PDA

View Full Version : Детски смехорийки



BlackWings
01-24-2009, 20:35
Ще ми е интересно да прочета интересни и смешни неща , които вашите деца , малки племенничета , братовчедчета и т.н. са казали или направили. И с какви лудории се изявяват и проявяват характер. Детската наивност доста ме умилява и развеселява. :-D Надявам се и за вас темата да е интересна.

Ето пример , едно съседско момиченце 4-5 годишно ,веднъж ми вика "Како ,айде да скачаме на мъже" :razz: :razz: (ест. за въже ставало въпрос ама аз си викам "Айдеее...")
Същото момиченце като му кажеш - " Я ,кукличке" , тя вика - "Не съм кукличка! Аз съм Дени. Цял ден съм Дени!" :lol:
А това майка ми ми го разправя , че като е била бременна със сестра ми , съм я питала : "Мамо , ти обичаш ли го това бебе? " И тя:"Обичам го , разбира се." И аз "Тогава защо си го изяла??"" :razz:

darla
01-25-2009, 09:59
hahah,"cql den sum Deni"..tova e sladko.
Moq bebe6ok o6te ne prikazva suvsem qsno,no ve4e ima razni sme6ki.Naprimer na moq nai-dobur fr kazva "gad"...ne znam ot kude go e 4ul,za6toto az ne mu kazvam gad,oba4e toi SAMo kum nego se obru6ta taka.Mnogo be6e sladuk predi nqkolko meseca,toku-6to prohodil i az sum go pusnala da obikalq staite.Toi hodi i se klati kato pate,a az slu4aino minavam pokrai nego.Toi oba4e re6ava,4e go gonq i po4va da bqga ot men.Est,na tretata kra4ka e padnal po dupe...Sega lubimoto mu ne6to za qdene e "tutof"-kartof,pitam go "ti bebe li si " i toi adski vuodo6even otgovarq "daaaa",razglejdame edna knijka s jivotni i gi u4im,a toi kato vidi kartinkata s ku4eto(koeto na kartinkata spi) i povtarq "4i4i na",koeto ozna4ava "ku4e nana".Takiva ne6ta pokrai nas.

littlebaby
01-25-2009, 12:38
Аз като малка съм ходила с ръце в джобовете и даже като съм падала не съм ги изкарвала 8-) Веднъж пък съм била на село и братовчедка ми е дошла,но съм била някъде навън.И тичам към нас,вече се събувам и братовчедка ми отваря вратата,но аз от радост съм и забравила името и съм и казала: "Момиченце,ще ми подадеш ли чехлите" :lol:
На дядо ми пък съм казвал "Дядо,апъни адана",което значи "Дядо,разпъни дивана" :D
Майка ми като е била бременна и казали,че ще има момченце,при което и аз очаквам братче.Мама ражда,но момиченце :D Отиваме с татко в родилното и аз съм казала "О,кво грозно бебе" 8-) "и защо няма пишка?Това не е нашето бебе,да го изхвърлим през терасата" :D :D

raichEbaichE
01-25-2009, 22:18
братовчедка ми е на почти 5 и преди 1-2 години като я питаш ти бебе ли си,симонче и тя неее,аз съм голяма кака и почваше да се сърди 8-) или само почва да ме гали и да ми говори:ти си най-красивата звездичка,рая...тогава ми става много смешно :D

4ujdata_
01-26-2009, 19:29
bratov4edka mi e na 3 i na pala4inkite im vika gipki :D i mi vika kaki4ko moq 6te te papkam az tebe :D a az kato sam bila bebe i edin sased mi e kazvam gabi 6te te izqm i az ne pipi gabi babi ne pipi

Wrathchild
01-27-2009, 11:48
Moя братовчед един път в гостуването вкъщи ме разби.
Седим в хола аз, той и баба ми, а той бърника по телевизора. Съответно баба му казва 'Тони, не там', а той започна да си повтаря Нонииии, не там! Ноооониии, не там! НОНИ, НЕ ТАМ!!!!!!!!!, като последното с един крясък. Ако някой непознат го беше чул, щеше да реши, че мноооого му викаме на това дете...

