PDA

View Full Version : Косата ми няма обем!



teddybearhugx
01-25-2009, 08:59
Хора, плсс HELP! 8-[
Косата ми е дълга, права, бързо се омазнява, има пърхот и на всичкото отгоре няма обем.. Преодолях пърхота и омазняването с Garnier [шампоаните], но продължава да няма обем ... Дайте някакъв съвет, плсс.. :(

sweetsunshine
01-25-2009, 09:17
Ами ако косата ти е равна отиди да ти я направят на стъпала.Докъде е дълга??Ако е до кръста нищо чудно,че няма обем!Просто смени прическата,след това използвай някакъв шампоан за обем(не съм ги ползвала незнам колко помагат) или след като се изкъпеш със кръгла четка да я сушиш,за да стане с повече обем(ако незнаеш как става може да обясня),може да я тупираш..за друго не се сещам в момента :)

FiRe_LaDy
01-25-2009, 10:05
Ами ако косата ти е равна отиди да ти я направят на стъпала.Докъде е дълга??Ако е до кръста нищо чудно,че няма обем!Просто смени прическата,след това използвай някакъв шампоан за обем(не съм ги ползвала незнам колко помагат) или след като се изкъпеш със кръгла четка да я сушиш,за да стане с повече обем(ако незнаеш как става може да обясня),може да я тупираш..за друго не се сещам в момента :)

Не съм съгласна с теб,че ако е до кръста няма да има обем.Моята е малко над кръста и има обем ... това попринцип си зависи от самата коса.Може да я сушиш като се наветен надоло и после като се дигнеш е по бухнала.Ако я правиш често на преса - и от това също се губи обема ...

sweetsunshine
01-25-2009, 10:14
Ами ако косата ти е равна отиди да ти я направят на стъпала.Докъде е дълга??Ако е до кръста нищо чудно,че няма обем!Просто смени прическата,след това използвай някакъв шампоан за обем(не съм ги ползвала незнам колко помагат) или след като се изкъпеш със кръгла четка да я сушиш,за да стане с повече обем(ако незнаеш как става може да обясня),може да я тупираш..за друго не се сещам в момента :)

Не съм съгласна с теб,че ако е до кръста няма да има обем.Моята е малко над кръста и има обем ... това попринцип си зависи от самата коса.Може да я сушиш като се наветен надоло и после като се дигнеш е по бухнала.Ако я правиш често на преса - и от това също се губи обема ...Ама казвам,че ако е до кръста и е равна(няма етажи и т.н.) ако има много ясно,че ще има обем,познавам хора с коса до кръста който нямат етажи-напълно равна и няма никакъв обем,познавам и такива,който са със с коса до кръста на стъпала и имат голям обем!!!

FiRe_LaDy
01-25-2009, 10:23
Да ама все пак си зависи много и от самата коса и това как я поддържа.Моята е била малко под кръста БЕЗ етажи и имаше обем.Всякакви прически съм си правила и винаги е имала обем.

sweetsunshine
01-25-2009, 10:29
Да ама все пак си зависи много и от самата коса и това как я поддържа.Моята е била малко под кръста БЕЗ етажи и имаше обем.Всякакви прически съм си правила и винаги е имала обем.аз говоря точно за такава до кръста дупето и по-надолу!И аз съм била с коса около половин педя над кръста без етажи,напълно равна и съм имала обем,но когато косата стане много дълга ие равна-тя натежава и няма как да има обема който има една коса на етажи и средно дълга,просто доста натежава ие нормално да се загуби обема :)

n0va_s1m_tYk
01-25-2009, 10:31
Може ли някой да обясни как се позлват тези масла, че никъде на опитването там не пише... Смисъл чисто, само маслото без др съставки? :D

Liar
01-25-2009, 18:39
Наистина,когато косата е по-дълга натежава на корените и обемът намалява НО аз съм против етажите в нейния случай.Щом косата и се омазнява,вероятно е тънка и дори и да се направи на етажи това няма да помогне кой знае колко.Пък и при етажите най-долният пласт остава най-рядък,след време се раздърпва и започва да прилича на нищо.Сушенето в корените-не знам,аз не бих го правила,никак не е хубаво.Тедибеърхъг,препоръ чвам ти шампоан за обем-Пантен и спрей за обем(напр.Роланд).Може да ги правиш вафли в корените,но преди това задължително слагай термозащитен крем.Като чета косата ти има доста проблеми,предлагам ти да започнеш да си правиш маски(за бадемово масло ти казаха вече,отмива се два пъти с шампоан),може и да пиеш Фитовал или да си слагаш ампули за заздравяване(Пантасалмина, Флори витал,Парисини...).Това нещо пърхут+омазняване никак не говори добре.Да се надяваме,че след като започнеш с грижите нещата ще се регулират,защото това може да доведе до понататъшни проблеми.

varnen4e
01-25-2009, 19:38
Има шампоани за обем.. опитай.. ако не се опитай да създадеш обем със сешоара.. или с топиране..

Nadelina
01-25-2009, 21:38
Topirane, vaflichki s presa, izduhvane s debela krygla chetka - ne sa malko nachinite da si napravish obem.

silver_moon
01-26-2009, 11:52
бях казвала в една друга тема как се правя аз, пак ще кажа :) (подчертавам, че косата ми е до малко под раменете, като е и на пластове - демек най-дългия пласт е до малко под раменете)
такам, значи взимаш сешоар, кръгла четка, пяна за обям и фибички
1. разделяш косата на пластове с фибичките (ако можеш и без тях няма проблем)
2. хващаш кичурче от най-долния пласт, "омазваш" го хубаво с пяна, и сушиш с четката и сешоара
3. даваш по същия начин с цялата коса и воаля :D
4. за да е пълна картинката, след като свършиш пръсни и с малко лак
отнема ми около 25-30мин

при мен върши чудна работа, държи от миене до миене (през ден си я мия косата), а вярвай, косата ми е много неподатлива
ето какво става при мен: http://img150.imageshack.us/my.php?image=081231120246tr9.jpg

пп. знам, че ползвам наистина много пяна, пък и малко и лак слагам, ма няма друг начин...пресата я използвам максимум два пъти в месеца, че и тя много гори :?

Claudette
01-26-2009, 15:44
Моето лично мнение е, че тайната не се крие в тия всичките помади от рода на балсами, шампоани и масла, а както казаха и в по-горните мнения - начинът, по който си оформяш косата, когато я изсушиш. По-силен сешоар + кръгла четка, вършат чудеса, повярвай. ;)

pifiella
01-27-2009, 13:37
Шампоана за обем на AVON е много добър!

MaGBiG
01-27-2009, 14:10
Шампоана за обем на AVON е много добър! Да, страшно си прав/а! И аз имам същия проблем, косата ми е с малък обем, а нямам време да се топирам или да се правя с разни преси. Наистина ти препоръчвам шампоана на AVON (едно бяло шише с лилава капачка). А... и още един съвет: когато използваш балсами или шампоани е хубаво всичките да са от една серия (примерно само Пантен), защото различните третирания и мазила понякога вредят (това съм го чувала от приятелки, а и съм се сблъсквала с него). :)

varnen4e
01-27-2009, 14:17
О, не знам.. аз не съм доволна от продуктите за коса на Ейвън.