PDA

View Full Version : "Здрач" ще засенчи Хари Потър ?



thegirl90
01-25-2009, 18:22
Гледали ли сте ги? Мислите ли, че е възможно.
На мен ми хресва повече "Здрач" (Twilight) и с нетърпение чакам втория филм по книгите.
Какво мислите вие за филма?

celuv4ica91
01-25-2009, 18:32
Оооо супер як е.Аз вчера го гледах на кино и страшно много му се изкефих :grin: :P После ТВ-то в нас ми беше малко :lol:

TellMeYourName
01-25-2009, 18:35
и двете са адските повърни...

kudrev
01-25-2009, 19:18
Реално погледнато нямат никакви стойности за да бъдат окачествявани като "добри филми". Това са комерсиални боклуци, на които целта им е да смучат пари...

gorska
01-25-2009, 19:25
Гледали ли сте ги? Мислите ли, че е възможно.
На мен ми хресва повече "Здрач" (Twilight) и с нетърпение чакам втория филм по книгите.
Какво мислите вие за филма?

Вземи прочети книгите и тогава ще говорим!

BlackaTBW
01-25-2009, 19:29
Четох малко от Хари Потър като излезе и не ми беше интересен. За сметка на това Здрач, колкото и сладникава история да имаше, я прочетох и ми хареса.
За филмите - Хари Потър беше направен доста добре, за разлика от въпросния Здрач, който е направо пренаписан във филма.
Така че ми е все тая. Всъщност няма понятие 'измести'. Всеки си има вкусове.

xXxXSweetDreamsxXxX
01-25-2009, 21:09
Филма "Здрач" ми е невероятно тъп, изпуснати са много неща, които ги има в първата книга, надявам се втория филм да е по - добър.. И ако става въпрос за филмите "Хари Потър" е по - добър от "Здрач", при книгите е точно обратното, "Хари Потър" изобщо не ми харесва, като по - малка много я четох, сега адски ми затъпя.. "Здрач" е по - интересна, поне според мен..

CtrlAltDel
01-26-2009, 08:08
"Здрач" не съм го гледала още, прочетох и четирите книги, и ми харесаха. Доста зарибена бях (щом има вампири..). Не мисля, че ще засенчи "Хари Потър". Особено книгите, за филмите още не знам, но на "Хари Потър" са добри само първите два, после омазват яко нещата.

ArcticMonkey
01-26-2009, 14:04
Книгите много > от боклучавите филми ^.^

нес.
01-26-2009, 14:45
Честно казано не разбирам защо сравняват книгите или филма вобще.Нямат нищо общо.Twilight на мен много ми хареса,и не мисля че е сладникава история за вампири,както повечето хора казват.Явно те са доста повърхностни и не виждат каква наистина е идеята в книгите и филма.Като цяло филма ми хареса,актьорите се справиха доста добре и за мен беше много силен.наистина са изпуснати много сцени и моменти в филма,но това е нормално защото в двачасов филм неможе да се побере една цяла книга.За сметка на това имаше много моменти които ни накараха да почувстваме нещо(поне мен),а нали това е целта?Много е тъпо да чуя нещо от сорта"Ооо това е книга[film] с ваппири..много яко!"защото всъщтност е много повече.Не мисля че съм зарибена толкова от филма или от книгите а от това каква е идеята,а това е една истинска любов,която кара хората да стават по-добри,да намерят смисъл в живота ..една истинска любов,за която би направил всичко.И това се разбра от няколко сцени в филма,и от една най-вече.Така че е нормално всеки да изпита нещо когато гледа,а камоли когато чете книгата.просто е написана уникално.
В момента това е голяма зарибявка,всички говорят за това и се водят фенове,според мен истинските фенове са тези които изпитват нещо и наистина са го почувствали а не тези които го сравняват с Хари потър(с което няма нищо общо)и само се кефят че е с вампири.Те не са основното в книгата,а са един вид пречка за любовта на геройте.Не се върти абсолютно всичко около тях а около любовта

Water
01-26-2009, 15:05
И аз мисля, че двете неща са коренно различни за сравнение. Аз съм фен на Хари Потър и мисля, че Здрач е много готин филм, но чак пък да го засенчи. Имам предвид, че и двата филми и книгите могат да си бъдят яки без да се засенчват!

thegirl90
01-26-2009, 15:29
Просто видях това заглавие в нета, има се предвид дали продажбите на Здрач ще минат тези на Хари Потър.

iPurple
01-26-2009, 15:32
Stranno.. vijdam, 4e na wsi4ki super mnogo im e haresal toq film.. 6te wzema i az da go gledam. ;D

AliceM
01-26-2009, 18:57
заповядайте в най-големия фен-форум на Здрач - http://twilight.foromotion.net/
скоро ще имате възможност да посетите и сайта към него (:

5StaR
01-26-2009, 22:44
Koй е хари потър? :-o :-o

sadsad
01-27-2009, 17:31
От кои автор е това Здрач ?

vladity1993
01-27-2009, 19:48
Koй е хари потър? :-o :-o
:lol: :lol: :lol: :razz: Потър си е мн готин в всяко едно отношение... само книги в този стил ми харесват. здрач все още не съм го гледала но ако има книга бих предпочела нея, пък после и филма :)

thegirl90
01-27-2009, 21:04
ДА, има книга и е по книжарниците.

cherrypezz
01-28-2009, 05:54
Ам хора :oops:
Този филм излезнал ли е вече?Изчетох 17832321763746827636430 мнения и коментари колко бил хубав,но въпреки всичко мисля че не може да засенчи Хари Потър.Ама ще зема да прочета книгата,защото филмите все ги правят едни ....

LittlePrincess
01-28-2009, 06:00
Хари Потър никога не ми е бил интересен.Не знам защо.Но ''Здрач''.. този филм ме плени.В момента чета и първата книга и още повече ми харесва ^^

LittlePrincess
01-28-2009, 06:01
От кои автор е това Здрач ?

Стефани Майър.

sadsad
01-28-2009, 09:16
От кои автор е това Здрач ?

Стефани Майър.
Благодаря :)

molika
01-28-2009, 10:54
Имаше едно мнение малко по напред относно това че 'Здрач' и 'Хари Потър" нямат нищо общо и аз съм съгласна та не виждам какво толкова се обсъжда коя е по добра.Чела съм всички книги за Потър и ме кефят от Здрач прочетох само една страница а и филма не съм гледала та нямам мнение след като го прочета ще имам мнение коя по ми харесва.За сега съм за Потър :D А относно продажбите предполагам че Потър ще си остане с повече защото най вероятно "Здрач" ще затъпее като се издаде още една част. :(

ScionOfStorm
01-28-2009, 11:00
и двете са адските повърни...

аха,
ама подрастващи тийнчета имат остра нужда от някаква боза, на която незаслужено й е лепнато клеймото "много добра литература", а просто е производно на американската култура и традиции.

т.е. книжен хамбургер ;ь

cherrypezz
01-28-2009, 18:41
и двете са адските повърни...

аха,
ама подрастващи тийнчета имат остра нужда от някаква боза, на която незаслужено й е лепнато клеймото "много добра литература", а просто е производно на американската култура и традиции.

т.е. книжен хамбургер ;ь

Хайде кажи на подрастващите тийнчета какво трябва да четат!!!

Кажи на колко си години?

Lady_Black35
01-28-2009, 20:03
Хари Потър и Здрач нямат почти нищо общо. Всички тръгнаха да ги сравняват заради Робърт, който играе и в двете поредици.
Иначе аз ги харесвам и двете. И мисля че ще трябва да минат много години преди Здрач да засенчи ХП.
И на двете поредици книгите са по - добри. Ако сравнявате книгите ХП е по - добра, а на Здрач филма просто е по - въздействащ.

chester_love
01-28-2009, 20:13
филмите за харито също бяха мания..сега и здрач..година,две и всичко ще мине... :D всяко чудо за година-две... 8)

ScionOfStorm
01-29-2009, 15:11
и двете са адските повърни...

аха,
ама подрастващи тийнчета имат остра нужда от някаква боза, на която незаслужено й е лепнато клеймото "много добра литература", а просто е производно на американската култура и традиции.

т.е. книжен хамбургер ;ь

Хайде кажи на подрастващите тийнчета какво трябва да четат!!!

Кажи на колко си години?

на 18 мацко/момче

и ако ще се претендира, че се чете ФЕНТЪЗИ, нека се чете фентъзи, а не някакви приказки.

и ще ме извиняваш, ама ако ми кажеш, че тея поредици са СЕРИОЗНА литература за възрастни, а не за ПОДРАСТВАЩИ, ще ти се изсмея. ;)

MadHatter
01-29-2009, 15:20
Twilight = gay
Harry Potter = ...quite gay
Why bother?

Slashy
01-29-2009, 16:43
пууу ве! всеки ми дрънка за тоя филм, за книгата бла бла...и ми се стори некъв комерсиален боклук и не съм си правила труда да го глеам/ чета книгата. мани.

jghgh
01-29-2009, 20:11
и двете са адските повърни...

аха,
ама подрастващи тийнчета имат остра нужда от някаква боза, на която незаслужено й е лепнато клеймото "много добра литература", а просто е производно на американската култура и традиции.

т.е. книжен хамбургер ;ь
stia e,
na men hari potyr mi haresa, imam daje 5tata kniga, uber dobra -.-

cherrypezz
01-29-2009, 20:23
и двете са адските повърни...

аха,
ама подрастващи тийнчета имат остра нужда от някаква боза, на която незаслужено й е лепнато клеймото "много добра литература", а просто е производно на американската култура и традиции.

т.е. книжен хамбургер ;ь

Хайде кажи на подрастващите тийнчета какво трябва да четат!!!

Кажи на колко си години?

на 18 мацко/момче

и ако ще се претендира, че се чете ФЕНТЪЗИ, нека се чете фентъзи, а не някакви приказки.

и ще ме извиняваш, ама ако ми кажеш, че тея поредици са СЕРИОЗНА литература за възрастни, а не за ПОДРАСТВАЩИ, ще ти се изсмея. ;)

Talk to the hand.
Всеки има право да чете(гледа) каквото му харесва.НЕ МИСЛИШ ЛИ?

ScionOfStorm
01-29-2009, 20:34
I am

има, ама да се внимава с определенията. щото ми е писнало от истерясали фенове, които причисляват това към сериозна литература ;) нямам против да си се кефят, иначе.

cherrypezz
01-29-2009, 21:13
\:D/

deSaa
01-30-2009, 10:40
Koй е хари потър? :-o :-o

.. хаха колко си забавен .. голям шегаджияя лелее :?

unicorn_f
01-30-2009, 11:32
не съм гледала тоя "Здрач",но мисля да си намеря книгите,но от коментарите разбрах,че имало нещо за вампири и малко се съмнявам да ми хареса,но и да ми хареса не се отказвам от Хари Потър ...
ХАРИ ПОТЪР RULZZzzz

bishop
01-30-2009, 11:40
Не ми се вярва да го засенчи, първите 4 хари потъра действително бяха пълен провал, но петият беше хубав, а същия режисьор ще прави и 6 и 7. Да не говорим че Twilight беше розова бонбонена бозица. Не разбирам какво ви е впечатлило толкова.

brokeninside13
01-30-2009, 11:42
i wata sa adska tupnq ........ makar che Harry Potter mi e malko po interesno ...... ma malkooo nishtp che ne sum gledala twa twilight li e kwo e a i ne smqtam da go gledam ma mi zwuchi ADSKA tupnq ... :?

blue_ice
01-30-2009, 17:53
Twilight наистина доста нашумя за много кратко време и филма беше интересен, вярвам че ще пожъне големи успехи, но не мисля, че би могъл да засенчи Хари Потър.

dezito1
01-30-2009, 18:20
адски е "Здрач" !

bleeding_mascara
01-30-2009, 19:21
И книгата, и филма "Здрач" са велики, но не мога да кажа дали ще надминат "Хари Потър". Спорен въпрос :P

iCeEbAbYy
01-30-2009, 20:31
Определено мисля че "Хари Потър" ще бъде засенчен , четох "Здрач" и гледах няколко пъти филма и направо се влюбих :oops: ,а този Потър вече е банален :x

gret4ety
02-12-2009, 05:30
Гледала съм здрач и почнах да чета книгата. Много ми харесва. Но Хари Потър е велика книга спомняте ли си каква лудница беше при излизането на всякак книга. Това ще е се едно Simple Plan да засенчи Metallica :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

gret4ety
02-12-2009, 05:32
Koй е хари потър? :-o :-o

.. хаха колко си забавен .. голям шегаджияя лелее :?

