PDA

View Full Version : Боядисвали ли сте си дрехите :)



umnotodetence
01-23-2009, 19:46
:grin:

shadow4e
01-23-2009, 19:58
Една приятелка си беше дала дънки на химическо от нещо като светлосини да станат тъмносини и й излезна 10 лв. Супер станаха.

Seducti0n
01-23-2009, 20:01
На това нещо му мина модата, ако може така да се каже.
Било е доста нашумяло по време на кризата през 90-те години, когато не е имало дрехи по магазините, тоест родителите ни са били принудено да си боядисват дрехите, така поне са ми разказвали наще.
Иначе, сега не ти препоръчвам да го правиш.

shadow4e
01-23-2009, 20:11
Е, защо? Ако не е скъпо, а моделът много й харесав и много и харесва как й стои. Това момиче, за което аз ви казах има бая пари, но тези дънки адски много й харесваха като модел, но не ги беше носила заради цвета.

Въпросът е, че не се знае до колко ще стане успешно и дали няма да си личи. На тази приятелка не си личи и станаха супер, ама бяха и чисто нови, за избелели не знам...

girl91
01-23-2009, 20:48
За каква мода се приакзва в случая.. за боядисването на дрехите...
Баща ми е боядисвал мои дрехи и много негови. Не знам обаче от къде и какви точно са боите. Попитай някой дали знае къде се продават бои за памучни дрехи ако искаш да си го боядисаш сама. Иначе не знам колко стува самото боядисване.
След това няма да боядисва другите дрехи или кожата (поне при мен не боядисват, а и не съм чувала за такова нещо :) ).

SoFarSoG00d
01-23-2009, 21:16
Ми майка ми има доста кожени палта и си ги подновява с боя Kiwi ,сама си ги боядисва и си стават като нови,отиди и си вземи боя с тампонче и сама си направи боядисването,ако не ти се дава на химическо,ако е естествена кожа няма проблеми,

Seducti0n
01-23-2009, 21:54
Ми майка ми има доста кожени палта и си ги подновява с боя Kiwi ,сама си ги боядисва и си стават като нови,отиди и си вземи боя с тампонче и сама си направи боядисването,ако не ти се дава на химическо,ако е естествена кожа няма проблеми,


:) Памучно е.
Прочети хубаво поста на авторката.

umnotodetence
01-24-2009, 21:37
а този оцетен разтвор откъде се взема :shock:

taNcheto93
01-25-2009, 13:52
Ще питам тук, за да не пускам нова тема.
Как мога да направя бялото си яке още по-бяло, защото потъмня :(

Liar
01-25-2009, 18:27
а този оцетен разтвор откъде се взема :shock:
Тъпа ли си?От бутилката с оцет се взима.

varnen4e
01-25-2009, 19:36
Имам едно прекрасно черно яке, но избеля. Та се чудя дали да не го боядисам да стане по-черно, така или иначе сега няма да го нося :) Но дали няма да боядисва после дрехите. Чух, че ако се натопи в оцетен разтвор - не пуска после боя...Иначе якето е памучно, дънчено...колко може да струва?
Вие боядисвали ли сте си дреха и оставали ли сте доволни :-D

Ами аз не, но баща ми често боядисва дрех и става добре, а за цена.. нямам идея.

sweetsunshine
01-25-2009, 19:48
Ще питам тук, за да не пускам нова тема.
Как мога да направя бялото си яке още по-бяло, защото потъмня :( химическо :)

marilyn
01-25-2009, 21:01
Еми примерно майка ми си боядисва едно кожено яке, защото много си го обича. А аз имам една мешка, която е зелена и аз обмислям варианта да си я направя черна. Иначе не съм си боядисвала нищо. :)

SoFarSoG00d
01-25-2009, 21:49
Има смисъл да се боядиса само кожена дреха и то не много пъти,ако става въпрос за друга материя....повече от излишно,по-добре нова дреха.