PDA

View Full Version : Референдум: Стратокрация, комунизъм или демокрация



kalashnik
01-24-2009, 00:41
Кажете кое от трите вида управление предпочитате?

LINKNOT
01-24-2009, 01:02
Комунизъм. Само не ми надувайте главата. 8-)

SiegHeil
01-24-2009, 02:38
ДОИП демокрация.
Отгогваряй на анкетата бе оО
не мога да ти разбера откъде ти идва тая гордост от ДОИП..
нито си измислил топлата вода, нито е особено топла :>
1. тая идея я има от много години преди да се сетиш че може да я има...
2. само в момента се сещам за 3 големи дупки...ако се замисля и повече ще намеря...
плюс това самите понятия ДОИП и демокрация си противоречат...

kalashnik
01-24-2009, 07:17
Понеже, май не са ясни идейте на трите вида управление ще поясня:
Стратокрация - Военната диктатура е форма на държавно управление, при което политическата власт принадлежи на военните; прилича, но не е индентична със стратокрацията, при която държавата се управлява директно от военните. Гърция пре 70-те години и 30-те години на 20 век е била под такова управление и икономикта и е била в един от най-силните периоди.
Демокрация - Като форма на държавно устройство, при нея обикновените граждани могат да участват пряко във вземането на решения (за разлика от монархията или диктатурата). В днешно време почти всички държави претендират да бъдат демократични. Понякога демокрацията е формата на управление, макар официално страната да се ръководи по друг начин. Пример е Канада, която е монархия, но практически се управлява от демократично избран парламент.

Демокрацията като форма на управление на държавно ниво се практикува в две разновидности:

-Пряка - извършва се чрез референдум или плебисцит(пряко гласуване). Примери за такава демокрация са Швейцария, много законодателни инициативи на Калифорния и някои градове-държави.
-Представителна - гласоподавателят избира свои представители, които се събират в законодателни и/или изпълнителни органи. Там те могат да извършват функции, за които гласоподавателят не ги е натоварил директно: участие в специални комисии, подготовка на проектозакони и гласуване на закони; но по собствено усмотрение в съгласие със собствената им съвест.
Представителната демокрация най-общо се дели на два вида според типа на държавно устройство:
-Република - със концентрирана власт в избираеми институции:
- парламентарна република - парламентът и институциите на властта имат ясно разделение на властта с механизми за междуинситуционен контрол, но правителството се крепи на парламентарна коалиция или мнозинство, излъчващо правителство. Има ясно разграничение между шеф на правителството (Министър -президентска република - правителството се оглавява от президент, който може да се избира директно или от специални органи (напр. електоралната колегия на САЩ. Това правителство има мандат и не може да се разпусне дори и президентът да бъде отзован (напр. Ричард Никсън), при който случай неговият приемник продължава управлението на страната (напр. Джералд Форд).
-Парламентарна (конституционна) монархия - успоредно с органите установени чрез гласуване от населението, страната се оглавява от наследствен монарх, който може да има декоративна или по-активна роля според конституционните дадености.
Комунизъм - (от латински: comunis - „общ“, „обществен“) е термин обхващащ сродни идеологически течения, които предвиждат създаването на такава организация на обществените отношения (по специално обществено-икономическите), при която средствата за производство са общи, разпределението на произведеното е според нуждите на всеки, а в обществото липсва принудата на държавата.

mitternacht
01-24-2009, 09:04
Moжеше да сложите и национал-социализъм :) 8)

kalashnik
01-24-2009, 09:45
Национал-социализмът е доказано вреден за обществото.

SiegHeil
01-24-2009, 10:07
Щото комунизма и стратокрацията не са, разбираш ли..

LiveFlower
01-24-2009, 10:21
Винаги съм подкрепяла идеологията на комунизма с две ръце и сега ще е така. ;-)

love_enrique
01-24-2009, 10:30
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА

mitternacht
01-24-2009, 12:36
Да!
Ама я ми намери тая демокрация днес!С лупа и свещ да я търсиш-нъцки!

Относно вредата на НС-смях в залата.