+1 Колкото и да си затънал в простотия не може да не си чувал за хари потър :?

carinaNebula
02-12-2009, 06:54
може,ама иначе е тъпо.
много комерсиално.

хари потър,го харесвам заради онея рижавите близнаци.. :D :D :D

SexYLipS
02-12-2009, 12:59
Здрач има пълното основание да мине и задмине Хари Потър. Погледнете на нещата така: от четирилогията на Майер е България е излязла само 1 книга, а в света вече всички, но и излязъл и само един филм. От Хари Потър са излязли 4 или 5 или 6 дори филма не знам не съм и фенка.. май ще има и още, както и да е. От Здрач ще излязат още 3 филма .. ако Майер ще подминава Хари Потър на първи филм, как ще стоят нещата според вас след 4-тия?

Но иначе книгите са несравними. Държат в напрежение, любопитството те гони постоянно и не искаш да оставиш книгата на страна.. така се чувствам аз като я чета. Колкото до филма - слаба работа. Актьорите са готини и са страхотни за ролите на Бела и Едуард, но в него липсват много неща и някой моменти са описани супер повърхностно - ето това е лошото на филма.

Също така мисля, че повече от хората в предните мнения имат грешна представа за филма, че е филм за някакви си вампири.. мани им вампирите. Те са като за фон. Истината е в любовта между Бела и Едуард, забраненият плод, любовта между безсмъртен и смъртна и най-вече невъзможната любов, която се оказва възможна, въпреки многото жертви и смъртни опасности. Смисълът е много на дълбоко и накрая те ''цапардосва'' и разбираш, че всичко е възможно и че любовта наистина същестува и че може да бъде написана и описана а не само изпитана..

DenicHkaaa
02-12-2009, 19:10
На мен Хари Потър никога не ми е бил интересен докато Здрач ми е много интересен.Във филма наистина са пропуснати много моменти, но книгата е много по добра :)

Briseis
02-12-2009, 19:45
кхъ-кхъ


Стивън Кинг: Стефани Майерс не е никаква писателка

Стивън Кинг очевидно не е сред феновете на нашумялата напоследък авторка
на "Здрач" Стефани Майерс. Кралят на хоръра наскоро се подигра с Майерс в
интервю пред "USA Weekend", съпоставяйки я със създателката на Хари Потър.

"Основната разлика между Джо Роулинг и Майерс е, че първата е блестящ
писател, докато втората само си мисли, че може да пише". Авторът на
култовите "Мъртвата зона", "Зеленият път", "Мизъри", "Мъглата" и още много
други изглежда изобщо не е впечатлен от славата на Майерс, първият роман
от чиято поредица "Здрач" вече бе и филмиран.

При това филмът "Здрач" досега е инкасирал над 100 млн. долара печалба и
се очертава като предпочитан хорър сред младежите и девойките на възраст
14-17 г.

"Истинският читател бива привлечен от добрата история и ритъма на
повествованието, докато при Стефани Майерс няма нито история, нито
стилистика", гласи становището на Кинг.

"Книгите й - това са лошо скалъпени четива за любов и секс, предназначени
за поколение от празноглави тинейджърки".

и филмите за Потър за много готини 8) Все пак Хелена Бонъм Картър :D

BlackaTBW
02-12-2009, 20:20
Briseis интересна новина. Сега се чуствам доста странно, след като съм чела и Кинг, и Майер, та и малко от Роулинг. :lol:

Да, прочетох първата част, не е толкова зле, колкото я представят всички, но не е и толкова добра. Не разбирам защо всички изпадат в истерични писъци 'Едуааард, Бела, не знам си още кой'? Все пак, книга като книга. :-o

sadsad
03-02-2009, 11:11
Чак засенчи...не съм чела книгата Здрач, но ще я прочета.Книгите на Роулинг са супер. А фантазията на авторката е гениална, докато като гледах филма Здрач, да отбележа хареса ми, но просто не знам защо го сравнявате с Хари Потър......само защото и двете като излязоха са хит ли ?!?

BrainlessROCKBABY
03-02-2009, 16:07
Много ясно, за мен вече го засенчи :D

vesi4ka
03-03-2009, 18:48
гледах първата 4аст "Здрач" и адкси мн ме изкефи този филм няма равен =D> =D> =D> =D> а сега чета и втората част на здрач кяото се казва Новолуние и мн яко пордължение заслужава си !!! :-P

zvezdichkaaa
03-03-2009, 20:17
Филма едва ли ще засенчи Хари Потър,въпреки че Хари Потър ми е много тъп,а Здрач ми хареса...За книгата вече-незнам,още не съм я чела мисля да си я купя,вероятно е интересна...

FucKtheSyStem
03-04-2009, 09:23
TWILIGHT няма равен бее и филма и книгите рлз :grin: :grin: :grin: :-)

bloodyF
03-04-2009, 11:54
Хари Потър никога не ми е бил интересен.Не знам защо.Но ''Здрач''.. този филм ме плени.В момента чета и първата книга и още повече ми харесва ^^


+1


а филма е невероятен.... :-)

scoobydors
04-08-2009, 21:37
Да стискаме палци, че Здрач ще засенчи Хари Потър, въпреки че ще бъде доста трудно, ако се вземе под предвид популярността На Хари. :D Надеждата умира последна... :)

unicorn_f
04-08-2009, 22:05
Ами аз разбрах,че заради премиерата на Новолуние Хари Потър 6 -филма щял да излезе по-късно,защото имало по голям интерес към Новолуние 8-) макар че за мен няма значение фен съм и на 2те , а и мисля,че те са напълно различни за да се сравняват :)

GossipGirl89
04-09-2009, 00:17
Аз също се чудя защо ги сравняват двете като самия сюжет е коренно различен... :-o Не знам дали Здрач ще измести Хари Потър, но мога да споделя впечатления... И двете много ги харесвам, но не мога да направя никакво сравнение - просто са ми много различни...
Първата книга на Майерс не съм я чела, само втората иии книгата е добра, хареса ми като цяло, но като че ли очаквах нещо повече... Нямам забележки, но просто мислех, че ще има няква по-голяма интрига и напрежение... Сега ще чакам и втората част на филма ама представям си колко неща от книгата ще са изядени...
Абе като цяло Здрач не е лош филм. Не мога да го определя и като най-добрия, но както казаха някъде по-нагоре - всички наблягате на това, че се разправя за вампири, а същност смисъла на филма е далеч по-различен... Става дума за истинската любов и за това, че дори разлика като смъртен и безсмъртен не може да попречи на силата на тази любов :)

scoobydors
04-09-2009, 22:40
Здрач има пълното основание да мине и задмине Хари Потър. Погледнете на нещата така: от четирилогията на Майер е България е излязла само 1 книга, а в света вече всички, но и излязъл и само един филм. От Хари Потър са излязли 4 или 5 или 6 дори филма не знам не съм и фенка.. май ще има и още, както и да е. От Здрач ще излязат още 3 филма .. ако Майер ще подминава Хари Потър на първи филм, как ще стоят нещата според вас след 4-тия?

Но иначе книгите са несравними. Държат в напрежение, любопитството те гони постоянно и не искаш да оставиш книгата на страна.. така се чувствам аз като я чета. Колкото до филма - слаба работа. Актьорите са готини и са страхотни за ролите на Бела и Едуард, но в него липсват много неща и някой моменти са описани супер повърхностно - ето това е лошото на филма.

Също така мисля, че повече от хората в предните мнения имат грешна представа за филма, че е филм за някакви си вампири.. мани им вампирите. Те са като за фон. Истината е в любовта между Бела и Едуард, забраненият плод, любовта между безсмъртен и смъртна и най-вече невъзможната любов, която се оказва възможна, въпреки многото жертви и смъртни опасности. Смисълът е много на дълбоко и накрая те ''цапардосва'' и разбираш, че всичко е възможно и че любовта наистина същестува и че може да бъде написана и описана а не само изпитана..

Харесва ми как мислиш. :)

ScionOfStorm
04-09-2009, 23:07
При това филмът "Здрач" досега е инкасирал над 100 млн. долара печалба и се очертава като предпочитан хорър сред младежите и девойките на възраст
14-17 г

хорър


АХХАХАХАХАХАХАХАХ

lipstik
04-10-2009, 08:14
Преди бях голяма фенка на Хари Потър,но това беше преди толкова много време.Сега съм луда по Здрач и определено мисля,че ще надмине Хари Потър.

lsd43
04-10-2009, 09:07
Две тъпи книги с блудкав сюжет за дечковци моето мнение е,че която и от двете книги да стане най-четена ще е позор ,защото има къде по-стойностни произведения.

GossipGirl89
04-10-2009, 12:01
Две тъпи книги с блудкав сюжет за дечковци моето мнение е,че която и от двете книги да стане най-четена ще е позор ,защото има къде по-стойностни произведения.

Книгите са пет :D

kradinero
04-10-2009, 12:07
Две тъпи книги с блудкав сюжет за дечковци моето мнение е,че която и от двете книги да стане най-четена ще е позор ,защото има къде по-стойностни произведения.

Книгите са пет :D

Даа и не са тъпи ;)

scoobydors
04-10-2009, 13:02
Две тъпи книги с блудкав сюжет за дечковци моето мнение е,че която и от двете книги да стане най-четена ще е позор ,защото има къде по-стойностни произведения.

Книгите са пет :D

Даа и не са тъпи ;)

И ходи си гледай работата с тъпите си разсъждения и си излизвай излишната омраза към света на друго място. :)

sadsad
04-10-2009, 13:26
Две тъпи книги с блудкав сюжет за дечковци моето мнение е,че която и от двете книги да стане най-четена ще е позор ,защото има къде по-стойностни произведения.

Книгите са пет :D

Даа и не са тъпи ;)
Може би lsd43 е имал/имала предвид двете поредици.
П.С. Както съм писала в преден коментар, общото между Хари Потър и Здрач, е това че и двете са хит и че има нещо свръхестествено и в двете поредици.
Сравнението не е уместно и ето причините:
1.Хари Потър е 7 книги, а Здрач 5.
2.Двете поредици са различни жанрове.
3.Като човек, който харесва и двете поредици ще кажа, че Стефани Майер ряпа да яде пред Роулинг.Хари Потър е замислено по много гениален начин и нещата никъде не се повтарят едно към едно(освен фактите), докато в Здрач само в първата книга се повтаря много пъти, колко бил красив, пленителен, еди какъв си Едуард и как Бела като го погледнела еди какво си ставало.

П.С. Не си спомням какво беше като излезе Хари Потър филма, всмисъл колко е била манията и т.н., сега манията Здрач е голяма, но Хари Потър е харесван и от възрастни, то просто е измислено по такъв начин, че просто като четеш и действията се развиват бавно, и по време на развитието се случват още неща , докато в Здрач, нещата се развиват бързо и няма интриги ако ме разбирате(нещата не са овъртяни), а в Хари Потър всяко едно нещо, което се случва най - малко в края на книгата е свързано с всяко нещо случващо се в края на всичките, а особено седмата книга всичко е овъртяно наистина много, като се започне от подробностите и се завърши с по - важните неща. ;)

iPurple
04-10-2009, 14:09
Хари Потър вече стана банално с хилядите филми за които чакаме по 2 години....

Не знам кое кое ще засенчи, но в крайна сметка и двете поредици някога ще свършат и ще дойде нова вълна за някаква нова поредица...

mimsssssss
04-10-2009, 16:59
И аз мисля, че двете неща са коренно различни за сравнение. Аз съм фен на Хари Потър и мисля, че Здрач е много готин филм, но чак пък да го засенчи. Имам предвид, че и двата филми и книгите могат да си бъдят яки без да се засенчват!
+1

pipito15
04-10-2009, 20:07
и двете са адските повърни...
:smt006 Така си е!

Alco
04-10-2009, 20:08
боли ме сайдера :-P

pipito15
04-10-2009, 20:18
На мен повече ми харесва Коелю.

.. DeViL mAy CrY ..
04-10-2009, 20:35
Индивидуално е.НА някой Здрач повече им харесва на други Хари Потур.Аз лично почеве се кефя на здрач,щото е някво по реално :)

scoobydors
04-11-2009, 13:12
Индивидуално е.НА някой Здрач повече им харесва на други Хари Потур.Аз лично почеве се кефя на здрач,щото е някво по реално :)

Абе не е много реално, но в сравнение с Хари Потър си е направо ежедневие! :lol:

plmn
04-11-2009, 16:20
Гледали ли сте ги? Мислите ли, че е възможно.
На мен ми хресва повече "Здрач" (Twilight) и с нетърпение чакам втория филм по книгите.
Какво мислите вие за филма?

