PDA

View Full Version : ТЕМА: ЛИНУКС



n0x
01-25-2009, 16:21
Дайте мнение за Линукс http://zamunda.net/browse.php?search=Linux&cat=0&incldead=1

Има доста неща. Но ако имате проблеми със своя Linux споделете го тук.

НЕ РАЗБИРАМ ОТ ЛИНУКС!!!!!!! ТАЗИ ТЕМА Я ПРАВЯ ДА ВИДЯ ВАШЕТО МНЕНИЕ ЗА ЛИНУКС ДАЛИ ВИ ХАРЕСВА ИЛИ НЕ!


\\//

T3RROR
01-25-2009, 16:36
Аз не съм на линукс и не искам да бъда НО съм чувал само хвалби за него, колко по добър бил от Windows и сигурно е така. Ако искаш го пробвай! :)

Jesus
01-25-2009, 16:37
Linux е на светлинни години пред Microsoft и Аpple, зажалост Mandriva 2009 ми е твъде сложен и трябва четене ама ме мъзри 8-)

n0x
01-25-2009, 16:42
Дам чета, че е доста по-лек, а прилича на Виста. Чесно казано се чудя дали да не го пробвам..

T3RROR
01-25-2009, 16:49
Пробвай! Че и аз може! 8-)

Jesus
01-25-2009, 16:56
Дам чета, че е доста по-лек, а прилича на Виста. Чесно казано се чудя дали да не го пробвам..
поскоро Vista прилича Linux. Linux-a може да се преобразува страшно много и да го направиш както си искаш :)

n0x
01-25-2009, 17:02
Надъхвам са 8-)

Да, извинявам се, че не се изказах като хората Виста прилича на Линукс : ).

Да ви питам ако си кача Линукса на виртуален компютър от програмата VirualBox ( http://zamunda.net/details.php?id=144971&hit=1 ) дали ще ме натовари много, говорим за процесор 2800+ и 512 рам 8-)

Bu7cher
01-25-2009, 18:27
Може и да не те натовари,но все пак гледай коя дистрибуция сваляш,за да не те разочарова Линукс-а :) .Свободата в тая ОС е мнооооогоо голяма и има такива дистрота,които не стават за нищо.Преди година и нещо като инсталирах Убунту 7.04 (Feisty Fawn-a)останах много доволен.Сега като излезе 8.04 ... се отказах да гледам новите версий,на Убунту,Кубунту,Едубунту и всичките тия сортове...
Най-доброто дистро за мен си е Дебиан (Убунту е базиран на дебиан експериментал,а не на дебиан стейбъл).Много лек,много бърз.Много е готин,но в началото е малко сложен.После като му се свикне няма никакви проблеми!Успех.

n0x
01-25-2009, 18:29
Точно за това искам на виртуална машина първо, да не стане фал да не се справям с линукс-а, а да преинсталирам : ).

xplay
01-25-2009, 18:32
Според мене ЛИНУКС е боклук.

xplay
01-25-2009, 18:32
Според мене ЛИНУКС е боклук.

n0x
01-25-2009, 18:32
коя дистрибуция да си изтегля :S

Bu7cher
01-25-2009, 18:39
xplay,боклук е защото си русичка и говориш преди да си пробвала нещо :( , но дори и да си го пробвала може да не си свикнала да четеш...а без четене в Линукса нищо няма да стане,но все пак се радвам,че тази ОС отблъсква хора като теб...по-малко малоумни въпроси ще се задават.

Коя дистрибуция да изтеглиш...аз лично ти препоръчвам Дебиан.Не е толкова сложен и е напълно функционален.Разгледай,про чети и сам реши,но аз ти препоръчвам Дебиан.

xplay
01-25-2009, 18:42
xplay,боклук е защото си русичка и говориш преди да си пробвала нещо :( , но дори и да си го пробвала може да не си свикнала да четеш...а без четене в Линукса нищо няма да стане,но все пак се радвам,че тази ОС отблъсква хора като теб...по-малко малоумни въпроси ще се задават.

Коя дистрибуция да изтеглиш...аз лично ти препоръчвам Дебиан.Не е толкова сложен и е напълно функционален.Разгледай,про чети и сам реши,но аз ти препоръчвам Дебиан.


На тема SOFTWARE недей да спориш с мен :wink:

Bu7cher
01-25-2009, 18:57
Ако ми кажеш какво прави Линукса боклук няма да споря...да не съм спорил с теб на тема софтуер..пхаха,ако поне малко ти увираше главата,нямаше да кажеш такава простотия,па даже и да я повториш :) .

zero
01-25-2009, 18:57
Пхахахаха ...
Естествено, че като една ОС Линукса си има силните
страни и слабостите ...
Всеки си прави избора на ОС ;)
Аз предпочитам Линукс пред Уиндоус защото:
- Почти нямам вируси
- Направо компа ми от 512 рам имам чувството, че е станал с 1.5 гб рам
- Не ти трябва да търсиш боклуци от рода на драйвери, или пък ако ти се наложи да си ги инсталлнеш линукса сам ти ги намира
- Лесно е, просто е ;)
- Добър за хостване на сървъри.
И още купища полезни работи ...
Недостатъците му ...
- Човек свикнал с уиндоус трудно свиква с Линукс
- Много нерви и четене иска .
- Повечето игри трябва да се подкарват под
емулатори, което довежда до по-ниско
фпс и следователно по-слааба игра :(
(Именоо поради тази причина сега съм с ХР)

