PDA

View Full Version : [Дискусия] Иран vs Израел



hAshoo
01-24-2009, 12:41
Как смятате?Сащ се отказа да помага на Израел при евентуална война срещу Иран.

Иран е последната държава,която толкова години защитава свойте традиций без помощи от Америка и Европа.До колкото съм запознат Китай и Русия са политически приятели с Иран,а Израел някой страни от ЕС и С.Америка .

Гледах военната мощ на Иран и съм с 2 ръце да изтребим ГАДНИТЕ ЕВРЕЙ!!!

14!!!

mitternacht
01-24-2009, 13:29
Mисля, че всички в тоя форум подкрепяме Иран.Логично е :) Нали една от теориите е, че сме кръвни братя :)
Плюс това, Иран е една от малкото останали истинско суверенни държави.

kristo
01-24-2009, 14:33
Тази теория е доказана- кръвни роднини сме с потомците на древните перси- съвременните иранци.
Иначе подкрепям Иран, защото се вижда, че водят една много по-умерена и демократична международна политика в сравнение с агресивния Израел. Както се вижда, еврейско-американските инсцинировки за евентуално нападение на Иран над Израел се оказаха кьор фишек.

Diam0nD
01-25-2009, 09:20
иран иран иран :grin: :grin:

SiegHeil
01-25-2009, 23:04
Иран +1..

Drift_King
01-26-2009, 13:42
Чудя се ,защо САЩ се отдръпнаха от конфликта си с Иран.
Ясно е че ,както войните в Афганистан и Ирак ,еветуален конфликт с Иран ,щеше да бъде един последен ,отчаян опит да спасят икономиката си ,чрез заграбване на чужди ресурси.Но какво ги спря? Дали кризата ги застигна преждевременно или Русия оказа натиск ,поради възможен ядрен конфликт с Иран.
Сега вече е късно ,нямат парите ,за да водят тази война ,а и започването на друг конфликт в такава икономическа обстановка ,едва ли ще се хареса на населението.Пък и Буш вече го няма ,въпреки че не възлагам големи надежди и в Обама.
Интересно ми е докога призивите на Палестина ,към арабският свят ,за помощ във войната с Извраел ,ще остават нечути.Дали при "намалената" (намалена е неточана дума ,тъй като бюджетът им за отбрана расте ,въпреки кризата) "способност" на САЩ да води войни Иран ,Пакистан ,Сирия и т.н. ще се намесят.

kristo
01-26-2009, 16:14
gbemXXXI, иранците не са от арабски произход, а от персийски.

InitialD
01-26-2009, 22:19
Подкрепям само един Иран - този преди 1979 г. .... когато е имало свобода на словото , била е светска държава!!!

И едно нещо за нацитата в тоя форум ... кога ще разберете че между израел и Иран избирате по - малкото зло !!?!?!

Да ние българите сме наполовина перси наполовина арийци и това вече е доказан факт, с който аз се гордея защото имам чертите на такъв българин а не на славянин нито нося славянско име! Обаче в момента Иран е просто поредната фанатизирана ислямистка страна, която на драго би заличила държави като България с цел да "разпространява мюсюлманската вяра с меч и огън"!!!

SiegHeil
01-26-2009, 22:29
И едно нещо за нацитата в тоя форум ... кога ще разберете че между израел и Иран избирате по - малкото зло !!?!?!

Значи трябва да изберем по - голямото зло...имаш доста хитра логика 8-)

kristo
01-27-2009, 09:41
InitialD, персите са си арийци, тоест те са един от арийските народи. Други такива народи са аланите(днешните осетинци), скитите, сарматите, тохарите, асите, белите хуни(ефталити) и т. н., а ние българите сме по-скоро скито-сармати, но и перси разбира се. Е, разбира се, разликата между отделните индо-ирански(тоест арийски) племена е малка и несъществена, каквато е разликата между шопските и добруджанските българи например- само в диалекта. Иначе самото име Иран идва от древноперсийското Арианан, което означава "земя на арийците".
Иначе смятам, че няма никакви основания България да се страхува от Иран само защото е мюсюлманска държава. Досега външнополитически Иран не са се показали като агресивна и опасна страна, вътрешнополитически не знам как са точно, но еврейски равини от Натурей Карта Интернешънъл са свидетелствали, че еврейското малцинство в Иран живее спокойно и без да е дискриминирано.

hAshoo
01-27-2009, 17:10
Подкрепям само един Иран - този преди 1979 г. .... когато е имало свобода на словото , била е светска държава!!!

И едно нещо за нацитата в тоя форум ... кога ще разберете че между израел и Иран избирате по - малкото зло !!?!?!

Да ние българите сме наполовина перси наполовина арийци и това вече е доказан факт, с който аз се гордея защото имам чертите на такъв българин а не на славянин нито нося славянско име! Обаче в момента Иран е просто поредната фанатизирана ислямистка страна, която на драго би заличила държави като България с цел да "разпространява мюсюлманската вяра с меч и огън"!!!

:lol: Мислиш ли,че и в най отчаяния си опит ще атакуват 7 милионна България,която не е навредила по никакъв начин на персийския народ?Там са 74 милиона души,а пък и атаялосите(онея брадите) си заминават идват избори и сина на шаха ще се кандидатира за президент.А пък и хубавото е,че парите,който ги вземат ги дават за оръжия и за подобряване на иконимиката.А еврейте на кале !!! :razz:

InitialD
01-27-2009, 19:54
Пак сте се вкарали в лошите филми ... не взимайте ничия страна .. а това за изборите ... да бе да!!! :lol:

kristo
01-29-2009, 14:50
Подкрепям само един Иран - този преди 1979 г. .... когато е имало свобода на словото , била е светска държава!!!

И едно нещо за нацитата в тоя форум ... кога ще разберете че между израел и Иран избирате по - малкото зло !!?!?!

Да ние българите сме наполовина перси наполовина арийци и това вече е доказан факт, с който аз се гордея защото имам чертите на такъв българин а не на славянин нито нося славянско име! Обаче в момента Иран е просто поредната фанатизирана ислямистка страна, която на драго би заличила държави като България с цел да "разпространява мюсюлманската вяра с меч и огън"!!!НИЩО ОБЩО СЪС СЛАВЯНИТЕ!! ДА ЖИВЕЕ БРАТСКА ПЕРСИЯ!!! ИР-АН БОЛГ-АРИЯ УНГ-АРИЯ!!! "мъжки полов орган" ЗА ТИЯ ДЕТО СЕ МИСЛЯТ ЗА СЛАВЯНИ И НАРИЧАТ БЪЛГАРИТЕ МОНГОЛЦИ!!!
Че в тази тема кой е неракал българите славяни или монголци? Май не четеш, а само като навита пружина повтаряш едно и също...

unr3al
04-18-2009, 12:32
Аз съм на страната на Иран.Все пак има теория че сме роднини с тях.

PainMonopoly
04-18-2009, 17:08
Враговете на евреите са мои приятели. :)

kristo
04-18-2009, 18:22
Да- а най-лошото е, че ти си враг на Християнството като гледам... Юдеите също смятат Християнството за свой враг и то най-големия(заедно с комунистите разбира се) :?

PainMonopoly
04-18-2009, 18:34
Сложи си лупите и хубаво прочети какво пише.

kristo
04-18-2009, 18:37
Анти-релиджън?! Това ми стига, а и Христовия кръст е задраскан- какво повече има да се спори?

PainMonopoly
04-18-2009, 18:40
Да, анти-релиджън. Това включва в себе си християнство, ислям, юдаизъм, тотемизъм, анимизъм и каквито се сетиш. Не съм враг на християнството, а съм враг на религията като цяло.

Колкото до юдаизма и християнството - за мен са едно и също, а християнството е еврейска религия. Християнството е модифициран юдаизъм, предназначен за широка аудитория, защото юдаизма е само за евреи.

kristo
04-18-2009, 19:03
Да, анти-релиджън. Това включва в себе си християнство, ислям, юдаизъм, тотемизъм, анимизъм и каквито се сетиш. Не съм враг на християнството, а съм враг на религията като цяло.

Колкото до юдаизма и християнството - за мен са едно и също, а християнството е еврейска религия. Християнството е модифициран юдаизъм, предназначен за широка аудитория, защото юдаизма е само за евреи.
Леле мале колко си заблуден... защо след като юдаизма и Християнството са "едно и също" юдеите толкова много мразят Христос и неговата религия? Защо винаги са я смятали за най-голям враг на юдейството(като национално и религиозно понятие)?

Очевидно хал-хабер си нямаш- юдаизма е предназначен САМО ЗА ЕВРЕИ, а Християнството не е еврейски етнонационализъм, то е световна религия, в която "богоизбрани" народи няма, а има общочовешки ценности за всеки един човек по света- бил то българин, евреин, циганин, германец, поляк, руснак. Няма как Християнството да е модифициран юдаизъм щом отрича богоизбраността на евреите... Малко ще трябва да си поразмърдаш комунистическото мозъче обаче за да схванеш някои работи :oops:

И явно не си чел нито Стария, нито Новия завет за да видиш огромната разлика между принципите в двете- Стария завет е изпълнен със заплахи, заклинания, отрицание на различното. Очевидно Юдейския Бог не е Християнския Бог, защото Христос е всеопрощаващ и милосърден, приемащ всеки един човек, позовал се на Него!

SiegHeil
04-18-2009, 19:20
Нацизма също е видоизменен юдаизъм ^^

PainMonopoly
04-18-2009, 19:47
Да, анти-релиджън. Това включва в себе си християнство, ислям, юдаизъм, тотемизъм, анимизъм и каквито се сетиш. Не съм враг на християнството, а съм враг на религията като цяло.

Колкото до юдаизма и християнството - за мен са едно и също, а християнството е еврейска религия. Християнството е модифициран юдаизъм, предназначен за широка аудитория, защото юдаизма е само за евреи.
Леле мале колко си заблуден... защо след като юдаизма и Християнството са "едно и също" юдеите толкова много мразят Христос и неговата религия? Защо винаги са я смятали за най-голям враг на юдейството(като национално и религиозно понятие)?

Очевидно хал-хабер си нямаш- юдаизма е предназначен САМО ЗА ЕВРЕИ, а Християнството не е еврейски етнонационализъм, то е световна религия, в която "богоизбрани" народи няма, а има общочовешки ценности за всеки един човек по света- бил то българин, евреин, циганин, германец, поляк, руснак. Няма как Християнството да е модифициран юдаизъм щом отрича богоизбраността на евреите... Малко ще трябва да си поразмърдаш комунистическото мозъче обаче за да схванеш някои работи :oops:

И явно не си чел нито Стария, нито Новия завет за да видиш огромната разлика между принципите в двете- Стария завет е изпълнен със заплахи, заклинания, отрицание на различното. Очевидно Юдейския Бог не е Християнския Бог, защото Христос е всеопрощаващ и милосърден, приемащ всеки един човек, позовал се на Него!Да ме наричаш комунист го възприемам като обида, затова ще ти отвърна подобаващо: заври си новия завет, христовия кръст и проповедите отзад. Христос е милосърден и всепрощаващ... за тези, които се позовават на него, сам го каза. Останалите ще горят. Подчинение на идеята чрез страх.

Християнството и юдаизма са несъвместими религии само на пръв поглед. Пред масата християните мразят евреите и евреите мразят християните. Но тази универсалност на християнството, тези общочовешки ценности, тази липса на богоизбран народ може да служи само на една кауза: да се подчини колкото се може повече народ на ЦИОНИЗМА.