мисля, че филма е тъп и няма да засенчи нищо

Claustrophobia
04-12-2009, 13:12
Добър филм,оригинална идея.
Книгите,естествено си заслужават повече от филма-осрали са се както и се очакваше.

А Хари Потър си е повече за деца ..
Докато в "Здрач" има и секс на някои места :D (Breaking Dawn)

Extremescream
04-12-2009, 18:20
Оф,и двете филмови версии са тъпи.Айде седнете и прочетете книгите.ХП е мноооого по-добре написано от Здрач.Има повече герои,има обрати,има толкова много магически съшества,заети от митологията,използван е латински за заклинанията и имената.Здрач,колкото и да ми харесва,си остава любовна история,която проби,само защото малките пикли се кефят на главния герой (отново във филма,понеже повечето докато не го гледаха,не знаеха за книгите).И да-цялата мания по Здрач ми лази по нервите.

MissInd3p3nd3nt
04-12-2009, 19:13
Здрач,колкото и да ми харесва,си остава любовна история,която проби,само защото малките пикли се кефят на главния герой (отново във филма,понеже повечето докато не го гледаха,не знаеха за книгите).И да-цялата мания по Здрач ми лази по нервите.
Не мисля че всички се кефят на Здрач само заради актьора,аз например първо прочетох книгата и тя ми хареса много повече от филма(като го гледах след тва).
А по темата не мисля че може да срявняваме двата филма (нито книгите)-на съвсем различни тематики са.

Enough
04-13-2009, 14:09
Няма с какво да засенчи Хари Потър ...

stefania444
04-14-2009, 07:29
Лично аз не съм голям фен на Хари Потър. Нямам нищо против филма просто всеки си има вкус, когато разбрах че пускат Здрач по кината веднага се поинтересувах и отидох да го гледам и много ми хареса! На тези които не са го гледа ли им го препоръчвам! :-D

stefania444
04-14-2009, 07:30
Лично аз не съм голям фен на Хари Потър. Нямам нищо против филма просто всеки си има вкус, когато разбрах че пускат Здрач по кината веднага се поинтересувах и отидох да го гледам и много ми хареса! На тези които не са го гледа ли им го препоръчвам! :-D

Glamor0us
04-14-2009, 08:24
Здрач наистина е много хубав филм, по-хубав от Хари Потър,но все пак никои не може да засенче книгите за Хари Потър... :D

sadsad
04-14-2009, 11:35
А Хари Потър си е повече за деца ..
Докато в "Здрач" има и секс на някои места :D (Breaking Dawn)
:lol: Точно пък Здрач си е по - подходящ за тийнейджъри. ;)

raduna
04-14-2009, 11:40
Може и да го засенчи и то не за друго, а заради Робърт Патинсън. Кой какво ще да говори, но истинсакта истерия дойде, когато излезе филмът.

Bobs
04-14-2009, 16:58
ще се спукам да се хиля на простотията на хората ако замести Хари Потър :D :D Здрач просто си е пумия :)

xcomplicatedx
05-22-2009, 20:59
...........

bathory
05-24-2009, 00:39
Няма начин ''Здрач'' да измести ''Хари Потър'' :? . Здрач е прекалено сладка и лигава не мога да разбера какво им харесват повече, в нея не намирам нищо уникално освен че вампирите са като топ модели. Направо тая Стефани е осрала идеята на Брам Стоукър(Дракула). Прочела съм 3те книги от ''сагата'' излезли до този момент на БГ и историята все още няма развитие... :? :-x

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 00:41
Добър филм,оригинална идея.
Книгите,естествено си заслужават повече от филма-осрали са се както и се очакваше.

А Хари Потър си е повече за деца ..
Докато в "Здрач" има и секс на някои места :D (Breaking Dawn)
:D :D :D

Snuffles
05-24-2009, 05:17
Koй е хари потър? :-o :-o
:razz:

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 07:04
И книгите и филмите Хари Потър/Здрач са хубави обаче само ме дразни че в Хари Потър всичко постоянно се развива на тъмно :D а инче Здрач ще си го засенчи зависи от човека за всеки различно защото е нов не за друго :D :D :D :D

kitty9410
05-24-2009, 10:37
Няма с какво да засенчи Хари Потър ...

++10000 :lol:

puhi14
05-24-2009, 10:39
ЗДрач никой не може са засенчи,камоли пък Хари Потър :razz:

mechtaq_za_teb
05-25-2009, 05:18
Филмчето е супер и адски много ми харесва. :)

kattetty95
05-25-2009, 07:09
Филма "Здрач" наистина не е направен както трябва,мн моменти са изпуснати и всичко е променено.Но кой филм го правят точно по описанието в книгата?На мен лично повече ми хареса книгата "Здрач" отколкото филма и с нетърпение чакам да излезе и втория филм(дано поне той да е по-добър). А за това Здрач да измести Хари Потър ми се вижда невъзможно,защото всеки има различни интереси и предпочитания. :?

Jumbie483
05-25-2009, 10:48
Апф пак тема за цайси и зъби...
Добре !
Аз пък си чета за удоволствие.. За това предпочитам Хари Потър. Четох и Здрач и Новолуния.. Даже и третата книга започнах. И хм.. толкова еднообразно и скучно ми стана, че ги разкарах. Съмнявам се дори да си дочета някога третата книга. Стана ми скучно да чета, колко много кучето обича момичето и колко много момичето обича вампира... И т.н....
А в Хари Потър.. Честно казано не знам какво ми е толкова интересно. Самата история може би. Е първата книга наистина не е кой знае какво, защото се разказва за мислите и преживелиците на едно 11 годишно момче, но пък следващите книги са ми доста по-интересни.
Здрач е банална любовна история, Хари Потър е история за приятелството и любовта също така.
Но въпреки това няма база за сравнение. Хари Потър е от години на пазара. Под години имам предвид от над 5 години.. А Здрач - дори не знам от колко, но не ме и интересува. Знам поне, че е от скоро.
Не искам да сравнявам двете поредици, защото нямат нищо общо.
Това е като да сравняваш хубав мотор и хубава кола. Излагация :lol:

puhi14
05-25-2009, 11:23
Оле не... Много зле...Хари Потър вс. Здрач?! :razz: :razz: :razz: Вие много сте вманиачили във филма щом го сравнявате с Хари Потър :D :razz:

shmurkam
05-25-2009, 17:59
Това леке Здрач никога няма да засенчи ХП. Израстнала съм с тази поредица, заедно с Хрониките на Нарния, Хрониките на Спайдъруик, книгите на Пратчет и Толкин. Здрач е най-плиткоумната книга, която съм чела, а аз доста книги съм чела. Дори не можах да издържа и захвърлих третата книга. Голяма простотия. Роулинг е уникална. Измислила е свой собствен свят, в който пак има вампири и върколаци, но драмите и замисълът е много по-дълбок. Невероятна е. Толкова е въздействаща. Там героите съвсем не са тъй "прелестни" и въпреки това се обичат и уважават. Те знаят какво искат и не се вайкат кой по-голям красавец да изберат. Борят се за да оцелеят, а не се хвърлят в трапа. Продължават да живеят въпреки всички нещастия.
Моята лична най-любима поредица е тази за Нарния и веднага след това за цайсмен. Здрач е в дъното, където оставям списанията, за да си чета нещо, докато чакам фризьорката си да свърши. Няма разлика дали ще отвориш на 20та страница или на 2000та, все едно ще пише и все на едно и също място ще стоят всички...Пф. Здрач...наистина залязва.

shmurkam
05-25-2009, 18:08
На мен повече ми харесва Коелю.
Кажи ми поне едно общо нещо между Майър, Роулинг и Коелю. :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:
Ей, ше ме уморите :shock: :razz: :razz: :razz:

lipstik
05-25-2009, 18:59
Като малка бях луда фенка на ХП.Мислих си,че никога няма да спра да го харесвам,само той ще ми е в главата.Обаче с течение на времето ми ставаше все по скучно.Даже шестата книга още не съм си я допрочела и нз кога ще се случи това.Сега съм влюбена в поредицата Здрач,много ми харесва.И според мен трябва старото да направи път на новото.

shmurkam
05-25-2009, 19:51
Като малка бях луда фенка на ХП.Мислих си,че никога няма да спра да го харесвам,само той ще ми е в главата.Обаче с течение на времето ми ставаше все по скучно.Даже шестата книга още не съм си я допрочела и нз кога ще се случи това.Сега съм влюбена в поредицата Здрач,много ми харесва.И според мен трябва старото да направи път на новото.
Не че се заяждам, но ТИ СЛЯПА ЛИ СИ?! Тук пише А-Н-Т-И Ф-Е-Н Т-Е-М-А З-Д-Р-А-Ч :-x Ходи си пиши във фен темата. Тука оплюваме поредното американско комерсиално шит, а не му се възхищаваме. А относно "старото да направи път на новото". Ти за вечни класики чувала ли си? Евъргрийн? А?! :-x Айде сега щото Властелинът на пръстените е престарял да даде път на стадото кучета и пиавици, така ли?
Абе... :lol:

YouCantStopMe
05-26-2009, 09:37
Не харесвам нито 'Хари Потър',нито 'Здрач'.
НО да го засенчи-нее! :D

lipstik
05-26-2009, 11:29
Като малка бях луда фенка на ХП.Мислих си,че никога няма да спра да го харесвам,само той ще ми е в главата.Обаче с течение на времето ми ставаше все по скучно.Даже шестата книга още не съм си я допрочела и нз кога ще се случи това.Сега съм влюбена в поредицата Здрач,много ми харесва.И според мен трябва старото да направи път на новото.
Не че се заяждам, но ТИ СЛЯПА ЛИ СИ?! Тук пише А-Н-Т-И Ф-Е-Н Т-Е-М-А З-Д-Р-А-Ч :-x Ходи си пиши във фен темата. Тука оплюваме поредното американско комерсиално шит, а не му се възхищаваме. А относно "старото да направи път на новото". Ти за вечни класики чувала ли си? Евъргрийн? А?! :-x Айде сега щото Властелинът на пръстените е престарял да даде път на стадото кучета и пиавици, така ли?
Абе... :lol:


И къде го пише това А-Н-Т-И Ф-Е-Н Т-Е-М-А З-Д-Р-А-Ч .До колкото виждам се пита дали Здрач ще засенчи Хари Потър.

LittlePrincess
05-26-2009, 11:40
апф още ли дъвчете тая тема ?? :D

Sarityyy
05-26-2009, 18:10
Хари Потър е детско филмче..и кво общо им единия филм с другия?? :-o Филма "здрач" е хубав и книгите са страхотни. :)

xHARDCANDYx
06-11-2009, 19:39
Хари Потър не съм го гледала-няам и такива намерения..Здраааааааааааа ч ще го мине няма как :)

XTREMEFREERIDE
06-11-2009, 20:13
Само първата част на Хари Потър ми харесва. Здрач е пълната боза. Не харесвам филма. Книгите биват - развлекателни са. Честно казано аз не виждам много база за сравнение.

Cryptica
06-12-2009, 20:54
Сравняването на двете го почнаха медиите, разбира се. Какво друго да очакваме от тях?
А, колкото до книгите - и "Хари Потър" и "Здрач" са интересни до едно време. После осъзнаваш, че не е било нужно да ги харесваш толкова, защото не са чак кой знае какво (а и "Здрач" като книга имаше доста проблеми в развитието на сюжета и героите). За филмите няма да приказвам - те ми се сториха зле още от самото начало. 8-)
Е, разбира се, за това че изразих мнението си по този въпрос и на други места в нета, аз и няколко човека с подобно мнение бяхме наречени "ограничено мекотело", "безгръбначни", "тъпаци" и други подобни от феновете на филма и книгата "Здрач". Струва ми се много забавно това. :D Жалко, че не обясниха защо точно харесват книгата и филма, понеже най-често пишеха "Супер готино е!", "Луда съм по тоя филм/книга!" и "Робърт е толкова секси!" :razz: Дайте по-смислени причини, разцепвам се от смях като чета това! :D (Не че ми е лошо да се смея, но...)

Cherryy
06-13-2009, 09:53
и двете са адските повърни...
тва е голямата истина

EmilyGoesToJail
06-13-2009, 12:53
Ми все си мисля че Потър е по-добър от Здрач...ама всеки с мнението си.... :-P

kalinapet
06-17-2009, 14:20
Някой може ли да намери оригиналния превод на Хари Потър 5, 6 и 7 на Егмонта в интернет, защото аз намирам само любителски? Много ще съм благодарна... :)

KpbCTHuKbT
06-17-2009, 16:26
1-во тези филми нямат място за сравнение.
2-ро никак не ги харесвам и двата.
3-то ...и все пак казвам, че "Хари Потър" ще засенчи "Здрач", защото съм гледал от 1 до 3.