LiveFlower
01-24-2009, 14:23
^ Никъде в анкетата не пише "това са трите най-добри системи",както и не задължава никой,който не ги подкрепя да гласува,нали ;)

За теб всичко,което не е ДОИП е злина...интересно.
SiegHeil искаше да каже,че идеята и целите,които ти днес си поставил по общото име ДОИП,са били замислени много отдавна ,само че не под ТОВА име,а ако греша нека ме поправи :)


А бе ти си много интересен човек,знаеш ли?! Първо тука правиш ебааааати пропагандата с тоя ДОИП и даваш некви обещания,некви страсти се пралят.А в темата за 14.01.09 беше пуснал една снимка как Нова ТВ са заснели ДОИП и аз те попитах "Имаше ли репортаж или само е минало през обектива на камерата?" ,след което ти ми отговори така:

Ами засега няма - само аз знам какво е ДОИП и мога да го обясня, ама досега не взех смелото решение да изляза пред камерите въпреки многобройните такива възможности. Ама, защото не ме подкрепяте. :-D

Ееее не е ли смешна работа?
Тука си форумния боец за приемането на тая система,а в обществото си мишка :?

kristo
01-24-2009, 14:23
Да видим...
Стратокрация- управление на военните... Е, ако са сегашните български военни- не благодаря, в никакъв случай. За съжаление малка част от тях са достатъчно добре квалифицирани и изпълняващи съвестно задълженията си. Ако са българските военни, генерали, полковници и въобще офицери от Царска България- положението е съвсем различно.

Демокрация- за мнозинството от хората в България и по света е отдавна ясно, че такава има само на думи, а не на дела. Виждаме как "демократично" смачакаха протеста на 14.01... Някой вярва ли, че това бяха демократични прийоми? Е, аз отдавна съм сигурен, че в България няма демокрация. Още по-малко в тоталитар-комунистическо-фашизоидни държави като САЩ и Израел...

Комунизъм- коментара е излишен... най-голямата утопия и зло от трите. няма човек на тази земя, който да ме накара да подкрепям комунизма по какъвто и да било начин и да ме убеди, че той е нещо реално, градивно и хуманно.

Така че избирам нито една от трите... Моят фаворит е Националната демокрация- тоест демокрация, но основана на национално-патриотични принципи.

malone
01-24-2009, 21:35
Моят фаворит е Националната демокрация- тоест демокрация, но основана на национално-патриотични принципи.Ако е ръководена от отговорни хора и аз бих се съгласил с вас,но на наша почва върлува лакомията,така че ако е има някаква политикабазирана на патриотичните принциипи тя ще рухне.Просто тук на балканите от край време алчността измества националните отговрности.

SiegHeil
01-25-2009, 23:08
Моят фаворит е Националната демокрация- тоест демокрация, но основана на национално-патриотични принципи.
+1

А глобале прави разлика между форма на управление и избирателна система..как успяваш да кажеш няква адска глупост във всеки пост не знам... oO

SiegHeil
01-26-2009, 11:24
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА
И един мармот увивал шоколада в станиол... 8-)

HardcoreSyndrome
01-26-2009, 19:16
От 1989г. до сега сме в МЕЖДУКРАЦИЯ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

loyal_88
01-28-2009, 14:38
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА хьхьхьхьхь ти по кой въпрос точно имаш думата? :razz:

InitialD
01-28-2009, 18:11
Военна диктатура!!!


loyal_88 се върнаааа!!! :grin:

love_enrique
01-28-2009, 22:05
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА хьхьхьхьхь ти по кой въпрос точно имаш думата? :razz:

Това,че в бг в момента нямаме думата (за което сме виновни САМО и единствено ние с безразличието и глупостта си),не прави демокрацията по-малко успешна форма на управление.Тука въпроса е коя е най-добрата,никой не твърди,че у нас в момента управлява истинска демокрация,да не говорим пък за успешна :?

SiegHeil
01-28-2009, 22:17
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА хьхьхьхьхь ти по кой въпрос точно имаш думата? :razz:

Това,че в бг в момента нямаме думата (за което сме виновни САМО и единствено ние с безразличието и глупостта си),не прави демокрацията по-малко успешна форма на управление.Тука въпроса е коя е най-добрата,никой не твърди,че у нас в момента управлява истинска демокрация,да не говорим пък за успешна :?
Тя и 'перфектната' демокрация сама по себе си е е адски дефектна и неправилна, да не го говорим за сегашната..

love_enrique
01-28-2009, 23:07
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА хьхьхьхьхь ти по кой въпрос точно имаш думата? :razz:

Това,че в бг в момента нямаме думата (за което сме виновни САМО и единствено ние с безразличието и глупостта си),не прави демокрацията по-малко успешна форма на управление.Тука въпроса е коя е най-добрата,никой не твърди,че у нас в момента управлява истинска демокрация,да не говорим пък за успешна :?
Тя и 'перфектната' демокрация сама по себе си е е адски дефектна и неправилна, да не го говорим за сегашната..