SiegHeil, перфектна идеология няма. ;)

Vesk0u
04-18-2009, 20:57
Аз също съм за Иран. А иначе аз лично не вярвам, че сме арийци. В училище идваха едни германци и просто като ги видях веднага се досетих, че не са българи, а чак после разбрах, че са германци. Просто ние нямаме тези черти, като на арийците.

MrUndaztood
04-18-2009, 21:29
Айде стигааа вече! Просто вече някои ставате банални.

Българите може да сме от Иран,ама пък вече тук в такива ексцесии изпадате...горд съм бил,че не съм славянин,а ариец и перс...дрън-дрън.Направо сте смешни.И какво като сме?Живота ли ще ни промени,селският манталитет ли,или какво? Още повече това е било преди X хиляди години,след толкова време генетичният фонд на българина отдавна е променен на цяло,ама на цяло,та въри доказвай от къде си.Пък и голямата работа.Айде вече...
И кво като ст/ме "роднини" с тях!? Гъза ли са ви бърсали като малки...уффф...бива бива презнасяници...мислите ли,че на тях им пука дали сме "роднини" с тях!?!?!?

Стига вече се излагайте и с това мюсюлманство.Все мюсюлитата ви са виновни.Най-малко християните пък са китка за мирисане.Колко злини и те са надробили.А дори и реигиите да са измислини,мюсюлманите поне наистина са религиозни,а тука вече християнството става като "мода",християнин съм,въпреки че живея с гъза на горе.Чудо голямо. Не може да има само 1 религия на света,ще го преживеете.Но и някои мюсюлмани трябва да го преживеят,че не исляма ще е религия N1.Същото се отнася за Европа,САЩ и Русия.


Трябва да съм не наред,за да подкрепям някой,това означава,че подкрепям и войната и избиването на мирни граждани,то било израелци или иранци.Но пък и не искам някой ден докато си спя да ме изпепелят с 10 000 000 000 градуса.Таз мръсна усойница САЩ,много фитили пуска.

SiegHeil
04-18-2009, 22:01
Още повече това е било преди X хиляди години,след толкова време генетичният фонд на българина отдавна е променен на цяло,ама на цяло,та въри доказвай от къде си.Пък и голямата работа.Айде вече...
И кво като ст/ме "роднини" с тях!? Гъза ли са ви бърсали като малки...уффф...бива бива презнасяници...мислите ли,че на тях им пука дали сме "роднини" с тях!?!?!?
Epic fail. 8-)

kristo
04-18-2009, 22:23
Пейн Монополи, ти си безнадежден случай, искрено те съжалявам човече... да сравняваш ционизма с Християнството означава да сравняваш злото с доброто и да ги слагаш под общ знаменател.

Нарекох те комунист, понеже само комунистите и юдеите-ционисти мразят толкова силно Християнството колкото теб. Замислял ли си се защо е така след като то уж им "служи"? Защо те го определят за най-голям свой враг? Защото точно Християнството и само то дава истинска свобода на човешката личност, разкъсва всички окови и прави човека истински свободен. Всичко друга са еврейщини, юдейщини, комунистически и всякакви други утопии. Не знам на какво основание мразиш изконната вяра на Българския народ която ни е спасила от потурчване и помюсюлманчване по време на турското робство. Защото ако не бяха такива като Паисий Хилендарски, Софроний Врачански и всички други български духовници и свещеници, ти днеска нямаше да имаш българско самосъзнание- ти и всички българи въобще, защото Църквата и Християнството опазиха Българщината и ни спасиха от загуба на националната идентичност!

PainMonopoly
04-19-2009, 07:19
Безнадежден случай си ти, защото поставяш християнство и свобода в едно изречение. Християнството (и която и да е друга религия) е един оков за свободната мисъл на човек. И не ми говори за спасяване от потурчване, защото всички знаем колко религиозен е всъщност българският народ. Паисий Хилендарски е работил не за религията си, а за нацията си. НАЦИОНАЛИЗЪМ. Да, религията е част от бъгларския национализъм, но доста незначителна част, в сравнение с някои народи като полския или гръцкия. А дори и да беше, за мен национализъм базиран на култура, история и генотип ако щеш, е много по-напредничав и актуален.

Безнадежден случай си също, защото продължаваш да се занимаваш с мене в тема, в която се говори за съвсем друго.

Diam0nD
04-19-2009, 07:32
а бе сега като се замисля ... тия иран май наистина са фанатизирани ,или поне така ги изкарват . Естествено това не значи че съм за евреите хаха я без 2те най-добре :D

blago84
04-19-2009, 08:12
+1 за Израел

Не ми харесва израелската политика, но иранската още по-малко. Ако Иран бяха светска държава, щях да съм за тях, но при настоящата ситуация, за мен Израел е по-малкото зло.

kristo
04-19-2009, 10:12
Християнството е оков, да, но за злото, за престъпленията. Защо те е страх от Християнските принципи, нещо лошо ли проповядват те? Можеби не трябва да се забранява извършването на престъпления- това ли искаш да ми кажеш под "оков за свободата на човека"? Християнството е единствената религия, която дава истинска свобода и идентичност, не само човешка, но и чисто национална, защото ти позволява да отстояваш всички свои принципи, включително и патриотичните. Неслучайно най-великите Българи са били ревностни и убедени Християни, самият Васил Левски е Християнски протодякон и преди да бъде обесен заявява да го споменават като протодякон Викентий след края на живота му. Защото той е велик не само защото е най-големия ни революционер, а и защото е държал стриктно на всички Християнски принципи.

Така че точно Християнството ни помогна да се спасим от асимилация и изчезване и да вървиш срещу вярата на народа си означава да вървиш срещу нещо, което ни е запазило като българи. Точка по въпроса, спирам да те просветявам, виждам колко си далеч от истината...

+1 за Израел

Не ми харесва израелската политика, но иранската още по-малко. Ако Иран бяха светска държава, щях да съм за тях, но при настоящата ситуация, за мен Израел е по-малкото зло.
И с какво е по-лоша и страшна политиката на Иран от тази на Израел, би ли ми посочил сериозен аргумент? И Израел има ядрено оръжие, което лично за мен е много много опасно, защото Израел са агресори и са го доказвали многократно. Самия факт, че си търсят повод да нападнат именно Иран показва кой е по-опасния и по-големия агресор.

И ако мислиш, че Израел са светска държава много се лъжеш. Не може една държава, в която се допускат да живеят само хора със задължително израелска жилка по майчина линия и никакви други да бъде "нормална" и "светска". те са същите фанатици като ислямистите.

PainMonopoly
04-19-2009, 11:01
Можеби не трябва да се забранява извършването на престъпления- това ли искаш да ми кажеш под "оков за свободата на човека"? Ама вие набожните сте тъпи, но пък упорити.

Не е необходима религия, за да се достигне до извода по пътя на ЛОГИКАТА, РАЗУМА и ИНТЕЛЕКТА, че престъпленията са грешни и не трябва да се извършват. Точно в това се изразява свободата на атеизма. Сам достигаш до принципите и ценностите си и не ти ги налага някаква измислена господстваща същност, нито попове, които търсят власт и пари. И ще го повторя още веднъж, защото явно не стопляш: не може да се говори за свобода, която ти се дава срещу единственото условие да ВЯРВАШ В БОГ.

И спри да обвързваш религията с националната идентичност. Тя се основава на култура, история и общи корени. Отказвам да приема някаква чужда (еврейска) доктрина като част от идентичността си като българин.

Напиши още един пост и съвсем ще се изложиш като единственото обидено и скандализирано християнче, което се занимава с мене и аватара ми.

Vesk0u
04-19-2009, 12:11
Официално евреите се водят за наши другари, съюници и приятели, защото както ние така и те са в НАТО, но въпреки това съм против тях. Но пък от друга страна не симпатизирам и нищо в Иранците... Абе ще се изтрепат и след 10тина години ще приключи всичко. Само да не пратят български войници да се бият за интересите на евреите, защото тогава вече ще стане зле...

kristo
04-19-2009, 12:40
Ами точно вярата те прави свободен, а Бог е въплъщението на свободата, ама ти не можеш, понеже не искаш да го разбереш, но то си е твоя работа естествено(по принцип). Както казах спора с неразбиращи като теб които и два реда не са прочели по темата е излишен. Очевидно твоето мислене е облъчено от комунистически атеизъм, затова и така разсъждаваш.

Всъщност един от най-големите съвременни проблеми на Българския народ е точно атеизма и неверието, които ни вкарват в лъжливи учения, карат ни да идолопоклонничим на политици и политически партии, да си измисляме фалшива вяра в самозвани пророци, които разбира се ни прецакват. Защото умници като теб казват "няма нужда от вероучение в училище, то е вредно". По-добре да гледат кеча, Сървайвър и Биг Брадър, нали, защото точно така става. Какво да ти обяснявам, ти се еманация на морално-духовния упадък в които се намира посткомунистическа атеистична България.

Защо преди 9 септември не е било така? Защото българина се е оповавал на първо място на Християнските ценности и морал. Айде със здраве, нищо лошо не питая спрямо теб, а напротив. Ядосан съм, защото не си ми безразличен като сънародник, а според мен се хващаш на една много лоша въдица, която не само теб, а и мнозинството българи довежда до никъде.

blago84
04-19-2009, 12:59
Аз пък споделям вижданетоPainMonopoly за религията. Това са окови за ума.

kristo
04-19-2009, 18:48
Аз пък споделям вижданетоPainMonopoly за религията. Това са окови за ума.
А помислял ли си, че може и да е точно обратното :)

И защо слагате всички религии под общ знаменател? Не правите разлика между Християнство и ислям например- кардинална и много елементарна грешка... Не може да не сте прочели нищо по темата и да давате "компетентно" мнение само защото на пръв поглед вярата ви изглежда "окова" за ума. Щом Вярата представлява окови за ума, то не знам какво означава "свобода" за ума :oops: ?!?

PainMonopoly
04-19-2009, 18:51
Ами ако съм прочел достатъчно?

kristo
04-19-2009, 18:56
Сам каза, че не си чел Новия завет... Това означава да не прочетеш основното, първоизточника.

А иначе какво ли може да си прочел по отношение на религията... сигурно трудовете на Маркс, където се казва "религията е опиум за народите" :D

PainMonopoly
04-19-2009, 19:04
Не съм казвал такова нещо. Казах да си го завреш отзад, но това не значи, че не съм го чел. Точно новия завет четох, когато го учехме в училище и класната ми беше на него (имах 5.50).

Diam0nD
04-19-2009, 19:35
само да вметна ,че християнството ни запазва като народ през 5-те века. Чудя се не намерихте ли друга дата наместо тази за спор ....

kristo
04-19-2009, 22:18
Знам какво си чел, не ми казвай. Затова и си толкова "богат" на аргументи, които се изчерпват само с псувни. Не прави опити повече да спориш, няма смисъл, то се вижда. А и не смятам да продължавам, защото виждам, че почваш да изпадаш в нервна криза точно поради това, че нямаш сериозни аргументи...

само да вметна ,че християнството ни запазва като народ през 5-те века. Чудя се не намерихте ли друга дата наместо тази за спор ....
Ами точно това обяснявам и аз на господинчото, който си държи аватар със задраскан Християнски кръст. Карай, няма да загрее, пишмандемокраицията превърна мнозинството българи в атеистична безлична маса... Точно такива трябват на статуквото, за да може да се запази то с десетилетия както и става.

PainMonopoly
04-19-2009, 22:27
Звучи смешно казано от теб, който се мисли за много начетен и богат на аргументи, след като е чел библията. Библията е написана от ХОРА.

Защо да съм богат на аргументи, когато имам един единствен аргумент-убиец, който ти повторих многократно. Самият факт, че взимаш дадена идея наготово, а не си стигнал до нея по пътя на собственото си убеждение, самият факт, че си ЗАДЪЛЖЕН да вярваш изчерпва въпроса със свободата.

