PDA

View Full Version : Гръден кош!



john95
01-24-2009, 18:35
Наскоро забелязах (чак сега) че дясната част на гръдния ми кош, някак си изпъква повече от лявата и се чудя защо това е така...
Дайте мнения плс.

ПП. С дясната ми ръка е подобно само че те и двете ръце са си еднакви - просто дясната ми е по силна..

ПП. - Тренирал съм плуване около 5 години -- (И имам добре развит гръден кош) - На 13 съм.

LadyDy
01-25-2009, 07:42
Да нямаш изкривяване на гръбначния стълб? Направи си снимка и да те прегледа ортопед.

batkodoki
01-25-2009, 20:38
Наскоро забелязах (чак сега) че дясната част на гръдния ми кош, някак си изпъква повече от лявата и се чудя защо това е така...
Дайте мнения плс.

ПП. С дясната ми ръка е подобно само че те и двете ръце са си еднакви - просто дясната ми е по силна..

ПП. - Тренирал съм плуване около 5 години -- (И имам добре развит гръден кош) - На 13 съм.

най-вероятно ти няма нищо.

в човешкото тяло НЯМА пълна симетрия.

ако продължиш с плуването след две-три години ще имаш "тяло" на което едва ли някое момиче би устояло :)

gree_girl
01-25-2009, 20:53
Може и да е изкривяване, но може и да не е. Аз също имам нещо подобно, но не е изкривяване, просто костите са такива, ама и то е съвсем леко предполагам твоето, може да не се забелязва много. Но ако забележиш, че с времето става по-голямо ходи на лекар, защото ако е изкривяване да се вземат необходимите мерки. :)

UFOs
01-25-2009, 20:58
Едни мои приятели (близнаци) им е така.. и ги бъзгаме,че имат пилешки гърди.. :P

john95
01-26-2009, 04:38
Мерси за постовете
ПП. Та аз имам един приятел който също е тренирал плуване (даже повече от мен) и той също каза че му е така и че не знае защо е така :(

:) - А може би просто съвпадение

varnen4e
01-26-2009, 10:51
Наскоро забелязах (чак сега) че дясната част на гръдния ми кош, някак си изпъква повече от лявата и се чудя защо това е така...
Дайте мнения плс.

ПП. С дясната ми ръка е подобно само че те и двете ръце са си еднакви - просто дясната ми е по силна..

ПП. - Тренирал съм плуване около 5 години -- (И имам добре развит гръден кош) - На 13 съм.

най-вероятно ти няма нищо.

в човешкото тяло НЯМА пълна симетрия.

ако продължиш с плуването след две-три години ще имаш "тяло" на което едва ли някое момиче би устояло :)

+1.

DoubleVision
01-26-2009, 11:34
Подкрепям мнението на batkodoki :)

gabi_94
01-26-2009, 20:25
Едни мои приятели (близнаци) им е така.. и ги бъзгаме,че имат пилешки гърди.. :P

е кво ги бъзикате пък? аз имам пилешки гърди и не се забелязват толкова, само знам че ги имам и са между гърдите ми - представляват една кост просто, кво толкова...
по темата...между другото и аз съм тренирала плуване :D може и от това и моят гръден кош да е леко изпъкнал, ама не мн, при теб е нормално според мен и много ясно че дясната ти ръка е по-силна от лявата, нали с дясната вършиш повече неща, при всеки е така, само дето при някои е лявата де

UFOs
01-26-2009, 20:27
Всъщност не представлява кост а просто там където гръдния кош се разделя отпред е като триъгълник.. :D бе не мога да го обясня хубаво.. :-D

mumiikataa
01-27-2009, 08:26
Едни мои приятели (близнаци) им е така.. и ги бъзгаме,че имат пилешки гърди.. :P
Вие като не знаете к'во е да имаш такова, си трайте, че туко виж мозъците ви станат пилешки! :-x

sawfan
04-15-2009, 17:50
споко нищо ти нема- и на мен ми е така

clever
04-15-2009, 19:08
може нищо да ти няма
но за всеки случай може да те прегледа ортопед :) макар че щом плуваш едва ли имаш изкривяване;но понякога това е вродено
успех!

chf0
04-15-2009, 19:33
И аз съм така обаче на мен много ми изпукна от лявата страна. Това се получи защото спя само на една страна и сега неможе да се оправи , не е много значително, а щом тренираш плуване няма да изпъкне много, ако това за което си мисля, се пак може да е нищо. Нормално е едната рака да ти е по силна от другата. :-D