И кое по-точно ти се вижда неправилно и с какво другите системи са по-добри?

SiegHeil
01-29-2009, 00:34
И кое по-точно ти се вижда неправилно и с какво другите системи са по-добри?
Хм..да видим..в основата на тая твойта демокрация стои гласуването...
Статистически е доказано че 50% от хората са със среден интелект..а съответно по 25% са под и над средното ниво...и ако приемем че всеки трябва да има право на глас и всеки глас има еднаква тежест(което е другата идиотщина, ама тва е отделна тема)...то в парламента ще влезат 25% идиоти, 50% полу-идиоти, и 25% умни хора...25% не могат да вършат работа като за 100% ;)
Но да приемем че всички хора са гении и са избрали 100% правилни хора...пуска се закон за гласуване откъде да внасяме газ...е как се очаква тея 240 човека да вземат правилно решение като максимум 50 от тях имат икономическо образование ?
Стига ли ти толкова ? 8-)

ПП: И това са само основните и най очевадните неща, лошо ше стане ако навлизаме и в подробности 8-)

FlashMX
01-29-2009, 08:23
Винаги съм подкрепяла идеологията на комунизма с две ръце и сега ще е така. ;-)

+1

MentallyBlind
01-29-2009, 09:50
ЗА национал-социализма и за предпочитане чрез него да се заформи и анти-ционистическо управление!

kristo
01-29-2009, 14:57
ЗА национал-социализма и за предпочитане чрез него да се заформи и анти-ционистическо управление!
Всъщност едната и другата идеология са черпили идеологически принципи една от друга, което ги прави малко или много взаимообвързани за мене. Защото расизма на юдеите роди националсоциализма, а националсоциализма всъщност без да иска направи така, че ционистите си създадоха държава и тяхната идеология на практика властва над света в днешно време.

kristo
01-30-2009, 10:28
ДОИП е една единствена точка, нищо повече... Ти нямаш програма за промяната на България. Аз и един мой приятел от форума изработихме цяла програма от точки как да се действа, ако искаш ще ти покажа да видиш за какво иде реч(не казвам, че сме измислили нещо кой знае какво). Не може с една точка да мислиш, че можеш да пронемиш цялата система, абсурдно е. Хората няма да обърнат никакво внимание на твоя ДОИП ако нямаш програма- цялостна и национална...

didomido1
01-30-2009, 15:40
ДОИП е една единствена точка, нищо повече... Ти нямаш програма за промяната на България. Аз и един мой приятел от форума изработихме цяла програма от точки как да се действа, ако искаш ще ти покажа да видиш за какво иде реч(не казвам, че сме измислили нещо кой знае какво). Не може с една точка да мислиш, че можеш да пронемиш цялата система, абсурдно е. Хората няма да обърнат никакво внимание на твоя ДОИП ако нямаш програма- цялостна и национална...

+1

malone
01-30-2009, 18:45
И ти като си изработил програма, как ще я проведеш като нямаш власт и няма как да имаш понеже няма ДОИП? Ето това ми обясни. Това е смисъла на ДОИП - без него, каквато и програма да имаш, не можеш да я реализираш и тя никога няма да стане реалност.

А аз вече ти отговорих в друга тема:

Забрана на ДПС и БКП/БСП, лустрация, отнемане имотите на мадридския измамник, вкарване в затвора на комунисти и престъпници, национално развитие без съобразяване с външни фактори, ако трябва излизане от ЕС, но не и от НАТО, намиране на микрофилмите с досиетата и пълното им изкарване, стерилизация на циганите - доброволна срещу еднократно заплащане от държавата или частни лица - ако не - спира им се ток, вода и др. докато не започнат да си ги плащат, може би "възраждане на процеса" и решаване на турския въпрос, спиране строежите на джамии, връщане на дълговете от Турция, подобряване на образователната система, социалната система, а за икономиката, естествено, най-доброто центристко управление, което няма да е нито крайнодясно, нито крайноляво.Така на думи всичко което казваш глаболе е чудно,но идеята за ДОИП ми изглежда нереализуема.Това за партиите ти ще забраниш тези партии ,но това значи ли че хората ще гласуват за ДОИП.Затвора няма да прочисти страната ,защото на мястото на старите измамници щке дойдат нови,просто такава ни психологията.Центрийското управление за мен е никакво управление много и заимствани идеи.
По темата Здрава ръка която да вътвори ред това се иска,тоест военно положение което лека полека да премине националнализация и патриотично управление

