PDA

View Full Version : няколко въпросчета :)



tonie__
01-25-2009, 10:57
такам имам няколко въпроса за косата,ноктите и т.н. и да не правя хиляда теми ще си ги задам тук:

1) ползвам антицелулитен гел на Билка - след колко време г/д се забелязва разликата ?
2) вчера майка ми купи шампоан Шаума за изправяне на коси (?) има ля някакъв ефект и задължително ли е да се ползва заедно с маската и балсама ?
3) кремче Здраве помага ли за черни точки ?
4) какви витамини трябва да пия за по-твърди нокти ?

мисля,че е това :D мерси предварително за отговорите :-) :-)

gia_sena_mono
01-25-2009, 11:13
1) За да се отървеш от целулита ти трябват упражнения,движение,избягв ане на определени храни.А не вярвам много да помагат тези гелове.

2) Не мога да ти отговоря, но едва ли ще ти изправи косата.Сигурно няма да се начупи много - незнам.

3) Не помага - черните точки не се премахват с кремове или други подобни.Той се използва за кожни възпаления,например да си намажеш някоя пъпка.

4) Най-добре яж повече плодове и заленчучи.Витамини - Е,А,калций.По-добре мултивитамини.

tonie__
01-25-2009, 11:23
ходих на танци малко ама спрях , защото нямам време.сега пролетната ваканция сигурно пак ще почна.
продължавам да ви заливам с въпроси : кажете ми нещо за лентичките за черни точки на Нивеа - колко струват,колко са в опаковка ..?
и още един заа солариума-мисля от февруари да тръгна на солариум(досега не съм ходила) не искам да съм като негърка, а само лек загар (мисля,че ще е мн секси) колко пъти на седмица трябва да ходя за по 2-3 минути(нали по толкова трябва :D )

мерсиии :-) :-)

tonie__
01-25-2009, 11:34
колко струват тея лентички ? понеже пишеше само за лентичките за мустачките ?
:)

sweetsunshine
01-25-2009, 14:39
към 2 лева е една лентичка :)

За солариума и аз съм навита да ходя,изчетох малко и разбрах,че първо пез 2 дни се ходи по3 миути някъде(това 3 пъти някъде) след това още 2 пъти по 5 минути и след това можев по 10 ако искаш още загар!Трябва да използваш крем за солариум за по-бързо хващане на загар и за след солариума да се мажеш няколко пъти седмично с друг лосион или нещо подобно беше за след солариум-това е за да ти се запази тена за по-дълго!
Най-добрия вариант е да тоидеш и дерматолог да изготви програмата ти колко дни,по колко минути да ходиш и т.н.За всеки човек е индивидуално! :)

tonie__
01-25-2009, 14:50
мерсиии :-D
а по една лентичка на ден ли се слага ? ии не са ли в някаква опаковка еди-колко-си ? :-)

tonie__
01-25-2009, 15:09
да и аз имам същото запитване като EternalEyes :-D

deepinlove
01-25-2009, 15:33
За солариумът мисля че навсякъде е различно, като първо зависи на какъв ще ходиш прав или легнал. Аз лично ви препоръчвам прав защото иначе все едно те зарварят в ковчег. Иначе аз щях да ходя на един прав, но в последствие се отказах. Все пак бях проучила въпроса със събличането и др такива. Значи влизаш там в една стаичка в която е солариумът събличаш си се влизаш пускаш си го и като ти свършат минутите (преди да влезеш ти дават толкова житони колкото минути искаш, които се пускат отстрани на солариума) той си спира обличаш се и излизаш. В този случай нямаше никакъв вариянт някой да те гледа гола и тн.

sweetsunshine
01-25-2009, 15:40
За солариумът мисля че навсякъде е различно, като първо зависи на какъв ще ходиш прав или легнал. Аз лично ви препоръчвам прав защото иначе все едно те зарварят в ковчег. Иначе аз щях да ходя на един прав, но в последствие се отказах. Все пак бях проучила въпроса със събличането и др такива. Значи влизаш там в една стаичка в която е солариумът събличаш си се влизаш пускаш си го и като ти свършат минутите (преди да влезеш ти дават толкова житони колкото минути искаш, които се пускат отстрани на солариума) той си спира обличаш се и излизаш. В този случай нямаше никакъв вариянт някой да те гледа гола и тн.мдам доколкото и аз знам е така.Иначе ако някой иска може и напълно гол да си се пече де,но по-добре си вържете косата и си сложете кърпа отгоре.

Обаче аз вече много различни мнения чувам някой е по-доволен от прав друг от легнал солариум.Мисля най-накрая да отида на дерматолог да ми изготви някаква програма и да изпълнявам :)

А аз имам въпрос колко долу-горе ще ми струва като отида на дерматолог,знам че при всеки човек е различно ,но ако някой е ходил нека сподели :)

deepinlove
01-25-2009, 16:13
В някои солариуми могат да ти изготвят програма без да ходиш на дерматолог, а и също така има значение и самия солариум, някои са по силни други не. Според мен трябва да се консултираш главно с хората от солариума и ако нямат особена представа колко трябва да стоиш тогава вече на дерматолог.

А иначе естествено че може и гола да си но според мен поне едни прашки трябва да имаш, за косата задължително кърпа особено ако е боядисвана и още нещо което може да не се знае - по време на цикъл не е здравословно да се ходи.

sweetsunshine
01-25-2009, 16:27
значи сигурно след 1-2 месеца ще отида на солариум през това време ще разпитам за хубав във града и ще ги посетя да видим дали могат да ми изготвят програма,ако не могат ще се консултирам с дерматолог.

Аз предимно искам да отида защото ми се появиха стрий и солариума разбрах,че ги боядисва в смисъл такъв,че не стоят бели ами стават като кожата(аз сега съм с адски бяла кожа,но не такава която когато има слънце става червена ами си хващам нормален кафеникав загар,но много трудно става по-тъмничък)а другата причина е,че имам дребни пъпчици по гърба и естествено защото искам да хваня някакъв тен преди да тръгна да ходя на морета и басейни(а не се очертава като гледам да ходя на море :( ) та това са ми основните причини.

Ами в солариума има ли възножност тена да стане неравномерен?По специално за тези в които стойш прав.
А и как е по-добре по-силен или по-слаб солариум ?

tonie__
01-25-2009, 18:37
да и мен тва ме интересува :grin:

sweetsunshine
01-25-2009, 18:47
Ами чувала съм, че при светли кожи е по-добре по-слаб. И аз съм със много светла кожа, защото рядко ходя на море/басейни.
Горе/долу след колко ходения има някакъв резултат сулариумът?aми зависи от кожата ,доста е относително,някой хващат по-бързо,други по-бавно загар :)

А само да кажа,че ако човек има такива петна по кожата си или адски много бенки(като хората които имат ситни бемчици) солариумът изобщо не е препоръчителен!