А обиждам, защото ти започна първи с обидите.

kristo
04-19-2009, 22:44
Звучи смешно казано от теб, който се мисли за много начетен и богат на аргументи, след като е чел библията. Библията е написана от ХОРА.

Защо да съм богат на аргументи, когато имам един единствен аргумент-убиец, който ти повторих многократно. Самият факт, че взимаш дадена идея наготово, а не си стигнал до нея по пътя на собственото си убеждение, самият факт, че си ЗАДЪЛЖЕН да вярваш изчерпва въпроса със свободата.

А обиждам, защото ти започна първи с обидите.
Е точно тука се издъни много сериозно- никой не ме е карал да вярвам в Бог, никой не ме е задължавал, защото не може да го направи. Ако аз сам не съм се убедил в смисъла на вярата и не съм я изпитал, никога нямаше да повярвам истински. Защото за мен вярата е нещо много по-специално отколкото можеш да си представиш. Тя не е задължение, не е закон, тя е основен принцип на човешкото щастие. Без нея нещата се обезсмислят до голямата степен, а оттам губиш и всякаква друга вяра в един момент. Защото тази в Бога е основната и най-важната, изначалната. Всяка останала вяра е породена от тази Божествената, изначалната :)

MrUndaztood
04-20-2009, 05:58
Иииии тез евреи за всичко са виновни.Сигурно и за разринатата градинка зад комунистическият ви двор и те са виновни.За потъпканите цветя на кака Деля,пак.За оаканият климатик от гарга,също. Лошото на Израел е че много си ги тачи тези шибани Американци. А Израелеца си е хитър като цяло,за което евала. Знае как и защо да защитава интересите. Печели си пари,живее си живота и т.н.Просто знаят какво искат от живота,правят го(дори и по мръсният начин,явно някой още са с розовите очила,че всичко в света става по първият и чист начин,а не по вторият,мръсен),а не ходят да гледат като българина в съседният двор,защо бай Иван има повече люти чушки и защо ракията му е по-здрава от моята!?Колкото българина е изтърпял турско робство,толкова и израелеца е изтърпял разврата на оня перко Хитлер (на когото дължим днешната медицина).

PainMonopoly
04-20-2009, 07:34
Звучи смешно казано от теб, който се мисли за много начетен и богат на аргументи, след като е чел библията. Библията е написана от ХОРА.

Защо да съм богат на аргументи, когато имам един единствен аргумент-убиец, който ти повторих многократно. Самият факт, че взимаш дадена идея наготово, а не си стигнал до нея по пътя на собственото си убеждение, самият факт, че си ЗАДЪЛЖЕН да вярваш изчерпва въпроса със свободата.

А обиждам, защото ти започна първи с обидите.
Е точно тука се издъни много сериозно- никой не ме е карал да вярвам в Бог, никой не ме е задължавал, защото не може да го направи. Ако аз сам не съм се убедил в смисъла на вярата и не съм я изпитал, никога нямаше да повярвам истински. Защото за мен вярата е нещо много по-специално отколкото можеш да си представиш. Тя не е задължение, не е закон, тя е основен принцип на човешкото щастие. Без нея нещата се обезсмислят до голямата степен, а оттам губиш и всякаква друга вяра в един момент. Защото тази в Бога е основната и най-важната, изначалната. Всяка останала вяра е породена от тази Божествената, изначалната :)Дали? Щом си толкова убеден във вярата си, защо изобщо следваш християнството с всичките му догми, ритуали и попове? Защо просто не си вярваш в бог без да си част от някаква религия? Защо използваш чуждото виждане за нея, а не своето?

Колкото до принудата, има я из цялата библия. Ето един набързо изваден пример:


1:6 Но да проси с вяра без да се съмнява ни най-малко; защото, който се съмнява прилича на морски вълни, които се тласкат и блъскат от ветровете.
1:7 Такъв човек да не мисли, че ще получи нещо от Господа,
1:8 понеже е колеблив, непостоянен във всичките си пътища.

Който вярва без съмнение, ще се спаси и ще получи всички облаги, които му се полагат. Който се съмнява - да го духа.

kristo
04-20-2009, 10:43
Не съм казал, че стриктно спазвам Християнските ритуали, догми и поповете. Не съм прекалено религиозен, защото не религиозността е най-важна, а Вярата. Това е абсолютната истина, аз самия ти обясних в предишния си пост защо без Вяра в един момент губим всякаква опора. Както е написано в цитата от Библията без вяра сме загубени. А спазването на ритуалите не означава, че си вярващ- има доста хора, които ги спазват, а не са особено вярващи. Правят го просто защото такава е традицията.

Но да- убеден Християнин съм, защото съм се убедил в правотата на Християнството и че е единствената религия, която показва истинския и праведния път на истинската сила.

Shelcha
05-02-2009, 18:47
Медиите ме изумиха.
Заглавието е "Израел атакува Газа" и едва по-долу в текста "отвръща" на удъра или въобще в други медии.
Не че не съм очаквала.
Просто не си мислете, че да четете какво става ще ви осведуми какво наистина се случва.
А пък да правите предсказания...

Shelcha
05-02-2009, 18:52
Враговете на евреите са мои приятели. :)
Боже.

Много си продажен. Най-малкото.

ZipFail
05-03-2009, 08:30
Това в Газа е все едно утре Македония да ни акатакува, понеже ВМРО са терористи...абсолютно същото.

marian9015
05-13-2009, 03:42
Исляма не е допринесъл нищо за световната цивилизация. Иранските “ демократи“ не биха се поколебали и за секунда да пунат ядрена бомба над Израел, дори с риска да избият 2-3 милиона араби, които живеят там.
Да се подкрепят ислямски режими е глупаво, да се мразят еврейте е лесно и типично българско. Ето и цитат от стара персийска хроника: “ Българите са хора който носят рунтави капи и бесят на най-високото дърво този, който с нещо се издигне над другите“.
А да твърдите че иранците са перси е все едно да признаете, че македонците са наследници на Алекасандър Македонски...

kristo
05-13-2009, 09:15
Исляма не е допринесъл нищо за световната цивилизация. Иранските “ демократи“ не биха се поколебали и за секунда да пунат ядрена бомба над Израел, дори с риска да избият 2-3 милиона араби, които живеят там.
Да се подкрепят ислямски режими е глупаво, да се мразят еврейте е лесно и типично българско. Ето и цитат от стара персийска хроника: “ Българите са хора който носят рунтави капи и бесят на най-високото дърво този, който с нещо се издигне над другите“.
А да твърдите че иранците са перси е все едно да признаете, че македонците са наследници на Алекасандър Македонски...
Кажи ми юдаизма и евреите какво добро са допринесли на света освен конспирации, разруха, злоба, омраза, войни, пари, световна олигархия, глад и мизерия за повечето страни по света?
Освен това си спомни за цивилизацията на Арабския халифат и как благодарение на нея Испания и Португалия са добили някаква култура. Бъркаш сегашните изостанали араби с тези араби от Средновековието, които са били един от най-развитите и цивилизовани народи.

Да се мразят евреите викаш е типично българско?! Я ми кажи кой народ и коя държава единствени спасиха своите евреи и не допуснаха да бъдат депортирани в германските концлагери? Мислиш ли, че ако толкова ги мразехме щеше да е така? В България истински и организиран антисемитизъм никога не е имало макари да имаме определено право да не ги харесваме много много като се сетя най-малкото за евреина-предател на Търново по време на обсадата му от турците през 1393 година, а след това като си спомня как евреите на турска служба, предвождани от лидера си Нафталион челеби извършиха основната част от престъпленията при превземането и опустошаването на града.

За да защитиш евреите плюеш по нас българите- типичен помияр си ти. При всички древни народи е имало и жестоки и нехуманни закони, да не мислиш, че древните германци, франки и т. н. са били много "демократични" и са зачитали човешката личност? Тогава човека е бил просто единица, която трябва да служи на цялото, в противен случай загива. А и се хващаш за едно единствено сведение за древните българи, което ни представя в негативна светлина, има много други, които свидетелстват, че са народ с изключително високо ниво на култура и цивилизация, който не само, че не отстъпва на траки, келти, германи и т. н., ами и ги задминава и то много.

Викаш сегашните иранци нямали нищо общо с персите. Добре, ще ти покажа едно съвсем наскоро правено генетично изследване на световни учени, което доказва, че българите и другата част от нас българите- македонците, ИРАНЦИТЕ и руснаците сме сродни народи с общ произход от индо-иранската етническа група. Ето гледай:
http://www.protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Genetichni%20izsledvaniya/Chuvash%20-%20origin.htm

А, и за край да не забравя- викаш Иран били терористи, диваци, щели да нападнат Израел. Точно обратното мой човек- Израел се кани да напада Иран, защо ли- защото са много "хуманни" и "демократични". Досега американската и израелската пропаганда се скъсаха да разпространяват лъжата, че Иран бил заплаха за мира в Близкия изток, че щял да напада Израел, но защо не го прави, това се говори от поне година вече?! Май друг е заплаха за мира в Близкия изток, точно любимите ти евреи и техния фалшив въшлив Израел.

marian9015
05-15-2009, 03:47
kristo, признавам, че си доста забавен. Колкото по-се палиш да се изкараш “ чист и велик“ българин, толкова по сигурмо е, че си мамелюк.
Биенето в гърдите особено на Балканите е много опасно. Явно си прочел по нещичко отук отам и си чувал, че сме на кръстопът. Няма да ти е трудно да се сетиш и сам, че почти всички ние сме с доста разнообразен генетичен потенциал, придобит с помоща на траки, гърци, римляни, татари, хуни, авари, руснаци и много-много други. И докато това е така за много народи по света, то ние на балканите сме едни от най-забърканите генетично. Това не би трябвало да ти попречи да си върл националист (вж. еничарите) и малко национализъм (патриотизъм) е ОК. Да мразиш еврейте също не е кой знае какво, но да твърдиш, че не са допринесли нищо просто издава ниска култура и липса на знания в науката, литературата, киното, бизнеса, философията и така нататък.

Проблема с милият ти съвременен ислям е, че му трябват още 300-400 години да се усъвършенства. Сега са на ниво средновековно мракобесие и испански конквистадори. Прибави тука и иранците.

Цитата за българите не си го разбрал - не че нразят еврейте, мразят всички, и най-вече самите българи, които се издигнат малко над другите.

