: помня повечето което сънувам понякога много лошо се стряскам. Последното сънувах, че падам от стъпала ( o_O ) и подскочих изтръпнах целия :D

DimovB
01-24-2009, 00:08
някъде бях че най-сигурния начин да разбереш дали сънуваш при такъв тип сън е да натиснеш ключ на лампа и ако лампата не светне, значи сънуваш

hardball
01-24-2009, 00:09
Нееее, това е от един филм, анимационен пълнометражен, супер хахо, не си спомням как се казваше, ама там го имаше, много е як, някой ако се сети как се казва, еййй!

taffy
01-24-2009, 09:24
Хъх.. искам и аз да си контролирам съняя... 8-) Сигурно ее..баси якото.. :D На мен често ми се случва тъкмо да задрема и да се стресна.. Подскачам цялата на леглото.. Все едно.. съм се стреснала мноо яко.. :booooomb: Ъъ.. друго.. по-рано като се събудя сутрин (през ваканциите е било, щото го упражнявах до към 11.00-12.00 на обяд :D ) и съм сънувала нещо, ама имам чувството, че ми се е прекъвнал съня и си заспивам да си го досънувам.. И така няколко пъти.. И даже си помисля кфо искам да стане по - натам и то г/д ставаше така.. :lol: :lol: :lol:

MostHated
01-24-2009, 09:30
почти всичко контролирам

pendela
01-24-2009, 10:08
Супер, значи вече си имаме група на знаещите и можещите. Ама мисълта ми беше дали ползвате някакви техники с който да се проверявате в съня дали сънувате?

Аз преди ползвах часовника. Това е супер класическа техника. Ако имате електронен часовник (този на телефона примерно) може да го поглеждате пред 15мин и да го скривате, после пак го поглеждайте. Важно е цифрите да са нормални и реални. Ако изградите този навик в реални си живот то вие ще го пренесете и сънищата. Там обаче резултата е различен, електронните часовници там изкарват невъзможни данни, разни чертички, цифри които не с нормални часове и т.н. Това е сигнал и веднага осъзнаваш съня :)

Аз така веднъж сънувах че съм с брада, дълга коса и почва да ми пада и изпаднах в ужас, и се гледам в огледалото и викам ааа не това е сън. ОК, събуждам се и съм си на леглото, надигам се и гледам часовника пред мен с разни шантави цифри... викам си това е сън и прас, пак съм на леглото, събуждам се и брат ми влиза в стаята... тоя път вярно бях събуден но докато не проверих дали не е сън не посмях нищо да направя. Щото много често се мятам от разни сгради на сън за кеф :)

А случвало ли ви се е да имате "сънна парализа". Искате да викате но не нямате глас, искате да бягате но не можете да се помръднете, или се събуждате в полусънно състояние и се опитвате да се мръднете но не можете :)

SiegHeil
01-24-2009, 10:26
Нееее, това е от един филм, анимационен пълнометражен, супер хахо, не си спомням как се казваше, ама там го имаше, много е як, някой ако се сети как се казва, еййй!
WakingLife е филма, има го в замунда...един от най добрите филми евър ^^

metalcheto
01-24-2009, 10:38
az sam osaznaval mn pati che sanuvam , no i da iskam nemoga da se sabudq :grin:

Swinkenhoffer
01-24-2009, 13:08
Редовно ми се случва. В по-добрите моменти дори си направлявам съня.
Иначе не знам как става... може би силно подсъзнание, което ме вкарва в някакво състояние между сън и реалност, без да искам просто.

За сметка на това имам толкова реалистични сънища понякога, че ме заболява сърцето от ужас. 8-) Яко си е.

Motion
01-24-2009, 15:54

5StaR
01-24-2009, 19:01
Аз веднаж се усетих.. и като почнаха едни забавни сънища :oops: :oops: 8-)

sexyyypi4aaa96
01-24-2009, 19:27
Eми... веднъж сънувах едно момиче и в съня си я целунах и като се сабудих осъзнах, че яхаресвам :-) Веднъж сънува, че правим секс с гаджето и на сутринта бях мн уплашен да не е бременна :D