pifiella
01-27-2009, 14:15
Моята малка братовчетка не заспива без гангата и пала(възглавницата и парцала-калъвка)Или като яде банан застава под едно голямо цвете и ми вика:Аз съм муна под пама(палма).На Коледа заставаше под елхата и започваше да се моли на един дядо коледа играчка;Дядо Моледа моя ти си донеси мене Ая кука а на Саско камон..... :-D

s1my
01-27-2009, 18:16
Разговор между чичо и братовчедка ми (Дали)
Дали: Тате, защо чдеш тук?
Чичо: А къде да ям?
Дали: Другаде.
Чичо: От вън ли?
Дали: Неее, тук.
Чичо: Е аз съм тук.
Дали: Не, не, тук другаде.
:D :D

Jumbie483
01-29-2009, 14:55
племеничката ми е на 5 годинки, но все още не може да говори баш-баш :) много ми е сладка когато ми обяснява нещо (почти винаги си фантазира някакви неща) и започне вместо КАТО да казва ТУТУ.. например:
- и туту падна и после колелото туту го видяга и много и се караха.. и тя туту стана беше цялата в кръв..
хехе много е сладка и смешна като почне така, защото хем говори неправилно, хем несвързано :-P

аз пък като малка винаги съм обърквала светофарите и фаровете :D
на лалетата съм викала валета, а на оТровата - оДрова :lol:

shadow4e
01-29-2009, 15:44
Виждам, че се споменават и странни думи, които ние сме използвали като малки.
Аз съм си говорила доста правилно, но съм имала някои наистина ефектни. :D
гнездо - гъзно
Изабела /една съседка/- Ебела
:D

mokka
01-29-2009, 23:17
Моята братовчедка като ни беше на гости и баба ми и дава пари тя ги взема и казва : Ама изобщо не съм доволна :D Не че не беше доволно детето, просто това го беше научило от една реклама на прах за пране :-D

st1ka
01-31-2009, 16:00
..

sheilsis
01-31-2009, 19:49
хаха аз кат съм била бебе много смехории но има една на брат ми която ме разби като ми я разказа майка ми:
разхожда се майка ми с мен в количката и с брат ми който е бил на 3-4, лятото иии братлето тича наоколо радва се и си държи един воден пистолет.Майка ми е била с някаква нейна приятелка и те си говорят и по едно време минава едно улично куче покрай тях и брат ми застанал срещу него насочил детското пистоетче и каза 'Предай се куче нямаш никакъв шанс' :lol: :lol: :lol: :lol: и на тва смяяяяях.. друг случай с него ама е бил да кажем на 5. Пак е бил с наще и мене навънка някаде в някакво кафе . Та той отишъл и поискал пари за желирано червейче и нали големия мъж вече отишъл сам да си купи ии то имало опашка ама на нашия какво му пукало-предпредил всички хора и понеже то било бар съответно високо, братлето протегнало ръката с парита колкото можел по-високо и извикал на бармана 'господинее дай един червей' :lol:

аз като съм била малка н 1 годинка някаде и навънка с мама да си играя на пясъчника ии понеже съм се клатушкала като гъсе майка ми ми е викала гъсоче :razz: ии аз съм си изпуснала лопатката нещо и съм я посочила и съм казала 'патката на гъската' :razz:

6emet4e
02-01-2009, 12:04
Братовчедка ми постоянно ни изненадва с най-различни реплики.
Много често на нейната си реч,прибавя по някоя дума,характерна за голям човек,която понякога дори се чудим къде я е чула и се получава много сладко.

Леля ми понякога ни говори (на мене и някоя приятелка примерно) на "сладурчета" и след известно време братовчедка ми(която е на 4) е така от нищото като се изцепи "Ей сладурчета"или нещо подобно-просто си умираме. :D

Сестрата на баба ми,нали се пада леля на тате и леля ми (ех как мразя да обяснявам така :D ) и понеже леля ми казва на братовчедка ми да и вика"бабо"(на сестрата на баба :D ),(аз също така и викам),но всички други и викат "лелче" .Та така детето от съвсем малка,та до сега почна много да се обърква и в крайна сметка и вика"бабо лелче" :D Винаги ми е звучало много смешно,жалко че не можах да го обясня :D


Та така в общо взето докато са малки ръсят такива бисери. :)

Detestation
02-07-2009, 09:41
Ъъъ,сестра ми като малка на портокала казваше "прокопал" на дрипите "дрисни" 8-) на квадрата "кавдрат" на горещината "гущерина" и други подобни.
Иначе съм я питала:
-Какво е дрисни?
-Емиии,такова,жена с много хубави дрехи.
:shock:

BlackWings
02-21-2009, 12:28
От Бг-мамма извадени някои бисери , достойни за показ:


Детето /3г./ беше в свекървата и аз им звъня по телефона.
Говоря с детето и то ми обяснява какво правили, колко ме обичала
и после ми вика:
-"Айди, мамо, разговора няма смисъл"

***
Пее песничката за Мила моя мамо, обаче чула недочула, наиучила, недоучила пее пред баща си:
- Мила, моя, мамоооооо, цяла нощ си спала-а-а-а.



Дъщеря ми, на 6 години: "Едно малко пръцкане за теб, една голяма смрадня за човечеството".

Аз: "Калина, няма да можеш да отидеш на детското Коледно парти" Rolling Eyes
- Защо, мамо?
- Защото си болна.
- Ааа, за да не заразя Дядо Коледа ли?!

Пресичаме улицата и Мони казва:"мамо,най-важно е да не те бутне кола,защото тати не може да готви и ще останем без храна"

Говорим си с баща й, а тя пристига и ни застрелва от упор с въпроса: Тарзан и Маугли едно и също ли са?
Ние мигаме, чудим се и точно отваряме усти да почнем с обясненията, детето отсича:
- Не са, щото имат различни гащи!


Казвам на сина си, че сега като се е напикал в гащите ще ходи мокър. На другия ден пак го хващам, че се е напикал в гащите и го питам защо. Той ми казва: Искам ходим мокъл.

Моята хитруша навсякъде си носи Барбито и като направи някоя пакост се оправдава с нея - "аз не съм, тя беше".

-Ох мамо, не ме докосвай с тези думиии....

***

Мишо нещо ме ядосват с бащ аму и аз:

-Ще си родя едно момиченце и то ще е по послушно.
Мишо:
-Даа ама аз ще го открадна докато готвиш...

Излизаме на разходка и аз й казвам по инерция, като обикновено тази реплика е за баща й - "Извикай асансьора.", и тя започна да вика - "Асансьорчеее.. "

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Biskfitka
02-21-2009, 12:43
^тия деца за уникални 8-) :lol: :lol: :lol:

MaLty
02-22-2009, 10:48
Ахаха мама ми е разказвала че като малка на чадъра съм казвала "ги" :lol: А веднъж една приятелка и братовчед и разглежда картинки на Спондж Боб и малкото "Спонж Боб квадратни гащи,Спондж Боб квадратни гащи..а Спондж Боб без гащи!" 8-)

BlackWings
02-22-2009, 14:41
Играем на думички с буквата"М" той изчерпва запаса си и започва да изрежда "Момат, мраставица, мрахосмукачка", аз се заливам от смях и му казвам, че в българския език няма такива думи, а той отвръща" ми ние не играем само на български".
Първолаче: "Тази година ще се понаучим да пишем, догодина мисля да се отпиша от училище"...
и
"Вие защо не ми казахте, че ще уча цели 12 години" /скандално настроено след първия учебен ден/.
Днес имахме съобразително изкуство.
Cтои в столчето за хранене. Може току-що да е приключила с яденето, но репликата задължително е "Цял ден стоя тукаааа!"
В поликлиниката сме да и вземат кръв от пръстчето, влиза госпожицата настаняват я на столчето и тя виждайки памуците и шишенцата заявява "Ааа ще чистим лака", лаборантките изпопадаха от смях.
Днес и на Кали й боцкаха пръстчето, тя рева порядъчно, самосъжалява се и разправя жално-ядосана: "Сега не мога ходя с тази ръкааа!"
С най-сериозен тон в един магазин на всеуслушание:
Родете ми най-накрая една сестричка! Омръзна ми да живея самотен в това семейство!
Преди месец Албена падна и си сцепи брадата. Баща и я заведе в "Пирогов", за да я залепят, а тя вместо да е притеснена от манипулацията която я очаква, казала "Леле, добре че като се ударих, не забравих да чета!"