JustLikeHeaven
06-19-2009, 15:25
"Здрач" го харесвам заради Кристен,"Хари Потър" го харесвам с една идея повече,защото и аз не знам защо...Разни магии,отвари,всякакви такива неща ме кефят,а "Здрач" заради сравнително красивият Едуард и много красивата Бела,а и заради вечната любов...

vampire_girl_
06-20-2009, 18:53
Хари Потър поредицата нищо не може да я засенчи.
Още по-малко "Здрач" .

just4me
06-20-2009, 20:56
определено Здрач е по-добър филм ! :grin:

jimei
06-22-2009, 12:54
Нека да говорят само тия дето са чели и от двете поредици всички книги.



Хари Потър определено е по - добър от "Здрач".

Вие сигурно сте чели само 1-вата, 2-рата и 3-тата книга на Хари Потър, които са пълна боза. Интересното става в другите четири.


И какво ги сравнявате толко, ееее...

Оня гей Робърт го има и в двете поредици, и двете са писани от жени, да.

Само, че в едната се разказва за ЕМО вампайър любовна история а в другото за маджишън-цайсмен-освободи-света-от-тиранта-история.

Само че маджишън-цайсмен-освободи-света-от-тиранта-историята ми се стори много по - добра.

И двете поредици са за тийн, вярно. Не ги прави лоши, обаче. Туайлайт няма да задмине Хари Потър. А ако го направи, ще е през 2012, доказвайки че предсказването на маите е било вярно, хах...


ЕДИТ: И филмите 1 до 3 на Хари Потър СЪК. Ама 4 и 5 бяха супер, а сега и 6 дават, като в момента се прави последния 7.

xoxi
06-22-2009, 15:32
Хари Потър поредицата нищо не може да я засенчи.
Още по-малко "Здрач" .

Истината..
И двете поредици съм ги чела и двете са симпатични по свои си начин, но пък няма никаква база за сравнение.. абсолютно никаква :)

bathory
08-06-2009, 00:34
:shock: Чета, ли чета и се изумявам от простотии..
Бе наред ли сте!? Или по скоро, не са наред полуделите фенпири. ''Здрач'' ще засенчи ''Хари Потър'' само тогава, когато аз стана вампир!
Ае чела съм ги и двете поредици, но от Туайлайт съм разочарована. Със егати зора завърших ''Затъмнение'', но успях.. :? ''Зазоряване'' биваше.. по-бързо я четнах.. :razz:
ХП я четох на един дъх, не съм спала - чела съм.. :)
За това спрете да тъпчете тази безсмислена тема и си гледайте живота! Радвайте се докато има време.. :wink:
П.С.: За какво намесвате и филмите!? И тук няма място за сравнение.. ''Здрач'' все едно маймуна го е правил!! :D

PurpleDream
08-06-2009, 01:24
:shock: Чета, ли чета и се изумявам от простотии..
Бе наред ли сте!? Или по скоро, не са наред полуделите фенпири. ''Здрач'' ще засенчи ''Хари Потър'' само тогава, когато аз стана вампир!
Ае чела съм ги и двете поредици, но от Туайлайт съм разочарована. Със егати зора завърших ''Затъмнение'', но успях.. :? ''Зазоряване'' биваше.. по-бързо я четнах.. :razz:
ХП я четох на един дъх, не съм спала - чела съм.. :)
За това спрете да тъпчете тази безсмислена тема и си гледайте живота! Радвайте се докато има време.. :wink:
П.С.: За какво намесвате и филмите!? И тук няма място за сравнение.. ''Здрач'' все едно маймуна го е правил!! :D

напълно съгласна :grin:

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-06-2009, 05:18
"Здрач" разкрива женската душевност - каза 1 мой приятел (момче 8-) )
Аз му отвърнах : Разкрава женската частност през постното съзнание на една тъпа американска путка.

Мисля, че съм прав.
Няма база за сравнение ... Хари Потър е един висококачествен нов магичен, но модерен и забавен свят със своя тъмна предистория и далеч по-заплетена и мрачна кулминация ...
Праволинейния курвенскосълзлив сюжет на поредицата на Майер дотъпява ... до момента в който се наситим на еднообразието ...
Пък и кои са читателите на книгата ? Неориентирани и литературно неограмотени дечица ... които нито са чели, нито имат представа за любовно-интимните отношения ... и т.н ... жалко, че тая порнография е в увлекателен стил ... та грабва простолюдието .. въпреки празната съдържателност.

cookie_master
08-06-2009, 09:50
Абе какви глупости говорите :-x :-x .Здрач щял да засенчи Хари Потър :shock: .Чела съм книгите на Здрач,но е такава боза-История за момиче което отива в нов град,влюбва се и т.н. :? .Хари Потър е един от най-продаваните филми,който се нарежда до Мики Маус.В момента правят увеселителен парк като Хогсмийд.За първата прожекция в САЩ шестия филм е направил 220 000 000 $.Айде после ми говорете :x .

North
08-06-2009, 10:34
Филмите по книги,особено бестселъри са просто начин за изкарване на много пари.В повечето случеи са яко претупани и "истинските фенове" са недоволни.Пък ми е все тая кой е по-касов.
Ако говорим за книгите,вече е друго нещо.Много от моето поколение "израстнаха" с Хари Потър.Не че е някакъв мега огромен литературен шедьовър,но цялата еуфория около него ми е оставила доста приятни спомени,защото все пак това е Хари Потър ^_^
А "Здрач" е някакъв дебел вариант на лигава тийн-книжка с некадърен автор.

ri41
08-06-2009, 12:52
и двете са адските повърни...
йесссссс

myHeartIsOnlyForYou
08-06-2009, 13:00
Друг път ще го измести......Хари Потър си е Хари Потър според мен цялата история е много добре замислена,оригинална и неповторима...просто гениално произведение...Здрач е доста по-простоват и елементарен филм,гледала съм го веднъж и не мисля,че е най-добрият филм на света.Незнам как може да го сравнявате с Хари Потър........... :o .Според мен Хари е на върховете,а Здрач сега е нов и затова е интересен на хората...Но интересът към Хари не секва и всички с нетърщение чакахме 6-тия филм и ще продължим да чакаме филмите по последната част,а Здрач си е боза да духа супата :!:

D12Respect
08-06-2009, 13:01
Абе какви глупости говорите :-x :-x .Здрач щял да засенчи Хари Потър :shock: .Чела съм книгите на Здрач,но е такава боза-История за момиче което отива в нов град,влюбва се и т.н. :? .Хари Потър е един от най-продаваните филми,който се нарежда до Мики Маус.В момента правят увеселителен парк като Хогсмийд.За първата прожекция в САЩ шестия филм е направил 220 000 000 $.Айде после ми говорете :x .
Един от най-продаваните филми.Земи слез на земята брат.220 милиона е жалка сума за такъв рекламиран филм.

cookie_master
08-06-2009, 16:43
Абе какви глупости говорите :-x :-x .Здрач щял да засенчи Хари Потър :shock: .Чела съм книгите на Здрач,но е такава боза-История за момиче което отива в нов град,влюбва се и т.н. :? .Хари Потър е един от най-продаваните филми,който се нарежда до Мики Маус.В момента правят увеселителен парк като Хогсмийд.За първата прожекция в САЩ шестия филм е направил 220 000 000 $.Айде после ми говорете :x .
Един от най-продаваните филми.Земи слез на земята брат.220 милиона е жалка сума за такъв рекламиран филм.По телевизията го казаха,не съм го измислила аз :wink:

sladkish_14
08-06-2009, 18:49
'cookie_master ' разкажи им играта 8-)
То моята история е по - интересна от тази на 'Здрач' , аз го бях казала и преди ,този здрач показва колко задръстени тийнейджъри имаме , как се топят на любовни истории.Тези деца живеят в измислени светове и се надяват , че и на тях това ще им се случи.Живейте в реалноста.Хари Потър е невероятна фантастика , особенно , че е тийнейджърска , филма е направен с милиони повече усилия и ефекти от "Здрач' и е много по - хубав от него :) Няма да се лъжем я 8-)

Dimana99
08-06-2009, 19:45
Много ясно!!!!

Tempest
08-06-2009, 22:50
ми как няма да го замести, като модата позволява... сега е модерно вампир, преди беше модерно магьосник... после с върколаци ше има филм, те ще са на мода, после ще излезе и един филм за гноми и орки, докато не стигнем до модата по ония микроби от рекламите на Доместос...

TeenSpirit
08-07-2009, 08:23
'cookie_master ' разкажи им играта 8-)
То моята история е по - интересна от тази на 'Здрач' , аз го бях казала и преди ,този здрач показва колко задръстени тийнейджъри имаме , как се топят на любовни истории.Тези деца живеят в измислени светове и се надяват , че и на тях това ще им се случи.Живейте в реалноста.Хари Потър е невероятна фантастика , особенно , че е тийнейджърска , филма е направен с милиони повече усилия и ефекти от "Здрач' и е много по - хубав от него :) Няма да се лъжем я 8-)

съгласна съм, че любовните романи правят лоша услуга на тези които ги четат... и по-скоро на тези които прекаленомного се вживяват... тва не значи, че всеки прочел "Здрач" чака да се появи нейният " Едуард или неговата " Бела"...


Живейте в реалноста.

да... то от Хари Потър, къде по-реално .

Nam3less3
08-07-2009, 08:29
Хари Потър е епична поредица от книги с интересен сюжет(много интересен), нямаш търпение да стигнеш до края на едната книга и да почнеш другата. Геройте са тийнейджъри, правят познатите на тийнейджърите грешки, а в книгата има и поуки, важни за хората. Има и любовни истории, също хумор, и е написана в приятен за всички стил, за това я четат и млади, и възрастни, и са доволни. Има някой интересни теми и проблеми, засегнати в книгите. Също и става въпрос за магия, която много хора от любопитство или интерес харесват, и им е приятно да четат за това.
Здрач е просто любовна сага, и няма толкова характеристики колкото Хари Потър, за да го измести.

cookie_master
08-07-2009, 09:29
'cookie_master ' разкажи им играта 8-)
Ще им я разкажа , я 8-) Ще ми говорят те глупости :x

DJ_Mrav4o
08-07-2009, 09:35
Няма да го измести естесвено. Въпреки, че не харесвам Хари Потър в книгите (и филмите след това) има разказана история. Докато в Здрач всичко се изчерпва в първата книга. Или поне aз така смятам. :)

D12Respect
08-07-2009, 10:43
Стивън Кинг: Стефани Майерс не е никаква писателка
"Основната разлика между Джо Роулинг и Майерс е, че първата е блестящ писател, докато втората само си мисли, че може да пише". Авторът на култовите "Мъртвата зона", "Зеленият път", "Мизъри", "Мъглата" и още много други изглежда изобщо не е впечатлен от славата на Майерс, първият роман от чиято поредица "Здрач" вече бе и филмиран.
Не защитавам хари попър, но първите 2 филма бяха жестоки докато не се превърна в сериял за пари

sun4e
08-07-2009, 11:32
"Здрач" е много-по яко от Хари Потър някак си по-увлекателно и различно.Определено го засенчи. :D

slap2trap
08-07-2009, 11:38
и двете са адските повърни...

Nam3less3
08-07-2009, 11:46
"Здрач" е много-по яко от Хари Потър някак си по-увлекателно и различно.Определено го засенчи. :DРазлично ли? Глупост. Хари Потър има оригинален и по-увлекателен сюжет, даже доста по-увлекателен. Ще го засенчи само в засенчените ви мозъци.

cookie_master
08-07-2009, 12:54
"Здрач" е много-по яко от Хари Потър някак си по-увлекателно и различно.Определено го засенчи. :DКФО ?! :smt104

PurpleDream
08-07-2009, 15:59
"Здрач" е много-по яко от Хари Потър някак си по-увлекателно и различно.Определено го засенчи. :DКФО ?! :smt104

:D :D :D :D Здрач никога и с нищо няма да засенчи Хари Потър, не знам дори защо изобщо се сравняват...Хари Потър е къде къде над Здрач...

Mastta
08-08-2009, 09:16
Преди седмица когато бях на кино да гледам "хари потър и нечистокръвния принц" ми дадоха едно списание и там пишеше, че за Здрач са похарчени 37 мил. докато за хари потър 655 мил. правете си изводидите. При книгите е същото. Авторите няма смисъл да ги сравнавам - Роулинг се е доказала !!

спора свърши :D

D12Respect
08-08-2009, 09:25
Преди седмица когато бях на кино да гледам "хари потър и нечистокръвния принц" ми дадоха едно списание и там пишеше, че за Здрач са похарчени 37 мил. докато за хари потър 655 мил. правете си изводидите. При книгите е същото. Авторите няма смисъл да ги сравнавам - Роулинг се е доказала !!