Между другото Израел си има достатъчно проблеми, някои породени от това, че са най-демократичната държава в тази част на света. Над 2 милиона палестинци живеят в Израел и са еверейски граждани. и те се размножават по-бързо от еверейте. Без приток на нови еврей, както е било в миналото от източна Европа, много вероятно е динамиката на населението там да се смени в близките години и все по-голяма част от представителите в парламента да са палестинци. Какво ще стане след това никой не знае. Така че имай търпение и наблягай по-усърдно над патриотичното букварче.

kristo
05-15-2009, 08:19
Ахаха верно как позна, мамелюк съм, не, таджикистанец от киргизки произход съм :razz:
Апропо, знаеш ли какво значи мамелюк въобще? Но това настрана...
Ти си типичното олицетворение на един промит от ционистко-масонския глобализъм мозък. Не се учудвам, че изкарваш нас българите една всевъзможна мешавица от народи. Видиш ли всеки, който минел през нашите земи и ние сме си отваряли краката, та да ни прави деца. Само, че българите още от древността сме доказали, че твърдо държим на родовия си корен и никога не допускаме да се претопим сред другите народи, че имаме достойнство, което твоите любими евреи, поклонници на Златния телец никога, ама никога не са имали, няма и да имат. Всъщност тезата за "смесения" произход на българите само помага на тези, които винаги са се опитвали да ни асимилират и заличат като народ и нация- гърци, сърби, турци и най-вече евреи.
А генетичните и всякакъв друг вид изследвания, правени в последните години доказват категорично, че българите изобщо не сме шарени, че имаме преобладаващ расово-етнически субстрат и много малко примеси за разлика от страните от запада най-вече. Повече от 60% от българите сме средиземноморски расов тип, което какво доказва според теб ако не като цяло една еднородност? Колко българи със славянски, тюркски, монголски и т. н. расов тип си виждал? Явно много държиш да ни изкараш мешани до безкрай, но тези, които четем и имаме очи за истината сме наясно с нещата, които ти не искаш да видиш, понеже обслужваш небългарски, да не кажа антибългарски инетереси.
И мога да ти кажа, че всеки, който е минел през нашите земи традиционно е ял бой и си е заминавал много бързо оттук с изключение на турците, с които обаче расови смешения нямаме. Спомни си как правим на пух и прах пръдливите смръдливи западни рицари, който уж са били "световна" сила, символ на "храброст" и "войнственост". Какво да говорим за другите малки народи и народчета, които са идвали тук- узи, кумани, печенеги, тях сме ги претопили набързо и нищо като гени не ни е останало от тях.
А и много славянско нямаме, понеже всички твърдения за някакво славянско "море" на Балканите удрят на камък. Единици са веществените доказателства, че на Балканите и особено в България е имало някакво масирано славянско присъствие. Още повече, че славяните като подчинен етнос в Българската държава са били асимилирани, а всички исторически сведения говорят за само един народ в пределите на България- българите.
Що се отнася до траките- само от тях ни е останал някакъв по-сериозен етнически субстрат, но в никакъв случай водещ. За хуни, готи, нормани, маджари, авари и всякакви подобни- нищо нямаме от тях, биели сме им шамарите и сме ги прогонвали или сме заселвали малки маси от тях, които недълго след това асимилираме и те просто се претопяват.

А за евреите- кажи ми защо още от древността, та до наши дни никой не ги е харесвал, никой не ги е искал и не е имал добро мнение за тях? И каква древна "култура" са оставили тези освен един храм на Соломон? Каква държавническа традиция са имали, какви културни достижения са имали? Нищо, един див пустинен народ на овчари, това са били те, докато в същото време Египет, Вавилон, Асирия, Шумер и т. н. са градели цивилизация, култура, държавност и т. н.

А затова колко "демократичен" бил Израел наистина не смятам а коментирам. По-смешно твърдение не може да се чуе. Колко човека и с какви доказателства можеш да убедиш от тук пишещите, че е така? Освен Глобала и оная пикла Лов Енрике не виждам кой друг, другите сме МИСЛЕЩИ и ЧЕТЯЩИ хора, а не зомбита с промити от юдео-американската пропаганда мозъци :)

marian9015
05-16-2009, 00:14
Патриотко, много добре знам какво е мамелюк и затова го използвам. Опитвах се иронично да ти повдигна самочувствието, но не се получи. Ако искаш, може да си прост роб. Робията ти е поради невежество, всъщност не толкова невежество, а липса на разбиране на фактите, които четеш.
За познанията ти по генетика няма да коментирам. Добре е да идеш до Истанбул, Белград, па дори и Атина и ще видиш един огромен брой хора, които си приличат поразително. Това не е поради факта че живеят на Балканите (въпреки, че като гледам кого подкрепяш не бих се учудил ако си скрит фен на Мичурин). Както и да е. Ако ти предложат генетичен тест за определяне на етноса (между другото все още няма такъв, който да е много точен) един съвет - не си прави, ще се разочароваш с почти 100% сигурност.

Как точно еврейте са се опитали да ни асимилират е загадка, но ти го цитираш, ей така, да се намираш на работа. Може пък някой да не го забележи.

По принцип е тъпо да се спори с теб, но ако пиша нещо то е за да не остане някой случаен читател с впечатленитео че си едва ли не със ясна мисъл. Когато ти се изтъкне факт (който можеш да провериш и сам), че в Израел има палестински граждани, които са с демократични права като другите еврей много по-лесно е да кажеш, че това са глупости, защото нямаш никакви аргументи. Да перефразирам един класически израз - Искам да те питам нещо, но те моля да отговориш честно - Кофти ли е да си ограничен? (в класическият случай въпроса е Кофти ли е да си прост? Избери си вариант сам.

PainMonopoly
05-16-2009, 06:06
Исляма не е допринесъл нищо за световната цивилизация. :lol:

През средновековието в Европа е властвал религиозен фанатизъм, СЛЕДОВАТЕЛНО невежество и застой на науката и хората са си изхвърляли лайната с кофи през прозорците и са мрели като мухи от чума. Докато арабите и персите са имали значителни постижения в областта на математиката, астрономията и медицината.

kristo
05-16-2009, 09:31
Патриотко, много добре знам какво е мамелюк и затова го използвам. Опитвах се иронично да ти повдигна самочувствието, но не се получи. Ако искаш, може да си прост роб. Робията ти е поради невежество, всъщност не толкова невежество, а липса на разбиране на фактите, които четеш.
За познанията ти по генетика няма да коментирам. Добре е да идеш до Истанбул, Белград, па дори и Атина и ще видиш един огромен брой хора, които си приличат поразително. Това не е поради факта че живеят на Балканите (въпреки, че като гледам кого подкрепяш не бих се учудил ако си скрит фен на Мичурин). Както и да е. Ако ти предложат генетичен тест за определяне на етноса (между другото все още няма такъв, който да е много точен) един съвет - не си прави, ще се разочароваш с почти 100% сигурност.

Как точно еврейте са се опитали да ни асимилират е загадка, но ти го цитираш, ей така, да се намираш на работа. Може пък някой да не го забележи.

По принцип е тъпо да се спори с теб, но ако пиша нещо то е за да не остане някой случаен читател с впечатленитео че си едва ли не със ясна мисъл. Когато ти се изтъкне факт (който можеш да провериш и сам), че в Израел има палестински граждани, които са с демократични права като другите еврей много по-лесно е да кажеш, че това са глупости, защото нямаш никакви аргументи. Да перефразирам един класически израз - Искам да те питам нещо, но те моля да отговориш честно - Кофти ли е да си ограничен? (в класическият случай въпроса е Кофти ли е да си прост? Избери си вариант сам.
:lol: :lol: :lol:
И след този твой пост само мога звучно да се изсмея, наистина си забавен с неадекватните ти, отвлечени и без ясна и точна мисъл коментари. Липсват ти всякакви аргументи, с който можеш да убедиш някой, че Израел е "демократична" и "хуманна" държава, а че Иран е терористична страна, заплашваща световния мир. Отговори ми на няколко въпроса тогава:
1. Знаеш ли изобщо как, по какъв начин се създава Израел? В смисъл чрез естествено държавнообразувателни процеси или чрез декрети, заповеди на световни организации за "мир", чрез изкупуване на чуждите земи или чрез естествено заселване по тези земи и т. н.
2. Защо Иран никого не напада(за разлика от Израел), защо еврейското малцинство там се чувства свободно и незастрашено, защо освен Израел никоя друга страна от Близкия изток и по-далечния изток не намира Иран за опасна страна, която може да предизвика война и насилие?
А, и да не забравя, чувал ли си за еврейското равинско движение Натурей Карта и знаеш ли какви са позициите му по въпроса за ирано-израелските отношение, по въпроса за съществуването на Израел и затова демократична и хуманна ли е ционистката държава? Айде чакам отговор ако можеш да ми дадеш такъв.

Добре е да идеш до Истанбул, Белград, па дори и Атина и ще видиш един огромен брой хора, които си приличат поразително.
Е добър ден, ти откри топлата вода. Нормално е населението в различните балкански страни да си прилича, понеже в европейска Турция, а и западна Мала Азия са си потурчени европейци(българи, сърби, гърци и други), в източна Сърбия са посръбчени българи, в Гърция също има голям брой асимилирани българи(в северна най-вече). В самата Турция още от античността е имало голям брой европеидно население(Хетската държава ако си чувал), които въпреки инвазията на дивите монголо-цигански мелези(османските турци) през Средновековието и техния числен превес не се претопяват изцяло и част от турците са си потомци на това европеидно население, а не са черни неевропеиди. А това европеидно население си прилича с европеидното население, което обитава нашите земи, с това в Гърция, Сърбия и т. н. Самите турци освен това са увличали всичко по пътя си преди да дойдат на Балканите, включително и доста европеиди.

А затова кой бил роб, кой бил ограничен и задръстен- мисля, че всеки който чете моите и твоите постове ще си направи сам сметката. Ти си едно американо-еврейско мекеренце, което приема наготово всичко, което му сервира същата тази американо-еврейска пропаганда и когато някой се опита да мисли различно веднага го обявяваш за луд, тъп, ограничен.

През средновековието в Европа е властвал религиозен фанатизъм, СЛЕДОВАТЕЛНО невежество и застой на науката и хората са си изхвърляли лайната с кофи през прозорците и са мрели като мухи от чума. Докато арабите и персите са имали значителни постижения в областта на математиката, астрономията и медицината.
Бъркаш православна източна Европа, която е била изключително цивилизована и развита културно с наистина дивите и фанатизирани католици. Техния "разцвет" настъпва едва през 15-16 век когато се докопват до богатствата на маите, инките и ацтеките, дотогава си тънат в изпражнения както казваш.
А иначе в България още от 8-9 век има канализации, има отводнителна система, има градоустройство, с което сме били напълно съизмерими с арабите и персите. Ако става дума още в древна България край Памир мисля, че е имало канализация и т. н.

Rodolubec
05-16-2009, 13:45
Marian9015 калмук, Кристо за разлика от тебе е завършил история така ,че не се прави на голям разбирач личи си кой какво е прочел!
Българите не са ти виновни ,че си тъпанар отритнат от обществото![/quote]

marian9015
05-16-2009, 17:11
Софистиката в отговорите не означава, че аргументите са верни. Да завършиш история също не е гаранция че няма да останеш ограничен. Понеже сте забавни като група, а и интернета определено е пречка да си направите глутница и да унищожите другомислещите ( а и позволява на непредубеденият читател да се върне назад и да прочете какво сте сътворили), ще си позволя още веднаж да ви върна към написаното, което не желаете да коментирате. Също така, ако искате да вдигнем малко тона, спирам да правя закачки за интелектуално ниво или робски произход. Та така.

Дайте някаква дефиниция на това какво е демократична държава и сравнявайте Израел с Иран. Свобода на слово, политически партии, верозповедание, частна собственост, независима съдебна власт, разделение на държава и религия и т.н. И без демагогии от рода на, че са освободили “ американската журналистка.

Естествено се знае много добре как е създадена еврейската държава. Никой не го оспорва. Въпроса е каква е ситуацията сега. Там е, дали ще е там след 100 години не е сигурно. По-добре ли ще е района ако е само с разлагащи се арабски държави също не е ясно.

Не виждам как е оборен аргумента ми, че населението на балканския полуостров е с огромна генетична разнородност вследствие на огромният поток нашественици, които са минали от тук. Някои гордо спомена за група разбити фламандски рицари, но доколкото си спомням, това не е единственият поход за Ерусалим.... От къде са минали тези, които са стигали до Цариград и по натам....