YouKnowImBetterThanYou
01-24-2009, 19:37
Да, осъзннат сън беше този, който сънувах тази нощ след като си легнах след четене из форумите на teenproblem. Сънувах как бягаме из някакъв мол, CCS примерно и беше страшно навсякъде по коридорите беше пълно с някакви откачени представители на различни прослойки на обществото. На един етаж имаше някакви растафари, които свиреха на тарамбуки, а на друг имаше група скинари, кубинки, тиранти - сичко от до и пееха "Дойчланд, дойчланд" като химн и имаше нацистки свастики навсякъде, както на знамена, така и татуирани по тях. На един друг етаж пък имаше религиозни фанатици, брадати, приличащи на теториси и стреляха с картечници. Това, което беше осъзнато е, че съня участваха някои от участниците в разделите философия и религия и политика. Разпознавах ги из между терористите, скинарите и Боб Марльовците (групичката с тарамбуките и растите)

Blab
01-24-2009, 19:45
Според майка ми съм в постоянно алфа-ниво, което най-вероятно е така. Линията м/у "съня" и "събуждането" ми е, как да кажа, пунктирана.
Все едно... по-хубаво е да не сънуваш(да не помниш сънищата си;)

InnchetO
01-24-2009, 20:00
Аа това със сънната парализа е от-вра-ти-тел-ноо :o
Или пък .. да кажем гледам надолу .. и искам да вдигна погледм, но сякаш не мога да си отворя очите.. тогава се събуждам. Много е кофти цялата тая работа ..

И това за подскачането на сън също е много гадно .. ти не точно спиш ами .. заспиваш така да се каже :) и да кажем падаш от някъде и се събуждаш стресиран и опитвайки се да се хванеш за нещо само и само да не паднеш .. или също мене често ми се случва да искам да ритна нещо и да се събудя ритайки по леглото .. :D като малка ми се е случвало и да сънувам, че много ми се пикае и да отивам в кенефа почвам да пикая и се събуждам напикана :D забавно е :D аа един път сънувах, че съм си заклещила крака и съм много уплашена и като се събудих видях, че някак съм го заклещила верно .. абе странна работа са тва сънищата :-D

аа я някой да пообесни малко повече номерата за "осъзнаване" .. така де това за часовникаа или лампата :)

InnocentGreed
01-24-2009, 20:21
Повече за осъзнатото сънуване. Интересно е. (http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=48)

UnaBletoLoVeU
01-24-2009, 20:23
Да, ама няма да разказвам, защото е гаден.

sexyyypi4aaa96
01-24-2009, 21:10
Видях, че всички пишат, че не е хубаво да сънуваш. При мен е точно обратното - аз много обичам да сънувам. В съня всичко ми се струва реалност и ако преди да заспя си мисля за нещо, което искам да се случи в повечето случаи сънувам как това, което искам се случва. И в продължение на тези няколко часа като чели го изживявам съвсем реално и все едно се случва наистина. Дори и най-невероятни неща да си представям преди да заспя, после ги сънува и изживявам в съня си като реалност. Сънищата са като малка част от сбъдната мечта, все едно се е случило всичко както на теб ти се иска и се наслаждаваш на резултата. А на сутринта се събуждам с "един хубав вкус в устата" и с едно приятно чуство. Какво по-хубаво от това?!

Swinkenhoffer
01-24-2009, 22:00
Все едно... по-хубаво е да не сънуваш(да не помниш сънищата си;)
Подобна глупост не бях чувала от доста време. 8-)
Не мога да се съглася, защото както каза sexyyypi4aaa96, именно сънищата са мястото, където можеш да изживееш уникални емоции. Покъртителен страх или огромна радост, няма значение. Обожавам да сънувам.

Имах един познат, който непрекъснато сънуваше кошмари и даже го беше страх да си легне. Него го разбирам, ама иначе не ми звучи супер неадекватно да не обичаш да сънуваш.

Blab
01-24-2009, 22:14
Тая па, нали съм инфантил, бе, те си сънуват ежедневно, нощно не им е нужно, сещ'ш се.;

InnchetO
01-24-2009, 22:15
Повече за осъзнатото сънуване. Интересно е. (http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=48)

Прочетох го цялото. Наистина интересно. :)
А някой може ли да ми препоръча интересни книги по темата /не само за осъзнатите сънища,а за съня като цяло/ или пък да ми каже как се нарича науката занимаваща се с това ? :)
Мерси предварително :-)

Swinkenhoffer
01-24-2009, 22:31
Тая па, нали съм инфантил, бе, те си сънуват ежедневно, нощно не им е нужно, сещ'ш се.;
Яките хора извличаме максималното от денонощието, забавлявайки се и нощем по практичен начин. Не важиш. 8-)

Blab
01-24-2009, 22:40
Тая па, нали съм инфантил, бе, те си сънуват ежедневно, нощно не им е нужно, сещ'ш се.;
Яките хора извличаме максималното от денонощието, забавлявайки се и нощем по практичен начин. Не важиш. 8-)
В следващия си живот ще бъда куче, тога'а ш' си гУворим.;