спора свърши :D
И тия 655 млн едвам едвам са си ги избили

ameli
08-08-2009, 19:41
никога! Хари Потър никога не може да бъде заместен от Здрач.

sanyflower7
08-09-2009, 07:24
i na men zdra4 mi xaresva mnogo pove4e ot xari potar vapreki 4e ne sam 4ela knigite nqmam tarpenie da izleze vtoriq film

Extremescream
08-09-2009, 08:16
Takaaaa,Хари Потър не е филм,а е поредица от КНИГИ!Същото важи и за Здрач.Ако обсъждаме филмите-и двете са нечовешки бози.
На Хари сюжета не му е от най-оригиналните (момче тийн спасява света от злото),обаче Роулинг може да пише и го направи увлекателно.
В ХП има толкова повече герой,толкова врътки,толкова тайни,които се разкриват след няколко книги.
А Здрач какво има-тъпа хормонална пуберка и блещукащ вампир?Мнооооого оригинално

Не,Здрач няма да засенчи Хари Потър.Това,че всички тъпи малки кифли мислят,че е най-великата книга писана някога,не значи че е такава

Едит:Както казаха преди мен,ако ще четете фентъзи,нека да е баш фентъзи.Хари си е фентъзи,но както и Хрониките на Нарния,то е повече за деца.
Ако искате хубаво фентъзи (не казвам,че Хари е лошо,аз много си го обичам),четете Колелото на времето,Песен за огън и лед,Сага за войната на разломанещо на Толкин...
Здрач не е фентъзи,то е бозава любовна история,в която са добавени вампири ей така,защото авторката явно не може да измисли нещо по-оригинално

PurpleDream
08-09-2009, 11:56
i na men zdra4 mi xaresva mnogo pove4e ot xari potar vapreki 4e ne sam 4ela knigite nqmam tarpenie da izleze vtoriq film

нямаш право на глас тогава :D

hugzz
08-10-2009, 11:10
Harry Potter e KlaSika Ne m0je Da BaDe IzmeSteNn... :?

Nafarforii
08-10-2009, 11:21
Филмите-може би,за Потър филмите са много бозави...
Книгите-никога



:)

PurpleDream
08-10-2009, 17:44
http://www.kafene.bg/index.php?p=article&aid=4864

аххахах някой сигурно си е направил та*ак :D :D

cookie_master
08-10-2009, 19:09
http://www.kafene.bg/index.php?p=article&aid=4864

аххахах някой сигурно си е направил та*ак :D :DКой идиот го е написал бе :-x :-x .Ще му счупя главата :smt075 :-x

Cryptica
08-11-2009, 08:33
http://www.kafene.bg/index.php?p=article&aid=4864

аххахах някой сигурно си е направил та*ак :D :D

"Много приключения и опасности"? :lol: По-скоро едно приключение и опасност на книга. Плюс 2D герои. И дразнеща главна героиня, която се чудиш защо не е умряла вече след третата книга. :P

Extremescream
08-11-2009, 10:17
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание :D ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира

eli7yyy
08-11-2009, 10:36
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание :D ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира


:razz: :razz: :razz:

lichonkata
08-11-2009, 13:08
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание :D ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира

xax tozi krai si go biva :lol: :lol: :lol:

Cryptica
08-11-2009, 14:26
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание :D ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира
Nice... 8-) :razz:

PurpleDream
08-11-2009, 15:05
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание :D ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира

м да така може би,би било по- интересно,поне ще е с неочакван край :D

KickstartMyHeart
08-11-2009, 15:11
И двете поредици съм чела, не съм кой знае какъв фен, но Хари Потър е с класи над Здрач определено. Стилът на Роулинг не може да се сравнява с този на Майър. И въпреки това и последните книги на двете поредици са толкова размити и проточени, че ми бяха невероятно скучни. :neutral:

gret4ety
08-12-2009, 16:06
може,ама иначе е тъпо.
много комерсиално.

хари потър,го харесвам заради онея рижавите близнаци.. :D :D :D :grin: :grin: me2

DeagleDoubleD
08-12-2009, 16:47
Здрач е мн див филм обаче да сам честен на Хари просто му мина времето.. да някой ще кажат, че Потър все още може да държи рекорда по фантастически филми обаче вече не е същото, както преди години

sladkish_14
08-12-2009, 19:35
^ Спокойно и на 'Здрача ' ще му се изтърка ,,
"Здрач " е на пазара от ,, направо мижаво време с каква конкуренция се е преборил 'Здрач' ?? /НИЩО/
Хари е отвърден на пазара , преборил се с голяма конкуренция , всеки може да прави фантастика обаче нивото на Хари е уникално.
Трябва да си признаем , че няма втори такъв филм и такава поредица !
Да видим Здрача като му се направат 5 -6 части , кой ще го гледа още , освен лудите пикли на по 12-13-14-15 и някой 16 излъгали се и то луди по оня , как беше ЕДУАРД .. Не отценявате качеството на филма и самото му съдържание , а това , че някъввв адския шшлядуурр и няква 'адската тъпачка' /на която всички завиждат , че играе с ЕДУАРД/ са влюбениии ,,, ООООО колко шлядкоооо детско :lol:

Mastta
08-12-2009, 22:51
В момента чета седмата книга на ХП и наистина както казаха преди на пръв поглед си е съвсем обикновенна фантазия, но стилът на Роулинг е единствен по рода си .. направо незнам как е вързала всичко в седмата книга. Сякаш преди 10 години когато почнала да пише първата книга е знаела точно кои думи ще използва в последната книга от поредицата :shock: :shock: ТЯ ее моя идол 8-) 8-) докато Стeфaни Maйър само си мисли, че може да пише - е да може би иска да направи нещо гениално, но като няма талант кво да се прави ..



п.п... Да не говорим, че главният герой (Робърт Патинсън) стана известен, в петия филм на ХП.

PurpleDream
08-12-2009, 23:36
В момента чета седмата книга на ХП и наистина както казаха преди на пръв поглед си е съвсем обикновенна фантазия, но стилът на Роулинг е единствен по рода си .. направо незнам как е вързала всичко в седмата книга. Сякаш преди 10 години когато почнала да пише първата книга е знаела точно кои думи ще използва в последната книга от поредицата :shock: :shock: ТЯ ее моя идол 8-) 8-) докато Стeфaни Maйър само си мисли, че може да пише - е да може би иска да направи нещо гениално, но като няма талант кво да се прави ..



п.п... Да не говорим, че главният герой (Робърт Патинсън) стана известен, в петия филм на ХП.

1.сигувно искаш да кажеш 4тия филм на ХП :P
2.съгласна съм,че ХП е много много много над Здрач,но съм фенка и на 2те поредици (на 17 съм)
3.не съм съгласна,че само момичетата на по 12-13-14-15 харесват Здрач-въпрос на вкус е..и ХП се разказва за тийнейджър,обаче много възрастни харесват поредицата
4.Роулинг наистина пише много по- добре от Майър,обмисля по-добре детайлите,но доколкото знам Майър е започнала да пише епилог на книга,което в последствие се е превърнало в Здрач и като са и казали,че ще публикуват книгата и е започнала да пише другите (до колкото знам аз) и според мен ги е написала на бързо (не че е имало смисъл да бърза) и за това не са много добре структурирани книгите и детайлите не са кой знае колко добре обмислени...
...Майър набляга повече на описанията в книгите (аз така го виждам) докато Роулинг повече на самата история и на действията,за това според мен много хора не харесват Здрач-защото почти няма действие,което и според мен е вярно,но не можете да отречете,че е добра любовна история,не най-добрата,но е добра (и пак е въпрос на вкус)
...и не знам защо на истина трябва да се сравняват 2те поредици,по какво ги сравняват,те нямат нищо общо-едната е любовна история,другата е на момче което спасява магьосническия свят...единствено може да се сравняват по мания-което пак поставя Здрач на второ място,защото много повече хора харесват ХП,докато Здрач много хора го мразят именно заради лудите 12-13 годишни фенки които си мислят,че са влюбени в Робърт или Едуард...ма това вече си е простотия...

Mastta
08-13-2009, 05:11
В момента чета седмата книга на ХП и наистина както казаха преди на пръв поглед си е съвсем обикновенна фантазия, но стилът на Роулинг е единствен по рода си .. направо незнам как е вързала всичко в седмата книга. Сякаш преди 10 години когато почнала да пише първата книга е знаела точно кои думи ще използва в последната книга от поредицата :shock: :shock: ТЯ ее моя идол 8-) 8-) докато Стeфaни Maйър само си мисли, че може да пише - е да може би иска да направи нещо гениално, но като няма талант кво да се прави ..



п.п... Да не говорим, че главният герой (Робърт Патинсън) стана известен, в петия филм на ХП.

1.сигувно искаш да кажеш 4тия филм на ХП :P
2.съгласна съм,че ХП е много много много над Здрач,но съм фенка и на 2те поредици (на 17 съм)
3.не съм съгласна,че само момичетата на по 12-13-14-15 харесват Здрач-въпрос на вкус е..и ХП се разказва за тийнейджър,обаче много възрастни харесват поредицата
4.Роулинг наистина пише много по- добре от Майър,обмисля по-добре детайлите,но доколкото знам Майър е започнала да пише епилог на книга,което в последствие се е превърнало в Здрач и като са и казали,че ще публикуват книгата и е започнала да пише другите (до колкото знам аз) и според мен ги е написала на бързо (не че е имало смисъл да бърза) и за това не са много добре структурирани книгите и детайлите не са кой знае колко добре обмислени...
...Майър набляга повече на описанията в книгите (аз така го виждам) докато Роулинг повече на самата история и на действията,за това според мен много хора не харесват Здрач-защото почти няма действие,което и според мен е вярно,но не можете да отречете,че е добра любовна история,не най-добрата,но е добра (и пак е въпрос на вкус)
...и не знам защо на истина трябва да се сравняват 2те поредици,по какво ги сравняват,те нямат нищо общо-едната е любовна история,другата е на момче което спасява магьосническия свят...единствено може да се сравняват по мания-което пак поставя Здрач на второ място,защото много повече хора харесват ХП,докато Здрач много хора го мразят именно заради лудите 12-13 годишни фенки които си мислят,че са влюбени в Робърт или Едуард...ма това вече си е простотия...

да сори искал съм да кажа четвъртия филм 8-)

но всъщност зрдач не е нищо особено една поредна любовна история, само че някой се е сетил да е между вампир и човек (не трябва да си гений за да ти хрумне) докато сякаш роулинг само със 7 книги създава един магически свят заедно с всичките особености и традици, до най-малкия детайл... а в здрач не се получава този ефект, защото сякаш всичко се върти около двамата влюбени..