За разлика от всички вас (най-вероятно), имам конкретни близки и лични впечатления от всички тези националности/етноси, за които се палите. Иранците, които познавам са интелигентни и умни и като хора са доста свестни. От палестинците, много са също доста интелигентни но когато са мюсюлмани (има и християни палестинци), са твърде ограничени раболепни и са склонни да са подлизурци. Диапазона при еврейте е най-голям – от тези с черните шапки и масурите, които са силно ограничени и фанатизирани до светски евреи с широки възгледи и изключителна ерудираност и интелигентност.

Поставянето на всички в един кюп е доста елементарно и лишено от логика.

Да не се отплескваме колко чисти и напреднали били арабите и персите в средните векове. Ако това ще е аргумента, нека да се върнем тогава до римляните, които са стандарта в това отношение. Това разбира се не оправдава техните наследници от Европа да тънат в мръсотия векове наред, как то и факта че арабите в Испания са били цивилизовани, няма никакво отношение към днешните мюсюлмани и тяхното невежество.

Винаги ме забавлява и учудва понятието “ американска пропаганда“ . И ако да речем преди 15 години някои лесно можеше да хвърля прах в очите на наивния читател с такива твърдения, в ерата на интернета това е смешно. Как се осъществява тази централизирана пропаганда е загадка. Това че има клонящи в една посока медии въз основа на идеология или финансиране е факт. Това че има мнения в абсолютно всчки възможни посоки е също факт. Така, че този който иска да се запознае с различни гледни точки само трябва да се потруди малко.

Ако препрочетете написаното, предполагм ще се съгласите с мен, че най-смешният аргумент е споменаването на “ Натурей Карта“. Поне за нас българите, които имаме предостатъчно предатели и в далечното и в съвсем близкото минало, цитирането на философията на тази група е белег на отчаяние. Нямам думи... Ето линк за тези, които искат да научат повече: http://en.wikipedia.org/wiki/Neturei_Karta

kristo
05-16-2009, 23:34
Марианчо наистина си забавен батка. Отвлечените ти философствания без ясна и точна конкретика говорят именно за липсата на адекватни аргументи у теб освен общоприетите, които са наложени изкуствено точно от централизираните и контролирани медии и информационни центрове. И странно как като им потърсиш дирите на на тези медии и информационни центрове виждаш, че ги държат все хора от еврейски произход, например Сорос, Мърдок, Ротшилд, Рокфелер :)

И не ща да ти давам дефиниция за демократичността на една държава, защото общоприетите демократични ценности не се спазват никъде в света в своята цялост. Това не означава, че трябва да бъдат оправдавани агресивните действия на Израел спрямо палестинците и съседните им страни.

За генофонда на Балканските народи ти обясних много добре. Да, никой балкански или въобще европейски, та и световен народ не е на 100% чист етнически, но това не променя факта, че българите имаме водещ генотип, водещ расово-етнически елемент, този на прабългарите, който е преобладаващ. Оттам нататък както се казва сме си опреснили малко генофонда с малко славянски и тракийски гени, вероятно и келтски, но дотам. Тези твои любими западни рицарчета са минавали през нашите земи с наведена глава и като подчинени, смешно е да твърдиш, че едва ли не ние сме се съобразявали с тях, че са имали някаква власт, още по-малко някой би им позволил да осеменяват българките. Те не са оставили и процент генетична наследственост у нас, да не говорим за някакви незначителни племенца, който са минавали и са си заминавали оттук или са се заселвали в ролята на подчинени. В никакъв случай обаче не са имали възможността да ни определят гена, нито политическа, нито етническа, никаква възможност са нямали при положение, че всички чужди народи в пределите на България са били подчинени. Дали ще са славяни, траки, авари, гърци, латинци или каквито ще да са те са били подчинени и като такива не им е оставало нищо друго освен да се интегрират към българската народност.

И накрая за Натурей Карта- викаш предатели били... Сравняваш ги с нас българите. Нали ти обясних човек от какъв произход предава Търново на турците? А Натурей Карта просто са разбрали, че самата еврейска световна олигархия и нейното отроче- държавата Израел поддържат антисемитизма у другите народи, за да черпят дивиденти(в зелено) от него. Просто хората са с акъла си и са прогледнали за много истини, за които ти никога явно няма да прогледнеш и ще си стоиш едно конче с капаци :oops:

marian9015
05-17-2009, 02:17
Кристо, Кристо, колкото повече пишеш толкова по-малко казваш. Вече те насочих към метод, с който можеш да докажеш првотата на съжденията си, но естествено това не ти е изгодно. Не може да се измъкваш с общи приказки и да представяш това, което на тебе ти се иска, като факти. Понеже си направих труда да прочета няклоко други твои мнемия, някои от тях са наистина логични и поне имат смисъл. Базирайки се на това, ако ти самият препрочетеш какво пишеш тук и наистина си в състояние да прилагаш методите на логиката и да се абстрахираш от личните си чувства, сам ще прозреш неуместността на твърденията си. Забелязвам отново, че не желаеш да коментираш факти, а се придържаш само към общи фрази, които повторени многократно ..., знаеш сам как завършва това изречение.

Та ето още веднаж черно на бяло нещата, за които нямаш никакви факти или не желаеш да коментираш с примери от реалния жовот:

1. Няма никакви проучвания за това, какви са точно етносите определили съвременният генотип на хората живеещи на балканите. Повтарям – никакви. Дори генетичните тестове, които се предлагат в момента и които твърдят, че могат да докажат етхически или групов произход са далеч от съвършенството и все още има големи проблеми с тях. Моето твърдение бе, че фенотипно сме много еднакви, и докато ти не посочиш добре проведено проучване, което доказва нашата “уникалност“ всичките ти останали аргументи се свеждат до повтаряне на неща, които чувстваш или в които вярваш, но за които нямаш никакви доказателства.

2. Нека да приемем, че в една демократична държава може не всички критерии за това дали държавата е демнократична да са налице. Оставям на теб да дефинираш каквито си искаш критерии и сам да сравниш Израел и Иран (да не забравяме темата на форума). Ако имаш претенции за обективност направи сравнението и представи резултата. Няма да го направиш, защото знаеш предварително резултата и той не ти харесва.

3. След като се гордееш толкова с военната мощ на българите, предполагам ще се съгласиш, че успешното основаване на България до голяма степен се дължи на успешните военни действия и налагането на волята на българите върху живеещите по тези земи. Сигурен съм, че нямаш нищо против това и си доволен от крайният резултата. Израел е създаден изкуствено, това е факт. Факт е също, че Израел успешно побеждава на няколко пъти обктъжаващите го арабски страни, в едни случай в резулта на превантивна атака, в други след като е бил нападнат. Крайният резултат е един и същ – Израел е победител. Победителите диктуват условията. Ние сме били и в двете роли, за съжаление твърде дълго време като победени. Значи, когато ние сме в ролята на победители и завземаме чужди територии всичко е ОК, но ако някои друг го прави, не може. Къде е логиката?

4. Чети написаното по внимателно – тази групичка евреи, която толкова те е впечатлила, е само от около 6,000 души. Ти знаеш за какво става въпрос, но понеже не ти е изгодно пренебрегаваш информацията, че те са убедени че цялата тази земя е техна, но се надяват да си я получат директно от техният бог. Така, че това пак не те устройва.

5. Значи знаеш със 100% сигурност кой е предал Търново. Осветли ни ако обичаш какво е станало след това и как смелият Цар Шишман е оплескал нещата (да не използвам по-груби определения). Някой тук твърдеше, че си историк. Историци, които не могат да се абстрахират от личните си чувства и представят желаното за действително колкото щеш.

Rodolubec
05-17-2009, 09:01
1. Няма никакви проучвания за това, какви са точно етносите определили съвременният генотип на хората живеещи на балканите. Повтарям – никакви. Дори генетичните тестове, които се предлагат в момента и които твърдят, че могат да докажат етхически или групов произход са далеч от съвършенството и все още има големи проблеми с тях. Моето твърдение бе, че фенотипно сме много еднакви, и докато ти не посочиш добре проведено проучване, което доказва нашата “уникалност“ всичките ти останали аргументи се свеждат до повтаряне на неща, които чувстваш или в които вярваш, но за които нямаш никакви доказателства.

2. Нека да приемем, че в една демократична държава може не всички критерии за това дали държавата е демнократична да са налице. Оставям на теб да дефинираш каквито си искаш критерии и сам да сравниш Израел и Иран (да не забравяме темата на форума). Ако имаш претенции за обективност направи сравнението и представи резултата. Няма да го направиш, защото знаеш предварително резултата и той не ти харесва.

3. След като се гордееш толкова с военната мощ на българите, предполагам ще се съгласиш, че успешното основаване на България до голяма степен се дължи на успешните военни действия и налагането на волята на българите върху живеещите по тези земи. Сигурен съм, че нямаш нищо против това и си доволен от крайният резултата. Израел е създаден изкуствено, това е факт. Факт е също, че Израел успешно побеждава на няколко пъти обктъжаващите го арабски страни, в едни случай в резулта на превантивна атака, в други след като е бил нападнат. Крайният резултат е един и същ – Израел е победител. Победителите диктуват условията. Ние сме били и в двете роли, за съжаление твърде дълго време като победени. Значи, когато ние сме в ролята на победители и завземаме чужди територии всичко е ОК, но ако някои друг го прави, не може. Къде е логиката?

4. Чети написаното по внимателно – тази групичка евреи, която толкова те е впечатлила, е само от около 6,000 души. Ти знаеш за какво става въпрос, но понеже не ти е изгодно пренебрегаваш информацията, че те са убедени че цялата тази земя е техна, но се надяват да си я получат директно от техният бог. Така, че това пак не те устройва.

5. Значи знаеш със 100% сигурност кой е предал Търново. Осветли ни ако обичаш какво е станало след това и как смелият Цар Шишман е оплескал нещата (да не използвам по-груби определения). Някой тук твърдеше, че си историк. Историци, които не могат да се абстрахират от личните си чувства и представят желаното за действително колкото щеш.


1. Генетичните тестове се правят на малък брой хора все още ,но и според тях показваме еднородност .Няма такова нещо че като сме на кръстопът всеки си е пръскал семето, защото има нещо като морал и ценности не случайно през турското робство българските девойки са се самоубивали за да не бъдат обезчестени от турците! И незнам коя жена ще държи в утробата си детето на своя изнасилвач :D или на теб неща като ценности,морал и традиция не са ти познати.

Има антропологични проучвания правени на 10 хиляди души преди Втората световна война от Д-р Грончилов и Проф. Д-р Методи Попов. Според които 60% от българите са от понтийската раса от ,която са били и хората носители на Салтово-Маяцката култура(древните българи). Останалите около 37% носят характеристиките на расови типове характерни за траките и славяните. И да кажем евентуално ,че има 3% други.Българите са чист бял народ!
2. Нито Иран нито Израел са демократични ,но иранският президент е единственият който се осмелява да каже черно на бяло какви са ционистите и тяхната държава .

3. Не сравнявай създаването на България със създаването на Израел България е съдадена във времена когато се е считало за нормално ако имаш нужда да завледееш чужда територия - жизнено пространство. Българите отвоюват територийте от Византия к,оято също ги е заробила.
Израел е създаден без евреите да проливат кръвта си просто тихо и кротко се заселват там и след Втората световна под предтекскта, че немците са държали в лагери евреите си изпатват палестинците и е създадена понже Великобритания е благоволила да даде Палестина на евреите .Това е все едно аз сега да отида в прародината на древните българи и да имам претенций за територия нищо ,че сега там няма българи.




През времето на Шишман почти всички балкански владетели са били султански васали, а нима след това сина му не се е борил за свободна България?
Да знаесе има легенда ,даже и мястото където е умрял евреина се знае. Ето едно стихотворение на един велик българин за това събитие:


Жидов гроб
/еврейски гроб/

Иван Вазов

Издайство, измяна позорна
пропусна врага в крепостта
и Царевец як след упорна
отбрана потъна в кръвта

Бранители храбри паднаха
под турския кръвнишки нож,
палатите царски пламнаха,
огряха зловещата нощ.