kristo
02-01-2009, 10:38
Глобале кой те излъга, че няма власт и закони в България, чрез които да имаш възможност да промениш системата? Напротив, и власт има(на теория), и закони си има и никак не лоши, въпроса е, че умишлено не се спазват и затова сме на това дередже. Излишно е да ти повтарям, че ако се спазваше конституцията на България, турската етническа партия ДПС изобщо нямаше да получи регистрация и днеска за проблема ДПС изобщо нямаше да си говорим. Същото се отнася и за лустрацията- ако се беше приел закон за лустрацията и имаше кой да я извърши, сега комунистическата номенклатура щеше да е извън управлението на България.
Иначе ДОИП няма как да накараш българския народ да го приеме, защото то първо никой(включително даже и ти) не можеш да обясниш що е този ДОИП- ограничаване на избирателните права, е и? Така си мислиш, че всичко ще промениш, ама е абсурдно да стане.
Иначе мога да постигна същото, което ти мислиш, че ще постигнеш чрез ДОИП като приема закон например за задължително гласуване. Тогава едно 90% от българите всякак ще гласуват и ДПС и БСП ще са изън властта, а можеби и извън парламента.
Останалите неща, които си написал са хубави, ама са си чист популизъм. Нито чрез ДОИП, нито чрез МОИП можеш да ги постигнеш.
Освен това всички досиета няма начин да ги отвориш, защото поне едно 30% от тях са унищожени, друга част са в Русия, и общо взето не повече от 50% от досиетата имаш възможност да отвориш.

kristo
02-01-2009, 20:03
Конституцията не е парче хартия, тези, които не я спазват я превръщат в такова. Ако се спазва ти гарантирам, че всичко в държавата ни ще е наред. Защото проблема на България е именно, че от 20 години никакви закони не се спазват- тоест цари пълна анархия(беззаконие).
Е ако не съм на власт разбира се, че не мога да променя системата, наясно съм. Въпроса е у всичко българи да се създаде представата, че трябва да има промяна, която ще настъпи само ако се спазват законите. А иначе има начин по законен път политиците да бъдат притискани и да приемат желанията на народа, защото той ги е избрал. Например в конституцията има точка, която позволява по желание на народа правителството и парламента да гласуват провеждане на референдуми по важни национални въпроси. Но ето, колко референдума са се провели за тези години- аз помня само един, а имаше толкова много важни въпроси, по които задължително трябваше да има референдуми... Излишно е да ги споменавам- влизането в НАТО, в ЕС включително, участие/неучастие във войната в Ирак, затваряне на блоковете на АЕЦ и т. н.
Що се отнася за начините за извършване на промяната- ти казваш, че задъжителното гласуване бил лошия път, как точно прецени, че е лош път? За мен примерно дали ще е ДОИП или задължително гласуване, и в двата случая има елемента на несвободната воля, на задължението и ограничението, така че е същото. Освен това абсулютно същия ефект ще има- и в двата случая много проблеми на България ще се решат- факт.
Що се отнася за приемането на ДОИП- как ще накараш парламента да го приеме, че не ми е ясно? Най-малкото трябва да станеш депутат, та да можеш да внесеш предложението за приемане на ДОИП за гласуване. И евентуално ако мнозинството гласува "за" приемането му- тогава да го приложиш. Но при положение, че БСП и ДПС са на власт и те знаят, че ДОИП ще удари именно тях- как мислиш, че ще гласуват "за" приемането му? Защото гласовете на опозицията няма да стигнат, а и НДСВ всякак ще гласува в подкрепа на своите коалиционни партньори... Така че и да спорим, и да не спорим, твоя ДОИП няма кой да го приеме в момента...
И накрая за програмата- да, наясно съм, че с популизъм се постига изборна победа, но съм и наясно, че поне докато управляват БСП, ДПС и НДСВ, повечето от тези точки, зад които всички се подписваме "за" няма как да се осъществят просто. Също така за да настъпи наистина някаква промяна в тази страна, трябва създаването на ефективно и действащо гражданско общество. Без него колкото и точки да измисляш, колкото и да са необходими и правилни, кокото и да мислиш, че ДОИП е решението- нищо не може да се промени.