но наистине двете поредици нямат нищо общо

TheMusicoholic
08-13-2009, 08:50
Въпреки че може би ще има много хора,които не са на моето мнение казвам - Здрач е поредната глупост по която луднаха всички тийнчета по цял свят, а дори след няколко месеца ще се чудят кво беше тва "здрач" като се спомене. Тва си е пълен ъпсурт. А Хари Потър.. също :)

Extremescream
08-13-2009, 09:04
И Хари мислех,че е поредната мания,ама не е така.Хубаво фентъзи е,но ако сега бях започнала да чета книгите нямаше да ми се струва толкова интересно.Просто почнах книгите на 8 години и са важни за мен.
А Здрач :? Мииииии,боза
Бела-тъпо пуберче,дето не знае какво иска.Ааааа,не знае,прощаваите-иска да прави секс та 2 не вижда.Ако не беше Едуард,щеше да е Джейк
Едуард-жалко подобие на вампир.И той не знае какво иска.Просто е тъпо
Джейк-единственото нормално същество в тая проклета поредица.Забавен е,понякога е добър,понякога не=ИНТЕРЕСЕН Е!
Най се нервирам на всички тъпи пикли,дето прочели Здрач и вече са най-най-най-умните на тоя свят.И като всички се хвалеха,че щели да си вземат Браво фентъзи,понеже и те чели фентъзи. :shock: :shock: :shock:
По-нагло нещо не можаха ли да измислят?Хубаво,да разгледаме поредиците в Браво:(и сигурно са говорили само за филмите,но както и да е)
-Хари Потър-фентъзи,но все пак детско фентъзи.Нещо малко по-хард от Хрониките на Нарния
-Здрач-абе трудно го наричам фентъзи.Има вампири и върколаци,който са представени по-скоро като нормална част от еволюцията.Но хайде,лепваме му и на него етикет 'фентъзи'
-ВНП-Ето това вече е точно.Хай фентъзи,страхотна книга,която всичките шладки фенки на Едитуууууу и Белъъъ не могат да оценят.
-Карибски Пирати-WTF?Къде ги набитаха и тях при фентъзито....Другите са книги,това е фантастичен филм.
Но се отклоних мноооооооооооооооого от темата 8-)
На Мрач ще му мине модата след месец-два,ако не е минала още.

playerman
08-26-2009, 10:42
Не мога да кажа , че здрач ще стане по добър от хари потър и двата филма са страхотни харесват ми и двата . На някой ще им хареса повече здрач а на други хари потър и двата пак ще кажа че са страхотни

katal
08-26-2009, 10:53
Ako аз пишех тая поредица,щеше да завърши така:
Едуард и Джейк осъзнават каква тъпа пача е Бела (убиват я и изпиват кръвчицата и,но това е по желание ),теглят и една майна и отиват да пият по една бира
-------------------------------------------------------------------------------------- :smt043 :smt043 :smt043


На мен и книгите и филма Хари Потър ми харесват МНОГО ПОВЕЧЕ Здрач е много далече от рейтинга на Хари Потър!!! 8) 8) 8) :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

LadyDi
08-26-2009, 10:54
1.сигувно искаш да кажеш 4тия филм на ХП :P
2.съгласна съм,че ХП е много много много над Здрач,но съм фенка и на 2те поредици (на 17 съм)
3.не съм съгласна,че само момичетата на по 12-13-14-15 харесват Здрач-въпрос на вкус е..и ХП се разказва за тийнейджър,обаче много възрастни харесват поредицата
4.Роулинг наистина пише много по- добре от Майър,обмисля по-добре детайлите,но доколкото знам Майър е започнала да пише епилог на книга,което в последствие се е превърнало в Здрач и като са и казали,че ще публикуват книгата и е започнала да пише другите (до колкото знам аз) и според мен ги е написала на бързо (не че е имало смисъл да бърза) и за това не са много добре структурирани книгите и детайлите не са кой знае колко добре обмислени...
...Майър набляга повече на описанията в книгите (аз така го виждам) докато Роулинг повече на самата история и на действията,за това според мен много хора не харесват Здрач-защото почти няма действие,което и според мен е вярно,но не можете да отречете,че е добра любовна история,не най-добрата,но е добра (и пак е въпрос на вкус)
...и не знам защо на истина трябва да се сравняват 2те поредици,по какво ги сравняват,те нямат нищо общо-едната е любовна история,другата е на момче което спасява магьосническия свят...единствено може да се сравняват по мания-което пак поставя Здрач на второ място,защото много повече хора харесват ХП,докато Здрач много хора го мразят именно заради лудите 12-13 годишни фенки които си мислят,че са влюбени в Робърт или Едуард...ма това вече си е простотия...

Много съм съгласна. Само искам да те поправя - Майър написва първо сцената на поляната, защото я сънува. След това написва книгата до края и чак като свършва, се връща в началото, за да напише първите глави. Освен това, след като приключва със "Здрач", тя написва една книга "Forever Dawn" (Вечна зора, предполагам), която става твърде обемна и която е продължение на "Здрач". Когато й казват, че ще издадат първата книга, тя решава да преработи Forever Dawn и така я преработва, че успява да направи от нея цели три книги.
Въпреки че "Зазоряване" много ми хареса, на мен лично ми се струваше, че цялата история е като изсмукана от пръстите. Поредицата съвсем спокойно можеше да завърши в 2 книги, но явно Стефани е открила златна мина там. Което си е така.
Това при "Хари Потър" го няма. Там всичко е обмислено и подредено. Аз също останах със зяпнала уста в седмата книга. Наистина нещата бяха толкова добре подредени. Не ми остави впечатлението, че авторката просто се е чудила откъде да подхване, за да напише нова книга.
Най-малкото - Роулинг е много по-добър писател. Аз четох и двете поредици на английски и дори начинът на изразяване на Майър е супер-елементарен.
Наистина е създала страхотна любовна история, която вълнува много, но не виждам защо трябва да се сравнява с Хари Потър. Освен фантастиката, нямат нищо общо помежду си.

LadyDi
08-26-2009, 10:58
Аз се отплеснах да пиша за книгите и забравих да спомена за филмите.
Там изобщо не може да става дума за сравнение.
Пресъздали са "Здрач" на екрана уникално некадърно. Като започнем от кастинга на актьорите, през режисьорката, до саундтрака. Нищо, нищо в този филм не ме грабна.
Бела е супер инфантилна, а Едуард е толкова завеян, че няма накъде повече. Розали е дебела (а в книгата е описана като невероятна красавица). Единственото нещо, което ми пасна във филма, беше актьорът, който играе Карлайл Кълън.
Докато "Хари Потър" е направен с много по-голям бюджет, много по-добър актьорски (и не само) състав и невероятен саунтрак.

PurpleDream
08-26-2009, 11:26
м дам напъно съм съгласна с мненията ти и за книгите и филмите ^^ :)

Mastta
08-26-2009, 12:01
Само да допълня, че когато четох последните глави от седмата книга на ХП беше много късно и трябваше да си лягам, но просто не успях да спра да чета :shock:

LadyDi
08-26-2009, 12:02
Само да допълня, че когато четох последните глави от седмата книга на ХП беше много късно и трябваше да си лягам, но просто не успях да спра да чета :shock:
А това е ясно. Ако става на въпрос, аз така изчетох и "Новолуние".

Magic_Girl
08-26-2009, 13:28
Хари Потър беше хит, не че сега не е, но Здрач ще го засенчи. Иначе чела съм и двете поредици и мога да кажа, че на мен ми харесват, но Здрач е наистина по-интересен.

XxPsychicSuicidexX
08-26-2009, 13:32
Ами Здрач е доста романтична история, готино звучи, но аз съм си за Хари ! 8-) :booooomb:

Cryptica
08-26-2009, 18:56
Уау, още ли обсъждате това?

twinski92
08-26-2009, 21:58
Ни Здрач е хубав, ни Хари Потър 8)

bathory
08-27-2009, 00:46
Хайде бе.. Още ли се обсъжда тази тема? :lol:
Както и да е.. Стефани наистина набляга на описания, а диалога хич го няма. На моменти ми писваше, защото само на едно място и тя си обяснява. Дори си мисля, че беше завършила филология или английска литература ли беше к'во ддз.. Та и пак няма богат речник като Роулинг./знам, че не се прави речник от 'завършването'/ Цялата книга.. опа поредица ''Здрач'' се върти единствено около безкрайната любов между загорялата Бела и девственика Едуард. Писала, описвала та чак се оляла.. На моменти ми идваше да запратя книгата в ъгъла и да не я отгърна никога повече. То едни приключения бяха, направо пушек се вдигаше.. Всяка книга беше написана по един и същи начин: любов-премеждие някакво-любов.. бла-бла! Писна ми, но ги прочетох чакайки развитие. Такова така и нямаше.. Мога да пиша цяла нощ за простотиите на Майър..То само красавци в тази книга. Ебати мамата..
За Джоан нямам думи.. жената знае какво прави! Пише, ама пише.. До колкото знам не е завършвала литература или нещо от сорта. Обикновена домакиня с много талант просто.. С удоволстве бих прочела още нейни книги.. Та Хари Потър е велика работа! Няма как да бъде изместена от скапано тийн романче.. Написана е по невероятно, нечовешки увлекателен начин. Гениално е пресъздадено всичко, описвала е по-малко което ми допада защото не съм по описанията.. По три страници описания се срещат в по горната поредица и то само за едно нещо..http://www.pic4ever.com/images/monkey.gif..
Оф не ми се пише повече.. ЗДРАЧ НИКОГА НЯМА ДА ИЗМЕСТИ ХАРИ ПОТЪР!!..
П.С.: Това са Бела, Едчо и Джейк: http://www.pic4ever.com/images/jealous.gif Вие решете кой, кой е! :razz:

gret4ety
11-07-2009, 20:35
Четох първата книга и ми идеше да се издрайфам...#-o Тази бела е някакво отчаяно емо дето реве посреднощ и има склонност към самоубийство... От поредицата ще стане една страхотна сапунка за баба ми.. Няма да засенчи Хари Потър но Може да мине рейтинга на Дързост И Красота :D
http://img.perezhilton.com/wp-content/uploads/2009/10/41232688__oPt.jpg

0бичам те Едуард ела да ти духам...
А и авторката е прекалила с фантастиката ! Роулинг пише фантастика но се задържа на една идея - магия. А тази Майер - вампири върколаци... кфо още ще измисли- радиоактивни мечки? :smt072

Fr3eGiRl
11-08-2009, 10:58
Хари Потър ми се струва по-детски.. (лично мое мнение не ме нападайте) :( Мисля, че Здрач определено е по-добър от Хари Потър. А книгите на Здарч направо са вълшебни, когато ги прочетох направо останах без дъх. Понякога дори си препрочтам някои моменти.. 8-) Чакам с нетърпение да излезе филма по втората книга, който според мен ще е по-добър от първия.. :)

chereshkaa
11-08-2009, 15:37
Ми Здрач е банално от всяка гледна точка..първо най-популярното момче да се влюби в новодошлата в училище дет е добра,срамежлива .. блаа...Книгата ми е изключително скучна,а филма става за губене на време :D
За Хари Потър..първите два филма са най-хубави...а книгите са интересни...Роулинг е много [!] по-добрa от тая Стефани :?

cookie_master
11-08-2009, 16:31
за какво я извадихте тая тема пак? :?

SunnyTime
11-08-2009, 17:32
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър" ,но лично аз повече харесвам "Хари Потър",но съм чела и гледала "Здрач" и имах някъкво моментно увлечение по сагата,но ми писна.

Пп. НЕ съм харесвала Робърт Патисън... 8-)

courtney
11-08-2009, 18:08
Като малка много харесвах "Хари Потър", всичките ги бях изчела, направо нямаше такава мания. Филмите са много бозави, първите може би бяха добри, оттам нататъка пълните простотии станаха. Дразня се, когато почнат да ми сравняват Роулинг с Толкин, тогава вече сериозно почвам да храня Хари Потър, но иначе нямам нищо против. Добре беше замислена историята, въпреки че по едно време започна да става машина за пари, чудеше се вече и тя кво да измисли, за да продължи да печели. Обаче в Туайлайт няма едно нещо, което да ме грабне, ама едно! По-голяма помия не бях срещала. Да, четох първата книга, гледах и филма. Книгата я четох на английски, написана е като за абсолютни ретарди, сигурно и дете в 5 клас, което учи английски ще я разбере. Езикът е абсолютно елементарен, не знам на авторката ли й е беден речника или какво, но ми стана скучно на петата страница, че пише толкова посредствено. Както и да е, продължих да чета, свърших я. Искаше ми се като се наложи да я храня, поне да знам за какво говоря, а да не плямпам без да знам. Продължавам да не осъзнавам кое е грабващото в книгата.. Може би невероятните любовни реплики, които главните герои си разменят, 'the lion fell in love with the lamb' или 'you're my own personal brand of heroin'? Просто репликите, които си разменят са изключителни, по-плоски изказвания не бях чувала..
Не искам да звуча като хейтър, но ме е яд, ядосвам се, че на 60-70% от поколението това им е представата за изключителна книга, 'коя ти е любимата книга' - о здрач определено, няма друга като нея, Едуард е страхотен просто. Егати и любовната история просто, да я изяде ли или да й стане гадже, апфф.. Не съм почитателка, но Потър отнася Едуард отвсякъде.

TrustNobody
11-08-2009, 18:08
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър"

:-o

bynbonchito
11-08-2009, 18:23
о-о-о определено Здрач повече ми харесва наближава 20.11.2009 още околко 2 седмици и ще излезе 2ра част нямам тарпение :-) :grin: :-D

cookie_master
11-08-2009, 18:54
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър"

:-oкога е станало това,че аз не съм разбрала?

lovey0u
11-08-2009, 19:31
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър"

;)

TrustNobody
11-08-2009, 19:57
и аз съм пропуснала явно :lol:

вие чувате ли се,бе?