InnocentGreed
01-24-2009, 22:40
Повече за осъзнатото сънуване. Интересно е. (http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=48)

Прочетох го цялото. Наистина интересно. :)
А някой може ли да ми препоръча интересни книги по темата /не само за осъзнатите сънища,а за съня като цяло/ или пък да ми каже как се нарича науката занимаваща се с това ? :)
Мерси предварително :-)
Ето ти една, но не съм я чел и не знам дали е интересна :-o --> Съзнaтeлнo сънувaнe - лeчeбнa силa, сaмoпoзнaниe, духoвни прoзрeния (http://www.book.store.bg/c/p-p/m-498/id-24340/syznatelno-synuvane-lechebna-sila-samopoznanie-duhovni-prozrenia-dejvid-gordyn.html?srchstr=%F1%FA%ED&s=1&sin=1&sinstore=2&lattocyr=0&latconvused=0)

illidan_stormrage_bg
01-26-2009, 10:16
Вчера си мислех за 1 момиче и снощи успях да си контролирам съня свързан с нея (или по точно какво правехме :oops:) :) мнооооо яко

InnchetO
01-26-2009, 17:55
При мене пък все случайно става и то за съвсем малко. . :(

Как го правите бе хора ):
Как беше тва за лампата тамм .. некви такива .. я разяснете :-o

miroslavtn
01-26-2009, 19:42
Вчера си мислех за 1 момиче и снощи успях да си контролирам съня свързан с нея (или по точно какво правехме :oops:) :) мнооооо яко
това не е че ти си го контролирал а защото много си искал това което си сънувал ... хаха

lams
01-26-2009, 20:18
Все едно... по-хубаво е да не сънуваш(да не помниш сънищата си;)
Подобна глупост не бях чувала от доста време. 8-)
Не мога да се съглася, защото както каза sexyyypi4aaa96, именно сънищата са мястото, където можеш да изживееш уникални емоции. Покъртителен страх или огромна радост, няма значение. Обожавам да сънувам.

Имах един познат, който непрекъснато сънуваше кошмари и даже го беше страх да си легне. Него го разбирам, ама иначе не ми звучи супер неадекватно да не обичаш да сънуваш.

Тука съм на 100% съгласна. Сънищата са нещо невероятно. Изживяваш пълните крайности, съвсем истински емоции и чувства.. и после за добро или за лошо се събуждаш. : ) Всичко е възможно и няма граници.. нещо уникалноооо! Обичам сънищатааааа

ANTIHUMAN
01-26-2009, 20:18
Видях, че всички пишат, че не е хубаво да сънуваш. При мен е точно обратното - аз много обичам да сънувам. В съня всичко ми се струва реалност и ако преди да заспя си мисля за нещо, което искам да се случи в повечето случаи сънувам как това, което искам се случва. И в продължение на тези няколко часа като чели го изживявам съвсем реално и все едно се случва наистина. Дори и най-невероятни неща да си представям преди да заспя, после ги сънува и изживявам в съня си като реалност. Сънищата са като малка част от сбъдната мечта, все едно се е случило всичко както на теб ти се иска и се наслаждаваш на резултата. А на сутринта се събуждам с "един хубав вкус в устата" и с едно приятно чуство. Какво по-хубаво от това?!

+ Az sy6to sym kato teb! :)

hAshoo
01-26-2009, 21:27
Бях оставил телевизора включен на Нова Телевизия и сутринта всички явно като са се обаждали и са искали да изгонят Милен Цветков щото сънувах,че съм с Милен Цветков и му помагам щото няма работа или нещо такова :D

Swinkenhoffer
01-26-2009, 21:31
А случвало ли ви се е да имате "сънна парализа". Искате да викате но не нямате глас, искате да бягате но не можете да се помръднете, или се събуждате в полусънно състояние и се опитвате да се мръднете но не можете :)
Дам, особено в разни важни моменти от съня, когато искам да избягам, а замръзвам на едно място. Но ако осъзная, че сънувам, почвам да си повтарям, че мога да летя и с повече воля успявам да литна. Също не мога и да пикая насън. 8-)

Иначе понякога имам едно много странно усещане преди да заспя, а именно, че падам от много високо. По-скоро, че една част от мен се е отделила, стигнала е покрива и после пада обратно в тялото ми. о.О Предполагам и на други се е случвало, не знам какво е и как се нарича.