//Каква дистрибуция да ти препоръчаме ...
Хах естествено, че Ubuntu :)
(Човешкия линукс)
Базиран е на Дебиан който по-горе ти
бяха препоръчали :)

Може да пробваш и скакс ;)
Той не е толкова сложен, базиран е на
слакуер по-скоро е за бърза работа и много прилича на уиндоус :-D
Незнам, но според мен ако си със слакс само ще си чешиш
езика като казваш, че си с Линукс :)
Тей, че слагай убунтуто и се приготви за нервна криза :lol:

m3talmania
01-25-2009, 19:03
За малки дистрибуции се сещам веднага за PuppyLinux и Damn Small Linux \DSL\ 8-)

n0x
01-25-2009, 19:06
След малко ще го пробвам 8-)
Пък ще видим 8-)

n0x
01-26-2009, 00:57
Slojih go, dosta e burz i v inetrnet e mnogo dobre : )

kato cqlo mi haresva no ne moga da mu svikna, mai 6te sum si s Xp-to
mnogo sitno vijdam vsi4ko 8-)

zero
01-26-2009, 07:24
Е, то можеш да си го уголемиш е брат :D
Помня, че някъде из настройките го имаше :))

Xanibal
01-26-2009, 08:07
някой може ли да ми даде Линукс тема за Уиндоус ХР

CucAgMuH
01-26-2009, 08:30
Хах естествено, че Ubuntu Smile
(Човешкия линукс)

Още ли съсществува тази смешка Убунту? :lol: Още помня как се опитвахме да го накараме да зареди и да направи 2 часа ъптайм без да забие... :razz:

Като ще е гарга - да е рошава. Скачайте на Slackware. След него едва ли ще се намери *nix диструбуция която да ви се опре... а ако само ще си чешете езиците че ползвате Linux - ами то няма значение тогава коя дистрибуция ползвате :)

zero
01-26-2009, 17:16
Хах естествено, че Ubuntu Smile
(Човешкия линукс)

Още ли съсществува тази смешка Убунту? :lol: Още помня как се опитвахме да го накараме да зареди и да направи 2 часа ъптайм без да забие... :razz:

Като ще е гарга - да е рошава. Скачайте на Slackware. След него едва ли ще се намери *nix диструбуция която да ви се опре... а ако само ще си чешете езиците че ползвате Linux - ами то няма значение тогава коя дистрибуция ползвате :)
Ееее ти пък къде хвърчиш ... не всеки би успял да се справи
от рас със слакуер :lol:

Jesus
01-26-2009, 17:22
Как разбра кой от всичките модели ти е процесора :
[alpha][amd64][arm][hppa][i386][ia64][mips][mipsel][powerpc][sparc][s390][source][multi-arch] ?

mullated
01-27-2009, 18:32
Лол, доста мнения - малко полезна информация.Защо всички препоръчвате грозното убунту, защо не се натрупа опит с нещо още по-лесно като PCLinuxOS?
Свободата на тема Линукс е безгранична.Без да се пробва, няма за какво да се говори.Най-добрият начин е да се сложи сериозна дистрибуция и да се почете.Седмица - две и няма да има дистрибуция, която да затрудни.Но трябва да се има предвид скапване на хдд по невнимание и липса на опит.Препоръчвам небинарни дистрибуции - най-главна от която е Slackware.
Нормално е след като се пробва за първи път линукс дистрибуция, бързо да се откаже човек.След месец се осъзнава и започва всичко отначало.И така се навлиза в магията...
Успех с начинанието на всички заинтересовани!

PS: Без четене и гугъл няма да стане 8-)

thegmin
01-27-2009, 20:36
Хах естествено, че Ubuntu Smile
(Човешкия линукс)

Още ли съсществува тази смешка Убунту? :lol: Още помня как се опитвахме да го накараме да зареди и да направи 2 часа ъптайм без да забие... :razz:

Като ще е гарга - да е рошава. Скачайте на Slackware. След него едва ли ще се намери *nix диструбуция която да ви се опре... а ако само ще си чешете езиците че ползвате Linux - ами то няма значение тогава коя дистрибуция ползвате :)

All heil Slackware !!!
ПП С Ubuntu имам рекорд 36 часа ъптайм. :-o Сега съм на федора, скоро мисля да мина на бактрак 3, че един сисадмин ме дразни, :D

mullated
01-28-2009, 07:54
All heil Slackware !!!
ПП С Ubuntu имам рекорд 36 часа ъптайм. :-o Сега съм на федора, скоро мисля да мина на бактрак 3, че един сисадмин ме дразни, :D

You Skiddie :?

Bu7cher
01-29-2009, 15:37
Mullated,Убунту не е грозно...все пак там нещата са изтупани,но за съжаление само отгоре :( .

Мисля,че ще е хубаво да се направи една тема с най-често задаваните въпроси относно настройките и инсталацията на Линукс.След няколко дена,като слагам Линукс на другия комп ще пусна една такава тема :).