DimovB
02-01-2009, 23:07
управление от народа, на народа, за народа

kristo
02-02-2009, 09:55
Глобале Глобале... И да спорим, и да не спорим, когато успееш да накараш управляващите да приемат твоя ДОИП, тогава ще говорим колко успешен е той и ще видим дали наистина ще доведе до някаква промяна, или управляващите дотогава ще намерят начин да се легитимират пред същия този ДОИП и да си оплетат кошницата, та да са отново на власт... Явно не знаеш, че комунистите са готови на всичко, само и само да запазят властта си и единствения реален начин според мен да бъдат изхвърлени като за начало поне от властта, а впоследствие, макари доста трудно и от парламента БСП, ДПС и НДСВ, е чрез масово гласуване на всички българи! На всички. Иначе ще приемем ДОИП теоретично, и аз ще го приема щом няма друга алтернатива за момента, но въпреки всичко дори и да се справиш с БСП, ДПС и НДСВ, идва бате ти Бойко, който не се различава особено много от тях. Тогава какво правим, след като ДОИП няма начин да се справи с него? Ще трябва да мислиш някакъв нов ДОИП, само че няма как да стане.
Просто БСП, ДПС и НДСВ са само едната част от проблема, макари наистина най-голямата. Но под тях стоят още хиляди нерешени проблеми, с които ще ти трябва цяла вечност, за да се справиш и с които ДОИП няма как да се справи. Защото хората на БСП и "бившите" комунисти, ченгета, масони и прочее "хубостници" са навсякъде- от държавната власт през общинската, отделно държат училища, университети, магазини, фирми, почти всичко. И много трудно само с един ДОИП ще се справим.
Разбира се, решение на проблема има, излишно е да обяснявам в подробности, но трябва да дойде наистина нова 1997 година, за да настъпи този път някаква реална програма и цялата тази политическа клика да се изчисти, като на найно място дойдат хора от гражданското общество, което преди това трябва да се създаде. И тази замяна на старите партийни кадри не може да бъде мигновенна, а постепенна- един по един да бъдат заменяни с преди това изпитани хора с чисто минало. Иначе ще сменим едни крадци и мошеници с други и всичко ще си тече както сега.
Просто ДОИП е едно частично решение на проблемите на България, нищо повече.

SiegHeil
02-02-2009, 10:10
управление от народа, на народа, за народа
яко филми..

DimovB
02-02-2009, 10:19
управление от народа, на народа, за народа
яко филми..
идеала на деморкацията

SiegHeil
02-02-2009, 10:21
демокрацията е лайно..и на терория и на практика ^^

DimovB
02-02-2009, 10:53
демокрацията е перфектна форма на управелние в чистия си вид

kristo
02-02-2009, 11:13
демокрацията е перфектна форма на управелние в чистия си вид
Да, само дето на практика никога не се е осъществявала...
Тъй че от празни теории смисъл няма. Това коя идеология е перфектна и коя не не ме топли особено след като не може да се реализира на практика...
За съжаление демокрацията е направена така, че да позволява на определена клика богаташи да ограбват обикновения народ и да живеят на негов гръб. Знам, малко по комунистически може да прозвучи, но си е истина. Разбира се, комунистите и те са част от тази същата клика на крадците и мошениците, които живеят на гърба на народите.

SiegHeil
02-02-2009, 12:01
демокрацията е перфектна форма на управелние в чистия си вид



Хм..да видим..в основата на тая твойта демокрация стои гласуването...
Статистически е доказано че 50% от хората са със среден интелект..а съответно по 25% са под и над средното ниво...и ако приемем че всеки трябва да има право на глас и всеки глас има еднаква тежест(което е другата идиотщина, ама тва е отделна тема)...то в парламента ще влезат 25% идиоти, 50% полу-идиоти, и 25% умни хора...25% не могат да вършат работа като за 100% ;)
Но да приемем че всички хора са гении и са избрали 100% правилни хора...пуска се закон за гласуване откъде да внасяме газ...е как се очаква тея 240 човека да вземат правилно решение като максимум 50 от тях имат икономическо образование ?
Стига ли ти толкова ? 8-)

ПП: И това са само основните и най очевадните неща, лошо ше стане ако навлизаме и в подробности 8-)