На утрешний ден пред пашата
евреин се мръсен яви
целуна му робски полата
и с вид горделив заяви:

Преславний войводо, сполучих
услуга да сторя на вас.
Аз портата таз нощ отключих
и Царевец в твоя е власт

Паша милостиви: награда,
А, ти ли бе хитрия жид?
Велика награда се пада
на подвига твой бележит.

Избягаха гадове смрадни,
остана издайника сам.
Затрупан с камъни хладни,
с храчки,проклятия и срам.

Drift_King
05-17-2009, 12:37
1. Няма никакви проучвания за това, какви са точно етносите определили съвременният генотип на хората живеещи на балканите. Повтарям – никакви. Дори генетичните тестове, които се предлагат в момента и които твърдят, че могат да докажат етхически или групов произход са далеч от съвършенството и все още има големи проблеми с тях. Моето твърдение бе, че фенотипно сме много еднакви, и докато ти не посочиш добре проведено проучване, което доказва нашата “уникалност“ всичките ти останали аргументи се свеждат до повтаряне на неща, които чувстваш или в които вярваш, но за които нямаш никакви доказателства.

2. Нека да приемем, че в една демократична държава може не всички критерии за това дали държавата е демнократична да са налице. Оставям на теб да дефинираш каквито си искаш критерии и сам да сравниш Израел и Иран (да не забравяме темата на форума). Ако имаш претенции за обективност направи сравнението и представи резултата. Няма да го направиш, защото знаеш предварително резултата и той не ти харесва.

3. След като се гордееш толкова с военната мощ на българите, предполагам ще се съгласиш, че успешното основаване на България до голяма степен се дължи на успешните военни действия и налагането на волята на българите върху живеещите по тези земи. Сигурен съм, че нямаш нищо против това и си доволен от крайният резултата. Израел е създаден изкуствено, това е факт. Факт е също, че Израел успешно побеждава на няколко пъти обктъжаващите го арабски страни, в едни случай в резулта на превантивна атака, в други след като е бил нападнат. Крайният резултат е един и същ – Израел е победител. Победителите диктуват условията. Ние сме били и в двете роли, за съжаление твърде дълго време като победени. Значи, когато ние сме в ролята на победители и завземаме чужди територии всичко е ОК, но ако някои друг го прави, не може. Къде е логиката?

4. Чети написаното по внимателно – тази групичка евреи, която толкова те е впечатлила, е само от около 6,000 души. Ти знаеш за какво става въпрос, но понеже не ти е изгодно пренебрегаваш информацията, че те са убедени че цялата тази земя е техна, но се надяват да си я получат директно от техният бог. Така, че това пак не те устройва.

5. Значи знаеш със 100% сигурност кой е предал Търново. Осветли ни ако обичаш какво е станало след това и как смелият Цар Шишман е оплескал нещата (да не използвам по-груби определения). Някой тук твърдеше, че си историк. Историци, които не могат да се абстрахират от личните си чувства и представят желаното за действително колкото щеш.

1.Прав си, че точно генетично изследване не е правено.Но теориите за предполагаемия ни произход се базират на научни факти - исторически извори, антропогенни, лингвистични, археологически проучвания и т.н. Pазбира се, това не са 100% точни изследвания, но са най-доброто което имаме.За това нито ние можем да кажем със сигурност, че сме уникални, нито ти можеш да кажеш със сигурност, че сме тотална "смеска".

Антропологията
"60% от днешните българи са европеиди от средиземноморската група - MEDITERRANIAN... Тази европеидна група е представена най-силно именно в България. Интересното е, че сред гърците, имаме едва 40% от този ген, доста по-малко от българите...

30% от българите са европеиди от другите европеидни групи - ALPINE, DINARIC.

Групата на NEO-DANUBIAN /"славянската" група/ е представена в България едва с 5%, точно колкото и TURANID /"тюркската " група/.

Много показателен е фактът, че групата TURANID има много силно представителство сред унгарците - 25%, по-голямо дори от това на турците - 20%."

/инж. Емил Живков (Зиези)/
Гробовете и черепната форма
" "Изследванията на масови гробове на "езичници", избити по времето на Борис І в Северна България, показват, че формата на черепите е с европеидни черти, а височината на скелетите достига 190 см. Всичко това опровергава съзнателно утвърждаваната дълги десетилетия заблуда, че (пра)българите били "ниски монголоиди"."

/Евелина ФЛОРОВА - "Българската цивилизация"/"Това са само част от тези изследвания, признавам, че горните изводи са доста спорни.
Аз мисля, че истината е някъде по средата на няколкото теории - прабългарите са взели нещо и от "типичните хуни", както и от така наречените "Бели хуни", които са с арииски произход.Никой неможе да каже до каква степен сме приели славянските гени, просто защото генетични изследвания няма, но антропогенните изследвания ясно показват, че славянското у нас не е преобладаваща част или поне не е толкова изразено както при другите славянски народи днес.Вероятно имаме много общо с прабългарите и по-малко с траките и славяните.Но определено не сме "смеска" от десетки народи.

2.Демократична държава е много абстрактно понятие, същото въжи и за думата свобода.Ако приемем, че Израел е олицетворение на сегашната представа за демокрация, това определено ще бъде вярно твърдение, но дали сегашната демокрация е нещо хубаво е съвсем друга тема (не говоря за българската действителност).Иран определено не е по-демократична страна, но народът й определено не е недоволен от политическата система.И не не е насилствено принуждаван да търпи тази система, простo на хората там този начин на управление си им допада.Доказват го редицата журналистически проучвания.Въпросът е не коя е "по-демократичната" страна, а коя страна прилага по тиранистическа външна политика.И това определено е Израел.Иранският президент не отправя директни заплахи, Израел го прави, иранският президент просто дръзва да опонира на мнението на САЩ и Израел, нищо повече и заради това му опониране си навлича всичките неприятности.Израел е агресорът и в Газа.Винаги след приемането на някакво примирие, те започват първи кървавите бани (говоря за последните години), палестинците почти винаги правят ответният удар.По мое мнение, народ на който му е дадена земя дарум, като е ощетен друг народ не трябва да предявява такива претенции за територии, а да си трае, а не да се прави на "голям шеф" в района.Целта на Израел определено е контрол над близкият изток с цената на всички средства, просто не им харесва политическата опозиция на арабските държави, които са в пълното си право да се разпореждат там.
3.Израел да е завзел огромни територии от Египет или Сирия?Да са откупили сегашната си територия или да са я извоювали по някакъв начин със средствата на времето след ВСВ?Те се явяват един вид паразити и агресори в Близкият изток, не тотални победители, а постоянен дразнител.
4.Не всички евреи споделят ционистките вярвания и да определно има много евреи, които не спадат към групата, която се визира, но това не означава, че останалите каквато и част да са не се опитват да дърпат конците на световната икономика, политика и т.н. 90% от световният капитал е в ръцете на 5% от човечеството, ако се разровиш ще видиш, че голяма част от тези 5% са евреи.
5.Да има сведения, исторически главно, които доказват посочената по-горе история за предаването на Търново.Определено алчността и желанието за власт на евреите е запечатано в съзнанието на множество световни култури, а и това че думата "еврейн" е станала нарицателно за алчност и скъперничество не е случайно.

marian9015
05-17-2009, 13:02
Пак неудържимо се отклонявате от темата, защото не харесвате фактите.

Не може да се каже че и Иран и Израел са недемократични държави. Вие пак може да сте си против Израел или Иран или която и да е друга държава, по повод или без повод. Но след като имате претенции да правите категорични изказвания трябва да имате малко доблест и да приемете, че едната от тези две държави е с пъти по-демократична от другата. При нежелание от ваша страна да оборите това твърдение, мисля че можем да постигнем консенсус по тази точка и да приемем, че Израел е най-демократичната държава в близкият изток и определено е с пъти по-демократична от Иран. От тук на там, ако искате да дискутирате тази точка повече, поне го правете по емоционални причини, при което няма нужда да се мъчите да използвате логика. Например, ако кажете аз мразя кубизма, чалгата и крикета, няма нужда да го доказвате или убеждавате някой друг да ги мрази толкова колото и вие. Приема се и това е.

Когато се посочи факт, че еди кой си българин е предател или мръсник, това не означава, че цялата нация е такава. Но вие знаете много добре колко и какви са били предателите и подлеците сред нашия малък народ. Народ, който и сега се управлява от червен цар, турчин и руснак.

Никой не подценява общия морал и целомъдрие на българският народ. Същевременно издавате крайно невежество като твърдите че жени заченали вследствие на насилие просто убиват децата си. Отделни индивиди в много редки случаи да, но голямото мнозинство просто ги износва. Българите са бял народ, точно такъв какъвто са и сърби, хървати, гърци, турци, румънци. Единствено задълбочено генетично излседване може да покаже от къде са източниците на генетичният му фонд и какъв е процента на средноазиатски племена, европейци, гърци и т.н. Това не ни омаловажава като нация, просто дава необходимата перспектива да видим Балканите такива каквито са и са били.

Доводите ти за Византия и България са анемични. Тези неща са ставали
не само в древността, а и в близкото минало и по настоящем. Руснаците сполучливо преместиха милиони поляци и германци на запад. Да не говорим какво става на запад от нас. Факт е, че арабите са побеждавани унизително на няколко пъти. Това е положението. Може в бъдеще те да победят, а може пак да ги набият. Това не променя факта , че като държава Израел е преуспял в сравнение с тях и е по-демократичен.

Drift_King
05-17-2009, 13:09
Израел е създадена през 1948 г. на базата на резолюция на ООН.През същата година хиляди палестинци са подложени на мъчения и са изгонени от родните си домове. През 1948 г. Рокфелер дарява пари за построяването на новата държава. Започва Израело-арабската война.!!!

Независимостта на съвременен Израел е резултат от над 60-годишни усилия от страна на ционистките лидери за създаването на суверенна национална държава.!!!

Декларацията Балфур от 1917 г. уведомява Ционистката организация, че правителството „гледа доброжелателно на установяването в Палестина на национален дом на еврейския народ“ и че е разбираемо, „че не трябва да се прави нищо във вреда на гражданските или религиозни права на съществуващите не-еврейски общности в Палестина.“ Декларацията е смятана за първата политическа победа на ционистите.!!!

На базата на тези промени еврейската имиграция към Палестина бавно нараства през 20-те години на 20 век, за да се увеличи значително през 30-те вследствие на политическите промени в Европа и узряването на нацисткия режим в Германия. Засилва се недоволството към този процес от страна на арабските лидери и като следствие зачестяват нападенията над еврейски селища. Английските окупационни власти не оказват съдействие на еврейските заселници, като дори забраняват заселването и купуването на земи от евреи към 1939 г. След края на Втората световна война тези усилия на британците са преодолени вследствие на международната подкрепа след Холокоста. Това как ще го коментираш?
Представи си, че руснаците ни освобождават, но временно остават като управници на нашата територия.За сметка на нас голяма част от Румъния остава поробена и големи вълни от цигани, емигранти се заселват в северната част на България.Първоначално населението е съгласно, но в последствие започва да се бунтува срещу огромните вълни от заселници и изкупуването на земи (и е напълно в правото си).Руснаците също са против и предприемат мерки срещу тази емиграция.Но се доказва, че в Румъния са вършени зверства срещу циганите и САЩ, Франция, Англия и т.н решават да ги компенсират като безвъзмездно им предоставят Дунавската равнина за държава!
Как смяташ, че трябва да реагира българското население, а?