Jumbie483
11-08-2009, 21:01
Още ли не сте го глътнали този дъвкан, предъвкан спор ? :?

sugarcult08
11-09-2009, 05:28
тфа здрач никога неможе да се сравни с Хари бе пффф засенчил тръцки ... целия свят млади възрастни четяха Хари Потър ... а тука тоя здрач некфи 13 14 годишни зарибени ивече надминава Хари глупостии

POLLINA
11-09-2009, 05:30
всеки с вкуса си!
ти не можеш да говориш от името на целия свят...;)

PurpleDream
11-09-2009, 10:04
абе тая тема няма ли да я заключат вече :D

magiiito
12-11-2009, 18:20
НИКОГА :D

bathory
12-11-2009, 20:16
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър"

:-oкога е станало това,че аз не съм разбрала?
и аз това се питам - КОГА?! :-o

LadyDi
12-11-2009, 21:51
Ми то "Здрач" определено надмина "Хари Потър"

:-oкога е станало това,че аз не съм разбрала?
и аз това се питам - КОГА?! :-o

Всъщност:

he Twilight Saga: New Moon's $26.3 mil gross from midnight showings broke Harry Potter and the Half-Blood Prince's record ($22.2 mil) for the highest midnight opening ever. Its opening day gross of $72.7 mil broke The Dark Knight's record ($67.2 mil) for the highest single-day tally of all time. The Twilight Saga: New Moon broke Harry Potter and the Goblet of Fire's record ($102.7 mil) for the highest weekend debut in November. It is currently the highest weekend debut of 2009.

... Ето кога Здрач надмина Хари Потър :)[/quote]

mitternacht
12-12-2009, 09:03
Стига се занимавахте с шитни! Потърчо, поне 3та -4та- 5та книга са гооооре-доолу добри, ако ги чете някой на 12-13-14 години.Тогава биват.
Колкото до Здрач, гледал съм филма и ако историята е такава и в книгите, то оня олигофрен с такова идиотско изражение заслужава Блейд да го изнасили с меча си.Оная пикла пък е супер проста.Явно цялата история се гради на това, как най-накрая оная успя да си изпроси праскане от лъскавия.Че американката е направила вампирите е*ахти гламавите същества, да се чудиш как са оцелели.

Колкото до Потър- това пък има брутално тъпия завършек. 7ма книга е напълно изсмукана от пръстите и пълна с някакви брутални измишльотини без никакъв смисъл.Деба дебилизма.Ако бях на Волдеморт- измагьосвам няколко кила Ц4 и им е*авам мамата на всичките пе'ераси.Ма и той е супер залухан "злодей".На бас, че е бил любовник на Дъмбълдор.

Сега- по-културно.Както се изразиха преди, тези "творби" са създадени с цел комерсиализация, ограбване на парите на тъпите тийнчета енд соу он.Или са създадени, само защото подобни блудкави бозички могат да бъдат преглътнати от откровено-тъпата американска публика.

Извод- четете Пратчет и шът дъ фък ъп!

(когато Майерс и Дж. К. Р. измислят ЦЯЛ СВЯТ с непрекъснато градиращи герои и сумата му навързани случки- тогава да ми се обадят.Един разказ на Пратчет е поне 1000 пъти по-стойностен от... нещо почти без смисъл.)

Пийс 8)

LadyDi
12-12-2009, 09:49
Извод- четете Пратчет и шът дъ фък ъп!

(когато Майерс и Дж. К. Р. измислят ЦЯЛ СВЯТ с непрекъснато градиращи герои и сумата му навързани случки- тогава да ми се обадят.Един разказ на Пратчет е поне 1000 пъти по-стойностен от... нещо почти без смисъл.)

Пийс 8)

Респект !

Пратчет е най-великия!

BlackKeys
12-12-2009, 10:50
Здрач надминал Хари Потър. :lol:
На мен много повече ми харесва Хари Потър, въпреки че не съм чела книгите от Здрач.
Обаче на Здрач на бас се хващам, че ще му мини манията. Както стана горе-долу с Хари Потър, но за мен Хари Потър още си остава хубав. Като изключим някои от филмите. :?
След 10 години почти никой няма да се сеща за Здрач.

iveto8
12-16-2009, 11:36
:shock: да бее никогаа ... 8-) 8-)

sunnkata1
12-16-2009, 12:47
Апфф многоо яснооо... ХАРИ ПОТЪР Е БОЗА :D:D

cookie_master
12-16-2009, 14:19
за какво за 10-ти път вадите тая тема? :x

lipstik
12-16-2009, 16:53
Здрач надминал Хари Потър. :lol:
На мен много повече ми харесва Хари Потър, въпреки че не съм чела книгите от Здрач.
Обаче на Здрач на бас се хващам, че ще му мини манията. Както стана горе-долу с Хари Потър, но за мен Хари Потър още си остава хубав. Като изключим някои от филмите. :?
След 10 години почти никой няма да се сеща за Здрач.

Както и за Хари Потър.
Щом аз,лудата фенка на Хари Потър,забравих за него,значи всеки ще го направи.

Manenkoto
12-16-2009, 18:28
Определено си мисля че ще е така. Хари Потър и нечистокръвния принц беше много тъп направо не очаквах чак толко тъп да е. Здраче Новолунние ми хареса много повече..... :-)

cookie_master
12-17-2009, 16:51
Здраче Новолунние ми хареса много повече..... :-) :razz: :razz: :razz: :razz:

TrustNobody
12-17-2009, 19:16
:lol:

DieselBlood
12-17-2009, 19:22
Това кога го сънувахте??????????

Luci
12-17-2009, 20:51
Това кога го сънувахте?????????? ;-)

xxph0biaxx
01-02-2010, 14:43
На мен лично Хари Потър много повече ми харесва. Здрач не ми харесва и понякога се чудя как може всички да харесват тази простотия.. [-( Ноо все пак всеки с мнението си. :)

newborn
01-02-2010, 14:50
Ами... Здрач сагата си е супер, само и единствено, ако си прочел книгите !!!! И анти Здрач глупостите обиждат сагата изключително некомпетенто, преди да са я прочели. Въпреки, че трябва да добавя, че света на филмите със сигурност не се върти около Здрач или Хари Потър!

fr33runner
01-02-2010, 17:40
Здрач-толкова банално нещо не очаквах,че ще го направят на филм.

Dimana99
01-02-2010, 17:44
Гледала съм Здрач и малко от Хари потър.. Здрач си е по-добър :)

Истината обаче е, че не ги харесвам и двата

GamerEverywhere
01-20-2010, 17:59
Здрач,Хари Потър ... не съм фен на вампирските истории ,ала и двата филма са перфектни за бягане от реалността.Доста касови и скъпи ленти , особенно Потър.Естествено е за хора който не търсят гениални драми и криминални истории с велики сценарии и 1000 награди за кино .Ала други прекаляват просто, то голямо мразене ,голямо чудо..

KpbCTHuKbT
01-20-2010, 20:23
Не съм фен нито на "Хари Потър", нито на "Здрач", но все пак мисля, че "Хари Потър" е по-успешната поредица. Критиците са го доказали.

purpledawn
01-21-2010, 15:39
не може да засенчи Хари Потър :? :?

3motion
01-22-2010, 11:08
Възможно е Здрач да засенчи Хари Потър..И все пак Хари Потър ми харесва повече.

SoStarstruck
01-22-2010, 14:58
Голяма фенка съм на "Здрач", така че реалистично погледнато всичко е възможно.. :)

monityY
01-29-2010, 16:50
http://www.vbox7.com/play:28f971ba

YouDontKnowMe
01-29-2010, 17:03
Възможно е Здрач да засенчи Хари Потър..И все пак Хари Потър ми харесва повече.
+1
С едната разлика, че "Здрач" не ми харесва изобщо.

LAxHurricane
01-29-2010, 18:08
Любимият ви "Здрач" си е чиста подигравка с всичко, което до сега е писано и правено на филм за вампири. Къде сте чували за вампир ВЕГЕТАРИАНЕЦ или за вампир, които блести на слънце? Що за боза?! Лично аз съм чела и четирите книги от поредицата "Здрач" и ми харесаха до някаква степен, но филмите са меко казано ужасни!! Няма да говоря за актьорите, защото се вижда от всички, че са ужасни и не приличат на нито един от героите, които уж въплъщават..

Докато при "Хари Потър" до сега бях пропуснала да прочета книгите и в момента доста наваксвам, но наистина искам да кажа, че книгите и филмите "Хари Потър" са наистина завладяващи. Те могат както да те разсмеят, така и да те разплачат. Филмите много добре следват главите в книгите и са много, много добри. Актьорите при тях пък влизат наистина точно в ролите си. Любимият ви Роб Патинсън, или както там му се пише името, е просто ужасен като Едуард, но наистина ми хареса в ролята на Седрик в "Хари Потър и Огнения Бокал". Като цяло не е добър актьор. Просто не му се отдав. :?

Както и да е аз въобще не съм съгласна с това, че "Здрач" ще 'измести' "Хари Потър", защото "Хари Потър" са книги/филми, които са четени/гледани от толкова много деца и възрастни по света, че на "Здрач" ще им отнеме десетилетия да достигнат славата на Хари..

Gretii95
01-29-2010, 19:14
Любимият ви "Здрач" си е чиста подигравка с всичко, което до сега е писано и правено на филм за вампири. Къде сте чували за вампир ВЕГЕТАРИАНЕЦ или за вампир, които блести на слънце? Що за боза?! Лично аз съм чела и четирите книги от поредицата "Здрач" и ми харесаха до някаква степен, но филмите са меко казано ужасни!! Няма да говоря за актьорите, защото се вижда от всички, че са ужасни и не приличат на нито един от героите, които уж въплъщават..

Докато при "Хари Потър" до сега бях пропуснала да прочета книгите и в момента доста наваксвам, но наистина искам да кажа, че книгите и филмите "Хари Потър" са наистина завладяващи. Те могат както да те разсмеят, така и да те разплачат. Филмите много добре следват главите в книгите и са много, много добри. Актьорите при тях пък влизат наистина точно в ролите си. Любимият ви Роб Патинсън, или както там му се пише името, е просто ужасен като Едуард, но наистина ми хареса в ролята на Седрик в "Хари Потър и Огнения Бокал". Като цяло не е добър актьор. Просто не му се отдав. :?

Както и да е аз въобще не съм съгласна с това, че "Здрач" ще 'измести' "Хари Потър", защото "Хари Потър" са книги/филми, които са четени/гледани от толкова много деца и възрастни по света, че на "Здрач" ще им отнеме десетилетия да достигнат славата на Хари..

Роб не бил добър актьор :? кви ги дрънкаш бе/ма тва ,че ти не го харесваш не значи ,че не е добър актьор!Роб си е много добър актьор и напълно си влиза в ролята!Не му се одавало :? на тебе май не ти се одава да пишеш свесни коментари! :?

GracelessIsDumb
01-29-2010, 19:21
истинските вампири УБИВАТ!!! Ако въобще съществуват ама тва е друга тема....но в крайна сметка ако бяхме прочели повече книги за вампири,а не блудкави тийн лайна, щеше да се види разликата.А Здрач е една книга, взаимствала от всички възможни интервюта с вампири,дракули,лестати, брам стокъри и други подобни.Че то кой може да пише Здрач и после да казва, че го е сънувал...ебаси смешното изказване....

YouDontKnowMe
01-29-2010, 19:24
Любимият ви "Здрач" си е чиста подигравка с всичко, което до сега е писано и правено на филм за вампири. Къде сте чували за вампир ВЕГЕТАРИАНЕЦ или за вампир, които блести на слънце? Що за боза?! Лично аз съм чела и четирите книги от поредицата "Здрач" и ми харесаха до някаква степен, но филмите са меко казано ужасни!! Няма да говоря за актьорите, защото се вижда от всички, че са ужасни и не приличат на нито един от героите, които уж въплъщават..

Докато при "Хари Потър" до сега бях пропуснала да прочета книгите и в момента доста наваксвам, но наистина искам да кажа, че книгите и филмите "Хари Потър" са наистина завладяващи. Те могат както да те разсмеят, така и да те разплачат. Филмите много добре следват главите в книгите и са много, много добри. Актьорите при тях пък влизат наистина точно в ролите си. Любимият ви Роб Патинсън, или както там му се пише името, е просто ужасен като Едуард, но наистина ми хареса в ролята на Седрик в "Хари Потър и Огнения Бокал". Като цяло не е добър актьор. Просто не му се отдав. :?

Както и да е аз въобще не съм съгласна с това, че "Здрач" ще 'измести' "Хари Потър", защото "Хари Потър" са книги/филми, които са четени/гледани от толкова много деца и възрастни по света, че на "Здрач" ще им отнеме десетилетия да достигнат славата на Хари..

Роб не бил добър актьор :? кви ги дрънкаш бе/ма тва ,че ти не го харесваш не значи ,че не е добър актьор!Роб си е много добър актьор и напълно си влиза в ролята!Не му се одавало :? на тебе май не ти се одава да пишеш свесни коментари! :?
Защо да не й се отдава? Това, че не ти харесва мнението й , не значи, че не може да пише свестни коментари.
П.П: На теб не ти се отдава грамотното писане.
П.П2: LAxHurricane е права.