Да ти имам и перфектна система...
заври си демокрацията в гъза и мисли преди да ми говориш с клишета 8-)

loyal_88
02-02-2009, 13:33
Още преди 25 века гърците са открили най-успешната форма на управлиние-тази в която НАРОДА има думата!!!ДЕМОКРАЦИЯТА хьхьхьхьхь ти по кой въпрос точно имаш думата? :razz:

Това,че в бг в момента нямаме думата (за което сме виновни САМО и единствено ние с безразличието и глупостта си),не прави демокрацията по-малко успешна форма на управление.Тука въпроса е коя е най-добрата,никой не твърди,че у нас в момента управлява истинска демокрация,да не говорим пък за успешна :? Хубаво де, не се ли замисляш, че демокрацията може да не е приложима във всички страни? Просто различните народи имат различен манталитет, различна история и тн. И ако щатите са люлка на демокрацията, то в Сомалия примерно няма как да управляваш ако не си диктатор, а в КНР хората си обичат соца. Се'ш се?

kristo
02-03-2009, 19:18
Глобале, поне си направил едно хубаво нещо, освен да дрънкаш празни приказки за твоя ДОИП- да си сложиш хубава мацка за подпис, само дето снимката е твърде голяма и модовете могат да ти я махнат, уви...
За другите неща, какво да споря с човек, който всяка моя дума нарочно я тълкува накриво, отделно говори ту едно, ту друго, сменя си мнението когато не му оттърва и т. н. Един път заявяваш, че не е толкова важно дали народа ще приеме или няма да приеме ДОИП, а е важното политиците да го приемат. После казваш друго. Амуи убеди тях тогава, а мен не ме занимавай, аз така или иначе не вярвам, че ДОИП е решението.
И никога не съм казвал, че няма да участвам в процесите за промяна на положението в България, напротив, под една или друга форма вече участвам в тях. Участвам и в инициативите на партията, в която членувам, а тези инициативи са патриотични и добри за България. Така че изобщо нямам намарение да страня от процесите, които се случват в България, просто смятам, че пътищата трябва да бъдат други- просвещение на младите в патриотичните идеи, които са единствения път за излизане от кризата и начина България да се оправи, гласуване и т. н. Откакто навърших 18 г. винаги съм гласувал, защото съм искал положителна промяна за страната си, така че не ми хвърляй вина за състоянието на България. При положение, че все още не работя постоянна работа, мисля, че се опитвам да правя каквото мога и не се оплаквам за това и онова. И за твоя ДОИП изобщо не ми се спори, той е просто една точна от избирателната система, нищо повече. Той не може да реши проблемите на България в тяхната цялост, защото проблемите на България не се свеждат само до БСП и ДПС, а ти си мислиш, че ако БСП и ДПС са извън властта и хоп, всичко се оправя. А БСП и ДПС трябва да бъдат неутрализирани доста по-успешно по други начини- чрез закони най-вече, а ДОИП не е закон, просто част от избирателна система.
И накрая да те питам кои са тези партии, които ще изплуват ако има ДОИП и които няма да са част от статуквото, сигурно Новото време на Кошлуков или Българска нова демокрация... Като твърдиш нещо, трябва да посочваш конкретни примери, да споменаваш конкретни имена на партии и политически лидери, а не просто ей така да говориш теоретично.

BaiToq
02-04-2009, 18:06
Демокрация.
Не такава като в България,
не и такава като в САЩ.
За съжаление е съществувала
единствено в полиси в Древна Гърция.
Това е утопия.

Diam0nD
02-04-2009, 20:41
Комунизъм. Само не ми надувайте главата. 8-) подкрепям с 2 ръце хаха ^^
"Комунизмът е перфектна форма на управелние в чистия си вид.
Но не може да се реализира в перфектния си вид, както и демокрацията." е то беше казано много добре бе ... равенството,за всеки да има,да няма ощетени си е най-добре ... невъзможно е да ,но пък не ни пречи да се надяваме,че някога,някъде може и да се случи ^^
Само дет съм забелязал че ние нещем твърда ръка като на Тодор Живков ... не искаме и леката ръка на демокрацията .. ей на сега всички говорят за бездържавност ... ето ни едно ни друго :D Няма угода !
@kristo за мен само дпс е курвата дет проваля България ^^ в смисъл май тоя ги подтиква да действат по неговата свирка ... не е нужно да забраняваме всички партии ... само дпс е нужно да се премахне ^^