Не случайно съм одебелил "ционисти"!Ако ни си запознат, запознай се с вярванията, обичаите, действията и пректиките на тези хора!И точно тези хора основават и ръководят и до днес държавата Израел.

Drift_King
05-17-2009, 13:19
Какво искаш да ни покажеш с това, че Израел е най-демократичната страна, неразбирам?Аз ти казах, ако приемаме днешните представи за демокрация за верни- Израел е най-демократичната страна в близкия изток и каквo следва oт този факт, неразбирам?Тя e демократична спрямо гражданите си, но се държи имперски спрямо съседите си.От друга страна това, че дадена държава не е "толкова демократична", защо трябва да се приема като недостатък, след като населението й е доволно от политическата и социалната система.Това,че "западните страни" са капиталистически, демократични не значи непременно, че всички други, които на са такива са терористи и агресори.

marian9015
05-17-2009, 13:24
Проучванията на населението във всички тоталитарни/деспотични държави винаги показват одобрение на съществуващата система, което се използва от последната за да тръби пред света колко много я обича народа им и колко са доволни от статуквото - Куба, Зимбабве, Саудитска Арабия, Северна Корея и разбира се днешен Иран.

marian9015
05-17-2009, 13:35
По това как е създаден Израел мисля че няма големи противоречия. Въпроса е каква е ситуацията днес и как ще се развие. След като арабските страни и палестинците искат да ги унищожат, какъв Ви е проблема че Израел се защитава? Нищо не ви пречи да подкрепяте едната от страните по какъвто начин си искате - пари, храни, а може да се запишете и доброволци - това е то свободната воля.
Един въпрос: имате ли някакви конкретни предложения или е въпрос на изливане на чувства само. Кажете какво мислите, какво трябва да стане - Израел да се саморазпусне, да се изселят всички в Америка, да се върнат там откъдето са дошли - Русия , Европ а и т.н. Какво да стане с тези, които са родени там. Да се остави Иран да ги бомбардира с атомна бомба, когато успее да я направи (в този случай, защо имате нещо против ако Израел ги бомбардира тях? ). Общо взето идеята изглежда е да се хленчи. Ами сменете тогава мястото на Форума в раздела “ Чувства и емоции“.

Drift_King
05-17-2009, 13:36
Но Иран не е нито тоталитарна страна, нито се управлява от диктатор!
Конституционна република!
Друг е въпроса, че духовенството също притежава значителна власт, но много добре знаеш с какво уважение се ползват ислямските духовници сред мюсюлманите.Тe просто сляпо вярват на духовният водач - спомни си 1979г. и Иранската революция.Народът сам си избира един човек да го ръководи, без да е притискан по никакъв начин.Те прoстo са религиозни фанатици в голяма степен и този начин на управление им допада.
Въпрекиm че днес нещата са доста по-свободни от тогава.

Drift_King
05-17-2009, 13:48
По това как е създаден Израел мисля че няма големи противоречия. Въпроса е каква е ситуацията днес и как ще се развие. След като арабските страни и палестинците искат да ги унищожат, какъв Ви е проблема че Израел се защитава? Нищо не ви пречи да подкрепяте едната от страните по какъвто начин си искате - пари, храни, а може да се запишете и доброволци - това е то свободната воля.
Един въпрос: имате ли някакви конкретни предложения или е въпрос на изливане на чувства само. Кажете какво мислите, какво трябва да стане - Израел да се саморазпусне, да се изселят всички в Америка, да се върнат там откъдето са дошли - Русия , Европ а и т.н. Какво да стане с тези, които са родени там. Да се остави Иран да ги бомбардира с атомна бомба, когато успее да я направи (в този случай, защо имате нещо против ако Израел ги бомбардира тях? ). Общо взето идеята изглежда е да се хленчи. Ами сменете тогава мястото на Форума в раздела “ Чувства и емоции“.Стореното преди повече от половин век неможе да се поправи!В никакъв случай не сматам, че Израел трябва да бъде разпусната, завладяна, асимиларанa, бомбардирана и т.н.Проблема се състой в това, че не признават автономията на Палестина, а смятат, че е израелска територия.Ако признаят Палестина и оставят Ивицата Газа на Палестина (вероятно не цялата, но по-голямата част, която е населена с палестинци).И след това подпишат мирен договор с Палестина, проблема в голяма степен ще се реши.Тогава арабските държави няма да имат причина да ги мразят, нито Хамас ще продължава партизанскaта война.Тогава няма дa е нужно да заплашват Иран, Сирия, Ливан с въздушни атаки и да се страхуват от ядрено нападение от тяхна страна.
Само дето, те са прекалено алчни и искат всичко за себе си - е не става.
Абсолютно никакви чувствa нe влагам, просто защитавам справедливостта, което в случая означава да защитавам Палестина и Иран, въпреки че симпатии към тези народи не изпитвам, но съдбата на Палестинците до известна степен напомня за нашите борби за освобождение и това ме кара да заемам тяхната страна.

marian9015
05-17-2009, 16:18
Ами ако това е така, тогава много лесно можеш да се върнеш към недалечното минало и провериш какво точно еврейте се бяха съгласили да отстъпят при последните им преговори с Ясер Арасат - всичко без Йерусалим - целият западен бряг и ивицата Газа. Газа вече е без нито един еврейн, въпреки че там нещата не са добре. Основно поради нежеланието на Хамас да премахне от устава си точката, която поставя като основна тяхна цел унищожаването на Израел. Аз нямам проблем с техните цели - те си решават какви цели да си поставят. Проблема е, че като са с такива цели хленчат когато ги бият. Жалко е, че са замесени невинни цивилни. По принцип арабите не са в състояние да формират ефективни партизански групи или командоси. Избират терора като метод за война, крият се сред цивилните, а после се оплакват че имало много жертви. Ако ги интересува Газа и малко си променят политическите цели, до няколко месеца никой няма да ги закача и ще ги оставят на мира. Да не забравяме че те всъщност са избрани демократично от населението там. Западният бряг е по-сложен, но в крайна сметка мисля, че Израел или ще се отегли от там доброволно или под натиск. Разбира се може и да не съм прав, всякакви прогнози са възможни.

Дали на Иранците им допада такава “ република“ не се знае. Не са имали възможност да избират. Смисъла на общочовешките ценности е в това, че образованите хора могат дa преценят дали една страна е цивилизована или не, без значение дали 51 или 99% от населението са гласували за даденото правителство. Ако населението като цяло приема канибализма и жертвоприношенията това не може да е довод, че страната е нормална. Държавите, в които религията или нетърпима идеология (комунизъм) е тази, която управлява не са пример за подражание и тяхното население няма възможност да реши съдбата си.

Drift_King
05-17-2009, 17:10
Аз знам, че обстановката е доста сложна, но съм сигурен, че при желание от страна на Израел и "Великите сили" (каквото според мен няма, проблема може да бъде решен) и въпросната точка да бъде премахната.Която впрочем е "нормално" да съществува при такъв дългосрочен и кръвопролитен конфликт.И на нас ни се е искало да избием всички турци след освобождението, без значение дали са виновни или не но...
Аз не удобрявам начина на съпротива на палестинците, изобщо, много "по-хуманен" и стратегически по-добър начин за борба е атаката на военни цели.
За Иран няма да стигнем до консенсус и предлагам да прекратим спора.Просто мисля, че обстановката там е по-различна от познататa ни диктатура, главно заради отдадеността на населението към религията.

marian9015
05-17-2009, 17:18
OK.

Rodolubec
05-17-2009, 19:09
Точно турците пък са бял народ. :D :D :D :D

kristo
05-17-2009, 21:05
Марианчо тъпичък ли си или нарочно се правиш на такъв? Нали ти обяснихме защо фенотипно Балканските народи си приличаме, особено нашите съседи много приличат антропологически на нас българите- ами как да не е така, след като в пределите на Сърбия, Гърция, Турция и особено Румъния, са останали стотици хиляди българи, голяма част от които за съжаление са асимилирани и са със сменено национално самосъзнание. А истината, че българите сме сравнително еднороден и много малко смесен народ се вижда и само като излезеш на улицата и разгледаш повечето хора, които минават по нея, точка по въпроса от моя страна. Мисля, че този въпрос е изчерпан още от самото си начало.

Най-смешното обаче, което твърдиш и с което яко се омаза в глупостите си е, че турците били бял народ. Да, те и циганите са бял народ, също и китайците и негрите...

А това какъв е Иран днес- ако не ти харесва се сърди на любимите ти американци- те свалиха монархията в тази страна, за да сложат на власт техния човек Хумейни, а после след като Хумейни в крайна сметка се възползва от тях и ги изигра(както стана с талибаните и Осама бин Ладен), се обявиха срещу него и започнаха пропаганда. Затова целия арабски свят плюс бялата арийска държава Иран са трън в очите на американците, понеже не играят по тяхната свирка. За невежеството ти относно ционизма също няма да коментирам. Не виждам как можеш да кажеш, че една държава като Израел, в която властва крайно националистическата доктрина на ционизма можеш да обявиш за "демократична" и пример за демокрацията в Близкия изток. За сметка на това в толкова оплювания от теб Иран нито едно малцинство не се е оплакало от геноцид спрямо себе си, включително и евреите, докато палестинците се оплакват от такъв спрямо тях от израелска страна и това навява на някой съмнения относно Израел и действията му най-малкото.

marian9015
05-18-2009, 01:37
Кристо, опитвах се да водя някаква дискусия с теб, но това не е твоята цел. Когато нямаш аргументи се налага да обиждаш. Но от това аргументи няма да станат. Ограничените ти схващания и сковано и закостенело мислене не ти позволяват да проследиш дадена теза или мисъл и липсата на аргументи води до тръшване на пода и пискливи крясъци. с които се опитваш да заглушиш аргументи които не можеш да обориш. От бръщолевенията ти по този въпрос са ясни няколко неща - нямаш понятие от генетика, не си си подал носа извън Пловдив, нямаш представа какво е демокрация, нямаш представа каква е реалната ситуация в Иран, нито пък в Израел (за разлика от теб аз всъщност съм контактувал с доста иранци и евреи). Мислех да ти спестя това, но ти се оказа полуграмотен идиот. Затова те оставям в това ти положение.

И накрая един съвет. Не е много скъпо, качи се на един рейс и иди до Истамбул. Ако можете да се организирате като група и да ви излезе по-евтино идете заедно с другите като тебе дето нямат представа за генотип и фенотип. Разходете се, изяжте по един локум, купете си по едни дънки и после ще говорим какъв етнос са турците, дали са бели хора или не. Ти ако искаш продължавай да си пишеш. Непредубеден човек четящ тези неща, ще може да си състави мнение. Останалите сте неспасяеми.

Drift_King
05-18-2009, 09:02
Ще си позволя да използвам картата, въпреки, че не съм историк, антрополог, лингвист и т.н.

http://store.picbg.net/thumb/70/17/2952da6239147017.jpg (http://picbg.net/img.php?file=2952da6239147017.jpg)
С червено съм оградил района, в които хората са "еднакви" - приличат на българите или пък ние приличаме на тях.Със зелено съм заградил районите, където има хора като нас, но преобладават други етнически групи.Има много румънци, които са досущ като нас, но има огромна част, които могат да бъдат окачествени като цигани.В Молдова има много българи, но те са малка част от населението.Сърбите и Македонците(които са българи), също са като нас, но колкото по-насевер и на запад отиваме, толкова повече се увеличават различията, хората "стават" по-близки до унгарците отколкото до нас.Гърците също приличат доста на нас и е нормално, след като имаме хиляди години обща история, а и след като ние носим нещо от траките.В европейската част на Турция и в курортите на азиатската, също преобладават хора, които не са "черни" и имат прилики с нас, но за мен са различни.Но в останалата част от страната преобладаващото население е "черни турци".Тези неща ги казвам от личен опит, разсъждавам върху това което съм видял.
Въпреки, че понятията бели и черни са доста абстрактни, но приемаме, че "бели" означава бели колкото нас, а "черни" - колкото са черни арабите.
Когато турците идват на Балканският полуостров те са точно "черни", но се смесват с местното население на Византия, а дори и с част от България и след около 600г. виждаме, че точно в районите в които е имало смесване, те на са черни, но в Анадола остават "класически турци", ако мога така да ги нарека.

Rodolubec
05-18-2009, 09:30
marian9015 дадох ти достатъчно доказателства и изследвания а ти си този който не дава доказателства.
Защо отбегна това което съм написал отностно българите?
Междудругото първо-турците са дръпнати.

Goebbels
05-18-2009, 10:04
marian9015 дадох ти достатъчно доказателства и изследвания а ти си този който не дава доказателства.
Защо отбегна това което съм написал отностно българите?
Междудругото първо-турците са дръпнати.

Има и бели турци, виждал съм, предимно в европейската част на Турция.

kristo
05-18-2009, 18:22
Мариянчо и аз смятах да ти спестя някои подробности за себе си, но се принудих да ги кажа- преди години имах приятел български евреин, който служи три години в казармата в Израел и ми разказа надълго и нашироко как стоят нещата там. Самият той каза, че това, което върши еврейската държава спрямо палестинците може да се отъждестви до голяма степен с това, което нацистите са правели спрямо евреите- с две думи изолирали са ги в тяхната "автономия" без всякакви възможности за нормален живот и препитание, без всякакви права да гласуват и да се самоуправляват реално и забележи, без право да излизат от своята "автономия"(по-точно казано концлагер). Засега дотук, няма да навлизам в подробности.

И ми омръзна и аз, и Родолюбец, и Дрифт Кинг да ти обясняваме едно и също, а ти като папагал да повтаряш без аргументи колко "бели" били турците като цяло. Разбери бе "умник", налей си го в кухата главичка- да, има бели турци е европейската част на Турция и вероятно в източна Мала Азия, но това са един малък процент турци, потомци на смесени европеидно-тюркски бракове или просто асимилирани представители на европеидната раса(демек потурчени). Оттам нататък турците са си черен, неевропеиден народ или поне народ, които има много по-малко европеидно в себе си, отколкото неевропеидно.

InitialD
05-18-2009, 21:21
Мариянеее ... излагаш се яко!!!

love_enrique
05-25-2009, 11:03
ОМГ!!!!Някой от вас да си има и бегла представа как живеят иранците???Да сте наясно какви са "традициите" и вярата им?Да имате идея как се държат със семействата,жените и децата си????Какви са законите им и какво те очаква ако на жена ти и се подава челото изпод забрадката? Има само 1 нещо,което прави и тепърва ще направи иранците и всички араби голяма световна сила-нарастването на населението!И докато други съвременни,икономически и интелектуално развити нации изчезват,те ще продължават да раждат пс 5-6-7 мръсни,необразовани,жесток и деца...Това е тъжната истина

Drift_King
05-25-2009, 13:02
Ама то и нашите дядовци преди 130++ години са се къпали два пъти в годината, крадяли са жените си и са се женили за тях дори и без желанието им и след това са ги подчинявали.А жените са раждали повече деца с цел повече работна ръка.И какво от това, щом ги е кефело така тяхна си работа, никой не се е опитвал да ги завладява и променя заради тези неща.
Щом иранците искат да живеят по подобен начин, нас какво ни интересува и защо ни трябва да ги "спасяваме" - това разбира се важи, ако с начина си на живот не пречат на нашето съществуване, а аз такова нещо не съм усетил.

love_enrique
05-25-2009, 13:33
И ти го каза-преди 130++ години,а не в 21 век.Да изобщо на никой не пречат,само дето чакат момента в който ще са станали достатъчно много за да унищожът по най-нехуманния начин по-развитите страни.Арабите ни мразят,това не ви ли е ясно.То не че евреите много ни обичат (и не без основание),но поне са цивилизована нация,каквото и да говорите,това има значение.И какво като управляват света евреите?Щом го могат,защо да не го правят?Ние що не управляваме света,да не би от благородство или добри намерения?Просто българите не можем себе си да управляваме камоли нещо друго.
Може да са зли,алчни и отмъстителни,но евреите са умни,способни и образовани хора,които просто умеят да се нагаждат към различни усовия и да извличат полза от всичко.Направили са план,според който Африка да е бедна и назадничава,а на арабите да не им се чува думата и печелят от него.Колкото и да ги мразят всички народи,явно не са достатъчно умни да наложат друга политика.

Drift_King
05-25-2009, 16:00
Дали е било преди 130 години или днес, разлика от морална гледна точка няма.И тогава е имало "по-цивилизовани" и "изтънчени нации", но не са се опитвали насила да ни наложат "демокрацията".
Аз не отричам, че евреите притежават качествата, които им преписа - такива са няма спор.И да щом могат ще управляват света, но има едно голямо НО.Както казах и в предният пост нека правят каквото си искат, стига да не пречат на нашето развитие и нашият начин на живот, а евреите пречат и то много и не само, че не си признават, а и твърдят точно обратното, че са спасители!
Това, че арабите ни мразят и едвали не копнеят за джихад е поредната пропагандна измислица на същите тези "спасители".Никой няма да унищожава никого, ако всеки си гледа в собствената чиния, а не мъти водата на съседа си.Обясних го по-горе в темата не искам да се повтарям.

kristo
05-25-2009, 17:28
И ти го каза-преди 130++ години,а не в 21 век.Да изобщо на никой не пречат,само дето чакат момента в който ще са станали достатъчно много за да унищожът по най-нехуманния начин по-развитите страни.Арабите ни мразят,това не ви ли е ясно.То не че евреите много ни обичат (и не без основание),но поне са цивилизована нация,каквото и да говорите,това има значение.И какво като управляват света евреите?Щом го могат,защо да не го правят?Ние що не управляваме света,да не би от благородство или добри намерения?Просто българите не можем себе си да управляваме камоли нещо друго.
Може да са зли,алчни и отмъстителни,но евреите са умни,способни и образовани хора,които просто умеят да се нагаждат към различни усовия и да извличат полза от всичко.Направили са план,според който Африка да е бедна и назадничава,а на арабите да не им се чува думата и печелят от него.Колкото и да ги мразят всички народи,явно не са достатъчно умни да наложат друга политика.
Ахахаха, още на второто-третото ти изречение се попиках да се хиля на глупостите ти :razz:
Какви араби първо на първо, иранците не са араби, а индоевропейци(арийци). Всъщност с тях имаме общ произход, спадаме към един и същи клон на индоевропейското семейство. Освен това явно грам не си чувала за великата цивилизация на древна Персия(древен Иран), такава цивилизация, каквато твоите любими въшливи мършави евреи никога не са имали, няма и да имат. Евреите винаги ще си останат едно диво фанатизирано племе без нормална култура, с манталитет на нещо повече от нас, а всъщност пълни комплексари и простаци с изключително ниско ниво на култура. Всъщност интелигентните и начетени евреи първо са християни, а не юдеи по вяра, а освен това ненавиждат ционизма и терористичната политика на държавата Израел.
И да, евреите наистина имат голямо "основание" да мразят нас българите- спасили сме ги от нацистките лагери, сериозно основание да ни мразят, нали?
По-нататък няма да коментирам малоумните ти постове, понеже са под всякакви критика и като обосновка, и като всичко накуп.

love_enrique
05-25-2009, 18:00
Казах че имат основание да мразят не нас,а останалата част от човечеството
2ро-да чувала съм за Персия,и какво?Нещо не ти схванах великата мисъл какво общо има това със ситуацията към днешна дата
3то-Ако твърдиш че един глупав,въшлив народ от диваци може да управлява света както евреите го правят,значи нещо много яко си сбъркал в преценките си като цяло.То направо звучи смешно...на така е,завистта винаги поражда злоба и клевети

kristo
05-25-2009, 18:26
Казах че имат основание да мразят не нас,а останалата част от човечеството
2ро-да чувала съм за Персия,и какво?Нещо не ти схванах великата мисъл какво общо има това със ситуацията към днешна дата
3то-Ако твърдиш че един глупав,въшлив народ от диваци може да управлява света както евреите го правят,значи нещо много яко си сбъркал в преценките си като цяло.То направо звучи смешно...на така е,завистта винаги поражда злоба и клевети
Аз правя разлика между обикновените евреи, които в доста от случаите са свестни хора и еврейския елит от световни крадци и грабители в лицето на такива като Сорос, Мърдок, Рокфелер и най-вече Родшилд и т. н.
И според теб е съвсем логично докато гореизброените евреи тънат в охолство и разкош, разполагат с десетки и стотици милиарди долари и евро, които разбира се са спечелили "честно" и "почтено", защото да забогатееш и да станеш мултимилиардер си е толкова лесно(ако си евреин), докато в Африка всеки ден измират стотици хора от глад, а страни като България все повече се доближават до африканския стандарт, наложен пак от любимците ти.
И не им завиждам на евреите за нищо, напротив, недай боже да приличам на тях- сребролюбиви, алчни идолопоклонници на Златния телец. Просто искам да върнат заграбеното от останалите народи по света, това искам! И да спрат да се мешат в световната политика и да я направляват, да си гледат насрания Израел и да ни оставят нас и останалите нормални цивилизовани народи.

love_enrique
05-25-2009, 20:38
Да не би само Евреите да са ограбвали?Ами Франция,Англия,Испания и тн как мислиш са използвали колониите си?И изобщо не казвам че евреите са цвете за мирисане,нито защитавам всичко което правят нито отричам че са алчи!Да,заемат най-отговорните постове,да управляват банката и да до голяма степен имат вина за състоянието на бедните държави,но те просто могат да управляват света,защото имат качества за това,а не просто защотоо са евреи и съвсем не мисля че са необразовани.
Ами ок морално погледнато не е справедливо децата в Африка да гладуват,а по-справедливо и хуманно ли ти се вижда да намериш 5 малки невинни деца на улицата и да ги гръмнеш поред,е така щото ти е скучно?Дори евреите да са най-гадната,зла и каквато ще да е нация,кое му е нормалното да убиваш по такъв начин невинни човешки същества?
Отричане значението на човешката личност като същество със право на живот,независимо от територията на която е роден,е идеалът заради който мразя фашистите.

Diam0nD
05-25-2009, 20:47
love_enrique заставам зад думите ти !

ZipFail
05-25-2009, 20:51
Никъде в германски документи не се споменава за избиване на евреи, факт.

Diam0nD
05-25-2009, 21:13
Никъде в германски документи не се споменава за избиване на евреи, факт.
дали ?!
и дори да е така дали не са изгорени или дълбоко засекретени ,а може би скрити ?! Както знаем със сигурност са останали хора на СС живи и като нищо да знаят разни неща ...
да не би да има документи за падането на кулите близнаци ?! Но е обществена тайна в целия свят кой стой за този атентат и определено това не е Осама :oops:

ZipFail
05-25-2009, 21:21
Няма реч на Хитлер в която да се споменава за избиване на евреи, няма негов подпис за избиването им...дори на криминални такива..
Депортиране и затваряне-да, но избиване не се споменава.

Mjoln1r
07-04-2009, 22:40
ИРАН ИРАН ИРАН ИРАН !!!! :-) :-) :-)