Gretii95
01-29-2010, 19:51
Любимият ви "Здрач" си е чиста подигравка с всичко, което до сега е писано и правено на филм за вампири. Къде сте чували за вампир ВЕГЕТАРИАНЕЦ или за вампир, които блести на слънце? Що за боза?! Лично аз съм чела и четирите книги от поредицата "Здрач" и ми харесаха до някаква степен, но филмите са меко казано ужасни!! Няма да говоря за актьорите, защото се вижда от всички, че са ужасни и не приличат на нито един от героите, които уж въплъщават..

Докато при "Хари Потър" до сега бях пропуснала да прочета книгите и в момента доста наваксвам, но наистина искам да кажа, че книгите и филмите "Хари Потър" са наистина завладяващи. Те могат както да те разсмеят, така и да те разплачат. Филмите много добре следват главите в книгите и са много, много добри. Актьорите при тях пък влизат наистина точно в ролите си. Любимият ви Роб Патинсън, или както там му се пише името, е просто ужасен като Едуард, но наистина ми хареса в ролята на Седрик в "Хари Потър и Огнения Бокал". Като цяло не е добър актьор. Просто не му се отдав. :?

Както и да е аз въобще не съм съгласна с това, че "Здрач" ще 'измести' "Хари Потър", защото "Хари Потър" са книги/филми, които са четени/гледани от толкова много деца и възрастни по света, че на "Здрач" ще им отнеме десетилетия да достигнат славата на Хари..

Роб не бил добър актьор :? кви ги дрънкаш бе/ма тва ,че ти не го харесваш не значи ,че не е добър актьор!Роб си е много добър актьор и напълно си влиза в ролята!Не му се одавало :? на тебе май не ти се одава да пишеш свесни коментари! :?
Защо да не й се отдава? Това, че не ти харесва мнението й , не значи, че не може да пише свестни коментари.
П.П: На теб не ти се отдава грамотното писане.
П.П2: LAxHurricane е права.

пфф..не искам да започвам да се заяждам :? но,тя казва,че не му се одавало :shock: това не е вярно според мен!Какво значи ,че не му се одава :? момчето си е изиграло ролята в филма супер добре!

KpucmuHa
01-29-2010, 22:06
тая простотия я измислиха медиите...разбира се...
само си тровите нервите за едното нищо...
всеки с предпочитанията си, няма нужда от глупави спорове, чак ви се ядосвам.... 8-)

xXxMixXx
01-30-2010, 12:46
Мнее.. не мисля, че Здрач е по-добрият филм спрямо Хари Потър.
Определено Хари Потър е по-завладяващата поредица. :-)

JustRockGirl
02-01-2010, 18:55
Оффф.... От мен да запомните: Най-трудно е да се спори с глупав човек :D (не искам да обиждам никой) !!!
Поредицата Здрач е точно за такива като любителката на робчу... по горе, някакви дето само гледат кой актьор е по-готин...ужас! И като има вампири... и какво, голям работа!! Тва си страхотна занимавка за безмозъчни тинейджърки (това си е моето мнение) !!! Как може да го сравнявате с Хари Потър ?? Та, то няма нищо общо. Както някой по нагоре беше написал, критиците са казали... Здрач е много по повърхностна книга от Хари Потър, явно тези които смятат че говоря глупости не са разбрали книгата на Роулинг, че да обиждат така.

П.С.: Незная колко добър актьор е, ама къде намерихте красота в тоя олигофрен(неискам да обиждам фенките, просто казвам какво мисля)!!
П.С.: Извинявай, ама ти гледа един филм с робчу... и вече ти е любимец, а ?? :D :D :D

Gretii95
02-02-2010, 11:09
Оффф.... От мен да запомните: Най-трудно е да се спори с глупав човек :D (не искам да обиждам никой) !!!
Поредицата Здрач е точно за такива като любителката на робчу... по горе, някакви дето само гледат кой актьор е по-готин...ужас! И като има вампири... и какво, голям работа!! Тва си страхотна занимавка за безмозъчни тинейджърки (това си е моето мнение) !!! Как може да го сравнявате с Хари Потър ?? Та, то няма нищо общо. Както някой по нагоре беше написал, критиците са казали... Здрач е много по повърхностна книга от Хари Потър, явно тези които смятат че говоря глупости не са разбрали книгата на Роулинг, че да обиждат така.

П.С.: Незная колко добър актьор е, ама къде намерихте красота в тоя олигофрен(неискам да обиждам фенките, просто казвам какво мисля)!!
П.С.: Извинявай, ама ти гледа един филм с робчу... и вече ти е любимец, а ?? :D :D :D

Сигурна съм ,че твоят коментар се отнася за мен така...първо имената на хора се пишат със ГЛАВНИ БУКВИ казвам го защото ти явно не знаеш,и не съм казала ,че Роб ми е любимец!!

JustRockGirl
02-02-2010, 12:23
Все тая какъв ти е, нали го харесваш... И да, зная че имената се пишат с главна буква, но не мисля че точно робчу... заслужава! 8)

Gretii95
02-02-2010, 12:33
Все тая какъв ти е, нали го харесваш... И да, зная че имената се пишат с главна буква, но не мисля че точно робчу... заслужава! 8)

:lol: еми..хубаво ама гледай на някой друг името да не напишеш със малка буква,че ще станеш за смях :D щото това се учи още в 1ви клас!

unicorn_f
02-02-2010, 15:01
глупости...

BeezyJey
02-02-2010, 15:10
Пфф.. "Здрач" няма как да измести "Хари Потър" .. а и мисля ,че книгите на Роулинг са по - добри.

DapuTy
02-13-2010, 08:11
И аз ще се включа. Когато за пръв път гледах "Здрач", ми се стори малко сладникаво и не започнах да чета книгите, но когаtо гледах за пръв път "Хари Потър" филмите ме накараха да започна да чета книгите. Сега съм изчела цялата поредица "Хари потър" и мисля, че няма такава вероятност "Здрач" да го засенчи.!!!

6okolad4ety95
02-13-2010, 08:33
И аз мисля,че "Здрач" не може да измести "Хари Потър" защото "Хари Потър" си е класика,пък и филмите са много по-добри от филмите "Здрач" :)

crazymm
02-13-2010, 10:19
Хари Потър е вечен! :-x

MISkrisinkaaa
02-14-2010, 19:03
И аз мисля,че "Здрач" не може да измести "Хари Потър" защото "Хари Потър" си е класика,пък и филмите са много по-добри от филмите "Здрач" :)
+

lipstik
02-15-2010, 09:58
Не знам колко е вечен Хари Потър,ама знам,че никой не се сеща за него,все Здрач ни е в устата.

brokeninside13
02-15-2010, 13:06
Как здрач ще засенчи Хари Потър :razz: Тва е няква ебавка :lol:

DieselBlood
02-15-2010, 18:33
Ебавате се с мен,нали?????

ScarletBite
02-16-2010, 16:02
Няма шанс.
Чувате ли се какви ги говорите изобщо? :lol:

edelweiss96
02-16-2010, 16:44
Не знам колко е вечен Хари Потър,ама знам,че никой не се сеща за него,все Здрач ни е в устата.

Все някога това ще стане и със "Здрач". :)

DesireToFire
02-16-2010, 17:52
Не знам колко е вечен Хари Потър,ама знам,че никой не се сеща за него,все Здрач ни е в устата.

Все някога това ще стане и със "Здрач". :) Е да ама имате ли представа Хари Потър от колко години е и все още е популярна. Това, че около вас не се обсъжда е друг въпрос. И това, че здрач ше измести Хари Потър ... пълни глупости.

SoStarstruck
02-16-2010, 20:09
Да ви кажа само не мислете,че "Хари Потър" е едва ли не недостижимо литературно изкуство. Ако не "Здрач",то рано или късно някой друг бестселър ще се появи и ще задмине Хари по продажба,приходи,внимание, енове и т.н. Така че 'айде без ирония,всяко нещо с времето си. В момента "Хари Потър" е по-известен,"Здрач" e по-актуален,но ще видим по-нататък,след години .. :wink:

iveetyy
02-16-2010, 20:44
Не знам колко е вечен Хари Потър,ама знам,че никой не се сеща за него,все Здрач ни е в устата.

Може би все Здрач ТИ е в устата , но това не означава ,че със всички е така!Хубав е филма и на мен ми хареса,но Хари Потър си е Хари Потър !

megilicious
02-17-2010, 06:33
Вие чувате ли се Здрач е пълен боклук сравнение с Хари Потър и всичко останало (например Дракула ако изобщо сто чували че има такава книга :D). Някъква американка се прави на писателка и е написала две , три посредствени книжки :D Ако Здрач ви харесва значи сте далече от истината!

lipstik
02-17-2010, 10:40
Не знам колко е вечен Хари Потър,ама знам,че никой не се сеща за него,все Здрач ни е в устата.

Може би все Здрач ТИ е в устата , но това не означава ,че със всички е така!Хубав е филма и на мен ми хареса,но Хари Потър си е Хари Потър !

Последните четири години не съм чула нито един човек да говори за Хари Потър (освен за малко като излизаха филмите) а познавам много фенове на книгите.Даже аз преди доста се бях зарибила,а сега даже не се сещам за съществуването му.

brokeninside13
02-17-2010, 12:26
Да ви кажа само не мислете,че "Хари Потър" е едва ли не недостижимо литературно изкуство. Ако не "Здрач",то рано или късно някой друг бестселър ще се появи и ще задмине Хари по продажба,приходи,внимание, енове и т.н. Така че 'айде без ирония,всяко нещо с времето си. В момента "Хари Потър" е по-известен,"Здрач" e по-актуален,но ще видим по-нататък,след години .. :wink:

Еми да ние говорим за здрач и Хари Потър...Аз не съм няква луда фенка на Потър, но определено е по добро от здрач( :lol: :lol: :lol: )

Eliii
02-17-2010, 18:58
Здрач е толкова известен и толкова се говори за него, че като го чуя ми се драйфа. Смешна история... Хари Потър наистина не е недостижимо литературно произведение, ама е в пъти по-хубаво и стойностно от Дебела Педуардо и компания.. :?

doomkillerr
02-18-2010, 11:53
Да си призная книгите не съм ги чел, но ако съдя по двете части на филма "Здрач" и "Новолуние" - ами какво да кажа "доста скучен филм"... Абсолютно никакви емоции не породха и двата филма в мен до като ги гледах! То бива - бива "любов", ама чак пък толкова... Дилемата човек влюбен във вампир и обратното ми се струва не само "нелепа", но и самото пресъздаване на тези чувства във филма, са реализирани по много странен начин... :?

П.С. - Да допълня, че поредицата за "Хари Потър" е... :lol: Тук отново коментирам филмите! Ами пробвах да гледам първия филм (приятели ми го препоръчаха), но точно на 15 минута бях дълбоко потънал в света на сънищата... :D Просто никакъв интерес не поряжда явно този жанр в мен! :oops:

anna93
02-18-2010, 13:46
И преди е имало някакви вамрирски книги и филми, но когато се появи здрач много хора се вманиячиха на тема Здрач. Но още не е излязла тртата част като филм, а чтвъртата част, кога ще излезе след много повече от половин година. Според мен манията Здрач започна да понамалява. Сега се появяват доста подибни вампирски истории и филми, които хората започват да четат и да гледа, но като се появи някой нова история, забравят старата. Според мен вече тези вампирски и върколашки истории започват да писват...

6okolad4ety95
02-18-2010, 18:40
Вижте сега филмите Здрач наистина са скучни,но пък за сметка на това книгите са страхотни!Но,едва ли ще измести Хари Потър :? той си е класика!

rosskata
02-19-2010, 10:08
По Хари ПОтър бяха зарибени майка ми баща ми, аз и всичките ми познати. ПО Здрач са зарибени само аверките на 14 годишната ми сестра. Здрач е предимно за момичета, и основно е романтика и като цяло любовна книга (за блещукащи вампири). Как ви се струва някой мъж да хареса такова нещо? И за да отговоря- може би Здрач ще измести Хари ПОтър от сърцата на момичетата, но като цяло Хари ПОтър е по- универсална книга, която се харесва на по- голям диапазон хора...

А Аргумента "Никой не говри за това, всички говорят за онова..." За Иван ВАзов никой не говори ежедневно (освен даскалите), но е класика, нали?

едит - Това не са най- добрите, нито единствените книги... Четете повече!

xxph0biaxx
02-19-2010, 17:55
Хари Потър си е класика, докато Сагата Здрач е известна за малко.. Хари Потър ще си остане много по-добър от Здрач..