LiveFlower
02-04-2009, 21:04
Както казва даскалицата по БЕЛ в нашето поколение комунизъм не може да съществува. :D

и понеже Даймънд заговори за Тодор Живков,аз силно заставам зад една такава тежка ръка,защото за да се оправи държавата се иска точно това-силна ръка и тоягата.
Като гледам по друг начин едва ли ще се оправиме.Искрено се надявам да се появи някой като Живков,само че вероятността е 0,1 % ...

loyal_88
02-04-2009, 21:37
Вие сте луди бе. Какъв комунизъм ви гони? Правите ли разлика между комунизъм и социализъм? А планова икономика в 21 век звучи доста забано. Или ще градите комунизъм върху пазарна икономика? Смех...

Diam0nD
02-05-2009, 12:09
loyal_88 смей се на китайците ,дето го правят и са най-бързо развиващата се държава ... силен държавен контрол + пазарна икономика явно е доста добре

kristo
02-05-2009, 12:28
@kristo за мен само дпс е курвата дет проваля България ^^ в смисъл май тоя ги подтиква да действат по неговата свирка ... не е нужно да забраняваме всички партии ... само дпс е нужно да се премахне ^^
За съжаление не мога да се съглася с това твърдение приятелю. БСП в този си вид, тоест с това ръководство, съставено от псевдосоциалисти-богаташи милионери, е вредно за България. БСП трябва да се реформира както всяка една партия в България, да се изчисти от комунистическа номенклатура, ченгета, доносници и т. н., и да дойдат нови хора, необвързани с тези същите. Това се отнася за всяка една партия, която съществува в България в момента.
Но в момента БСП не е никаква социалистическа партия, тя е дясно-капиталистическа такава. Виж само колко свръхбогаташи има в нейното ръководство. Е, може ли един толкова богат човек, като Румен Овчаров да води социална политика. Или пък Масларова, която води една антисоциална политика.
Отделно, че доскоро БСП бяха твърдо против САЩ и НАТО, дори и против ЕС, а сега са най-твърдите им застъпници, е не става така определено. Тази партия е партия на келепира, кражбата и мошенничеството. Не заради редовите социалисти, а заради ръководството си. Така че ако искаме да има истинска социалистическа партия в България, сегашното БСП просто трябва да го няма, а на негово място с нови хора, истински социалисти, да се създаде нова социалистическа партия на България.
Казвам го добронамерено без да съм социалист, защото знам, че във всяка нормална държава задължително трябва да си има освен десни- демократични и националистически партии, така и леви- социалистически и социалдемократически такива. Иначе не може да има нормален политически живот ако има само леви или само десни партии.

loyal_88
02-05-2009, 13:01
loyal_88 смей се на китайците ,дето го правят и са най-бързо развиващата се държава ... силен държавен контрол + пазарна икономика явно е доста добре Това няма как да се приложи тука. Както и демокрацията от американски тип.
А специално китайците заливат света с некачествена и нискокачествена стока, имат по-нисък БВП на глава от населението дори от нас, висока безработица (над 10%) и бая солиден външен дълг ;)

malone
02-05-2009, 21:13
Както казва даскалицата по БЕЛ в нашето поколение комунизъм не може да съществува. :D

и понеже Даймънд заговори за Тодор Живков,аз силно заставам зад една такава тежка ръка,защото за да се оправи държавата се иска точно това-силна ръка и тоягата.
Като гледам по друг начин едва ли ще се оправиме.Искрено се надявам да се появи някой като Живков,само че вероятността е 0,1 % ...Тоя филм няма да се развие докато няма пак големия брат сферата на влияние и промити мозъци вярващи в утопията.А ние българите си забравяме историята,така че в скоро време комунизъм няма да видим.За демокрацията-според мен само тук криво я разбрахме и то заради крадливия ни манталитет.Хаха или по-скоро дразня се на вярата на хората за месията и това,че във всяко ново лице виждаме спасител.Затова сме излъгани и в позиция все да псуваме управляващите.

didomido1
02-06-2009, 06:10
Трябва да се вземе доброто от 2те системи.