jghgh
01-26-2009, 21:54
А случвало ли ви се е да имате "сънна парализа". Искате да викате но не нямате глас, искате да бягате но не можете да се помръднете, или се събуждате в полусънно състояние и се опитвате да се мръднете но не можете :)
Дам, особено в разни важни моменти от съня, когато искам да избягам, а замръзвам на едно място. Но ако осъзная, че сънувам, почвам да си повтарям, че мога да летя и с повече воля успявам да литна. Също не мога и да пикая насън. 8-)

Иначе понякога имам едно много странно усещане преди да заспя, а именно, че падам от много високо. По-скоро, че една част от мен се е отделила, стигнала е покрива и после пада обратно в тялото ми. о.О Предполагам и на други се е случвало, не знам какво е и как се нарича.

Оо, тая сънна парализа е супер брутално гадна и обикновено съпътства кошмарите ми - не мога да изкрещя, а искам, не мога да мръдна, действията ми са слаби и т.н.
Е, случвало се е и да съм "парализирана" без да сънувам кошмар. Например сънувах че шамаря една от класа (за пореден път.. в много от сънищата ми я бия или искам да я бия, а в реалния живот хич не ме дразни.. странно.), но нямам сили да си помръдна ръката, протягам я към нея, замахвам, но все едно нямам никаква сила и нищо не успявам да й направя, освен леко да я закача по косата, а тя от това да ми се усмихне иронично. Супер тъпо.


Бтв аз съм пикала насън, баси гадното дето е. Случвало ми се е 2 пъти - в детската и последно като бях на 13 (е, надявам се да е последно :lol:).. Tрябваше да си се изпикая преди лягане, ама така ме мързеше, и си заспах така.. Сънувах че пикая в обществена тоалетна - докато се усетя и ареее... Баси срама дето беше.

sladka__droga
01-27-2009, 10:25
Случва се от време на време : )).

b0Nb0n
01-27-2009, 11:08
А случвало ли ви се е да имате "сънна парализа". Искате да викате но не нямате глас, искате да бягате но не можете да се помръднете, или се събуждате в полусънно състояние и се опитвате да се мръднете но не можете :)
Дам, особено в разни важни моменти от съня, когато искам да избягам, а замръзвам на едно място. Но ако осъзная, че сънувам, почвам да си повтарям, че мога да летя и с повече воля успявам да литна. Също не мога и да пикая насън. 8-)

Иначе понякога имам едно много странно усещане преди да заспя, а именно, че падам от много високо. По-скоро, че една част от мен се е отделила, стигнала е покрива и после пада обратно в тялото ми. о.О Предполагам и на други се е случвало, не знам какво е и как се нарича.

Оо, тая сънна парализа е супер брутално гадна и обикновено съпътства кошмарите ми - не мога да изкрещя, а искам, не мога да мръдна, действията ми са слаби и т.н.
Е, случвало се е и да съм "парализирана" без да сънувам кошмар. Например сънувах че шамаря една от класа (за пореден път.. в много от сънищата ми я бия или искам да я бия, а в реалния живот хич не ме дразни.. странно.), но нямам сили да си помръдна ръката, протягам я към нея, замахвам, но все едно нямам никаква сила и нищо не успявам да й направя, освен леко да я закача по косата, а тя от това да ми се усмихне иронично. Супер тъпо.


Бтв аз съм пикала насън, баси гадното дето е. Случвало ми се е 2 пъти - в детската и последно като бях на 13 (е, надявам се да е последно :lol:).. Tрябваше да си се изпикая преди лягане, ама така ме мързеше, и си заспах така.. Сънувах че пикая в обществена тоалетна - докато се усетя и ареее... Баси срама дето беше.
tva s pikaneto e mnogo gadno :lol:
a pyk az predi kato bqh malak mnogo 4esto mi se slu4va6e kato se sabuda da sym s lice kym vyzglavnicata i se zadu6avam vikam vikam ama to mnogo tiho i nikoi nemoje da me 4ue pak i ne znam za6to ne mojeh da si mradna glavata pone 1 min i seki pyt si misleh 4e 6te se zadu6a i gore dolu posledniq moment si mardah glavata mnogo gadno mi be6e

emo_girl953
01-30-2009, 09:59
хм...Ами да имала съм един случай дето ни бяха водили във Велин град да гледаме някви черепи и една вечер сънувах как е така съм вечерта при черепите има призраци и такива и тогава изведнъж се събудих и викнах майка ми да сппи при мене :lol: :lol: :razz: :razz: