PDA

View Full Version : избелване на зъби :)



bonbon_
01-23-2009, 20:47
кажете ми някоя паста .. но със много бърз ефект ;х

не искам зъболекар или вариантите с едни прахчета .. от прахчетата нямах почти никаква полза :(

10х :)

SoFarSoG00d
01-23-2009, 21:12
Ами сега има един мит относно пастите.Не смятам ,че ще помогнат,защото не винаги зъбите могат да бъдат избелени,защото голямозначение има цветът на емайла на зъба.Понякога е невъзможно да ъдат избелени дори и при зъболекар,но пробвай пастата Elgidium White,струва 6.50лв смятам,че би дала добър ефект,ако имаш налепи по зъбите.Друг вариант за избелване е четкане на зъбите два пъти седмично със сода бикарбонат и сол,това е метод използван още в миналото.Друго не знам какво може да те посъветвам,недей да прибягваш до зъболекарски услуги за избелването,понеже много често може да навредят на емайла на зъба и здравината му.Има лазерно избелване,но за него нищо не мога да кометирам,тъй като не съм пробвала,нито познавам хора,които са го.Има и цели избелващи програми със специални пасти и други неща,ама мисля че са към 70-100лв,а ефектът не е доказан.

bonbon_
01-23-2009, 21:14
а ефекта от содата + сол г/д след колко време се появява ? :-o

SoFarSoG00d
01-23-2009, 21:22
Ами не знам,да ти кажа ако пробваш да го правиш системно ,можеи до един месец да се прояви,ама е много важно да плакнеш добре устата след това,понеже не е хубаво да остава сода по зъбите за дълго време,иначе аз от време на време като сесетя това правя,ама си има ефект,то нали сода и сол слагат в пастите.

bonbon_
01-23-2009, 21:24
мхм благодаря много :)

бту ..преди време бях чувала за 1 паста дето я рекламираха .. специално се препоръчва от еди къде си ,, само дето не мога да се сетя име :-o .. била добра с ефект до 2 седмици .. някой знае ли нещо повече ;х

CryForMe
01-23-2009, 22:33
ъъъ със содата ше си скапеш тотално емайла ... имаше една паста hollywood smile май, която беше много хвалена преди... сега не знам дали я има

SoFarSoG00d
01-24-2009, 07:01
ъъъ със содата ше си скапеш тотално емайла ... имаше една паста hollywood smile май, която беше много хвалена преди... сега не знам дали я има

ми не знам аз имам снежно бели зъби без НИТО една пломба и кариес и си ползвам сода със сол.

ivityv
01-24-2009, 18:48
da tva sas soda i sol e mn efektivno az sa6to pravq tozi metod i makar 4e sam pu6a4ka(a ot cigarite pojaltqvat zabite)si imam beli zabki koeto e mnogo vajno za da izglejda usmivkata ti blestq6ta

varnen4e
01-24-2009, 19:26
а ефекта от содата + сол г/д след колко време се появява ? :-o

Това е много вредно.. по- добре с пудра.. на мен ми действа.

varnen4e
01-24-2009, 19:27
А и яж лимони, много помага..