Jumbie483
03-03-2009, 16:44
Като малка, когато майка ми, ми е крещяла, че тя ме е родила и нея трябва да слушам, аз съм казвала, че няма да я слушам защото тати ме е родил :D

paramore159
04-05-2009, 19:14
Еден път бях у братовчед ми който е на 3 годинки и вуйна ми(майка му) го пита:
Йоли какво искаш тати да ти купи?
Братовчед ми: Ми искам галямааааааа пишка като неговата! :D 8-) :lol: (спукахме се от смях)
Или пак друга ситуация пак с него
Идва при мен и ме пита: Како ти имаш ли пишка?
и аз: не
и той: ааааа значи.....значи....(мисли там около 2 мин)значи пишкаш с дупито :D 8-) :razz: :razz: :razz: :razz:

pingvincheto
04-14-2009, 17:10
хахаха мале тия малките са уникални!!!!!!!! Като беше по-малка пременичката ми с майка ми гледат новините хахахах :D :D :D и майка ми нещо си коментира и малкото само се изцепва: Оффф тия тъпотати,писна ми от тях.!!
А сега се сещам и за една друга случка.Бяхме в приятеля ми и брат му се разхожда с едно шишенце от минерална вода и си го слага м/у краката и вика:"-Е това ми е пишката вижте колко е голяма.''

TasteOfSin
05-21-2009, 14:47
Сестричката ми скоро ще направи две годиники и напоследук е научила да казва "нямам думи".И един ден си ходи и си повтаря "ох колко съм хубава нямам думии, нямам думиии....кака ходи купи думи".На телевизора вика "туити" :-)

SuNsEt
05-30-2009, 22:06
След като за първи път родителите ми ме бяха завели в Царевец и след това съм казвала на крепостта Царевичка :-D ...
На пържените картофи съм им викала картофи на скара...

На съседското момченце,което е на 4,когато му кажеш нещо лошо и той казва Баю Майката(е*аси майката)

Пък леля ми,когато е била малка не е можела да казва Р ,а е казвала Л,и на една скоропоговорка вместо Райна готви Райна яде, го е казвала с Л :razz: :razz: :razz: :razz: :lol:

Nadelina
08-24-2009, 18:41
Кръщелничето на мъжо веднъж говореше нещо и каза "Пич". Майка му изненадана го попита от къде знае тази дума и дали въобще знае какво значи. Детенцето възмутено отговори "Да, такъв, който оправя коли!".

А после се сетихме, че го е научил от това предаване "Пич, оправи ми колата".

Jeuelle
08-24-2009, 19:21
Вуйна ми:
-Мария , къде ти е хляба

Мария (на 4-5 години)

- в гащите 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Jumbie483
08-24-2009, 20:32
На майка ми на една приятелка сина и като малък все е мотал около баща си и е казвал, че него повече си го обича. И е гледал винаги баща му да е добре и да е доволен. И веднъж когато се били събрали голяма компания и бащата изръсил: "Ебаси майката". Малкия не е разбрал за какво става на въпрос, но е чул, че има нещо за майката и понеже той си обича тати казал: "Ебаси тати" :D :D

На мен най-малката племеничка ми вика "мадам"..
"Мадам какво ме гледате?" 8-)

Когато се занимавах със племеничките (сестрите) на село и малката се изпусна, а голямата не пропусна да възкликне:
"Бело бее, каква си пърдонка" :razz: Спуках да се смея тогава.

Или малката иска да я снимам докато пее.. Снимам я, но голямата минава непрекъснато пред мен и малката започва да се заканва:
"Дидоо като те ЦАПАРДРУСАМ" :lol:

Когато батко си счупи ръката, малката го потупва по гипса и разпитва.
"Тате ти усещаш ли?"
"Не"
"Защо?"
"Защото това е гипса"
"А ръката ти къде е?" 8-)

bloodyF
08-25-2009, 11:46
БлекУингс,тия от другия форум са УНИКАЛНИ!Умрях от смях тука :razz: :razz: :razz:


иначе братовчедка ми постоянно ги пуска някви...
Стринка беше бременна с по-малката и по-голямата:
мамо,и аз сега какво ще имам-братче или сестричка?
Ами сестричка..а ще я обичаш ли ?
Нее,няма..тя само ще реве,аз ще ида да спя при баба..не издържам този живот повече.. :lol: :lol:

иначе като почне да я целува и да и вика Бубон слядъъъкккк,колко те обичааам .. 8-) 8-)

bebchiiii
11-11-2009, 00:46
Ами значии сещам се в м0мента за братовчедката на една моя приятелка.Седим си тая вечер у тях и мънинк0то се разхожда покрай нас със някакви б0ички за рисуване и си дърд0ри нещ0 ии по едн0 време " Мотанячка" приятелката ми : "Кво кво каза Дара? " Дара: Как0 Гибалятк0 (Gabrielke) мотанячка Габит0 : Кой ти го каза тва Дара? (mejdy dryg0to az napikana 0t smqh) Дара: Баба Гуданка вика кака Гибалятка мотанячка-- Baba Grozdanka vika na kaka Gabriela smotanqkchka :D:D Аа и като изцапа нещ0 стои мирна сери0зна и вика : Сичкооо Бом-бок :-D :-D Аа като има няква рана нещо и вика "како имам гъх гъх " :D Ааа сега за брат ми хуах Бил малък и аз кат0 съм се родила е викал все айде няма ли да го махате тва бебе вече колко време ще стои 0ще вкъщи :D Викал на мама : Носете си го от където сте го докарали :grin: Ааа и друго понеже ние живеем точн0 до църквата и като чуел камбаната викал " Мити тах банкатаа" тоест Митк0 го е страх от камбанката :-D аа също и Мити тах петиту-Митк0 го е страх от петелаа...Аа една моя фр е викала на сиренето - цинци 8-)

viksit0y
11-13-2009, 09:30
Аз като съм била малка 3-4 годинки не ми е харесвала думата "фотьойл" и му казвала "столовер" :lol: А на кака ми вместо Гергана съм казвала "ганга". Малката ми братовчедка, която е на 5 месеца се е научила от баща си да прави някакви странни работи с устата и като й е смешно и изведнъж започва да прави тея неща 8-)

Johney
01-11-2010, 10:51
Сестра ми неможе да казва ШВЕПС.. а казва шЛЛЛепс :lol: .. с много звучно ШШШ :razz:

3motion
01-25-2010, 17:12
Оо...много са ама не мога да си спомня :D Мама ми е разказвала,че като съм била малка и сме били на село в едно кафене се е налагало да ми смени памперса и аз съм се разкрещяла пред всички "Не ми махай ПАНЦЕРААА! " :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
01-25-2010, 17:49
Като беше по-малък, когато слагах племенникът ми да спи и докато го завивах ме питаше: "А ти, обичаш ма ли?" Ставаше ми много мило. :)

А иначе не можеше да казва ягоди и казваше "ябудки". Или пък"Лазглавница" вместо възглавница. :)

nyxu
01-29-2010, 09:19
Като малка съм казвала "Бебе Сaшо фют ако." Превод: "Бебе Сашо пие мляко" :razz: :razz: :razz:

MilkyWay
02-24-2010, 15:55
племеницата ми казва на камиона "Чиомче" вместо камионче, на река Дунав - "Дуван"

annabelJB
07-05-2011, 14:27
аз като съм била малка сме имали някакви гости и аз само се цепя: -Како гейовете като станат гейове режат ли си пишките..?
:D :D :D

whitebunny
08-29-2011, 23:36
Веднъж си стоя на една пейка две билзначета на 2г идват и почват да ми говорят нещо на техния си език едното пръдна и майка им от съседната пейка вика "Кой какво направи" едното близначе почна да тупа другото (това дето се изтърва) по дупето и вика "Мишето пука" 8-) 8-) 8-)

Biskfitka
08-30-2011, 00:34
Ох днес си говоря с братовчед ми ( на около 2г. и 10 м.) ...и нали тия сокчета ,дето са в чашки по 10-20 ст. ги заледяват и ги продават така...и сестра ми идва с едно такова и аз обяснявам на бебчо ;д че това е гадно и т.н....а то ''Не! Аз обичам ледено йокче'' :lol: Карах го да каже сок,ама все си повтаря йок,много ми е смешно :D

didenceeto
09-14-2011, 14:49
Аз като съм била малка съм била дебеличко бебе и като сме ходили на гости при съседката съм я питала:

Аз: Дошла съм ти ма гости. Сека какво ще ме вчерпиш?
Тя: Какво искаш?
Аз: Имаш ли капот (компот)?
Тя: Имам
Аз: А имаш ли булка (ябълка)?
Тя: Имам
Аз: И капот и булка.

:D :D :D :D