Rot
02-06-2009, 07:26
http://www.lisamcpherson.org/protest/3-8-03/images/anarchy_jpg.jpg

kristo
02-06-2009, 15:12
http://www.lisamcpherson.org/protest/3-8-03/images/anarchy_jpg.jpg
:smt031 :smt016 :smt018 :smt019 :smt022 :smt030 :smt028 :smt037 :smt039 :smt040 :smt042 :smt043 :smt044 :smt048 :smt069 :smt086 :smt101 :smt116 :smt120

lsd43
02-17-2009, 09:16
Демокрация-няма истинска демокрация,както комунизма,тя практически е осъществима само ,като идея.

Идеите на Маркс ми харесват,но за жалост са просто неосъществими,при това положение мхм средния път на демокрацията е най-добър,но за съжаление ,той е твърде изроден ,поради факта ,че света се управлява от хора с мания за тоталитарен режим на света.

raduna
02-17-2009, 20:49
Комунизмът е утопия, чудесен е на книга.

kristo
02-18-2009, 11:34
Комунизмът е утопия, чудесен е на книга.
Абсолютно вярно

Nam3less3
02-18-2009, 21:01
Аз съм за национална социално-християнодемокрация, с примес на капитализъм, обединяваща най-доброто от всичко, тогава всички ще са доволни :D

democratos
02-21-2009, 11:14
Американска демокрация.

А който твърди, че в САЩ няма демокрация и свобода да ходи да се прегледа!

democratos
02-21-2009, 11:20
Комунизмът е утопия, чудесен е на книга.
Точно на книга е най-ужасяващ.
Равенство за всички (wtf?!) :shock: само мисълта за това ме плаши.
Премахване на частната собственост и всичко да е държавно - бляяяяк. :-&
Премахване на парите и религията - само посмейте!!!
СМЪРТ ЗА КОМУНИЗМА!!!

SiegHeil
02-21-2009, 16:19
Американска демокрация.

А който твърди, че в САЩ няма демокрация и свобода да ходи да се прегледа!
Минута мълчание за тази мисъл...думите са просто излишни.. :D

love_enrique
02-21-2009, 19:09
Американска демокрация.

А който твърди, че в САЩ няма демокрация и свобода да ходи да се прегледа!
Минута мълчание за тази мисъл...думите са просто излишни.. :D

Наистина заслужава да помълчиш и то повече от минута :? Мн отдавна
не бях чела нещо смислено тук,било то и 1 израчение...
А до демократос-не си губи времето в тоя форум пишат предимно крайни псевдонационалисти :?

SiegHeil
02-21-2009, 19:53
Американска демокрация.

А който твърди, че в САЩ няма демокрация и свобода да ходи да се прегледа!
Минута мълчание за тази мисъл...думите са просто излишни.. :D

Наистина заслужава да помълчиш и то повече от минута :? Мн отдавна
не бях чела нещо смислено тук,било то и 1 израчение...
А до демократос-не си губи времето в тоя форум пишат предимно крайни псевдонационалисти :?
А на тебе ти обясних няколко страници по назад защо великата ти демокрация е абсолютно лайно...(при това идеалната демокрация..а тая американската си е гавра )
Като успееш да докажеш обратното, можеш да си изказваш компетентното мнение...тард..

love_enrique
02-21-2009, 20:13
Кое е гавра бе,в коя друга държава хора от различен етнос,култура,религия и националност съжителстват в мир,разбирателство и са толерантни един към друг???

SiegHeil
02-21-2009, 20:41
Заслугата за това не е на демокрацията, а на медиите...а и рабирателството и мира са по скоро принудителни ;)
И недей да се хващаш за сламки и да ми избягаваш темата идиоте 8-)

Diam0nD
02-21-2009, 20:49
"Равенство за всички (wtf?!) Shocked само мисълта за това ме плаши.
Премахване на частната собственост и всичко да е държавно - бляяяяк. :-&
Премахване на парите и религията - само посмейте!!!
СМЪРТ ЗА КОМУНИЗМА!!!" жалка история !!! Това си е най-доброто ... с измама някой да е повече от теб /като пари/ не е ли чиста проба тъпизъм ? Айде айде ... ПАРИТЕ сами по себе си не са лошо нещо-те са просто универсална стока. НО в днешният ни живот ставаме ,все повече и повече зависими от тях ... все повече и повече хора работят в името на парите-а това е заслуга на капиталистите ! Човек забравя какъв е ,защо е,а мисли само и единствено за шибаните гадни пари ... повръща ми се като се сетя че живея в свят подвластен на едно-ПАРИТЕ ! :-x трябва да се премахнат !